Stranica 18 od 22 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1062

Tema: Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

  1. #851
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A super onda. Nama se onda doista ne zuri. Mi smo u 11mj. Pokazivala je interes za toalet. Kaze ponekada da je kakala a obicno ponavlja nase kada kazemo da je piskila. Kupili smo tutu i imali uspjesno piskenje(slucajno) ali ona misli da se tamo samo kaka
    Proslo je prevec od kako sam odvikavala prvo dvoje pa se niti ne sjecam kada smo poceli. Sjecam se samo da je dugo tuta stajala po kuci i da je samo odvikavanje bilo jako uspjesno, od trenutka kada su se skinuli nikada se nije dogodila nezgoda niti je bilo nocnog mokrenja.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  2. #852
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Tocno 2god i 4mj. Pokusavamo vec mjesec-dva al on ne suraduje nimalo.

    Ne pomaze ni sto ne govori, tako da cekam jos da krene toplije vrijeme i pustim ga po dvoristu samo u gacicama i majici

  3. #853
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj ima, 2,5 godine.

  4. #854
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mi smo skinuli bez problema sa 2,2.
    Samo smo se jedan dan dogovorili da ce sada imati gace i odusevljeno je prihvatio. Ne piski i ne kaka u tutu nego na pravi wc, jako ga zabavlja pustati vodu ili slusati "pljuuuččč", kad drekec padne u vodu
    Za kakanje je prvih tjedan dana trazio pelenu jer ga je bilo strah, al proslo je sa prvim bljucem u wc..

    Mislila sam da cemo imati muke ogromne, al ni jednom se nije popisao ni pokakao u gace, spreman skroz. Dođe to svima jednom!

  5. #855
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo skinuli bez problema sa 2,2.
    Samo smo se jedan dan dogovorili da ce sada imati gace i odusevljeno je prihvatio. Ne piski i ne kaka u tutu nego na pravi wc, jako ga zabavlja pustati vodu ili slusati "pljuuuččč", kad drekec padne u vodu
    Za kakanje je prvih tjedan dana trazio pelenu jer ga je bilo strah, al proslo je sa prvim bljucem u wc..

    Mislila sam da cemo imati muke ogromne, al ni jednom se nije popisao ni pokakao u gace, spreman skroz. Dođe to svima jednom!
    E toooo. Tako se ja sjecam kod ovo dvoje starijih. Kcer sam samo pitala hocemo li sada biti bez pelene, rekla je da i to je bilo to.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  6. #856
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Moja je rodena 26.3..Nema pelenu od kraja 4.mj.Super je to odradila.Ali je vec s pelenom govorila kakat cu,piskit cu.
    Prvi dan kad smo makli je bilo.kaoticno,drugi je vec bilo ok.
    Za noc stavim jer spava s nama.Uglavnom je suha.
    E sad zeljkice kazu da ako se popiske i ne skuze vec nastave s aktivnoscu-nisu spremni.
    Odgodis 10ak dana,pa opet.
    Iako iskreno ja da sam cekala da stariji bude spreman imao bi pelenu do skole.....

  7. #857
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ellica hvala na odgovoru,uglavnom više nema pelenu samo po noći, dva dana piskio svugdje i nije ga bilo briga treći dan je sam rekao brzo piskit , po noći mu stavim Al mislim sa ćemo i to brzo maknuti jer već dvije noći zove da mu se piski, mislila sam da će ic teže Al bas je brzo svlada.

  8. #858
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Aj sad da i ja skužim - znači jedan dan, recimo subotu, ja njoj stavim gaćice i kažem - kad ti se piški/kaka, reci mi pa ćeš na tutu.
    I ona meni ne kaže i popiški se/pokaka u gaćice.
    Znači nije spremna? Odgodim za 10 dana? Ili nastavim probavati?
    Nije mi to jasno.

  9. #859
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ma spremna je. Ali moraš računati na nevolje.

    Ja sam imala za dečke gaće s medekom kojeg se nije smjelo popišati. A kakanje smo igrom sretnog slučaja riješili u dobi od godine dana, spontano. Kupili kahlicu, posadili sina na nju iz vica i dijete se pokakalo. Imao je 11 mjeseci. Sjedio je stabilno, ali nije još stabilno hodao pa nije mogao ustati i zbrisati s kahlice. On je čistunac i kakanje je skužio u tjedan dana, do te mjere da je puzao do kahlice, samo mu je morala biti u vidnom polju. Mlađi je pelenu odbacio ljeti, pa ni ne znam kako...u jaslicama.

    Probaj trikom: posjedni curu na wc ili kahlicu u vrijeme kad znaš da se obično učini i čitaj joj dok nešto ne napravi ukahlicu, a onda je pohvali. Sretno.

  10. #860
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ok. Onda ovaj vikend akcija gaće.

  11. #861

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    evo mog iskustva ako nekoga zanima...
    pelenu smo skinuli sa 1.8 mjeseci...par dana smo na tuti citali price, igrali se i to je bilo kao igra ali cinilo se da nema smisla. u tom periodu sjedenja, piskila bi u tutu ali cilj mi je bio da u trenu kad piski, ja pokazem da izlazi "vodica" i da skuzi zasto sjedimo na tuti. kad sam to uspjela, nakon 3-4 dana, a mozda i vise, primjetila sam da odjedanput gleda u tutu i piski..znaci, kad je dijete povezalo osjecaj piskenja sa time sta se dogada, skuzila sam da smo na dobrom putu. kako smo bili bez pelena, ja bi svakih 40ak min ponudila tutu. nekad smo sjedili 5-10 min, a nekad i po 20ak. tada sam pocela dobivati kritike da pretjerujem da je dijete malo i da bi za dijete bilo bolje da se igra na svjezem zraku nego da sjedi na tuti svakih 40 ak min ( nekad svakih pola sata, nekad svakih sat ipo). tada odlucujem poslusat savjet i vracam pelenu, a tutu nudim 5-6 puta dnevno. uspjela je i kakat i bacile smo zajedno i pustile vodu, nakon niti mjesec dana zna pitat tutu kad treba...uglavnom za kakanje.
    onda odjedanput tutu ne zeli ni vidit. uopce. danima. ja tutu spremam i odustajem jer ne zelim maltretirat dijete.
    nakon 20 ak dana a mozda i vise, slucajno je vidjela tutu ( spremljenu na polici) i trazi je odusevljeno.
    tada ponovo i s veseljem uvodimo tutu. nekad pita, nekad ja pitam zeli li.
    sada..nakon 4,5 mjeseca od pocetka uvodenja tute ima dana kad je pelena suha i redovito trazi tutu za piskenje i kakanje a nekad zaboravi i pomikri se u pelenu. kakanje se nekad zaigra pa kaze kad vec krene, ali kaze uvijek.

    e sad nesto zanimljivo. nedavno je guza bila crvena i vjerojatno je to jako peklo i 3 dana i 3 noci je pelena bila potpuno suha. ( a do tada je nakon noci uvijek pelena bila mokra). oko 2 ujutro bi se probudila, vikala tuta tuta i onda bi napounila pola tute i nastavila spavat. ujutro opet cim se probudi tuta tuta.
    e onda je guza prestala bolit i opet je pocela piskit po noci u pelenu a po danu nekad pita nekad ne.
    ali ta 3 dana mi govore da se zna kontrolirat u potpunosti i da moze. ali ja necu sad forsirat gacice...neka pelene stoje dok ne zatopli, a onda ih bacamo. Laku noc
    Posljednje uređivanje od alisocka : 23.01.2017. at 03:00

  12. #862
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Dakle, krenusmo mi ponovo u ovu avanturu, i dočekalo ne potpuno suprotno iskustvo od onoga sa starijim
    Skinula sam joj pelenu i obukli smo lijepe gaćice koje je sama odabrala, planirala sam je pustit da se ponekad popiški u gaćice da malo skuži šta se događa, paralelno s tim da sjedamo na tutu, imamo i slikovnicu Moja tuta koju jako voli i pročitali smo je milijun puta
    Međutim, kad se ona par puta popiškila u gaćice, počela se strašno bojat toga da će se negdje popiškit. Iako naravno nitko nije nikako negativno reagirao, čak štoviše i pozitivno, nju je to počelo strašno plašit. Istovremeno, otpor da iti sjedne na tutu.
    MIslim se, ok, idemo nazad da zaboravi na ovaj strah pa ćemo probat opet za par tjedana. Ali, nazad nema. Ona se i u pelenama stalno boji da će se popiškit, čim se popiški traži da je presvučem. Jučer sam zaključila da očito nema sad vamo tamo, nego moramo se tome malo posvetit i izdržat nekoliko dana da stekne iskustvo da se može popiškit u tutu. Dakle to su jučer bile muke, njoj se piški, ali neće, sjedi na tutu i koči, ne pušta, dok joj nije tolika sila da više ne može izdržat. Kad se napokon popiškila, napravili smo ogromno veselje, pa ritual ajmo sad to skupa bacit, pa ti pusti vodu, pa hvaljenje, pa nagrade.. i bila je sva ponosna "kako sam ja LIJEEEEPO pikila u tutu", dok nije došla sljedeća sila.
    Kako znam da joj se piški, tako što mi počne objašnjavat da će ona "piškit na tutu, ali POSLIJE"
    Baš mi je žao, jer se silno muči, tako da se nadam da će ovih dana napravit taj klik da kad sjedne na tutu treba samo pustit. Uopće mi nije jasno otkud taj strah, ona je sebi to nekako zacrtala vlajda jer je novo.
    Dosta joj naglašavam taj osjećaj olakšanja poslije, kako nakon piškenja joj bude lakše.
    Mislim, stvarno nevjerojatno, sjedi na tuti, piški joj se, vidim da je počela i onda zakoči i ne da.

  13. #863
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne znaš šta je gore, moj malac kad se prvi put popišao u gaće to mu je bilo toliko fascinantno da je jedva čekao kad će mu se opet pišati da se popiša
    Trajalo je to neko vrijeme, on se toliko smijao tom pišanju da smo ga pustili i hodali s krpom za njim.

  14. #864

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Skinuli pelenu u tjedan dana...
    Prosli pon su R poslali iz vrtica doma zbog temperature, kurila je jos utorak i srijedu. Par tjedana prije je pocela traziti na wc za pis pis mozda jednom dnevno, ali obavila je svega jednom ili dvaput, najcesce je to bilo usred kupanja.
    U cetvrtak je prihvatila tutu za kakanje, nije vise kakala nakon toga u pelenu. U subotu smo stavili pelene gacice, za pispis je rijetko trazila tutu. U pon je isla u vrtic u peleni, ali su nam rekli da dodje u utorak u gacicama. Imala je par nezgoda utorak i srijedu s piskenjem u gacice, jucer suha cijeli dan, cak se i popodne i po noci probudila za piskenje sama, zvala me, rekla da joj se piski, obavila i isla dalje spavat.
    Dugo me mucilo kako cemo to, na kraju je madame to sama brzopotezno rijesila.
    Nocnu jos ima, ali obzirom da trazi sama i po noci skinut cemo i nju kroz par dana.
    A svijet djecjih gacica, ajmeeeee....

  15. #865
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znaš šta je gore, moj malac kad se prvi put popišao u gaće to mu je bilo toliko fascinantno da je jedva čekao kad će mu se opet pišati da se popiša
    Trajalo je to neko vrijeme, on se toliko smijao tom pišanju da smo ga pustili i hodali s krpom za njim.
    prije 3 dana bih ti definitivno rekla da je ovo s mojom B. gore (prošli smo ovo drugo sa starijim)
    ona se sirota prilično nasekirala i bilo mi je grozno što je njoj to sve toliko dramatično, što se boji i koči da se ne popiški
    onda smo napravili time-out, vratili je opet na jedan dan u pelene, a ja sam u međuvremenu radila sve što sam smislila da proradimo tu priču u njenoj glavi
    radile smo mali igrokaz, jedna mala čašica glumila je B. punog mjehura, napunili bi je vodom i onda bi ona vikala "piški mi se, ali neću piškit, poslije ću, neću, bojim se, neću neću", B. i ja bi je hrabrile, i onda bi pomalo prolili vodu iz nje i onda bi čašica rekla "ahhhh sad mi je puno lakše"
    tako smo se igrale i dok je sjedila na tuti, i onda je nakon par puta jednostavno napravila klik, valjda tek tad osjetila da može kontrolirat taj proces, prizvat ga i propustit, a ne da se samo dogodi protiv njene volje.
    I od tog trena jučer sve super, i spavala je bez pelene, išle smo vani i isprobale nekoliko wc-a, sad je u vrtiću bez pelene..

  16. #866

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tangerina, kak se snalazite na javnim wc-ima? Ja imam strasnu odbojnost pa gledam kako da joj to ne prenesem, a opet da zadovoljim svoju opsesiju higijenom.

  17. #867
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa teže je puno nego s dječacima, to sam odmah primijetila
    ja nemam baš strašnu odbojnost, ali nisu mi naravno ni dragi
    stavila sam papir na sjedalicu i ja je držala dok obavi

  18. #868
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, krenusmo mi ponovo u ovu avanturu, i dočekalo ne potpuno suprotno iskustvo od onoga sa starijim
    Skinula sam joj pelenu i obukli smo lijepe gaćice koje je sama odabrala, planirala sam je pustit da se ponekad popiški u gaćice da malo skuži šta se događa, paralelno s tim da sjedamo na tutu, imamo i slikovnicu Moja tuta koju jako voli i pročitali smo je milijun puta
    Međutim, kad se ona par puta popiškila u gaćice, počela se strašno bojat toga da će se negdje popiškit. Iako naravno nitko nije nikako negativno reagirao, čak štoviše i pozitivno, nju je to počelo strašno plašit. Istovremeno, otpor da iti sjedne na tutu.
    MIslim se, ok, idemo nazad da zaboravi na ovaj strah pa ćemo probat opet za par tjedana. Ali, nazad nema. Ona se i u pelenama stalno boji da će se popiškit, čim se popiški traži da je presvučem. Jučer sam zaključila da očito nema sad vamo tamo, nego moramo se tome malo posvetit i izdržat nekoliko dana da stekne iskustvo da se može popiškit u tutu. Dakle to su jučer bile muke, njoj se piški, ali neće, sjedi na tutu i koči, ne pušta, dok joj nije tolika sila da više ne može izdržat. Kad se napokon popiškila, napravili smo ogromno veselje, pa ritual ajmo sad to skupa bacit, pa ti pusti vodu, pa hvaljenje, pa nagrade.. i bila je sva ponosna "kako sam ja LIJEEEEPO pikila u tutu", dok nije došla sljedeća sila.
    Kako znam da joj se piški, tako što mi počne objašnjavat da će ona "piškit na tutu, ali POSLIJE"
    Baš mi je žao, jer se silno muči, tako da se nadam da će ovih dana napravit taj klik da kad sjedne na tutu treba samo pustit. Uopće mi nije jasno otkud taj strah, ona je sebi to nekako zacrtala vlajda jer je novo.
    Dosta joj naglašavam taj osjećaj olakšanja poslije, kako nakon piškenja joj bude lakše.
    Mislim, stvarno nevjerojatno, sjedi na tuti, piški joj se, vidim da je počela i onda zakoči i ne da.
    Moja se bojala, rekla mi je : mama ja se bojim. Ja sam joj vratila pelenu, na par dana dok ne "zaboravi" na taj strah. Nakon toga je počela i kakati na školjku, sad ide sama već sve obavit, uopće joj ne trebamo.

  19. #869
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Kad smo vani, ja svoju držim iznad wc-a.

  20. #870

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    iskusnije mame...trebam savjet.
    proslo ljeto sam djetetu 1.5 god skinila peleni, nakon 7 dana je skuzila, javlja piskit i kakit.. 9 mj zahladilo je, vratila sam pelenu ( kad idemo van nije mi bilo zgodno, u trg centrima nisam htjela dijete stavljat da sjedi na njihovom wc-u) e sad koliko je to bilo opravdano a koliko ne, ne znam. uglavnom, do poslije nove godine smo tutu koristili svakodnevno.. bilo bi toga i u peleni katkad, ali 80 posto. svega je bilo u tuti. tada prehlada, viroza, ja zanemarila tutu i vratili se na pelene, kao lako cemo mi u 5 mj kad zatopli rec papa pelenama. sad je situacija skroz zbunjujuca. nosimo gacice i nuzdu vrsi u njima. tutu jedino ako ja pogodim tajming ili na neki nagovor. nikad ne javi da treba tutu. i kaka u gacicama.
    kad prmjetim da je mokra, nikad ne vicem, ne okrivljujem, samo pitam jel ti trebalo promijenit gacice, te su malo mokre, na sta ona vice nisu! dobre su! ne treba druge. cak sam nekidan pustila dijete u mokrome 10 ak min da vidim kad ce me doc obavijestit....kao ono nista...i onda ja kazem el jesi piskila, oce mama donj+ijet gacice ili pelenu.....kaze neeee... i sta da ja radim? vidim da kad piski da se namjesti tako da tocno primjetim kad to obavlja. e sad jel to neki strah (ako je od cega jer nikakvog forsiranja nema)... drugo...sve smo to savladali verc, zasto je sad kad je dijete starije i razumnije toliko teze? ja za sad smireno pristupim svaki put, pitam jesi li piskila, jel trebas druge gacice, ajmo izabrat koje gacice cemo obuc...znaci nikakvo vikanje, ljutnja, tako da se nema cega bojat ili nesto. jeste imale slican problem i kako reagiraat. moram rec da svaki dan popricalo, ja kazem nema veze sta su gacice bile mokre, to je sve ok, drugi put oces trazit tutu? kaze mi da reci cu mama brzo tutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... i ja kazem ok. ali opet nista. hvala unaprijed na odgovoru.. ps, sad ima 2.5 god
    Posljednje uređivanje od alisocka : 02.07.2017. at 14:51

  21. #871
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Možda bi joj umjesto tog da nema veze što su gaće mokre trebala reći da gaće nisu za to da piškimo u njih, da trebaju ostat suhe.

    Mi smo se eto isto prerano ponadali. Mala sad kad ju pitam jel joj se kaki kima glavom da, ja velim oš u tutu, ona odmahuje glavom ne, pitam je jel oće u pelene kima glavom da da.

  22. #872
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo vani, ja svoju držim iznad wc-a.
    i ja sam to radila do cca 5 godina, kasnije je sam pišal u wc, a kenjanje samo doma

  23. #873
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa evo, moje iskustvo je slično tvom..počeli smo s nepune 2 godine, završili na 3,2 sa svim-i kakanje i piškanje. Skidali pa vraćali,ali zbog konstantnih viroza koje je imala, doslovno svaka 2 tjedna nešto... na kraju sam već i ja bila zbunjena sa tim da smo jednostavno pelenu ostavili za kakanje, a kad je bila spremna je sama rekla da ide na školjku...

    po meni smo pogriješili, pa šta ako je dijete u peleni do 3 godine? mislim,je malo zeznuto, financijski bla bla, ali je ona samoinicijativi skinula pelenu bez ikakve drame,problema,nametanja,nuđenja,tepanja,vriskanj a..ma ičeg...kad je dovoljno sazrila ( sfinkter itd.) je sama odlučila.

    Od onda, ni jedno piškanje po noći, niti po danu, nikakvih problema...

    dijete ti je zbunjeno i ti si zbunjena i ajd sad polako. skinite pelenu za piškanje, sad je već velika i kroz 2-3 dana će skužiti. čini mi se odvikavanje od pelene kod većine djece traje puno puno dulje nego što se očekuje.

  24. #874
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi joj umjesto tog da nema veze što su gaće mokre trebala reći da gaće nisu za to da piškimo u njih, da trebaju ostat suhe.

    Mi smo se eto isto prerano ponadali. Mala sad kad ju pitam jel joj se kaki kima glavom da, ja velim oš u tutu, ona odmahuje glavom ne, pitam je jel oće u pelene kima glavom da da.
    Mi smo imali lukav štos, ali ne znam da li bi ti upalilo i kod tvoje cure... Imali smo za našeg L. gaće s omiljenim pokemonima, pa smo rekli da ga ne smije zapišati. E. nije imao tih problema, taj je samoinicijativno skinuo pelene za pišanje tako da je teti u vrtiću rekao da neće pelene i to je bilo to. Nikad u životu nije zapišao krevet, ali smo imali muke druge vrste (povraćanje noću) tako da - uvijek na jednoj strani profitiraš, a na drugoj nadrapaš...

    Cura ti je već dovoljno velika da razumije - pitaj ju da li joj je fino kad je guza smrdljiva i kad se valja u kakici ko pajcek... ali nisam kompetentna. Moji su kakali u kahlicu od prije prvog rođendana (zato jer je MENI bilo tako lakše - stavljala sam ih ujutro uvijek u isto vrijeme, a brzo su naučili sami tražiti). To je imalo kojekakve posljedice - dok sam ostavila starijega tako i išla za drugim poslom, on je gurnuo prst u kakicu, pa u usta... ufff...ali to je bilo edukativno. Nikad to više nije ponovio, a nije ni kakao u pelenu. Puzao je do kahlice jer je kasno prohodao, samo mu je morala biti u vidnom polju.

    Naći ćeš već nešto. Kolegica je svom unuku kupila neku kahlicu koja svira kad se napuni. Dobro je prihvatio.

  25. #875
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    peterlin, ja sam svoju bila pitala jel voli bit pokakana i rekla je DA!!

  26. #876
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Mi smo doslovno u jednom danu skinuli pelenu kad je imao 3.2 godine. Obukao je gaće i više nije htio pelenu, čak ni za noć. Prije toga ga nismo forsirali. Tada je bio Uskrs taman i bila sam doma pa rekoh ajmo...a ono bez problema...malo se prvo bojao kakati ali i to je brzo prošlo a upiskio se možda tri, četiri puta...
    Tako da iz našeg iskustva kad je dijete spremno to ide samo, kao sto reče i Nanimira...

  27. #877
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I mi se pridruzujemo odvikavanju. Prije dva tjedna nije zeljela niti cuti. Kada bih pitala hoces na kahlicu odgovor bi bio: NIKAD Zabranila sam ikome da joj ista kaze oko toga. Jucer se presvlacimo i hocu joj staviti pelenu a ona veli da nece. Rekoh dobro, idemo traziti gace. Prvo je kakala u kahlicu. Sreca nevidena. Citav dan je samo o tome pricala. Iza toga se 2x popiskila u gace. Tek je danas piskila u kahlicu i to valjda 20x + 2x u gace. Bojim se da je prerano, da ona silno to hoce ali da jos ne kuzi, jutarnja joj je jos mokra.Sjeda na kahlicu svako malo. Planiram vratiti za popodnevno spavanje i za van. 2 god i 8 mjeseci ima. Dvoje starijih je samo skinulo i to je bilo to, imali su skroz kontrolu nad svime. Pred treci rockas.

  28. #878
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kris, pa to zvuči super, zašto misliš da je prerano?
    normalno je da joj treba malo vremena, ali tek na drugi dan da je samo dva puta popiškila gaće, meni to super

    noć je druga priča, neka djeca još godinama mokre u krevet

  29. #879
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Mlađa kćer je skinula pelene s 20 mj, u jednom danu. I dnevnu i noćnu i tražila je sama. S time da je ona skužila taj proces već s godinu dana i to prvo ljeto je bila bez pelena, ali polaskom u jaslice, dogodio se korak u natrag i počela je pišati u gaće. Tako da nismo forsirali i vratili pelenu do idućeg ljeta.

    Malac sad ima 17 mj. Kaka i piški na tutu od 8.mjeseca života (također prvo njegovo ljeto)...Tada je i shvatio da kad ga posjednem da treba stisnuti, pa nešto izađe. I to je uredno radio. Došla jesen, naravno jaslice i pelena...Sad je došlo na red drugo ljeto. Cijeli lipanj je bio na moru i uopće nije imao pelenu. Redovito je bio suh, čekao da ga stavimo i tek onda se popišao. Ali ne traži! Vratili smo se s mora i morao je sad opet krenuti u jaslice, a meni je zaista bilo glupo da mu vraćam pelenu. Tete su prihvatile to, čak smo donijeli tutu. One je sad u mlađoj jasličkoj. Stavljaju mu pelenu za spavanje po danu. DOma mu ja ne stavljam. Uglavnom, on se svaki dan popiški jednom u vrtiću u gaće. Bez nezgode je prošao samo prvi dan.

    Da li je možda ne spreman ili je to sve ok? Malo sam zbunjena jer je kćer sve skinula u jednom danu i sama tražila tutu. A on ništa. Nikako ne traži niti ide do nje, ali trpi. Idemo i u grad i na dužim putovanjima u autu je bez...ali svejedno se dogodi da se popiški...a prošlo je već mjesec dana od skidanja...

    Sinoć sam ga pustila da prvu noć spava bez jer mi je bilo žao da se kuha. On je cijelu noć spavao bez pišanja i onda se ujutro probudi, krene prema boravku i napravi ogromnu lokvu nasred hodnika! A zna da je tuta par metara dalje??!
    Posljednje uređivanje od kudri : 13.07.2017. at 14:00

  30. #880
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zato kaj je moje iskustvo sa prvo dvoje zapravo super. Bez forsanja kada su skinuli nije bilo nocne, nije bilo pishanja po krevetu, gacama, zabrane pijenja vode pred spavanje itd..normalno su se dizali i isli piskiti. Zapravo bilo kakav problem sada je meni nepoznanica Nikada nisam imala nikakve zastite po krevetima. Bojim se da nije spremna jer joj je jutarnja jos mokra a na kahlicu ide kao da ima pelenu..piski po malo...neko vrijeme najavljuje da kaka za to je ziher spremna.Nemam pojma kako ce utjecati to da joj vracam pelenu za van i spavanje.

  31. #881
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    daj djetetu malo vremena da stigne naučit nešto o toj kompletno novoj situaciji, prije nego je proglasiš nespremnom, normalno je da joj treba nekoliko dana da skuži šta se radi sad u novim uvjetima

  32. #882
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    mene su nekoliko puta zeznule upravo gaćice..skinemo pelenu i stavimo gaćice, a one isto tako mogu stisnut tj. stvorit osjećaj kao da je pelena prisutna pa se popiške iz navike.

    Moja cura je spavala gola ( bez pelene i bez gaćica) i svaki put kad je morala piškit se probudila, nije bilo onog lažnog osjećaja da je nešto stvaljeno. To sam super pogodila jer dok je postala svjesna da se mora budit po noći za piškanje, uveli smo gaćice za spavanje ( ili piđamu). A to sam skužila jer se jednu noć meškoljila i probudila i rekla-mama meni se piški.

    Dakle, s gaćicama,piđamom itd. se znala popiškit,bez njih nikad. Sad smo već na konju sa svim, ode sama,nit ne govori da mora, samo zove iz kupaone-ja sam gotova.

  33. #883
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Naravno da cu joj dati Evo nakon rucka, stavili je u krevetac i zaboravili na pelenu pocela je vriskati da treba piskiti...i tako 10x Trenutno pregovaramo oko vracanja pelene za odmor.

  34. #884
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ja ne bi vratila pelenu

  35. #885
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Eh--trazila je sama navecer, vratili smo i kakala je u nju. Nije zeljela na kahlicu. Jutarnja fest mokra a i stalno trazi piti prije spavanja. Danas je citav dan bez pelene, nije zeljela niti u autu imati i sama je rekla da nece pishati auto tj.svoju fotelju.I nije. Izdrzala je do doma. Samo jedna nezgoda danas i to baki na parket nije spavala popodne

  36. #886
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Eto. Gotovi smo sa pelenama. Do sada je imala za spavanje i obicno bi u te dvije kakala.Jucer je rekla da ce pokusati odmoriti bez pelene i iako je do sada uvijek bila mokra pelena kod budenja, uspjela je.Navecer ista prica. Jutros se probudila suha a preko noci se nije budila.

  37. #887
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Eto. Gotovi smo sa pelenama. Do sada je imala za spavanje i obicno bi u te dvije kakala.Jucer je rekla da ce pokusati odmoriti bez pelene i iako je do sada uvijek bila mokra pelena kod budenja, uspjela je.Navecer ista prica. Jutros se probudila suha a preko noci se nije budila.
    Bravo!

  38. #888
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I...fail. Vec drugi dan se budi mokra. Po noci se ne probudi za piskiti.Niti preko dana. Nisam pametna.Da vratim pelenu ili da pokusamo jos nekoliko puta?

  39. #889
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    I...fail. Vec drugi dan se budi mokra. Po noci se ne probudi za piskiti.Niti preko dana. Nisam pametna.Da vratim pelenu ili da pokusamo jos nekoliko puta?
    Vrati noćnu. Kupi joj onu koja je kao gaće.

    Moj L. se po noći zapišavao sve do operacije mandula u trećoj godini. Nakon toga ni jedna jedina nezgoda. Nemam pojma ima li to veze, ali tako je bilo.

  40. #890
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Popodne opet suha. Nemam iskustva sa time.Oboje kada su skinuli to je bilo to. Odjednom sam medu hrpom popiskanih plahti xD Kada se probudi suha ne ide odmah piskiti, prvo se poigra. Tada sam pomislila da su se guza i glava dogovorile ali ocito nisu. Vidjet cemo jos koji dan.

  41. #891
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam svojima skinula noćnu u vrijeme dok im je ujutro bila debelo mokra, jednostavno sam skinula i dnevnu i noćnu. Pili su koliko su htjeli, išli bi na wc prije spavanja, a onda bih nekoliko dana, nakon 2-3 sata spavanja (oko 23-24 sata noću), nju/njega uzela i odnijela na wc. Prvih nekoliko dana računaj na nezgode, ali to je normalno, ako se dogode, jednostavno mijenjaš plahte. Kad im se piški oni se meškolje pa možeš i po tome gledat. Netko to ulovi u 2-3 noći (ona), neko malo dulje (on), ali zapravo normalno je da im treba neko vrijeme da ovladaju navikom, potrebom i mjehurom. Dođe vrijeme i da prespavaju cijelu noć suhi, ali daj si vremena. Naravno, ako nije spremna za skidanje pelene, sve može trajati dulje, moji su bili spremni.

  42. #892
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ja ne bi vratila pelenu, nego ko Zuska donesla do wc, u toj vrijeme skidanja sam spavala s klincima i kahlicu je bila u sobi, stavim opisati i odmah u krevet

  43. #893
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam isto protiv vracanja pelene. Nedavno skinula pelene 4. detetu, zahladnelo pa imamo jedno nocno piskenje - u tutu. Mislim da vracanje pelene unosi zbunjenost u proces, i cesto moze proizvesti probleme (posebno kod kakenja i nocnog piskenja). Skidanje pelena je za dete milestone, i najbolje je da bude kompletno da bi se dete osecalo uspesno. Naravno, s sva 4 deteta sam imala razlicite pristupe jer su razlicite licnosti u pitanju, ali ono sto smatram znacajnim je ne biti neodlucan kao roditelj. To ne znaci nikakvo prisiljavanje, nego prosto promisljanje o sitnim problemima koji se usput javljaju i nedavanje im tolikog znacaja da mogu uzurpirati kompletiranje procesa skidanja pelena.
    (btw, prosle noci sam je dojila dok je uznemireno prelazila s jedne strane na drugu, a ja sanjala razlicite situacije piskenja u tutu u toku mexicke fieste u centru grada, hahaha. onda sam se prislila probuditi za stvarno i dati detetu tutu da piski).

  44. #894
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Opet mokra. Pokusat cemo sa budenjem veceras. Jutros je sama trazila da ju vratimo. Pitat cu ju da pokusamo jos veceras pa cu je probuditi. Razmisljala sam o tome sinoc ali tako je slatko spavala da sam odustala ohrabrena popodnevnim budenjem. Bas to, uvelike se razlikuju karakterom i ono kaj je palilo kod ovo dvoje kod nje ne pali.

  45. #895
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Opet mokra. Pokusat cemo sa budenjem veceras. Jutros je sama trazila da ju vratimo. Pitat cu ju da pokusamo jos veceras pa cu je probuditi. Razmisljala sam o tome sinoc ali tako je slatko spavala da sam odustala ohrabrena popodnevnim budenjem. Bas to, uvelike se razlikuju karakterom i ono kaj je palilo kod ovo dvoje kod nje ne pali.
    ja sam svoje isto nosila na wc,nije dugo trajalo, tjedan dana...
    i nisam ih budila nego samo odnijela na wc i u polusnu bi se popiškili

    a poslije buđenja ju odmah pošalji na wc

  46. #896
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Djeci je lakše u pelenama, ne moraju misliti na ništ.

  47. #897
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod nas muke... Sa prvim nikakvi problemi, za tri dana skinuo pelenu. Sa malom ne znam sta raditi.
    Prvo da napomenem da mi se uopste nije zurilo sa skidanjem pelene. Na osnovu iskustva sa starijim - kad ulovis da su spremni, sve ide lako. Ako se ispostavi da nisu, odlozis i to je to.
    Prema svim parametrima mala spremna za skidanje, prica odlicno, kupili gacice, voljna... Krenemo lepo i lagano. Prvi dan - X popisanih gaca. Drugi dan piskila u nosu, ali samo dva puta, da bi onda 20 sati odbijala da piski! Jednostavno joj se desio neki klik u glavi i ona je shvatila da ne treba da piski uopste. Ne znam kako, uopste nismo burno reagovali, samo smo objasnjavali sta treba da radi. uzela sam slobodan dan da produzim vikend i strpljivo se posvetim tome... ali negde se nesvesno izgleda desila greska. Kako su sati prolazili, ja sam nudila i pelenu i gace, sta god, ma samo da se popiski. Nakon nalivanja tecnoscu i nosanja u polozaju da joj malcice stisnem besiku konacno se ispiskila, ja sam joj vratila pelenu i resila da napravim pauzu dok ona ne zaboravi sve, pa da idemo iznova. Nedavno ona sama trazi gace, kaze da je velika i da vise nece pelene. Ali, onda opet agonija, upiski se i to dozivi bas drasticno, neutesno place iako je uveravamo da to mena veze, drugi put ce bolje. Drama i trauma prava... I opet se zavrsilo time da ona neki deo ne kapira i da smo je jedva ubedili da jos nije vreme za gace, da cemo to kad dodje Deda Mraz ... A do tad smisljamo kako pristupiti i u cemu je uopste bio problem da ona sve to tako shvati.

  48. #898
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja se držim onog da ako dijete neće neće. Jbg. odustala sam više od svega. Kupila slikovnice. Čitala. Malu pitam jel voli kakat u pelene i jel voli bit ukakana. Odgovor potvrdan.

  49. #899
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod nas nije muka da nece. Ona hoce, ali je uvek istraumirana pa ili odbija da piski uopste ili je jako frustrirana kad ne uspe

  50. #900

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nije muka da nece. Ona hoce, ali je uvek istraumirana pa ili odbija da piski uopste ili je jako frustrirana kad ne uspe
    A kakva je inače karakterom, da li i za druge stvari tako reaguje?
    I kako na situaciju reaguje stariji brat?
    Moj mlađi je perfekcionista i neverovatno mu puno znači mišljenje starije sestre, jednako koliko i naše.
    Kad bolje razmislim, nemam pojma kako smo uopšte uspeli da mu skinemo pelenu bez traume, s obzirom na karakter. Valjda zato što smo pelenu skinuli u letnje doba, bio je praktično golišav većinu vremena i nije imao traume od mokre odeće (mrzi da je u mokrom, to je nervni slom i danas ako se slučajno polije nečim...)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •