Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 233

Tema: Beba ne kaka

  1. #151
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ne mora značiti da je u dudi problem. Ja svome svaki dan dajem dudu i s njom se uspava po danu, a i stavlja rukice često usta, u zadnje vrijeme vrlo intezivno i često (čak i nakon jela) pa mu radije stavim dudu da ne trpa rukice, a on dudla lijepo. I uz to sve nemamo nikakvih problema sa dojenjem. On doji kad god je gladan i najede se, mlijeka imam. Duda ga ništa ne zbunjuje.

  2. #152
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sara, tvoje jedno dijete nije dovoljno brojan uzorak da bi se moglo smatrati statistikom. Naravno da se nadje djece kojoj duda ne ometa dojenje, pogotovo kad se duda uvede kasnije, kad se u potpunosti ustale proizvodnja i potraznja, plus dijete dobro nauci sisati.

    No u slucajevima kad postoje bilo kakvi problemi, od prihvata bradavice do slabog dobivanja na tezini iz tko zna kojeg razloga (ili njihovih raznih kombinacija), duda je prva stvar koju treba izbaciti iz price - njezina jedina uloga je upravo ovo sto si napisala, da utazi bebin nagon za sisanjem. A bebe koje imaju problema sa sisanjem moraju - sisati. Dojku. Ne komad silikona ili neke druge gume.

  3. #153
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moja je mene počela gristi kad je počela piti na slamku. čak je i pričala s cicom u zubima. trebalo je dosta da skuzi da cica nije slamka.

  4. #154

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Bili smo danas kod kirurga i trenutno mu se cini sve ok, iako neku bolest tipa hirschprunga jos nemozemo iskljuciti.
    Naime, on nema sve simptome karakteristicne za tu bolest, ali uvijek postoje iznimke, ovisno valjda i koliki dio crijeva je zahvacen.
    Dogovor je da vodimo dnevnik stolice i dodemo za dva tjedna, a ukoliko nebi stolice bilo 4 dana onda odmah.
    O onom stisnutom i uskom rektumu nije bilo ni govora,ali on ga nije mogao tako ni pregledati, jer nema tanke prstice.
    Evo, malo jesam mirnija, jer mi on sad kaka, ali bila bi jos bolje da mi je doktor rekao, mama pa vi fantazirate

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Vjerujem da je doktor samo oprezan i da će sve biti u redu!

  6. #156

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    I ja tako mislim, ne zelim vise misliti negativno

  7. #157
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Izluđena, kakva je sada situacija kod vas sa kakanjem?

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Otkad smo uveli ad kaka uredno, najkasnije svaka 4dana. I dalje se kontroliramo kod kirurga, a moramo i do gastrica, jede uzasno malo.
    Mislim ja da ce biti to sve ok.

  9. #159
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Može pojašnjenje?
    Što se točno smatra pokakanom pelenom?
    Ja brojim samo ono kad se 'iskipa' pošteno. I po tome nije kakao 5 dana. Ako brojimo one 'skid mark' zaprljane pelene onda je 3 dana da su pelene samo popišane. Ima mjesec i pol, do uvođenja plivit d3 kapi je kakao svaki dan (nakrcao pelenu), a sad pauza 5 dana. Živčan je, slabije spava, baš se vidi da mu nešto smeta. Isključivo je dojen od svog 5.dana života.
    Kako da mu pomognem? Masiramo trbuščić, dižemo nogice u zrak, kružimo s njima... Jel ima nešto da ja mogu pojest od čega će se on pokakati?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  10. #160
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Pokakana pelena je svaka pelena koja ima mrlju od stolice u velicini kovanice od 5 kn. Do 6. tjedna starosti bi iskljucivo dojeno dijete trebalo imati 3-4 pokakane pelene u 24 sata. Nakon toga moze svaki dan imati i nekoliko stolica, a moze i ne imati stolicu i po 10ak dana (pedijatri toleriraju i do 14 dana).

  11. #161
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne stignem sad detaljnije, vratit cu se kasnije.

    Daj mi samo napisi kako je dijete do sada dobivalo na tezini i i koliko dugo nema stolicu svaki dan?

  12. #162
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U 3 tjedna od kad smo izašli iz bolnice je dobio 1400gr. Sad ne znam točno koliko je dobio u dva tjedna od zadnjeg vaganja ali po sistemu vaganje s njim i bez njega, dobitak je oko 800gr. Zadnjih 5 dana nije imao normalnu (obilnu) stolicu. I od tad je živčan, kenjkav, ne spava mirno...

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  13. #163
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Dodatak tri dana su pelene samo popišane. Bez tračka kakice.
    Do unazad 5 dana je bila barem jedna obilno pokakana i 3-4 ove 'zamazane'.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  14. #164
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A takvim prirastom, vjerojatno je sve ok. Koliko podoja ima u 24h? Nocni podoji?

    Skidaj ga iz pelene sto cesce, a pogotovo nakon podoja i spavanja, a onda postavljaj u pozu za kakanje. Upali kod vecine beba.

  15. #165
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Po noći jede na 3, 3.5h, kad je 'u fazi' i češće, dakle 3-4 puta.
    Kad god krene sisati u prazno i buni se, ja vadim i dajem. U 24h bude između 10 i 14 podoja. Danas mu nisam dala d3 kapi pa ćemo vidjet ako će biti razlike.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  16. #166
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tako i treba; neka sise koliko god hoce. Evo fotke poze za kakanje (bilo mi nezgodno s telefona): http://erinmidwifecom.fatcow.com/wp-...1-881x1024.jpg

    Masirajte, drzite se ovako, proci ce. Stvarno izgleda da je sve u najboljem redu; puno podoja, dojenje na zahtjev, super prirast.

  17. #167
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Tnx!
    Da on ne izgleda tako nezadovoljno i da nije živčan ne bi se puno brinula oko tih 5 dana.
    Al sav se zacrveni, napinje se i onda jedva prdne pa se rasplače, a kakice nigdje.

  18. #168
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jos uvijek sazrijeva probavni sustav. Ako prdne, super. Pokusavajte s ovim polozajem sto cesce (obavezno skinuti pelenu i postaviti ga nad nesto to je ok ukenjati ).

  19. #169
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ova poza pali. Ukenjao se 2x, izrazito obilno. :D
    Svi sretni ko da smo jack pot osvojili...

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  20. #170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    neka ih bude još, treba vježbati kad trebaš uplatit

  21. #171
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ova poza pali. Ukenjao se 2x, izrazito obilno. :D
    Svi sretni ko da smo jack pot osvojili...
    hehe.. kako govno moze usreciti covjeka
    zivio forum!

  22. #172
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo danas sedmi dan kak ne kaka..do sad je obično svaki četvrti dan,pa svaki šesti..ovolko još nije prošlo.
    Pedica i patr. kažu da se tolerira i do 14 dana ne kakanja ako ga to ne muči,prdi i kakica je normalna.
    Kod E je sve normalno,ne vidim da bi ga mučilo. Valjda je jednostavno skupljač,šparno moje.
    No baš bum danas probala sa ovom pozom..kolko ga opče tak držati?

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    2-10 minuta, ili dok ti ruke ne otpadnu, svakak postavi neki lavor ispod

  24. #174
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tnx jelena

  25. #175
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Koliko se sjećam, moj sin je jednom tek nakon 2-3 tjedna. Bio je isključivo dojeno dijete. Naravno da sam bila silno zabrinuta. Bio mi je prvo dijete. Inače je bio malo sralo - par puta na dan.
    Ništa nisam poduzimala. Kakica je došla. Izuzev odlaska dr i upita je li to normalno.
    Posljednje uređivanje od Nera : 11.05.2016. at 13:12

  26. #176
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je beba starija od 6 tjedana i dojenje (ponuda/potraznja) uspostavljeni, ako je prirast u redu i dijete ima uredan broj podoja i mokre pelene, ne mora kakati svaki dan. Stvarno se tolerira do 14 dana, a bitno je da prduckaju, da se vidi da crijeva rade.

    U slucaju da im nije bas najudobnije tako kako je, masirajte trbuscic, vozite nogama bicikl i, da, isprobavajte pozu za kakanje, bez pelena, odmah nakon budjenja.

  27. #177
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kaae,sve to radimo stalno. A eva danas sam ga dva puta malo držala u 'kakaj' pozi i dosta se isprdio. Od kakača ništa. Prducka inače,prematam ga svaka dva sata negdi (u pp smo) i uvijek je dosta mokra,doji kad hoće.

  28. #178
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tek je na sedam dana... ima jos vremena.

  29. #179
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Moja kćer je od rođenja imala redovito stolicu svakih 6-8 dana. Nitko se nije uzrujavao zbog toga (mislim na dr i patronažu) . Sve do petog mjeseca kada su mi preporučili da uvedem ranije dohranu zbog tog rijetkog kakanja i njenog prevelikog dobivanja na težini, imala je 7700 s 3 mj i 9200 sa 5 mj a rođena sa 3500, kao mlijeko mi je prejako

  30. #180
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ideš,prejako to mi nekak u rangu s onim preslabo.
    Ali super dobitak.
    Moj je rođen sa 3860 a iz bolnice je izašao sa 3660g. Sad ima tri i pol mj i sa ravno tri je imao sedam kg.

  31. #181
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    To je odlično baš taman po onoj njihovoj krivulji rekla bih.
    Uglavnom nisam htjela baš odmah početi sa kašicama . I onda je s nekih 5,5 mj bilo jedno razdoblje nekakanja od 10 dana pa sam od straha ipak krenula s voćem. Dojila sam je do 14 mj. Sa godinu je imala 10,500 i kakala svaki drugi dan.
    Sinek mi je druga priča, on od početka kakao 4-5 puta, pa 2 puta na dan, još i dan danas je tako. Ali on je mali mršavac, sa godinu dana je imao 8,500. Bit će da mi je s njim mlijeko bilo "slabo" Stvarno sam se svega naslušala...

  32. #182
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    vjerujem.
    Dok vide mojega,vele mi da imam dobro mlijeko. Starije žene.

  33. #183
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Danas 10. dan kak ne kaka i prvi put primjetim da se napinje i da ga smeta,i onda se isprdi.
    U onoj pozi za kakanje se baš jako napinje..valjda ga taj položaj prirodno tjera na tiskanje,no isto samo prdne.
    Jel ga mogu ja kak sa svojom prehranom potaknuti preko mlijeka? Sok od kruške ništ...možda donat..ili ništa. Nebi čepiće,no ako ga bude baš jako smetalo...neznam.

  34. #184
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Drzi ga u tom polozaju sto vise, masirajte trbuscic.

  35. #185
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Držim ga svaki put kad ga prematam...a ko da nema kaj kakati. Moguče da je mm tolko lako probavljivo da ga ispiša i isprdi?

  36. #186
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da; to nekakanje do 14-ak dana se tolerira upravo zato sto je majcino mlijeko toliko iskoristivo.

  37. #187
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Danas 10. dan kak ne kaka i prvi put primjetim da se napinje i da ga smeta,i onda se isprdi.
    U onoj pozi za kakanje se baš jako napinje..valjda ga taj položaj prirodno tjera na tiskanje,no isto samo prdne.
    Jel ga mogu ja kak sa svojom prehranom potaknuti preko mlijeka? Sok od kruške ništ...možda donat..ili ništa. Nebi čepiće,no ako ga bude baš jako smetalo...neznam.
    Moj mlađi je bio isto takav nekakač.
    Max mu je bio 12-13 dana.
    I kad bi tako primjetila da više prdi i da se napinje, obično bi se sutradan pokakao i to napunio pelenu.

  38. #188
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo,dočekali smo i 14. dan bez kakanja
    I dalje sve normalno,prdi i smrdi ko veliki...pedijatrica kaže da mu dam zašečerenu kamilicu i sok od šljive. Ako ne pomogne da onda čepić,nek se ne žurim..pošto jede,piša i prdi.
    Ni malo mi se ne daje nit čajek nit sokić,mm bi mu odavno dal...nisam pametna.

  39. #189
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nikako caj ili sok, zuzy.

    Ako ste u problemu, onda problem rijesi cepicem. Caj i sok nisu za bebe ispod 6 mjeseci starosti.

  40. #190
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    A si probala ti piti sok od šljiva, marelice i sl.? Ono, na jedan dan da klopaš hranu od koje ćeš ti potrčati na wc?
    Ssd će mi Kaae reć da jedem ja a ne on ali... ja bi svejedno nakon 5.dana što drekeca nije bilo na vidiku stavljala sebe na 'userimo se' režim i nikad mi nije prešao 7 dana da nije kakao, sam od sebe. Al njega je napinjalo, smetalo i grčilo tako da nije baš ista situacija. Nadam se da će ti jako brzo ostaviti poklonček u pelenici.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  41. #191
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tak i bude..več sam rekla mm da kupi čepiće. Nisam ni ja za kamilicu nit sok.
    Samo da ovak ne bude stalno.
    I najavila mi pedica da mi bude dala tablicu dohrane kad dođemo na pregled za desetak dana,da vidim s čim početi.. Ne mislim krenuti jos sa dohranom,pa četri mjeseca bude tek.

  42. #192
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    A si probala ti piti sok od šljiva, marelice i sl.? Ono, na jedan dan da klopaš hranu od koje ćeš ti potrčati na wc?
    Ssd će mi Kaae reć da jedem ja a ne on ali... ja bi svejedno nakon 5.dana što drekeca nije bilo na vidiku stavljala sebe na 'userimo se' režim i nikad mi nije prešao 7 dana da nije kakao, sam od sebe. Al njega je napinjalo, smetalo i grčilo tako da nije baš ista situacija. Nadam se da će ti jako brzo ostaviti poklonček u pelenici.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Ma i ja ti cijeli život imam probla sa zatvorom i tvrdom stolicom,mama veli da se nekaj naplakala s menom ko malom. I dan danas nejdem često na wc.
    Ima par stvari koje mene nekad potjeraju i to sam proteklih dana konzumirala no eto...čak sam pila i gusti sok od kruške...fujkač kolki šečer. Inače samo vodu pijem pa mi ovo baš nije sjelo.
    Bumo vidli..

  43. #193
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Tak i bude..več sam rekla mm da kupi čepiće. Nisam ni ja za kamilicu nit sok.
    Samo da ovak ne bude stalno.
    I najavila mi pedica da mi bude dala tablicu dohrane kad dođemo na pregled za desetak dana,da vidim s čim početi.. Ne mislim krenuti jos sa dohranom,pa četri mjeseca bude tek.
    Ma ne treba ti tablica dohrane ni sa 6 mjeseci, kamoli sa cetiri. Odbacena je, u principu, kao ideja.

  44. #194
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Odlučili smo dati mu čepić jer ipak je 15. dan.
    Teta u ljekarni se čudila i rekla da se čepići ne daju djeci manjoj od dvije godine i preporučila klizmu. U drugoj ljekarni magistra pak dala glicerinske čepiče,da su super i da ih je i ona svojoj djeci davala. I kupio mm i probala sam mu dati no nije išlo. Jednostavno nije ulazil a nisam mu htjela na silu...probala i samo pola no dio uđe a ostalo vrača nazad.
    I kupili glic. gel koji se aplicira i stavila sam mu pola. Več mu je dodijalo prtljanje oko guze..
    Pokakal se za dvije minute uz takav bolan plač kakav nije nikad imal došlo mi je da se plačem s njim. Izašlo je toga,i gušče no inače,no čak sam očekivala obilnije. Ništ posebno.
    Jedva se nekak smiril na cici. Čak i zaspal na par minuta kaj nikad ne radi.
    Neznam kaj bumo ako se ovo ponovi...ne želim mu ovo opet priuštiti.
    A neću mu niti davati glupog šečera i sokića. MM hoče da krenemo sa dohranom kad pedica veli,da mu crijeva bolje prorade...meni je to koma jer sam si zacrtala da ne krečemo s dohranom najmanje prije 6. mj jer mi tak lijepo napreduje.
    I kaj sad napraviti? Baš koma.

  45. #195
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Samo vi ćete odlučiti što napraviti. Razmisli, odvaži, istraži...
    https://www.facebook.com/DrJackNewma...68634723287581
    http://childrensmd.org/browse-by-age...thout-pooping/
    http://www.easybabylife.com/baby-not-pooping.html

    Što se čepića tiče, oni (svi čepići, po mom iskustvu) imaju tendenciju vraćanja iz guze pa ih treba nježno ugurati i pridržati na anusu (ne unutra) prstom kojih pola minute da se krenu topiti i tek onda maknuti prst.

    Sretno i neka Edo odsad kaka ko veliki!

  46. #196
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ćepić ili klizmu kad umetneš obavezno držati guzu stisnutu minutu-dvije da to ne izađe van..čudim se da ti to nije rekla ni pedica ni magistra u ljekarni..

  47. #197
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ma znam da treba držati,al čepić opče nije ulazio..koja korist da ga držim među guzovima.
    Baš sam ono...poljuljane su mi odluke koje sam davno donesla.
    A svi kljucaju sa strane..daj mu čaj,daj mu čaj...kaj mu bude...aaaaaaaa

  48. #198
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja sam svojoj davnoo jednom stavljala taj ćepić al je imala 8.mj.
    Možeš ga isto razrezati po dužini da bude tanji pa onda probati, al onda su ti klizme jednostavnije-samo isto pazi kad stisnes sadržaj unutra tako stisntu tubu izvadit van i onda držat guzu..
    Mislim sama moraš odlučiti.. Ja sam isto s prvim djetetom strašno pazila na ovo-ono.. A do drugog sam naučila da ne trebam biti tako isključiva..jer zaista se ništa drastično nece promijeniti ako se ponekad napravi neka iznimka..
    Probaj i sebe par dana hraniti sa svim tim sto otvara, pa sad kad se pokakao( to prvo je najgore) mozda se i pokrene..

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    Moja T je bila uporna nekakacica, iskljucivo dojena do 6 mj i nekoliko dana, dohrana ne da nije pomogla, nego je bilo jos gore. Naravno svako dijete je prica za sebe. Mi smo se jako mucili s tom stolicom do trece godine (kazem mi, jer smo znali skupa s njom plakati i mm i ja), a i danaas kao sedmogodisnjakinja ima povremeno problema.
    Nama je najgori period bio upravo pocetak dohrane dok se ionako lijena crijeva nisu malo navikla na nove momente u ishrani

  50. #200
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Toga je i mene strah,da ne postane još gore i dohrana ga skroz začepi. Umjesto kontra,kaj mm očekuje.
    Sječam se scene...ja,4-5 god. sjedim na školjki i plačemo se i mama i ja.
    Samo da nije od mene naslijedil lijena crijeva.
    Dva sata poslije klizme je opet kakal,ovaj put ko prije,rijeđe. Uz plač.
    Znači,nije da on sve iskoristi iz mog mlijeka pa nema puno otpada...muči ga.
    Samo da ne prođe opet puno dana do sljedeči put.
    A ja budem poradila malo na prehrani...imam doma psyllium ljuskice,navodno dobro reguluraju probavu.
    Ima ko iskustva?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •