Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 419

Tema: SUVAG?

  1. #201
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    deaedi, ne nagovaram te
    samo nekaj sam slučajno drugo čačkala, samo ti kopiram tu

    Zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika koje nije školski obveznik, a do kraja 2016. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, najkasnije do 31. ožujka 2016. godine, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u I. razred osnovne škole.
    ???

    Ne kuzim?
    Kakve ovo veze ima s dinamikom pomicanjem liste kod logopeda?

    Osim toga, prije bi isla na odgodu skole nego na raniji upis???

  2. #202

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Poštovani,naša mala od 4,5 g je dobila preporuku za vrtic Suvag,ima problema sa razumijevanjem i izgovorom

    Dobila je vrtić u dvije smjene,jutro do 13 sati i podne do 18

    Mene zanima dali moze ici u svoj redovni vrtic kada je u suvagu popodne,problem nam je jer nam je nema tko pricuvati ujutro,pa pi ju slali taj tjedan ujutro u svoj redovni vrtic,a popodne u suvag..dali je to moguce ili je moramo ispisati iz redovnog vrtića??

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala unaprijed na odgovorima

  4. #204

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    I dali imamo pravo na dd od 830kn?

  5. #205
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Predali su papirw, mala ak dobi bi krenula u jesen, tad će skoro 5.
    Nitko im nije pričo za previz, mada samja našla n2ki primjer iz zaboka i brdovca,
    Deaedi, kolko toga ima?ja skužila da pretežno im daju pred školu, moj je imao samo r,a nećaci i frendić maau tog i opet su isli pred školu, s time dasu išli ili idu i kasnije dok su u školi
    evo mala kreće idući tejdan u njihov vrtić, puno im je upitnika nad glavom, ali znaju da to moraju proć

  6. #206

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i nasa ide od iduceg..a koju dijagnozu ima vase dijete i koliko je stara?

  7. #207
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nije moja nego od kolege mala

  8. #208

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno Suvag

    Bok,moja kcerkica od 5 g. zbog poremecaja jezicnog razumijevanja i izrazavanja ide od 15.9 u vrtic Suvag.Pise da je ukljucena u trajanju od 3 mjeseca.Molila bih Vas ako netko zna kako je sa smjenama,ili je to individualno,dali daju negdje obavijest o grupama,kako je sa placanjem...opcenito iskustva

  9. #209
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Ariela1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok,moja kcerkica od 5 g. zbog poremecaja jezicnog razumijevanja i izrazavanja ide od 15.9 u vrtic Suvag.Pise da je ukljucena u trajanju od 3 mjeseca.Molila bih Vas ako netko zna kako je sa smjenama,ili je to individualno,dali daju negdje obavijest o grupama,kako je sa placanjem...opcenito iskustva
    disfazija? Govori otežano, gramatički netočno?

  10. #210

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno Suvag

    Citiraj m2b prvotno napisa Vidi poruku
    disfazija? Govori otežano, gramatički netočno?
    Pise u nalazu da su prisutna znacajna odstupanja u jezicnom razumijevanju uz teskoce izgovora u vidu sigmatizma,lambdacizma i rotacizma,da glasovi nisu dovoljno izdiferencirani,grafomotorika i vizualna percepcija kao i razumijevanje su ispod ocekivanih za dob,govor je teze razumljiv,narusene morfosintaticke strukture.Oko godinu dana kasni u opcem psihomotornom razvoju za svojim vrsnjacima.

  11. #211
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Sljedeci tjedan imamo termin na Suvagu kod psihologa i otorinca istog dana. Zbog velikog kasnjenja u govoru. Prvi put smo tamo pa me zanima kakvo je stanje sa terminima. Jesu ti pregledi na vrijeme(sa kasnjenjem do pola sata ) ili treba ono cekati satima? Da se mozemo psihicki pripremiti. Mali se jako uzruja (losa iskustva) u tim cekaonicama...

  12. #212
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj lala83 prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeci tjedan imamo termin na Suvagu kod psihologa i otorinca istog dana. Zbog velikog kasnjenja u govoru. Prvi put smo tamo pa me zanima kakvo je stanje sa terminima. Jesu ti pregledi na vrijeme(sa kasnjenjem do pola sata ) ili treba ono cekati satima? Da se mozemo psihicki pripremiti. Mali se jako uzruja (losa iskustva) u tim cekaonicama...
    Mi nismo puno čekali, išlo se točno po terminu, bez kašnjenja. No, kako smo imali provjeru sluha, a onda otorinca kojem smo nosili nalaz, malo se čeka da se napiše nalaz, ali do 30 min.

  13. #213
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ni mi nismo niš puno čekali niti je bila gužva

  14. #214
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Hvala. Nadam se da bude i kod nas tako

  15. #215
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ne pamtim da smo ikada u Suvagu dugo čekali na pregled u zakazanom terminu. Točni su. Nekad se čeka nalaz, a ako je gužva i ne stignu napisati, pošalju ga poštom doma.

    Jedino što se čeka su termini za logopeda. Kad je termin utvrđen, nema nikakvog čekanja. I vrlo su susretljivi. Ja sam starijega odvela na prvi pregled 2003 a zadnji put prošle godine. Ove godine sam s mlađim bila prije njegovog upisa u srednju školu. Godinama hodočastimo k njima i stvarno su dobri i na dijagnostici i kad krene terapija. Suvag

  16. #216
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Evo ,bili, obavili. Prvi put da sam negdje dosla u praznu cekaonicu. Svejedno smo malo cekali jer su dr imali neki sastanak,ali obavili smo oba pregleda u dva sata taman koliko smo parking imali placen od ispred. Zadovoljna sam . Dijete je lijepo surađivalo sa dr sto je najvaznije. U veljaci imamo zakazano kod logopeda pa nakon toga vjerovatno jos slijedi neuropedijatar.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Može li se na Suvag samo kod logopeda i psihologa na dijagnostiku, bez da tamo idemo na vježbe s obzirom da nismo iz ZG?

  18. #218
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Mi smo iz Pule , nas je na Suvag uputila nasa neuropedijatrica po preporuci otorinca i logopeda ( iz Pule ). U dogovoru s dr sa Suvaga najprije smo dobili termine kod otorinca i psihologa. Pa zatim kod logopeda i neuropedijatra. Zasada se njihova misljenja poklapaju sa pulskim dr. Ostali razvoj uredan i sluh uredan. A govor jako kasni.U veljaci idemo na taj neki test razumijevanja kod logopeda, ne znam bas o cemu se radi ,moram pitati nasu log.

  19. #219
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Moze li mi molim vas netko od roditelja cija su djeca u ovoj sk. godini krenula u suvagov vrtic napisati kako su zadovoljni?

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kolegina cura je u Suvagu. On veli da je zadovoljan, vidi da mala napreduje iz stanja polubiljke je postala sasvim obično dijete. Inače njima je Suvag velika žrtva jer nisu iz zagreba, pa moraju puno putovati. I pitaj kaj te konkretno muči, pa ću ga pitat idući tjedan. Mala je baš u cjelodnevnom vrticu

  21. #221
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala Jelena!
    Jel jako tesko bilo dobiti cjelodnevni? Od kad do kad dijete moze biti u cjelodnevnom vrticu?
    Osim sto je jako djevojcica napredovala, jel voli ici u vrtic? Jesu zadovoljni s osobljem vrtica i njihovim angazmanom oko djece?

  22. #222
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jako su zadovoljni s osobljem napose s tetama, bar tak veli tata.
    Ona je u vrtiću od 7do neki pol pet pet. Inače vrtić radi od 7-17,nista prije, ništa iza, malo čudno ali tak je. On radi osam sati, ali od kuće do vrtića imaju više od sat vremena vožnje na otvorenoj cesti, od vrtića do posla u to vrijeme više od 40min.idealnk bi bilo da je može ostaviti u pol sedam, tad bi došao doma dosta rano, ovaj jako puno vremena troše za put, i za izlazak ulazak u grad.
    Godinu dana su čekali vrtić, još neke papire nisu dobili. Pol plaća njihova županija pol od komisije, ali to provjerim. Nije htio polovican vrtić, jer tak i tak puno gubi na putovanje. pitaj još

  23. #223
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Od 7 do 17h je u mom slucaju cisto ok, taman bi stizala.
    Preko zimskih praznika vrtic radi, ali preko ljeta ne? Jel to tocno?
    Jel znas mozda koja je dijagnoza od curice? Koliko je stara? Jel definirano dal u tom vrticu ostaje do skole ili ak se stvari poprave je vracaju u redovan?
    Jel svaki dan individualno radi s logopedom? Kad su kao grupa svi na okupu sto npr. tete (pretpostavljam da su logopedice) rade s njima? To me zapravo jako zanima-dal neke price, pjesmice, grafomotoriku? Koliko su te aktivnosti slicne ili razlicite onima u redovnom vrticu?

  24. #224
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ima grafomototiku jer su mještana grupa ima,, 5godina dijagnozu ne znam. Znam da spava u vrtiću ipak diže se ujutro prije pol šest.

  25. #225
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    A kako je to sa 5-satnim vrticem? Sto rade tamo?
    Mi smo na listi od prosle jeseni, kazu da ovu jesen krece.

  26. #226
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Dižem temu. Mi smo u Suvagu kod logopedice. Jako smo zadovoljni načinom rada. Do sada smo išli 6 mjeseci privatno, ali ovdje mi se čini da puno cjelovitije rade. Pročitala sam topic i mislim da bih rado da ju upišu u njihov vrtić. Imamo 3 godine i kasnimo u razumijevanju za vršnjacima cca 8 mjeseci.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    poštovani,

    moja kćer je također dobila vrtić u dvije smjene, ali nemogu nikako saznati da li ima pravo na gradski vrtić da ide 2-tjedno jutri?

    unaprijed hvala

  28. #228
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Molim info ako netko zna, kako se zove na Suvagu starija doktorica, Vesna se zove, ORL je, specij.za audiologiju čini mi se. Prezime počinje na M.

    Na njihovom webu ne mogu naći.

    Hvala

  29. #229
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim info ako netko zna, kako se zove na Suvagu starija doktorica, Vesna se zove, ORL je, specij.za audiologiju čini mi se. Prezime počinje na M.

    Na njihovom webu ne mogu naći.

    Hvala
    Vesna Mildner? Ali ona nije iz Suvaga nego im je vanjska suradnica (mislim). Ona je s faksa - evo: http://www.ffzg.unizg.hr/fonet/?page_id=31

  30. #230
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ne, nije ona ima tamnu kosu i naočale...hvala Peterlin. A morat ću ih nazvati

    Prezime je nekako sa Miljić, Miljević i sl....
    Posljednje uređivanje od mašnica : 09.11.2018. at 12:43

  31. #231
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, nije ona ima tamnu kosu i naočale...hvala Peterlin. A morat ću ih nazvati

    Prezime je nekako sa Miljić, Miljević i sl....
    Mihanović?

  32. #232
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Vesna Mijić je eto. hvala na trudu.

  33. #233
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sin (5 i pol god) ima termin kod logopeda u Suvagu radi neizgovora slova R.
    Moze mi netko reci sto bi nas moglo ocekivati?

    Od proljeca ide i privatno kod logopeda, tamo su s njim radile S da bude cisci,ostalo osim R kazu uredno

    Da li ce nas Suvag onda slati i na druge preglede ili? Tipa sluh, neuropedijatar, psiholog i sl

  34. #234
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Vrci ima obradu ili tremin kod logopeda?
    U SUVAGu se ide prvo na obradu, na nju se dodje relativno "brzo". ali termini kod logopeda je nesto sto se dugo ceka.
    ako je bio na obradi vec onda ide samo na vjezbe.

  35. #235
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sin (5 i pol god) ima termin kod logopeda u Suvagu radi neizgovora slova R.
    Moze mi netko reci sto bi nas moglo ocekivati?

    Od proljeca ide i privatno kod logopeda, tamo su s njim radile S da bude cisci,ostalo osim R kazu uredno

    Da li ce nas Suvag onda slati i na druge preglede ili? Tipa sluh, neuropedijatar, psiholog i sl
    U Suvagu ti je procedura ovakva: imaš prvo dijagnostički pregled kod logopeda-dijagnostičara, a na temelju tog nalaza može se, ali i ne mora tražiti dodatna obrada. Kad dođeš s djetetom na prvi pregled, uzet će ti anamnezu (dijete je unutra s tobom), pa će te eventualno poslati van na neko kraće vrijeme, dok obavi dijagnostički pregled, a nakon toga opet te zove unutra i kaže "takva i takva stvar - predlažem to i to, dodatnu dijagnostiku, terapiju, blablabla...) Taj pregled nije munjevit. Koliko se sjećam, daju si dosta truda da prvi pregled obave kako treba. Možeš i trebaš pitati sve što te zanima.

    Ako dijagnostičar primijeti nekakva odstupanja koja izlaze iz okvira dislalije, može tražiti dodatne preglede. Oni unutar kuće imaju i otorinca, dobro opremljen kabinet za ispitivanje sluha, imaju psihologe (ja znam za dvije psihologinje, možda imaju i više), imaju neurologa, imali su fizijatra... + naravno, cijelu vojsku logopeda-terapeuta.

    DakleM, na nalazu nakon obavljenog prvog pregleda pisat će nalaz i mišljenje - da li treba proširiti dijagnostiku (psiholog, otorinac....) ili se preporučuje samo terapija. Čim dobiješ nalaz u ruke, ako preporuče daljnju dijagnostiku - dok si još tamo, rezerviraj termine. Uputnice ćeš dobiti od obiteljskog liječnika na temelju dijagnostičkog nalaza iz Suvaga.

    Ako ne trebaju dodatni pregledi nego te samo upute na terapiju, uputit će te na dogovaranje termina kod njih ili u vanjskoj ambulanti koja ti je najbliža, tražit će te uputnicu za to (ona vrijedi godinu dana) i kad se to sve uskladi, krećete na terapiju. Dijagnostiku ponavljate najčešće 1x godišnje, kad treba nova uputnica. Mislim da moji nisu čak ni išli baš svake godine, ali svake druge sigurno.

    Suvag je odličan, nadam se da ćete i vi biti zadovoljni. Najvažnije je da se dijete dobro slaže s terapeutom - za dijagnostiku više/manje... Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.09.2019. at 15:53

  36. #236
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Vrci, ovdje je popis lokacija vanjskih ambulanti u kojima Suvagovi logopedi održavaju terapije: http://www.suvag.hr/vanjske-lokacije/

    Mi smo išli u Dom zdravlja Zagreb istok u Ivanićgradskoj. Biraš si ono što ti po lokaciji i dostupnim terminima najbolje odgovara.

    Btw. dugo nisam istraživala njihovu web stranicu - sad vidim da ima novih stvari:

    http://www.suvag.hr/sluzba-za-govorn...je-logopedija/

    http://www.suvag.hr/on-line-brosure/

  37. #237
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hvala, to me zanimalo

    Mi smo sa samoborskog podrucja,pa cemo ici tamo,ako bude trebalo.

    Iako kazu da se dugo cekaju vjezbe, a mi vec idemo privatno. Pokazat cu im tamo i tu biljeznicu.
    Inace on cita, pise, racuna, cak i mnozenje savladava. Ne vidimo nikakve druge poteskoce.

  38. #238
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrci da mi je dijete vec u tretmanu privatno I ima 5 I pol godina nikako ne bih cekala logopeda cca godinu dana jer je tad vec dosta kasno. Dotad vec mozes rijesiti R privatno, kosta al sve ima svoje.

    Ako se u Suvagu pokazu jos neke druge smetnje, tad bi se drzala I dalje Suvaga u tom dijelu, al logopedske probleme bih rjesavala sto prije. Sto prije, to ih se brze otkloni.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.09.2019. at 18:22

  39. #239
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma ovo smo dobili termin prije 6mj,pa idemo da budemo pametniji.
    Kad je krenuo privatno necu sad odustati od toga

  40. #240
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rekla bih na dobrom ste putu sretnooo!

  41. #241
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, to me zanimalo

    Mi smo sa samoborskog podrucja,pa cemo ici tamo,ako bude trebalo.

    Iako kazu da se dugo cekaju vjezbe, a mi vec idemo privatno. Pokazat cu im tamo i tu biljeznicu.
    Inace on cita, pise, racuna, cak i mnozenje savladava. Ne vidimo nikakve druge poteskoce.
    U vrijeme kad smo mi krenuli (prije puuuuno godina) bilo je lakše dobiti termin u vanjskoj ambulanti nego u centrali. Ne znam je li sad tako. Idite na dijagnostiku, pa ćeš vidjeti dalje... Bilježnicu svakako ponesi, to je korisno. Dobru zabavu!

  42. #242
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U vrijeme kad smo mi krenuli (prije puuuuno godina) bilo je lakše dobiti termin u vanjskoj ambulanti nego u centrali. Ne znam je li sad tako. Idite na dijagnostiku, pa ćeš vidjeti dalje... Bilježnicu svakako ponesi, to je korisno. Dobru zabavu!
    iz iskustva kolegice za novi zagreb to nije vise tako. idu u centralu.

  43. #243
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    iz iskustva kolegice za novi zagreb to nije vise tako. idu u centralu.
    Da, to je zapravo očekivano - nije svejedno ni o kojem kvartu je riječ. Kod nas na Peščenici u ono vrijeme nije bilo jako puno male djece, ali sad je druga priča. Vjerojatno je isto i za N. Zagreb - smjena generacija. U novozagrebačkom neboderu u kojem je mm odrastao sad ima jako puno mladih stanara s djecom školske i predškolske dobi, pa je sigurno i velika navala na dom zdravlja, a logopedska ambulanta je samo jedna za N.Zagreb.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.09.2019. at 09:48

  44. #244
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod nas se navodno ceka godinu dana na terapiju. A sad ne znam jel ide sto brze ako su predskolarci

    Nadam se da ce on brzo savladati privatno,pa da u skolu krene sve ok

  45. #245
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se navodno ceka godinu dana na terapiju. A sad ne znam jel ide sto brze ako su predskolarci

    Nadam se da ce on brzo savladati privatno,pa da u skolu krene sve ok
    Opet iz kolegicinog iskustva ne pomaze nista sto su predskolci. njen mali je takodjer bio predskolarac i krenuo je u SUVAG kad i u skolu, mozda cak i kad je bio drugi razred, sad se zbilja vise ne sjecam.

  46. #246
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se navodno ceka godinu dana na terapiju. A sad ne znam jel ide sto brze ako su predskolarci

    Nadam se da ce on brzo savladati privatno,pa da u skolu krene sve ok
    Nema pravila - ovisi kakva im je zauzetost kapaciteta. Ponekad pomogne da pedijatar to ugovori, ali ni to nije pravilo. Nažalost, potrebe su veće od raspoloživih kapaciteta.

    Vrci, sretno... Samo vi nastavite s terapijom kako ste i krenuli, da ne gubite vrijeme dok čekate termin. Loggopedska terapija u predškolskoj godini jako je dobra ne samo za korekciju govora, nego za razvoj motoričkih vještina i radnih navika. Bilo bi idealno da se sve riješi do polaska u školu, ali ako i ne bude tako - nije to problem, ali o tome ne trebaš razbijati glavu do termina za dijagnostiku. Sretno!

  47. #247
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo od danas rade samo R i razne predvjezbe za skolu. Sve on kuzi, rasturi i matematiku, i logicke zadatke, i citanje.
    Bio prije njega isto jedan predskolarac, taj zna raspoznati samo 2 slova. Iznenadi me kad cujem koliko je on u tome svemu napredan

    Pojasnila sam mu kud idemo i zasto, sto bude tamo bilo, i nije mu to nikakva trema.
    Srecom on je svjestan da ne zna R i da mora uciti i raditi na tome. I logopedica ga pohvalila oko toga

    Javim u petak kako je proslo

  48. #248
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    E imam jos jedno pitanje-jel postoji sansa da i uz silne vjezbe jednostavno taj R pravilni ne dode? Znam nekoliko ljudi koji ga ne mogu izgovoriti, ali su oni 30+godina, kad se nije bas islo logopedu, barem ne tu kod nas na selu

  49. #249
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja sam išla u 2 ili 3 razredu, nisam rješila.
    moj veliki je to rješio jako brzo s punih 6 godina, već sam dobila napadaj da uvjezbam uz njega. imamo doma negdje te materijale.
    najveći mi je problem bio kod pisanja recimo paralelno nisam mogla napisati do faksa. jedina točna riječ mi je bila vrag. sad bi se trebala malko snimiti kak pričam. mojoj sestri se znalo čuti RR samo preko telefona. sad na mobitel ne kužim

    e da mlađi moji klinci nisu imali problema s time.

  50. #250
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E imam jos jedno pitanje-jel postoji sansa da i uz silne vjezbe jednostavno taj R pravilni ne dode? Znam nekoliko ljudi koji ga ne mogu izgovoriti, ali su oni 30+godina, kad se nije bas islo logopedu, barem ne tu kod nas na selu
    Kod nepravilnog izgovora glasa R najčešće nije problem samo R, nego treba naučiti pravilno izgovoriti L. Ako ni to ne pomogne, ima logoped malu napravu (vibrator koji se stavlja pod jezik) pomoću kojeg dijete savladava R.

    Osim toga, kratak frenulum (ona opna koja spaja jezik s donim nepcem) može isto biti uzrok nemogućnosti pravilnog izgovora glasova L i R, a to rješava otorinac. Vjerojatno su taj uzrok već eliminirali kod tvog djeteta, ali ako nisu - možeš priupitati...

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •