Stranica 43 od 55 PrviPrvi ... 33414243444553 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 2739

Tema: A što gledate? (zanimljivi filmovi za preporuku)

  1. #2101
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam za vas, ali ja imam pavlovljev refleks, kad je primjerice bila ona scena gdje se ljube nekoj ulici, samo sam čekala da netko uleti i zatuče ih
    drago mi je da nitko nije i mislim da nam treba malo više takvih filmova gdje se ništa loše ne događa homoseksualcima
    x. Plus, meni je to pomoglo da to ne gledam samo kao gay priču, na kraju, to gejstvo nije toliko bitno - to je priča o prvoj mladalačkoj ludoj zaljubljenosti koja žeže sve pred sobom. Frigaj ga što je to iz naše perspektive nevjerojatno... nije naša perspektiva sve. S

    Sjećam se da sam pred jedno 15 god možda bila na Kreti i vidjela plakate komunističke partije i mislila džizs kako ih nije strah lijepit te plakate da ih netko ne zatuče.... Dobrodošlo mi je vidjet nešto drugačije. Za slično - postoji lošiji film sa ZG festivala, Retablo - a jesu, Ande, ali brate moglo bi se i tu odvijat.. Pa su ovi intelektualci dobrodošlo (nama) egzotičniji od andskih seljaka.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.01.2019. at 16:16

  2. #2102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    taj je baš s porukom ("ljubav je ljubav"), ali toliko jakom da poruka čini film dosadnjikavim, znaš već dijaloge i koji će kadar bit prije nego vidiš taj kadar i pročitaš dijalog.

  3. #2103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I zapravo je "Calll me by your name" i priča o ljubavnoj inicijaciji, ne u smislu pedofilije, nego je za priču i važno što je jedan od dvoje iskusniji.

  4. #2104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, to je priča o mladalačkoj zaljubljenosti za koju nije uopće važno što se radi o gay paru, ali je nedostatak bilo kakvog sukoba, pa čak i od strane djevojke koja je Eliu rekla da se boji da će ju on povrijediti, pa onda kad ju stvarno povrijedi želi da ostanu bff-ovi ono što ovu priču čini limunadastom. Baš danas malo gledam kritike pa vidim da je Zrinka Pavlić nazvala film buržujska limunada i to ga dosta dobro opisuje.

    Gledala sam ljetos sa kćeri teen gay romantičnu komediju Love, Simon, TO je film od kojeg bih očekivala ovakav pristup, a od ovog filma sam ipak očekivala nešto malo ozbiljnije.

  5. #2105
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa ne znam baš da nema nikakvog sukoba, sama ta njihova ljubavna priča je unaprijed vremenski ograničena, meni je to sasvim dovoljno za sukob
    a iskreno, ne znam da bi mi sad baš tako puno promijenilo da se tako neka šiparica durila na ovoga

    čak i ako ćemo je nazvat ljubavnom limunadom, meni je to uspješna ljubavna limunada jer između Armia i Chalametea ima daleko više erotike i kemije nego između velike većine drugih filmskih parova koje sam imala priliku vidjeti, bili oni hetero ili gay

  6. #2106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Slažem se s betty, a ne Pavlićkom. Što ćeš više od internih sukoba, ti su najjači i najviše bole. I mene zapanjila kemija. Ma, odličan mi je film.

  7. #2107
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s betty, a ne Pavlićkom. Što ćeš više od internih sukoba, ti su najjači i najviše bole. I mene zapanjila kemija. Ma, odličan mi je film.
    da, zapravo, taj nedostatak vanjskih sukoba tjera fokus (i gledatelja i lika) prema onim unutrašnjim, a to je zapravo puno teže i dočarati i doživjeti

  8. #2108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Slažem se skroz!

  9. #2109
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    gledala sam The Favourite.
    prilicno mi se svidio.

  10. #2110
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Odlična, novootkrivena serija Peaky Blinders. Mnogi su je već i gledali.
    https://www.youtube.com/watch?v=oVzVdvGIC7U

  11. #2111
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    gledala sam The Favourite.
    prilicno mi se svidio.
    ja sam od tog redatelja gledala Jastoga i taj film mi je bio jako potresan
    osobito me iritiralo što je nazvan crnom komedijom a zapravo je horor
    nisam se nikako mogla uživjeti u komični dio
    priča je fantastična, kognitivno shvaćam tu satiričnu poruku, ali je cijena zabave prevelika
    Ubojstvo svetog jelena sam pogledala foršpan i zaključila da nema šanse da to gledam jer mi se činio još okrutnijim od Jastoga
    Zanima me je li The Favourite takav fim?

    ja sam ovaj vikend pogledala Red Sparrow i Roma

    ajme meni, što reći

    Red Sparrow je jedan od najnekvalitetnijih filmova koje sam ikad gledala, sve me je smetalo, od priče, likova, mizoginije, scenarija i režije koji se iživljavaju na ženi, ta bedasta Jennifer Lawrence koja glumi u glupim filmovima i pritaje na to prostituiranje...uf

    Ali zato Roma...
    Moram priznati da mi je ispočetka bio dosadnjikav i možda bih odustala nakon 15 min da nije tako hvaljen
    htjela sam vidjeti u čemu je stvar
    film, kako minute idu dalje, postaje nešto intenzivniji, da bi sve kulminiralo scenom na koju sam ridala kao mala beba
    prekrasan film, baš prekrasan
    negdje sam pročitala pohvalu fotografije filma, nešto u stilu da se može zaustaviti bilo koji kadar filma i dobila bi se prekrasna umjetnička fotografija
    to je zaista istina, vizualno je savršen, scene variraju od svakodnevnih (npr gašenje svjetla, oduševila me ta scena) pa do epskih razmjera, a svaka je impresivna

    S tim da ću se ograditi da je to film za one koji mogu gledati spore crno-bijele drame
    Posljednje uređivanje od betty blue : 28.01.2019. at 09:57

  12. #2112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam od tog redatelja gledala Jastoga i taj film mi je bio jako potresan
    osobito me iritiralo što je nazvan crnom komedijom a zapravo je horor
    nisam se nikako mogla uživjeti u komični dio
    priča je fantastična, kognitivno shvaćam tu satiričnu poruku, ali je cijena zabave prevelika
    Ubojstvo svetog jelena sam pogledala foršpan i zaključila da nema šanse da to gledam jer mi se činio još okrutnijim od Jastoga
    Meni je Jastog bio odličan, nasmijala sam se tijekom tog filma kao rijetko kad. Ubojstvo mi je bilo grozno, zastrašujuće, al' to je sve tako osobno - prijateljica koja ima kućnog ljubimca kaže da bi je potresla već prva scena u Jastogu, a u Ubojstvu je meni bio zastrašujući dio oko bolesti, udara u moj hipohondarski cimbal. Dakle - meni Jastog super, Ubojstvo too much.

    Hvala za Romu. Na radaru mi je, ali ne znam jesam li ona koja može gledat spore crno-bijele drame, pogotovo doma (zzzz).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.01.2019. at 10:02

  13. #2113
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ajme Jastog!
    sjeli muž i ja, amo nešto gledat, amo nešto lagano, šta je ovaj Jastog piše komedija..
    gospe draga! dakle ja sam tim horor, bila sam uvjerena da je nekom greškom dobio titulu, znači ipak je nekome smiješan
    ugasila sam na pola dok smo još normalni


    Red sparrow sam gledala u kinu, u opisu je zvučao skroz zanimljivo, ne bih nikad rekla da je moguće da danas netko napravi takav (visokobudžetni) film
    osim mizoginije, stereotipni prikaz Rusa je na razini 1951. (a otprilike iz tog vremena su i telefoni koji se u Rusiji ima bit još uvijek koriste)

  14. #2114
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ajme Jastog!
    sjeli muž i ja, amo nešto gledat, amo nešto lagano, šta je ovaj Jastog piše komedija..
    Evo, još izvora za smijeh . Ma, ja sam znala da gledam umjetnički film grčkog redatelja, komedija je došla kao bonus, neočekivano - nisam uopće znala da je tako kategoriziran. Da sam znala - valjda se ne bih smijala, kao na (meni) vrhunsku prevaru - kategorizaciju najnovijeg (meni lošeg) Brešanovog filma Koja je ovo država - to je fakat tragedija i depresija, s par scena da napraviš ono "ha", od ha-ha-ha, samo prvi ha. Nakon svega, mislim da ću pogledat i taj treći, pogotovo jer je mislim glavna glumica nominirana za Oscara, pa da stekenm neki svoj dojam o režiseru - ovaj br. 2 mi je bio teško gledljiv, ne mogu reć loš, ali ono brrr od jeze.

  15. #2115
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Red sparrow ne sapda ni u filmove uz koje mozes spremat kucu. bas je bezveze.

    Roma me privlaci, al jos nisam stigla je pogledati. i na fospanu mi izgleda sporo. valjda me zbog toga strah.

    pogledala i Ne gledaj mi u pijat. Slazem se sa svim sto je vec napisano o njemu. Arijana Culina je fenomenalno odglumila, kao i Butijer.

  16. #2116
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam ovaj tjedan pogledala Julie i Julia
    onako, simpa film za uz kavu poslije posla, puno mi je bolji ovaj stari dio sa Meryl Streep nego ovaj moderni

  17. #2117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja sam pogledala Tri plakata izvan grada (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri). Ne pratim baš ovu temu, kako sam tek počela ponovo gledati TV, možda ste već pisale. Meni je dobar. MM otišao na tuširanje i spavanje

    Meni je Francis McDormand draga i dobro je odradila tu ulogu. Čitala sam malo, nakon filma, da je nevoljko pristala na taj film jer glumi majku, a mislila je da ima previše godina jer se po njoj žene iz tog miljea rijetko odlučuju na majčinstvo u 38.oj. Obje muške sporedne uloge su isto odlično odrađene. Film je oskarovski, ali nije američki ljepuškast.

    Kako ina33 na bolesti trza, jelena.O na alergije, tako ja na posvajanje trzam Nije film o posvajanju, nego je Francis posvojena, a i ona je s J. Coenom posvojila malog Portorikanca i čitala sam izjavu kako ju je majčinstvo pripremilo za tu ulogu jer otkad je dobila dijete u njoj stalno borba da se djetetu nešto ne dogodi.

  18. #2118
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Na kojem programu je bio?

  19. #2119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Hbo.

  20. #2120
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I danas opet zgodan film. Pozitivan i lijep. La famille Belier, francusko belgijski. I MM ostao samnom gledati
    Na Cine Star TV.

    O djevojci koja je odrasla s gluhonjemim roditeljima, a otkriva ju ucitelj pjevanja kao talenta. Duhovito i dirljivo.

  21. #2121
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Green Book-izvrstan!

  22. #2122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Francis mi je jedna od dražih glumica!

    Amy, dokumentarni, na HRT2, od nedjelje, mislim - tko ima opciju gledanja 3 dana unazad. Kako je lijepa bila, kako je predivno pjevala. Nisam znala da je sve pjesme sama i napisala. Pretužno.

  23. #2123
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Amy, dokumentarni, na HRT2, od nedjelje, mislim - tko ima opciju gledanja 3 dana unazad. Kako je lijepa bila, kako je predivno pjevala. Nisam znala da je sve pjesme sama i napisala. Pretužno.
    Gledala sam ne tako davno Amy. Da, ona baš priča te svoje pjesme. Poslije filma sam malo drugačije slušala tekstove, al draže su mi bile dok nisam tu bol prepoznavala . I baš je s lakoćom puštala glas. Šteta da nije bila psihički jača
    I nakon tog filma mi je i Graham Norton malo postao odbojan, iako ga još uvijek rado pogledam.

  24. #2124
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Green Book-izvrstan!
    Gdje si pogledala kada u kinima počinje tek od 14.2.?

  25. #2125
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje si pogledala kada u kinima počinje tek od 14.2.?
    Na gledalica.com

  26. #2126
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala sam ne tako davno Amy. Da, ona baš priča te svoje pjesme. Poslije filma sam malo drugačije slušala tekstove, al draže su mi bile dok nisam tu bol prepoznavala . I baš je s lakoćom puštala glas. Šteta da nije bila psihički jača
    I nakon tog filma mi je i Graham Norton malo postao odbojan, iako ga još uvijek rado pogledam.
    A svi koji su je ugošćavali su se na kraju s njom sprdali - i onak Leno, i još onaj jedan američki. Postala je fair game za sprd, takva jadna nikakva. Meni su te neke stvari nevjerojatne... ali ja uvijek brijem da možda imam šire oči kad je netko psihički u komi, s nekom dg., pa da drugi ljudi to ne kuže, ne znam. Graham Norton se nedavno pojavio na nekom Tributeu to Amy i dao neku izjavu, iako je i sam rekao da su svi imali dojam da će se dogoditi nešto grozno. A slično mi je bilo gledati kad su curile snimke iz koncerta iz Beograda, pa se po uredima gledalo na poslu ono ajme, vidi ovo - teško mi je bilo to i gledat, toliko je ona u komi, da mi je to bilo kao gledat automobilsku nesreću - kud ćeš to gledat, zar nije sve jasno. A kako predivan glas, koji dar....
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.01.2019. at 16:39

  27. #2127
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pogledala Tri plakata izvan grada (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri). Ne pratim baš ovu temu, kako sam tek počela ponovo gledati TV, možda ste već pisale.
    odličan film, Francis je sjajna

  28. #2128
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ja sam ga pogledala dva puta, posebno očarana Samom Rockwellom
    I mama mi je pričala o ovom filmu s gluhonijemima, kaže da je zasuzila, da je jako lijep.

  29. #2129
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Jučer je bio Red Sparrow na HBO. Pod vašim utjecajem, nisam mu ni dala šansu

    Neki dan smo pogledali This is where I leave you, s Jane Fonda. Ništa senzacionalno, al je OK, obiteljski međuljudski odnosi. Sad sam tek vidjela da postoji žanr Dramedy To je baš to.

  30. #2130
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ja ga samo radi Sama i hoću pogledati. Tema mi je inače mučna. Nadam se da će element crnog humora utišati težinu.

  31. #2131
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Tema filma zapravo uopće nije tema, ne znam kako bih se bolje izrazila.
    Bitniji su živopisni likovi od tragedije koja ju je nagnala da postavi plakate.

  32. #2132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    'Hladni rat', poljski kandidat za oscara, jako poetican, vizualno divan, radnjom zanimljiv, glumci super, tema: nemoguca ljubav. Kuriozitet: sniman i u ST-u, ima i nesto hrv. glumaca u par scena. Jedna od glavnih pjesama filma je 'Ja ljubim' iz 'Tko pjeva zlo ne misli', sto je navodno ruska pjesma, pa prevedena na poljski. Preporucam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.02.2019. at 22:18

  33. #2133
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I jos jedan, kratki film 'Tresnje', po kratkoj prici Olje Savicevic Ivancevic, bio na Kinokino festivalu, al krenut ce u dosttibuciju kao dio omnibusa Ostri rezovi uskoro. Tema..bolje da ne spojlam, jedan tezak dogadjaj u obitelji 11-godisnjeg djecaka iz sibenskog zaledja, jednog ljeta.

  34. #2134
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam gledala Hladni rat i dok je fotografija stvarno izvrsna te je atmosfera filma ugodno melankolicna, sama radnja je prazna, pateticna i nedoradjena:/. Nije me odusevio. Mi smo na Kinokimo uhvatili Zlogonje i odusevili se! Divan film o prijateljstvu djecaka Jovana i djevojcice Milice, o prihvacanju razlicitosti, o strahovima i prevladavanju istih, divno snimljen. Poslije su dosli mali glumci i redatelj i producentica pa je publika mogla postavljati pitanja. Djeca su postavljala genijalna pitanja! Preporucam!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #2135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Vidis, i jedan od kriticara jutarnjeg slaze se s tobom. Meni je toliko vizualno lijep, a glavna glumica plijeni, da sam radnju destruktivne ljubavi (koja mi inace nije omiljena), sasvim prihvatila. Glazba i koreogafija mi je super.

    Ja jos pikiram svakako pogledat japanski shoplifters tj obitelhske veze, a sigurno cu i miljenicu, jer me od tog grka jastog odusevio..dok mi je dveti jelen bio too much, pa da vidim i treci film i skuzim na koju ce me stranu prevalit.

  36. #2136
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Propustih gledati kad je bilo aktualno, pa sam nadoknadila sinoć prije dodjele Oscara i pogledala Birdman-a.
    Meni je baš odličan.
    Odmah me osvojio podnaslov: The Unexpected Virtue of Ignorance, a onda i dramatizacija Carverove "O čemu govorimo kad govorimo o ljubavi", koja nije bitna za sadržaj filma, a opet, na neki način i jest.
    Priča je odlična, gluma izvrsna, kad film završi jednostavno se ne osjećate prevarenima .

  37. #2137
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I jos jedan, kratki film 'Tresnje', po kratkoj prici Olje Savicevic Ivancevic, bio na Kinokino festivalu, al krenut ce u dosttibuciju kao dio omnibusa Ostri rezovi uskoro. Tema..bolje da ne spojlam, jedan tezak dogadjaj u obitelji 11-godisnjeg djecaka iz sibenskog zaledja, jednog ljeta.
    Ovo je, doduše, filmski topic, ali, kad si je već spomenula, meni je Olja predobra

  38. #2138
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    https://m.imdb.com/title/tt8254556/
    Girl (2018)
    Trebala sam se par puta uštipnuti i dobrano škiljiti,ali nisam uspjela u balerini vidjeti ni u trenutku muški lik.A on to stvarno jest,i u filmu ali i likom glavnog glumca.
    Priča je to u prvom redu tolerancije koju dobiva u svojoj punini u obitelji,dok prolazi tek započet proces transformacije iz mladića u djevojku te karijerom balerine.
    Tijela utegnutog u kostim balerine,ja uistinu ne vidjeh nijedan muški istup u tjelesnom smislu i utoliko to i daje obol filmu. Svakako zanimljiv glumac,možda i premlad da odredi u kojem će se smjeru sam razvijati, što bi bilo zanimljivo popratiti.
    Mislim da je ovo film koji će se defnitivno svidjeti ženama, a nešto manje muškarcima. I da,pleše balet savršeno.

  39. #2139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Baš ti hvala, super zvuči!

    Ja sam na Doxu odgledala Na njezinim plećima (o jezidskoj aktivistkinji Nadi Murad), Lake priče (o jednoj Somalijki, izbjeglici koja je od prodaje u udaju pobjegla u Mađarsku i stječe novi identitet) i Free Solo (američki slobodni penjač, dobio Oscara za najbolji dokumentarac 2019). Sva 3 su o fascinantnim ljudima. Lake priče i Free Solo su mi malo bolji od prvoga, s tim da me Free Solo najviše držao prikovanu za sjedalicu, ne znaš je li tip genijalac ili luđak ili ultimate free spirit il malo poremećen - penje se po žestokim stijenama, bez užadi, valjda pola te populacije njegovih kolega pogine u tom "sportu". Ja ipak biram ultimate free spirit. Bilo mi je zanimljivo kad je film završio i on se uspješno popeo na tu svoju stijenu, par ih je zapljeskalo, ali većina je ono komentirala poslije u WC-u - džizs, eto kad roditelji odgajaju perfekcioniste što se dogodi. Jer, of kors, on već traži novi šus adrenalina i novi izazov, vjerojatno to nije to. Brijem da je ta recepcija dosta kultrološki uvjetovana. Hoću reć da je možda u Americi bilo više koji su pljeskali, a manje koji su rekli luđak.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.03.2019. at 22:46

  40. #2140
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo gledali Green Book u kinu prošli vikend, jako topao i zabavan film, duhovit, Viggo Mortensen je stvarno odlično odglumio, sve u svemu, jako dobra zabava za cijelu obitelj.

    Sad bih još napisala da film stvarno nije ništa novo niti posebno, pa me malo čudi što je dobio Oscara, ali onda se sjetim koji su sve filmovi dobili tu nagradu, pa neću.

  41. #2141
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne zna je li netko već spominjao njemački film Aus dem Nichts (2016). Svidio mi se.

  42. #2142
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nisam skužila da ste previše komentirali Bohemian Rhapsody, osim u kontekstu gledanja filma s djecom...
    Premda sam očekivala da će biti puno "brutalniji", ipak me bacio u nostalgični "sevdah".
    Znam da je u nešto više od 2 sata teško sabiti fenomen Freddie Mercuryja, ali mi se često činilo kao da nešto fali, kao da je nešto preskočeno, kao da gledam isječke iz nečega što bi tek trebao biti film...
    Rami Malek na teškom zadatku prilično je dobar, no ipak, nedostajala mi je ona Freddiejeva "flambojantnost".
    Kako se vama čini?

  43. #2143
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni je dobar , iako mi je Malek ipak mrvicu iskarikirao Mercuryja - o to mi stalno upada u oči

  44. #2144
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam skužila da ste previše komentirali Bohemian Rhapsody, osim u kontekstu gledanja filma s djecom...
    Premda sam očekivala da će biti puno "brutalniji", ipak me bacio u nostalgični "sevdah".
    Znam da je u nešto više od 2 sata teško sabiti fenomen Freddie Mercuryja, ali mi se često činilo kao da nešto fali, kao da je nešto preskočeno, kao da gledam isječke iz nečega što bi tek trebao biti film...
    Rami Malek na teškom zadatku prilično je dobar, no ipak, nedostajala mi je ona Freddiejeva "flambojantnost".
    Kako se vama čini?
    Točno tako .

    Kad uspoređujem taj film i "Zvijezda je rođena" - gje je Gaga sasvim pristojno i uvjerljivo glumila, Bohemian mi je subjektivno bolji, vjerojatno zbog muzike. Premda Gaga ima glasinu, te country pjesme za taj film (nemam ništa protiv countryja, čak i volim neke oldies but goldies, iako nisam poklonik žanra) ne mogu se usporediti s Queenom, za mene. Tako da se film, za mene, puno oslanja na mjuzu. Ne mogu ga gledati i suditi neovisno o mjuzi.

    Zapravo, kao neki trade-off mi nije loše da nema flambojantnosti jer je onda upao u glazbeno-edukacijski primjeren i mlađim publikama, tako da, sve u svemu - OK. Da je malo žešći, možda ne bi Erste pushala Queen u reklamama, možda ne bi djeca toliko opet slušala Queen. All's well that ends well.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2019. at 11:05

  45. #2145
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na Doxu odgledala Na njezinim plećima (o jezidskoj aktivistkinji Nadi Murad), Lake priče (o jednoj Somalijki, izbjeglici koja je od prodaje u udaju pobjegla u Mađarsku i stječe novi identitet) i Free Solo (američki slobodni penjač, dobio Oscara za najbolji dokumentarac 2019). Sva 3 su o fascinantnim ljudima. Lake priče i Free Solo su mi malo bolji od prvoga, s tim da me Free Solo najviše držao prikovanu za sjedalicu, ne znaš je li tip genijalac ili luđak ili ultimate free spirit il malo poremećen - penje se po žestokim stijenama, bez užadi, valjda pola te populacije njegovih kolega pogine u tom "sportu". Ja ipak biram ultimate free spirit. Bilo mi je zanimljivo kad je film završio i on se uspješno popeo na tu svoju stijenu, par ih je zapljeskalo, ali većina je ono komentirala poslije u WC-u - džizs, eto kad roditelji odgajaju perfekcioniste što se dogodi. Jer, of kors, on već traži novi šus adrenalina i novi izazov, vjerojatno to nije to. Brijem da je ta recepcija dosta kulturološki uvjetovana. Hoću reć da je možda u Americi bilo više koji su pljeskali, a manje koji su rekli luđak.
    Pogledala sam sinoć Free solo i još uvijek ne mogu doći sebi. Film je svakako zaslužio oskara, ne znam jesu li autori naprosto imali sreće da se većina radnje događa na na tako vizualno impresivnom mjestu, pa svaki kadar ispada kao razglednica ali u svakom slučaju su tu činjenicu lijepo iskoristili. Protagonist filma je apsolutno fascinantan lik, nevjerojatna je količina predanosti, perfekcionizma i konačno racionalnosti kojom funkcionira i u životu i u penjanju. Cura mu točno dođe kao predivan emotivni kontrapunkt, potpuno oprečna njemu hladnom i analitičnom (gotovo autističnom). Stekla sam dojam da je njihova veza i njegova sposobnost ostvarivanja intimne emotivne veze na neki način još jedna stijena na koju se on treba popeti, u čemu je puno lošiji nego na pravim stijenama.

    Vjerojatno zbog mog straha od visine, film me podsjetio na Man on wire i The Walk, tj. priču o Petitovoj šetnji na žici razapetoj između tek izgrađenih njujorških blizanaca. Obje priče izazivaju istu razinu užasa - neizmjerna visina, jedan pogrešan korak te dijeli od sigurne smrti - s tom razlikom da je u Man on wire-u teško pronaći drugu motivaciju liku osim silne želje za egzibicionizmom i slavom. Takav dojam nisam stekla u Free solou, iako ne tvrdim da Alex djelomično nije motiviran istim.
    U mom umu zagušenom pop-kulturološkom referencama, Free solo bih najjednostavnih opisala kao mješavinu The Walka i 127 sati, eto, na to me podsjeća.

    Mislim da ću ga sigurno pogledati još barem jednom s djecom. Baš maloprije sinu dok zabušava s pisanjem lektire govorim da zamisli da je na stijeni i da može ići samo naprijed, takav mindset je potreban da se neke stvari postignu i tom smislu je film vrlo inspirirajući.

    Iako je gotovo svaka rečenica izgovorena od Alexa u filmu kao stvorena za inspirational quote, dala sam si truda i iskopala onu koja je meni bila najfascinantnija, u kojoj čita naglas svoje bilješke i savjete samom sebi vezane za predstojeći uspon na El Capitan:

    Pitch one, stay left towards the top, splitter, it feels more secure.
    Pitch two, trust the right foot, rock on, trust the feet, right hand to the last under cling.
    Eight, easy romp. Go fast.
    Nine, stay outside of the down climb, careful of blocks.
    Pitch 26, sort of lie back and up the corner, key left-hand pinch thing, right foot back step on the lower edge, left foot faced against the wall, stand up. Left hand to the huge ear jug thing, switch the feet, match the big jug, left foot jams into the crack, then you see right-hand down pulling on the top part of the jug, left hand goes into this flared slot thing, which you can either fist jam or hand jam, either way, it's like a flare jam in the slot. Sag down onto it, right hand crosses under to an under cling, side pull. Right foot sinks low to a flat edge, left foot steps through to an edge, right foot back steps really high so you can sag your weight around the corner without having to swing. Left foot out to the big horn, right hand through to a little finger pocket, you go left foot out to an edge around the corner, you can actually push all the way into the corner, then you can grab this down pulling right hand, flat, like a small crimp. Left hand to the other under cling, switch your feet on the rail and then just reach through the jugs, and then it's done.

    The key thing for the crux, pull hard, trust feet, "trust" underline, double exclamation point, period.

    Autopilot. Period.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 10.03.2019. at 17:40

  46. #2146
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i evo samo za dojam, kako to zapravo izgleda: https://i.redd.it/iyuksnb5pku11.jpg

  47. #2147
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i evo samo za dojam, kako to zapravo izgleda: https://i.redd.it/iyuksnb5pku11.jpg

  48. #2148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    The key thing for the crux, pull hard, trust feet, "trust" underline, double exclamation point, period.

    Autopilot. Period.
    Kako si dobro film predstavila !!! Jel' da da je fascinantno ovo - osjetiš s njim točno da je ušao u autopilot - zen - flow - kako god to nazvali. I da će uspjet taj konkretni put.

  49. #2149

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Capernaum wauw, kakav film. Crn kao noc. Nemam vremena ni talenta za osvrte, napisat cu samo informativno da su glumci naturscici i da im se radnja filma paralelno odvijala u pravim zivotima. Ovo se mora pogledati.

  50. #2150
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako si dobro film predstavila !!! Jel' da da je fascinantno ovo - osjetiš s njim točno da je ušao u autopilot - zen - flow - kako god to nazvali. I da će uspjet taj konkretni put.
    meni je super kako je u jednom dijelu super metodičan i freakishly pedantan, napamet zna svaki korak koji treba napraviti, a u drugom dijelu si jednostavno kaže vjeruj svojim stopalima i upali autopilot.
    Odlična mi je ta kombinacija perfekcionizma i go with the flow pristupa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •