Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 182

Tema: hospitalizacija - ne ostavljajte ih same!

  1. #51
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja sam majka djeteta s pp i uvijek sam s njime provodila 24 sata - istina, nikada nisam spavala na krevetu, nego na stolici pored njega, ali uvijek je jedan roditelj bio s njime. Čak i u Klaićevoj, na kirurgiji.
    Poslije sam tražila da HZZO priznaje roditelju djeteta s pp pravo na ostanak s djetetom u bolnici i naknadu za bolovanje - pravnica iz HZZO je imala puno razumjevanja i to je sada u njihvom pravilniku.
    Nažalost, za sada samo pedijatrija na Rebru to samoinicijativno obavijesti roditelje (ali ne uvijek)

  2. #52
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam okusila oboje, i svađanje na neuro u Klaićevoj prije 3god i potpunu uslugu u Vinogradskoj.
    U prvom slučaju me nisu htjeli pustiti da prenoćim u skoro praznoj sobi ( s M je bila bebica kojoj nitko nije dolazio ), iako nikom nisam smetala, nosala sam ga nonstop, hranila, još sam dojila...i stvarno bi i njima bilo lakše da sam bila tamo

    U drugom, s T, u Vinogradskoj, prvo sam dobila krevet ( i obroke), a kad se oslobodio apartman-besplatno apartman (isključivo dojena beba)

  3. #53
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja želim podijeliti svoje iskustvo s Rebra. U 10. mj. 2008 sam s bebom od 10 mj. završila na hitnoj zbog pada na glavu i poslali nas na pregled kirurgu, pa rendgen pa dr. s pedijatrije kaže:"ostati preko noći za svaki slučaj" nakon što smo se cijeli dan maltretirali po bolnici i kirurg rekao da bi nas pustio doma. Sva sreća čovjek mi ponudi da ostane na kirurgiji jer tamo ima "dječja soba" u kojoj može roditelj ostati. U sobi 5 kreveta, a soba maaaaaaaaaaaallllllla. Dečko od 18, tinejđer, i dva od 7 i 10 g i curica od 10. mj.?????????!!!!!!!! Ja kažem super, bitno da mogu ostati. Ona mala, naučena zaspati u miru i tišini i nadasve u mraku. Dečki gledaju TV, ja je 3 sata nosam po hodniku, dere se, plače, cvili, nakon 2 sata i ja plačem tiho i mislim si da li će uopće zaspati. Onda se saberem i sretna sam da sam s njom. Na pedijatriji (koja na Rebru izgleda prestrašno, sobe očajno male ili bar tako izgleda kad prolaziš kroz taj hodnik) roditelj ne može ostati , a na kirurgiji može???Da ti pamet stane ili sam ja bedasta pa ne kužim tu logiku. Ugl. noć na stolici u prolazu između 2 kreveta gdje sam jedva ugurala stolac, spuštena stranica kiderbeta da mogu lakše i brže dati ciku da ne budimo ostale i u plusnu pazim da mi ne padne s kreveta. Neponovilo se, ali barem sam bila s moijm zlatom

  4. #54
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ovo postaje moja tema.
    druga hospitalizacija 4 dana nakon prethodne. pokupio je virozu u bolnici, iscrpila ga stara bolest, dugotrajni proljevi i unatoč rehidriranju na sve moguće načine malo je kolabirao i imao neurološki napad. nakon halvarije po hitnama i čekaonicama zaprimljen u dnevnu bolnicu na franu mihaljeviću. odmah sam dobila dozvolu boravka 24h, fotelju, ljubazne sestre i liječnike i hitne pretrage a temeljite. u svakoj sobi rodini plakati o pripremi djeteta za hospitalizaciju i pravilnim položajima kod dojenja . u svakoj sobi roditelj sa djetetom .
    e sad kad smo i to stavili iza sebe mogu komotno pisati traktate o bolnicama, odjelima i osobljima. dijete je dobro, mama nešto slabije, ponešto od pokupljenog virusa, podosta od stresa.
    Posljednje uređivanje od tropical : 24.02.2010. at 18:07

  5. #55
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    divim se svim mamama koje su uspjele izboriti se za ostanak u bolnici. Ja nažalost nisam ,



    Citiraj alenka.lucija prvotno napisa Vidi poruku
    MAMA + BEBA =1 KOM :))
    baš lijepo napisano

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Topli zagrljaj svim mamama, hvala na ovoj temi, ako mi se dijete razboli, ostajem u bolnici pod svaku cijenu.

  7. #57
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ajme, Tropical, nadam se da ste sada dobro.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    ja se sva naježim od ove teme

    meni je sin s 16 mjeseci hospitaliziran na 10 dana na Rebru, neuropedijatrija
    prve 4 noći sam se doslovce svađala sa svima od sestre, glavne sestre, dr, šefa odjela kako bih ostala
    uf, muka mi je kad se sjetim
    10 noći sjedenja na stolcu, nisam se usudila ni glavu nasloniti na njegov krevet jer bi me odmah opomenuli
    a, komentari na dojenje, bolje da ne pišem

    ustvari mi je nevjerojatna količina energije koju su svi ulagali da odem,
    dok je po danu, ofkors, poželjno da budeš tamo i radiš sve bolničke poslove oko djeteta

    najbolji savjet mi je dala jedna medicinska sestra (žena inače radi vani ):
    ako žele da odeš od svog djeteta, neka ti to daju napismeno!

    vjerujte, nema šanse da ijedan dr tako nešto potpiše
    i zato, mame, ne dajte se, to je minimum prava koje imamo

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    ajme, Tropical, drž'te se!
    valjda ste ispucali sad boravke u bolnici

  10. #60
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, Tropical, nadam se da ste sada dobro.
    jesmo, nadam se da će tako i ostati.
    samo mi usput svaka hospitalizacija da uvid u stanje zg bolnica pa prenosim

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno

    alenka.lucija, apsolutno se slažem s tobom i hvala na priči i iskustvu. Moja mala ima20mjeseci, sva sreća nije nikada morala ostati u bolnici, ali sigurna sam da ju nikako nikako nikako ne bih mogla ostaviti samu. a tvoja priča i iskustva drugih mama su me uvjerila da sam u pravu. Užasavam se pomisli da bi bila odvijena na taj način i da bi tamo plakala i bila prestrašena i užas!!! ali sad anam da ne bih odustala u svom naumu.

  12. #62
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    poanta i jest osvjestiti roditelje o pravima koja imaju dok su im djeca u bolnici, odnosno još bolje rečeno o pravima djece pacijenata. postoji inače zakon o pravima pacijenata koji se svakodnevno krši, iz mog iskustva roditelja djeteta koje je često u bolnici ili/i na pregledima prava djece pacijenata se krše još i više nego prava odraslih pacijenata.

  13. #63
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    moj trogodišnjak je zapisan za operaciju uskoro i htjela bih biti pored njega po noći, a kako ga više ne dojim, ne znam na što da se pozovem... molim savjet

  14. #64
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    cini mi se da je jedino moguce da rezerviras apartman

  15. #65
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Citiraj cherry prvotno napisa Vidi poruku
    ustvari mi je nevjerojatna količina energije koju su svi ulagali da odem,
    Ovo je meni uvijek najnevjerojatnije. Uopće ne stanu sekundu kako bi promislili o činjenici da uobičajena praksa ne mora biti i jedina, a pogotovo ne jedina dobra. I tako je u cijelom zdravstvu. Kad dođeš roditi, svi će potrošiti opgromnu količinu truda i en. da ti onemoguće prirodan porod. Da ih pitaš zašto, sumnjam da bi to znali zapravo objasniti. Noge i ruke će polomiti da te po noći potjeraju od djeteta, iako bi tako svima, uključujući njih, bilo lakše. Poludim od takve "pameti".

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    moj liam je bio hospitaliziran prije dvije god,u osijeku isto bolnica prijatelj djece ha ha.nedaj boze nikada vise i sad kad se sjetim place mi se,zahvaljujuci njihovom tretmanu moj maleni je za tjedan dana pao u depresiju svih tjedan dana od tuge nije ni jeo ni spavao UOPCE a one su meni prodavale pricu kako je on super dobro kada mene nema jer sam mogla biti s njim od 7 do 20h,a nisu ga niti na wc nocu pustale tj.vodile pa se jadnicak unatoc protivljenju vratio u pelenu a tada je imao tri i pol god,i vec odavno nije nosio pelene...svako jutro kada bi dolazila sam ga cula kako place i vice "mama mi nece doci"a svake noci kada sam odlazila sam se gusila u suzama...a onda kad je proslo tjedan dana i kada sam vidjela da to vise tako neide i da on takoreci psiicki propada jednostavno sam zahtjievala da ga puste na kucnu njegu.tad su me pokusali na smrt isprepadat i pomalo im je i uspjelo ali ipak sam ostala pri svome potpisala se i bio je otpusten.kad sam dosla kod naseg lijecnika po nastavak terapije on me utjesio i ulio mi hrabrost koju su mi oni oduzeli i nakon tjedan dana kucne terapije dijete je bilo kao novo.vec samo nakon jedan dan je normalno jeo a nakon dva tri kada je strah prosao i spavao.sve u svemu unatoc sloganu "bolnica prijatelj djece"to nazalost nije tako vec je kao i prije plati pa mozes sto hoces ili se posvadjaj i imaj probleme

  17. #67
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ajme, liam dok nisam pročitala tvoj post pomislila sam kako se u Os bolnici može ostati s djetetom.
    Ovo je užasno što si napisala.
    Iako, poznajem jednu sestru koja radi na pedijatriji koja misli:
    - kako djecu ne treba nositi jer ćeš ih razmaziti;
    - kako je to što oni ne žele spavati bez uspavljivanja njihov, a ne majčin problem i treba ih pustiti da se isplaču (eto njezin nikada nije htio spavati, pa ni sada kada je velik... pitam se zašto);
    - kako ima užasnih roditelja koji misle da su njihova djeca najvažnija (zamisli užasa, tvoje ti je dijete najvažnije, ccc);
    - kako je njoj smiješno kada netko kaže da je neko dijete slatko, njoj su sva ista i već je na njih oguglala;
    - jednom je ispričala kako je strašno umorna jer je tu noć radila, a na odjel je došao neki klinac koji se, možeš si misliti, cijelu noć derao jer je imao opekline (sad ću možda slagati, ali nije ni bitno) 2. stupnja. Stalno je vrištao, trgenjao se, čak su ga valjda i vezali. Dijete je imalo mislim 3,5 godine, ako ne i manje. Ostala sam šokirana. Ona je to ispričala tako hladno, čak puna prezira. Onda se valjda čak i popiškio, što li. Meni su krenule suze na oči (tad sam bila trudna pa me je sve to i više pogodilo) pa sam joj rekla da bi možda trebala promijeniti posao ako nema osjećaja za malu djecu koja trebaju, ne pažnju, nego ljubav, suosjećanje, nekoga tko će im barem malo dati nježnosti poput njihove majke. Naravno, poludjela je i tada smo se posvađale (to je bilo kada smo se tek upoznale, no i kasnije nam se u tim temama uvijek razilazi mišljenje i to do krajnjih krajnosti).
    Tada sam odlučila da ću pod svaku cijenu ostati uz svoje dijete u bolnici ako joj se ikada (ne dao Bog) nešto dogodi. Ne kažem da su sve sestre takve. Ma da su i najbolje na svijetu, djetetu je potrebna majka posebno dok je bolesno i u nepoznatom okruženju. Pa ja svoje dijete ostavim samo s bakom i dedom. Ne bih ju ostavila s nijednom nepoznatom osobom da je u savršenom okruženju, a ne u bolnici.
    Mislim me ne bi istjerali ni uz policiju, a tada bih napravila takvo sranje da bi o tome znala cijela Hrvatska.
    Roditelji se MORAJU izboriti za pravo prisutnosti uz svoje dijete koje je bolesno i to ne samo ono koje majka doji nego bilo koje dijete koje je malo i koje ne razumije što mu se događa.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    ma ja samo molim boga da nikada vise nezatrebam njihovu hospitalizaciju jer goru traumu no ja ni moje ijedno djete nismo dozivjeli jos uvijek mi se vrti film u glavi kako je jadno i ispijeno izgledao...nema veze sto su one oguglale ali nemoraju se zato ponasati kao kucke da izvines na izrazu nije im nitko kriv sto rade tamo ako im se nesviđa neka promijene radno mjesto a ne da mi moramo strahovati sta i kako rade s nasom djecom...ja bi bila presretna na takvom radnom mjestu...neznam kako netko upce moze biti tako okrutan

  19. #69
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    jao majko moja,sva sam se naježila od ovakvih iskustava...

  20. #70
    pupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Svaka čast, pogotovo vama kojima je to bilo prvo dijete, koje ste se izborile za ostanak uz svoje malene! Ja sam, na sreću s prvim djetetom provela samo jednu noć u bolnici-u Zaraznoj. Tad je imao 10 mjeseci. Ja na stolici uz njega. Bila sam jako zahvalna. Ne znam što bi bilo da je morao ostati duže.
    Sad imam jedno pitanje: je li dijete neke od vas bilo hosp. na Rebru - Zavod za genetiku i bolesti metabolizma? Moja curica (9 mjeseci) će od sljedećeg tjedna biti tamo na pretragama. Iako sam bila u šoku kad mi je dr. rekao da mora biti hospitalizirana, bila sam presretna kad mi je rekao da mogu biti s njom 24 sata. Ne znam ima li veze to što dojim. Rekao je da za mame imaju neku fotelju za razvlačenje. Zanimaju me neki detalji-praktične stvari da se mogu pripremiti. Npr. da li ću dobiti njihovu posteljinu, da li i roditelji dobivaju obroke, koliko je djece i roditelja u sobi, tuširanje... Stvari za dijete-za higijenu...
    Bila bih jako zahvalna kad bi mi neka od vas napisala svoja iskustva.
    BTW, odličan mi je savjet koji je podijelila Cherry da tražiš da ti daju napismeno da ne smiješ ostati s djetetom. Nadam se da će nas biti sve manje koje ćemo morati tome pribjeći.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj cherry prvotno napisa Vidi poruku
    ja se sva naježim od ove teme



    najbolji savjet mi je dala jedna medicinska sestra (žena inače radi vani ):
    ako žele da odeš od svog djeteta, neka ti to daju napismeno!

    vjerujte, nema šanse da ijedan dr tako nešto potpiše
    i zato, mame, ne dajte se, to je minimum prava koje imamo
    hvala hvala hvala
    to mi je najgora noćna mora,
    bile smo jednom 5 dana hospitalizirane u zaraznoj (zg) u apartmanu, sestre (osobito jedna) i doktori su bili divni

  22. #72
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    rebro gastroentrologija -jedan krevet za mamu ako, na njemu nije pacijent,..koma... mjesta je stvarno malo.mi smo fala Bogu iskoristili taj krevet. apartman je 500kn po danu. no uz svaki krevetić je i udoban stolac...na kojem naravno ne možeš ostati po noći osim ako se ne daš istjerati van ....................hm
    Posljednje uređivanje od mamamišić : 09.06.2010. at 23:00

  23. #73
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno Kako se izboriti?

    Da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje ovdje.

    Sutra moj petogodišnji sinčić ide na operaciju mandula. Vadit će mu sve tri, pa bi trebao nakon zahvata ostati u bolnici do subote.
    Kad smo s doktorom dogovarali zahvat rekao nam je da nećemo smjeti ostati s njim preko noći, ali da možemo biti tamo u vrijeme posjeta (od 14 do 16). To nam se nije svidjelo, pa sam se za danas pripremila inzistirati na ostanku uz dijete barem dok ne zaspi. No kad smo danas došli na upis i dogovor doktorica koja nas je primila totalno nas je šokirala kad nam je rekla da na dan operacije uopće ne možemo vidjeti dijete !! navodno su takva pravila odjela i vrijede ista za djecu kao i za odrasle. Dakle, na dan operacije nema nikakvih posjeta. Odmah sam ju upitala kako to da bolnica ima status "prijatelj djece"?? i znači li to da je njihov odjel izuzet iz toga, rekla je da oni na odjelu imaju svoja pravila i nema odstupanja.

    E sad, mene zanima koja su naša stvarna prava i na što da se pozovemo. Ne želim izazvati dramu, ali niti propustiti boravak uz svoje dijete onda kad sam mu najpotrebnija.

    Molim vas ako mi možete dati koristan savjet što hitnije!!

    Radi se o bolnici u Koprivnici.

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje ovdje.

    Sutra moj petogodišnji sinčić ide na operaciju mandula. Vadit će mu sve tri, pa bi trebao nakon zahvata ostati u bolnici do subote.
    Kad smo s doktorom dogovarali zahvat rekao nam je da nećemo smjeti ostati s njim preko noći, ali da možemo biti tamo u vrijeme posjeta (od 14 do 16). To nam se nije svidjelo, pa sam se za danas pripremila inzistirati na ostanku uz dijete barem dok ne zaspi. No kad smo danas došli na upis i dogovor doktorica koja nas je primila totalno nas je šokirala kad nam je rekla da na dan operacije uopće ne možemo vidjeti dijete !! navodno su takva pravila odjela i vrijede ista za djecu kao i za odrasle. Dakle, na dan operacije nema nikakvih posjeta. Odmah sam ju upitala kako to da bolnica ima status "prijatelj djece"?? i znači li to da je njihov odjel izuzet iz toga, rekla je da oni na odjelu imaju svoja pravila i nema odstupanja.

    E sad, mene zanima koja su naša stvarna prava i na što da se pozovemo. Ne želim izazvati dramu, ali niti propustiti boravak uz svoje dijete onda kad sam mu najpotrebnija.

    Molim vas ako mi možete dati koristan savjet što hitnije!!

    Radi se o bolnici u Koprivnici.
    Ne znam hoće li ti to biti koristan savjet, plus ja sam u tom smislu... onako.. ostavljala sam dijete u bolnici samo da noći tipa 10 dana (preko dana smo bili s njim, ali od 18 h ne) u jednom navratu, u drugom 3-4 dana isto (dolazili smo tipa pola dana, ne dulje) i meni je to OK i teško bi izržala noćenje... doduše, dijete je bilo mlađe, možda bi sad bilo teže.

    Dakle, naše iskustvo je ovo - na dan operacije nije mu nešto najoptrebnije da su roditelji oko njega (moje mišljenje i iskustvo). Prvi dio dana prolazi u pripremi, drugi dio dana je dijete omamljeno od anestezije i analgetika i pitanje je hoće li primijetiti uopće da su roditelji tu. Osobno, meni je tako bilo i nakon mojih operacija - prvi dan nakon op prolazi, više-manje, u nekom spavanju-kunjanju, ne previše svjesti o okolini.

    Znači... meni to, s ovim iskustvom i ovim karakterom... ne bi bio preveliki problem, čini mi se, iako smo mi smjeli vidjeti dijete nakon operacije...ali ono, više je to bila neka utjeha za nas, nego što je značilo za dijete, barem koliko mogu skužit (uglavnom je to prošlo u spavanju).

    E, sad.. ne znam je li to želiš čuti i je li ti upotrebljivo, vjerojatno ne. Koja su "stvarna prava" - vjerojatno deklarativno svašta, kao što pravo i jest, a u bolničkim realnostima ovisi o bolničkoj logistici i od bolnice do bolnice.

    I kod moje male se radilo o op tri mandule, sve u svemu, zadovoljna sam sa svime bila, iako je i nekim ZG roditeljima ta bolnica neprihvatljiva jer se ne može tamo noćiti s djetetom.

    Sretno na op!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.02.2013. at 18:51

  25. #75
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala Ina!
    Tako su nam isto rekli da će biti omamljen i spavati, pa mu naše prisustvo neće puno značiti.... Utješnije je to čuti od roditelja s tim iskustvom. Ali problem je što smo mu već ranije rekli da ćemo biti kod njega nakon operacije (tako nam je doktor s kojim smo dogovarali rekao). Kako da mu sad kažem da možda uopće nećemo biti tamo?
    Posljednje uređivanje od Tina84 : 14.02.2013. at 19:04

  26. #76
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Ina!
    Tako su nam isto rekli da će biti omamljen i spavati, pa mu naše prisustvo neće puno značiti.... Utješnije je to čuti od roditelja s tim iskustvom. Ali problem je što smo mu već ranije rekli da ćemo biti kod njega nakon operacije (tako nam je doktor s kojim smo dogovarali rekao). Kako da mu sad kažem da možda uopće nećemo biti tamo?
    Realno, niti se sjećati neće da niste bili, po meni. Nemoj mu reći unaprijed, da se ne ukomira. Sutradan reci da je doktor rekao bolje ne. Sretno!!!

    Ako te mogu ikako utješiti - moje dijete se preporodilo nakon op. mandula, od hrkanja, preko upala grla...kuc-kuc da nas ne ureknem.

  27. #77
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Ipak ću se nekako pokušati izboriti da ga vidimo. Inače ću skrenuti tako cijeli dan i noć... Taman da se ne probudi do sljedećeg dana, želim ga vidjeti.
    Da, i nama bi to trebala biti velika promjena na bolje jer naš malac ima noćne apneje, već dvije godine ne diše na nos i ne čuje dobro.
    Hvala još jednom.

  28. #78
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Realno, niti se sjećati neće da niste bili, po meni. Nemoj mu reći unaprijed, da se ne ukomira. Sutradan reci da je doktor rekao bolje ne. Sretno!!!
    uff, ja ne bih tako postupila :/
    imala bih feeling pa namjerno lažem svome djetetu. rekla bih joj da neću moći biti uz nju, jer ne smijem. da će uz nju biti liječnici i med sestre koje će se o njoj brinuti. čim me puste doći ću.

    i probala bih nekako inzistirati na tome da budem s njom prije operacije, dok je ne odvedu u salu. mislim da bi joj to puno značilo. bilo bi mi (a bome i njoj) preteško ostavit je u nepoznatoj bolnici, s nepoznatim ljudima, prije operacije, sigurno bi se bojala, i sigurno bi joj bilo puno lakše da sam uz nju.
    ako baš nikako ne daju da budete uz dijete, onda to trebaš djetetu i objasniti
    došli bismo, ali ne smijemo. za tebe će se brinuti doktori koji će ti napraviti to i to, i nakon toga će te boljeti to i to, ali će ti onda prestati problemi s tim i tim. mi ćemo doći čim nas puste, cijelo vrijeme ćemo misliti na tebe. znam da će ti biti teško, ali moraš to proći da budeš zdrav...

    sretno

  29. #79
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ne zelim vas razalostiti, ali nakon operacije se moj sin budio svako malo i provjeravao da li smo mi pored njega. Kunjao je par sati poslije op., a dalje je bio ok i budan. Operirao je herniju, hidrokelu i čeljust, predpostavljam da je i kod op. mandula isto kratkotrajna anestezija. Srećom mi smo mogli biti cijelo vrijeme sa njim, a namolila sam i doktore da nas puste doma sljedeći dan.
    Moj savjet je da mu ne lažete da ćete bitti tamo, ako ne možete. Biti će još više uplašen kada se probudi.

    Sretno!

  30. #80
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tina,sječam se kad je moj nečak operiral mandule u kc bolnici,prije otprilike 5 god. Morali su ga ostaviti u bolnici i drugi dan doči po njega,nisu im dali da budu opče s njim.Kao,bude uznemireniji dok ih vidi,htel bude doma,ako ne vidi mamu i tatu bude mu lakše s oporavkom..teško im je bilo ali eto,nekak je prošao taj jedan dan i doma smo ga svi mazili i pazili.A nekad davno dok sam ja operirala mandule,bila sam 3 dana u bolnici i imala sam posjete kolko oču.
    Teško je znam...al mislim da nemate nekog izbora.

  31. #81
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    uff, ja ne bih tako postupila :/
    imala bih feeling pa namjerno lažem svome djetetu. rekla bih joj da neću moći biti uz nju, jer ne smijem. da će uz nju biti liječnici i med sestre koje će se o njoj brinuti. čim me puste doći ću.

    i probala bih nekako inzistirati na tome da budem s njom prije operacije, dok je ne odvedu u salu. mislim da bi joj to puno značilo. bilo bi mi (a bome i njoj) preteško ostavit je u nepoznatoj bolnici, s nepoznatim ljudima, prije operacije, sigurno bi se bojala, i sigurno bi joj bilo puno lakše da sam uz nju.
    ako baš nikako ne daju da budete uz dijete, onda to trebaš djetetu i objasniti
    došli bismo, ali ne smijemo. za tebe će se brinuti doktori koji će ti napraviti to i to, i nakon toga će te boljeti to i to, ali će ti onda prestati problemi s tim i tim. mi ćemo doći čim nas puste, cijelo vrijeme ćemo misliti na tebe. znam da će ti biti teško, ali moraš to proći da budeš zdrav...

    sretno
    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zelim vas razalostiti, ali nakon operacije se moj sin budio svako malo i provjeravao da li smo mi pored njega. Kunjao je par sati poslije op., a dalje je bio ok i budan. Operirao je herniju, hidrokelu i čeljust, predpostavljam da je i kod op. mandula isto kratkotrajna anestezija. Srećom mi smo mogli biti cijelo vrijeme sa njim, a namolila sam i doktore da nas puste doma sljedeći dan.
    Moj savjet je da mu ne lažete da ćete bitti tamo, ako ne možete. Biti će još više uplašen kada se probudi.

    Sretno!
    Slažem se s vama. Ne želim mu lagati. No, sad sam na poslu, vraćam se dek u 21 doma. Sutra u 7 ga već moramo predati na odjel. Dakle, ostaje mi malo vremena da ga pripremim na drugačiju situaciju od one koju očekuje. On je poslušno i razumno dijete. Sve mu se lijepo može objasniti. Ali se sad meni već plače od same pomisli da će biti tako...
    Zato mi je opcija kršenja odjelskih nehumanih pravila trenutno jedina.

  32. #82
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Tina,sječam se kad je moj nečak operiral mandule u kc bolnici,prije otprilike 5 god. Morali su ga ostaviti u bolnici i drugi dan doči po njega,nisu im dali da budu opče s njim.Kao,bude uznemireniji dok ih vidi,htel bude doma,ako ne vidi mamu i tatu bude mu lakše s oporavkom..teško im je bilo ali eto,nekak je prošao taj jedan dan i doma smo ga svi mazili i pazili.A nekad davno dok sam ja operirala mandule,bila sam 3 dana u bolnici i imala sam posjete kolko oču.
    Teško je znam...al mislim da nemate nekog izbora.
    Da, to će u svakom slučaju biti jedan jaako duuugi dan za nas. Razgovarao je suprug s anesteziologom i on mu je isto rekao da je bolje za dijete da nismo tamo. Zanima me samo dal bi svi oni isto tako postupili da je njihovo dijete u istoj situaciji. Naravno da ne bi. Ili sam ja nekakva frikuša i samo se zavaravam da su svi roditelji isti.
    Hvala Žužy

  33. #83
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Ok, moje dijete je bilo manje, godinu dana. Inzistirala sam iako mi se naizmjenično prijetilo policijom i socijalnom. Vrlo pristojno sam dovela doktoricu do ruba živčanog sloma. Ovo što ću napisati je poluslužbeno. Obratila sam se nakon cijele traume Povjerenstvu za pravo pacijenata. Složili smo zajedničku žalbu i tražili službeno očitovanje. Prošla je godina dan, ni mu ni ble od ravnateljstva. Pitanje je bilo: Hoću li ubuduće kad ću inzistirati da ostanem uz svoje dijete imati iste probleme, po kojem zakonu ne smijem biti sa svojim djetetom, da napišu neki pravilnik, interni dogovor, bilo što. Apsolutno ništa. Da postoji nešto regulirano, sigurna sam da bi mi dobro natrljali nos. Ovako šute, pozivaju se na manjak prosotra, na "zdrav razum" na druge roditelje koji surađuju" za razliku ood mene i tako..Fino i pristojno. Inzistiraj. I ne popuštaj. Da, poštuješ autoritet Ali za svoje dijete do neba i natrag. Jel tako? Dakle nisi jedina frikuša. Prijavljujem se na listu.

  34. #84
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    ja sam bila u puli(mornarička) zbog bruha 2x i nitko nije ni spominjao moj odlazak (pustili su nas istu večer,ali da ne isto bi bila ostala,a soba je za min.6 djece).
    Ne bi htjela lagati,ali mislim da je moja prijateljica ostala s malim u Rijeci kad je operirao krajnike.
    U svakom slučaju ja ne bi svoje djete ostavila tamo samo.

  35. #85
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Razgovarao je suprug s anesteziologom i on mu je isto rekao da je bolje za dijete da nismo tamo.
    taj anesteziolog je, pretpostavljam, i dječji psiholog kad može tako nešto izjaviti?

  36. #86
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Bila sam dvaput u bolnici na ORL sa najstarijim sinom na jednom drugom zahvatu, spavala sam u apartmanu do sobe u kojoj su djeca s operiranim mandulama.
    I nije tako kako ina misli/nada se da jest.

  37. #87
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Realno, niti se sjećati neće da niste bili, po meni. Nemoj mu reći unaprijed, da se ne ukomira. Sutradan reci da je doktor rekao bolje ne.
    Već sam spominjala negdje, JA imam traumu, jer sam trebala zaigrati svog mladjeg brata, gurnula sam mu autić, a kad je on otišao po njega, ja sam otišla.
    Do izlaza iz zgrade čula sam njegov plač za mnom. I sad mi ne plače kad se toga sjetim. Ostavili smo ga na operaciji mandula. On 3, ja 9 godina.
    Nikada nigdje nisam svoju djecu ostavila na prevaru. Ni u vrtiću, ni u bolnici. Nigdje i nikada.

  38. #88
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje ovdje.

    Sutra moj petogodišnji sinčić ide na operaciju mandula. Vadit će mu sve tri, pa bi trebao nakon zahvata ostati u bolnici do subote.
    Kad smo s doktorom dogovarali zahvat rekao nam je da nećemo smjeti ostati s njim preko noći, ali da možemo biti tamo u vrijeme posjeta (od 14 do 16). To nam se nije svidjelo, pa sam se za danas pripremila inzistirati na ostanku uz dijete barem dok ne zaspi. No kad smo danas došli na upis i dogovor doktorica koja nas je primila totalno nas je šokirala kad nam je rekla da na dan operacije uopće ne možemo vidjeti dijete !! navodno su takva pravila odjela i vrijede ista za djecu kao i za odrasle. Dakle, na dan operacije nema nikakvih posjeta. Odmah sam ju upitala kako to da bolnica ima status "prijatelj djece"?? i znači li to da je njihov odjel izuzet iz toga, rekla je da oni na odjelu imaju svoja pravila i nema odstupanja.

    E sad, mene zanima koja su naša stvarna prava i na što da se pozovemo. Ne želim izazvati dramu, ali niti propustiti boravak uz svoje dijete onda kad sam mu najpotrebnija.

    Molim vas ako mi možete dati koristan savjet što hitnije!!

    Radi se o bolnici u Koprivnici.
    Iskreno ( nisam čak niti čitala do kraja) , pobjegla bih iz te bolnice glavom bez obzira . I povela dijete također.
    To je užas !
    Zapravo ne znam sto bih ti rekla, djeca do pet godina bi trebala imati mogućnost boravka roditelja uz sebe u dnevnom smjestaju ( bez nocenja)i po zakonu. Nažalost nakon pete godine si potpuno prepustena politici pojedinog odjela , koji bi i tada ipak trebao djelovati u interesu djeteta ( sto ovaj odjel nažalost ne čini) . Šokirana sam da uz takav stav imaju titulu, čemu ona uopće sluzi da mi je znati. ..

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I petogodisnjaka ostaviti na bolnoj operaciji i samog u bolnici - vrlo krivo i dugoročno jako opasno po vas odnos , i njegov odnos prema bolnicama ( i svijetu općenito ) kasnije!

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to će u svakom slučaju biti jedan jaako duuugi dan za nas. Razgovarao je suprug s anesteziologom i on mu je isto rekao da je bolje za dijete da nismo tamo. Zanima me samo dal bi svi oni isto tako postupili da je njihovo dijete u istoj situaciji. Naravno da ne bi. Ili sam ja nekakva frikuša i samo se zavaravam da su svi roditelji isti.
    Hvala Žužy
    Ja sam svoje dijete tri puta pratila na operaciju srca , ne u Hrvatskoj . Tamo sama majka ( otac) pripremi dijete i uspava ga na rukama u sobi, tek se tada vodi u salu. Ima roditelja kojima je to pretesko ( pogotovo ako su bebe u pitanju) tada to osoblje radi . Ali potiče se da to radi roditelj jer je to u interesu djeteta i obitelji.

    Pitanje glasi , da li si ti luda? Ne , nisi. Ali njihov sistem - jest.

  41. #91
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svoje dijete tri puta pratila na operaciju srca , ne u Hrvatskoj . Tamo sama majka ( otac) pripremi dijete i uspava ga na rukama u sobi, tek se tada vodi u salu. Ima roditelja kojima je to pretesko ( pogotovo ako su bebe u pitanju) tada to osoblje radi . Ali potiče se da to radi roditelj jer je to u interesu djeteta i obitelji.

    Pitanje glasi , da li si ti luda? Ne , nisi. Ali njihov sistem - jest.
    I još da kopiranje samu sebe. Kad je išla na drugu operaciju , i dobi od 7 mjeseci , rekli su mi da dođem na jedinicu intenzivnog liječenja ( jer joj se pogorsalo dan ranije )kad god želim u ranu zoru , znaci u 5 ujutro ili ranije jer je u salu išla u 6 sati. Ako ništa drugo u toj dobi joj je pomagala moja blizini jer je bila gladna, pa sam ju tjesila.

  42. #92
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam dvaput u bolnici na ORL sa najstarijim sinom na jednom drugom zahvatu, spavala sam u apartmanu do sobe u kojoj su djeca s operiranim mandulama.
    I nije tako kako ina misli/nada se da jest.
    X

    Što je - tu je. Želim vam da sve prođe što je bezbolnije moguće. Djeca različito podnose buđenje iz anestezije: mojoj 7-g. (pa zato i nama) bilo je to prilično traumatično, a bilo je i nekih sitnih komplikacija koje je trebalo sanirati odmah nakon par sati, dok je npr. trogodišnjak na susjednom krevetu bio skroz sam i skroz OK bez krvarenja i bolova.
    Noći su druga priča - mala djeca zaista ne bi smjela biti sama, u bolovima i uplakana.
    Ja nisam nikad bila "mimoza" - spartanski odgoj oduvijek - ali se živo sjećam operacije mandula s 3 i pol g. , ni na što me nisu pripremili, pa ti zato predlažem da mu detaljno ispričaš što ga čeka: uvođenje braunile u rukicu vjerojatno još u sobi, vožnja na kolicima u predsalu, čekanje, anestezija, reci mu za neugodu poslije operacije, da će mu med.sestre pomoći , da ih pozove za sve što treba , kao i to da vas neće biti).

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I petogodisnjaka ostaviti na bolnoj operaciji i samog u bolnici - vrlo krivo i dugoročno jako opasno po vas odnos , i njegov odnos prema bolnicama ( i svijetu općenito ) kasnije!
    Ostaviti samog bez ikakve pripreme ranije, na to sam mislila. Naravno da u nekim bolnicama i mala djeca ostaju sama preko noći, ali nažalost to je viša sila . Ali bez pripreme bi bilo strašno pogrešno .

  44. #94
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to će u svakom slučaju biti jedan jaako duuugi dan za nas. Razgovarao je suprug s anesteziologom i on mu je isto rekao da je bolje za dijete da nismo tamo. Zanima me samo dal bi svi oni isto tako postupili da je njihovo dijete u istoj situaciji. Naravno da ne bi. Ili sam ja nekakva frikuša i samo se zavaravam da su svi roditelji isti.
    Hvala Žužy
    Svasta! I moj jeimao istu operaciju a anesteziolog je napomenuo da cim dijete izvezu iz sale nek tu budu roditelj jer da budu u svakakvom stanju pa im je lakse i bolje u roditeljskom zagrljaju. Dopratli do vrata do uspavljivanjai sacekali pred vratima. I bili cijelu noc. I ne mogu zamisliti drukcije a vjerojatno ne bi i primili dijete na ospitalizaciju bez da je netko u 24-satnoj pratnji. Al mjesto radnje nije hrvatska bolnica.

  45. #95
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Ina!
    Tako su nam isto rekli da će biti omamljen i spavati, pa mu naše prisustvo neće puno značiti.... Utješnije je to čuti od roditelja s tim iskustvom. Ali problem je što smo mu već ranije rekli da ćemo biti kod njega nakon operacije (tako nam je doktor s kojim smo dogovarali rekao). Kako da mu sad kažem da možda uopće nećemo biti tamo?
    Totalna neistina! Moj je izasao iz sale unezvjereno se bacajuci po krevetu sav krvav odsutnogpogleda. Cijelo popodne je kukao plakao zapomagao, oka sklopio nije, nje htio piti, jest sladoled, samo se zalio i bilo b strasno da e tamo bio sam. To bi mi bilo nezamislivo a ravno zlocnu bi i bio bilo kakav doktroski zahtjev ostaviti takvo dijete samo. Roditeljeva je OBAVEZA skrbiti o djetetu i biti uz djete, pogotovo tako malo. A sta da mu puhne i odseta nekud?! Kakvi ljudi majko mila!
    Nista im ne vjeruj, pa to je tvoje djete!

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I jasno mi je da živimo u Hrvatskoj , pa su tu pravila malo drugačija . Ali npr. na drugim Orl odjelima su pravila humanija , a na sv. Duhu i bolnici Dubrava roditelji budu smješteni sa djecom u krevetu u bolnici ( i u Varaždinu također). Tako da se i to moze , ako se želi .

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Moj R. je dva puta bio na operaciji, prvi put je reagirao isto ko i Tizianin bacao se trgao, on je išao na proširivanje mokraćne cijevi na vrhu pišonje pa je imao i kateter, htio ga iščupat, borili smo se, samo da mu ne vežu ruke, cijelo popodne je plakao, kukao, katastrofa (s tim da smo ga pripremali za operaciju, pričali s njim i sve ostalo). Drugi put je imao torziju testisa i pod hitno završio na operaciji (u 11, došli na Hitnu u 14 je operiran) tak da ga nismo stigli posebno pripremat isto je dosta teško podnio anesteziju, odmah se probudio, plakao, ponavljao da on ne ide na operaciju, stvarno grozno. Prvi put je imao 5,5 a drugi 9 g.
    Oba puta (operian u Klaićevoj oba puta, na istom odjelu) smo mogli biti s njim od kad je zaprimljen do 18,00 sati, i druge dane od 10,00 do 18,00 sati. I oni imaju praksu da roditelj na dan operaciji bude s djetetom od zaprimanja do 18,00 sati, čak su sestre i prigovarale mami koja je dijete ostavila kad je odvezeno u salu (oko 11,00 sati) i došla tek oko 16,00. Ja mislim da je njima jako bitno da je u tim trenucima mama ili tata s njim.
    Ja bi na tvom mjestu inzistirala na ostanku (iz osobnog iskustva) ili u slučaju njihovog odbijanja otišla na zahvat u drugu bolnicu.

  48. #98
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    koja glupa pravila i bolnica, a da o bezdušnom osoblju ne govorim.
    sin je bio u karlovcu na operaciji bruha, bila sam s njim do trena kad su ga odveli u lift koji vodi u op sale, nosila ga dok sirup za smirenje nije počeo djelovati, pred istim tim liftom sam ga i nakon operacije dočekala-urlikao je tako da ga se čulo sa kata i odmah smirio kad me ugledao. spavala sam, kao, u apartmanu u odjelu do, ali sam bila s njim gotovo svo vrijeme.
    u njegovu sobu je došla cura s operacije slijepog crijeva, siroče je povraćalo non stop od anestezije. imala je nekih 15 god, ali i njoj bi tada roditelji dobro došli i ne vidim razloga da roditelj ne bude tamo.
    pitala bi ja te doktore bi li oni svoje dijete tako ostavili i otišli doma.
    uf, što me razljute takvi ljudi. ne znam uopće kako bi ih nazvala i ne razumijem koji je njihov interes u tome da djetetu sve otežaju. sramota!
    Posljednje uređivanje od suncokret : 15.02.2013. at 09:14

  49. #99
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    a dok sam rađala curku, sin je doma rasjekao usnu. trebalo ju je šivati, a on nije dao ni blizu, urlikao je, bacao se, pa su ga uspavali-baka je s njim bila cijelo vrijeme.

  50. #100
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Moj sin je operirao krajnike sa 4 godine. Tata je bio s njim u apartmanu jer sam ja bila doma sa bebom od 5 mjeseci. Isto su mi rekli da na dan operacije ne dolazim u posjetu, da ga ne uznemiravam, tata je s njim, nemam šta brinuti, ali meni je to bilo strašno što sam im i rekla. Na kraju me suprug nazvao oko 13 sati (posjete su od 16) i rekao da me doktor pušta da dođem odmah i budem s njima do kad hoću. Sin je bio budan i svjestan svega već tada jer ta anestezija vrlo kratko drži i stvarno mislim da je djetetu kod buđenja iz anestezije bitno da je roditelj u blizini. Uostalom, tako su nam i savjetovali, doduše nisam sigurna gdje, u požeškoj bolnici ili zaraznoj u Zagrebu. Dijete bude u šoku, zbunjeno i izgubljeno i bilo bi dobro da vidi roditelja koji ga može utješiti i umiriti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •