Stranica 21 od 26 PrviPrvi ... 111920212223 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1256

Tema: Volite li se sminkati (s naglaskom na puder)

  1. #1001
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo isto misterij da netko ne koristi ili ne mora koristiti kremu za lice. Ja bih se peurutala užasno a zatezanje me jako živcira i neugodno je.
    Šminka da bi izgledala lijepo i kao da je nema mora biti na njegovanom licu. Ja sam prije 2g odlučila danje vrijeme da se malo više posvetim njezi lica i promjena je drastična.
    Šminkam se tako da izgleda da nisam našminkana ili jako malo.
    Pola mojih prijateljica se šminka a pola ne, otprilike. I jednima i drugima stoji. Nemam ni jednu prijateljicu za koju bih mogla reći da se previše našminka, sve su decentno našminkane.
    Jednostavno je, ako se ne voliš šminkati nemoj, ako voliš šminkaj se. Ne sviđa mi se jedino što se između redova provlači misao da mi koje se šminkamo mislimo da nismo lijepe ili dovoljno lijepe i da se šminkamo zbog drugih.
    Moja rutina je: 1 tjedno dobar piling, 1 tjedno vitaminska maska, svakodnevo tonik i krema. Od šminke:mineralni puder koji ujedno njeguje i lagano prekriva, maskara, rumenilo i ruž.
    Inače moja kozmetičarka kaže da su sve te cc, bb tj obojane kreme puderi samo su ih tako nazvali da ih prodaju ženama koje ne žele pudere nego eto samo malo.
    Pa da. U doba moje mladosti kad nije bilo bb i cc krema ja sam mjesala kap tekuceg pudera i malo kreme za lice na dlanu i to nanosila na lice.

  2. #1002
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Meni je ogromna razlika u prirodnosti izgleda s klasičnim tekućim+praškastim puderom i ovim kremama.

  3. #1003
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja sam dobila reklamni , mislim puder. 3 u 1 il tak nešto. Mislim od Max faktora. Čak sam otišla do DMa ili nečeg takvog i skoro ga kupila jer mi se nekako činilo da mi je dobar na koži. Al nisam, nije to za mene. Meni to sve na licu "smeta"

  4. #1004
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ogromna razlika u prirodnosti izgleda s klasičnim tekućim+praškastim puderom i ovim kremama.
    Ja koristim ovaj https://www.dermacare.hr/proizvod/li...-a-foundation/
    Svi drugi prije njega mi nisu odgovarali. Koža je prekrasna, stvarno njeguje kožu, a prekriva taman koliko ja želim. Žene koje vole jače prekrivanje ne bi s njim bile zadovoljne. Svaka BB, CC krema mi je bila puno teža od ovog pudera.
    Cijena mu nije mala, ali kad sam već odlučila stavljati puder onda mora biti kvalitetan a i nisam više u cvijetu mladosti da mogu staviti bilo što.
    Ovaj puder kad tek staviš misliš da nisi stavio ništa jer se ništa ne dogodi, nako 2 minute se tek vidi rezultat kad ti minerali krenu djelovati i počne se stapati s kožom.

  5. #1005
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mitovski, ne znam otkud si dobila dojam, barem u zadnja 2 dana na ovom topicu da netko govori da se šminkaju žene koje se ne osjećaju lijepima ili tako nešto... ja to ne mislim, a mislim da nisam ni napisala. Dapače, mislim da žene koje se šminkaju i njeguju bas jako brinu o sebi i vole sebe.
    Ja sam samo napisala da sam ja sebi lijepa bez šminke. Jer se meni ne sviđa ovaj moderni make up. Doduše... nije većina žena tako očito tako jako našminkana u svakodnevnom životu, ali vidim svaki dan jednu ili dvije barem i uvijek se čudim . Niti njihovoj osobnosti niti ičemu u vezi njih, samo se čudim zašto im se to sviđa.

    Evo primjer... prvo moje profesionalno šminkanje je bilo 2004. Imala sam 26 godina i išla na svadbu. Burazova cura je taman nabavila kofercic za profi šminkanje i objasnila mi da me mora srediti za svadbu. Ja (neasertivna) joj naravno dozvolila i došla takva na svadbu. Jedino smo mladenka i ja bile tako našminkane. Druge frendice me zafrkavale...

    Danas na prosječnoj svadbi velik dio ženski ima šminku kao i mladenka... ok, svadba je. Ali kad vidim tako našminkanu curu u tramvaju, nije mi to lijepo i privlačno, jedini pridjevi koji mi prolaze kroz glavu su “neprirodno, too much...” i sl. Ništa ne mislim o njima kao osobama ili njihovim motivima za šminkanje.

  6. #1006
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja sam malo dobila dojam da se to provlači između redova, a znam da to nitko nije rekao. Ne znam objasniti zašto sam dobila takav dojam, ali razumijem Mitovski.

    Meni lijepe žene izgledaju lijepo i sa puno i sa malo šminke. Dobre šminke. Dobra šminka sigurno neće poružniti osobu koja je već lijepa. Danas sam otišla na popodnevnu nedjeljnu kavu kompletno našminkana, mogla bih takva i van. I uopće me nije briga što će većina ljudi reći da je to previše šminke za nedjelju popodne. Ja sam bila inspirirana i našminkala se.

    A za žene koje imaju potrebu zafrkavati svoju našminkanu frendicu (uz to još na svadbi, gdje je sasvim normalno doći jače našminkana) ću samo reći da mi smrdi na ljubomoru. Ja bih im na to rekla da volim biti u centru pažnje.

  7. #1007
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To je bilo prije 15 godina... tad je bilo čudno biti tako našminkan .

  8. #1008
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja ne znam di si ti zivjela pred 15 godina, ali u mom selu su se svi sminkali isto kao i danas, cak i vise

  9. #1009
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni sminka nije bolna tocka. Sapun skida cak i puno sminke. Sminku ne dozivljavam.
    Meni je grozna vidljivo pretjerana ( i aposolutno nepotrebna) plasticna kirurgija, botox i razna punjenja raznih djelova lica i tijela.

  10. #1010
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni debeli sloj šminke na nečijem licu nije lijep. Al me ne dira ni najmanje, onak, briga me oš se tetovirat, pirsat, botoxirat, nosit pol kile šminke na licu, nabadat na 12cm štiklama i dopicnjaku po tramvaju itd Samo znam da JA neću

    A inače, da se outam, ni ja ne koristim na redovitoj bazi kremu za lice. Koristim eventualno onaj hidro balzam ako stavljam puder (jer me inače zateže - ajd bar sam za nešto saznala čitajući forume), ako ne stavim ništa ili kap bb kreme ne moram uopće koristiti kremu za lice... mjesecima. Eventualno ako je grozna zima, ili izgorim na suncu. Koža mi se ne peruta ni najmanje, nit me zateže. Eventualno malo zasjaji do kraja dana...

  11. #1011
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    BB neda mi se sad tražiti od posta do posta... možda sam ja stekla takav dojam, zato sam i rekla da se provlači između redova, evo i Riri je stekla takav dojam.
    Više cura je reklo.. ja sam sebi lijepa i bez šminke, ne trebam se šminkati da bih se drugima svidjela i sl. tako da sam stekla dojam da mi koje se šminkamo to radimo jer si nismo lijepe bez šminke, pkušavamo nešto popraviti ili to radimo zbog drugih. Moj dojam.
    Inače, šminkati sam se počela s otprilike 32-33 godine. Ljetovanja i vikende provodim bez šminke i lijepa sam si i ovako i onako.
    Prijateljice uopće ne doživljavam kroz šminku. Danas sam razmišljala koje se šminkaju a koje ne.
    Ipak mislim da na njegovanom licu pogotovo nakon određenih godina diskretna šminka može biti samo lijep ukras.

  12. #1012
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Mene koža isto ne zateže. Al mi je premalo hidratizirana ilj tako nesto. Rekli su mi neki dan u parfumeriji. I sva sam naborana, al ne zateže. Valhda zato jer nije navikla na kremu. I sad ju stavljam - dok ne potrošim reklamne uzorke

  13. #1013
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bb, ja te skroz razumijem. Meni je tako u puno ducana. Najradije bih da mi se nitko ne obrati ili da se pojavi carobnica koja cita moju podsvijest, a da ja ne moram nista reci.
    Uglavnom, u Italiji mi bolje ide. Ne znam zasto. Tamo se prepustim tetama i dodjem doma zadovoljna. U Pupa-inom ducanu sam isto trazila prodavacicu sminku da izgledam mlado i lijepo, a da se ne vidi. Tocno tim rijecima. I dala mi je to sto mi je trebalo. A na sminkanje odvojim 2-3 minute ujutro jer se za vrijeme jednog crtića moram obuci i nasminkati, a nikad ne pripremim odjecu unaprijed.
    Za svoje vjencanje sam se dala nasminkati na nekoj akciji na Trgu i kupila tu sminku i sama se nasminkala. Isto prstima nanosim BB jer znam koliko mi treba. Ne znam zasto bih imala visak, pa ne mijenja mi se povrsina lica.

  14. #1014
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene koža isto ne zateže. Al mi je premalo hidratizirana ilj tako nesto. Rekli su mi neki dan u parfumeriji. I sva sam naborana, al ne zateže. Valhda zato jer nije navikla na kremu. I sad ju stavljam - dok ne potrošim reklamne uzorke
    Sad ću bit malo zločesta ali tima u parfumeriji vjerujem otprilike ko i onim u apotekama što ti mjere vitaminski status pa propišu dodatke što ti "fali"
    Sve je to realno gledajući samo big big industry, vjerojatno djeluje površinski 3 sastojka koja svaka krema ima i koštaju 3 centa po litri, a ostalo je samo puštanje magle i marketinško pozicioniranje u tržišne niše...

  15. #1015
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Prije sam rado gledala Miss Fischer detektivku iz 20tih i sad je krenula neka nasljednica. Ajme kako su tu nasminkani. Ne mogu gledat. I muski i zenski, katastrofa. A MM se neki dan ustao iz sobe jer ga je izbezumilo kako Sevka izgleda. Bio je totalno zgrozen. Ja sam se navikla nakon 20 min (kod Daniele T.). Mene je zanimalo jer nisam znala ni kako govori. Dosad sam ju izbjegavala uspjesno.

  16. #1016
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ću bit malo zločesta ali tima u parfumeriji vjerujem otprilike ko i onim u apotekama što ti mjere vitaminski status pa propišu dodatke što ti "fali"
    Sve je to realno gledajući samo big big industry, vjerojatno djeluje površinski 3 sastojka koja svaka krema ima i koštaju 3 centa po litri, a ostalo je samo puštanje magle i marketinško pozicioniranje u tržišne niše...
    Mozda je, mozda nije. Ali meni tocno odredena krema stvarno poboljsava izgled koze. Pokusala sam sa jeftinijim ( iako je ova u rangu jeftinijih kakvih sve cijena ima) i vidi se razlika.

  17. #1017
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma meni Mitovski šminka (barem ova vidljiva na koju ja mislim) uopće nije lijepa, i nitko mi nije ljepši sa šminkom... ja pogotovu. I oni neki linkovi s početka, meni je cura jednostavno ljepša prije. Jer mi je jednostavnije ljepše. I zato kažem da sam sebi lijepa/ljepša bez šminke. Ako ne pričamo o jedva vidljivoj šminki koja nekoga umornog “malo podigne”, sva ova druga šminka meni nije ništa što vežem uz ljepotu...
    tako da ne razmišljam o tome u toj kategoriji “šminka-nešminka ljepše: da ili ne”. Meni je suvremeni način šminkanja samo modni hit, nešto što je trenutno “in”, ali mi se ne sviđa kao što mi se npr. nisu sviđale špic cipele. Nema mi veze s ljepotom “prosječne žene” koja se njeguje ili ne njeguje.

  18. #1018
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Jucer sam bila u svatovima, cini mi se da je hrpa mladih bila na profi sminkanju, meni su nekako sve iste s onim pretjeranim trepavicama...

  19. #1019
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne znam u svom okruženju od prijateljica, posla, mama iz škole, mama iz kvarta, parka, mama s plivanja one koje su prenašminkane ili našminkane po tim kao suvremenim pravilima. Niti jednu da mogu reći jao kako se žbuka. Rekla bih da ih je više nenašminkanih a one koje jesu su minimalno našminkane.
    Možda je do moje generacije koja se ne žbuka.

  20. #1020
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, moraš u rasponu mama imati mame od 20 do 40 godina... kad imaš dijete od 2 godine onda tu ulete sve generacije pa se nađe i više ožbukanih .

    Ajme, nadam se da se nitko ne ljuti, samo vi cure uživajte u tome kad vas veseli .

  21. #1021
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam ta koja je rekla da BB kupuje šminku jer želi biti ljepša.
    Sudila sam po sebi, ja sam sebi ljepša sa šminkom, i trudim se ali zaista ne uviđam što je tu čudno

  22. #1022
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Što čini ožbukanu ženu? Koliki je to broj proizvoda kad od našminkane prelazi u ožbukanu?

  23. #1023
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Što čini ožbukanu ženu? Koliki je to broj proizvoda kad od našminkane prelazi u ožbukanu?
    Meni to nije broj proizvoda. Ja sam sad bila na svadbi i našminkala sam se više. Stavila sam i primer i tekući puder i puder u prahu, korektor za podočnjake, sjenilo, rumenilo, maskaru, ruž, a vjerujem da me itko od nešminkačica vidio da ne bi vjerovale što sam sve stavila. Meni je to ona koju na 20m vidiš da ima fasadu tj. one koje su loše i previše našminkane. Previše pudera ili još gore puder krive nijanse pa su ili roze ili žute, jako naglašene i oči i usta, uglavnom previše svega.

  24. #1024
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Vise od jednog proizvoda samo za ten=ožbukana .

    Ma šalim se, pusti mene... nemam pojma. To je samo taj neki trenutak kad netko stoji ispred tebe, a ti vidiš samo njegovu šminku... kad je sve ujednačeno, prekriveno, savršeno... kad izgleda kao na reklami, a nije na reklami nego u tramvaju. Pretpostavljam da je to oko 7 do 9 proizvoda samo za ten .

    jednom je naša bivša čuvalica, cura od 25 godina poslije čuvanja kod nas išla u grad naći se s dečkom... i pita nas može li se našminkati u našoj kupaonici prije nego ode... naravno da može... izađe ona i ode, a pita mene mm, što je to ona napravila? Ja reko, eto, vidiš, tako se to danas radi... ne znam koliko je to proizvoda, meni je to samo ta neka razina “previše”.

    argente, ljepota je subjektivna i u oku promatrača... nitko ne bi rekao da je netko sa šminkom ružan, samo jer ima šminku... nego mi nije to ljepota, to se netko samo nacrtao, a lijep mi je s tim i bez toga, ili nije i s tim i bez toga... ne znam kako da objasnim... našminkano, tj. ožbukano mi je samo “tehnički, objektivno” lijepo, televizijski/medijski lijepo, ono, svatko se mora složiti da je to lijepo jer ružno sigurno nije, uređeno je i sređeno, promišljeno i uložen je trud, mora biti lijepo. Ali meni to nije ljepota. Samo si je netko napravio da izgleda kao netko na instagramu, a to može svatko tko to želi. Nije mi to nešto posebno, nije mi to nešto što zovem lijepim.

  25. #1025
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to nije broj proizvoda. Ja sam sad bila na svadbi i našminkala sam se više. Stavila sam i primer i tekući puder i puder u prahu, korektor za podočnjake, sjenilo, rumenilo, maskaru, ruž, a vjerujem da me itko od nešminkačica vidio da ne bi vjerovale što sam sve stavila. Meni je to ona koju na 20m vidiš da ima fasadu tj. one koje su loše i previše našminkane. Previše pudera ili još gore puder krive nijanse pa su ili roze ili žute, jako naglašene i oči i usta, uglavnom previše svega.
    Aha. Nisam mogla skontati iz postova jel se misli na broj proizvoda, na slojeve, na jačinu..

    Btw meni je Sevka baš dobra ženska. Da mogu, odmah bih potpisala da izgledam kao ona za 20 godina, mislim da je točno toliko starija od mene.

  26. #1026
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sad ste me zainteresirale i išla sam pogledati što je to "profesionalno" šminkanje. Mama mia, pa to su slojevi i slojevi svega po licu. Kad je išla bojati hrbat nosa, počela sam se smijati!
    Totalna sam neznalica o tome. I to šminkanje mi je nepojmljivo, ne možeš se ni počešati, a da ne pokvariš sliku, jer to nije tvoje lice, nego slika.
    Ok, ne bih se trebala više javljati na ovu temu, posve odudara od mog načina

  27. #1027
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Riri, Sevka ne izgleda tako kako ti misliš da izgleda. Znaš to?

  28. #1028
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sad sam pobrojala što ja koristim samo za ten, 6-7 proizvoda. Jel mogu pod neožbukane? Pliiiz, na granici sam, a i ružan je naziv.

    Ne znam, različite smo. I muževi su nam različiti. Moj pada na 'žbuku', što je je. Mislim, pada na takav tip žena. Meni u biti nema puno smisla ovo da je nešto okej medijski, a nije za tramvaj. Što ćeš recimo ako ideš tramvajem na neko snimanje?

    I istina je da se provlači, ne možda nužno na forumu, ali da inače u životu, da žena koja se puno šminka nije zadovoljna sama sobom. Mene to baš ljuti jer ispada da te netko etiketira kao nezadovoljnu osobu na temelju ničega. Mislim, to je samo šminka, malo sapuna i ode.. A možeš baš biti super osoba, pozitivna, zadovoljna svojim životom i sama sa sobom, ali ne, mora da ti nešto fali kad si se tako našminkala. Previše kompliciramo.

    Naravno da osoba i može kompenzirati neka svoja nezadovoljstva kroz šminku, ali ja sam to vidjela samo jednom u svom okruženju. Od prijateljice koja se ustajala prije svog tadašnjeg dečka kad je počela živjeti s njim da bi se našminkala. Hoću reći, to najčešće nije slučaj. Ja nakon preprepreviše godina katastrofalnog samopouzdanja napokon mogu reći da sam onako generalno zadovoljna svojim izgledom. Bez popravaka bih si dala 8/10. Sa šminkom i sređena bih si dala 9/10. I žao mi je što sam nekad znala biti okarakterizirana kao nezadovoljna, iskompleksirana, pa čak i drolja zbog šminke, visokih potpetica ili haljine koja se eto nekome ne sviđa i nikad je ne bi nosio. I to sve od žena, to je najžalosnije.

  29. #1029
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, Sevka ne izgleda tako kako ti misliš da izgleda. Znaš to?
    Pa baš sam je nedavno vidjela uživo. Meni uopće ne izgleda loše. Bila je našminkana, da odmah kažem.

  30. #1030
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo kako bi “prava Severina” izgledala da je prirodno ostarjela .

    http://www.index.hr/Magazin/clanak/k...a/2102428.aspx

  31. #1031
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ne mislim da su žene koje se (puno) šminkaju nezadovoljne sobom, mislim samo da žele biti moderne, žele biti “in” - to ide sve u kompletu - i kosa, i odjeća, i obuća, i torba - jednostavno žele biti to sve - i lijepo obučene, i uređene, i moderne i naravno da uz to ide i pridjev lijepe... ali ono, neki primarni motiv koji ja vidim je vrlo jednostavan i glasi: “evo ja želim izgledati ovako i potrudit ću se u svakom aspektu svoje pojavnosti da izgledam ovako”.

    I onda su tu one druge žene koje pomisle: “hm, želim li ja izgledati ovako? Pa možda... Ma ne, previše truda ni za što, nije to za mene” .

    Pa tu naravno ima još cijeli niz žena između te dvije krajnosti, a naravno uvijek ima i zločestih, iskompleksiranih, nezrelih, nastavi niz... osoba, koje će za svakog drugačijeg moći reći nešto ružno.

  32. #1032
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    E još Riri ovo za tramvaj i medijsko... znam da će ovo zvučati loše / ružno... ali evo objasnit ću u čemu je stvar, kako ja to vidim... ne postoji savršenstvo. Jednostavno ne postoji. Nitko nema savršeno lice. Pa ako na televiziji ili instagramu izgleda savršeno, znaš da to nije istina, nego da je to “maska/šminka/namješteno”... znaš da nije ni stvarno ni savršeno, samo se netko potrudio da lijepo izgleda... i svi smo navikli da nam to prodaju na TV-u i instagramu, i to nam je “normalno” - to super savršenstvo. Ali u tramvaju (osim ako stvarno ne ide na snimanje ) mi to ne leži... jer je laž... koju mogu “kupiti” s interneta i TV-a, ali ovako kad te gledam u (ožbukano) lice mislim si samo “zašto želite izgledati tako savršeno nestvarne”?

  33. #1033
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Slažem se ja s tobom BB, naravno da kod žena koje se vole sređivati postoji motiv i cilj ljepote. Samo pokušavam reći da se to često takvim ženama uzima kao neki poprilično velik grijeh.. A realno, ništa ne rade drugim osobama, nikome ne čine štetu i taj motiv nije nikakvo zlo. Pa svi valjda volimo biti lijepi, i žensko i muško, ne znam za osobu koja želi biti ružna. Netko je lijep i bez šminke, netko samo sa šminkom, a netko u oba slučaja.. Ali svi valjda težimo biti bolja verzija sebe u svakom smislu.

    Ma u biti ja samo ne volim predrasude. Šminkaš se, e mora da si nezadovoljna. Slušaš neprihvatljivu muziku, e mora da si glupa. Udaš se za uspješnog čovjeka, e mora da si sponza. Ne govorim o forumu, niti prozivam nekoga, da me se krivo ne shvati. Govorim ovako općenito o životu i o čestim predrasudama.

    I stvarno me užasno nervira što takve gluparije najčešće dolaze od žena prema drugoj ženi, a baš sam dugo odbijala povjerovati da je žena ženi vuk. I što sam više odbijala, više mi se potvrđivalo. Jedna meni jako draga cura (možda i čita) je nekidan spomenula onaj quote koji kaže da treba biti žena koja će drugoj ženi popraviti krunu, a da ne kaže cijelom svijetu da je nakrivljena. I mogu samo potpisati milijun puta.

  34. #1034
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    E još Riri ovo za tramvaj i medijsko... znam da će ovo zvučati loše / ružno... ali evo objasnit ću u čemu je stvar, kako ja to vidim... ne postoji savršenstvo. Jednostavno ne postoji. Nitko nema savršeno lice. Pa ako na televiziji ili instagramu izgleda savršeno, znaš da to nije istina, nego da je to “maska/šminka/namješteno”... znaš da nije ni stvarno ni savršeno, samo se netko potrudio da lijepo izgleda... i svi smo navikli da nam to prodaju na TV-u i instagramu, i to nam je “normalno” - to super savršenstvo. Ali u tramvaju (osim ako stvarno ne ide na snimanje ) mi to ne leži... jer je laž... koju mogu “kupiti” s interneta i TV-a, ali ovako kad te gledam u (ožbukano) lice mislim si samo “zašto želite izgledati tako savršeno nestvarne”?
    Pa ne zvuči ružno, istina je da ne postoji savršenstvo. Mislim, bilo bi ružno da kažeš nekoj iz tramvaja: 'Ej, zašto pokušavaš biti lijepa kad mi znamo da si zapravo lažno lijepa?'

    Ali to je baš ovo što sam pisala u prošlom postu, ljudi jednostavno vole biti lijepi. To je normalno i ljudski. Ako tako gledamo, pa sve je laž. Zašto se uopće tuširamo kad bi se prirodno usmrdili? Zapravo smo lažno čisti i lažno mirišemo. Lažno je i što se počešljamo ujutro (dobro, ja ne jer sam kovrčava, ali popravim), a zapravo bi nam na glavama nakon spavanja bilo gnijezdo, bar ja tako spavam da bi bilo. I mislim da je svima jasno da se netko potrudio da tako izgleda, ali mi nije jasno zašto se taj trud uzima za zlo kad to nije.

  35. #1035
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Složila bih se s Riri ; žene bi trebale prestati suditi strogo jedna drugu, bar zbog pudera i slojeva

  36. #1036
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali pa ne... ne mislim ja, da je ona (ožbukana iz tramvaja) lažno lijepa... ok, lijepa je.
    Riječ laž povezujem uz savršenstvo tena, kontura, čega već... ona je meni lijepa i ovako i onako - i da nema nimalo šminke, i da ima nevidljivu šminku, malo ili malo više vidljive šminke, ili potpunu žbuku = lijepa mi je u svim ovim kombinacijama. Ne dovodim u pitanje ljepotu.
    Lažno je to “prividno savršenstvo modernog make up-a”... ne znam kako bih objasnila, jednostavno ta ožbukanost sva lica pretvara u iste neprirodno savršene konture. Svatko na cesti liči na Severinu i Maju i Ninu, a svi znamo da ni one u stvarnosti ne liče na to.

    Možda se javi netko tko će bolje objasniti...

  37. #1037
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ta lažna savršenost i izvještačenost pretvara mi nešto lijepo u nešto nelijepo i groteskno.

  38. #1038
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ispričavam se svim ožbukanima jutros u tramvaju koje ovo čitaju i želim im ugodan dan .

  39. #1039
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mene vise od smink e zivciraju filteri na fotkama. Pogotovo ljudi koje znam. Nemam dojam da su oni nego neke lutke.
    Edit: zivciraju je jaka rijec. Ne zivciraju me. Samo mi je to takav laznjak da to prvo zamijetim na fotki i ne vidim drugu poruku fotke.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 14.10.2019. at 07:30

  40. #1040
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja ne razmisljam kakve su to osobe koje stavljaju puno sminke u svako doba dana. Vise sam na razini cudjenja, zasto misle da je to lijepo. Ono kad dodje do razine da ne vidis crte lica. Meni su ta lica bezlicna. Ja ne mogu nikako zapamtiti lica nasih influencerica. Toliko mi je to bezlicno. Volim vidjeti karakterno lice. I to zapamtim. Imam neke prijateljice koje po hodu ili drzanju prepoznajem.

  41. #1041
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, to "mazanje špahtlom" nije novijeg datuma... Sjećam se da sam taj izraz pokupila još na faksu prije skoro 40 godina. Kolegica je uvijek kasnila na nekakve vježbe iz fizike, pa joj je (u ono vrijeme mladi) asistent rekao da bi imala veće šanse doći na vrijeme kad se ne bi toliko mazala ujutro

    Kako god - za mene teška šminka nije, ali s druge strane, razumijem da ima žena koje to vole, a i onih kojima to stvarno treba - ožiljci od akni, hrapava koža, kojekave kožne bolesti... pa onda žene koje su u medijima i pred kamerama... tako da, svatko zna svoje.

  42. #1042
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Vise od jednog proizvoda samo za ten=ožbukana [emoji38].
    j.bote pa ja sam za tebe debelo ozbukana. serum, krema, primer, puder [emoji33]
    ali to smo vec znali :povrsna:

    no meni i dalje nije jasna tvoja potreba trazit savjet i napravit dramu oko najobicbije bb/cc kreme, a onda konstantno ignorirat sve savjete sa stavom - meni je to zbuka
    super, ne volis sminku. ruzno ti je nasminkano lice. odlicno. go and be natural and be proud of that, a ne trazi sto i kako

  43. #1043
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Al ja nisam shvatila da ona trazi savjet kako. Nego se pita zašto

  44. #1044
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razmisljam kakve su to osobe koje stavljaju puno sminke u svako doba dana. Vise sam na razini cudjenja, zasto misle da je to lijepo. Ono kad dodje do razine da ne vidis crte lica. Meni su ta lica bezlicna. Ja ne mogu nikako zapamtiti lica nasih influencerica. Toliko mi je to bezlicno. Volim vidjeti karakterno lice. I to zapamtim. Imam neke prijateljice koje po hodu ili drzanju prepoznajem.
    Ovo boldano je i moj problem. Ja i inače imam nekih problema s prepoznavanjem lica (navodno to ima 10% stanovništva, neki problem u dijelu mozga koji služi za to) no u principu prepoznajem ljude - osim tih influencerica i sl, jednostavno SVE izgledaju ISTO. Uopće ne razumijem po čemu bi ih prepoznala?! Isti nosevi, ista usta, iste oči koje uopće ne vidiš od kile trepavica, iste obrve, eventualno druga boja jednako speglane dugačke kose no i to se stalno mijenja... A što je najbolje, znam čak jednu slučajno i u RL, i izgleda isto kao na tim slikama, pretpostavljam s adekvatnom količinom šminke na licu, i u stvarnosti ne izgleda "nažbukano" ali ostavlja taj dojam ko da gledam sliku a ne stvarno lice.

    Možda ove današnje generacije prepoznaju osobu makar izgleda ko da je lik iz crtića, ja to ne uspijevam...

    U svako slučaju, jednom sam pročitala (valjda sam bila na bolovanju) neki dramatični članak u kojoj je ona jadna influencerica morala odjednom brzo izaći van ali - tadaaa - uspjela se našminkati u samo 15 minuta (to je napisala ponosno ko da je svjetski rekord oborila) i izaći. To je definitivno bila točka gdje sam shvatila da se nikad neću ni pokušavati tako šminkati, ako je 15 min neviđen uspjeh?! Ja se punih 15 min nisam u životu šminkala, uključujući moje vjenčanje.... Nemam 30 min ujutro za šminkanje i 30 min navečer za pranje, serume, maske, pi**arije... Radije odspavam 1h dulje, uvjerena sam da mi je organizam zahvalan zbog toga

  45. #1045
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I nisam nikad cula da je netko za sebe rekao da se pretjerano sminka. Pa ne bi se tako stalno sminkao da mu se to ne svidja. E sad trazit od svih da kazu da to nije pretjerano je malo nerealno.
    Ja imam sad prstima nanesen primer/BB puder u kamenu "u tragovima", malo rumenila (u tragovima), malo onog akcentora il kak se vec zove, na nosu i u untrasnjosti oka, svijetlu olovku za stare oci, maskaru i ruz s olovkom jer imam velike usne i ne znam uredno bez olovke. E sad sto bi rekla BB na to ne znam, ali nije ni bitno. I sve osim ruža i maskare je iz kolekcije "nista se ne vidi".

  46. #1046
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam je doslovno sve shvatila jer i sama znam proći kroz takve faze
    bih li se trebala više šminkati, a s čim, a koliko, ajme koliko proizvoda, koliko posla, ne to ne želim.. zašto uopće ovo ljudi...
    i u drogerijama taj osjećaj otkrit će me da nemam pojma o ničemu ovome, pa se kao trudim zvučat informirano kad nešto pitam
    zato kupujem u dmu, a ne u mulleru


    proći će te, samo ništa ne kupuj jer ćeš za par godina morat to sve bacit

  47. #1047
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kojih 15 min?! Pa za vrijeme jednog crtica ja se moram obuc i nasminkat, to je 10 minuta

  48. #1048
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni uopce nije neugodno pitati za sminku. Pa zasto su te zene tamo, ako ne da ti savjetuju. Meni je jedna uMuelleru otkrila maskaru koju i danas kupujem, a Talijanke su me spasile s nevidljivim puderima.

  49. #1049
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Al ja nisam shvatila da ona trazi savjet kako. Nego se pita zašto
    ok, krivo sam shvatila.
    no cak i na to pitanje zasto - jer veseli. netko kupuje cipele na petu, netko ravne, netko zenstvene, netko babaste, netko tenisice. jer se u tom svom dobro osjeca i jer ga veseli. simple as that

  50. #1050
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ma naravno da to znam(o)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •