Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 97 od 97

Tema: On zeli odmah sve!

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sori, bosanka, potpis na cokoladu od a do z, nemam vise nikakvih dilema-cim prestanes bit idol kakvim te radi a bez osnove jer nitko ne moze bit tako savrsena zena iz maste i snova, bojim se da ce on postat jos jedan nasilnik, a sto je mocniji i iz mocnije familije teze ces se iskobeljat. Osim ako nismo kulturoloski toliko drugaciji da su te spike normalne pa se ja, gledajuci iz zg perpektive, grdno varam.

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I potpis na konfuziju.

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jok, samo se cudim da je Sarajevo to tako kasno razdvojilo, radim u visokom obrazovanju pa mi je to zapalo za oko.
    i meni je ta neuropsihjatrija malo čudna

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Konfuzija, zato sam i konfuzna Jos mi je pokazivao kako je drugu pisao da smo u vezi i svima vec objelodanio, meni svejedno iskreno.. Ali mi je zapalo za oko u toj poruci ga pita drug ima li djevojku, a on kaze da je sa doktoricom (pa moje ime) a kako sma radila u bolnici znaju me u mom mjestu skoro svi.. i taj drug kao "nemoj zezati, vau" ispadoh ja dobra prilika Toga me i jeste strah da mu se ne zuri kako bi imao "zenu doktorku" a on tri razreda srednje.. Mislim, iskreno, meni to nije problem da smo u ostalom ok, ja sma faks za sebe zavrsila i stvarno ne patim od toga, ali mozda on pati...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Ina grad iz kojeg dolazim je za sa selo, a ne za zg. Ja sam zivot provela u Sar i vratila se ovamo jer je muz bio iz istog grada. i mnogo, mnogo me psihicki dotukao ovaj grad, tj selo! Jer vodi se kao grad, a nema veceg sela! Ljudi gledaju gdje si bila, sta si kupila, sta pravis za rucak, ma bas selo.. Rekla bih koji, nego ne zelim da se otkrivam, ako neko iz tog mjesta cita, odmah ce znati da je o meni rijec.. i onako sam previse istine rekla o sebi

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I cini mi se da je on na neki instinktivan nacin kuzi tvoju trenutnu ranjivost i glad za paznjom i osjeca da moze imat uspjeha i zato brzo djeluje da se nemas kad ni okrenut prije nego sto izvrsi svoje. Opcenito, ja nekako ne vjerujem prejerivnjima unljubaznosti i hvalama jer mi se cini da je osoba sklona takvom pretjerivanju nestabilna i sklona pretjerivat i u suprotnome tipa ja njoj dao a sve a ona meni sad grozna, unistila me, sad cu i ja nju itd. Vrlo bih nesklona bila ponudama za posao pa da mu.moras i za to bit zahvalna...znas da se sve na.kraju najcesce dobro plati.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Polako ti s njim.. Digni malo nos. Prvo SAMA pronađi posao, pa i pod cijenu odlaska iz toga mjesta ili države. ( Ima kod nas na otocima radnih mjesta...)
    S vremenom ćeš vidjeti kako se razvija veza. (U prvim postovima sam još bila romantična, ali s ovim SMS-om i navođenja tvog zanimanja, i ja sam za onu - bježi!)

    I, zasigurno u BiH ima kakav slobodan doktor ...
    Mislim da je u braku jednostavnije kad si sa sebi ravnim posebno tako specifičnog zanimanja kao što je liječnik...
    kad nadješ posao, dežurstva, odlasci na kongrese, seminare, druženja s kolegama i sl. netko tko ne zna kako je to, može poprilično biti ljubomoran...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Aj što se nasmijah !
    To je tipična mačo-bosanska spika ne previše inteligentnog frajera. Baš bi mu se dopalo zbariti doktoricu, pa makar i nezaposlenu. Uskoro bi se pretvorio u obiteljskog tiranina ne bi li iskompenzirao svoj kompleks manje vrijednosti... daleko mu kuća.
    Nisam ovo pročitala.

  9. #59
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Glavom bez obzira bjezi i od njega i iz tog sela.
    Potpis na ono sto je konfuzija rekla.

  10. #60
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Aj što se nasmijah !
    To je tipična mačo-bosanska spika ne previše inteligentnog frajera. Baš bi mu se dopalo zbariti doktoricu, pa makar i nezaposlenu. Uskoro bi se pretvorio u obiteljskog tiranina ne bi li iskompenzirao svoj kompleks manje vrijednosti... daleko mu kuća.
    ooooo daaaaa
    samo sto meni nije smijesno
    jer sam do nedavno u blizoj okolini imala jednog takvog
    bjezi glavom bez obzira

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Ja ne bi pobjegla, ako ti je trenutno ok sa njim, ali bi mu objasnila da nemam razloga za žurbu, da sa tim komadom papira ništa ne dobijamo, pa ako će se strpiti da vidite kamo to vodi bez braka, ok, a ako podivlja, znaš na čemu si.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ak mu se da cekati cekat ce
    Inace te mulja..

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Da se javim.. Nismo se vidjeli dva dana jer nismo mogli, veceras cemo na kafu pa cu mu sve reci.. Preko poruka nisam htjela nista jer mi je glupo takve stvari pp. Javim vam sutra kako je vecerasnji razgovor protekao
    Hvala puno svima na savjetima

  14. #64
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj bosanka_ben10 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ina imam osjecaj kao da me zeli obavezati da zna da sam njegova Zaboravih reci, u utorak navece je dijete spavalo kod svog oca i mi smo sami izasli.. Otac mu je uticajan, tj zna se sa poznatim facama ovdje i kaze on meni da se ne brinem za posao kao sredice mi kao da raduim opet u bolnici. Ok, kontam i treba kad ljudi imaju veze svuda zasto ne bih ja koja uzivam u svom poslu i pruzala bih pomoc ljudima stalno.. i vjerujete pruzam mnogima i bez finansijske naknade.. kome mogu, pomognem. i dosta meni te moje finoce, imam osjecaj da mi se sve ovo desilo jer sam bila prefina budala! Nego, dok ja govorim moze, super. Kaze on meni kao nikakvih problema nema ali dok ovo medju nama postane ozbiljno pomoci ce mi, tj dok ja pristanem na zivot bar sa njim Iskreno, tu me prepao.. Kao dat cu ti sve, ali pristani da budes moja
    I jos nesto, nije ljubomoran za divno cudo, kaze vjeruje mi i vidi se da sam fina, neiskvarena i vjeruje mi

    Ovo puno govori o njemu i njegovim namjerama.
    Kad ti je do nekoga iskreno stalo, onda pomogneš i ne tražiš ništa za uzvrat (to se inače još zove i ljubav - liječnica koja pomaže i bez naknade iako je nezaposlena i ima dijete sigurno zna nešto tome ), a ovakve ucjene su plitak trik manipulatora ili lovca na trofej. Nemam previše loših iskustava s ljudima, ali ona koja imam bez iznimke se tiču situacija u kojima mi druga strana napadno i nestrpljivo nudi pomoć, usluge, poklone, a onda se ispostavi da je to ustvari paravan za ostvarenje vlastitih interesa. Budi pametna. Nemoj nasjesti. Sigurno postoje bolji muškarci.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    21

    Početno

    E drage moje evo me u sitne sate,, Popricali smo otvoreno. Kaze da je on vidio da sam ja divna, i bla, bla, bla.. Ja mu kazem ti si ocigledno stvorio idealnu sliku o meni, i sta kad za par mjeseci skontas da nisam tako idealna Kaze da ne misli da ce se njegovo misljenje promijeniti jer sam mu vec dokazala na nekim sitnicama kakva sam.. A sto se tice braka i djeteta, fino sam mu rekla da o tome ne razmislja sad.. da zelim da se mi upoznamo, uzivamo jedno u drugom koliko nam vrijeme i obaveze dopuste pa vremenom ok i ta ideja. I slozio se Pa eto, izlazicu, lijepo mi je sa njim, pa vrijeme ce pokazati.. Bitno je da sma stavila doznanja da ne zelim brak i djecu tek tako.. hvala svima na savjetima <3

  16. #66
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Draga bosanka, zelim ti da nakon svega zivis zadovoljno i ispunjeno.
    Ali mi se ovo nista ne svida.
    Cini mi se da je morao pristati na tvoj stav jer racuna da ce te s vremnom pridobiti..
    Ne znam, moguce da sam paranoja, ali za mene bi vec taj stav ja te obozavam, ti si zena mog zivota, ti si savrsenstvo, bio dovoljan da pobjegem
    Sorry, stvarno sorry ako kvarim tvoju srecu i potkopavam nade ali ne mogu ne vidjeti vec na prvu veliku dozu svojatanja, hvalisavosti, kupovanja tebe kao ranjive i nesigurne zene u ovom trenutku
    Ni meni ne bi smetalo to sto je nize naobrazbe pod uvjetom da je kompletan i izrealiziran covjek
    Ali on mi se cini vise kao neki tatin sin koji je naucio dobiti igracku koju pozeli
    Vec sam situacija gdje on nudi pomoc ako ti pristanes to i to meni je previse.
    Mozda da se ipak malo poslozis i dades si vremena da se oporavis od trauma proslog odnosa, ovisnosti o nekom drugom, depresivnosti i svih popratnih elemenata.
    A ne bi poslala papire za neki posao u RH? Ovdje nedostaje lijecnika, mislim da bi lako mogla krenuti u neke nove pobjede.
    U svakom slucaju, najprije naci posao, stati na svoje noge, pa onda kao ravnopravan igrac krenuti u neki odnos.
    I jos nesti, to njegovo sanatanje o zajednickoj djeci dok te nije imao ni vremena posteno upoznati meni je bas jezovito. Zapitala bih se koji to normalan covjek, koji razmislja i promislja malo dublje moze takvo sto zahtijevati nakon par druzenja.
    Eto, stvarno te nemam namjeru oneraspoloziti ali tako bih mislila da se meni dogodi tvoja situacija.

  17. #67
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Joj, i ja sam za onu, run bosanka run.

    Netko je ranije napisao da je imao iskustvo, no nije pisao o tome, ja ću... sve me nešto u trbuhu steže od kad sam pročitala tvoju priču jer me sve podsjeća na jednog mog od prije 15 god. Nisam doktorica, al to mene sve podsjeća na lovca na trofeje koji je i mene ulovio.

    Vidio me na nekom tulumu, ja sam njega jedva i zamijetila, al on navalio na frendicu da mu da broj... nismo dale, pa se opet sreli u kafiću, pa je dobio broj i navaljivao i navaljivao... nije to bilo neko normalno "hoćeš na kavu?", nego sto poruka u danu... bila sam nešto tad u komi u životu i nije mi se započinjalo ništa pa sam ga otkantavala za tu kavu na početku, no na kraju otišla valjda samo zato jer mi je bio dosadan brate...
    I onda je krenulo samo ko stampedo... on je bio simpatičan, humorističan, šarmantan, nije bilo nimalo teško super se osjećati u njegovom društvu. Bilo je zabavno. Bila sam obasuta beskrajnom pažnjom. Ali bilo je i ko lavina koja me samo povukla. Doslovce preko noći smo non stop bili skupa, stalno me vodio posvuda, upoznao sa svim svojim najbližima, vodio na svadbu najboljem prijatelju nakon mjesec dana veze, svaki vikend smo nekud putovali na dva dana, nazvao bi i reko dolazim po tebe, s jednog kraja grada na drugi... stampedo i lavina. Nakon tri dana me počeo zvati "ljubavi", a "volim te" je letilo na sve strane non stop. S njegove strane . Ja bi se samo nasmijala i rekla "glup si". Al, uživala sam. Sto da kažem, i neke moje prijateljice je osvojio. Druge su naravno znale da je idiot, al i da im ja ne bi tad vjerovala da mi to kažu.

    Znaš koliko je to sve skupa trajalo? Potisnula sam to duboko u sjećanje, al jako kratko... mislim da sve skupa nije bilo ni 3 mjeseca "sreće". Ne želim se sjećati, al ako se dobro sjećam dok sam bila s njim nosila sam odjeću samo za jedno godišnje doba.

    Nakon početne sreće prvo je počelo vrijeđanje i spuštanje. Od kako to režeš blitvu do što si to danas obukla uz ton pun pljuvanja. Onda se dogodio i neki vikend gdje on ide na dva dana, al ide ovaj put bez mene, pa se dogovorimo da dodje po mene, a on uopće ne dodje niti se javlja na mob, nego tek sutra... i tako stalno neka zavlačenja, pa me za dva dana opet ludo voli i dojuri po mene... i onda se dogodio neki čudan telefonski razgovor dok smo gledali film, netko ga je nazvao, a on razgovara tako da želi osobu otkantati, a istovremeno i da dotična osoba ne skuzi da ju otkantava. I još mi nešto smulja u vezi tog poziva... kad je zaspao (nismo živjeli skupa, nego bi ja nekad ostala kod njega 2-3 dana) uzela sam mu mobitel. Nisam to napravila nikad prije ni poslije... al sretna sam što tad jesam. Mobitel mu je bio pun poruka i poziva od druge ženske. Izvadila sam iz torbice neke džidže i poklončiće od njega, ostavila na stolu i u ponoć izašla iz stana dok je spavao. Sjela na Taxi i otišla doma. Nikad mu se vise nisam javila na telefon i blokirala sam mu mail jer mi je neko vrijeme stalno pisao... uglavnom, bilo je: delete all.

    Ja ti od srca želim da ovaj nije takav i da bude "ne znaci da ako ja sam pala na kretena, da su svi takvi"... ali kad sam već izvukla iz podsvijesti to sto sam odavno zakopala , molim te razmisli i stani samo na tren i pitaj se, osim što ti godi njegovo ponašanje, je li to njegovo ponašanje zbilja... normalno? Je li se zbilja radi o tebi - da si mu ti super, ili o njemu - da je on sam sebi super jer si ti s njim? Drži se!

  18. #68
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mene tvoj Bosanac podsjeca na mog Bosanca. Velik na rijecima i gestama, sve hoce odma, i dusa od covjeka

  19. #69
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Može i tako, mogu i zamisliti ovo kako piše Jadranka.

    Ja sam se opekla s "lako reko, pa lako i poreko", al zašto ne i pozitivan scenarij...
    Al s obzirom na to koliko nas ovdje zaziva trčanje, tj. bježanje, samo neka ona polako i oprezno.

  20. #70
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Frajer je tu totalno nebitan.
    Prvo i osnovno je osnažiti se, ne biti ničiji protektorat ni žrtva. Ključna za to je financijska samostalnost. A tu je i dijete na čiji najbolji interes treba misliti.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja isto mogu zamislit i Jadrankinu verziju, ima dosta i do mentaliteta!

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Frajer je tu totalno nebitan.
    Prvo i osnovno je osnažiti se, ne biti ničiji protektorat ni žrtva. Ključna za to je financijska samostalnost. A tu je i dijete na čiji najbolji interes treba misliti.
    Ovo je najpametniji post na cijelom topicu. Svaka čast.

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je najpametniji post na cijelom topicu. Svaka čast.
    x

  24. #74
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ajde, fala. Zalomi se i meni ponekad.

    Jbga, isprogramiraju nas tako da trpimo svakakva s*anja, a ne moramo. Stoljeće feminizma ne može prevagnuti tisućljeća patrijarhata. I to su stvari koje svaka od nas mora riješiti sama sa sobom. Žao mi je i malih ljudi koji nas gledaju dok se tako borimo same sa sobom. A imamo obavezu prema njima (i sebi) da budemo najbolja moguća ja. Jer oni podsvjesno upijaju obrasce ponašanja i zato se i obiteljska povijest ponavlja... Roditeljstvo je ozbiljna stvar, bosanka, nemoj zeznuti.

  25. #75
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    potpuno se slažem da treba biti financijski samostalna, ali se ne slažem da on tu nije bitan, mnoge financijski samostalne žene su žrtve nasilja, bilo fizičkog ili psihičkog

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    potpuno se slažem da treba biti financijski samostalna, ali se ne slažem da on tu nije bitan, mnoge financijski samostalne žene su žrtve nasilja, bilo fizičkog ili psihičkog
    Da, ali ako žena NIJE financijski samostalna, šanse za slobodu su joj negdje oko apsolutne nule. Ako je samostalna, ipak to izgleda drugačije.

  27. #77
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    kako u kojem slučaju, opet kažem, apsolutno treba biti financijski neovisan, ali se bez obzira treba maknuti od potencijalnog opsesivca, to je moje mišljenje... nije nebitan. bitan je, i to jako

  28. #78
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    run like hell and dont look back

  29. #79
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ako žena NIJE financijski samostalna, šanse za slobodu su joj negdje oko apsolutne nule. Ako je samostalna, ipak to izgleda drugačije.
    tocno to!

  30. #80
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Meni se selidba u mjesto gdje ima posla čini najrazumnijim prijedlogom, bilo to RH ili negdje i BiH. Medicinska struka je deficitarna. Na temelju napisanog, veza mi nije opcija. Bila sam u vezi s opsesivcem koji se pretvorio u stokera pred 20 godina i jedva sam ga se riješila. I tu nikad nisi siguran. Jedan od razloga zašto nemam FB je i da me se ne nađe. A daleko sam od savršenstva

  31. #81
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se selidba u mjesto gdje ima posla čini najrazumnijim prijedlogom, bilo to RH ili negdje i BiH. Medicinska struka je deficitarna. Na temelju napisanog, veza mi nije opcija. Bila sam u vezi s opsesivcem koji se pretvorio u stokera pred 20 godina i jedva sam ga se riješila. I tu nikad nisi siguran. Jedan od razloga zašto nemam FB je i da me se ne nađe. A daleko sam od savršenstva
    sestro
    FB možeš imati, samo ne napišeš ime i prezime (kažeš prijateljima pod kojim si nickom), staviš opciju da samo prijatelji mogu čitati tvoje postove, ne pišeš svoje podatke za javnost, ne staviš svoju fotku za profilnu... i sve ok
    Posljednje uređivanje od n.grace : 04.10.2017. at 16:58

  32. #82
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    sestro
    FB možeš imati, samo ne napišeš ime i prezime (kažeš prijateljima pod kojim si nickom), staviš opciju da samo prijatelji mogu čitati tvoje postove, ne pišeš svoje podatke za javnost, ne staviš svoju fotku za profilnu... i sve ok
    Ma znam da bih mogla. Znam ljude koji imaju bas tako postavljeno da ih mogu samo prijatelji citati, a onda jos nemaju nijednog prijatelja. Imaju profil samo da mogu pratiti neka dogadjanja.

    Ali zapravo je bitno za Bosanku da se tesko rijesit tih tipova. Ne mora biti. Mozda su prazne rijeci. Al nikad ne znas. A s djetetom je puno gora situacija.

  33. #83
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    kako u kojem slučaju, opet kažem, apsolutno treba biti financijski neovisan, ali se bez obzira treba maknuti od potencijalnog opsesivca, to je moje mišljenje... nije nebitan. bitan je, i to jako
    Nasilnici su zapravo slabići. Kad mu se suprotstaviš, prestaješ biti žrtva i taj odnos se prije ili kasnije prekida. I opsesivac je neka vrsta nasilnika.
    A oni njuše slabost. I u tom smislu nije bitan. Jer ako sam ja jaka, ne možeš me slomiti, nisi mi bitan, ispunit ću si život drugim stvarima i za tebe nema mjesta.

    Eh, jesmo ga zabrazdile... Bosanka se ne javlja, je li romansa ili je triler, koji je žanr?

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    O da zabrazdile....nek vrijeme pokaže svoje.

  35. #85
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    O da zabrazdile....nek vrijeme pokaže svoje.
    X

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ženo ne budi luda...
    Tipična spika prodavača magle.
    Bježi.

  37. #87
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Nasilnici su zapravo slabići. Kad mu se suprotstaviš, prestaješ biti žrtva i taj odnos se prije ili kasnije prekida. I opsesivac je neka vrsta nasilnika.
    A oni njuše slabost. I u tom smislu nije bitan. Jer ako sam ja jaka, ne možeš me slomiti, nisi mi bitan, ispunit ću si život drugim stvarima i za tebe nema mjesta.

    Eh, jesmo ga zabrazdile... Bosanka se ne javlja, je li romansa ili je triler, koji je žanr?
    Mislim da si debelo pojednostavnila priču.

    Evo zgodan članak o stalkanju.

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Mislim da ste je prerano nagovarali da pobjegne, lijepo sa njim popricala i ici ce polako, pa sto bude. Nije uvijek sve tako crno

  39. #89
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da si debelo pojednostavnila priču.

    Evo zgodan članak o stalkanju.
    Možda i jesam, sklonija sam pojednostavljivanju nego kompliciranju , ali ne vidim kako se članak kosi s onim što sam rekla. Ne mislim da je lako biti jak u takvoj situaciji, ali.. Imaš li izbora?

  40. #90
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dva dana mi je pojavljivao naslov ove teme i mislila sam da se radi o djeci, o nekom pubertetliji koji ima nezasitne zelje... Kad sam konačno otvorila dobro sam se iznenadila. ☺

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj myrina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ste je prerano nagovarali da pobjegne, lijepo sa njim popricala i ici ce polako, pa sto bude. Nije uvijek sve tako crno
    Ja bih isto ovako, ali ne poznam situaciju, pa malo opreza ne škodi. Ne bih baš odmah zalupila vrata guz*com, ali niti širom otvorila. Ali što se posla i financijske neovisnosti tiče, i dalje mislim da je to nužno.

    Nadam se da je pokretačica topica zadovoljna svojim odlukama i da je sve ok.

  42. #92
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Dva dana mi je pojavljivao naslov ove teme i mislila sam da se radi o djeci, o nekom pubertetliji koji ima nezasitne zelje... Kad sam konačno otvorila dobro sam se iznenadila. ☺
    a ja o djetetu od 2-3 godine

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Možda i jesam, sklonija sam pojednostavljivanju nego kompliciranju , ali ne vidim kako se članak kosi s onim što sam rekla. Ne mislim da je lako biti jak u takvoj situaciji, ali.. Imaš li izbora?
    Pa zato sto je profil zrtve prilicno nebitan u smislu jak-slab, jedino sto je statisticki znacajno je da su vecinom zene zrtve i to one koje su bile u vezi sa stalkerom, a da stalker u vezi nije bio nasilan. Al ni to nije pravilo, nego je cesce. Bitniji je profil stalkera. U malom mjestu je to uzas.

    Zuska, tu si. Vec sam se zabrinula.

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja mislim da bih ispalila da nisam financijski neovisna.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Bila sam vas zaboravila Ovako.. Meni je uvijek dijete na prvom mjestu, mislim da o tome ne trebate ni pricati. Znam sta sam sve prosla samo zbog njega. Dakle, ko ne bi volio moje dijete ne bi ni mogao biti sa mnom. Dalje radim ja poneki "poslic" nekad vezano za struku, nekad ne.. ali nesto zaradim.. ne da bih imala samostalan zivot sa sinom, nazalost, ali bar da mu mogu sta priustiti vise.. A nadam se da cu naci posao uskoro u svojoj struci. Ja sam spremna raditi (a i radim cesto) poslove koji nemaju veze sa mojim zanimanjem. Kritikuju me da cu razmaziti sina koliko mu pruzam, ali znam ja svoje dijete, neka prica ko sta hoce.
    Sto se njega tice, ne vidim zasto ne bi pili kafe i uzivali u ono malo slobodnog vremena sto imamo.. Pa ako mi ne bude odgovarao kazem cao Nije nasilnik jer mali je grad i znamo se svi, znala bih da je neki problem.
    Dok me ovako pazi super. Ako i kad mi ne bude odgovaralo povucem se i kraj. Nije to neka veza pa da sad svi znaju za nas i vjencanje se sprema Mi samo pijemo kafu u javnosti bez ista fizicki, a kad smo sami tad bude i ostalo
    Iskreno, sad mi godi pa vidjecemo dokle.. Necete valjda citati post o ubistvu u bosankom gradicu (znam da sa pretjerala )

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Bubilo zao mi je na takvom iskustvu, nadam se da moje nece biti takvo.. Ono sto ja znam jeste da bebu ne zelim ni pod razno i plasim se da je necu nikad ni zeljeti.. I rekla sam mu to. Da sam imala uzasnu postporodjajnu i da i dan danas, nakon toliko godina kad vidim trudnicu u stomaku mi neki ruzan osjecaj.. znam da je uzas ovo sto pisem, ali tako je. Vjerovatno cu nekad zaliti sto nemam jos bar jedno dijete, ali nisam spremna nikad bila svih ovih godina poslije.. Sin je bio planirana, zeljena trudnoca i hvala Bogu na tom daru. Meni dosta.. da li ce se promijeniti misljenje nekad, ne znam..
    Jadranka hvala na postu, malo si me utjesila <3

  47. #97
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma davno je to bilo...

    Super što si se javila, da ne brinemo!
    Čuvaj se i sve će biti ok.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •