Stranica 36 od 51 PrviPrvi ... 26343536373846 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #1751

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Argente, evo baš čitam i u uputama da nije preporucljivo. Još sam na fragminima, pa ne znam je li i ta kombinacija možda nepovoljna iz nekog razloga. Mislim da cu ipak odabrati agoniju... a baš sada i vikend pada i ne mogu nazvati doktoricu...

  2. #1752
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    sarasvati jesi ti iz zg?, ako jesi gdje si rodila?
    Rodila sam u Vinogradskoj.

    Hvala vam, cure!

  3. #1753
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sarasvati, cestitam draga

  4. #1754
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja bih predložila staviti izrezanu kapulu pored kreveta /uzglavlja. Nos će se fino odčepiti, te ostati otvoren. Također pomaze staviti onu kremu azenu u nos. Nista od toga ne šteti trudnoći, a djeluje bolje od svih tih kapi i čuda.

  5. #1755
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vikky meni je moj doktor isto za začepljen nos preporučio kapi za nos dječje.
    Koristila sam jer nisam mogla disati ni spavati.

  6. #1756
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati, cestitam draga
    Hvala ti <3

  7. #1757
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Sarasvati cestitam ❤️

  8. #1758
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala ti <3

  9. #1759
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj vikky prvotno napisa Vidi poruku
    Dobra večer svima, isprike ako nisam na dobroj temi, iako vjerujem da jesam. Puna sam strahova, paranoja, a pogotovo sada jer sam dobila virozu (tipična prehlada, kihanje, nos začepljen već 3 dana, temperatura s 37 danas narasla na 37.5). Inace sam u desetom tjednu. Strah me doslovno i propolis uzeti, jer samo čitam da svašta nešto može štetiti. Ali evo me s konkretnim pitanjem - znaci već 4 dana ne dišem zbog nosa i uvjerena sam da je to razlog i rasta temperature. Stavljam dječje Aqua Mars kapi za nos, inhaliram se kamilicom ili mentom 3-4 puta dnevno, ali sve donese samo olaksanje na doslovno 10 min. Čitam da se Operil za starije ne smije koristiti u trudnoci i dobila sam uputu od doktora da smijem sami te kapi za bebe -
    mislim ga kapnuti večeras jer kontam da bi čak i to bilo manje zlo od ovog mučenja koje već dosta traje i od rasta temperature... znači nos ne mogu više ni puhati od rana. Molim Vas pomoć - može li naškoditi da stavim taj Operil barem samo prije spavanja?
    Draga vikky...prvo čestitke na trudnoći. Jeste li to uspjeli prirodno?
    Iskreno se nadam da ti je prehlada prošla do sada, i ja sam je preležala nedavno iako ja nisam imala temperaturu nego najviše problem sa začepljenim nosom. Mene je isto spasilo inhaliranje s onom plastičnom zdjelicom iz ljekarne u koju sam ubacila čaj od kamilice i probavala dodavati različita aromatična ulja. Operil nije preporučljiv u trudnoći, tako su i meni rekli iako sam ga i sama koristila prvi dan začepljenosti...

    Pozdrav trudnice...kako ste? Nema baš aktivnosti u zadnje vrijeme, očito sve uživate u trudnoći u nekom mirnom razdoblju. Kod mene je nastupilo baš to, mirno razdoblje. Puna energije, poletna, ne dižem se noću ni za wc...drugo tromjesečje mi baš paše.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 16.01.2019. at 13:58

  10. #1760
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav trudnice...kako ste? Nema baš aktivnosti u zadnje vrijeme, očito sve uživate u trudnoći u nekom mirnom razdoblju. Kod mene je nastupilo baš to, mirno razdoblje. Puna energije, poletna, ne dižem se noću ni za wc...drugo tromjesečje mi baš paše.
    Ili smo samo u 8mj trudnoće, prehlađene s prehlađenim, nesuradljivim trogodišnjakom koji obožava tantrumiranje iz xy razloga... a možda sam to samo ja.
    Sve mi nekako postaje teško, od spavanja do zabavljanja i letanja za gore spomenutim 3godišnjakom. I imam dojam da nitko "ne primjećuje" da sam trudna.
    Utješno je što su mi nalazi za trudnicu na pragu 40 savršeni (izuzev tlaka, to mi moraju par puta mjeriti da dobiju neku vrijednost).


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Hvala Katka, također
    Nije prirodno, imali smo uspješan IVF konačno. Prije par dana sam odradila i Nifty i sada strepim, jer mi je na UZV bio povećan nuhalni nabor (3.4 mm), doduše, mjereno u desetom tjednu, tako da ne znam što bih mislila... Baš sam na iglama do rezultata, a godine mi očito ne idu u prilog (35)... Znam da ima svakakvih slucajeva i još se nekako nadam, ali... Nema druge nego čekati, to mi je sada najteže...
    Po pitanju prehlade, preživjela sam i bez kapi, ali jedva Zakuhala sam sol i vodu i na kraju to usmrkavala i mislim da je najviše i pomoglo. Sada su ostale sitne naznake prehlade, ali normalno funkcioniram.
    Uživaj u trudnoći, pratila sam te i prije i jako mi je drago da ti je konačno uspjelo

  12. #1762

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Da javim, ja jutros rodila, dosla u bolnicu u 5 rodila u 9 i 20, bilo je brzo i zestoko.

  13. #1763
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Da javim, ja jutros rodila, dosla u bolnicu u 5 rodila u 9 i 20, bilo je brzo i zestoko.
    Čestitam! Svaka čast na brzini.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  14. #1764

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    30

    Početno

    Cure može pomoć,neizvjesnost me ubija,pa me zanima dali je netko imao slična iskustva...zadnja m 13.12, nakon toga 13.01.pozitivan test,14.01.krvarenje obilno kao m.koje jos traje..15.01. Beta 63,17.01.beta 188 i danas 18.01beta 310,na uzv ništa se ne vidi osim žutog tijela u lijevom jajniku,a endometrij 4mm,zbog čega sumnjaju da bi trudnoća mogla biti uredna..dali bi ipak mogla biti uredna zbog bete ili je endometrij pretanak pa je možda vanmaternicna?hvala vam,ako ikako možete pomoći

  15. #1765
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Vikky meni je kod kćeri izmjeren nuhalni preko 3, ne sjećam se sad tačno koliki. Ima negdje na forumu... Nisam radila nikakve dodatne testove... sve je na kraju ispalo u najboljem redu s bebicom hvala Bogu. To je bila trudnoća praćena u BiH.

    Prva, praćena u Aziji - nisu mjerili nuhalni, ni spomenuli ga, a bila sam na uzv u 12 tt.
    Treća u Americi - ista stvar.

    Leptirići, čestitke!

  16. #1766

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ne zna svaki dr niti izmjeriti nuhalni pa tak da treba sve s rezervom uzeti u obzir.

  17. #1767
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Leptirići, čestitam na bebici!!

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Također čestitam na bebici

  19. #1769

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Hvala vam na riječima utjehe, danas je došao rezultat Nifty testa i rezultati su super (nizak rizik za sve), tako da lakše dišem. U petak sam opet na Uzv da provjerimo stanje. Od straha i stresa me čak muci i 1% moguće pogreške kod Niftya, ali morat cu naći neki način da se opustim. Još me čeka puta...

  20. #1770

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Hvala na cestitkama!

  21. #1771
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj vikky prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Katka, također
    Nije prirodno, imali smo uspješan IVF konačno. Prije par dana sam odradila i Nifty i sada strepim, jer mi je na UZV bio povećan nuhalni nabor (3.4 mm), doduše, mjereno u desetom tjednu, tako da ne znam što bih mislila... Baš sam na iglama do rezultata, a godine mi očito ne idu u prilog (35)... Znam da ima svakakvih slucajeva i još se nekako nadam, ali... Nema druge nego čekati, to mi je sada najteže...
    Po pitanju prehlade, preživjela sam i bez kapi, ali jedva Zakuhala sam sol i vodu i na kraju to usmrkavala i mislim da je najviše i pomoglo. Sada su ostale sitne naznake prehlade, ali normalno funkcioniram.
    Uživaj u trudnoći, pratila sam te i prije i jako mi je drago da ti je konačno uspjelo
    Joj, baš mi je drago zbog vas da ste ipak brzo uspjeli...
    Htjela sam ti komentirati za nifty, ali vidim da si odgovorila da je došao uredan nalaz. Ustvari sam ti htjela izraziti podršku jer sam i sama to prolazila (isto smo radili nifty i bio je uredan na kraju). A nuhalni nabor Moj nalaz je od početka bio ok...na kasnijim pregledima će ti dr mjeriti još svašta nešto, različite stvari upućuju na potencijalne probleme i vjerojatno će i dalje biti sve dobro, pa ćeš se i ti s vremenom sve više opuštati. Tako je bilo i meni.

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Da javim, ja jutros rodila, dosla u bolnicu u 5 rodila u 9 i 20, bilo je brzo i zestoko.
    Čestitke!!!

    Citiraj Angela2710 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure može pomoć,neizvjesnost me ubija,pa me zanima dali je netko imao slična iskustva...zadnja m 13.12, nakon toga 13.01.pozitivan test,14.01.krvarenje obilno kao m.koje jos traje..15.01. Beta 63,17.01.beta 188 i danas 18.01beta 310,na uzv ništa se ne vidi osim žutog tijela u lijevom jajniku,a endometrij 4mm,zbog čega sumnjaju da bi trudnoća mogla biti uredna..dali bi ipak mogla biti uredna zbog bete ili je endometrij pretanak pa je možda vanmaternicna?hvala vam,ako ikako možete pomoći
    Samo tanak endo zaista ne znači da trudnoća nije uredna. Rano si radila uzv, sa cca 4-5 tt i ne može se vidjeti ništa osim žutog tijela. Tek nakon 6tt se vidi prava točkica, čak moguće i otkucaji. I kod mene je endometrij bio tanak na jednom ranom pregledu koji sam obavila zbog problema sa bubrezima, kao i kod tebe 4 mm, ali s obzirom da sam bila u postupku i već do tada pila i terapiju za debljanje endometrija, nakon tog pregleda su mi i povećali dozu tog lijeka (estrofem 2 mg ako se dobro sjećam i pila sam jako velike doze od 3*4 mg dnevno) i pila sam tako sve do 12 tt. S obzirom da ti beta stabilno raste rekla bi da se trebaš pokušati smiriti i da će to na kraju završiti dobro. To ti od srca i želim!

  22. #1772

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    @katka, baš se mislim ako mi u petak nešto opet bude upućivalo na problem ili ako bude takvih situacija opet u skorijoj budućnosti, išla bih definitivno i na amniocentezu, ali bih išla u podobnika, jer čitam da se tamo rezultati dobiju i unutar 48 sati. Više ovakvog čekanja ne bih podnijela. Sad nakon Niftyja mi je puno lakše, ali lagala bih kad bih rekla sa idem opuštena i mirna u petak na Uzv...
    Jesi ti planirala i amnio ili se oslanjas na Nifty?
    Posljednje uređivanje od vikky : 22.01.2019. at 13:51

  23. #1773
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj vikky prvotno napisa Vidi poruku
    @katka, baš se mislim ako mi u petak nešto opet bude upućivalo na problem ili ako bude takvih situacija opet u skorijoj budućnosti, išla bih definitivno i na amniocentezu, ali bih išla u podobnika, jer čitam da se tamo rezultati dobiju i unutar 48 sati. Više ovakvog čekanja ne bih podnijela. Sad nakon Niftyja mi je puno lakše, ali lagala bih kad bih rekla sa idem opuštena i mirna u petak na Uzv...
    Jesi ti planirala i amnio ili se oslanjas na Nifty?
    Kao što sam ti rekla, oslanjam se na nalaz niftyja i na sve uzv koje sam imala od njega. Nifty sam radila u 11.tt, a sad sam 24+1 tt. Na svakom od tih uzv dr. mi mjeri različita mjerenja, bebine organe, kosti, klijetke pretklijetke i sve te pokazatelje koji ustvari ukazuju na moguće probleme. I sve je do sada u apsolutno najboljem redu. Ja ti uopće o potencijalnim negativnim scenarijima više i ne razmišljam. Pogotovo ne o amniocintezi i sličnim pretragama. Iako su meni prije testiranja rekli da u slučaju negativnog nalaza imam pravo baš kod Podobnika na amnio. Bojala sam se i samog spomena nje, iako ne znam koliko uopće opravdano. I od prvog dana i prije testiranja donijeli smo odluku što radimo u slučaju nepovoljnih nalaza.
    Svaki će te doktor uputiti na takvo nešto, odnosno, do sada bi te već uputili da imaš bilo kakve indikacije za isto. Ako ćeš biti mirnija, radi nešto češće preglede, tako sam i ja neko vrijeme, doslovno na svaka 2 tjedna. Nekako sam sad uvjerena s obzirom na sve navedeno da će sve biti u redu.
    I onaj najiskreniji savjet koji ti mogu dati...s obzirom na sve što mi prolazimo u našim postupcima, često od pustih nuspojava, bolova, probadanja kao posljedica stimulacija, u teško ostvarenoj trudnoći zaboravimo uopće uživati. To zna biti paralizirajuće, često se zna desiti da žene i žale nakon poroda za danima u kojima nisu nastojale eliminirati sve ovo i jednostavno pustiti život da odrađuje svoje, odmarati, uživati u tom čudu koje smo napokon ostvarile... Stvarno mislim da si ti napravila sve što si mogla da bi osigurala sve najbolje i da je jedino što možeš sada pokušati se prepustiti. Sretno draga...

  24. #1774

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    @katka, tako si u pravu. Svaka nuspojava me paralizira i nije da imam najcrnje scenarije, ali taj sveprisutni strah bas nekada ne da disati. Trudnoću vodim privatno gdje sam radila IVF, tako da su mi i sada sugerirali izvanredni pregled sutra da vidimo kako stoje stvari sada... Nadam se da će i mene svaki sljedeći UZV samo umiriti. Hvala ti na podjeli iskustva, umirujuće je čuti te riječi od nekoga tko prolazi isto

  25. #1775
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Amniocenteza nije strašna i ako će ti olakšati da se riješiš straha, uradi je.
    Radila sam je sad u drugoj trudnoći, indikacija su bile moje godine (starija od 35).
    Sama procedura nije strašna, malo boli ubod i to je to. Osjeti se prolazak igle kroz sve slojeve koje probode ali ne boli.
    Nakon procedure su me jedino trbusni mišići boljeli, ili već nešto što je na površini.
    Zato ako već trebaš, uradi. Meni je u cijeloj priči bilo bitno da vjerujem doktoru koji mi je to radio. I dobila sam doktoricu kojoj sam vjerovala i koju sam priželjkivala.

  26. #1776
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da stvarno tu nema pomoci..
    Nikak si ne pomazem,sta cu..
    Ne pijem jos nista od tableta,trpim bol..
    Mene jace uhvati pred kraj dana,ujutro je jos dobro..
    Prosecem ja,nije da stalno lezim..
    Poslje prvog poroda me je zdjelica strasno bolila,i tu sam pila ketonale jer nisam mogla 10ak dana hodati..
    Ne bi htjela na carski sad,ali ako cu imati jos vece posljedice nakon vaginalnog poroda,ici cu sta cu..
    Idem 27.ginu pa cu vidjet sta ona kaze na to sve ..
    A koji je razlog te boli? Meni beba i nije nisko,sve je bas ok. I vjezbala sam bas prije trudnoce,jacala zdjelicu i sve i opet me jako boli..

    Sorry sto s ovolikim odmakom odgovaram (nisam ni bila na forumu dugo)

    A najcesci uzrok te boli su hormoni. Relaksin se dosta otpusta i kod nekih zena zna napraviti velike probleme.

    Meni je recimo najveci problem sto me pregledao nesosobni fizijatar koji ne zna postaviti dijagnozu i sad idem cim prije privatno da to netko utvrdi jer je jedino tako moguce na carski. Nije mi bio u planu, ali ako vaginalni znaci privremeni invaliditet, onda se necu mnogo misliti.
    Ionako ovdje gdje radjam vaginalni ne znaci prirodni porod

  27. #1777
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    • Podsjetnik •

    rodile su...

    Ribica 1 15.10.2018 / (cura!) -- 23.10.
    Isabel 18.10.2018 / (dečko!) -- Lukas 10.10.
    little_angel 31.10.2018 / (cura!) -- 25.10.
    Iva86 1.11./ (dečko!) -- ??
    mabo1 02.11.2018 / (dečko!) -- Daniel 29.10.
    Anemona 15.11. / (cura!) -- 1.11.
    V&NMama 17.11.2018 / (cura!) -- ??
    Ivy7 24.11.2018 / (cura!) -- R 19.11.
    maca papučarica (cura!) --
    7.12.
    j-la 12.12. / (cura!) -- 10.12.

    Anabeg 27.12. / (dečko!) -- 14.12.


    uskoro (ponovno) mame...

    sarasavati 12.01.2019 / (dečko!)
    leptirići 25.01.2019 / (dečko!)
    marla-s 19.2. / (cura!)
    eryngium 5.3. / (cura!)
    milasova 9.4.2019. / (dečko!)
    katka22 15.5.2019. / (dečko!)
    Leptiric i sarasvati cestitam!

    Vidim da sam dosla na vrh popisa

    Nema novih struca u medjuvremenu da se dodaju na spisak?

    marla-s 19.2.2019. / (cura!)
    eryngium 5.3.2019. / (cura!)
    milasova 9.4.2019. / (dečko!)
    katka22 15.5.2019. / (dečko!)[/I]

  28. #1778
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ili smo samo u 8mj trudnoće, prehlađene s prehlađenim, nesuradljivim trogodišnjakom koji obožava tantrumiranje iz xy razloga... a možda sam to samo ja.
    Sve mi nekako postaje teško, od spavanja do zabavljanja i letanja za gore spomenutim 3godišnjakom. I imam dojam da nitko "ne primjećuje" da sam trudna.
    Utješno je što su mi nalazi za trudnicu na pragu 40 savršeni (izuzev tlaka, to mi moraju par puta mjeriti da dobiju neku vrijednost).


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Generacijo, a sto ti je s tlakom?
    Meni je debelo u podrumu tako da na dane jedva ustanem. Pojacala sam zeljezo i nadam se uskoro sretnom svrsetku ove 9-omjesecne avanture.

    Robica i torba su spremne (kako sam i planirala - tek u 36 tt )

  29. #1779

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Amniocenteza nije strašna i ako će ti olakšati da se riješiš straha, uradi je.
    Radila sam je sad u drugoj trudnoći, indikacija su bile moje godine (starija od 35).
    Sama procedura nije strašna, malo boli ubod i to je to. Osjeti se prolazak igle kroz sve slojeve koje probode ali ne boli.
    Nakon procedure su me jedino trbusni mišići boljeli, ili već nešto što je na površini.
    Zato ako već trebaš, uradi. Meni je u cijeloj priči bilo bitno da vjerujem doktoru koji mi je to radio. I dobila sam doktoricu kojoj sam vjerovala i koju sam priželjkivala.
    Mislim da ću svakako ići na amnio ako budem opet imala neku indikaciju s Uzv (opet povećani nuhalni ili nešto tako) i to sam mislila raditi u Podobnika ako se odlučim, jer im na stranicama piše da su prvi rezultati gotovi u roku 24-48 sati. Lijepo je čuti da zahvat nije toliko strašan, tako da se neću puno misliti ako me baš bude i dalje sve opterecivalo

  30. #1780
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A spontani pobačaji nakon amniocenteze, 1 na 200 zahvata, tj. 0,5%, te uopće ne opterećuje?

  31. #1781

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Bok curke, evo još jedne novopečene trudnice. Taman ovaj mjesec trebala krenuti na stimulirani ivf i dogodilo se čudo Uspjelo nam je nakon skoro dvije godine pokušavanja. Vidim da ovdje ima još cura koje su se borile s prehladom, grozno se osjećam i zbog toga nikako da se ufuram u ove sretne vijesti. Ja sam si kupila onu neku Aqua Maris čudnovatu posudu s kojom se ispiru sluznice i sinusi, super je prvih pol sata i onda sam opet sva zaštopana. Uglavnom, veselim se druženju, imat ću sigurno hrpu pitanja jer mi je ovo sve novo

  32. #1782
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj swift3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke, evo još jedne novopečene trudnice. Taman ovaj mjesec trebala krenuti na stimulirani ivf i dogodilo se čudo Uspjelo nam je nakon skoro dvije godine pokušavanja. Vidim da ovdje ima još cura koje su se borile s prehladom, grozno se osjećam i zbog toga nikako da se ufuram u ove sretne vijesti. Ja sam si kupila onu neku Aqua Maris čudnovatu posudu s kojom se ispiru sluznice i sinusi, super je prvih pol sata i onda sam opet sva zaštopana. Uglavnom, veselim se druženju, imat ću sigurno hrpu pitanja jer mi je ovo sve novo
    Cestitam ti od srca )

    To vam je bas lijepo iznenadjenje prije nego ste krenuli u postupak )

    A prehlade...ma fuj... sin, muz i ja smo prehladjeni i evo se lijecimo s cim stignemo.

    Srecom, na vrijeme smo se cijepili, tako da sam barem malo mirnija zbog svih, a posebno zbog malene koja moze svaki dan odluciti doci na svijet. Nadam se samo da cemo svi prizdraviti prije nego ona dodje

  33. #1783

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Leptiric i sarasvati cestitam!

    Vidim da sam dosla na vrh popisa

    Nema novih struca u medjuvremenu da se dodaju na spisak?

    marla-s 19.2.2019. / (cura!)
    eryngium 5.3.2019. / (cura!)
    milasova 9.4.2019. / (dečko!)
    katka22 15.5.2019. / (dečko!)[/I]
    Mozete dodati i mene, 31.3.2019 cura

  34. #1784
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Generacijo, a sto ti je s tlakom?
    Meni je debelo u podrumu tako da na dane jedva ustanem. Pojacala sam zeljezo i nadam se uskoro sretnom svrsetku ove 9-omjesecne avanture.

    Robica i torba su spremne (kako sam i planirala - tek u 36 tt )
    Nekad je kao da ga nema, tad mi bljeska pred očima i cijeli svijet je ringišpil. Zadnji put mi je 3x mjerila i uspjela dobiti 90/65.
    Drugi tjedan kontrola i bris.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #1785

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj swift3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke, evo još jedne novopečene trudnice. Taman ovaj mjesec trebala krenuti na stimulirani ivf i dogodilo se čudo Uspjelo nam je nakon skoro dvije godine pokušavanja. Vidim da ovdje ima još cura koje su se borile s prehladom, grozno se osjećam i zbog toga nikako da se ufuram u ove sretne vijesti. Ja sam si kupila onu neku Aqua Maris čudnovatu posudu s kojom se ispiru sluznice i sinusi, super je prvih pol sata i onda sam opet sva zaštopana. Uglavnom, veselim se druženju, imat ću sigurno hrpu pitanja jer mi je ovo sve novo
    Cestitam ti prije svega Ako ti je nos zastopan, teško će ti ista puno pomoći, ali nakratko pomogne inhaliranje (ja sam s čajem od mente) i pomoglo mi je kad sam uskuhala vode sa malo soli i to usmrkavala (to mi je najviše pomoglo). I bomboni fisherman's friend :D Ostalo nažalost treba istrpjeti... meni je ginekologica naknadno rekla da sam ipak mogla staviti i obične kapi, ali mi je drago što nisam.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A spontani pobačaji nakon amniocenteze, 1 na 200 zahvata, tj. 0,5%, te uopće ne opterećuje?
    Sve me opterećuje i sva sam u strahu od svega, zato i jesam na ovoj temi.

    Danas sam bila na Uzv, sad sam 11+3 u nuhalni se smanjio na 1.9 mm, vidi se nosna kost, srce kuca uredno i beba je uredne veličine Naravno da mi amnio ne dolazi u obzir s ovakvim rezultatima. I konačno mogu reći da se sada možda i prvi put osjećam smireno i opušteno. Lijep osjećaj

  36. #1786

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala puno, zbilja je iznenađenje! Najbolje do sad ikad

    Što se prehlade tiče, ovo što sam kupila je odlično. Ispirem nos stim 3x dnevno i zbilja se očiste sinusi. Super stvar! To je kao morska voda sa smiljem koja prolazi kroz nos. Eto, morala sam izraziti svoje oduševljenje, a možda nekom i pomogne.
    Slično inhaliranju pretpostavljam.

    Idete privatnom ili socijalnom ginekologu? Još nisam krenula, ne znam što kod privatnog dobijem bolje... Možda neki savjet?

  37. #1787
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad je kao da ga nema, tad mi bljeska pred očima i cijeli svijet je ringišpil. Zadnji put mi je 3x mjerila i uspjela dobiti 90/65.
    Drugi tjedan kontrola i bris.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Drzim palceve da sve bude sterilno, ok

    Dobro je da ti je mjerila 3x, i ja na taj nacin dolazim do neke prosjecne mjere kad mjerim kod kuce. Kad mi mjeri kod soc.ginekologa sa zivinim tlakomjerom, uvijek mi je full nisko. A u bolnici gdje sad pred porod idem na preglede, na digitalnom tlakomjeru mi je uvijek povisen tlak. Nije ni to mnogo, ali me iznenadi jer sam inace bas niskotlakas. No mozda je to i stres od bijelih kuta i sve te bolnicke guzve... :/

  38. #1788
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Dobrodosla na listu, Mala88 )

    marla-s - 19.2.2019., cura [emoji173]
    eryngium - 5.3.2019., cura [emoji173]
    Mala88 - 31.3.2019., cura [emoji173]
    milasova - 9.4.2019., dečko [emoji170]
    katka22 - 15.5.2019., dečko [emoji170]
    Posljednje uređivanje od marla-s : 25.01.2019. at 22:46

  39. #1789
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj vikky;3084163[/QUOTE prvotno napisa

    Danas sam bila na Uzv, sad sam 11+3 u nuhalni se smanjio na 1.9 mm, vidi se nosna kost, srce kuca uredno i beba je uredne veličine Naravno da mi amnio ne dolazi u obzir s ovakvim rezultatima. I konačno mogu reći da se sada možda i prvi put osjećam smireno i opušteno. Lijep osjećaj
    Drago mi je sto si uplovila u mirnije i opustenije razdoblje. Od srca ti zelim zen i smirenist do kraja )

  40. #1790
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj swift3 prvotno napisa Vidi poruku

    Idete privatnom ili socijalnom ginekologu? Još nisam krenula, ne znam što kod privatnog dobijem bolje... Možda neki savjet?
    A sve ovisi...nekad su iskustva sa socijalnim odlicna i u rangu s privatnikom, a u pinekad ni taj privatnik ne opravda povjerenje. Nema bas pravila. Meni je 1.trudnocu vodio privatnik u kojeg sam odlazila jos od svoje 17.godine i imala puno povjerenje. I to je proteklo sve u najboljem redu. A evo sad me vode dva ginekologa - ambulantni i bolnicki i opet nemam nikakvih zamjerki...

  41. #1791

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj swift3 prvotno napisa Vidi poruku
    Idete privatnom ili socijalnom ginekologu? Još nisam krenula, ne znam što kod privatnog dobijem bolje... Možda neki savjet?
    Mene vodi privatna ginekologica gdje sam radila IVF i prezadovoljna sam individualnim pristupom i njihovim angažmanom. Stvarno je svo osoblje extra.
    Socijalna mi je isto super, ali mislim da nema ni blizu dobru opremu.

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je sto si uplovila u mirnije i opustenije razdoblje. Od srca ti zelim zen i smirenist do kraja )
    Hvala ti, nadam se da će biti baš tako

  42. #1792
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Umirem - temperatura, nos, sinusi, glavobolja, ludjacki kasalj...
    Jedino me zbog bebe strah, no rekli su mi muzu s hitne ginekoloske da nema straha za bebu i da je bitno da se pomice. Pomice se i vec sam je nekoliko puta slusala preko fetal dopplera, al bas sam u strahu...

  43. #1793

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    @marla, imaš temperaturu? U kojem si tjednu sada? Rekla mi je baš ginekologica na zadnjem pregledu da sam sad već u fazi kada se treba liječiti svaka prehlada, skidati temperatura, po potrebi uzeti antibiotik... inače sam prošla 11 tjedan

  44. #1794
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vikky, drago mi je za nalaz
    Sad možeš lakše disati.

  45. #1795
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sad sam 36 tjedana i 4 dana...i da, imam temperaturu. Grozno se osjecam, kao da glava nije moja koliko zuji u usima, koliko sam sva zastopana...

  46. #1796
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Marla, samo skidaj temperaturu.
    A i ti si blizu
    Tvoja trudnoća mi je baš proletila.

  47. #1797

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    @j-la, hvala ti
    @marla, slažem se za skidanje temperature, pogotovo ako je 38 ili više. Smiješ paracetamol popiti za to i svakako ga popij. Barem sam ja takve upute dobila za slučaj prehlade i temperature. Meni je za skidanje temperature još skoro najbolje pomogla i topla pileća juhica
    Za kašalj i za grlo mi je dosta pomogao i propolis (obavezno tražiti bezalkoholni), ali i sa njim ne smiješ pretjerati, jer ima mentu. Med, caj i vitamin C iz voca da i ne spominjem. Nadam se da će ti što prije biti bolje

  48. #1798
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Pozdrav, cure ☺ Evo da vam se i ja pridružim. Danas sam 15+6. Spol još ne znamo. Termin po zadnjoj mengi 05.07., a po uzv 12.07. Trudnoća je od početka manja po uzv.

    Inače, treća trudoća, kući imamo curku od 4 i po godine i jedan spontani iza sebe. Trudnoća je iz FET-a. U početku trudnoće je bilo svačega, sad je sve ok, ali ja se nikako ne mogu opustiti i početi uživati.

    I pridružujem se klubu bolesnih, od sinoć grlo boli da jedva gutam, ne mogu pričati, temp za sad nemam. Glava me rastura.

  49. #1799
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Marla, samo skidaj temperaturu.
    A i ti si blizu
    Tvoja trudnoća mi je baš proletila.
    Joj, meni je dojam kao da vec cijelu vjecnost traje, eonima :D

    Hvala vam curke na savjetima za ove virusne gadarije. Cini mi se da je danas nesto bolje, ali cijedi iz mene sa svih strana
    Kasalj me vec premorio i da sutra moram ici roditi bila bi bez trunke snage.

    Ali najbitnije mi je da je beba zasticena, da nema opasnosti

    Joj pileca juha mi je specijalitet dana...bas mi je nekako iscjeljujuca.

  50. #1800
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Dino84, dobrodosla i neka sve protice u najboljem redu [emoji173]

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •