Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: cijepljenje DA ili NE

  1. #1
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno cijepljenje DA ili NE

    vjerujem da se na forumu vec govorilo o ovoj temi...al molim mame da mi odgovore na pitanje: cijepite li svoje bebe, i ako NE zasto...hvala

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    a ako DA, može li i onda zašto...?

  3. #3
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    iako znam da ce se tema zaključat jer je bila bar 10x... evo odgovor...
    NE jer nam je prvo neuropedijatrica zabranila 6mj... a poslije je moja vjera u odnos dobrobiti cijepljenja naspram necijepljenja radi tog bila poljuljana.... konkretno za moje dijete...
    u globalu nisam nikada razmišljala, sebično, al što ću

  4. #4
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    naravno Beti 3 ..ja sam u nedoumici i treba mi odgovor i ZA i Protiv...

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nine ako je imalo bilo kakvihproblema koja su upućivala na neuro pedijatra, naravno da se čeka pregled istog, i moj veliki klinac je imal odgodu cjepljenja, i tek se cijepio s 7 mjeseci 1x, mala je čekala da dermička da potvrdu za cjepljenje i cjepljena je s 6 mjeseci.
    Klinac njegova doktorica ne ferma nikog, ali ponekad možeš reć ne, .

    ninolino kakav je kod vas raspored cjepljenja, tvoj je veći od 4 mj. znači vi tam nemate nikva cjepljenja prije? dal se to dodatno plaća, tj. dal je na dobrovoljnoj bazi, ak da ne trebaš se brinut nit ga cijepit ( ko kod nas recimo kozice, i sl.).

  6. #6
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    bebac je vec cijepljen treci put a uzimali smo i neka dodatna cjepiva privatno tipa rota virus...po rasporedu svakih 2 mjeseca do godinu i pol..ima cjepivo...u skolu se ne moze upisat ako sve nije uredno uzeo..sve se biljezi na rodni list...al sam ja u nedoumici jer sam dobila info od prijateljice u HR o aferi oko cjepiva za hepatiati B tipa i tome da je jako puno djece u susjednoj Bih umrlo zbog neispravnosti iste...tako da smo krenule sa tom diskusijom i daleko dogurale ..pretrazujuci po netu nadjem milion nekakvih linkova i videa o tome kak je vakcinacija dio teorije zavjere nekakvih velikih korporacija...milion strucnih objasnjenja protiv cijepiva...sad sam bas u nedoumici..sve radimo za dobrobit naseg bebaca ...i onda te nesto takvo klepi po glavi...sad zaista ne zanm sto dalje..i izvinjavam se admin. foruma ak sam napravila zbrku oko ove teme jer kako velite bilo ih je vec puno prije slicnih...

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    ...al sam ja u nedoumici jer sam dobila info od prijateljice u HR o aferi oko cjepiva za hepatiati B tipa i tome da je jako puno djece u susjednoj Bih umrlo zbog neispravnosti iste....
    Možda padam s Marsa, ali kad se ovo dogodilo?

  8. #8

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ninolino, nemoj se bojati cijepljenja. Ti živiš u zemlji gdje je još veća potreba cijepljenja, nego u Evropi.

    Naravno da postoje nuspojave cijepljenja u malim postocima, kao i svakog drugog lijeka, ali dobrobit je daleko veća. Ništa nije 100% dobro, a ni loše.

    U svakom slučaju je spoznaja da ti dijete neće dobiti koji od bolesti protiv kojih postoji cjepivo, jako umirujuća. Naročito kad se susretneš sa bolesti u okolini.

    Ljudi koji vide globalne zavjere u svemu, vidjet će i u cijepljenju. Ja ne obraćam pažnju na takve.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    dal se kod vas cijepe više bolesti u jednoj inekciji ko kod nas recimo di-Te-Per+ hepatitis+polio, i slično, jer mi u biti imamo do godine dana samo 3 cjepljenja + hepatitisi tuberkuloza koja je sad kod rođenja, i do ročednana smo fraj. Naravno da to ne treba baš u dan cjepit, može i više proć, napose ako je djete boležljivo, a tada treba čekat pobgodan termin zdravlja i prirode. Sad i kod nas se u školu može bez svih cjepiva, napose ako je dete jaaako rizično i jaaako alergično.
    možda savjet ako imaš vremena malo rastegnuti cjepiva.

    iza te godine i pol nema cjepljenja? Škola je od 4 god?

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jel meni logika ne stima ili sta...kako se moze sakriti pomor tisuca beba igdje, a kamo li u "maloj" drzavi poput bih?

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    jel meni logika ne stima ili sta...kako se moze sakriti pomor tisuca beba igdje, a kamo li u "maloj" drzavi poput bih?
    Ni ja ne kužim. Ne tvrdim da nije moguće, ali mi je nevjerojatno.

  13. #13
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    daju ovdje te koktele sad je primio za 5 bolesti samo ovdje ide nekako po dijelovima..npr.kad je rodjen dobio nekakvu nultu dozu za recimo djeciju paralizu tako da to nekako podjele..ima i poslije sa 2 pa sa 4 god. i onda kada krene u skolu....i sve je na drzavnom nivou i pod obavezno...i ja sma smatrala da je za njegovo dobro da sve to uzme obzirom na podneblje gdje ce zivjeti i tezu klimu...i nekako sma mislila da djete ne treba ni pod kakvim uslovima izdvajati iz njegove uzrastne skupine..al me nekako sokiralo ovaj podatak koji sma dobila od prijateljice pa sam se dala u nedoumicu toliko da me sada glava boli vec dva dana...Anemona i ja sma osjetila ko da sma sletila sa Marsa kad sam ovo cula..al izgleda zadnjih 10 godina se to dogadjalo u BiH...

  14. #14
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    ne kuzim ni ja leonisa...al nekako opek kako je balkan i od sada bio pokusni kunic za evropu mozda i ima logike da testiraju cjepiva tamo...na bijeloj populaciji jer recimo da su to testirali u africi mozda ne bi dobili rezultate koje mogu na sebi primjeniti...mislsim i do sada je bilo afera oko raznih lijekova i otrova koje plasiraju na balkanu tipa onaj uranij pa zasto ne i cjepiva....

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a škola je od 4? ili više godina kod vas

  16. #16
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    da jelena od 4 ide predskolska obavezno i onda drugi level.. .pa treci ...tako nekako.....i sve je na engleskom jeziku ili francuskom...jer su skole poluprivatne...imaju i drzavne ali jako slabe i tu idu djeca nizeg soc statusa...nazalost grubo receno al tako je nekako...

  17. #17
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nine ako je imalo bilo kakvihproblema koja su upućivala na neuro pedijatra, naravno da se čeka pregled istog
    nismo čekali pregled, imali smo ih svaki tjedan/mjesec, nego je to pravilo kod dice koja su u porodu imala krvarenja u mozgu, da se odgađa cijepljenje, poslije se dobivalo besplatno ono 5u1 za takve slučajeve.... i onda sam ja jednostavno počela razmišljati...vidiš to i nije tako (ne)štetno.... i jednostavno sam sve to rastegla do 7. godine

  18. #18
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    ne kuzim ni ja leonisa...al nekako opek kako je balkan i od sada bio pokusni kunic za evropu mozda i ima logike da testiraju cjepiva tamo...na bijeloj populaciji jer recimo da su to testirali u africi mozda ne bi dobili rezultate koje mogu na sebi primjeniti...mislsim i do sada je bilo afera oko raznih lijekova i otrova koje plasiraju na balkanu tipa onaj uranij pa zasto ne i cjepiva....
    ima netko podatak koja točno cjepiva su danas zabranjena a da smo s njima cijepljene cijele generacija, točnije moja, sedamdesetih , čitala sam o tom nešto, al ne znam di

  19. #19
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    ono sta mene stravi oko ovih vakcina je talozenje tih metala u organizmu tocnije u mozgu ...tipa ziva i sl..kao da to doprinosi razvoju autizma ili ADHD...nista jos dokazano...al moguce jer uzrok ovih bolsetni za sad je nepoznat...

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    vidiš za mojeg velikog doktorica je inzistirala da ga odvedemo na Goljak i sve provjerimo, jer je mali imal srčanu manu. Ali nakon dobrog EEg s 6 mje. dobil je sva dopuštenja ovoga svijeta

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    da jelena od 4 ide predskolska obavezno i onda drugi level.. .pa treci ...tako nekako.....i sve je na engleskom jeziku ili francuskom...jer su skole poluprivatne...imaju i drzavne ali jako slabe i tu idu djeca nizeg soc statusa...nazalost grubo receno al tako je nekako...
    a kad se onda uči arapski, frendičini klinci u Libanonu su počeli s arapskom školom s 4. godine, tj. godinu dana pokušavali pisat arapski. Tek posle su krenuli na francuski
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.10.2012. at 15:42

  22. #22
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    ...jelena arapski uci paralelno sa engleskim......ali svi znastveni predmeti su na engleskom...arapski knjizevnost i jezik jedino je na arapskom...cuj mene pa logicno ...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    jedno veliko NE nevjerujem današnjoj medicini i puno sam se informirala o cijepivima, tako da ako želim zdravo dijete zaboravit ću cijepiva

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    jedno veliko NE nevjerujem današnjoj medicini i puno sam se informirala o cijepivima, tako da ako želim zdravo dijete zaboravit ću cijepiva
    anav,i ta je tvoja tvrdnja toliko daleko od istine da dalje ne može biti.

    NE "nevjeruješ" današnjoj medicini? A kojoj vjeruješ? Srednjevjekovnoj? Da li možda znaš podatak koliko je bio očekivani životni vijek prije 50 ili 100 godina? Ne slušaj gluposti. Treba razmisliti vlastitom glavom i izabrati budućnost. Jer, naša će djeca živjeti u budućnosti i nemamo pravo oduzeti im je tako što ih nećemo zaštititi od opasnih bolesti. Ne treba od svih, ali nikako ne smijemo sve odbaciti.

    Ninolino, metala ima svuda oko nas, u hrani, u zraku, u zemlji, onaj mikrogram u lijeku i nije nešto .
    A neki ljudi daju djeci da piju srebro, neshvatljivo. Namjerno im daju metale, više nego ih ionako ima u svima nama.
    Moram se ići igrati, pa ne stignem više pisati...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    DA, zato što mislim GLOBALNO, i kako se ono kaže djelujem LOKALNO.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    I hvala Bogu pa ima nas neinformiranih roditelja koji cjepimo svoju djecu i riskiramo njihovo zdravlje te time štitimo djecu onih koji su ne znam, valjda pametniji pa svoju djecu ne cijepe...

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ček, ček...ranije rođena djeca bi trebala odgoditi cijepljenje? Za koliko? Za onoliko koliko su ranije rođena? Zašto to nitko od doktora ne kaže?

  28. #28
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    ja sam svoju curicu uredno cijepila...sve po ps-u...čitala sam naknadno jednu knjigu "Zdravo dijete unatoč liječnicima" i malo sam se zabrinula jer govori kontra cjepljenja, ali šta sad...već sam ju iscjepljivala...

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ranije rođenoj djeci koja su imala neki incident - krvarenje u mozgu - na porodu, pa se smatraju "neurorizičnima", obično se odgađaju NEKA cjepiva, konkretno DITEPER cjepivo (koje se danas dobiva u obliku 5 u 1 sa još dva cjepiva). Tu odgodu obično traži neuropedijatar, pa do nje dođe ako se dijete uputi neuropedijatru. Neonatolozi su npr. jako protiv odgađanja cjepiva (za svako dijete).

  30. #30
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moji su oboje u toj grupi, pregled kod neurop.nas tek čeka baš me zanima što će reći.

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je dobila prvo cjepivo 5 u 1 s mjesec dana. onda sam saznala da je neurorizicna i poludila.
    nije mi trebao nikakav papir od neuropedijatra, samo sam rekla pedici da sva ostala zelim odgoditi tako da smo kasnili s ostalima godinu i pol-dvije.

    za mladju sam odmah odbila s mjesec dana ju cijepiti, radje sam puhala na hladno.
    kad sam dosla s mora, s njenih 4 i pol i vidjela da je sve ok, bila je prehladjena i pedica ju je odbila cijepiti. od tada joj nos ne prestaje i sad ima 6mj. i cekam kada ce joj imunitet biti dovoljno jak da ju mogu cijepiti. narocito nakon sto sam na pocetku vrtica u 9mj. cula od mame iz grupe starije da je cijepila malu kad je bila blago prehladjena i mala je dobila mums i jos nesto.
    ono, ne hvala.

    u rodilistu sam odbila za mladju protiv hepatitisa, starija je rodjena prije nego se s njime cijepilo u rodilistu pa mi to nije imalo smisla.
    cijepila sam ju s 4 i pol mj.

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Inače je Beti medicinarka i o cjepivima piše jako pristrano, a u dijelu o nuspojavama i sasvim mimo konteksta jer u ovoj zemlji baš nitko ne pokriva štetu nastalu nuspojavama dok se ne izbori na sudu, a tome treba 10++ godina teške pravne bitke. Pri tome su liječnici do sada bili potpuno izuzeti od bilo kakvog progona pa slobodno i dalje mogu pisati u stilu "lako tuđim..." bez straha od bilo kakvog progona.

    Odluku o cijepljenju roditelji trebaju donijeti samostalno i bez nagovaranja od strane Beti ili bilo koga drugog, a pri tome trebaju biti svjesni da sistem, iako ne pruža apsolutno nikakvu zaštitu postradalima od nuspojava, svejedno je toliko drzak da naplaćuje kaznu od 2000kn roditeljima koji odluče necijepiti, iako prema Zakonu o zaštiti prava pacijenata iz 2004 na to imaju na to pravo.

    Građani RH su prema Ustavu zaštićeni od medicinskih pokusa kako ne bi završili kao djeca u BiH s cjepivom za hepatitis, čiju svrhovitost u dojenačkoj dobi vjerojatno zna samo vrlo mala šačica ljudi koji su tu bedastoću uveli u kalendar. Vjerojatno i Ustav BiH ima sličnu regulu i sad se s time mogu lijepo slikat.

    Fakat nikoga ne nagovaram na necijepljenje jer je to konstantna borba ... s brojnim preprekama i vojskom raznih Beti u križarskom pohodu. Puno je jednostavnije sve lijepo prepustiti ekipi koja nije odgovorna za posljedice svojih postupaka.

  33. #33
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju je spoznaja da ti dijete neće dobiti koji od bolesti protiv kojih postoji cjepivo, jako umirujuća. Naročito kad se susretneš sa bolesti u okolini.
    Bas me zanima, koje bolesti od svih protiv kojih se djeca cjepe, imaju smrtonosni ishod ili trajno ostecenje zdravlja?
    Znam za djecju paralizu...koje jos?
    Naravno, govorimo o civiliziranom svjetu tako da ne vjerujem da recimo difterija moze imati grozne posljedice kada vec imamo penicilin na dohvat ruke.
    Bas me zanima koja je to neizljeciva bolest koju necjepljeno dijete moze dobiti?

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ovo i mene zanima.
    bas sam si razmisljala koje su danas djecje bolesti.
    znam da sam ko mala morala to znati za svaki sistematski i da je odgovor bio: sve osim mumsa i hripavca.
    znaci tada se protiv toga nije cijepilo, to su bile redovne djecje bolesti kao sto su i kozice.

  35. #35
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    narocito nakon sto sam na pocetku vrtica u 9mj. cula od mame iz grupe starije da je cijepila malu kad je bila blago prehladjena i mala je dobila mums i jos nesto.
    ono, ne hvala.
    Moje potpuno zdravo dijete sa celicnim imunitetom je nakon cjepiva protiv istih dobilo zausnjake.
    Imunitet mu je ostao trajno narusen i kada krenu sezone prehlada jednom mjesecno izostaje par dana iz skole jer pokupi sve sto se pokupiti da
    Nema to veze sa zdravljem djeteta u trenutku cjepljenja nego sa cjepivom.

  36. #36
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    znaci ako je dijete nahladjeno ili ima zacepljen nosic cijepivo bolje odgoditi...o takvim stvarima doktori nikada ne govore iako mi uredno bebaca vodimo na sistematski pregled prije vakcinacije...sve me vise fata strah sto dulje o svemu tome citam i razmisljam....

  37. #37
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ovo i mene zanima.
    bas sam si razmisljala koje su danas djecje bolesti.
    znam da sam ko mala morala to znati za svaki sistematski i da je odgovor bio: sve osim mumsa i hripavca.
    znaci tada se protiv toga nije cijepilo, to su bile redovne djecje bolesti kao sto su i kozice.
    Tocno tako.
    meni je to sve totalno minorno jer mladji sin je nakon cjepiva sa 18mj razvio autizam.
    S kojim argumentom mene netko moze uvjeriti da je veca dobit od cjepiva nego od nuspojava i da je moje dijete prihvatljiva zrtva jer je manjini?
    Bojim se da je u zadnje vrijeme ta manjina pocela vise naginjati u 50-50 pa tko prodje bez posljedica - blago njemu
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 24.10.2012. at 00:17

  38. #38
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    znaci ako je dijete nahladjeno ili ima zacepljen nosic cijepivo bolje odgoditi...o takvim stvarima doktori nikada ne govore iako mi uredno bebaca vodimo na sistematski pregled prije vakcinacije...sve me vise fata strah sto dulje o svemu tome citam i razmisljam....
    U svakom slucaju jer organizam s narusenim imunitetom (zbog viroze) bombardirati dodatnim zivim virusima raznih bolestina nikako nije dobro

  39. #39
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    Mrasupilami oprosti sto cu te to pitati ako kako si sigurna da je dijete bas poslije vakcine razvilo autizam...

  40. #40
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj klokanica1506 prvotno napisa Vidi poruku
    I hvala Bogu pa ima nas neinformiranih roditelja koji cjepimo svoju djecu i riskiramo njihovo zdravlje te time štitimo djecu onih koji su ne znam, valjda pametniji pa svoju djecu ne cijepe...
    Stitis ih od cega?
    Od kojih neizljecivih bolesti?

  41. #41
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    Mrasupilami oprosti sto cu te to pitati ako kako si sigurna da je dijete bas poslije vakcine razvilo autizam...
    Kada ti dijete koje se normalno razvija 18mj, koje prica i normalno komunicira, koje se igra s djecom i obozava drustvo nakon cjepiva zasuti, povuce se u sebe i prestane komunicirati i umjesto da ti kaze da je gladno i zedno pocne te za ruku po kuci vodati samo mjesec dana nakon cjepiva...nema drugog objasnjenja

    Da je cjepivo vjerovatni krivac potvrdilo mi je nekoliko lijecnika ali potvrdilo onako..."nesmijem to napisati"...zalosno ali istinito

  42. #42
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninolino, metala ima svuda oko nas, u hrani, u zraku, u zemlji, onaj mikrogram u lijeku i nije nešto .
    Ti znas da tjelo nije sposobno samo izbaciti teske metale iz organizma i da se oni tamo akumuliraju?
    Tako isto mozemo reci da je zracenje razno razno svuda oko nas tako da jedan rengen mjesecno i nije nesto

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Možda niste primijetili, ali Ninolino živi u Cairu. Samim time je drugačije.

    Bolesti protiv kojih se cijepi, a mogu biti smrtonosne (bez obzira na antibiotike):

    Difterija- 10% smrtnosti, ozbiljne komplikacije mogu biti slabljenje rada srca i paraliza
    Tetanus- znate, zar ne? Silno visoka smrtnost. Napada nervni sustav. Neću detalje.
    Hripavac ili pasji kašalj- mala smrtnost. Komplikacije u vidu kašlja praćenog povraćanjem i borbom za zrak koji može trajati mjesecima.http://www.5min.com/Video/How-Baby-W...Like-444956077
    Dječja paraliza-rekla si da znaš i smrtnost i komplikacije.

    Šansa za dobiti bilo koju od ovih bolesti u našem okruženju je vrlo, vrlo mala. Dovoljno nas je cijepljeno. Ali, ako jednom ne bude dovoljno?

    Srećom pa ne moram odlučivati DA ili NE, ja znam svoju odluku.

  44. #44
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a ospice? mums? rubeole?

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Uletilo je puno postova, ja sam pisala odgovor na post br.33. Pa sam išla pogledati ima li slike djece oboljele od bolesti protiv kojih ima cjepiva.
    Pa sam našla ne samo slike, nego videa, pa sam se rasplakala. Neću sigurno staviti linkove. A tako lako su mogli biti zdravi svi ti maleni.

    Marsupilami, silno mi je žao da je tvoje dijete upravo ono kod kojeg se dogodio onaj mali postotak reakcije na cijepljenje. Vjerujem da znaš da smo i ja i moje dijete u malom postotku drugih komplikacija. Nažalost, statistika je neumoljiva. Uvijek je netko u onom malom lošem postotku. Iako, to ni meni ni tebi ne znači baš ništa. Nama je i taj 0,1% ustvari 100%.

    No, ako ćemo tako gledati, tada je čitav život rizik. Zato imamo mudrost da taj rizik smanjimo...kad možemo.

    A jedan rendgen mjesečno stvarno nije nešto. Iako se akumulira.

  46. #46
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    a ospice? mums? rubeole?
    Već smo to pisali. Nisu opasne, obično prođu bez problema, ali:

    Mums može izazvati upalu testisa i posljedičnu neplodnost ( ne znam učestalost )
    Rubeola u trudnoći može izazvati malformacije ploda, neke nespojive sa životom (često)
    Ospice mogu izazvati upalu mozga, ali rijetko


    Sve ove tri bolesti uzrokuju virusi. Time sam htjela reći da antibiotici ne djeluju

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    A jedan rendgen mjesečno stvarno nije nešto. Iako se akumulira.
    Tek sam sada skužila da ti pod "rendgen" misliš na rendgenski pregled. Ja sam mislila da se radi o jedinici za mjerenje zračenja=1R.

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kuzim to, al zasto se cure onda cijepe protiv mumsa?
    decki protiv rubeola?

  49. #49
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi cemo preskociti Hepatitis B u rodilistu, a eventualno se cijepiti protiv toga nekad kasnije, pred kraj osnovne skole, recimo. Ne zanima me ni cijepivo protiv vodenih kozica, no zaboravila sam kad je tocno na rasporedu.

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    kuzim to, al zasto se cure onda cijepe protiv mumsa?
    decki protiv rubeola?
    To se i ja pitam. I čini mi se da se dečki prije nisu cijepili protiv rubeole. Morala bih potražiti podatak.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •