Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 369

Tema: Tražimo primjere kršenja Koda u HR

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    jel ima i ovo kakve veze. Ja kad sam došla iz rodilišta i došla mi patronažna i odmah mi je rekla da idem kupit ***, ne dajte joj zamjensko mlijeko, nego odi kupi *** i to joj daj, mala ti ništ nije dobila na kilaži. čim je ona maknula du... iz moje kuće otišla sam pedijtru i ispalo je da sestri vaga ne radi dobro, a ona bi mene odmah na ***...

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    da, i moj muž je odmah moral otići po ***, čekala je dok se ne vrati da bude sigurna da ga je kupil...

  3. #153
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Citiraj Nimrod prvotno napisa Vidi poruku
    A imenovanje proizvoda za nadohranu na otpusno pismo?

    Može na pp ili ovdje što točno trebam napraviti da to prijavim?
    I mi smo na otpusnom pismudobili naziv AD-a, njime su hranili bebu u bolnici

  4. #154
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    DM knjižica sa babylove kašicama od 4.mjeseca: tikvica i krumpir, i mliječna kašica s keksom za laku noć, mliječna kašica griz- vanilija, jabuka blagi sok; (kršitelj koda) kašice od 4.mj.. Knjižica je iz kutije "sretna beba".

    Da šaljem?

    I još nešto, pedijatrica mije dala tablicu prehrane, na kojoj piše 0-3 mj - dojenje, dohrana već od 4.mj. To je nešto iskopirano i rukom ispravljani mjeseci, ne znam od kud joj to.. Što s tim?

  5. #155
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    krescenija, ne mogu vjerovati... kada si rodila? ako je to bilo u zadnjih 6 mjeseci, možda možemo štogod učiniti...

    mašnica i Nimrod, možete li poskenirati ili fotokopirati ta otpusna pisma? Za mačnicu vidim da još ne kasnimo, beba je ispod 6 mj, a za Nimrod barem da imamo u arhivi...

    klaudija, kada si rodila i gdje si dobila paket "sretna beba"? nije valjda u rodilištu?
    Ako je tablica iskopirana i prepravljana teško ćemo nešto pomoću nje dokazati... ima li službeni pečat?

    Šaljem vam svima i pp

  6. #156
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Rodila sam u prosincu 2009., paket sam dobila u ljekarni, a ne sjećam se otkud mi letak za paket.. Na tablici nema apsolutno ništa pa pretpostavljam da se ne može ništa. pedica mi je počela pričat o alergijama, sokićima pa mi je uvalila taj papir kad je malecka imala 4 mj..

  7. #157
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Ne znam dal ovo ima neke veze al kad sam ja rodila svoju malu , sjećam se da jednoj mami beba nije htjela dojiti sam je spavala a mama se zabrinula onda se setra izlanula da bebe kad plaču daju ima nekakvu glukozu da izdrže od dojenja do dojenja!!!!
    I još kad mi je šogorica rodila prije vremena , beba je bila u inkubatoru , šogor je morao ići kupiti H...p pre jel kao ne može se dojiri ak je u inkubatoru!!!!

  8. #158
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    da malo oživimo ovaj topik...


    Eto, ponovo vas molimo da nam šaljete primjere kršenja koda iz vaše okoline.
    Kršenje su reklame za nadomjeske mlijeku (AD) ili dude i bočice, hranu označenu kao prikladnu ispod 6. mj starosti ili prikladnu kao nadomjestak za majčino mlijeko, itd.
    Sve to može biti u obliku letaka koje dobijete u ljekarni, kod pedijatra, pronađete u katalozima u svom poštanskom sandučiću, ili akcija na prodajnim mjestima poput posebnih popusta, nagradnih igri i slično. Kršenje je i promocija u dućanima, poput oznake 1+1 gratis, posebne police sa primamljivim plakatom i tako dalje.
    Ako imate nedoumica, pišite ovdje pa ćemo vidjeti što je posrijedi...

    Najbolje bi bilo kada bi mogli dobiti fotke primjera kršenja a možete ih slati na: monitoring@roda.hr
    Ili ako imate materijale u papirnatom obliku pošaljite ih na ured: Udruga RODA, Čanićeva 14, 10000 Zagreb

  9. #159
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Upravo poslala!

  10. #160
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    U konzumu i na rtl-u reklame H***-a?

  11. #161
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hej, kamo si poslala? na ured?
    reklamu s rtl imamo snimljenu, a propustila sam konzum?
    jel u katalogu ili na policama?

  12. #162
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    ah, sad vidim, poslala si još u listopadu i to smo dobili na mail, oprosti

    ako dobijete doma poštom kakve kataloge od konzuma, interspara, plodina, bla bla i unutra su kašice, AD ili nešto slično na akciji, možete skenirati ili pofotkati pa poslati na mail

    bilo bi dobro da jedna fotka bude tako da se vidi naslovnica kataloga tako da znamo o kojem se supermerketu radi, jedna da bude da se vidi konkretna reklama (npr. slika AD na akciji) i možda neki krupni plan tog proizvoda da se vidi što točno piše
    također, važni su nam datumi kada ste i gdje pokupile katalog ili kad vam je osvanuo u sandučiću
    ko što vidite, detalji su važni, ali ako mejlate slike, podsjetit ću vas i pitati da dopunite podatke koji fale

  13. #163
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    U konzumu ima i u prospektima a i na ulaznim vratima, tj. na onim "vratima" gdje je strelica i koja se sama otvaraju...ako uskoro opet odem pofotkat' ću

  14. #164
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa Vidi poruku
    ako dobijete doma poštom kakve kataloge od konzuma, interspara, plodina, bla bla i unutra su kašice, AD ili nešto slično na akciji, možete skenirati ili pofotkati pa poslati na mail
    Evo, ja skupila kataloge danas i imam dva takva primjera.
    Skeniram i šaljem.

  15. #165
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    odlično, žene!
    to nam je od velike pomoći... :D

  16. #166
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Dobili smo od pedice uputnicu u fascikliću od jednog proizvođača AD-a.. da mailam?

  17. #167
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    može, ako možeš fotke ili sken bi bilo dobro
    datum i mjesto tj. koja ped ordinacija

  18. #168
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    jel ovo krsenje:

    Kod pedijatrice preko pola zida stoji plakat (kršitelj koda) BioFarm : Upute o prehrani dojenceta, tablica u kojoj od 4.mj pise adaptirano mlijeko, jabuke, banane, kruske, riža i kukuruz.

  19. #169
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    je

  20. #170
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    okidoki , saljem sliku

  21. #171
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ako se setate sad po ducanima radi bozicne kupovine, ili pak gledate kataloge intenzivno skicnite da li ima krsenje koda. zahvalni smo na svakoj dojavi

  22. #172
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    spada li u kršenje akcija koju je prije par mjeseci imao one2play: za bilo što kupljeno (mi kupili igračku) dobiješ na poklon 2 dude ??!!?!?!?

  23. #173
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mislim da ne. Dude nisu u dosegu Koda.

  24. #174
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Ako su dude varalice s logom proizvođača nadomjestaka za mlijeko, ja bih rekla da jesu u dosegu Pravilnika. No dude varalice izrijekom nisu u dosegu.

    Dude za bočice jesu.

  25. #175
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    da najbolje ukinit sve reklame tako da mame koje ne mogu dojit nemaju nikakvu informacijiu sta gdje i kamo koje valja mlijeko koje ne ,,,znam ja da je majcino najbolje a da su sve ostalo pa najbolje rec otrovi ali sta sad da one rade?najbolje da im dijete umre od gladi ?? pa oni kojima se ne citaju te reklame nek ne citaju ja ono sta me ne interesira ne citam,,,a vi dajte malo vise reklama koje poticu dojenje i objasnite kad i zasto pocinjati s dohranom,,,tj. malo vise educirajte mame i borite se na drugi nacin ,,,, svi imamo pravo izbora i to sta roda ima svoje stavove ne znaci da drugi moraju bit uskraceni za informacije

  26. #176
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj marjetarino prvotno napisa Vidi poruku
    da najbolje ukinit sve reklame tako da mame koje ne mogu dojit nemaju nikakvu informacijiu sta gdje i kamo koje valja mlijeko koje ne ,,,znam ja da je majcino najbolje a da su sve ostalo pa najbolje rec otrovi ali sta sad da one rade?najbolje da im dijete umre od gladi ?? pa oni kojima se ne citaju te reklame nek ne citaju ja ono sta me ne interesira ne citam,,,a vi dajte malo vise reklama koje poticu dojenje i objasnite kad i zasto pocinjati s dohranom,,,tj. malo vise educirajte mame i borite se na drugi nacin ,,,, svi imamo pravo izbora i to sta roda ima svoje stavove ne znaci da drugi moraju bit uskraceni za informacije
    odluku o vrsti adaptiranog mlijeka koje ćeš dati svome djetetu sigurno ne bi trebala donjeti na temelju reklama. mislim, pa kako odabrati u moru reklama, mlijeko s najboljim pakiranjem? najšarenije? ono koje je ko fol bio? ili ne...

    odluku bi trebala donijeti na temelju preporuke pedijatra, koji bi ti trebao savjetovati koje je zamjensko mlijeko najbolje za tvoju bebu (nisu sva mlijeka ista)

    tako da ja, osobno, mislim da bi bilo puno bolje da nema tih reklama. jer bi manje mama imalo problema s odabirom pravog mlijeka i izbjegle bi se neke stvari koje se često događaju dok roditelji i dijete pokušavaju shvatiti koje im to mlijeko najbolje paše

    ali bih voljela i da su pedijatri malo skloniji pomaganju majkama u dojenju i da ne uvjeravaju toliko žena da im mlijeko ne valja, da su im bradavice uvučene, da je dijete gladno, da daju čajeve/vodu...u tom bi slučaju i potreba za zamjenskim mlijekom bila manja

  27. #177
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    odluku o vrsti adaptiranog mlijeka koje ćeš dati svome djetetu sigurno ne bi trebala donjeti na temelju reklama. mislim, pa kako odabrati u moru reklama, mlijeko s najboljim pakiranjem? najšarenije? ono koje je ko fol bio? ili ne...
    pa naravno da prema sarenilu kutije ne bi birala mlijeko ali bih bar imajuci reklame imala u vidu sta se sve nudi pa se malo informirat i raspitat i odluciti sto dati ako dojenje ne ide ,,,ovo s sabotazom reklama mi je bezveze,,, mislim da se vise treba radit na davanju informacija educiranju i neznam jos cemu sve a malo manje vremena posvetit ovim stvarima.........koliko god vi radili protiv reklama i dalje ce bit mama koje su jednostavno i imajuci mlijeka odlucile da nece dojit da ce dati kasicu i to kupovnu s 4 mjeseca da ce davati cajeve i neznam sta.........usmjerite svoju dobru volju na drugu stranu pa mozda i bude nekog efekta

  28. #178
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Marijetarino,
    Roda se ne bavi sabotažom reklama.
    Roda traži primjere reklama koje krše Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.
    Pravilnik se primjenjuje u svim zemljama koje su članice WHO, tako i u Hrvatskoj.
    Pravilnik je donešen kako bi se ograničilo oglašavanje koje šteti praksi dojenja.
    Ništa više od toga, ništa manje od toga.

    E sad, ti možeš postavljati pitanje treba li takav pravilnik postojati. Isto tako možeš smatrati da je postojeći Pravilnik neadekvatan.
    Samo, bilo bi dobro da se prvo informiraš o čemu se ovdje uopće raspravlja.

  29. #179
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj marjetarino prvotno napisa Vidi poruku
    pa naravno da prema sarenilu kutije ne bi birala mlijeko ali bih bar imajuci reklame imala u vidu sta se sve nudi pa se malo informirat i raspitat i odluciti sto dati ako dojenje ne ide ,,,ovo s sabotazom reklama mi je bezveze,,, mislim da se vise treba radit na davanju informacija educiranju i neznam jos cemu sve a malo manje vremena posvetit ovim stvarima.........koliko god vi radili protiv reklama i dalje ce bit mama koje su jednostavno i imajuci mlijeka odlucile da nece dojit da ce dati kasicu i to kupovnu s 4 mjeseca da ce davati cajeve i neznam sta.........usmjerite svoju dobru volju na drugu stranu pa mozda i bude nekog efekta
    ali, reklame nisu napravljene zato da ti saznaš koje su prednosti kojega mlijeka, nego da te nagovore da je određeno mlijeko najbolje. na temelju reklama ne možeš odlučiti. da odeš u ljekarnu i pitaš da ti pokažu sve vrste adaptiranog mlijeka, sigurna sam da bi se iznenadila, jer za neke nisi nikad ni čula, jer se ne reklamiraju tako agresivno. a njihova su mlijeka možda punu bolja od onih za koje svaka šuša zna Oni žive od toga, njima je cilj da što manje žena doji i da se što više djece hrani na bočicu, jer je tako njima profit veći. ne rade oni adaptirana iz filantropije, nego samo radi profita...

    što se tiče 'sabotaže reklama', pa nije to roda smislila?! to je nešto što postoji puuuuuuno godina, i što je osmislila svjetska zdravstvena organizacija. prema međunarodnom pravilniku o marketingu nadomejestaka za majčino mlijeko, zabranjeno je reklamiranje. to što neki i dalje reklamiraju govori samo o njihovoj etičnosti i želji za profitom (onda lijepo plate kazne, ali im se svejedno profit poveća pa nije bed). ako te zanima kako sve to izgleda, možeš pročitati ovaj tekst, mislim da je sve lijepo objašnjeno http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=139

    ne znam jel se sjećaš priča iz nekih zemalja u razvoju, gdje su se adaptirana počela agresivno reklamirati, pa su uspjeli uvjeriti mame da bi dojenjem samo štetile svome djetetu (jer su majke bile jako neuhranjene) pa su čak i dijelili besplatna adaptirana da kao pomognu tim jadnim ljudima. i što se dogodilo? veliko sra.nje. djeca su počela umirati od raznih bolesti (jer uopće nije bilo pitke vode s kojom bi se moglo smućkati adaptirano), a osim toga, djeca su bila jako neuhranjena (jer, kad se prestalo dijeliti besplatno, onda se moralo kupovati, a love niotkud, pa se pripremalo rijetko mlijeko, da se uštedi na količini, da duže traje, i onda je zdravlje djece postalo veeeeliki problem).
    zbog takvih, i sličnih situacija, gdje su proizvođači ad. mlijeka pokazali svoju veliku etičnost, svjetska zdravstvena organizacija osmislila je zabranu reklamiranja, da, naravno, zaštiti dojenje, a kroz to i djecu...

    usmjerite svoju dobru volju na drugu stranu pa mozda i bude nekog efekta
    ovo nisam shvatila? na koju drugu stranu?

  30. #180
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    1.znam ja dobro o cemu se raspravlja i procitala sam ja pravilnik vise puta
    2.roda trazi informacije sudjeluje u tome i na taj nacin sabotira reklame ,,,ocito po rodi da bi mame koje ne doje trebale biti ne informirane i ne upucene u ponudu na trzistu takoder putem reklama bilo bi im olaksano znati sto je u ponudi te za te proizvode bi mogle lakse potraziti detaljnije informacije
    3.nemoze mene nagovoriti reklama da ja nesto koristim ili ne koristim ali mi moze dati do znanja da i to postoji
    4.naravno da je cijela ta industrija temeljena na profitu to nitko ne osporava i naravno da bi njima bilo draze da majke ne doje ,, ali objasni mi ovo zasto se najvise koristi ****??? a najgori je najeftiniji najrasprotranjeniji u svakom ducanu je stoji po sporkim skladistima ducana ,,, a kad kazem da sam ja svojoj prvoj curi davala **** pogledaju me sareno a sta je to? i zar to postoji? ne znaju nemaju informaciju nisu nikad vidile reklamu mi ni nista a da su je vidile mozda bi ga i kupile ,pa vec kad ne doje mogle bi dati nesto kvalitetnije
    5.a to da su se agresivno neki reklamirali je mislim prije problem ne dovoljnog promicanja dojenja i ne edukaciji mama i da su uspjeli uvjeriti mame da dojenje ne valja hmmmm o kakvim se mama radi super hiper labilnima kad te netko u to moze uvjeriti

    i na kraju to je moje misljenje da reklama treba biti,pa mozes se ti slagat ili ne slagat
    isto tako mislim da je najvaznije da je suvgdje naglaseno da je majcino mlijeko najbitnije i to je to pa ko voli nek izvoli
    ,,,nije mi jasno sta se misli postic s tim ne reklamiranjem ?? cak i cajeva i duda i kasica .................a kad pocme papat sta da mu dam piti coca colu,,,,kad ga budem morala odvojit od dojenja jer se moram vratit radit sta da mu umjesto dudice da ga smiri dam kost da glode? kasice koje se kupuju pune su konzervansa ali i mrkvica koju cu mu skuhat je genetski modificirana i poljevana pesticidima ,,,,,,,,,,ma dajte pustite zene da imaju informacije svak za sebe bira,,,neces pa nemoras .isto ono sto ti se ne cita nemoj citat..i volim vjerovat da hrvatice nisu ko ovce ni labilne i da imaju svoje misljenje i da jedna reklama za mlijeko ili nesto drugo nece promjenit njezino misljene.....a mozda sam u krivu mozda smo nacija ovaca , cast izuzecima
    Posljednje uređivanje od daddycool : 17.12.2010. at 13:20

  31. #181
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možda te reklama neće navesti da umjesto dojenja uzmeš formulu, ali kada dođeš u dućan i gledaš kutije... ispred očiju će ti biti onaj simpatični stari striček, koji se svojim prezimenom (i dvorcima i voznim parkom, vjerojatno), kune kako je baš njegova "kutija" najbolja.
    i onda još licemjerno na toj istoj kutiji piše "majčino mlijeko je najbolje", e kako bi se pokolebali oni koji su i na trenutak pomislili u njihove najbolje namjere.

    sve je to napravljeno vrlo perfidno i ja, evo, mislim kako bi mene reklama (ne za formulu, već za bilo što drugo) mogla navesti da i kupim taj proizvod.

    da smo mi svi stvarni prepametni da padnemo pod utjecaj reklama, ne bi marketinški stručnjaci imali plaće višestruko veće od kirurga ili profesora književnosti.
    svaka "kutija" koju ti kupiš, tebe osiromašuje, proizvođača obogaćuje.
    tvoje dijte itekako gubi, a on itekako dobiva.
    treba li im onda uopće dopustiti da nas uvjeravaju?

  32. #182
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    u HR postoji puno stvari koje se ne bi smjele reklamirati i to su nekako uspjeli dovesti u red (npr. cigarete), postoji puno stvari koje se ne bi smjele prodavati mladjim od 18 godina (pa to nisu doveli u red), postoji puno lijekova koji se ne bi smjeli prodavati jer idu iskljucivo na recept, pa dodnedavno znamo svi da se moglo, ali evo stisnuli su ih i cini mi se da ide na bolje.

    za formulu i kod lobi je prejak, a u nasoj drzavi se bas nekome i ne gnjevi s tim, jer nas ne stiscu da to mora tako biti. dakle kod postoji, ali kao i u slucaju prodaje cigareta i alkohola bas se ne postiva.
    mozda ces sad misliti eto nje ja kupe ona u spade, ali eto nas svrbi taj lobi, i smatramo da bi dojenje trebalo reklamirati, a ne uvijek romanticne slike oca koji hrani djete na bocicu (a dolje logo nekog proizvodjaca formule, a ne banke mlijeka).

    sto se tice reklame, da izgleda lijepo kad nas "informiraju" o novim proizvodima, ali kako god uzmes svaka reklama ima za cilj povecati prodaju.

  33. #183
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    smatramo da bi dojenje trebalo reklamirati
    eto jednostavno reklamom protiv reklame

  34. #184
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    reklame kostaju.
    ali udruga je imala reklame, jumboplakat predivan s nasom forumasicom i njenim djetetom .

  35. #185
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Reklama nije informacija.
    Ima hrpa korisnih informacija koje ne mozes dobiti iz reklama iz cistog razloga jer reklama kosta.

    Da reklame nemaju smisla ni utjecaja na korisnike, zar bi se onda u marketingu vrtile gomile nula? Moja mama je pocetkom 70tih kad me rodila bila uvjerena da je AD najsavrsenija hrana koju mi moze dati, i jos uvijek u to vjeruje i tesko joj se bilo pomiriti s tim da njena unuka nema dudu i da nikad nije imala flasicu, to je nesto sto je po njenom sastavni dio opreme za dijete. Ja postujem njen izbor i ona moj, jer smo obje ucinile ono sto smo najbolje znale za svoje dijete.

  36. #186
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Reklama nije informacija.
    Ima hrpa korisnih informacija koje ne mozes dobiti iz reklama iz cistog razloga jer reklama kosta.

    Da reklame nemaju smisla ni utjecaja na korisnike, zar bi se onda u marketingu vrtile gomile nula? Moja mama je pocetkom 70tih kad me rodila bila uvjerena da je AD najsavrsenija hrana koju mi moze dati, i jos uvijek u to vjeruje i tesko joj se bilo pomiriti s tim da njena unuka nema dudu i da nikad nije imala flasicu, to je nesto sto je po njenom sastavni dio opreme za dijete. Ja postujem njen izbor i ona moj, jer smo obje ucinile ono sto smo najbolje znale za svoje dijete.
    nitko nije ni spomenuo da bi u reklamama trebalo bit informacija , receno je da bi reklame trebale bit da imamo u vidu sta postoji i sta sve ima na trzistu pa da se dalje o tome mozemo informirat (malo bolje citati postove)
    a to da ti je mama bila uvjerena da je AD najsavrsenija hrana koju ti moze dat je posljedica ne educiranja majki zena itd.
    Cinjenica je ta da i bez reklama uvjek ce bit majki koje nece dojiti ali nije samo rijec o reklamama za mlijeko rjec je o kompletno svemu ajde uzmimo ovako ako se mlijeko i ne reklamira da bi se zastitilo dojenje ( koje po meni ne ovisi o reklami a nadalje na svakoj kutiji pakovanju pise da je majcino mlijeko najbolje najvaznije ) zasto se ostale stvari nebi trebale reklamirat kasice cajevi dude bocice
    pa nije cijela hrvatska istog misljenja pa ima svak pravo odgajat i podizat svoje dijete kako ga je volja ,ocu li ja svojima dat dudu ili ne nije niciji problem nego moj vlastiti..........
    kasica se nebi trebala bit reklamirana jer je sigurno tisucu puta gora od genetski modificiranog povrca hvala mojoj drzavi sto mi stiti djecu na taj nacin

  37. #187
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj marjetarino prvotno napisa Vidi poruku
    kasica se nebi trebala bit reklamirana jer je sigurno tisucu puta gora od genetski modificiranog povrca hvala mojoj drzavi sto mi stiti djecu na taj nacin
    pa onda nam pomozi kad nesto vidis i javi na ovom topicu.
    eto ipak smo se nasle negdje

  38. #188
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    na facebooku je neka nagradna igra: postavljanje fotografija beba s dodom, priborom za hranjenje ili bočicom pa ne znam da li i to spada u kršenje koda
    samo prenosim info, a vi prosudite

  39. #189
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sad cu vjerojatno lupiti, ali ja nisam na FB, pa da li nam mozes staviti link da vidimo tocno sto je tamo.

  40. #190
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sad cu vjerojatno lupiti, ali ja nisam na FB, pa da li nam mozes staviti link da vidimo tocno sto je tamo.
    samo u FB tražilicu ukucajte Bimbo Baby shop

  41. #191
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    ne želim sad cjepidlačit ili ikoga napadati, ali moram se osvrnuti na par stvari...
    Citiraj marjetarino prvotno napisa Vidi poruku
    nitko nije ni spomenuo da bi u reklamama trebalo bit informacija , receno je da bi reklame trebale bit da imamo u vidu sta postoji i sta sve ima na trzistu pa da se dalje o tome mozemo informirat (malo bolje citati postove)
    poanta jest da reklame nisu informacije nego reklame - informacije se mogu dobiti kod liječnika pedijatra, a nekad je tako i bilo (AD se moglo kupiti samo u ljekarni i uz preporuku liječnika)

    Citiraj marjetarino prvotno napisa Vidi poruku
    a to da ti je mama bila uvjerena da je AD najsavrsenija hrana koju ti moze dat je posljedica ne educiranja majki zena itd.
    to ne-educiranje je zapravo bilo ispiranje mozga u stilu: formula je bolja od mm... iz iskustva moje majke...

    Citiraj marjetarino prvotno napisa Vidi poruku
    Cinjenica je ta da i bez reklama uvjek ce bit majki koje nece dojiti ali nije samo rijec o reklamama za mlijeko rjec je o kompletno svemu ajde uzmimo ovako ako se mlijeko i ne reklamira da bi se zastitilo dojenje ( koje po meni ne ovisi o reklami a nadalje na svakoj kutiji pakovanju pise da je majcino mlijeko najbolje najvaznije ) zasto se ostale stvari nebi trebale reklamirat kasice cajevi dude bocice
    pa nije cijela hrvatska istog misljenja pa ima svak pravo odgajat i podizat svoje dijete kako ga je volja ,ocu li ja svojima dat dudu ili ne nije niciji problem nego moj vlastiti..........
    mislim da tu griješiš jer je to zapravo i ipak svačiji problem... što je manje djece dojeno to je populacija u cjelini više bolesna (to nismo izmislili nego je zaključila Svjetska zdravstvena organizacija), za proizvodnju adaptiranog se troše resursi a stvara se i nepotreban otpad od kutija, bočica, itd.
    iako svako može odgajati svoje dijete kako hoće, svakom djetetu su u Konvenciji o pravima djeteta zajamčena neka prava a jedno od njih je i pravo na zdravlje, znači da treba štti zdravu i prirodnu prehranu...

    to što sam napisala je sada ovako zbrda zdola ali ima mnogo razloga zašto treba štititi dojenje od agresivnog marketinga

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav svima,

    pročitavši ovaj forum malo sam obratila pozornost na kršenje koda - spada li internetski banner proizvodjaca AD-a na forumu za trudnice http://trudnoca.net/forum/ u krsenje koda? Mene je reklama nemalo izenadila.

    Sofie

  43. #193
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Sofie prvo dobro nam dosla, a sad hvala na ukazanoj reklami.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    jos bolje Vas nasla

  45. #195
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Sofie, puno hvala! I dobro došla!

    I bravo!
    To jest kršenje pravilnika, ne samo banner, nego i google ad sa strane.

  46. #196
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Upravo sam vidjela reklamu na RTL-u za kašice od 5.mjeseca od H***. Znači između 7:10-7:15 h, 2 puta..

  47. #197
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    e ovo ja zovem aktivnom osobom, jos da je u meni ovako puno aktivnosti di bi nam bio kraj
    nimrod uzela sam ja PrtScn te stranice, a ako si ti na FB ajde molim te vidi ono od tine55

  48. #198

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Ovo pto Tina spominje - evo kopi-pejst s fejsbuka:

    Bimbo Baby shop i Tommee Tippee vas nagrađuju
    ...Dragi naši Bimbići!!!!
    Uoći božično- novogodišnjih blagdana vaš Bimbo baby shop u suradnji sa uvoznikom Tommee Tippee proizvoda, odlučio Vas je nagraditi .
    Tommee Tippee je poznati proizvođač dudica,bočica, pribora za hranjenjenje i ostalih potrepština za mame i bebe.
    Kako bi nagradili vaš trud potrebno je da u našem odjelu za fotografije (na našoj stranici
    http://www.facebook.com/pages/Bimbo-...63953436966755
    ) postavite slike vašeg djeteta kako pije iz bočice, jede iz tanjura ili duda dudu (bilo kojeg proizvođača).
    Moguće je postaviti samo jednu sliku, kako bi bili svi ravnopravni.
    2 slike koje od strane vaših prijatelja budu dobila najviše lajkova i 1 slika po našem izboru bit će nagrađene i to sa:
    1.putnim sterilizatorom +bočicom Tommee Tippee
    2. bočicom Tommee Tippee 150ml
    3. popustom od 10% na kupnju bilo kojeg Tommee Tippee proizvoda

  49. #199

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    To sa Trudnoca.net i ja sam vidjela i prijavila ali banner je još tamo

  50. #200
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj fgm1236 prvotno napisa Vidi poruku
    To sa Trudnoca.net i ja sam vidjela i prijavila ali banner je još tamo
    Meni je to istinski grozno - eto, pravi primjer kako se reklamama potkopava dojenje i kako proizvođači bezočno krše kod u Hrvatskoj.

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •