Stranica 16 od 18 PrviPrvi ... 61415161718 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #751
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Stena prvotno napisa Vidi poruku
    To sam kopirala s jedne stranice,pa ako sam kome pomogla...

    vezano uz upit o pravu na broj postupaka potpomognute oplodnje iznosimo da se "ograničenje" broja postupaka potpomognute oplodnje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja odnosi isključivo na broj pokušaja u kojima su korišteni pojedini lijekovi za stimulaciju ovulacije s Liste lijekova Zavoda, a ne i na sam postupak medicinske oplodnje.
    Tako je samo uz lijekove menotropin (FSH+LH) i folitropin alfa navedena smjernica "Do šest pokušaja stimulacije, a nakon svakog poroda ostvaruje se pravo na dodatnih 6 pokušaja".

    Dakle, ukoliko se u postupku potpomognute oplodnje ne koristite lijekovi za stimulaciju ovulacije s Liste lijekova Zavoda na koje se ograničenje odnosi, broj postupaka potpomognute oplodnje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja nije ograničen.

    S poštovanjem,
    Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
    Stena moja, bojim se da je to tumačenje starog zakona, nažalost, tako da niš od toga!

  2. #752
    Stena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    247

    Početno

    Ma ja čitam,čitam....i sad na kraju ni sama neznam koja su nam prava...4 stimulirana i 2 prirodna,tako je sad? Jedino sad ne razumijem i neznam koga to pitati,pa ću tu,pošto je ovo topić za takva pitanjca
    Ovako,bila sam u postupku u 2mj.2012 preko hzzo-a,a ovaj drugi zakon je došao negdje u 8mj.2012.ako se ne varam (neznam točno,tu negdje)i sam mene zanima dali mi se taj postupak uračunava u ova 4 stimulirana?????? Helpićććć

  3. #753
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj Stena prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja čitam,čitam....i sad na kraju ni sama neznam koja su nam prava...4 stimulirana i 2 prirodna,tako je sad? Jedino sad ne razumijem i neznam koga to pitati,pa ću tu,pošto je ovo topić za takva pitanjca
    Ovako,bila sam u postupku u 2mj.2012 preko hzzo-a,a ovaj drugi zakon je došao negdje u 8mj.2012.ako se ne varam (neznam točno,tu negdje)i sam mene zanima dali mi se taj postupak uračunava u ova 4 stimulirana?????? Helpićććć
    Ne uračunava ti se jer se nakon donošenja novog zakona postupci broje od početka

  4. #754
    Stena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    247

    Početno

    Ah odmah mi lakše,u privatnim klinikama je jako skupo, znači da sad imamo pravo na još dva stimulirana i dva prirodna.

  5. #755
    meki avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    93

    Početno

    Cure imam jedno pitanje na koje nikako da dobijem odgovor,naime idem na FET u Prag i u protokolu mi je uzimanje Decapeptyl 0,1mg inj. i Clexane ili Fraxiparine 0,3mg inj. ali u Hrvatskoj se za Trombofiliju ne daju lijekovi(clexane,fraxiparine)tako da ih moram kupiti sama a to sve puunoo košta i dr.koja mi je ispunila zahtjev za liječenje u inozemstvu mi ih ne može prepisati dakle imam li ikakvo pravo tražiti povrat novca od HZZO-a i na koji način???pliz HELP

  6. #756

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    meki, jesu li ti to za te lijekove rekli u HZZO-u, tj. da se ne daju?
    jer ako ti je to u protokolu i ako si u odobrenju dobila potvrdu za lijekove, onda ne vidim razlog zašto ti ih dr. ne može dati, ako su sastavni dio protokola...
    možda bi ti bilo najbolje da nazoveš HZZO, objasniš im svoju situaciju i pitaš njih.

  7. #757

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    lijekove bi trebala osigurati zdravstvena ustanova ciji liječnik ti je potpisao zahtjev za liječenje, to se svakako odnosi na decapeptyl
    sto se tice clexana ili fraxiparina do pozitivne bete i 1 uzv sama placam, a kad zatrudnis onda opet bolnica gdje ces voditi trudnoću treba osigurati isti
    clexan kupim u pragu, tamo ti doktor napise receept, a i jeftinijije nego kod nas, a i injekcije su puno bolje od ovih koje kupim kod nas iako je isti proizvodac

  8. #758
    meki avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    93

    Početno

    bmaric i OKNP Hvala vam na odgovorima!!!!dr.Marušić u Splitu mi je rekla da se za moju dijagnozu Trombofiliju u Hrvatskoj ne daju lijekovi!!jedino nakon par pobačaja!!!!a što se tiče Decapeptyla u apoteci su mi rekli da ne idu na recept a rješenje od HZZO-a još čekam i nisam u zahtjevu navela lijekove pa ne znam kako doći do njih..dali trebam na listu za lijekove ili??koliko se čeka nemam pojma a planirala sam za Prag u šestom mjesecu ako stigne rješenje..pozzzz

  9. #759
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Kako do sad nisam bila nikad trudna nisam ni znala da mi HZZO isplaćuje naknadu za komplikacije u trudnoci. Naime imam super ginekologa ali sestra je ajme meni katastrofa. Ništa me nije uputila u moja prava, a kako još nitko ni ne zna da sam trudna ne mogu druge pitati. Naime prvo mi je dala samo jednu doznaku- kaže da ne smije dati dvije. Ali na kraju mi je ipak dala obe. Uglavnom cekam da mi u ponediljak- utorak iz firme stigne potvrda o prosjeku plaće za zadnjih 6mj. I onda idem predati papire na HZZO za isplatu naknade za bolovanje. Ok znam da ću kasno predati papire za 5mj. I da ovaj mjesec necu dobiti te novce. Ali me zanima dali će mi naknadu za 5 mj isplatiti zajedno s naknadom za 6 mj.?

  10. #760
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Kako do sad nisam bila nikad trudna nisam ni znala da mi HZZO isplaćuje naknadu za komplikacije u trudnoci. Naime imam super ginekologa ali sestra je ajme meni katastrofa. Ništa me nije uputila u moja prava, a kako još nitko ni ne zna da sam trudna ne mogu druge pitati. Naime prvo mi je dala samo jednu doznaku- kaže da ne smije dati dvije. Ali na kraju mi je ipak dala obe. Uglavnom cekam da mi u ponediljak- utorak iz firme stigne potvrda o prosjeku plaće za zadnjih 6mj. I onda idem predati papire na HZZO za isplatu naknade za bolovanje. Ok znam da ću kasno predati papire za 5mj. I da ovaj mjesec necu dobiti te novce. Ali me zanima dali će mi naknadu za 5 mj isplatiti zajedno s naknadom za 6 mj.?
    moja kolegica je prije par mjeseci zakasnila sa predajom papira i dobila je naknadu. obično naknadu uplate iza 20-tog u mjesecu, njoj su isplatili oko 5 u slijedećem mjesecu.

  11. #761
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Blubella hvala na odgovoru.

  12. #762
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ako se otvara bolovanje za komplikacije, sta se dogodi s godisnjim? propadne? ili se moze zatvorit bolovanje pa koristit godisnji?
    pročitala sam skoro pa čitavu temu (nije mi se baš dalo čitati postove stare 5 godina i više)

    ja bi ovako, sada otvorila bolovanje na ne znam koju šifru/ ili već komplikacije - dva tjedna dok još imam obaveze na poslu (škola, matura), pa iskoristila godišnji do sljedećih obveza u školi a to je negdje 20.8, pa onda komplikacije? I ovako će mi ostati 9 dana g.o al to im poklanjam! Ja zbog specifičnog posla ne mogu iskoristiti godišnji inače u bilo koje drugo doba, eventualno u zimsko ferje, al to iziskuje moljakanje nadležnih

    s obzirom da imam pozitivnu betu, i to neko bolovanje i komplikacije, bi išli preko HZZO? Da li te dvije opcije mogu rezultirati drugačijim materijalnim pravima?

  13. #763
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    U kratkim crtama, bitno je jedino da se prvo ide na godišnji, a onda na komplikacije, a ne obrnuto jer bi se u tom slučaju mogao srušiti prosjek plaće koji ćete dobivat prvih 6. mjeseci porodiljnog.

  14. #764
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Može godišnji unutar bolovanja, ako je taj prekid manji od 30 dana. Onda ne treba nova potvrda o plaći

  15. #765
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Slušam na tv-u već par dana u o tome da će bolovanja davati Dr. Opće prakse. Dali to znači da će se opet vratiti na staro tj. Da mi ginekolog neće više davati bolovanje za komplikacije u trudnoći nego opet Dr. Opće prakse.
    Ma meni ovo naše zdravstvo ide na živce, svakih par mjeseci nešto minjaju, a nitko ništa ne zna.

  16. #766
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne, to se ne odnosi na trudnice. Ovo ostaje

    Radi se o bolovanjima koje su prije propisivali bolnički specijalisti

  17. #767
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Vrci hvala

  18. #768
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Danas idem kod gin otvoriti bolovanje, pa ću provjeriti i u praksi .Ali su mi rekli da dođem k njima

  19. #769
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jep, sve je dalje kod ginekologa

  20. #770
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Hvala, znači za nas trudnice sve po starom

  21. #771
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Imamo li pravo na jednodnevno bolovanje kada idemo na pregled u bolnicu?

  22. #772
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj popsy15 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo li pravo na jednodnevno bolovanje kada idemo na pregled u bolnicu?
    jesi trudnica ili?trudnice imaju pravo slobodni radni dan za prenatalni pregled

  23. #773
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Ne,ne, nisam trudnica, mislila sam na preglede u postupku MPO,znači one početne

  24. #774
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj popsy15 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne,ne, nisam trudnica, mislila sam na preglede u postupku MPO,znači one početne
    sorry nisam skuzila,to ti ne znam

  25. #775
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj popsy15 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo li pravo na jednodnevno bolovanje kada idemo na pregled u bolnicu?
    Ako si mislila na folikulometrije, punkciju i embriotransfer-imaš
    bile su svojedobno tri šifre, ako se pravilnik u međuvremenu nije promijenio
    e sad...kako si iskombiniraš...

  26. #776
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    I na to sam mislila, a i na pregled recimo sljedeći koji me čeka 3 dc sa vađenjem hormona. Imam takvu vrst posla gdje radim sama i ne mogu izostat s posla osim uzet bolovanje ili GO.

  27. #777
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    E sad za vađenje krvi, ne znam...
    U svakom slučaju konzultiraj se sa svojim primarnim ginekologom(socijalcem)
    a da bi ti uopće otvorio bolovanje moraš mu donijeti papire od MPO-ovca da si u postupku...
    Posljednje uređivanje od amazonka : 09.10.2013. at 19:00

  28. #778
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    tablete folacin nisam prije plaćala, a sad moram, ne mogu više na recept osim ako nije trudoća,jel i vama tako kaže gin?

  29. #779
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    tablete folacin nisam prije plaćala, a sad moram, ne mogu više na recept osim ako nije trudoća,jel i vama tako kaže gin?
    ja ih prošli mjesec dobila na recept...nitko nista nije spominjao :/

  30. #780
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    tablete folacin nisam prije plaćala, a sad moram, ne mogu više na recept osim ako nije trudoća,jel i vama tako kaže gin?
    Meni ni prije nisu dali na recept, plaća se 30-ak kuna, ali je to i dalje najpovoljnija + najjača folna na tržištu.

  31. #781
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Folacin je išao na recept sigurno...
    e je li se što promijenilo...?

  32. #782

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ni prije nisu dali na recept, plaća se 30-ak kuna, ali je to i dalje najpovoljnija + najjača folna na tržištu.
    ja sam negdje u 7. mjesecu samo nazvala sestru od soc. ginića i ona mi poslala 2 kutije u ljekarnu...ništa nisam nadoplatila, a išla sam u postupak u 8.mjesecu

  33. #783
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    ma i ja sam ga dizala na recept.....

  34. #784
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    konfuzija, ide na recept sigurno

  35. #785
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ma dobivam ga ja sad kao trudnica, ali iskreno mi je išlo na živce to moljakanje za sve i svašta i onda on gleda i razmišlja i vrti glavom za *ebenih 30 kn mjesečno. I papa test sam stalno plaćala jer se kod nas čekao preko 6 mj., čujem da je to sad nešto kraće od kad ih je žena s karcinomom dala u novine.

  36. #786
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    eto vidiš,a meni ga ginička nije dala na recept,baš rekla da nemože jedino ako je trudnoća u pitanju...prije 10-ak dana

  37. #787
    barbozzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    2

    Početno

    A Ferritin, ampule za željezo, zašto one nisu na listi npr..Između ostalih bitnih lijekova!?

  38. #788

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozzz!10 god.se borimo s neplodnoscu azzospermija!zadnje 4god.cekali biopsiju u lijepoj nasoj!u meduvremenu navrsila42!sad dalje sve placam!ovaj mjesec bili u postupku na vuk vrhovcu dobili 2 jajne stanice nisu se oplodile nije doslo do transfera a postupak je svejedno naplacen 8000 kn!ima Jos jedna stvar koja me zanima posto Imamo muzevo sjeme od biopsije na vuk vrhovcu dal mozemo mi to dobiti i otici u bilo Koji kliniku posto placam onda mi je bolje privat je gore rasulo iskteno!dal mi neko moze pomoci da zna nesto o tome!cure pomozite!!!

  39. #789
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    lariss
    kakvu ste stimulaciju imali? kako da su vam naplatili tako visoku cijenu za postupak bez transfera? jesu vam pokazali cjenik, izdali račun?

    zamrznute uzorke možete prmijeti u bilo koju drugu kliniku u Hr. napiši zahtjev za prijenos Nacionalnom povjerenstvu za mpo.

  40. #790
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Pozdrav!

    Dali je netko trazio ponistavanje postupaka na teret HZZOa koji su pogreskom ljecnika zavrsili prekidanjem postupka te nije došlo niti do aspiracije?
    Kome da se obratim?

  41. #791
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Kome se treba obratiti za molbu da se stimulirani postupci zamjene prirodnim iz zdravstvenih razloga?
    lijecim se u vinogradskoj.

  42. #792
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Kome se treba obratiti za molbu da se stimulirani postupci zamjene prirodnim iz zdravstvenih razloga?
    lijecim se u vinogradskoj.
    Samo se trebaš sa doktorom dogovoriti oko toga.

  43. #793
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Trebala bih najsvjeziju informaciju. Spremamo se za novi postupak, u Ceskoj. Prvi puta kad smo isli suprug je dobio bolovanje bez problema, no sad mi je vec njegova dr. op najavila da mu ne smije dati bolovanje jer nema na temelju cega. Da li je netko bio nedavno u takvoj situaciji, zna koju vise? Znam da postoji i ona jednostavnija opcija (no njemu bas i nije trenutno jednostavna) godisnjeg, ali htjeli bi izbjeci godisnji ako je to moguce.

  44. #794
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Pozdrav cure,
    Molim vas pomoć ako znate. U srijedu idem na konzultacije u Petrovu i danas sam nazvala svoju gin samo da potvrdim da će mi pisati ona bolovanje. Prvo nije bila bas sretna a onda je rekla ajde dobro ali da joj dođem onda i taj dan ujutro odmah na bris da ne mora opet pisati bolovanje kasnije. I rekla je da ona meni ne moze pisati bolovanja za pretrage koje cu morati raditi nakon konzultacija jer ona moze jednom mjesečno dati bo? I jos jedan biser na kraju, kaže ona meni da kad cu imati pretrage da kombiniram to nekako s poslom (iako sam joj rekla da sam stalno ujutro i ne smijem izostajati).
    Mislim kako da ja s vremenom idem i na folikulometrije i sve ako mi ona nece pisati bolovanja? Zna li netko vise? Ja sam mislila da bar tu nece biti problema. Hvala

  45. #795

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    MonaLi ja bi na tvome mjestu rekla u petrovoj ako ti mogu dati potvrdu pa da odneses doktorici pa ce na temelju toga morat dati bo. Ja nemam probleme oko toga na srecu. Gin mi je odlican. Evo ja sam ti sad bila tri tj na bo jer sam morala raditi pretrage pa smo bili krenuli u postupak i rekao mi je da nece prekidati bolovanje. Probaj tako. Sretno.

  46. #796
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    MonaLi ja bi na tvome mjestu rekla u petrovoj ako ti mogu dati potvrdu pa da odneses doktorici pa ce na temelju toga morat dati bo. Ja nemam probleme oko toga na srecu. Gin mi je odlican. Evo ja sam ti sad bila tri tj na bo jer sam morala raditi pretrage pa smo bili krenuli u postupak i rekao mi je da nece prekidati bolovanje. Probaj tako. Sretno.
    To ti je sve dao bas ginekolog? Ja ne vjerujem, zašto meni moja neda, sto ima od toga? Pa imam dijagnozu, sama mi ju je dala... A moze li doktor opće prakse ista? Imam li ja pravo na bolovanje ili ako ju uspijem zamoliti? Mislim... Nemam bas izbora sta ne? Hvala na odgovoru

  47. #797
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Doktor opće prakse ne može otvarat ništa vezano uz ginekološku problematiku, mora ginekolog. Ima više opcija-šifri za mpo ..sad sam ih već nažalost zaboravila, ali možda se javi netko jos tko zna..pisalo je i tu na nekoj temi. Uglavnom ako se nije ništa promjenilo unazad 6-8 god kad sam ja išla može ti otvorit na neku šifru 2 tj. , a na drugu 3 tj. Obavezno ti mpo dr mora na nalaz napisati da trazi bolovanje. Ja sam obicno isla s danom punkcije, ali jednom sam isla i malo ranije pa znam da onda čak mi ni taj 21 bolovanja nije pokrio sve do bete pa je mm nosio papire na komisiju i ovi su bez problema produžili.. čak su isli za tim -aha betu vadi taj dan pa ako je pozitivna ce ponovo vaditi i uvijek dali 3-4 dana duže. Imaš sigurno pravo na bolovanje i možes ga dobiti.. Možda da pitas dr opce prakse koje su to tocno šifre...pa serviras ginekologu..

  48. #798
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Hvala ti na odgovoru, a ako je folikulometrija svaki drugi dan jel onda MPO doktor piše tipa 5 dana odjednom ili se svaki dan otvara i zatvara bolovanje?
    Samo se jos nadam da cu i za pretrage dobiti pravo na bolovanje... Ne znam da li tu moze pomoći MPO doktor...

  49. #799
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    To za folikumetrije ti ne znam..mislim nema mi ni smisla da se jedan dan otvori pa drugi zatvori pa treci opet otvori bolovanje...ili odmah otvoriti na 2 ili 3 tjedna ili se stvarno probaj na poslu dogovoriti da malo kasnis svaki drugi dan jer ta pretraga je stvarno niš/prije si vani nego unutra . Ili probaj dogovoriti s doktorom da te primi odmah prvu ( ne znam od kad rade i gdje ides) , ja kad sam isla na VV dr je tamo bio od 6 pa su neke cure dolazile tak rano i stizale na posao na vrijeme. Ili ako si planirala nakon transfera raditi onda ce ti to bolovanje 2-3 tjedna taman pokriti folikumetrije i do transfera. Meni zbog radnog mjesta nije bila opcija da idem raditi, ali znam da su cure koje rade u uredu normalno išle na posao i tako si skratile čekanje do bete.
    I sretno !

  50. #800
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da, moja MPO dok ima folikulometrije od pola 9 i kažu da nikad ne dođe na vrijeme, a ja radim od 7 i to sat vremena od Petrove, tako da čak ni ako sam odmah na redu nemam šanse
    Hvala ti, idem sutra na konzultacije pa cu sve pitati, nadam se da će mi MPO doktorica sve znati reci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •