Stranica 11 od 54 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #501

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Riri, jos sad i koljeno...nadam se da je neka sitnica i da ce proci do poroda. Bravo za tjedne, super ste dogurali vas dvoje boraca
    Ja sam znala kupovati preko ebaya ali samo poznate marke, next, gap itd.
    Inace, grozno me boli grlo, jutros u 6 sati temp vec 38.2. Pijem paracetamol a grlo pospricam propolisom bez alkohola, premda i na njemu pise da se ne preporuca trudnicama.
    Character, sto ti uzimas za grlo?
    Med i limun, dobila septolete isla moos na bazi islandskog lisaja čiju funkciju bas ne kuzim jer mi ne pomazu nikako. Pijem cjeđeni grejp,narandzu i limun. Juha sa puuuuuuno bijelog luka kojeg žvačem i bude mi lakse grlu, a teze zelucu al eto. Pregoreni secer i mlijeko, obloge od bijelog luka po grlu...nema sta nisam i ne vidim veliku pomoc, i dalje me boli. Sinoc mi je bila noć uzas jer su me usi krenule boliti. Paracetamol od nedjelje popijem svako 6h. Drugačije vise nisam mogla

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #502

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Riri Neka prođe preko noći!

    Ja robicu ne gledam dok ne saznam spol. A onda... kud koji mili moji

    Ima tko iskustva s namještajem (za bebe) iz Ikee? Stuva mi se čini jako praktičan. Išla bi prvo vidjeti, ali ako netko zna iz prve ruke?
    Hula.hop ja ne znam spol al gledam za curice, a obracam se bebi u muškom Rodu [emoji23]
    Cula sam od prijateljica da im kreveci nisu Bog zna što. Ja sam mislila krevetac polovan uzeti...a muz mi zna oko drveta pa ce ga on ofarbati, kupimo mu madrac i mama mi napravi baldahin, nesto u stilu instagram bloogerica sad sto furaju, ne oni ruzni starinski...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #503
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Riri Neka prođe preko noći!

    Ja robicu ne gledam dok ne saznam spol. A onda... kud koji mili moji

    Ima tko iskustva s namještajem (za bebe) iz Ikee? Stuva mi se čini jako praktičan. Išla bi prvo vidjeti, ali ako netko zna iz prve ruke?
    Mi imamo polovnu stuvu. Krevet je skroz dobar, ali ona ionako vise spava s nama nego u krevetu.

  4. #504

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, u trenutku kad je preskočilo, više nisam mogla ništa s tom nogom. Bio je neki doktor i pregledao me ali ni on ne može ništa tako napamet, pa ćemo vidjeti nakon poroda. Sad samo zavoji i led, pa kako bude.
    Riri92 drzim ti fige da led sredi, kud bas sad?! Samo miruj pa mozda se dogodi čudo! Mora da boli ko sam vrag.
    Ne znam znas li za mast od trave gavez, on je odlican za uganuca i takve stvari, pa ako trudnice smiju mozda nije loše probati?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #505

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo polovnu stuvu. Krevet je skroz dobar, ali ona ionako vise spava s nama nego u krevetu.
    Znate kako se meni cini da svaka mama u svom okruzenju hvali svoje, a kudi tude. Samo njen izbor je odlican, kako sa kolicima tako i sa kreveticima i ostalim. Ja sam bas dobila savjet od frendice za onaj krevetic da ga probam polovnog naci sto se skroz sastavi sa roditeljskim. Ali ne markirani ili sta ti ja znam. Ionako ce vise biti u krevetu , to su mi svi potvrdili [emoji6]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 25.02.2020. at 15:01

  6. #506

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Cure vidjela sam baby watcher na njuskalu polovan 300-350 KN. Jel se to isplati? Muž-u ga želi. Odakle ste vi svoje uzimali?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. #507
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Znate kako se meni cini da svaka mama u svom okruzenju hvali svoje, a kudi tude. Samo njen izbor je odlican, kako sa kolicima tako i sa kreveticima i ostalim. [emoji6]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Apsolutno ne znam kako si to iscitala iz mog posta...
    Krevet ko krevet.

  8. #508
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A nis, ak se odlucim tak neki stosni kompletic nariuciti javim kak sam prosla. Doduse ja ne odem ni na cevape a da prije ne pregledam recenzije i slike proizvoda tako da cu prije istraziti.

    Character, zguglaj si kolko taj model koji se prodaje dode nov. Pa vidi dal ti se isplati. A i toga ima za naruciti sa raznih stranica pa da ne ispadne da placas 300kn nekaj kaj je inace 20$. Ja imam od frendice na posudbi neki "Sonoline B" od Contec-a.

    Kimbac cemo dobiti na posudbu od frendice onaj kaj prijenosni, jer nam taj stane uz krevet zbog donjeg dijela i mogucnosti podesavanja visine. I prednji dio se samo na slic otkopca pa bude kao spojen sa krevetom. Ne ustrucavam se polovnih stvari, ali mi je draze kad su od nekoga "mog" a ne bas sa oglasa. Al to je moj neki ocd valjda jer i ta robica sto dode od nekoga mog, je njima dosla ko zna od kog
    Jedino kolica si zelimo priustiti nova, to nam je nekako bas zelja, da napokon nakon godina gledanja si kupimo svoja! A nesto love smo stavili sastrane par mjeseci prije plusa pa eto...

    Riri, kaj da ti kazem a da vec nisam. Drzi se, i nadam se da mi bebac nebu izgledal ko strumf ak mi uzmem neki plavi komplet

  9. #509

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno ne znam kako si to iscitala iz mog posta...
    Krevet ko krevet.
    Munikica nisam mislila na tebe nego na komentare mojih prijateljica na sve sto se tice beba i djecje opreme. Sry, mozda se nisam dobro izrazila....nego si ti kom kako je krevet dobar pa ja se na to nadovezala kako ni preporuke koje su meni recene u vezi ikeinih kreveta ne moraju biti tocne jer su mame u mom okruzenju subjektivne.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #510
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Justme

    Ivana Žao mi je zbog grla, nadam se da će brzo proći.
    Pisala sam tu negdje već, meni su ovdje u bolnici davali Isla pastile. Sigurno je za trudnice, a jako mi je olakšalo grlobolju. Mogu se sve vrste osim Mint. Pa probajte, možda i vama tako pomogne.

    Munkice, mirujem. Ali išla sam u wc.
    Nama su isto svi rekli da ne kupujemo igračke, ali muž je već toooliko tih igračaka kupio. Mislim da ih kupuje sebi, da mu je mali samo izlika.

    Hulahop

    Character, hvala. Znam za gavez ali čitala sam da se treba izbjegavati u trudnoći. Vidjet ćemo što će biti od leda.

    Jagodice hahahaha ma ja sam sigurna da bi ti i Štrumpfa mogla hendlati, ali eto kažem da znate vi koje ste planirale nešto.

  11. #511

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, ja imam baby watcher od MAS-a. Narucila sam online po ovoj cijeni https://ljekarnanatura.hr/proizvodi/...ltrazvuk-4578/

    Odlican je, uhvatila sam prve otkucaje na 10+6 (dotad sam trazila dosta visoko i u stranu, bebac je malo iznad granice gacica i u sredini). Lijepo svako jutro samo sekundu provjerim jesmo tu i to me cini smirenom i sretnom. Vjerujem da mi ne bi toliko to znacilo da nisam imala missed. Ne treba ti kad krenes osjecati lupkanja, eventualno za dodatnu sigurnost i srecu, ali imamo mi jos do toga.. guglala sam je li stetan, nisam nasla nista pametno.

    Stuva mi se cini zgodan jer inace obozavam tu ikeinu odrzivost i prakticnost. Fora mi je jer namjestaj raste s bebom i djecje su dimenzije. Zamislila sam cijelu sobicu, ormarice, krevetic, klupice s kutijama, police, stol za previjanje Jedan dan guglanja i odeee masta

    Sutra dobivam (od MM) za bebu (i mene) prvi komad namjestaja. Stolicu za ljuljanje! Zabrijala sam na to od plusica. Vidim kako se mazimo i hranimo u tome. Nije drvena starinska, mekana je i uklapa se u dnevni. Imam i 4moms, kupila sam ga kumi za malenu pa ce mi vratiti za naseg bebaca. Bit cu racionalnija i normalnija s drugom bebom Meni bliske mame ne spavaju s bebama, strah ih je.. bumo vidjeli...

  12. #512

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, Ivana, Alice kako prehlade?

    Riri, kako koljeno, jos sitno brojis?

  13. #513

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hula hop, mala je bolje, hvala na pitanju. Sinoc se preznojilla kao da se kupala u vodi pa sam je dok je spavala presvukla i osusila kosu ali zanimljivo je da je temp spala ispod 35. Nije imala povisenu. Danas je 6ti dan od njenog prvog dana temperature, leukociti nizi od normale, crp povisen. Telefonski se cujemo sa klinikom da ne idemo ako ne moramo jer svega ima. Nece ici ni ovu ni narednu sedmicu u skolu jer su leukociti takvi da bi mozda odmah nesto pokupila pa cemo jacati imunitet i pratiti situaciju te ponoviti nalaze po potrebi.

    Dobila sam poruku da je bris gotov cure te da se javim. To da se javim znaci.........jer su rekli da cemo se cuti ako bude trebalo nesto prije kontrole koja je 10.3. Eh sad, i mm i ja smo radili ovaj put pa se iskreno nadam da ce on biti taj koji ce krkati anitibotike. Meni jos od onih 12 tableta sumameda nije dobro. Njemu je prvi bris pa eto idem danas u 15 h ocekujuci da je imam jos uvijek jer su insistirali telefonski da dodjem danas.

    Kako ste vi, vase prehlade, koljena?

  14. #514
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop, ne planiram ni ja spavati sa bebom, isto iz straha. Imam jaaaako čvrst i dubok san, a uz to sam užasno nemiran spavač. Koliko puta muža ozljedim, ajme. I to nisu uopće male ozljede, to su takvi udarci da ga ljudi nekad pitaju šta mu je bilo. Udaram ga, izgrebem ga.. Slučajno naravno. Stavit ćemo kinderbet pored našeg kreveta odmah, da je tu blizu, a da ne spava s nama. Stvarno se ne usudim, opasna sam haha.

    Koljeno ide na bolje, sad mogu malo više mrdati. Da, brojim do srijede.
    Jutros mi je bio pregled, ništa se nije pogoršalo, mališa je narastao.. 2250 g i 43 cm. U utorak još jedna kontrola i onda u srijedu skidanje serklaže.

    Alice, drago mi je da je mala bolje, a tebi sretno!

  15. #515
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    ne planiram ni ja spavati sa bebom, isto iz straha. Imam jaaaako čvrst i dubok san, a uz to sam užasno nemiran spavač.
    Garantiram ti da će se čvrstina sna promijeniti kad rodiš. Vidjet ćeš
    To je level pro, mame i svaki bebin zvukić...

  16. #516
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Garantiram ti da će se čvrstina sna promijeniti kad rodiš. Vidjet ćeš
    To je level pro, mame i svaki bebin zvukić...
    A mirnoća?

  17. #517
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    i mirnoca. ja sam bila najnemirniji spavac na svetu, praktikovala sleepwalking na sulude nacine, mogla da spavam i nikako i predugo, a evo vec 15 godina deca spavaju u mom krevetu i nikad 'problema' s moje strane :D

  18. #518

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Character, Ivana, Alice kako prehlade?

    Riri, kako koljeno, jos sitno brojis?
    Ja sam isto bolje...nema temp jucer cijeli dan, ali bilo je povracanja i drhtavice nakon toga. Sad sam ok. Ja vise imam večernje mučnine, što bi u nas babe rekle, nosim muško [emoji23]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  19. #519
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni jos nije proslo, 5. dan temperature, bar je malo niza, nije jos isla do 38 danas. Grlo i dalje boli, novost je zastopan nos. Dosta mi je vec svega. Smrsavila 2 kg, ne mogu jesti zbog grla.
    Riri, drago mi je zbog koljena. Jos malo i dogurala si do cilja, bravo!!!
    Iz mog skromnog iskustva, spavanje s bebom ili u kreveticu, opet ovisi o bebi i o fazi. Moji su svi imali faze kad su se cesce budili nego sto bih ja stigla ponovo zaspati, i tad su bili sa mnom u krevetu, inace sam mogla biti na nogama cijelu noc. Kad su imali mirnije faze, onda bi ih znala vratiti u krevetic da se mogu opustiti u krevetu. Prva nije mozda ukupno 3 noci prepspavala u kreveticu a drugi dvoje su imali faze s boljim spavanjem.
    Sad kupujem novi krevetic, stari sam poklonila. Bitno mi je da se bocna stranica spusta, da ga mogu prisloniti uz svoj krevet. Stari to nije imao pa sam opet prezivjela
    Kupila sam prvu stvarcicu, krovic i pregacicu za kolica koja cu dobit od sogorice. Bugaboo buffalo, njena su crvena a ja sam uzela royal blue boju.

  20. #520
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Character, super da ti je bolje!

  21. #521

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Cure koje su upucene u stanje i terapiju koju sam pila, koja nije ni dozvoljena od svih bila.....ni 12 tableta sumameda od 500 mg u 6 dana mi nije pomoglo. Ne da je nije ubilo nego ni sekundu je nije umanjilo. Zbarinut je doktor pa smaim tim i ja.Pogotov radi kontrakcija i to. Sad mi nije smio dati terapiju. Dobila na biljnoj bazi vaginalete malo da sluznicu obnove pa za mjesec novi bris i terapije. Do tad ne smijem jer sma previse popila. Muz je cist. Eto...ubedacila sam se da me odmah stomak zabolio pa sam krknula buscopan i apaurin.

  22. #522
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Alice, uh, bas koma. Pa jel antibiotik određen na osnovu antibiograma iz urinokulture? Cudno da nije ni malo djelovalo ako je ispravna terapija bila....

  23. #523

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Nije u pitanju urinokultura nego bris. Da, druga terapija prema antibiogramu koja ubija sve ali eto nju ne. Mojoj drugarici je dao terapiju i uspjela. I dao mi je tkao jaku jer se vecina rijesi ali kod mene kao da sma pila caj od kamilice. Bakterija je takva....tesko rjesiva na zalost.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 27.02.2020. at 18:59

  24. #524

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Alice, baš mi je žao. Jako vibram da sve bude ok do idućeg brisa. Pokušaj staviti sebe na prvo mjesto, diži si imunitet, odmaraj...

    Ivana, nadam se da će brzo biti bolje, pet dana je već dugo, trebalo bi to sad začas proći, drži se...

    Character, super da si bolje! Meni su prekjučer mučnine malo popustile, sad me hvataju predvečer i navečer, dosad su bile 24 sata (doslovno i noću). Baš je divan ovaj prvi dio dana kad sam opet svoja

    Riri, onda u srijedu ideš doma ili ostaješ u bolnici?

  25. #525
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Helou! Eto i mene malo da vidim sta ima.
    Drago mi je da vama bubinima ide na bolje! Ivana, nadam se da ces im se i ti pridruziti!

    Alice, uh bas mi je zao, najvise radi onolike doze popijene. Citala sam iskustva zena koje su ureu navlacile citavu trudnocu, na kraju rodile i tek onda ju rjesile. I bilo je sve oke. Ali znam da ti nije lako i zbog onih iskustva koja su losija. Svakako se nadam da ces ju rijesiti pa da si mirna!

    Riri, ti si si nasla nacin. Pamtis kaj ti muz kaze pa ga "u snu" izdevetas! Kao, jao ljubavi ne sjecam se

    Ja cu jos vidjeti dal ce biti bas s nama u krevetu, ali obzirom da ce biti uz sam krevet sa spustenom stranicom, dode skoro na isto. Uz malo vise respekta prema osobnom prostoru
    Ja se inace probudim na onu vibraciju mobitela prije alarma
    I znala sam se buditi kad mi kujici bude zlo, tko ima psa znat ce. Ono njihovo "pumpanje" prije riganja, na to se skace iz kreveta u punoj budnosti hahaha.

  26. #526
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hahaha Kli, nadam se onda i kod sebe istom scenariju.
    Vidjet ću još hoću se usuditi. U svakom slučaju, bit će pored nas.

    Ivana Nadam se da će brzo proći, baš se oteglo..

    Alice, žao mi je. Šteta da tolika doza nije djelovala. Držim fige za idući bris, ali što Jagodica kaže, često to sve bude okej unatoč bakteriji, žene ju riješe kasnije.

    Hulahop, idem kući. Nakon više od 100 dana, napokon i to dolazi! Baš se veselim.

    Jagodice hahahaha pa znaš i sama da nekad baš zasluži. Ali to je sve slučajno, dobra sam mu žena haha

  27. #527
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jagodica ja sam se budila kad.mi pas skoci s kauca i udahne prije nego sto ce poceti cviliti da oce van.... taj neki instinkt je cudo

  28. #528

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Ajme Riri super!! Bas mi je drago!

    Ja imam inace jako lagan san, ali nekako bi se smirenije osjecala da je beba u svojoj sigurnoj zoni krevetica koji je kraj nas. MM spava kao top, mislim da njega ni dreka bebe nece buditi. Katkad i zahrce kao top. No, vidjet cemo sve kad dode...

    Just me, kako ste vi?

  29. #529

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hello!

    Riri, jos malo i kucaaaaaaa, bravo-izgurali ste!

    Istina je da ko god ima cvrst san sve se promijeni kad postane mama (meni bar jeste).

    A ja....ja sam pala u neku fazu....kao neko ko se bori sa anksioznoscu od djetinjstva i ide na psihoterapije radi trauma iz djetinjstva pa sad i radi borbe sa anksio (ali ne redovno jer kosta) bas me nesto poremetilo. Sinoc sam imala kontrakcije ali ne one bolne nego samo stiskanje stomaka sto sam pomislila da su one normalne Braxtonke pa sam samo popila Buscopan. Nisam se nikom javljala jer nije bilo bolova. Ne bih rekla da je to razlog da idem na kliniku ako se desi preko vikenda. Riri, kakvo je tvoje iskustvo? Sad mi je sve u glavi d amozda urea ne uzrokuje kontrakcije na sto nisma pomisljala jer sam vjerovala da je doza ubila. No, ubila je samo moju probavu i probavni sistem.

    Razmisljam pokusati biljem ali me strah da ne napravim sta lose. Danas se dogovorila sa jednom koja se bavi time i ima biljnu apoteku te je sebi cin izlijecila da vidim sta misli i moze ponuditi da napravi ali bih spisak odnijela ginekologu. On nije za bilje....ali kontam s obzirom da nemamo nekih opcija mozda i pristane ako to nisu biljke koje izazivaju kontrakcije. Ne znam...ne mogu reci da nisma uplasena nakon ssvega sto sma cula pustit je mjesec tek tako. Moj doktor je bas opusten i ne brine ali je zabrinut i to mi je znak da....ne ide po planu. Ako ste culi da je nekom nesto pomoglo....

    Dosta o urei, izvinite li lakse mi kad pisem jer me smori do pocetka trudnoce uz druge stvari (neurogeni mjehur me posebno iritira). Pokusam je prestat spominjati. :D

  30. #530
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop

    Alice, Buscopan ti je ginekolog prepisao? Jesi si uzela magnezij? Ako nisi, uzmi. BH kontrakcije nisu opasno stanje, ali važno je da ne budu prečeste i da nema jakih bolova. Ja sam BH imala od 15. tjedna i uzimala magnezij. Međutim, nastali su drugi problemi, prave kontrakcije, otvaranje, starenje posteljice.. Tako da se kod mene morala obaviti serklaža i cijelo vrijeme sam na tokolizi, od 10.11. kad sam završila u bolnici. Znam da zvuči kao loša motivacija, ali samo ti želim reći da sve i da ode dalje (jer ti je već spominjao tokolizu), postoje opcije za zadržati bebu unutra.

    Ako ti kontrakcije nisu jako bolne, ako prođu brzo i ako se ne ponavljaju često, to bi trebale biti BH kontrakcije i trebao bi pomoći magnezij. Za Buscopan ne znam kako djeluje, pročitala sam sad da se ne preporučuje u trudnoći, zato sam te pitala jel ti to ginekolog dao. Kod mene je ispalo tako da sam išla u bolnicu vikendom, ali meni je bilo bolno i krvarila sam. Ako ti bilo što bude čudno, idi.

    Nijedan ginekolog neće biti baš otvorenog stava za biljke i za taj način liječenja, ali tebi nakon onakvih doza antibiotika koje nisu pomogle, stvarno ne preostaje ništa drugo. Ja bih ti rekla da svakako probaš i to, barem ćeš znati da si napravila sve. Pazi samo na to da su to biljke koje su dopuštene u trudnoći, ali to i sama znaš.

  31. #531
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I da, razumljivo je da se bojiš. Ja se razdoblja od 10.11. pa tamo negdje do iza Božića ni ne sjećam po nečemu drugom osim po plakanju. Svaki osjećaj je za čovjeka. Ne treba se prepustiti očaju jer onda ni ne razmišljamo kako treba, ali ne treba ni to sve kopati u sebe. Samo ćeš nahraniti anksioznost. Kažem iz iskustva. Srećom postoje stručnjaci koji ti mogu pomoći. Ja vjerujem da će sve biti u redu i s tobom i sa bebom. Sretno!

  32. #532
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice i ja bi malo pogledala te trave, koje su ok i vidila da probas tako.
    Drzim fige da se smiri situacija.

    Mi smo dobro. Dermatitis je naporan i frustrira me opet malo staaalna upotreba kortikosteroidnih masti. Ici cu po drugo misljenje jos. Al ako nista, mazati cu to jer s onim ranama opet ziviti....
    Jos ja ne osjećam bas ili ne znam osjetiti. Mozda i jesam, a da neman pojma.

  33. #533

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hvala na podrsci cure.

    Riri, kontrakcije su sinoc bile svaka dva minuta jedno 15ak min (max 20) ali bez trunke bola. Samo ono tvrdo-mekano kao da neko pesnicom cijedi pa pusti. Buscopan mi je gin dao....sad me uplasi ti. Dao mi i to i Buscopan i vratio Duphaston 3x1. Koji magnezij mi ne najbolji, odnosno ima li neki koji ne bih trebala ili je svejedno?

    Biljke....za nekih pola sata idem na razgovor s tom sto se bavi biljkama pa cu vidjet sta predlaze i onda istrazivati. Strah me i tu da ne napravim belaj. Citam da je ulje divljeg origana odlicno ali se ne smije, takodjer cajevac, a i bijeli luk u vinu.

  34. #534
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Cajevac se ne smije u trudnoci? Ja sam nasla miljon clanaka da smije

  35. #535
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, raspitaj se za magnezij. Mozes bilo koji, ali mislim da ti je magnezij citrat najbolji. Nadam se da bude sve okej. Normalno je da se sad osjecas svakako i svasta ti prolazi glavom, probaj kolko mozes fokusirati se na neke pozitivne detalje u svemu tome.

    JustMe, nadam se da si sa ranama mirna, ne do kraja trudnoce nego zivota.

    Mene od jucer prepone rasturaju, kolko god bolno nekako mi je to slatko :mrgeen:
    Samo nisam navikla da sporo hodam pa sam sama sebi cudna. I nejde mi bas kad ocu noge prekriziti
    Al eto, osim pokreta bebaca, neki konkretniji znak trudnoce. Ako ne brojim zgaravice svakodnevne. Javim kad se rodi dal ima puno kose

  36. #536

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Just me, ne preporucuje se oralno uzimanje. Inace etericna ulja se ne preporucuju. Za cajevac konkretno nije dokazano da nije stetan pa se treba izbjegavati. A nasla sam negdje odgovor od neke koja se bavi fitoterapijama da je nije OK za trudnocu.Ispitam jos.

  37. #537
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, nisam te htjela uplašiti, samo pitam jer nisam to čula.
    Ali tvoj ginekolog zna bolje od mene u svakom slučaju. Ne znam baš da ima neki magnezij koji ne bi trebala, najbolje da se raspitaš direktno u ljekarni. Imaš recimo Nutripharm ako ćeš šumeće tablete, obične tablete imaju Solgar i Twinlab.. Ima puno izbora.

  38. #538
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja sam si uzela magnezij sumeci i cisti ga popijem ko sokic. Visak magnezija otvori probavu i izadje kroz tekucinu. Ali posto imas takvu situaciju pitaj za sve.

    Za,cajevac sam o ja tako citala ali mozda kupke, obloge... ja imam kremu od cajevca koju mazem si na ova sranja.

    Jagodica drzim fige za ovo sto si rekla. Dosta mi svega toga,hahaha.
    Kakvi su sad udarci bebe? Ja se bas zalim riri da nisam sigurna jel to beba il da cu prdnut. Grozna sam sama sebi. Sad cekam neke jace kad sam ocito ja cudna

  39. #539
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Potrazi mg u obliku magnezij citrata. Mozes do 800mg na dan, rasporedis jutro/popodne. Imas u DM njihova marka, Mivolis i dobar je. Eventualno moze imati laksativni ucinak, ali to je mg. I duphaston ti je super. Smirit ce ti ta kombinacija bh kontrakcije.

  40. #540
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Riri, bravo!!! Docekali ste lijepe tj, sad jos koji tj doma i ti si spremna za malisu

  41. #541
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe, na momente osjecam isto, ali tu i tamo se iznenadim jer zna biti malo jace. Na dlan osjetim bas te neke jace pokrete, muz jos nista. Definitivno kak odmicu dani su pokreti cesci i jaci, ali to tu stvarno nijanse. Od 18tt kad sam osjetila do sad do 21tt se nije puno promjenilo. Tako da treniranje strpljenja.

  42. #542
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Justme hahahahaha ja i dalje mislim da je to bila beba, ali ajd čekam te.

    Rominka
    Da, još malo i stiže. Još uvijek ne mogu vjerovati da je skoro pa kraj puta.
    Kako si ti? Koliko je sad tt?

  43. #543
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Riri izgleda da je.
    Ja sam stvarno ocekivala neki trenutak, di staje vrijeme i sl, a ne.... lezim i cudim se sto sam naduta tako a nista nece van. Tj nestane uopce taj osjecaj kad prodje maternicu.

    Al evo da negdje zabiljezi. Taj prvi osjecaj je bio 18tt.
    Meni je posteljica naprijed pa pretpostavljam da cu na trbuhu osjetiti kasnije malo.
    Ima li tko iskustva?

  44. #544
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Justme hahahahaha ja i dalje mislim da je to bila beba, ali ajd čekam te.

    Rominka
    Da, još malo i stiže. Još uvijek ne mogu vjerovati da je skoro pa kraj puta.
    Kako si ti? Koliko je sad tt?
    Od starta nas vjezbaju strpljenu ta nasa mala srceka.

    Ja sam sad 28+4tt. Klinci su dosta veliki, barem se meni tako cini decko 1,3kg, a curka 1,1kg, lijepo se prate. Cerviks 5,5...ma za sad sve za pet!

  45. #545
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Justme, mojoj curki je posteljica sprijeda i nju sam osjetila dosta kasno, tek 22tt dok je mali lupao vec od 19tt.

  46. #546
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ee hvala rominka. Bas me zanimalo jeli i to moze biti razlika.
    A moja bome mene da, a nisam inace strpljiva.
    Bas mi jw drago da imas sve savrseno. Divoota

  47. #547

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Rominka, vas to lijepo zvuci!

    Ja sam postala tako blesava, sok umjesto u frizider stavljam u ormar sa casama, posude sve krivo stavim i to kasnije skuzim, brojke krivo vidim. Svasta

  48. #548
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Hula hop navikni se. To ne prolazi hahahaahhahahahhaahah
    Ja sam mislila da ce prestat kasnije... nije. Samo sam naučila skrivati

  49. #549
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja odem van, jedna cipela zakopcana, druga ne. Dodem doma, skuzim da nisam stan zakljucala na odlasku. Odlozim mobitel, za 5sec ne znam di je.
    Meni je posteljica straga, negdje sa 18tt prvo znakovi.
    Rominka, super za cerviks! Meni bio 5,1 u 16tt i 4,9 sad u 21tt. Ne znam dal je normalno da se malo skrati tj da nije uvijek isto? Ali 4,9 znam da je dobra duzina pa me ne muci to previse.
    Ja ne znam kaj bi jela od zgaravice... Od svega me uhvati, i danima vec sam u fazi di bi jela a ne znam sta. Kaj god si zamislim kao ne bi to, a jede mi se nestooooo.

  50. #550
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mene je sad u zadnjih 10ak dana posteno pocela muciti zgaravica i to do te granice da osim vode sve ostalo ju izaziva. Na kraju sam morala kupiti rennie ili tako nekako i redovito dva sata nakon obroka pojesti jednu tableticu...
    A ta trudnicka smotanost....uffff, krenes jedno radit a zavrsis sasvim deseto...cari trudnoce.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •