Stranica 58 od 60 PrviPrvi ... 8485657585960 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,851 do 2,900 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #2851
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A uvježbavao je pucanje u streljani s tatom na pomičnoj meti.:rolleyes:

    Strašna tragedija, nepovratni gubitci, a opet zakazao je sustav (višegodišnje maltretiranje, vršnjačko nasilje), društvo, sama obitelj tog dječaka (perfekcionistički zahtjevi da bude izvrstan učenik, kako ne primjetiš kakve strahote su ti u glavi djeteta???, oružje u stanu, pucanje u streljani s 13 god). Koliko god će nekima zvučati nerazumno i on je bio žrtva.

    Ne kažem da nije monstrum, al priča je kompleksna i završila je ovakvom prestrašnom tragedijom.

    Ne daj Bože nikome da ovako nešto doživi, ne znam kako će preživit ti jadni roditelji a i djeca koja su svjedočila svemu će se još dugo oporavljat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.05.2023. at 21:35

  2. #2852
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sumnjam da će za mjesec dana nazad u školu. Prije u neku pshijatrijsku bolnicu za djecu. Jer nije on pukno taj tren pa na mah nego planirano, s popisom za odstrel, uvježbavao pucanje itd... nisam psihijatar ali mislim da je prilično jasno koja mi je dijagnoza na pameti. A takvima stvarno ne trebju vijesti na TV za ideje imaju oni sasvim dovoljno izvora informacija koje ih zanimaju.
    Je, ali ocito nije politicki korektno dati djetetu tu dijagnozu. Iako je jako cudno da nitko od strucnjaka kod kojih je bio u pracenju nije nista primjetio.

  3. #2853
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bio je žrtva, ne kažem da nije, ali problem kojeg je on stvorio ipak nadilazi probleme koje je imao.

    Vučićev prijedlog danas, kontrolirati držanje oružja i vidjeti jesu ispunjeni uvjeti kod osoba koje ga drže. Pa mislim, predsjednik države u kojoj na 100 stanovnika ima 39 komada vatrenog oružja predlaže da se to kontrolira. Pa tko je tu lud? Očito sam i ja luda kad sam naivno mislila da oružje posjeduju samo ljudi koji imaju neki razlog, tipa posao, ne znam.

    Meni je to prestrašna stopa, znači postoji itekako dobra šansa da uđem u stan kod nekog na kavu, a on u ormaru ima pištolj. Krasno stvarno, vrhunski zakoni. Osoba koja posjeduje pištolj ga je spremna i upotrijebiti, zašto bi ga inače imala.. a naš predsjednik se dosjetio da bi se to možda moglo i iskontrolirati.

  4. #2854
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Predsjednik vam je a ono bez komentara sam.

    Nisam imala pojma da toliko ljudi ima doma oružje. Za koji klinac će nekom oružje ako mu to nije profesija (policija, vojska, i sl.).

    Po mom mišljenju treba mijenjat zakon i ograničit mogućnost posjedovanja oružja u kućanstvima.

  5. #2855
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Užas!
    Ovo dijete je zlo. Ne znam je li psihijatrijski slucaj. Psihijatrija, koliko znam, ne lijeci zlo. Njemu sad vjerojatno treba lijecenje nakon svega.

    Ali s druge strane, vec sam pisala na temi o cjelodnevnoj skoli, vjerujem da strucne sluzbe u Beogradu nisu bolje rijesene od zagrebackih. Dakle, dijete je zrtva vrsnjackog nasilja. Citala sam jucer neke zanimljive psihoanalize, u jednoj stoji da je moguce da dijete nije bilo suocavano s problemima, vec je uvijek netko drugi rijesavao za njega probleme. Vjerojatno bi neko drugo dijete na isto maltretiranje drugacije reagiralo. Ali u skoli nije rijesavano to nasilje. Strucne sluzbe nisu to rijesavale. Bila je samo jedna prijava nasilja. Ljudi ni ne racunaju na podrsku strucnih sluzbi. Sustav ne funkcionira. Ako ucitelj, psiholog i pedagog prepoznaju problem, da bi doslo do nekog rjesenja mora biti i vanjska podrska. U zg je nema. CZSSovi nisu opremljeni. Na djecjoj psihijatriji se ceka mjesecima da uopce uzmu dijete na procjenu.
    Vucic u svojim mjerama nije predlozio uvodjenje jasnih procedura s rokovima kako postupiti kod prijave vrsnjackog nasilja. Kad bi se probili rokovi vidjeti zasto i korigirati tu kariku u lancu. Ili otpustanjem nesposobne osobe ili zaposljavanjem dodatne osobe. Preozbiljni su to problemi. Sad se i pokazalo. Nadam se da ce se i kod nas trznuti. Ali od detektora oruzja je bitniji rani rad s djetetom. I onim zlostavljanim koji se ne zna obraniti i s onim koje zlostavlja.

  6. #2856
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Predsjednik vam je a ono bez komentara sam.

    Nisam imala pojma da toliko ljudi ima doma oružje. Za koji klinac će nekom oružje ako mu to nije profesija (policija, vojska, i sl.).

    Po mom mišljenju treba mijenjat zakon i ograničit mogućnost posjedovanja oružja u kućanstvima.
    I ja sam sokirana kolicinom oruzja. Ako je 39 na 100, sto to znaci da gotovo svako kucanstvo ima kakav pistoljcic za svaki slucaj. Je l nije za sportsko streljastvo dovoljan zracni pistolj? Duboko suosjecam s roditeljima poginule i ranjene djece, s obitelji portira i s uciteljicom.

  7. #2857
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam sokirana kolicinom oruzja. Ako je 39 na 100, sto to znaci da gotovo svako kucanstvo ima kakav pistoljcic za svaki slucaj. Je l nije za sportsko streljastvo dovoljan zracni pistolj? Duboko suosjecam s roditeljima poginule i ranjene djece, s obitelji portira i s uciteljicom.
    Nemoj se zavaravati da je u Hrvatskoj puno bolje... Nakon rata ostalo je toliko oružja po ladicama da se ne usudim ni razmišljati o tome, a trend se nastavlja... Malo malo pa vidiš u vijestima i crnoj kronici gdje su sve našli oružje i tko je sve predao oružje, a postavlja se pitanje koliko toga nije nađeno. Pogledaj samo po oglasnicima koliko se toga prodaje, a to je samo vrh sante leda. Nisam sigurna da postoji rješenje za to. Tempirana bomba...

    Općenito, kultura nasilja je uzela maha. Ne možeš uključiti tv ili internet, a da ne teku potoci krvi, ne samo na vijestima nego su i brojni filmovi i serije tako napravljeni. O društvenim mrežama da i ne govorimo. Kao da postoji trend formiranja mišljenja širokih masa da nasilje bude prihvatljivo. S jedne strane nas tlače s kojekakvim papirima i izjavama o neprihvatljivosti dječjeg rada i slično, a s druge su ta ista djeca izložena nasilju doslovce na svakom koraku. Ne znam što bih rekla... a bojim se da više ne postoji siguran kutak gdje nije tako.

  8. #2858
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Peterlin, ne zavaravam se. Svjesna sam. Oruzje iz JNA skladista su posvud zavrsavala. Vlasnici nemaju dozvole ni kompetencije. Ilegalno je relativno jednostavno doci do pistolja. Sjetila sam se ovog teksta kako su novinari za 50 sati nabavili kalasnjikov:
    https://sibenski.slobodnadalmacija.h...-splitu-643594

  9. #2859
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

  10. #2860
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ali ocito nije politicki korektno dati djetetu tu dijagnozu. Iako je jako cudno da nitko od strucnjaka kod kojih je bio u pracenju nije nista primjetio.
    Ako me sjećanje ne vara, ta se dijagnoza niti ne daje prije neke kasnije dobi, mislim prije punoljetnosti.

  11. #2861
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam sokirana kolicinom oruzja. Ako je 39 na 100, sto to znaci da gotovo svako kucanstvo ima kakav pistoljcic za svaki slucaj. Je l nije za sportsko streljastvo dovoljan zracni pistolj? Duboko suosjecam s roditeljima poginule i ranjene djece, s obitelji portira i s uciteljicom.
    Da, tako ispada.. Baš sam čitala naš zakon o oružju, po njemu stvarno bez problema možeš dobiti dozvolu. I brzinskim guglanjem, postoje web stranice trgovina gdje se može kupiti identičan pištolj kakav je korišten u tom masakru. I to ne neka ilegalna prodaja na oglasnicima, nego stvarno trgovine koje prodaju između ostalog i vatreno oružje.

  12. #2862
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ako me sjećanje ne vara, ta se dijagnoza niti ne daje prije neke kasnije dobi, mislim prije punoljetnosti.
    Ma jasno. U djecjoj dobi se to stavi pod blaze izraze
    Ali oni glase -nedostatak empatije, izostanak krivnje ili kajanja... sigurna sam da ce isplivati s vremenom puno toga, ali ako je dijete imalo probleme ranije netko je morao primjetiti neke znakove.

  13. #2863
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Puno je toga sto je vjerojatno na kraju dovelo do ovog, i sad će krenuti tisuću i jedna teorija, ali pretpostavljam da se neće rijesiti ono sto je mislim najočiglednije - da mu nije oružje bilo dostupno u obitelji teško da bi ga se dokopao nekako drugačije, ne s 13 godina. Svatko tko drži doma oružje stvara priliku. A jednom će netko priliku iskoristiti.

  14. #2864
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Slazem se.

  15. #2865
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nesanica me natjerala da pogledam face i...opet ubijanje neduznih blizu Beograda. Napadac ima 21 godinu i jos nije uhvaćen. Više od 10 mrtvih.
    Ne znam što misliti, ne znam što reći.
    Ovaj je iz kuće uzeo automatsku pušku.
    Iz kuće!
    Automatsku pušku!
    Zbog svađe na košarkaškom igralistu!

  16. #2866
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    39,1 komad vatrenog oružja na 100 stanovnika, samo ću to reći. I to ono s dozvolom, što se zna. Ovaj grad u dva dana već dva puta puni naslovnice zbog oružja.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 05.05.2023. at 09:12

  17. #2867
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bože oslobodi.....
    Tuga teška...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.05.2023. at 09:19

  18. #2868
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    39,1 komad vatrenog oružja na 100 stanovnika, samo ću to reći. I to ono s dozvolom, što se zna. Ovaj grad u dva dana već dva puta puni naslovnice zbog oružja.
    Riri, nema više sigurnog mjesta pod kapom nebeskom. To ne postoji. Nije utješno to što je drugdje gore (Ukrajina, brojne zemlje ex SSSR, Jemen, Sudan, Etiopija, Kongo....na dalekom istoku Tajvan, pa onda Sjeverna i Južna Koreja, ne znam bez guglanja kakva je situacija između Indije i Pakistana, pa Afganistan, Iran.... nema tome kraja). Srednja i Južna Amerika imaju problema s narko kartelima. Kad kriminal dođe na vlast (a to nije tako rijetko koliko bi čovjek očekivao) napravi se vrzino kolo i nema tu laganih rješenja.

    Mene još dodatno muči nešto drugo - trudila sam se odgojiti djecu da se pridržavaju pravila, a vidim (i oni isto) da zbog toga često ispadaju budale, jer ih prešišaju oni koji se tih pravila ne drže. Od banalnih stvari npr. običnog pozdravljanja ljudi u okolini, kulture u prometu (uključivanje žmigavaca, puštanje pješaka na zebri), preko načina zapošljavanja - sve se nekako pokvarilo. Pitam se je li problem u meni (starim, jelte, pa tako i zvučim) ili je objektivno u tijeku baš nekakvo grozno razdoblje. Nije prvo - bilo je toga i prije i uvijek, ali mlađe generacije isto nisu toga pošteđene. Preslobodan protok informacija (društvene mreže) koji nije pod gotovo nikakvom kontrolom također dodaje ulje na vatru. Nažalost, nemam nikakav savjet. Svi smo žabe u istoj bari.

  19. #2869
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Mene još dodatno muči nešto drugo - trudila sam se odgojiti djecu da se pridržavaju pravila, a vidim (i oni isto) da zbog toga često ispadaju budale, jer ih prešišaju oni koji se tih pravila ne drže. Od banalnih stvari npr. običnog pozdravljanja ljudi u okolini, kulture u prometu (uključivanje žmigavaca, puštanje pješaka na zebri), preko načina zapošljavanja - sve se nekako pokvarilo. Pitam se je li problem u meni (starim, jelte, pa tako i zvučim) ili je objektivno u tijeku baš nekakvo grozno razdoblje. Nije prvo - bilo je toga i prije i uvijek, ali mlađe generacije isto nisu toga pošteđene. Preslobodan protok informacija (društvene mreže) koji nije pod gotovo nikakvom kontrolom također dodaje ulje na vatru. Nažalost, nemam nikakav savjet. Svi smo žabe u istoj bari.
    Uvijek će tako biti jer ih nisi odgojila da gaze, i nek nisi, mislim da je obraz važniji. Mislim da se ipak većina ljudi drži pravila, samo što su budaletine najglasnije i najvidljivije zbog načina na koji se ponašaju pa do onoga što postignu. Isto jedna banalna stvar od jutros iz trgovine: nas otprilike desetak stojimo u redu i čekamo, kad evo ga dolazi neki baja sa čipsom u ruci, preskače cijeli red i govori nama "ja ću nabrzinu". Ma nemoj, a mi ostali stojimo u redu tako dugo jer volimo upijati svaki korak do blagajne. I suzdržala sam se da mu nešto ne kažem jer sam prokleta išla proučavati te statistike o oružju pa se sad svakog bojim.

    Hoću reći, svi će sad vidjeti tog majmuna, nitko neće pamtiti nas deset normalnih koji smo se držali pravila. To je uvijek tako. Banalna situacija totalno, ali tih banalnih se nakupi hrpa pa se onda čovjek pita jel problem u njemu jer se drži pravila. Nekako se čini kao da ovi drugi uvijek bolje prođu dok se ti moraš više truditi.

  20. #2870
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Vučićevi mi nastupi izazivaju jezu. No, nije baš neka utjeha da susjedova trava nije zelenija.

  21. #2871
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Vučićevi mi nastupi izazivaju jezu. No, nije baš neka utjeha da susjedova trava nije zelenija.
    Je, nastupi su mu strasni. Ni malo u smjeru razuma i smirivanja situacije.

  22. #2872

  23. #2873

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    užas i užas... tuga pregolema... sućut svima ... ubijena su djeca (jučer i mladi), njihove obitelji, društvo ...pogodilo je i cijelu regiju (mislim da čak naši mediji pretjeruju s izvještavanjem oko događanja u susjednim državama)

    sve je moguće i kod nas, previše je oružja, vrijednosti i poštovanje su se izgubile
    strah me i tih naših susjeda koji s tolikim oružjem vrlo lako mogu ponovo pokrenuti oružane sukobe... ta mržnja i narativ da su hrvatski teritoriji bivši srpski teritoriji i da će ih kad tad vratiti, osvetiti se, izaziva strašnu nelagodu u meni ...

  24. #2874
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

  25. #2875
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek će tako biti jer ih nisi odgojila da gaze, i nek nisi, mislim da je obraz važniji. Mislim da se ipak većina ljudi drži pravila, samo što su budaletine najglasnije i najvidljivije zbog načina na koji se ponašaju pa do onoga što postignu. Isto jedna banalna stvar od jutros iz trgovine: nas otprilike desetak stojimo u redu i čekamo, kad evo ga dolazi neki baja sa čipsom u ruci, preskače cijeli red i govori nama "ja ću nabrzinu". Ma nemoj, a mi ostali stojimo u redu tako dugo jer volimo upijati svaki korak do blagajne. I suzdržala sam se da mu nešto ne kažem jer sam prokleta išla proučavati te statistike o oružju pa se sad svakog bojim.

    Hoću reći, svi će sad vidjeti tog majmuna, nitko neće pamtiti nas deset normalnih koji smo se držali pravila. To je uvijek tako. Banalna situacija totalno, ali tih banalnih se nakupi hrpa pa se onda čovjek pita jel problem u njemu jer se drži pravila. Nekako se čini kao da ovi drugi uvijek bolje prođu dok se ti moraš više truditi.
    Kad budeš starija, itekako ćeš dreknuti na te što prekaču red. Zadnjih 7-8 godina ne dao Bog ikome da tako uleti ispred mene. Puštam uvijek one s malo artikala za koje procijenim da im je teže nego meni.

  26. #2876

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam uvjerena da je neka psihopatologija u pitanju. Kad se na to doda kultura oruzja, nasilja, Zadruga i slicno, ocekivano je da se to moglo dogoditi. Ne vjerujem da iskljucivo okolinske okolnosti mogu toliko utjecati na nekoga da napravi takav masakr u toj dobi.
    Zao mi je zrtava, njihovih obitelji, ali zao mi je i tog djeteta i njegove obitelji kojima ocito nije na vrijeme pruzena adekvatna podrska i pomoc.

  27. #2877

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Meni nije žao tog djeteta. On je to, očito, planirao.

    Sad neka do kraja života on i njegov otac razmišljaju što su učinili.

    Možda dugotrajna kazna zatvora spriječi nekog budućeg ubojicu nevinih...

    Tko je konkretno mogao predvidjeti da bi se to moglo dogoditi?

    I kako to ubuduće spriječiti?

    Nikako, bojim se...

  28. #2878
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvjerena da je neka psihopatologija u pitanju. Kad se na to doda kultura oruzja, nasilja, Zadruga i slicno, ocekivano je da se to moglo dogoditi. Ne vjerujem da iskljucivo okolinske okolnosti mogu toliko utjecati na nekoga da napravi takav masakr u toj dobi.
    Zao mi je zrtava, njihovih obitelji, ali zao mi je i tog djeteta i njegove obitelji kojima ocito nije na vrijeme pruzena adekvatna podrska i pomoc.
    Slažem se. Sigurno se radi o patološkom poremećaju, a kako je do njega došlo i zašto nije prepoznat, tko to zna...

  29. #2879
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

  30. #2880
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, prestrašno!

  31. #2881
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A majke ti mile načina ....

  32. #2882
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Katastrofa.

    Nema tu ljudskosti, pa i jučer dok smo prosvjedovali, naš predsjednik izjavljuje da nas se u Beogradu nije okupilo ni 9000. Ma nemoj, volio bi da je tako, ali slike sve govore. Nadam se da će nas biti još više na idućem.

  33. #2883
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

  34. #2884
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Uvid u profile i mrežu klečavaca:
    https://www.portalnovosti.com/mariji...nici-podzemlja

  35. #2885
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Linkani tekst je dug i informativan, a profil klečavaca daleko od onog predstavljanog ovdje na forumu kao - muškarci su slabije zastupljeni na molitvi pa eto tu mole.

  36. #2886
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma užas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #2887
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Opet se širi negativna propaganda protiv muškaraca koji samo mole. Duboko me to pogađa. Njihova su srca čista, moje krvari jer to ne vidite

    Odlučno ustajem protiv insinuacija da UIO ima išta s time. Pa UIO samo želi siromašnoj djeci omogućiti ljetovanje u vili s bazenom. I svi oni isključivo rade za dobrobit najranjivijih skupina društva.
    Ali kako očekivati od ovih woke srpskih ljevičara da to vide...

  38. #2888

  39. #2889
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Uvid u profile i mrežu klečavaca:
    https://www.portalnovosti.com/mariji...nici-podzemlja
    Sada vidim i ovaj link..

  40. #2890
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mozda se i ovaj najnoviji raskrinkani nasilnik prikljuci pokajnicima koji klece i 'ratuju' za Mariju.

  41. #2891
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    ina33, ja sam totalno izvan sebe od te momčine rukometaša i njegovih prijatelja koji ga štite. Kako li se to shvaća 8. božja zapovijed Ne reci lažna svjedočanstva. Gledam baš na nekoj fb stranici od neke župe tumačenje te zapovijedi, koje počinje s:
    Ovom zapovijedi poziva se na iskrenost i istinoljubljivost u ponašanju i govoru. Dopušta se diskrecija i čuvanje privatnog života, poštivanje povjerljivih iskaza, državnih i strukovnih tajni.
    Bit će da to spada u diskreciju i čuvanje privatnog života.

    I komentar našeg poznatog patera Ike Madunića "omiljenog među mladima".
    "Denis Buntić je učinio jako lošu stvar jer je (ako je) tukao svoju ženu. Muževi, to nikad i nikad ne smijete napraviti! Osuđujem to potpuno. I jako je loše ako ima onih koji to ne osuđuju. A da nam nije to svima jasno, pokazuje uvijek neki novi slučaj nasilja nad ženama. No, osim žaljenja za pretrpljenu bol Denisove žene, nakon što sam preslušao njezin snimak, nekako, stadoh misliti o muževima koji, tko zna kakva sve nasilja i maltretiranja namjerno-iritantnih žena ne podnose? A takvih muževa je jaaako puno: strpljivih, snažnih, postojanih. Šteta što se o njima nikada ne govori, ne priča: More je divnih, snažnih muževa koji se stoički nose s lažima, cmizdrenjima, optužbama, manipulacijama, prenemaganjima, s nezrelošću… Naravno i posve je logično da ima jako puno brakova u kojima su žene negativne i loše, a muževi plemeniti i postojani. Dakle, more je muževa koji su prošli teške trenutke i ostali muževni, odvažni i ispravni."

    Sad sam usput naletila na komentar istog genija na BBB-ove, gdje traži da se prigrli sina razmetnog, jer nas inače neće biti. Pa kaže:
    Napominjem i podsjećam: nikada nitko nije tražio da se ove nesretnike poštedi pravde i istine, suđenja i zakona koji su pravedni, sankcije koja je prikladna i uobičajena. Što više, to ni njihovi roditelji nisu nikada tražili. Nego, samo to da moj brat, danas BBB, sutra Torcida, prekosutra neki „pe*er“… – ima pravedno suđenje, i da mu se otvore vrata povratka kući.
    Čovjek izjednačava homoseksualca s huliganom i ubojicom i želi ga prigrliti nakon pravednog suđenja. Čista dobrota iz njega teče.

  42. #2892
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Razmišljala sam, neki dan pod tušem, kaj bi se moglo napraviti da ih se demotivira. Da stanem pred više njih i kažem "gledam te". Ili samo pofotkam lice telefonom. Da im se nasmijem u lice. Ili što? Obični ignore od cijele javnosti? Ali čitajući ovaj tekst jasno je da je to red umobolje kojem ne bi pomogao cijeli red psihijatara. Što je gore, nekad mi se čini da su većina muškaraca latentni mizoginisti.

  43. #2893
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je ozbiljno loše od jučer. Kao da imam kamen u želucu od količine komentara žena i muškaraca koji se pitaju s čime ga je isprovocirala, što je do sada čekala, koliko je usne napumpala, koliko je histerična jer valjda je za očekivati kad te netko udara da šutiš i trpiš. Komentara da nije dobila batine nego par šamara, a to je valjda u redu, to je odgojna mjera.
    Stav ovog svećenika me nije šokirao iako mi se povraćalo kad sam pročitala, šokiralo me da je to javno napisao, a napisao je jer zna da ima podršku većine javnosti.
    Lijepo naše hrvatsko društvo izgleda još nije izašlo iz špilje... Fuj.. Fuj.. Fuj

  44. #2894
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Slažem se... ali nije problem što društvo nije izašlo iz špilje. Bili smo mi izvan špilje prije par desetljeća, ali smo se vratili dublje nego ikad. Na mnogim razinama, ne samo ljudskim pravima.

  45. #2895
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ozbiljno loše od jučer. Kao da imam kamen u želucu od količine komentara žena i muškaraca koji se pitaju s čime ga je isprovocirala, što je do sada čekala, koliko je usne napumpala, koliko je histerična jer valjda je za očekivati kad te netko udara da šutiš i trpiš. Komentara da nije dobila batine nego par šamara, a to je valjda u redu, to je odgojna mjera.
    Stav ovog svećenika me nije šokirao iako mi se povraćalo kad sam pročitala, šokiralo me da je to javno napisao, a napisao je jer zna da ima podršku većine javnosti.
    Lijepo naše hrvatsko društvo izgleda još nije izašlo iz špilje... Fuj.. Fuj.. Fuj
    Zaista sve fuj, ja nisam snimku mogla ni poslušat. Imala bi valjda noćne more. Potpis na cijeli tvoj post.

  46. #2896
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se... ali nije problem što društvo nije izašlo iz špilje. Bili smo mi izvan špilje prije par desetljeća, ali smo se vratili dublje nego ikad. Na mnogim razinama, ne samo ljudskim pravima.
    Amen to this.

  47. #2897
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Smrznula sam se na komentare ispod vijesti o malom 14 g koji je prijavio oca za šaketanje. To bi sad redom službe trebale kroz ove komentare i gledati tko ima malu djecu i izdvajati ih od ovih kojima je "lomljenje kuhača" na djeci super.

  48. #2898

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ozbiljno loše od jučer. Kao da imam kamen u želucu od količine komentara žena i muškaraca koji se pitaju s čime ga je isprovocirala, što je do sada čekala, koliko je usne napumpala, koliko je histerična jer valjda je za očekivati kad te netko udara da šutiš i trpiš. Komentara da nije dobila batine nego par šamara, a to je valjda u redu, to je odgojna mjera.
    Stav ovog svećenika me nije šokirao iako mi se povraćalo kad sam pročitala, šokiralo me da je to javno napisao, a napisao je jer zna da ima podršku većine javnosti.
    Lijepo naše hrvatsko društvo izgleda još nije izašlo iz špilje... Fuj.. Fuj.. Fuj
    Potpis

  49. #2899
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    ina33, ja sam totalno izvan sebe od te momčine rukometaša i njegovih prijatelja koji ga štite. Kako li se to shvaća 8. božja zapovijed Ne reci lažna svjedočanstva. Gledam baš na nekoj fb stranici od neke župe tumačenje te zapovijedi, koje počinje s:

    Bit će da to spada u diskreciju i čuvanje privatnog života.

    I komentar našeg poznatog patera Ike Madunića "omiljenog među mladima".
    "Denis Buntić je učinio jako lošu stvar jer je (ako je) tukao svoju ženu. Muževi, to nikad i nikad ne smijete napraviti! Osuđujem to potpuno. I jako je loše ako ima onih koji to ne osuđuju. A da nam nije to svima jasno, pokazuje uvijek neki novi slučaj nasilja nad ženama. No, osim žaljenja za pretrpljenu bol Denisove žene, nakon što sam preslušao njezin snimak, nekako, stadoh misliti o muževima koji, tko zna kakva sve nasilja i maltretiranja namjerno-iritantnih žena ne podnose? A takvih muževa je jaaako puno: strpljivih, snažnih, postojanih. Šteta što se o njima nikada ne govori, ne priča: More je divnih, snažnih muževa koji se stoički nose s lažima, cmizdrenjima, optužbama, manipulacijama, prenemaganjima, s nezrelošću… Naravno i posve je logično da ima jako puno brakova u kojima su žene negativne i loše, a muževi plemeniti i postojani. Dakle, more je muževa koji su prošli teške trenutke i ostali muževni, odvažni i ispravni."

    Sad sam usput naletila na komentar istog genija na BBB-ove, gdje traži da se prigrli sina razmetnog, jer nas inače neće biti. Pa kaže:
    Čovjek izjednačava homoseksualca s huliganom i ubojicom i želi ga prigrliti nakon pravednog suđenja. Čista dobrota iz njega teče.
    Ja te u potpunosti razumijem. Toliko duboko je mizognija usla u sve pore da je rijetko tko, kad zagrebes malo dublje, ne iskazuje lijepeci epitete "histerija", 'nema humora", "glupa", to su glupe teme i zasto se nije makla (ovome su posebno sklone zene, po mom iskustvu). I meni je mucno u zelucu od toga. I ta muka ce ostati i zahtijevat ce od mene neke prilagodbe vezano za dosad rel. blozak krug ljudi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.10.2023. at 13:50

  50. #2900
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    (ovome su posebno sklone zene, po mom iskustvu).
    Od muske mizoginije, gora mi je ženska. To nikako ne mogu shvatiti, a nije rijetkost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •