Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 435

Tema: samohrana majka i banka sperme

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno samohrana majka i banka sperme

    Pozdrav svima.
    Nova sam ovdje, zbog prevažnog mi pitanja.
    Uskoro ću 37. Sama sam. Dugogodišnja veza se raspala prije dosta vremena. Ne, nisam u paničnoj potrazi za onim Pravim, naprotiv, znam biti sama. Uspješna sam, situirana, ok sam.
    Ali .... želim biti mama. Zbilja želim. Godinama nisam uopće čula niti shvatila da mi onaj sat otkucava, ali sada ga nekako čujem. Nisam spremna jurcati uokolo tražeći oca svome djetetu, nisam više spremna na kompromise kao u dvadesetima i ne želim provesti život (ili dio života) s bilo kime, zato da ne budem solo.
    Ali, želim dijete.
    Dugo sam razmišljala. O etici i moralu. O toj odluci kojom svjesno dijete zakidam za pojam oca.
    I shvatila da više nemam nikakvih dvojbi. Želim i mogu.
    Mogu li?
    Od posvajanja sam odustala. Zbog procedure koju prolaze bračni partneri glava me zaboljela. Gdje bih ja bila u svemu tome?
    Ostaje banka sperme.
    Ima li netko ikakvih korisnih informacija? Je li izvediv i realan odlazak u neku privatnu kliniku u inozemstvu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Nitko?
    Da sam u SAD-u ovo ne bi bio problem. Ne znam odakle da krenem ... help....

  3. #3
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Nažalost lorena nemam nikakvih informacija o bankama sperme ni u Hr ni u inozemstvu, zaguglaj pa pokušaj nešto naći. Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Pokušavam googlati, ali ne nalazim rješenje, osim da odem u SAD.
    Je li moguće da u Europi tako nešto nije moguće?!

    Iz Pronatala u Pragu su mi odgovorili da rade samo s parovima.

  5. #5
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Lorena, sto se tice banke sperme, koliko ja znam, najveca evropska banka je u Danskoj- odatle vecina klinika uzima materijal. Ne znam kakvi su njihovi eticki kodeksi i zakoni i da li odobravaju upotrebu sperme u slucajevima kao sto je tvoj. Takodje, raspitaj se u kojim drzavama je to dozvoljeno, jer ce ti trebati i klinika koja ce taj proces obaviti.
    Sretno!

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lorena, na žalost u Hrvatskoj nema šanse za to. Proguglaj malo liberalnije zemlje eventualno Španjolska, nadam se da će ti se javiti forumašica pino, ona dosta zna o međunarodnim stvarima, navodno je i u Rusiji dosta liberalno, to možda možeš najlakše preko srpskog foruma nekog skužiti - ima ti forum Kutak za društvance, proguglaj to. Vjerujem da je sasvim izvediv i realan odlazak u kliniku u inozemstvo, samo se na ovom forumu baš o tome ne piše, kreni dalje, eventualno pošalji pp pino, ona zna puno o legislativama vezano za MPO u cijelom svijetu.

    Vezano za posvojenje, u Hrvatskoj znam za slučaj žene koja je posvojila, a bila je samohrana, ali radilo se o starijem djetetu koje je imalo neke posebne potrebe i ženi medicinarki, ali stvarno jest jako rijetko.

    Sretno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    možeš provjeriti i u češkim klinikama,meni se čini da je njihov zakon dosta liberalan. a sad ...ovo je više kao šala ali u principu te nitko ne provjerava ,hoću reći i da dođeš sa "mužem" (neki dobar prijatelj) koji je "neplodan" i kažeš da trebaš donora,mislim da bi išlo. možda malo pretjerujem-nadam se da me neće izbaciti s foruma ali i to je opcija.

  8. #8
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja bi u tvojem slučaju najprije ispitala Češku. Postoje dvije klinike gdje govore hrvatski u Pragu i koje su najčešća odredišta za hrvatske parove koji trebaju donacije, a to su Pronatal Prag (dr. Mardešić) i Prague Fertility Center (dr. Lazarovska - nekad je radila u Pronatalu ali otprije čini mi se godine dana ima svoju kliniku; oba centra imaju sestre koje pričaju hrvatski). Mislim da se zna dogoditi da žena tamo npr. putuje na postupak sama ako ide na doniranje sperme. Nisam 100% sigurna koji im je zakon - mislim da nemaju eksplicitni zakon nego se vode po Europskoj direktivi o tkivima i stanicama koje samo propisuju tehničke stvari i kvalitetu ali ne i tko može na MPO, pa onda svaka klinika odlučuje koja im je politika oko toga. Skupljamo informacije o tim klinikama na http://potpomognutaoplodnja.info/ind...d=49&Itemid=84

    Druge zemlje u okruženju - Slovenija nema donacije za strance ionako, Austrija, Italija i Njemačka zakonom zabranjene donacije (osim inseminacije, ali za parove), sve istočnije od nas je sumnjive kvalitete, Madžarska ima jezičnu barijeru, Poljska ne vjerujem da ima jer je previše katolička, Slovačka vjerojatno ima, Grčka sigurno ima ali opet ima jezičnu barijeru.

    Hrvatska otpada u svakom slučaju, iz više razloga:
    1. zakonom zabranjeno - na MPO mogu ići samo neplodni i samo parovi
    2. banka sperme je prazna
    3. spolne stanice u HR se ne smiju uvoziti ni izvoziti

    Znam da toga ima dosta u Belgiji. Belgija ima vrlo permisivno zakonodavstvo i dozvoljeni su mnogi postupci koji u drugim državama nisu. Npr. Belgija je poznata po tome da mnogi lezbijski parovi iz Francuske idu tamo jer u Francuskoj je kao i u Hrvatskoj dozvoljeno samo za bracne ili stabilne vanbracne zajednice. Međutim Belgija je daleko i skupa je.
    Neke zapadne europske zemlje koje dopuštaju MPO samim ženama su:
    Belgija, Cipar, Danska, Finska, Engleska, Grčka, Nizozemska i Španjolska
    Cipar posebno ima dosta razvijen reproduktivni turizam jer je relativno blizu Italije gdje je donedavno sve bilo zabranjeno (a donacije jos uvijek i jesu), a na Cipru je sve dozvoljeno, uključujući i surogat majku. Isto tako i Španjolska ima ogromnu industriju reproduktivnog turizma i to je glavno odredište za engleske (i talijanske) parove koji žele doniranje jajne stanice, koje iako su dozvoljene u Engleskoj, jednostavno ih tamo nema, a ni uspjeh IVF-a nije nešto.

    Mislim da je glavni razlog zašto neka zakonodavstva ne dopuštaju MPO samim ženama to da bi onda lezbijski parovi mogli imati djecu. U Hrvatskoj je 2004. postojao prijedlog zakona koji bi ipak dopustio i samim ženama, ALI za to bi trebale proći komisiju... Tako da ni u tom, kako su ga neki zvali "preliberalnom" nacrtu zakona, nije bilo baš jednostavno.

    Eto to je koliko znam, sretno, i javi se ako nešto saznaš jer mene također zanima.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A propos posvajanja, mislim da je posvajanje od strane samohrane majke dozvoljeno u dosta zemalja, znam slučaj prijateljičine prijateljice koja živi u Španjolskoj, a posvojila je dijete iz Kine, ali to je jedno veće društvo i liberalnija zemlja u kojoj se puno toga više tolerira, pa, ako nisi od onih koje imaju živaca za probijanje leda, možda bi to bilo teže. U svakom slučaju, i strane agencije za međunarodna posvajanja su sve aktivnije i kod nas, s obzirom da je kod nas, najčešće zbog pravne tromosti, uistinu teško posvojiti i na 1 dijete dolazi 10 (više ili manje) zainteresiranih parova, dosta ih otpadne kad shvati koliko je to teško.

    Eventualno možeš vidjeti kolika je izvedivost i troškovi jedne i druge opcije. Moguće da je IVF jeftiniji od internacionalnog posvajanja, ali IVF, čak i ako nemaš problem, nije 1 na 1, pogotovo u dobi od 37 godina, dakle, moguća je vremenska perspektiva... IVF uspijeva u manje od 50% slučajeva prvi put, tako da je moguće da u vremenskoj perspektivi to ispadne skuplja opcija, a mislim da ove međunarodne agencije "garantiraju" uspijeh tj. stvar završi s posvojenim djetetom. IVF nema garancije, Slovenci računaju da jedan prosječni par, žena oko 35-te, uspije unutar 4 postupka, a godine žene jesu limitirajući faktor, osim ako ne bi išla na donaciju embrija..

    Jezične barijere po IVF centrima - vjerojatno tamo gdje je dozvoljena donacija sperme imaju osoblje koje govori eng. jer imaju međunarodnu klijentelu, tako da ako ti govoriš eng., onda to možda i nije takav problem.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.05.2010. at 12:34

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne da mi editirat - Slovenci računaju da 60% prosječnih pacijenata (znači, žena ne u nekim visokim godinama, muškarac ne s teškim problemom) uspije unutar 4 postupka.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Puno vam hvala svima na odgovorima.

    Češka - iz Pronatala su mi odgovorili da rade samo i isključivo s parovima. Jedino da pokušam unekoj drugoj klinici, vjerujem da je jeftinije nego u skandinavskim zemljama.

    Jezik nije problem, svi komuniciraju na engleskom, snalazim se.

    Poslala sam upit jednoj klinici u Finskoj, na site-u im piše da rade i sa sigle ženama.
    I našla sam tu dansku banku sperme, mislim da imaju i svoju kliniku, također poslala upit, čekam odgovor.

    Nisam znala da su Španjolska, Cipar, Belgija, Grčka isto tako liberalne.

    U SAD-u je to sve turbo jednostavno, ali nadam se da neću morati potegnuti preko bare.

    Istražujem dalje, kopam, vidjet ću.

    Da, sve su te zemlje dosta daleko, i skupo je i komplicirano, ali .... šta da vam kažem.

    Cure i žene, hvala na pomoći.
    Javit ću kako se situacija razvija.
    i dalje su sve informacije dobrodošle...

  12. #12
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Lorena, svakako javi. Sigurna sam da ćeš uspjeti naći kliniku u EU (valjda i više njih) i da nećeš morati preko bare. Budući da ti financije nisu problem, već ti je lakše, preostaje dobro planiranje i priprema.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sretno!

    Dok čekaš odgovore iz EU, možeš kod nas pokušati napraviti (ako već nisi ili ako već nemaš neku dg), "snimku tvoga reproduktivnog stanja".

    To bi ti, po meni, bilo:

    - FSH, AMH (ovaj drugi se vadi samo u Vinogradskoj, oko 250 kn, kaže ti optirilike kakva je "plodnost", bit će ti bitno u razmatranju opcija i vrsta stimulacije).
    - E2 od 2-5dc
    - prolaktin isto 2-5 dc
    - TSH (hormon štitnjače)
    - cervikalne briseve

    Da ne moraš puno socijalcima obrazlagati, možda ti je nešto od toga (hormon štitnjače, mislim da se naručuje), najjednostavnije napraviti privatno...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.05.2010. at 14:14

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pomoći će ti da odeš kod nekog ko se bavi potpomognutom, a nema "predrasuda" i neće te osuđivati. Ako želiš, pošalji pp pa ti pošaljem preporuku, mislim da dobro poznajem "scenu" i ko kako diše...

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odnosno, bitno će ti bit "ošacat stanje tvojih jajnika", broj antralnih folikula itd., a mislim da nećeš to sve moći raditi off-site na nekoj klinici vani.

  16. #16
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    lorena, ovdje ti je popis klinika gdje idu talijani: http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=87 - za svaku zemlju imaju opis zakonodavstva i linkove na klinike
    npr. ak te zanima cipar, http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=196 imaju link na http://www.pedieosivf.com.cy/en/cryobank/sperm-bank

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nemam pojma o ovoj temi i želim ti sreću i da ostvariš ono što želiš.
    Ja bih se samo malo "našalila" mada nije ni to tako loše...
    Sigruno znaš onu pjesmu od grupe Heart "All I Wanna Do Is Make Love To You"...
    A da probaš tako? Stiže ljeto, jest da galebovi nisu što su nekad bili, ali...

    U svakom slučaju, želim ti što prije jednog malog bebonju!

  18. #18
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Đizs, ana, sorry al ovo mi je

    Lorena, javljaj razvoj situacije i nadam se da ćeš uspjeti!

  19. #19
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Pozdrav Lorena.. prije otprilike godinu dana sam gledala neki dokumentarac kako se u Americi (naravno) može preko neta naručiti sperma iz neke banke i to ti poštom dođe s nekom štrcaljkom i onda je muž svojoj ženi to uštrcavao.. tako je žena rodila troje djece kroz par godina.. E sad ima li toga u Europi..?? I da li bi tebi obzirom na tvoje godine (ne znaš kakvo ti je reproduktivno stanje) to uopće igralo ulogu..?? Ali to mi se činilo baš zgodno..lijepo doma..u krevetu..štrc i gotovo!! Sumnjam da ćeš pronaći ovakvu opciju, ali sretno u svakom slučaju ...

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Lorena, svakako javi. Sigurna sam da ćeš uspjeti naći kliniku u EU (valjda i više njih) i da nećeš morati preko bare. Budući da ti financije nisu problem, već ti je lakše, preostaje dobro planiranje i priprema.

    Našla sam. Dviije.
    Jedna je u Finskoj, druga u Danskoj.

    Obje klinike imaju svoju banku sperme, procedura i nije tako komplicirana.
    Poslali su mi formulare da ih ispunim (osnovne podatke, povijest bolesti, blabla), ali klinika u Finskoj traži i psihološku analizu, obavezan je razgovor s njihovim psihologom. No, čini mi se da je to samo pro forma.

    U Danskoj su još liberalniji, nema nikakve psihologije, ne zanimaju ih razlozi, ništa.

    Dakle, prvi pregled je kod njih u klinici, dogovor, odabir sperme i onda u pravom trenutku insemination. Cijeli postupak košta oko 800 dolara.

    Sad ispitujem pojedinosti, nisam još odlučila koja od te dvije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Ovo mi je zbilja velika pomoć! Hvala ti.

    U cijeloj sam ovoj priči bila zbilja naivna.
    Meni uopće nije palo na pamet da možda neće sve biti u redu sa mnom, mislim zdravstveno. Nisam o tome razmišljala. Kao, ja sam ok, imam redovite menstruacije, to je to. Baš sam glupa.

    Svakako ću to napraviti.
    Mislim, ne želim odletjeti na drugi kraj Europe, pa da mi oni kažu - čujte, vama treba, ne znam, hormonalna terapija barem 6 mjeseci.

    Za pretrage koje spominješ nijsam nikad ni čula, nisam se time nikad bavila. Ali, snaći ću se.
    Hvala još jednom.

    Sad idem poslat mail tim klinikama da vidim bi li oni priznali te nalaze kad bih im, prije odlaska tamo, sve lijepo poslala poštom. Uh!

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pomoći će ti da odeš kod nekog ko se bavi potpomognutom, a nema "predrasuda" i neće te osuđivati. Ako želiš, pošalji pp pa ti pošaljem preporuku, mislim da dobro poznajem "scenu" i ko kako diše...
    To bi mi dobro došlo, molim te reci kod koga da odem.
    Hoće li mi taj netko obaviti sve one pretrage koje spominješ, ili to moram po bolnicama?

    I nemam pojma kako da ti pošaljem pp. Ako ti pošalješ meni nisam sigurna da ću je znati pronaći. Hoće li to biti u "tvoje obsaviejsti" ili gdje?

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    lorena, ovdje ti je popis klinika gdje idu talijani: http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=87 - za svaku zemlju imaju opis zakonodavstva i linkove na klinike
    npr. ak te zanima cipar, http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=196 imaju link na http://www.pedieosivf.com.cy/en/cryobank/sperm-bank

    Hvala.
    idem sad i na cipar poslati upit, pa ću imati tri klinike i onda odlučiti.
    iako, čini mi se da u Danska i Finska prihvatljivije, jer svi, ama baš svi, govore engleski. Nisam sigurna da je i na Cipru tako. Vidjet ću.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Lorena.. prije otprilike godinu dana sam gledala neki dokumentarac kako se u Americi (naravno) može preko neta naručiti sperma iz neke banke i to ti poštom dođe s nekom štrcaljkom i onda je muž svojoj ženi to uštrcavao.. tako je žena rodila troje djece kroz par godina.. E sad ima li toga u Europi..?? I da li bi tebi obzirom na tvoje godine (ne znaš kakvo ti je reproduktivno stanje) to uopće igralo ulogu..?? Ali to mi se činilo baš zgodno..lijepo doma..u krevetu..štrc i gotovo!! Sumnjam da ćeš pronaći ovakvu opciju, ali sretno u svakom slučaju ...

    Štrcaljka je moguća, ali klinika koju sam pronašla u Danskoj ne šalje štrcaljku prije nego što oni obave pregled i razgovor u svojoj klinici.
    Ako prvi put postupak obaviš kod njih u klinici, onda ti oni tamo pokažu kako se to radi, pa ako prvi put ne uspije, idući put naručuješ i štrcaš sama kod kuće.

    I ja sam se iznenadila.

    Svoje reproduktivno stanje moram pregledati, svakako.
    To mi je promaklo.
    Dobro da sam došla ovamo.

    Zbilja ste mi puno pomogle, divne ste.

  25. #25
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj lorena prvotno napisa Vidi poruku
    I nemam pojma kako da ti pošaljem pp. Ako ti pošalješ meni nisam sigurna da ću je znati pronaći. Hoće li to biti u "tvoje obsaviejsti" ili gdje?
    lorena, za sada nemaš opciju slanja i primanja pp-ova. ta će ti opcija biti odobrena čim dostigneš određeni broj postova (vrlo skoro) ukoliko pod postavke, 'uredi opcije' odabereš 'privatne poruke uključene' i 'od svih članova foruma'
    pp možeš poslati na način da klikneš na nick osobe kojoj ga želiš poslati i odabereš opciju 'privatna poruka'
    kad budeš primila poruku ona će se nalaziti u 'tvoje obavijesti', inboxu...ili će ti se pojaviti posebna obavijest i moći ćeš odmah pročitati poruku...ovisno o tome koju opciju imaš uključenu...

    sretno u tvojoj potrazi i uskoro ostvareno majčinstvo želim

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa Vidi poruku
    lorena, za sada nemaš opciju slanja i primanja pp-ova. ta će ti opcija biti odobrena čim dostigneš određeni broj postova (vrlo skoro) ukoliko pod postavke, 'uredi opcije' odabereš 'privatne poruke uključene' i 'od svih članova foruma'
    pp možeš poslati na način da klikneš na nick osobe kojoj ga želiš poslati i odabereš opciju 'privatna poruka'
    kad budeš primila poruku ona će se nalaziti u 'tvoje obavijesti', inboxu...ili će ti se pojaviti posebna obavijest i moći ćeš odmah pročitati poruku...ovisno o tome koju opciju imaš uključenu...

    sretno u tvojoj potrazi i uskoro ostvareno majčinstvo želim
    Ok, tnx.
    Dakle, ina33, čim budem mogla poslat ću ti pp, da mi pošalješ klinike na kojima bi bilo dobro napraviti pretrage koje predlažeš, odnosno snimiti svoje reproduktivno zdravlje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Ali, nekako si mislim, imam vrlo pristojnu doktoricu ginekologa, idem redovito jednom godišnje na pregled (ultrazvuk+papa, uvijek sve ok).
    Možda bi bilo ok da nju pitam, kao, planiram ostati u drugom stanju, što ona može odraditi sama, kamo bi me uputila, čisto da vidim je li, s obzirom na godine, sve ok?
    Mislim, šta nju briga jel imam ja muža, dečka ili idem u banku sperme?
    Valjda me to ne bi niti pitala? Ili?

    Pa neka mi da uputnicu i neka mi savjetuje.


    Nema ona šta provjeravati jel se ja seksam ili planiram odletjeti po bebu. Zar ne?

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Otkako sam doznala da je put po bebu izvediv, moguć, realan, ne tako kompliciran, sva sam se uzbudila.

    Dopisujem se s ljubaznim osobljem, ispitujem ih, ispunjavam uptinike, pišem pisma i sva nekako treperim. Više to nije tamo neki plan, ideja, san, želja. Realno mi je. Opipiljivo. Moram godišnji uredit prema ovulaciji i odlasku u klniku.

    Sad sam išla mjeriti u stanu sobu koja mi je višak, i razmišljam kako preurediti u dječju sobu.
    Znači da sam luda, ha?

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Štancam postove.
    Želim popis klinika na pp.

    Ukoliko se moja doktorica pokaže neupotrebljiva, ziblja će mi trebati.

    Jel glupo krenuti od svoje doktorice?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Nažalost, nemam info koje ti mogu pomoći, ali želim ti svu sreću

  31. #31
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Citiraj lorena prvotno napisa Vidi poruku
    Štancam postove.
    Želim popis klinika na pp.

    Ukoliko se moja doktorica pokaže neupotrebljiva, ziblja će mi trebati.

    Jel glupo krenuti od svoje doktorice?
    Ne da nije glupo već ćeš i morati krenuti od nje jer ti ta ginekologica i piše uputnicu za MPO doktora i sve te druge pretrage koje ćeš obavljati osim ako misliš sve ići privatno (mogla bi ti ispasti jako skupa opcija), a po meni ako imaš zdravstveno(koje sigurno plačaš godinama) treba iskoristiti bar to što možeš, a ima jako dobrih MPO dr koji rade u bolnicama pa zašto na probati... a ako ne budeš zadovoljna uvijek možeš otići privatniku... A što se tiče tvoje ginekologice..sama procjeni da li ćeš joj reći potpunu istinu (po meni ona ne bi trbala imati nikakve predrasude već ti maximalno pomoći..ali..u našoj zemlji sve je moguće...) ili joj jednostavno reci da ti partner ima loš spermiogram, da trebate na MPO i traži potrebne uputnice..
    SRETNO i javi se kako napreduje.. držim fige da sve prođe ok !!

  32. #32
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Btw, ja bih ti i preporučila da razmisliš da li ići prvo na inseminacije ili odmah na IVF. Pogotovo ako putuješ na liječenje, dakle postoje dodatni troškovi. Uspjeh inseminacije je ipak samo 11% prosječno u Europi, a IVF-a, ovisi o situaciji, ali recimo oko 30% (može varirat od 5% do 50%, ovisno o godinama, dijagnozi, broju jajnih stanica itd.). pogledaj malo na temi o češkoj - tamo ima mnogo parova koji idu na donaciju sjemena, ali uglavnom ipak idu na IVF, a ne inseminaciju.

    Sorry zbog spuštanja na zemlju - čitam ovo o dječjoj sobi - uspjeh tih postupaka je daleko od zagarantiranog... Tog čovjek mora biti svjestan. Ipak, želim ti puno sreće pa da uspije otprve.

  33. #33
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    ah da, i ako želiš dublje informacije o domaćim i stranim MPO klinikama i općenito MPO - http://potpomognutaoplodnja.info

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    Btw, ja bih ti i preporučila da razmisliš da li ići prvo na inseminacije ili odmah na IVF. Pogotovo ako putuješ na liječenje, dakle postoje dodatni troškovi. Uspjeh inseminacije je ipak samo 11% prosječno u Europi, a IVF-a, ovisi o situaciji, ali recimo oko 30% (može varirat od 5% do 50%, ovisno o godinama, dijagnozi, broju jajnih stanica itd.). pogledaj malo na temi o češkoj - tamo ima mnogo parova koji idu na donaciju sjemena, ali uglavnom ipak idu na IVF, a ne inseminaciju.

    Sorry zbog spuštanja na zemlju - čitam ovo o dječjoj sobi - uspjeh tih postupaka je daleko od zagarantiranog... Tog čovjek mora biti svjestan. Ipak, želim ti puno sreće pa da uspije otprve.
    Da, dobro je o tome razmisliti.
    I spustiti se malo na zemlju.
    Meni se to sad čini sve jako jednostavno. Pod pretpostavkom da sam zdrava, naprosto ne vidim zašto ne bi uspjelo. Mislim, valjda znaju kad točno treba uštrcati. I lijepo ostanem u drugom stanju, kako bi drugačije moglo biti.

    Nije to baš tako kao što se čini , znam.
    Da, imam 37.
    Da, statistika je neumoljiva.
    Da, često ne uspije, ili veoma rijetko iz prve.

    Ali, sad ću se bavit tehničkim stvarima, planiranjem puta, pregledom ...
    I nastojat se ne vinut previše u oblake, da poslije neupsjeh ne bi previše bolio.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    ah da, i ako želiš dublje informacije o domaćim i stranim MPO klinikama i općenito MPO - http://potpomognutaoplodnja.info

    Jako koristan link, hvala ti.
    Potpuno sam nova u toj tematici, moram još jako puno naučiti.

    Idem odmah.

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Hmmm ... moji se psotovi sad ODMAH vide, ali još uvijek ne mogu slati pp.

  37. #37
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj lorena prvotno napisa Vidi poruku
    Otkako sam doznala da je put po bebu izvediv, moguć, realan, ne tako kompliciran, sva sam se uzbudila.

    Dopisujem se s ljubaznim osobljem, ispitujem ih, ispunjavam uptinike, pišem pisma i sva nekako treperim. Više to nije tamo neki plan, ideja, san, želja. Realno mi je. Opipiljivo. Moram godišnji uredit prema ovulaciji i odlasku u klniku.

    Sad sam išla mjeriti u stanu sobu koja mi je višak, i razmišljam kako preurediti u dječju sobu.
    Znači da sam luda, ha?
    Draga Lorena uoce ne znaci da si luda,ponajmanje.Samo si zena kojoj su se otvorile mogucnosti i nade u drukciju buducnost.Negdje sam procitala da koju god misao ili sliku stvoris u glavi,ona ce imati tendenciju pojaviti se u tvojoj bliskoj stvarnosti...Pa ako toliko vjerujes u svoju bebu da ona negdje postoji(za sad u tvojoj glavi),sukladno tome ona ima potencijala da postane stvarna.Ta soba koju mjeris i pripremas za nju dio je tvoje ideje o bebi i to je apsolutno u redu.Jer ako nije,onda sam i ja luda.Doduse,ja imam partnera ali to ne mijenja na stvari.
    Radim u jednoj velikoj firmi gdje se stvarno nadje svakakvih zivotnih primjera pa tako,poznajem zenu(tada blizu 40te) koja je isto kao ti zeljela postati majka,ali se nije htjela udavati i nije htjela obvezu prema muskarcu.Doduse imala je prilika za vezu i brak,medjutim soliranje je bio njen izbor.Nije se sramila svoje zelje i otvoreno je govorila o njoj.Medjutim ,nije isla tako daleko kao sto si ti spremna ici.Ona je oca svog djeteta nasla u osobnim kontaktima.Danas je majka krasne vec velike djevojcice,uziva u svojoj ulozi majke i odgajateljice i presretna je zena!
    Hocu reci,na ovaj ili onaj nacin osnovno je pravo zene da bude majka.S partnerom ili bez.
    Uzivaj u svojim imaginacijama,radi na svojoj zelji i zelim ti da uspijes u naumu!!

  38. #38
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Bok Lorena

    Htjela sam ti reći bravo za taj korak na koji si se odlučila i također bih ti savjetovala da probaš varijantu koja je ipak izglednija tj. IVF jer inseminacija čak i kad par nema nekih većih problema ne uspjeva tako često pa većina ipak završi na IVF-u.
    Sretno i javi za što si odlučila

  39. #39
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mogla bi staviti linkove od klinika koje si našla, imam jednu prijateljicu koju bi moglo zanimati isto

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Mogla bi staviti linkove od klinika koje si našla, imam jednu prijateljicu koju bi moglo zanimati isto

    Evo:

    http://www.avaclinic.com/index.php?27 (Finska)

    http://www.vitanova.dk/int_Insemination.htm (Danska)

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Sela prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Lorena uoce ne znaci da si luda,ponajmanje.Samo si zena kojoj su se otvorile mogucnosti i nade u drukciju buducnost.Negdje sam procitala da koju god misao ili sliku stvoris u glavi,ona ce imati tendenciju pojaviti se u tvojoj bliskoj stvarnosti...Pa ako toliko vjerujes u svoju bebu da ona negdje postoji(za sad u tvojoj glavi),sukladno tome ona ima potencijala da postane stvarna.Ta soba koju mjeris i pripremas za nju dio je tvoje ideje o bebi i to je apsolutno u redu.Jer ako nije,onda sam i ja luda.Doduse,ja imam partnera ali to ne mijenja na stvari.
    Radim u jednoj velikoj firmi gdje se stvarno nadje svakakvih zivotnih primjera pa tako,poznajem zenu(tada blizu 40te) koja je isto kao ti zeljela postati majka,ali se nije htjela udavati i nije htjela obvezu prema muskarcu.Doduse imala je prilika za vezu i brak,medjutim soliranje je bio njen izbor.Nije se sramila svoje zelje i otvoreno je govorila o njoj.Medjutim ,nije isla tako daleko kao sto si ti spremna ici.Ona je oca svog djeteta nasla u osobnim kontaktima.Danas je majka krasne vec velike djevojcice,uziva u svojoj ulozi majke i odgajateljice i presretna je zena!
    Hocu reci,na ovaj ili onaj nacin osnovno je pravo zene da bude majka.S partnerom ili bez.
    Uzivaj u svojim imaginacijama,radi na svojoj zelji i zelim ti da uspijes u naumu!!
    Uh, hvala.
    ovo je baš ohrabrujuće.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Lorena

    Htjela sam ti reći bravo za taj korak na koji si se odlučila i također bih ti savjetovala da probaš varijantu koja je ipak izglednija tj. IVF jer inseminacija čak i kad par nema nekih većih problema ne uspjeva tako često pa većina ipak završi na IVF-u.
    Sretno i javi za što si odlučila
    Pa ne znam...

    prvo ću napraviti pretrage tu, a onda vidjeti.

    Možda da ipak jednom probam inseminaciju, mislim, to je, čini se, baš jednostavan postupak.
    Pa onda da krenem dalje, ako ne uspije.

  43. #43
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    lorena, poslala sam ti pp, sad možeš primati, vidjet ćeš pri vrhu pod tvoje obavijesti-1 nepročitana poruka.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    lorena, poslala sam ti pp, sad možeš primati, vidjet ćeš pri vrhu pod tvoje obavijesti-1 nepročitana poruka.

    Već sam ti odgovorila. Tnx.

  45. #45
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Prvo da ti poželim sreću od srca!!! Ja da nisam našla svog pravog, sigurno ga ne bih tražila samo iz razloga da imam djecu! Ali pitam se i da li bih bila tako hrabra da idem sama u majčinske vode. Eto, ja se divim svim hrabrim ženama!!!
    Citiraj lorena prvotno napisa Vidi poruku
    Štrcaljka je moguća, ali klinika koju sam pronašla u Danskoj ne šalje štrcaljku prije nego što oni obave pregled i razgovor u svojoj klinici.
    Nažalost, čisto sumnjam da je štrcaljka moguća! Jer znam da u Hrvatsku nikako nije moguće uvesti pseće sjeme, pa čisto sumnjam da je dopušteno uvesti ljudsko :/ Pogotovo jer imamo tako divne zakone kakve već imamo!

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku

    Nažalost, čisto sumnjam da je štrcaljka moguća! Jer znam da u Hrvatsku nikako nije moguće uvesti pseće sjeme, pa čisto sumnjam da je dopušteno uvesti ljudsko :/ Pogotovo jer imamo tako divne zakone kakve već imamo!

    Rekli su mi u toj klinici u Danskoj da će mi dati aplikator i obasniti mi kako se to radi, pa ako postupak ne uspije od prve, kasnije mogu naručiti i raditi doma sama.
    Misliš da bi pošiljku gledali na carini i jednostavno bacili?
    Vidiš, na to nisam mislila. Ako je uvoz sperme zabranjen, onda mi ovi iz klinike uz najbolju volju ne mogu poslati.

    E, hebem ti državu!
    Posljednje uređivanje od lorena : 30.05.2010. at 20:12

  47. #47
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    i ja ti želim puno sreće!

    ali ovo ti na carini sigurno ne bi prošlo
    ne bi bacili nego vratili pošiljku

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, sad imam jedno jako glupo pitanje.
    Dakle, što se događa u Hrvatskoj u slučaju kad je partner potpuno neplodan?
    Mislim, naručuju li u tom slučaju naše klinike spermu iz neke inozemne banke sperme, budući da svoju banku nemamo? Ili što?

    Zbilja ne kužim.

    Možda nije neizvedivo pronaći neku privatnu kliniku u okruženju, Slovenij, BiH, Srbiji, nekoga tko bi pristao na izmišljenog neplodnog partnera. Ono, "ljudi smo, dogovorit ćemo se".
    Jer, ako ipak sperma stiže iz inozemstva u slučajevima muške neplodnosti, onda to možda nije nemoguće.

    Sad kad znam kakv je postptak uspješnosti, jasno mi je da ne mogu jednom mjesečno letjeti u Dansku ili Finsku i tako godinu dana.

    Jel pričam gluposti?

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja ti želim puno sreće!

    ali ovo ti na carini sigurno ne bi prošlo
    ne bi bacili nego vratili pošiljku

    A možda bi mi Danci to spretno zakamuflirali?
    Kao vrhnje za kuhanje?

    šalim se, znam da je to malo ozbiljnija procedura.

    Ma, vrtim film u glavi, kombiniram.

    Nije nemoguće, znam da nije. Riješit ću nešto, nekako.

  50. #50
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Do sada nije bilo ja mislim takvih slučajeva da se uvozila sperma za oplodnju izvana(jer zakon nije ni dozvoljavao), znam da je bilo obrnutih slučajeva tj. konkretno znam za jedan par koji je izvozio zamrznutu spermu za Sloveniju( njihovu spermu za njih) i nije to baš jednostavno treba proći carinu i tražiti odobrenja od obje klinike jer i ovi koji primaju moraju navesti od kud su dobili to sjeme, ali ne znam sve detalje.
    A u donorskim slučajevima do sad su parovi išli van u Prag najčešće i tamo bi obavili IVF i vratili se nazad u HR.

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •