Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 147

Tema: kada počinje školska godina?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno kada počinje školska godina?

    zna li se? Je li već bila tema?

    3.9.?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Školska godina uvijek počinje 1.9., svake godine, i traje do 31.8. sljedeće godine. Početak nastave obično varira. Kad počinje nastava ove godine, to ne znam, jer se mijenjalo u zadnje vrijeme.

  3. #3

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    hvala.
    mislila sam na nastavu.

  5. #5
    sandra14 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    S.Obrez
    Postovi
    173

    Početno

    Počinje 03.09.2007, a završava 20.06.2008.
    Upravo je u objavljen od strane MZOS-a i svaka škola će ga dobiti ovih dana.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kad pocinje naredna skolska godina 2 ili 9.9.2019

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Koliko sam upoznata, ove će se godine dati na volju osnivačima svake škole odluka o početku nastavne godine.
    Veselo?
    Ili baš poželjno?
    Ili?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    To bas nije ok ne mozes nist planirati

  9. #9
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    1.9., a nastavna mislim 2.9.
    Posljednje uređivanje od palčica : 24.04.2019. at 21:27

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kaj skolske godine ne pocnu radnim danom?

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Školska godina traje od 1.9. do 31.8
    Nastavna godina počinje prvim, a završava zadnjim danom NASTAVE.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Onda ipak 2.9.?

  13. #13
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko sam ja shvatila, nastava pocinje kad Zupanija odluci - pa je prosle godine u SD zupaniji pocela drugi ponedjeljak u devetom mjesecu, a u ostalim zupanijama prvi ponedjeljak. Oni tu odluku mogu donijeti poprilicno kasno (tijekom ljeta) - bar je tako, cini mi se, bilo prosle godine.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Tak je vec dugo u dalmaciji
    Mene zanima kontinent
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2019. at 13:48

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je vec dugo u dalmaciji
    Mene zanima kontinent
    Kad bi koji put koristila Google, vidjela bi da Ministarstvo još nije odredilo početak nastavne godine.
    Tako da će ti teško, netko od nas, sa sigurnosšću dati točnu informaciju.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Jesam ali mi na telcu nije htjelo otvoriti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2019. at 14:43

  17. #17

  18. #18
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Po meni totalna glupost. Mi imamo troje djece, u tri razlicite skole i sta sada? Moze nam se desiti da ce imati svako svoj raspored praznika.
    Posljednje uređivanje od In love : 27.04.2019. at 10:10

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ali klinci vam idu u skolu u istoj zupaniji?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ovo je tolalno super
    Ni ja bolje ne mogu smisliti
    Klinka mi ide na maturalac i bila prica kak idu dan u skolu pa maturalac sad ispada da im je cijeli maturalac u ljetnim praznicima
    Nisam vidla do kad skola ili ko vec mora smisliti kad pocne skola
    Veliki ide na maturalac s time da im je pomaknut u duboko ljeto da moram korigirati i svoj godisnji ako zelim kud s njim sve biser do bisera a ujudnone mogu planirati ni da idem ni pocetkom rujna jel bu opet neko nesto smislio
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.04.2019. at 10:47

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni totalna glupost. Mi imamo troje djece, u tri razlicite skole i sta sada? Moze nam se desiti da ce imati svako svoj raspored praznika.
    Pa ne mogu vjerovati Zašto samo 4 varijante praznika, mogli su odmah smisliti 6 ili 8 opcija, bilo bi više toga za kombiniranje

    Ako ništa drugo, bar smo saznali da bi nastava trebala početi 9.9., a ne 2.9. kako smo nekako bili uvjereni. Nije ni to loše, mojem se jako sviđa ta vijest jer mu je rođendan na samom kraju kolovoza, pa da nema onaj osjećaj "sretan rođendan, a sada marš u školu"

  22. #22
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni totalna glupost. Mi imamo troje djece, u tri razlicite skole i sta sada? Moze nam se desiti da ce imati svako svoj raspored praznika.
    Al koliko vidim,cijela Zupanija ce imat isti raspored. To je i dosad bilo tako.

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Napokon pametni prijedlozi da ima više kraćih praznika. A ne ko ove godine počeli sredinom siječnja a praznici krajem travnja. 4 puna mjeseca bez dana odmora, grozno... A sve zato što je uskrs kasno, pa se sad u 21. stoljeću moramo ravnati po lunarnom kalendaru starih judejaca za školske praznike...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ovaj početak 9.9 na kontinentu je totalno bez veze.

  25. #25
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al koliko vidim,cijela Zupanija ce imat isti raspored. To je i dosad bilo tako.
    Uh, istina. Krivo procitala.
    Moji u Slo imaju tako - vise puta po tjedan dana. Svi kukaju. Kazu, ne stignes nista s djecom u tih tjedan dana. Ni dobro otputovat negdje.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Proljetni su tak i tak vezani za uskrs koji za dve hodine pada ta prvi maj ili vec kad

  27. #27
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Iducih par godina Uskrs nije kasnije nego ove godine

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Proljetni su tak i tak vezani za uskrs koji za dve hodine pada ta prvi maj ili vec kad
    nemre uskrs biti na prvi maj pa da se na trepavice postavis

  29. #29
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Offtopic ak skola pocne 9.9. jel i vrtici tad krecu? Jel to povezano?

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nemre uskrs biti na prvi maj pa da se na trepavice postavis
    Ma može- pravoslavni

  31. #31
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam upoznata, ove će se godine dati na volju osnivačima svake škole odluka o početku nastavne godine.
    Veselo?
    Ili baš poželjno?
    Ili?
    Malo mi je drago što sam dobro shvatila ovo o kalendaru školske godine i prije nego je ministrica objavila. A malo i nije, jer su ovo velike promjene, rekla bih neželjene.
    Ma, naviknut ćemo se. Nema nam druge.

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Offtopic ak skola pocne 9.9. jel i vrtici tad krecu? Jel to povezano?
    to nije povezano, vrtići uvijek počinju prvi radni dan u rujnu, pa i ako je petak

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Malo mi je drago što sam dobro shvatila ovo o kalendaru školske godine i prije nego je ministrica objavila. A malo i nije, jer su ovo velike promjene, rekla bih neželjene.
    Ma, naviknut ćemo se. Nema nam druge.
    Dobro zboriš, naviknut ćemo se.

    Čak i nemam ništa protiv da im malo ''razbacaju'' praznike. Još kad bi tom dinamikom i ja mogla dobiti godišnji, gdje bi mi bio kraj

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ali nisu se sjetili skratiti ljetne praznike ...
    trebali su i njih skratiti, tako da mogu dobiti još koji neradni dan tijekom godine

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Čak i nemam ništa protiv da im malo ''razbacaju'' praznike. Još kad bi tom dinamikom i ja mogla dobiti godišnji, gdje bi mi bio kraj
    Baš tako

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Može li se nekako utjecati na donošenje odluke o početku nove školske godine?






  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Može li se nekako utjecati na donošenje odluke o početku nove školske godine?

    Bila je javna rasprava koja je završila prije par dana, tamo se moglo iznijeti svoje prijedloge. Koliko sam vidjela, velika većina komentara odnosila se upravo na početak nastavne godine i kako bi nastava trebala početi prvi ponedjeljak u rujnu (2.9.), a ne kasnije.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bila je javna rasprava koja je završila prije par dana, tamo se moglo iznijeti svoje prijedloge. Koliko sam vidjela, velika većina komentara odnosila se upravo na početak nastavne godine i kako bi nastava trebala početi prvi ponedjeljak u rujnu (2.9.), a ne kasnije.
    Je, Tanja_b, hvala!

    Maloprije sam i ja to vidjela, nisam skužila na vrijeme da uopće traje rasprava o tome.

    I slažem se s većinom tamo navedenih komentara o tome kad bi trebala početi nova školska godina.

    Iako se nisam priključila raspravi na vrijeme, to me neće spriječiti da pošaljem mail ministarstvu, možda još ima nade za promjenu...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moram priznati da me iznenadio napadački ton nekih tamo iznesenih komentara.
    Bilo je i podosta konstruktivnih prijedloga, ali neki komentari su zaista bili na niskoj razini, kritizerski nastrojeni s brojnim uskličnicima i velikim slovima.

  41. #41
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ovo da nastava počinje drugi ponedjeljak u rujnu je ogromna glupost. Ljetni praznici su predugi i da ne zaboravimo to i financijski košta ukoliko nemaš bake i djedove raspoložive za čuvanje mlađe djece.
    Nas je prošlogodišnje ljeto koštalo cca 5.000,00 kn (tu mislim samo na zbrinjavanje nje dok mi radimo). 2 tjedna je bila s prijateljicom na moru, a ne mogu ju na tuđi račun poslati, pa je bila u Zagrebu u ljetnom kampu, pa smo mi morali rastaviti naše godišnje i uzeti samo tjedan dana zajedno kako bi produžili vrijeme, pa je išla tjedan dana sa mnom na posao.
    Užas i katastrofa.
    Što se ovog cjepkanja tiče ni to mi se ne sviđa jer sam onda na još više muka i kombinacija.
    Zvala me neki dan prijateljica iz Danske. Kaže tamo su ljetni praznici 6 tjedana jer toliko Danci imaju godišnjeg i prema tome je i planirano. Ovo će sad biti skoro 3 mjeseca ljetnih praznika. Strašno.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo će sad biti skoro 3 mjeseca ljetnih praznika. Strašno.
    Kad ti dijete bude starije da ga ne treba čuvati, neće ti se ta ideja više činiti tako strašna
    Meni osobno je sad svejedno, ali znam da bi se moj sin prodao za tih tjedan dana dodatnih praznika u rujnu, tj. za kasniji početak nastave.

    Cjepkanje praznika ima svoje prednosti i mane, ne znam kojom idejom su se rukovodili u Ministarstvu kod slaganja prijedloga školskog kalendara.
    Ali poanta je da svatko ima neke svoje subjektivne razloge zašto mu je bolja ova ili ona varijanta, a Ministarstvo nije nimalo olakšalo time što je predložilo čak četiri varijante praznika. Jednostavno bi netko trebao donijeti odluku koja ima vrijediti za sve, i gotovo.

  43. #43
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Muke (hrvatskih) sjevernjaka Moj stav je, sto duzi ljetni praznici, to bolje nema do cijelodnevne kupancije.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 08.05.2019. at 12:17

  44. #44
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ti dijete bude starije da ga ne treba čuvati, neće ti se ta ideja više činiti tako strašna
    Meni osobno je sad svejedno, ali znam da bi se moj sin prodao za tih tjedan dana dodatnih praznika u rujnu, tj. za kasniji početak nastave.
    Pa nemamo u Hrvatskoj samo stariju školsku djecu da tako gledamo, treba to posložiti u skladu sa svim drugim stvarima. Nemamo svi ni bake i dede, a bome ni tolike plaće da možemo platiti 3 mjeseca čuvanja djece, ali kod nas svatko gleda iz svojih cipela a država pogotovo ne gleda malo širu sliku.

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Uskoro ćeš imati, i onda ti to više neće biti problem, to ti je tanja htjela reći.

    Inače, slažem se, definitivno postoji problem sa čuvanjem mlađe djece preko ljeta; smiješno je da postoji DB dok traje škola, a onda kad završi nikome ništa - taj bi problem država/gradovi trebali sustavno rješavati, ali mislim da ga se ne može i ne treba rješavati skraćivanjem praznika.

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Evo, ja imam stariju djecu, a to sve oko praznika mi jako jako ide na živce. nikad ne znaš kad će škola počet, pa lkad će završit pa kad će stavit praznike- pogotovo proljetne .- te prije Uskrsa, te poslije Uskra te tko zna kad

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Muke (hrvatskih) sjevernjaka Moj stav je, sto duzi ljetni praznici, to bolje nema do cijelodnevne kupancije.
    mislim da je onaj dio do sada kad se početak škole mogao biti različt za more i kontitent pokazao dobar. Ne znam zašto ga mijenjaju.
    Jer na kontinetnu se baš osjeća skraćenje dana, nije više tako toplo, sasvim je drugi miris u zraku.

    Ali nikako mi nije jasno zašto taj kalendar školske godine ne donesu u drugom mjesecu da svi možemo planirati godišnje. Recimo ovo s pomakom početka godine bi možda ljudima utjecalo na godišnji, jeftiniji je smještaj pa bi se možda neki odlučili za ljetovanje da su znali na vrijeme.
    Posljednje uređivanje od larmama : 08.05.2019. at 12:35

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro ćeš imati, i onda ti to više neće biti problem, to ti je tanja htjela reći.

    Inače, slažem se, definitivno postoji problem sa čuvanjem mlađe djece preko ljeta; smiješno je da postoji DB dok traje škola, a onda kad završi nikome ništa - taj bi problem država/gradovi trebali sustavno rješavati, ali mislim da ga se ne može i ne treba rješavati skraćivanjem praznika.
    Baš tako. Nemaju svi stariju školsku djecu, a nisu bogme ni sva školska djeca za čuvanje pa da moraju što veći dio ljeta biti pod nadzorom. Kako sam već rekla, svatko od nas ima neke svoje razloge zašto ovako ili onako, u donošenju odluke mislim da bi glavnu riječ trebali imati oni koji rade sa školskom djecom, tj. nastavnici, i na kraju, Ministarstvo, a ne da se praznici predlažu prema prijedlozima turističkih zajednica ili po uzoru na druge države koje imaju bitno drugačiju cjelokupnu organizaciju.
    I slažem se s Mimom što se tiče (ne)organizacije dnevnog boravka nakon završetka nastave.

    P.S. I meni su praznici bili veliki problem dok je sin bio u nižim razredima. Naplaćala sam se i ja kampova i radionica i smišljala što ću i kako s njim. Ali bila sam sretna da uopće postoji takva mogućnost, makar i uz plaćanje, jer nekad nije bilo ni toga, ja sam svoja ljeta provodila umirući od dosade u stanu dok su roditelji na poslu...

  49. #49
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro ćeš imati, i onda ti to više neće biti problem, to ti je tanja htjela reći.

    Inače, slažem se, definitivno postoji problem sa čuvanjem mlađe djece preko ljeta; smiješno je da postoji DB dok traje škola, a onda kad završi nikome ništa - taj bi problem država/gradovi trebali sustavno rješavati, ali mislim da ga se ne može i ne treba rješavati skraćivanjem praznika.
    Mima kužim što mi je htjela reći, ali realno imam sad problem i nisam jedina. Ima nas puno koji imamo taj problem i kad moj prestane biti problem ima druge djece. Ne gledam to samo kroz svoje oči. To je skoro 3 mjeseca. Iskreno nisam sigurna ni da je to dobro. J. je imala problem i to veliki ušaltati se nakon tako dugih praznika.
    Možemo se dotaknuti i priče o natalitetu. Jedan problem je i ovaj što 2 zaposlena roditelja nemaju kud s djecom.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    iz sličnog razloga smo mi smućkali 3. dete,

    ali sad to treće treba zbrinuti po ljeti nekak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •