Stranica 50 od 63 PrviPrvi ... 40484950515260 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 3113

Tema: Motorički razvoj djeteta u 1. godini života

  1. #2451
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Na sve četiri se ne diže, jer općenito nije voljela biti na stomačiću, ali kada i ostane na pupi, lijepo se drži u tom položaju, oslanja se na ruke, drži glavu, hvata jednom rukom igračke, čak se i počne kobeljati guzom gore, dolje, ali joj brzo dosadi i okrene se na leđa. Što se posjedanja tiče, iz ležečeg ne može se sama posjesti, ali ako ima barem nešto iza, onda sjedne, inače sjedi već dugo i stabilno. Ne znam, možda je sve to tako, jer nikada nije htjela biti na stomačiću... Ovako ja ne vidim ikakvih problema...Jedino što ima jako malene stopice 17 veličina, mada mislim da to ne bi trebalo biti problem...Ne znam, možda je jednostavno treba pustiti da sama krene...

  2. #2452
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ne znam šta kažu ostale cure, ne želim te plašiti ali obzirom da će ona sad godinu dana a još se ne posjeda samostalno (to što sama sjedi je pasivno sjedenje, tek kad se sama dovede u sjedeći kaže se da sjedi i to ne iz ležećeg nego iz četveronožnog ili postranično), ne diže se na sve 4 i ne puže ja bi ipak pitala pedijatra za daljnje upute.

  3. #2453
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ček meni sad nije jasna definicija samostalnog posjedanja. Moj malac se iz četveronožnog prebaci na bok i sjedi tak (kao one debeljuškaste barokne žene na slikama )Jesi na to mislila Gabi? I još ne puza osim što može doći do željenog mjesta ali na trbušćiću kao komandos,ne četveronoške.

  4. #2454
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam šta kažu ostale cure, ne želim te plašiti ali obzirom da će ona sad godinu dana a još se ne posjeda samostalno (to što sama sjedi je pasivno sjedenje, tek kad se sama dovede u sjedeći kaže se da sjedi i to ne iz ležećeg nego iz četveronožnog ili postranično), ne diže se na sve 4 i ne puže ja bi ipak pitala pedijatra za daljnje upute.
    X
    tražila bih uputnicu za fizijatra

  5. #2455
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Ček meni sad nije jasna definicija samostalnog posjedanja. Moj malac se iz četveronožnog prebaci na bok i sjedi tak (kao one debeljuškaste barokne žene na slikama )Jesi na to mislila Gabi? I još ne puza osim što može doći do željenog mjesta ali na trbušćiću kao komandos,ne četveronoške.

    Saf da, to je samostalno posjedanje i sjedenje. A ovo puzanje zovu i vojničko, kod neke djece ono prethodi pravom puzanju.

  6. #2456

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Anita rain,potpisujem Gabi..
    P.jos nije u cetveronoznom i ne zna se posjesti i receno nam je da ga nikako ne smijemo stavljati u sjedeci dok on sam se ne posjedne..
    Sad ima 7 i po mjeseci..
    Sa godinu bi vec dijete trebalo se samo posjesti..
    A ima djece koja ne puzu,pa to sto ne puze mene osobno ne bi toliko zabrinjavalo..

    Gmizanje prethodi puzanju kod neke djece,iako je to puno teze..

  7. #2457
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    naša cura se hoće dizati na oge, al su nam rekli da joj ne damo jer to radi sa stopalima prema vani, diže se jer se posjeda i puže, a druga cura to ništa ne radi, al ni govora da su nam zabranili da sjedi s osloncem

  8. #2458
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mare, super za curu, stići će je brzo i druga, sve u svoje vrijeme. Ja sam se bunila što mali neće na trbuh, a otkad se sam okreće ne skida se s trbuha (jedino moram paziti da se ne drži jednom šačicom za drugu dok se okreće, nego da ih ispruži).

  9. #2459
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    baš mi je drago mare i vikki...mene bune ovi savjeti znači neki fizijatri savjetuju da se smije posjedati dijete a neki upravo suprotno, ja sam totalno zbunjena što činiti

  10. #2460
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    MM. mislim da se razlikuju vježbe posjedanja (s bočnim i dr. obranama, još nismo počeli s tim pa ne znam točno) od posjedanja kako su ga naše mame i bake radile, potfutraju te jastucima i pasivno sjediš.
    Sjedenje uz potporu je ok u ovoj našoj dobi (6. mj.), čini mi se, naravno, kratko samo (dok pojede obrok i sl.).

  11. #2461
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ok jer i mi ga tako posjednemo u krilu pa je oslonjen na naš trbuh...a nisam ga ni ja još posjedala tako da ga sa svih strana ogradim jastucima jer sam čitala da nije dobro

  12. #2462
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj anita rain prvotno napisa Vidi poruku
    Na sve četiri se ne diže, jer općenito nije voljela biti na stomačiću, ali kada i ostane na pupi, lijepo se drži u tom položaju, oslanja se na ruke, drži glavu, hvata jednom rukom igračke, čak se i počne kobeljati guzom gore, dolje, ali joj brzo dosadi i okrene se na leđa. Što se posjedanja tiče, iz ležečeg ne može se sama posjesti, ali ako ima barem nešto iza, onda sjedne, inače sjedi već dugo i stabilno. Ne znam, možda je sve to tako, jer nikada nije htjela biti na stomačiću... Ovako ja ne vidim ikakvih problema...Jedino što ima jako malene stopice 17 veličina, mada mislim da to ne bi trebalo biti problem...Ne znam, možda je jednostavno treba pustiti da sama krene...
    Draga
    I ja bi potpisala cure, nije za brinuti se, al nebi bilo loše otići do fizijatrice, ili barem s pedicom da popričaš. Pingvinić ima godinu dana, odavno se diže na noge, hoda uz namještaj... Mislim da je dosad već trebala samostalno se posjesti.

  13. #2463
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Za sjedenje bi rekla kao i vikki, može sa osloncem, ono u krilu kad je naslonjeno na tvoj trbuh ili lagano polusjedeći sa jastukom ali ja ne bih potfurtravala jastucima na podu pa da samo sjedi.

    A što se tiče dizanja na noge i nama je fizijatrica rekla da joj ne damo dok je imala 8 mj i nešto sitno ali imali smo vrištanje, ona na noge, ja ju spuštam i tako 1000 puta u danu. Onda nam je fizioterapeutica pokazala kako da se ispravno podiže, kad se već diže i tako smo joj ispravljali nogice i sad je to svakim danom sve bolje. Ovaj tjedan idemo opet kod fizijatrice pa ću vidjeti što će reći. Sad ima 9,5 mjeseci

  14. #2464
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Hvala curke...Idem sad za dva tjedna kod pedijatra na sistematski i na bocu , pa budem vidjela...Ali juče sretoh našu patronažnu i kad sam joj navela sve što ivama ovdje, rekla je, pa ok, bude ona sve to, jer nekoj djeci treba duže, nekoj kraće za nešto, svi smo mi induvidue, pa tako i bebe. Neka djeca prohodaju s 10 mjeseci, a neka sa 15 i sve to ok, oni sami određuju svoje granice...Ona me stvarno umirila, jer je divna žena, bila je vrlo temeljna na pregledima kod nas (čak nekad i temeljitija od pedijatra)... A beba kao da me čula o čemu razmišljam i što me brine, ona samo traži na nogice, samo se iz krila spuzi dolje...

  15. #2465
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Kakvu bocu,ne shvacam?
    Ma naravno da su individue, I nema tu nekog posebnog pravila,Ali nebi bilo zgoreg cisto popricati s nekim strucnim!
    Ma, curka prava, ne brinem se ja za svoju nevistu

  16. #2466
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Boca je boc boc cjepivo

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  17. #2467
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Aaaahaaa!

  18. #2468
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    finger naravno da budem popričala s pedicom, već znaš ono, uvijek te nešta kopka kad se uvuče crv sumnje, samo nikako mi nije jasno, kažu govor i hod su povezani, a ona ne zatvara usta, pravo malo žensko Jeste vi već riješili bocu s godinu dana? Cmoka

  19. #2469
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Gabi kako se tvoja curka postavlja na noge? Nisam sigurna kaj moj malac radi pa pitam. Naime on iz četveronožnog digne riticu u zrak i potpuno izravna noge i zapikava se malo sa prstićima(kao baletan)a malo sa punim stopalom, ali ne odiže ruke sa podloge. Jel se to karkterizira kao pokušaj stajanja?

  20. #2470
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Pa nemam pojma iskreno da li je to pokušaj stajanja, naša cura se prvo rukama primila za rub kindića i tako se digla uz pomoć ruku. A onda smo joj pokazali iskorak i sad se diže tako- iz iskoraka. Ovo što tvoj malac radi bi moglo prethoditi dizanju

  21. #2471
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Je, Saf, to ti je prvi pokušaj dizanja.
    Onda će vjerojatno skužiti neku nisku prepreku tj. pomoć tipa jastuka, tvoje noge dok sjediš na podu, kutije Tiska koju nisi odmah bacila i sl. i početi se iz iskoraka dizati na to.
    Onda će shvatiti da ni kauč, stolić za kavu i tv regalić nisu nedostižni...

  22. #2472
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj anita rain prvotno napisa Vidi poruku
    finger naravno da budem popričala s pedicom, već znaš ono, uvijek te nešta kopka kad se uvuče crv sumnje, samo nikako mi nije jasno, kažu govor i hod su povezani, a ona ne zatvara usta, pravo malo žensko Jeste vi već riješili bocu s godinu dana? Cmoka
    Pričaj s pedicom, pa mi javi Nismo rješili bocu ,imao je jake reakcije na jaje, mislim da ćemo preskočiti to s godinu dana

  23. #2473

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Mene sad isto buni to sjedenje i posjedanje..
    Mali ce za koji dan 8 mj.jos se ne posjeda sam..
    Jel ga mogu staviti u hranilicu na onaj najnizi polozaj i nahraniti ga? Dosad sam ga hranila u AS ili krilu..u krilu mi je nezgodno ..
    I jel ok malo podignuti kolica dok jede? dok se sam hrani ,npr.suhim vocem?
    Inace ga vozim u lezecem polozaju..

  24. #2474
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Milasova, to sam ja jučer pitala fiz. i kaže da ga mogu posjesti u hranilicu dok god su mu leđa ravna. Važno je da ne bude savijen prema naprijed. Naravno, ne koristiit dugo taj položaj, nego dok pojede. Inače i ja ga hranim u AS, možeš mislit kako navlaka od AS izgleda nakon dva obroka. I sad smo u onoj vašoj fazi izvijanja u kiflu, valjda kad se hoće okrenuti pa zaboravi kako :/
    Jučer na vježbama bila sam tako sretna da pokažemo fiz. kako se maleni okreće na obje strane i lovi oba stopala, no od trenutka kad smo ga spustili na strunjaču počeo se derati iz petnih žila. Naravno da ništa nije pokazao fiz. niti kada se umirio, a nije ga mogao ni odvježbati, jedino za što nam taj termin služi je da ja vidim koje su sljedeće vježbe.

  25. #2475

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Vikki,ocito im je to izvijanje jedna od faza..P.i dalje to zna raditi kad se ljuti..

    Tvom malcu mozda smeta drugi prostor..
    Protestira,neda mu se da ga natezu tamo

  26. #2476
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    milasova - mislim da je ok podići naslon kolica, nije on više bebica od 3-4 mjeseca, smije u polusjedeći
    meni terapeutkinja reče da se to smije kad se beba okreće na bok (kakve veze to ima jedno s drugim ne znam...)

  27. #2477
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Pozdrav Evo juče razgovarala s fizijatricom i sve je u najboljem redu...to što ona još nije prohodala, niti sama korača uz namještaj, nije znak da s njom nešta ne valja..Ono što je bitno da ona priča, koristi (odlično) pincetni hvat, razumije što se od nje traži veliki je pokazatelj da je sve ok i da njoj treba još vremena. Neka djeca nikada ne propužu, neka prohodaju s 10 mjeseci, neka sa 16 i sve je to ok...Ona je preskočila fazu puzanja, jer nikada nije htjela biti na stomačiću i to je to. Rekla nam je da je stavljam na pod, a najdražu igračku na povišeno, tako da se ona sama potrudi doći do nje i što više samostalnosti joj pružati, ali je naravno nadzirati...eto, pao kamen sa srca... pozdrav vam

  28. #2478
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imam dijete od 2 mjeseca i 2 tjedna, zadnjih par dana primjecujem da pri buđenju lamata glavicom dosta brzo lijevo desno, ono baš ju baca lijevo desno dok spava.. jel to normalno? Kad je budan okreće ju lijepo polagano..

  29. #2479
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo nas od pedijatra.. Kaze da mali ima slab misicni tonus.. Kad ga je povlacila za ruke prema gore glavica mu skroz pada iza, uopce ju ne drzi.. Kad je na trbuhu dize lijepo glavu al dize i noge i jednu ruku stavlja u stranu.. Kaze da ce drugi puta vidjeti situaciju pa nas poslat na vjezbe.. Do tad, ima netko prijedlog da pocnem malo sama vjezbat s njim?

  30. #2480
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Apsu, izguglaj baby handling, za tako malu bebu to je sasvim dovoljno (jos bolje ako ti ima tko pokazati).

  31. #2481

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    I P.je u toj dobi stavljao jednu ruku u stranu dok bi bio na trbuhu..
    Mislim da su im to faze..

    Istog sam misljenja da je baby handling dovoljan.
    Ali puno je bolje kad bi ti to netko pokazao..ja bas nisam mogla poloviti sve preko neta..cim mi je fizio pokazala sam polovila..

  32. #2482
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hvala cure jesam se nasmijala kad sam upisala u google i otisla na slike hahaha karikature sa da i ne

  33. #2483

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Bok cure, pratim i dalje ovu temu jer smo mi imali malih problema..Mojoj curki je isto, kao što sam već napisala, padala glava sa 2mj. na pregledu kod pedijatra (povlacenje rukica prema naprijed)..fizio mi je pokazala vježbe, bila je kod nas nekih 5x i ubrzo je mica sve savladala. Drago mi je da sam vježbala, iako sam tada mislila kada ću se više igrati sa bebom jer sam prije svakog obroka samo vježbala vježbala vježbala sa njom, jer evo sjedi samostalno od nepunih 7.mj, sa navršenih 7.se sama posjeda i evo sada sa navršenih 8.mj. se sama ustala uz stolić u boravku (nisam joj bila ni blizu, tako da sam došprintala do nje). super je kad su klinci mirni (moja nikada nije bila) ali treba sa njima raditi, makar ih razgibavati..ako zbog ničeg onda zbog dodira

  34. #2484
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Clover kakve ste vjezbice radili? Ja ne znam, kad je na trbuhu dize glavu visoko i dugo ju drzi, kad ga se nosi glava stoji a kad ga za ruke povlaci ni malo ju ne drzi..

  35. #2485

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Radila sam vježbice gdje bi ona gledala mene (na krevetu) stavila bih joj ruke iza ramena i lagano je podizala prema gore (kao da ću je posjest), ali samo do 45 stupnja..u početku 5 ponavljanja..kada bi vidjela da glava ostaje dolje, svojim prstima bi joj pomogla držati glavicu i na 45 stupnja bi joj prinijela glavicu prsima. Iduća je lakša a to je da jednu ruku bebi staviš na prsa a drugom joj dižeš glavicu od podloge dok bradu ne spoji sa prsima, pa iduća gdje bebi odižeš lagano guzu od podloge a sve ostalo je ravno. Kad počne malo odizati glavicu -budha vježbica je super. Također treba vježbati i bočno dizanje bebe, zapravo način kako i preporučuju da se beba i inače diže.. jednu ruku staviš pod bebu dok je na boku i lagano je dižeš ali ne do kraja, glavica bi trebala slijediti tijelo.
    To je za glavicu, ali ima tu još dosta vježbica koje mi je fizio pokazala...ispružiti bebi istu ruku i nogu i onda spojiti dlan sa koljenom, draganje bebe po glavici sa njenim rukicama, križanje rukica na prsima...Eto, to su neke vježbice, nadam se da će ti pomoći..

  36. #2486
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hvala Clover

    Jedno pitanje.. Procitala sam sad da je rani znak razvojnog poremecaja ako dijete s navrsenih 2 mjeseca izvija vrat i glavu od naseg tijela prema van, kad ga se drzi u narucju..
    P. to zna radit, al nisam sigurna jel to izvijanje il gleda okolo, nije stalno tako..

  37. #2487

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Danas bili.na vjezbicama nakon mjesec dana..
    P.ima 8 mjeseci i poceo je gmizati..
    Problem je sto on rijetko ispruzi skroz ruke i odigne se od podloge skroz do zdjelice..kao da mu je tesko drzat se na ispruzenim rukama..
    Isto tako kad je na boku jako rijetko se oslanja na ppdlakticu,obicno se odmah okrene na trbuh..

    Inace jr vrtirep,jako brzoplet i zivahan..

    Nadam se da ce se poceti vise odizati dok je na trbuhu jer je to.preduvjet za puzanje i sjedenje

  38. #2488
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    kad bebe počinju sjedit? moj zadnjih dana se samo podiže i kad ga posjednem na tren baš uživa i umiri se,al to je prerano da on počne sjedit,jel da?

  39. #2489

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Pocnu sjedit kad se sami posjednu..
    To sto on odize glavicu nikako ne znaci da je spreman za sjedenje..

  40. #2490
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Rano je još, to je takozvano refleksno sjedenje, njemu još kralježnica nije niti približno spremna za sjedenje. Nemoj ga posjedati!

  41. #2491
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma neću još je premali, je da je napredniji al ovo mu je prerano .

  42. #2492
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Cure (Gabi, Maco, vidim da ste vi zadnje pisale o tome, ali i bilo tko tko se kuži), kakvo je to dizanje na noge iz iskoraka? Naša se cura (8,5 mj.) sama digla na noge pred par dana, bila je na kauču, ja sam se skrivala iza naslona, i ona se, da me nađe , digla na noge uz naslon. Sad sam je vidjela da se digla u krevetiću, naravno, drži se za ogradu...nisam iz napisanog shvatila da li je prerano da se diže?

    edit: do sad nisam pratila kako to izvodi jer se ne diže često, ali probat ću je uloviti u akciji...
    Posljednje uređivanje od phiphy : 31.03.2014. at 15:51

  43. #2493
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    I moj se dečec diže i stoji na prstima

  44. #2494
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Phiphy nama je fizijatrica rekla da joj ne bi smjeli dati da se diže na noge dok ne prođe barem 10 mj ali to je nemoguce, pa smo zaključili sa je bolje da se diže ispravno ako se već diže. Znaci kad je na koljenima ne smije se dizati samo snagom ruku nego jednom nogom iskoračiti i dici se uz pomoć ruku i noge skupa- ne znam bolje objasniti, i nije mi objasnjavanje jača strana LOL

  45. #2495
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Dizanje iz iskoraka, tako se sva djeca dižu na noge. To ti je točno to šta piše, iz iskoraka, znači da napravi korak naprijed i digne se, najčešće to rade iz puzećeg položaja. Nadam se da kužiš... Znači, jedno stopalo stavi pred drugu i digne se.

  46. #2496
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    može li mi netko objasniti šta znači kad se beba izvija unatrag? moj M kad je pospan i umoran izvija se unatrag, npr. ako mu presvlačim pelenu na prematalici a njemu se spava uvijek negoduje i izvija se. kod pedijatrice idemo tek za mjesec dana pa ću priupitati.

  47. #2497
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Bluebella kažu da se bebe ne bi smjele izvijati u luk, odnosno da je to nepoželjan obrazac. Ne znam točan razlog. Ipak, ako to radi povremeno ne vjerujem da je nešto strašno, i moja curka je to radila kad je bila pospana, čak i dan danas u ljutnji zna to raditi, nije fizijatrica reagirala na to. Ipak spomeni pedijatrici pa ćeš vidjeti. Drži sam glavicu u potrbusnom? Pokušava se okrenuti na bok sa leđa ili sa trbuha?

  48. #2498
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    ma neću još je premali, je da je napredniji al ovo mu je prerano .
    Željkice, ni ne posjeda ti se tako da se diže iz trbušnjaka (nisam ni ja znala), nego mora proći fazu da se na trbuhu digne na koljena i onda okreće guzu lijevo-desno pa se tako nauči posjesti.
    Imate vi još koji mjesec do posjedanja

  49. #2499
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Super su mi te fore sa nedozvoljavanjem djetetu da radi nešto što psihomotorički može
    Evo ti moje dijete 24 h pa mu ti nemoj dozvoliti da se diže, posjeda, hoda...

    Moje mišljenje je da kad je dijete nešto samo usvojilo i sposobno je to samo napraviti, upravo je to pravi trenutak za njega da to i radi. Naravno, ovo govorim za dijete bez ikakvih teškoća u razvoju i dijagnoza.

    Phiphy, cure su ti dobro objasnile, ali za slučaj da ti ipak nije cristal clear, evo i moja verzija. Dizanje iz iskoraka- puže, digne se na koljena, jednu nogicu stavi naprijed (iskorak) i digne se na nju, naravno oslanjajući se rukama o nešto. U početku to mogu raditi na nižim preprekama dok ne savladaju kako se skroz uspraviti na koljenima i dići uz npr. kauč.

  50. #2500
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    maco skroz se slažem s tobom, stvarno ne znam kako djetetu koje se samo diže na noge isto ne dozvoliti- pa to bi bilo natezanje cijeli dan, neizvedivo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •