Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 203

Tema: Tromesecna beba / Zabrinuta mama moli za iskustva

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Eh da imam jos jedno pitanjce Da li i vase bebe uzrasta 7,8 meseci onako mlataraju rucicama? Moja kad je nosimo mlatara i kad je uzbudjena. I da li koce ruke i noge kad ih nosite ili presvvlacite?
    Ne znam gdje mi je nestao odgovor. Nekada zna mlatiti rukama kad ga podignem, a kad se ljuti zna nekad ukocit noge, ne uvijek.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Eh da imam jos jedno pitanjce Da li i vase bebe uzrasta 7,8 meseci onako mlataraju rucicama? Moja kad je nosimo mlatara i kad je uzbudjena. I da li koce ruke i noge kad ih nosite ili presvvlacite?
    Pa ja mislim Olivera da je to sasvim normalno, i moj mlatara rucicama kad je srecan, uzbudjen. Primjetila sam da ne voli kad se presvlaci, i tada ukoci nogice ili ruke. Ja mislim da to nije za brigu .

  3. #153

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja mislim Olivera da je to sasvim normalno, i moj mlatara rucicama kad je srecan, uzbudjen. Primjetila sam da ne voli kad se presvlaci, i tada ukoci nogice ili ruke. Ja mislim da to nije za brigu .
    Hvala Majo. Hehe , ona se iskoci pa pomislim mozda je zaboli nesto, pre jr tako radila kad ima problem sa stolicom pa kaki i ukoci noge i pesnice, a u licu crvena

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Ivana1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam gdje mi je nestao odgovor. Nekada zna mlatiti rukama kad ga podignem, a kad se ljuti zna nekad ukocit noge, ne uvijek.
    Haha ona se ukoci kad je presvlacim kao da zeli da mi oteza ehhehehe, :D
    Ona cesto cici, vristi, mlatara rukama Sad je pocela i kroz nos da vristi, nznm ni jednu bebu da to radi, sve msm nesto je boli.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Moja je beba mladja, ali isto mlatara rukom jako nervozno. Takodjer se zna zgrciti al u ljutnji, sto je mslm i logicno. I meni mlataranje ne djeluje bas lijepo jer to kad je nervozan radi jednom rukom. Nekad lijevom nekad desnom. I stenje kroz nos. Ne djeluje na izrazu lica da je od boli neke.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Worried prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je beba mladja, ali isto mlatara rukom jako nervozno. Takodjer se zna zgrciti al u ljutnji, sto je mslm i logicno. I meni mlataranje ne djeluje bas lijepo jer to kad je nervozan radi jednom rukom. Nekad lijevom nekad desnom. I stenje kroz nos. Ne djeluje na izrazu lica da je od boli neke.
    Koliko bebac ima?
    Pa ona cici kroz nos, u pocetku sam mislila da je samo kad joj se spava al ne..radi to cesto

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Nepunih 5mj. I kod nas se to pojavilo prvo pred spavanje a sada i cesce.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Worried prvotno napisa Vidi poruku
    Nepunih 5mj. I kod nas se to pojavilo prvo pred spavanje a sada i cesce.
    Iste su nam bebe :D

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Maja ima li sta novo kod vas?

  10. #160

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Miki92 i dalje sve isto. Nismo jos uvjek imali kontrolu, ali sve je uglavnom isto. Prije prvog rodjendana cu, ako i dalje bude izbjegavao blizi kontakt ocima traziti pregled oftamologa. Uglavnom javim sve sto bude. Kakva je situacija kod vas?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Miki92 i dalje sve isto. Nismo jos uvjek imali kontrolu, ali sve je uglavnom isto. Prije prvog rodjendana cu, ako i dalje bude izbjegavao blizi kontakt ocima traziti pregled oftamologa. Uglavnom javim sve sto bude. Kakva je situacija kod vas?
    Isto Majo kad lezi inekako gleda kad podignem skroz slabo et tek na dva metra otprilike primjeti ljude a kad je neko pored njega uopste ne gleda.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto Majo kad lezi inekako gleda kad podignem skroz slabo et tek na dva metra otprilike primjeti ljude a kad je neko pored njega uopste ne gleda.
    A kako reaguje kada se ti , na pr.pojavis u sobi? Raduje li se? Da li se smije? Meni to vise lici da ima problem sa vidom, ali on je jos uvjek mali. Isto se i moj ponasao tako kad je bio tog uzrasta. I dalje ne voli kad mu je neko blizu , ne gleda ga ali sve ostalo je u skladu sa njegovim uzrastom. Oni se mijenjaju , neke bebe se razvijaju brze, neke sporije ali sve postignu. Nemoj se brinuti previse, ti imas iskustva sa starijim sinom, ja nisam imala sa kime usporediti. Vidjeces kako ce za par mj. sve biti kako treba.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako reaguje kada se ti , na pr.pojavis u sobi? Raduje li se? Da li se smije? Meni to vise lici da ima problem sa vidom, ali on je jos uvjek mali. Isto se i moj ponasao tako kad je bio tog uzrasta. I dalje ne voli kad mu je neko blizu , ne gleda ga ali sve ostalo je u skladu sa njegovim uzrastom. Oni se mijenjaju , neke bebe se razvijaju brze, neke sporije ali sve postignu. Nemoj se brinuti previse, ti imas iskustva sa starijim sinom, ja nisam imala sa kime usporediti. Vidjeces kako ce za par mj. sve biti kako treba.
    Obraduje se uvijek i zasmije i kad ga muz drzi a ja dodjem otima se hoce meni. Ali eto bas sinoc kod prijatelja zena je sjedila do mene nije je nijednom pogledao a covjek koji je sjedio jedno 2 metra od mene gledao ga i smijao mu se. Pojma nemam. On jos ima stalno infekcije oka radi suznog kanala ali eto ocni doktor kaze sve uredu jer igrackicu kad mu stavim blizu ociju prati.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Drage žene, ja imam bebu od 2 mjeseca i isto me uopce ne gleda. Svi pisu i govore jao malim bebama je lice zanimljivo i tko zna sta a mene moja bebe uopce ne gleda. Gleda gore u strop i u luster i slike na zidu a ja kad dođem ispred njega kao da me uopce nema. Poceo se osmjehivati onako bebski s cijelim licem i ocima i sve ali rijetko se meni smije, uhvatim ga da se smije u zid ili u te slike... pa ja ne znam kako da se ne brinem, je li to normalno????

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Renoveno prvotno napisa Vidi poruku
    Drage žene, ja imam bebu od 2 mjeseca i isto me uopce ne gleda. Svi pisu i govore jao malim bebama je lice zanimljivo i tko zna sta a mene moja bebe uopce ne gleda. Gleda gore u strop i u luster i slike na zidu a ja kad dođem ispred njega kao da me uopce nema. Poceo se osmjehivati onako bebski s cijelim licem i ocima i sve ali rijetko se meni smije, uhvatim ga da se smije u zid ili u te slike... pa ja ne znam kako da se ne brinem, je li to normalno????
    Jel te dozivljava kad lezi pa mu pricas?

  16. #166

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Renoveno Moj savjet ti je da se ne brines . Moj malac je gledao iza sebe( izvije se i gleda unazad, ako sam se dobro izrazila) posmatrao slike, zid , knjige na polici. Ja sam bila sludjena, i nervirala se jako. Medjutim kako smo rasli i razvijali se sve je bilo bolje, i kontakt i paznja . Tvoja beba je toliko mala , eto poceo se smjesiti. Problem je sto citamo previse po internetu, ja sam prestala to ciniti. I bolje je i meni a i njemu. Sve ce to doci na svoje, ne brini vjeruj mi .

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Obraduje se uvijek i zasmije i kad ga muz drzi a ja dodjem otima se hoce meni. Ali eto bas sinoc kod prijatelja zena je sjedila do mene nije je nijednom pogledao a covjek koji je sjedio jedno 2 metra od mene gledao ga i smijao mu se. Pojma nemam. On jos ima stalno infekcije oka radi suznog kanala ali eto ocni doktor kaze sve uredu jer igrackicu kad mu stavim blizu ociju prati.
    Ma to ti je odlican znak, srecan je, hoce ktebi. Mislim da ne treba da brines.
    Opusti se, i uzivaj sa njim.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to ti je odlican znak, srecan je, hoce ktebi. Mislim da ne treba da brines.
    Opusti se, i uzivaj sa njim.
    Maja sinoc smo bili kod nekih prijatelja i bila je djevojcica od 9 mj. Isto tako ne posjeda se sama okrece se i puze vojnicki. Tako da ne brines sto se toga tice. Igra se sa zveckicama nema nesto posebno ali jedino sto je bas trazila nas ocima ko god prica ona samo gleda u njega. Msm dalje je nije joj se niko unosio u lice.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Maja sinoc smo bili kod nekih prijatelja i bila je djevojcica od 9 mj. Isto tako ne posjeda se sama okrece se i puze vojnicki. Tako da ne brines sto se toga tice. Igra se sa zveckicama nema nesto posebno ali jedino sto je bas trazila nas ocima ko god prica ona samo gleda u njega. Msm dalje je nije joj se niko unosio u lice.
    I nema govora o pincetnom hvatu ponasa se isto ko moje dijete od 4 mj samo eto sto se okrece i gleda ljude i puze a isto se igra sa zveckicama. Tako da ne brines.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    I nema govora o pincetnom hvatu ponasa se isto ko moje dijete od 4 mj samo eto sto se okrece i gleda ljude i puze a isto se igra sa zveckicama. Tako da ne brines.
    Hvala Miki92❤️

  21. #171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Renoveno Moj savjet ti je da se ne brines . Moj malac je gledao iza sebe( izvije se i gleda unazad, ako sam se dobro izrazila) posmatrao slike, zid , knjige na polici. Ja sam bila sludjena, i nervirala se jako. Medjutim kako smo rasli i razvijali se sve je bilo bolje, i kontakt i paznja . Tvoja beba je toliko mala , eto poceo se smjesiti. Problem je sto citamo previse po internetu, ja sam prestala to ciniti. I bolje je i meni a i njemu. Sve ce to doci na svoje, ne brini vjeruj mi .
    A možda je gledao anđele

    Moji su isto zujali, ali to se poslije sredilo. Za informaciju - obojica nose naočale, tako da je to neusmjeravanje pogleda često povezano s nekim smetnjama vida. Neke se poslije riješe kako glavica i oči rastu, a neke treba poslije korigirati. Nikakav problem - puno ljudi nosi naočale.

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Renoveno Moj savjet ti je da se ne brines . Moj malac je gledao iza sebe( izvije se i gleda unazad, ako sam se dobro izrazila) posmatrao slike, zid , knjige na polici. Ja sam bila sludjena, i nervirala se jako. Medjutim kako smo rasli i razvijali se sve je bilo bolje, i kontakt i paznja . Tvoja beba je toliko mala , eto poceo se smjesiti. Problem je sto citamo previse po internetu, ja sam prestala to ciniti. I bolje je i meni a i njemu. Sve ce to doci na svoje, ne brini vjeruj mi .
    Cica li ?pospricaj mu oci smalo mlijeka i cisti mu kanalice prema nosu
    H

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Maja molim te nemoj nas zaboravit sa vijestima. Cekamo samo tebe da nam javljas.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Miki92 i dalje sve isto. Nismo jos uvjek imali kontrolu, ali sve je uglavnom isto. Prije prvog rodjendana cu, ako i dalje bude izbjegavao blizi kontakt ocima traziti pregled oftamologa. Uglavnom javim sve sto bude. Kakva je situacija kod vas?
    Draga Maja jeste li pokusavali uslikati dijete sa blicom, ja svog jesam i dala sam pedijatrici sliku, posto je jako razlicit odsjaj u ocima, tako da smo upuceni kod oftamologa. Mada ja bas i ne mislim da on ne vidi, jer igracke i dudu prebacuje iz jedne ruke u drugu, ali evo moramo i to provjeriti. Kako je kod vas stanje sada?

  25. #175

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Ivana1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam isti problem kao i vi ovdje, nema gdje nisam trazila mjesecima i napokon naiđem na ovu temu. Slicna situacija, bebac 8 mjeseci kada ga podignem nikada ne gleda u lice, nego skrece pogled. Ovako je veseo i smije se stalno, strancima bas i ne. Svi mi govore da sam luda i pretjerujem, a situacija me totalno buni.
    Evo drage mame da napisem update. Znaci ovako, u ova dva mjeseca napredovao je. Kontakt ocima jos uvijek kratak, s time da nekoga ne zeli ni pogledati. Veseli se tati, baki, tetki. Voli pse i jako im se veseli. Dize rukice da ga se podigne, ali pritom gleda u pod. Razumije jednostavne naredbe kao sto su: dođi, drži, ne ne, vidi i daj rukicu. Jucer je poceo i pljeskati. Puze i dize se na noge, napravi par koraka. Sada cekamo pokaznu gestu i prve rijeci. Poceo je i brbljati vise, spajati slogove: ba ba, di di, da da, ge ge. Sve u svemu, cini mi se da polako napreduje i nadam se da ce biti sve ok. Kako vasi malisani?

  26. #176

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Ivana1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo drage mame da napisem update. Znaci ovako, u ova dva mjeseca napredovao je. Kontakt ocima jos uvijek kratak, s time da nekoga ne zeli ni pogledati. Veseli se tati, baki, tetki. Voli pse i jako im se veseli. Dize rukice da ga se podigne, ali pritom gleda u pod. Razumije jednostavne naredbe kao sto su: dođi, drži, ne ne, vidi i daj rukicu. Jucer je poceo i pljeskati. Puze i dize se na noge, napravi par koraka. Sada cekamo pokaznu gestu i prve rijeci. Poceo je i brbljati vise, spajati slogove: ba ba, di di, da da, ge ge. Sve u svemu, cini mi se da polako napreduje i nadam se da ce biti sve ok. Kako vasi malisani?
    Ej Ivana hvala ti sto si nam se javila. Kod nas je isto jos uvijek izbjegava kontakt u uspravnom polozaju dok lezi prati ali ne u svakom uglu i tu ako pridjem blize ne gleda. Jako mi se obraduje kad odem negdke pa se vratim cak ako cuje mi glas a ne vidi me pocne plakati. Nadamo se da ce biti dobro. Drago mi je zbog vas javljajte nam opet novosti.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Dobro je da ti se obraduje i sto place za tobom. Moj isto place kada odem iz sobe, a place i za bakom.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Worried prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Maja jeste li pokusavali uslikati dijete sa blicom, ja svog jesam i dala sam pedijatrici sliku, posto je jako razlicit odsjaj u ocima, tako da smo upuceni kod oftamologa. Mada ja bas i ne mislim da on ne vidi, jer igracke i dudu prebacuje iz jedne ruke u drugu, ali evo moramo i to provjeriti. Kako je kod vas stanje sada?
    Nisam pokusala , mada primjecujem da nekada ucestalo trepce i da trlja cesto okice, no kako je na poslednjem pregledu pedijatar utvrdio da ima pincetni hvat ,dobro pracenje i ostalo , nije nas uputila oftamologu . Pregled je trajao svega 10-tak minuta , sto je po meni kratko ali vjerujem da njihovo iskustvo moze uociti neki problem brzo, ukoliko postoji .Cekacemo do septembra sto se vida tice. I dalje izbjegava pogled kada smo blizu ali cim se malo udaljimo usmjeri pogled ka nama. Ostalo je sve kako treba . ❤️

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pokusala , mada primjecujem da nekada ucestalo trepce i da trlja cesto okice, no kako je na poslednjem pregledu pedijatar utvrdio da ima pincetni hvat ,dobro pracenje i ostalo , nije nas uputila oftamologu . Pregled je trajao svega 10-tak minuta , sto je po meni kratko ali vjerujem da njihovo iskustvo moze uociti neki problem brzo, ukoliko postoji .Cekacemo do septembra sto se vida tice. I dalje izbjegava pogled kada smo blizu ali cim se malo udaljimo usmjeri pogled ka nama. Ostalo je sve kako treba . ❤️
    Hej Maja drago mi je zbog vas. Isti slucaj je i kod nas pa sad vidjecemo. Mi jos imamo zacepljen suzni kanal od rodjenja i cak jedno oko malo zatvoreno al cekaju da se samo rijesi ccc. Drago mi je da je ostalo ok. Bitno da je socijalan ne mora bas tako blizu ni da gleda. ❤

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pokusala , mada primjecujem da nekada ucestalo trepce i da trlja cesto okice, no kako je na poslednjem pregledu pedijatar utvrdio da ima pincetni hvat ,dobro pracenje i ostalo , nije nas uputila oftamologu . Pregled je trajao svega 10-tak minuta , sto je po meni kratko ali vjerujem da njihovo iskustvo moze uociti neki problem brzo, ukoliko postoji .Cekacemo do septembra sto se vida tice. I dalje izbjegava pogled kada smo blizu ali cim se malo udaljimo usmjeri pogled ka nama. Ostalo je sve kako treba . ❤️
    Maja imas PP

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Maja81 molim te da nam odgovoris? Puno bi nam znacilo da znamo sta se desava sa vasom bebom? Da li da trazimo pomoc ili ne?

  32. #182
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Maja drago mi je zbog vas. Isti slucaj je i kod nas pa sad vidjecemo. Mi jos imamo zacepljen suzni kanal od rodjenja i cak jedno oko malo zatvoreno al cekaju da se samo rijesi ccc. Drago mi je da je ostalo ok. Bitno da je socijalan ne mora bas tako blizu ni da gleda. ❤
    Dok čekaš Maju da se javi, evo baci pogled na stari topic o suznim kanalima - možda nađeš nešto zanimljivo: http://forum.roda.hr/threads/72197-Upala-oka-ili-za

    Ako misliš da treba zatražiti specijalistički pregled, uredno zatraži od pedijatra uputnicu. Najgore što se može dogoditi je "puhanje na hladno" tj. da odete oftalmologu prerano ili bez potrebe, ali ako djetetu treba nekakva terapija, dobit ćeš upute "Javite se za 6 mjeseci" ili "krećemo odmah s tim i tim lijekom....". Poslušaj svoj osjećaj. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.07.2019. at 08:39

  33. #183

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dok čekaš Maju da se javi, evo baci pogled na stari topic o suznim kanalima - možda nađeš nešto zanimljivo: http://forum.roda.hr/threads/72197-Upala-oka-ili-za

    Ako misliš da treba zatražiti specijalistički pregled, uredno zatraži od pedijatra uputnicu. Najgore što se može dogoditi je "puhanje na hladno" tj. da odete oftalmologu prerano ili bez potrebe, ali ako djetetu treba nekakva terapija, dobit ćeš upute "Javite se za 6 mjeseci" ili "krećemo odmah s tim i tim lijekom....". Poslušaj svoj osjećaj. Sretno!
    Hvala Peterlin. Mi smo vec bili kod oftamologa kad je bio jos mali ali to je bio pregled samo pracenje predmeta u svim smjerovima i sa lampom oko pregledao. Ustanovio da je sve ok. Dao kapi za oci i za 6 mj kontrola.
    Mene bas interesuje da li je maja isla na pregled i da li druge stvari napreduju kod nje. Njen je sad vec godinu mnoge stvari osim kontakta ocima se mogu posmatrati ali eto cekacemo da se Maja javi.
    Hvala jos jednom

  34. #184

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Zene moje, izvinite sto me nije bilo dugo, kako ne dobijam notifikacije da imam poruku tako nisam ni ulazila ovdje, pocela sam raditi pa ne znam kud’ cu prije Mi nismo isli oftamologu, malac i dalje ne voli kad mu se neko priblizi , odmah okrene glavu ali nas doktor smatra da nema potrebe ici oftamologu. On je sad vec djecak od 13 mjeseci, govori mama, deda, baba, njam, brm....ima pokazni gest , jako je vezan za mene i place kad god vidi da me nema. Poceo je od prije nekoliko dana da slaze kocke jednu na drugu. Ne prica mnogo ali razumije dosta kada mu se obracam, voli zivotinje posebno mace . Nemojte se brinuti previse jer sve to dodje na svoje, svi smo razliciti , neke bebe su naprednije u pocetku ali ostale ih cesto sustignu u zivotu. Bitno je da se osjecaju voljeni i zasticeni. Nadam se da je i kod vas sve u najboljem redu . Miki, Worried i ostale zene - ako se ne javim odmah ne zamjerite ali tu sam za sve sto treba. Da, vidim worried mi je napisala da imam PP ali nazalost ja ili je ne umijem naci ili nemam pp.

  35. #185
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Zene moje, izvinite sto me nije bilo dugo, kako ne dobijam notifikacije da imam poruku tako nisam ni ulazila ovdje, pocela sam raditi pa ne znam kud’ cu prije Mi nismo isli oftamologu, malac i dalje ne voli kad mu se neko priblizi , odmah okrene glavu ali nas doktor smatra da nema potrebe ici oftamologu. On je sad vec djecak od 13 mjeseci, govori mama, deda, baba, njam, brm....ima pokazni gest , jako je vezan za mene i place kad god vidi da me nema. Poceo je od prije nekoliko dana da slaze kocke jednu na drugu. Ne prica mnogo ali razumije dosta kada mu se obracam, voli zivotinje posebno mace . Nemojte se brinuti previse jer sve to dodje na svoje, svi smo razliciti , neke bebe su naprednije u pocetku ali ostale ih cesto sustignu u zivotu. Bitno je da se osjecaju voljeni i zasticeni. Nadam se da je i kod vas sve u najboljem redu . Miki, Worried i ostale zene - ako se ne javim odmah ne zamjerite ali tu sam za sve sto treba. Da, vidim worried mi je napisala da imam PP ali nazalost ja ili je ne umijem naci ili nemam pp.
    Pogledaj na gornjoj traci gdje ti piše Dobrodošli: korisničko ime - iduća kućica je "Tvoje obavijesti". Desno od toga trebalo bi pisati koliko imaš nepročitanih privatnih poruka. Klikni na kućicu "Tvoje obavijesti", pa će ti se otvoriti privatna poruka ako je imaš.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj na gornjoj traci gdje ti piše Dobrodošli: korisničko ime - iduća kućica je "Tvoje obavijesti". Desno od toga trebalo bi pisati koliko imaš nepročitanih privatnih poruka. Klikni na kućicu "Tvoje obavijesti", pa će ti se otvoriti privatna poruka ako je imaš.
    Hvala punoooooo, nasla sam ❤️

  37. #187

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, moja beba od 3 mjeseca ponaša se slično kao i vaša. Je li se kod vas što promijenilo?

  38. #188

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, imam bebu sa sličnim simptomima kao Maja i Miki. Kako su vaše bebe?

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Zuta, hvala na preporuci , potrudicu se da dodjem do knjige. Ja bih jako voljela da si u pravu i da je sve ovo posledica mog umora i kako Ti rece paranoje.
    Kako je sad vaša beba?

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Hej Lala. Moj djecak sad ima 10 mj i mislim da je dobro.
    Kontakt ocima je sad dobar i dalje ne voli kad mu se neko unese z facu ali dosta dosta bolje nego prije. Razumjevanje je pocelo. Dobio je pokazni gest sto je meni jako bitno. Igra se u skladu sa dobi. Sve u svemu msm da je ok. Pratim i dalje ali sam opustena. Ne brinite uzivajte u bebi ali pratite. Zelim vam puno srece

  41. #191

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Puno hvala na odgovoru, ako možete javite se kad će imati godinu dana, kad razvije združenu pažnju. Drago mi je da je dobro. I vama puno sreće.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Naravno, javim vam se. Mozete mi pisati i na broj jer ne ulazim tako cesto ako vas bude nesto interesovalo.
    On se sad sa 10 mj jako lijepo igra, vozi autice pokusava da baca loptu bratu, ljuti se ako mu brat uzme igracku. Sve u svemu zadovoljna sam. Pa vidjecemo dalje.

  43. #193

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam vec ali mi niko nije odgovorio.. Imam bebu od 3 meseca+ nedelju dana. Znam da se odojcad vec od drugog meseca fokusiraju na lica negovatelja, ali moja beba od pocetka ima problem ako sam joj preblizu. Kad sam nad njom, menjam joj pelene, stanem iznad krevetca gleda me, smeje se, pocela je sa aaaaaa, ooooo, nekad glasno cici, stavlja saku u saku i dovodi ispred lica ali ih ne posmatra, gura sake u usta, palac i dosta balavi. Prati zvecke, igracke koje pomeramo levo desno , gore dole. Cak prati nase kretanje ako smo dalje . Ali kada je uzmem u narucje i podignem u vis ona ne gleda u mene, zovem je, pevusim, ali samo gleda levo desno, bukvalno kao da izbegava moj pogled, muz je uzme i ona je okrenuta prema meni kad sam udaljena ona gleda, smesi se ali cim se primaknem oci joj idu levo, desno. Znam da bebe ne treba uporedjivati , ali mene ovo ( ne)gledanje jako brine, bukvalno ne spavam nocima. Svasta citam, na svasta pomislim. Isli smo doktoru, vid je u redu, sluh takodje. Zivim u Norveskoj i ne znam jezik pa sam sa doktorem vrlo slabo mogla da se sporazumem, zato i molim za svaku pomoc ovde. Primetila sam i da se cesto uplasi kad joj se obratim, tako da to radim oprezno i polako. Reaguje na zvukove, ne voli da je sama i jako se voli nositi, ali tada posmatra slike na zidu, knjige , plafon. To me jako , jako brine.
    Molim Vas za vasa iskustva mame.
    Pozdrav, imam indetičan slučaj, ali od riječi do riječi, koliko je vaša bebica sada stara i je li sve u redu?
    Molim vas utješite me, jako sam zabrinuta..

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Evo ja cu vam za svog odgocorit posto je bilo identicno. Moj ima 2 godine i sve je potpuno uredu. Nikad nisam vjerovala da ce tako biti ali jeste cak napredniji od svih vrsnjaka. Sve govori, recenice duge smislene. Bice i sa vama sve ok ne brinite.

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mmiar prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam indetičan slučaj, ali od riječi do riječi, koliko je vaša bebica sada stara i je li sve u redu?
    Molim vas utješite me, jako sam zabrinuta..
    Mala djeca su prirodno dalekovidna i ne mogu fokusirati pogled ako smo im preblizu. S rastom glavice to se popravlja. Tu i tamo događa se da dijete treba naočale, ali kod većine se to spontano ispravi.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja cu vam za svog odgocorit posto je bilo identicno. Moj ima 2 godine i sve je potpuno uredu. Nikad nisam vjerovala da ce tako biti ali jeste cak napredniji od svih vrsnjaka. Sve govori, recenice duge smislene. Bice i sa vama sve ok ne brinite.
    Pozdrav, neki dan smo napunili 9 mjeseci, ona je izrazito napredna beba, sa 5 mjeseci se posjela, propuzala, sa 6 se digla na noge,evo čekamo dan da prohoda.Izrazito je vesela, obožavala glazbu, maše rukicama, prati sve oko sebe, od zvukova, ljudi.. Sve izgleda sasvim ok osim tog pogleda. Poboljšalo se, iz daleka ona gleda i prati, dok leži gleda u mene, ali u oći i ne baš, ali blizu baš izbjegava pogled i uvijek gleda negdje pored. Izluđena sam već, pedijatrica kaže da je sve u redu i da je premala za ista, da pratimo.. Kako se vaše ponašalo u toj dobi? Što je normalno, što nije, vec mislim da sam prolupala

  47. #197

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Mmiar prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, neki dan smo napunili 9 mjeseci, ona je izrazito napredna beba, sa 5 mjeseci se posjela, propuzala, sa 6 se digla na noge,evo čekamo dan da prohoda.Izrazito je vesela, obožavala glazbu, maše rukicama, prati sve oko sebe, od zvukova, ljudi.. Sve izgleda sasvim ok osim tog pogleda. Poboljšalo se, iz daleka ona gleda i prati, dok leži gleda u mene, ali u oći i ne baš, ali blizu baš izbjegava pogled i uvijek gleda negdje pored. Izluđena sam već, pedijatrica kaže da je sve u redu i da je premala za ista, da pratimo.. Kako se vaše ponašalo u toj dobi? Što je normalno, što nije, vec mislim da sam prolupala
    Pozrav kako vam je sada curica, buduci da imam djevojcicu koja je slicno ponasa, hvala!

  48. #198

    Datum pristupanja
    Aug 2023
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav,kako su vam sada decica,iscitala sam celu temu ,moja beba ima 3 meseca i identicno ponašanje sam primetila i uplašila se ,jako sam zabrinuta. Hvala

  49. #199

    Datum pristupanja
    Aug 2023
    Postovi
    4

    Početno

    Molim vas za odgovor,hvala

  50. #200
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Suri prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,kako su vam sada decica,iscitala sam celu temu ,moja beba ima 3 meseca i identicno ponašanje sam primetila i uplašila se ,jako sam zabrinuta. Hvala
    Tri mjeseca je stvarno rano. Pričekaj još koji mjesec. Male bebe su prirodno dalekovidne i ne mogu fokusirati pogled. S vremenom se to popravi. Ako i dalje bude isto, pedijatar će dati uputnicu za oftalmologa. Do tada pokušaj gledati da li dijete pogledom prati igračku koju digneš visoko u zrak.
    Ako su im stvari i lica preblizu, dok još ne sjede gube fokus. Kad narastu, to bude bolje. Strpljenja i sretno!

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •