Stranica 11 od 26 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1256

Tema: Volite li se sminkati (s naglaskom na puder)

  1. #501
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Što smo ono rekle, koja je razlika između BB kreme i CC kreme?

  2. #502
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ahahahahahahahaha, ko da sam ja pitala

  3. #503
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mali filozofski prilog na ovu temu, nadam se da cu uspit linkat :

    https://m.buro247.hr/lifestyle/ekspe...je-briga.html#

  4. #504
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mali filozofski prilog na ovu temu, nadam se da cu uspit linkat :

    https://m.buro247.hr/lifestyle/ekspe...je-briga.html#
    Autorica djeluje ljuta.

    Ja sam za to da svatko radi što želi dokle god ne radi zlo nekome. Tako da ako neka žena želi biti dlakava od glave do pete, pa nek bude. Ali postoji taj neki zajedljiv ton kroz cijeli članak prema drugoj strani. Zašto je žena koja 'drži do sebe' nečiji rob? Ako žene koje se zalažu za 'prirodan' izgled žele da drugi prihvate da je i to dio žene, zašto onda žene koje nisu potpuno prirodne nazivaju robovima? Uvijek se provlači ta riječ rob - rob mode, rob ljepote, rob muškaraca. Žena je ženi vuk ili?

    I taj prirodan izgled, tko je uopće potpuno prirodan? Kružile su prije godinu, dvije cijelim svijetom nedepilirane žene koje su se slikale za neku kampanju. Kampanja je trebala promovirati prirodan izgled, ali koja je od njih bila prirodna? Našminkane, obojane kose, ali s tim famoznim dlakama, pa su one eto prirodne za razliku od žena koje su robovi jer se depiliraju. To je meni licemjerno.

    Tako da na kraju mislim da je ženska sve postavila krivo (autorica članka, ne Ina ). Trebali bismo se više okrenuti tome da žena može biti i lijepa i pametna i da nije loše ni biti depilirana ni ne biti depilirana jer je to stvar osobnog izbora, a ne ropstva.

  5. #505
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Što smo ono rekle, koja je razlika između BB kreme i CC kreme?
    https://estetica.hr/novosti/bb-cc-dd...-sto-odabrati/

  6. #506
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Autorica djeluje ljuta.

    Ja sam za to da svatko radi što želi dokle god ne radi zlo nekome. Tako da ako neka žena želi biti dlakava od glave do pete, pa nek bude. Ali postoji taj neki zajedljiv ton kroz cijeli članak prema drugoj strani. Zašto je žena koja 'drži do sebe' nečiji rob? Ako žene koje se zalažu za 'prirodan' izgled žele da drugi prihvate da je i to dio žene, zašto onda žene koje nisu potpuno prirodne nazivaju robovima? Uvijek se provlači ta riječ rob - rob mode, rob ljepote, rob muškaraca. Žena je ženi vuk ili?

    I taj prirodan izgled, tko je uopće potpuno prirodan? Kružile su prije godinu, dvije cijelim svijetom nedepilirane žene koje su se slikale za neku kampanju. Kampanja je trebala promovirati prirodan izgled, ali koja je od njih bila prirodna? Našminkane, obojane kose, ali s tim famoznim dlakama, pa su one eto prirodne za razliku od žena koje su robovi jer se depiliraju. To je meni licemjerno.

    Tako da na kraju mislim da je ženska sve postavila krivo (autorica članka, ne Ina ). Trebali bismo se više okrenuti tome da žena može biti i lijepa i pametna i da nije loše ni biti depilirana ni ne biti depilirana jer je to stvar osobnog izbora, a ne ropstva.
    Žena se obraća tome koliko je ženska (ne još muška...but maybe slowly getting there!) ljepota važna u očima društva. I žena se od "nedepiliranih i accept me as beautifuly as I am" kapanja ogradila jer je naličje istog novčića (super-važnost ljepote), po njoj, a ja vidim da tu ima point.

    Ako nećemo malo zafilozofirat, nego će bit savjeti o kremicama... bojim se da ne bace admini temu na servisni kutak. Ja pokušavam naći filozfski dio u tome šminkamo li se (s posebnim naglaskom na puder ) i ako da/ zašto da/ ako ne, zašto ne .

    Inače, standardan derogativni prvi komentar na feministkinje je - ljutite su. Pa ono... it's OK da je ljuta koliko se toga prodaje ženama za društveno prihvaćeni / i internalizirani "potreban" dnevni upkeep .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 11:32

  7. #507
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Najbolja ilustracija toga je gore onaj video savršeno lijepe mlade cure koja se "lagano" (s 25 proizvoda) našminkala da bude "svježa" cijeli dan.

  8. #508

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolja ilustracija toga je gore onaj video savršeno lijepe mlade cure koja se "lagano" (s 25 proizvoda) našminkala da bude "svježa" cijeli dan.
    ... ili kad se kaže da se šminkom želi postići 'prirodan' izgled...

    Di ćeš prirodnije od nešminkanja ...

  9. #509
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolja ilustracija toga je gore onaj video savršeno lijepe mlade cure koja se "lagano" (s 25 proizvoda) našminkala da bude "svježa" cijeli dan.
    i meni je ovo fascinantno
    neki dan gledam neki kratki video na instagramu i za obrve ti treba minimalno 4 proizvoda
    prvo neki gel, da ih podigne
    pa onda onda tanka olovka
    pa onda neko sjenilo za obrve
    pa onda opet neki gel
    s tim da ne vidim šta je taj drugi gel napravio

    ako to nije kapitalistička podvala, ne znam šta je
    Posljednje uređivanje od betty blue : 11.04.2019. at 11:43

  10. #510
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    ... ili kad se kaže da se šminkom želi postići 'prirodan' izgled...

    Di ćeš prirodnije od nešminkanja ...
    Pa tako se ja šminkam da se našminkam da izgledam svježe, da sam malo rumenija (kako je moja doktorica znala reći za rumenilo-staviš malo zdravlja na lice ) a da se ne vidi iz aviona da sam našminkana i da imam žbuku.
    Zašto se šminkam, čupam dlake, obrve, brkove? Zato što je meni tako ljepše, jer se ja osjećam ljepše i ugodnije. Ne šminkam se ljeti na moru, ne šminkam se do dućana, placa i sl.
    Nema šanse da bih obukla kratko na dlakave noge. Čak sam prije znala imati i takve noćne more da sam izašla dlakava ( a hvala Bogu dlakava sam poprilično).
    Ne slijedim trendove, iscrtane obrve mi se ne sviđaju, ali ih uredno čupam koncem. Iako ima stvari koje mi se ne sviđaju, ne bih nikada drastično mijenjala izgled operacijama, botoksima, filerima i čime već. No, tko voli nek izvoli.

    Ono što mene smeta je to potenciranje ženskog izgleda u medijima, stavljanje u prvi plan. Naslovi poput: 'Nećete vjerovati kako XY izgleda 15 dana nakon poroda', ' U 50-tima a izgleda kao da joj je 25' ili ako nije radila nadgradnju nego lijepo prirodno stari ' Nećete prepoznati koja je ovo glumica'

  11. #511
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku

    Ono što mene smeta je to potenciranje ženskog izgleda u medijima, stavljanje u prvi plan. Naslovi poput: 'Nećete vjerovati kako XY izgleda 15 dana nakon poroda', ' U 50-tima a izgleda kao da joj je 25' ili ako nije radila nadgradnju nego lijepo prirodno stari ' Nećete prepoznati koja je ovo glumica'
    Igzektli. I ja se depiliram itd. Al su ovi clanci tu bas da kapitalisticki uvalindjaju 5 proizvoda samo za obrve

  12. #512
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni je tekst malo zamoran, jer su mi sadržaj te ton i stil vezani za takvo gledište nešto što smo stvarno već sto puta čuli i pročitali. Ali kraj, zadni pasus, mi se sviđa, i s njim se sasvim slažem.
    S tim da bih dodala da je ljepota nešto čemu ćemo ipak većinom svi težiti, skoro da bih se usudila reći - dok je svijeta i vijeka.
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.04.2019. at 12:00

  13. #513
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A ovo za ljute feministkinje...biti ljuta recimo zato što se nasilje nad ženama prešutno odobrava mi je više nego opravdano. Biti ljuta jer te se implicitno tjera da se uljepšavaš, to je onako malo djetinjasto. Možeš, ko ti smeta, ali nije to baš neka uzvišena ljutnja. Ono, cura se ljuti, žena jednostavno napravi kako želi :D

  14. #514
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    S tim da bih dodala da je ljepota nešto čemu ćemo ipak većinom svi težiti, skoro da bih se usudila reći - dok je svijeta i vijeka.
    Da - ali što je ljepota (fizička, da ne širimo previše)? Toliko je to promjenjivo - sad ovakve obrve, sad onakve, sad ovakvo tijelo, sad onakvo. Meni (recimo ) sve što je isto - nije lijepo - ta cut&paste duck face lica s portala, koja idu s naslovima "pogledajte ih kako su se namjestile" mi nisu lijepa. I nesrazmjerno je naglasak (samo) na žensku, a muški - nosi i beer belly, nema veze. Ne mislim da sad muški moraju postat Cigiji. A u prirodi se muški npr. šepire, tako da nije to "prirodno", uvjerili su nas da je prirodno - i prjie su se i muški šminkali i nosili perike.

    Nego, sve skupa - malo balansa. Pa da nije 40% slobodnog vremena (ženskog?) samo grooming tijela s 25 proizvoda za ovo i ono. Jer mi to zaslužujemo .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 12:44

  15. #515
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ne kažem ništa za filozofiranje, filozofiranje je dobro. Nego sam samo komentirala ton u kojem je pisan članak, ne sviđa mi se.

    I priznajem kad gledam neke feministkinje na tv-u ili negdje, za većinu pomislim da su ljute osobe. Iksam Vertex, važno je u vezi čega su zapravo ljute. U biti mi se ne sviđa taj novi ton cijelog koncepta feminizma jer se svodi, grubo rečeno, na to da su žene koje ne padaju na marketing modne industrije i koje imaju zavidne karijere, puno bolje žene od onih koje provode puno vremena misleći o vlastitom izgledu ili od onih koje ne žele karijeru nego žele nešto drugo. A tek da se to dvoje spoji, pa ispalo bi da to uopće nije ni žena.

    Feminizam je doveo do boljih prava žena, to uopće ne osporavam, ali trenutno vidim situaciju tako da se preko feminizma nadmećemo koja je bolja i jača žena.

  16. #516
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni ne smeta kad se neka feministkinja ljuti
    nisu se nasmješene feministkinje izborile za ovo što imamo danas nego baš ljutite
    smetalo bi mi da se feministkinja ljuti na neku npr. ženu koja se šminka
    ali mi ne smeta što se feministkinja ljuti na patrijarhat koji je žene uvjerio da se šminkaju zato jer same to žele, jer su sebi tako ljepše

  17. #517
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ne razumijem zašto se smatra da je žena koja kaže da se šminka jer sama tako želi uvjerena u nešto što nije istina?

  18. #518
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja ne razumijem tvoje pitanje

  19. #519
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem zašto se smatra da je žena koja kaže da se šminka jer sama tako želi uvjerena u nešto što nije istina?
    Pa to ti je slično s drugim stvarima (nošenje pokrivala itd.) - to su internalizirani koncepti. Što je "istina" - a to je tek dubioza i Kurosawin film "Rashomon". Za objasnit feminizam - to je odvojeni topic pa neću u to ići, ali da nađeš moje postove od pred 15 god na ovom forumu (a sad sam feministkinja) ) našla bi na moj identičan citat tvojima.

    Ako ti mogu približiti ovako - moja je "istina" da je to s ljepotom debelo pretjerivanje. A kako je tema na filozofskom, a ne na servisnom kutku (koji bi bio primjereno mjesto za razmjene savjeta o BB,CC itd. kremama, četkicama ovim il onim za obrve, primerima, korektorima itd.), onda dajem svoju filozfsku perspektivu.

  20. #520
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Da pojednostavimo - to je sad filozofski soul searching volimo li se šminkati stvarno deep down inside (20 min nanošenja, umjetnih noktiju svaku malo, bojanja) zbog svog dubokog unutarnjeg drajva ili nam je taj drajv ipak nametnulo društvo. A ne možeš ga zamemariti - otvori bilo koji portal i 30-40% sadržaja su "ova se dobro drži", "ova je istaknula ove ili one adute". On je moćan i stvaran i lupa po ženama, ne po muškima. I onda pitanje - je li to stvarno dobro za žene. Ili ipak nije. Ja tvrdim da nije.

    Ali, to je već pitanje feminizima par excellence. Da ne budem "ljuta" stavit ću malo ljubavi:

  21. #521
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A konačni claim - u svijetu kojem nisu bitne trepavice, zlal baba bi reagirala i na žensku, ne samo na "prirodno muško".

  22. #522
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja se ne volim šminkati deep down inside, samo volim osjećaj koji mi daje "ljepota". I ljudi su ljubazniji prema meni kad bolje izgledam - sad bilo to zato jer se ja osjećam bolje pa kako zračiš-tako i privlačiš spika, ili jer zaista realno izgledam bolje, vjerojatno oboje. Ja bih se voljela probuditi izgledajući tako kako izgledam kad se našminkam (ili, naravno, još bolje ). Potpuno sam svjesna da sam ja popušila taj marketing i to me ljuti, ali sam preslaba da mu se oduprem.
    Posljednje uređivanje od Argente : 11.04.2019. at 13:35

  23. #523
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja nemam problema s time da budem ljuta ako biti ljuta znaci kriticki posmatrati drustveno prihvacene koncepte i standarde. Patrijarhalno kapitalistickom obrascu vise od svega odgovara zena koja hrpu love i vremena trosi na svoj izgled. Ako je pritom jos i zadovoljna ne moze bolje. Inace standardi i zahtjevi ljepote su sve visi i bizarniji kao i kult mladosti, pa ce tako mozda nasim kcerima koji mililtar filera biti stvar osobne higijene kao sto nam je sad depilirani pazuh.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #524
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    slažem se s inom
    i da još malo nadodam
    stavila bih znak jednakosti između "šminkam se zbog sebe" i "šminkam se zbog drugih"
    ne mislim da je ijedna opcija "bolja" ili "pametnija" ili "ispravnija"
    obje opcije su nusprodukt patrijarhata s obilnim posipom kapitalizma

    ja se u masu (preko 90%) slučajeva šminkam zbog drugih, da njima budem lijepa
    da nema tih drugih bila bih doma u trenirci s raščupanom kosom

  25. #525
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Inace u drustvima gdje je postignuta najveca ravnopravnost zena (Skandinavija/Island) mozemo vidjeti kako je opci trend prirodan izgled zena bez naglasavanja zenskih atributa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #526
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Slažem se ja s tim, sadržaj na portalima je postao da se tako izrazim, hrpa govana.

    Samo pokušavam reći da neke žene to stvarno vole. Ja uživam u šminkanju, nikad nisam ni pomislila da mi se ne da našminkati ili da to ne volim. Da ne volim, ne bih to radila. Kao što sam na onoj temi pisala da mi nije nikakav problem ući u kazalište u tenama. I to je ispalo kao društveno neprihvatljivo. Tako da, da mi se ne da ili da se ne volim šminkati, onda to ne bih ni radila. Meni je to sve tako jednostavno.

    Ako se žena šminka zato što misli da mora, to je već problem. Ali mislim da nemam problem ako trošim puno vremena na šminkanje jer to volim. Svatko ima neko svoje veselje. Netko će recimo trčati u slobodno vrijeme. Ja neću. Uvijek se divim curama na vježbačicama kad pišu svoje kilometre. Meni je to fascinantno i svaka im čast, ali meni nije veselje pa onda to ni ne radim. S tim da u ovo da mi je sve jednostavno i da ne radim ono što neću, ne ubrajam nešto što se MORA napraviti. Recimo, ne da mi se ići na sastanak u subotu navečer, radije bih izašla van. Ali je*iga, ako ne odem nema ni posla tako da to ipak moram.

    Mislim da ću ostati neshvaćena na ovoj temi, ali ne znam kako da drugačije napišem da smatram da mi to nije nametnuto.

  27. #527
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    da pojasnim malo sebe
    ja se farbam. od svoje 17te, dakle jako jako dugo. nemam niti jedne sijede, alu volim mijenjati boju kose. a imala sam sve osim plave i zelene. ja zaista gustam u samom farbanju i igranju s bojom. sad sam u fazi da je dio prirodne boje, a dio ce ici u neku pinky blond.
    i volim se sminkat. isprobavat. pogotovo navecer kad svi zaspu. isprobavat boje i linije
    lastane, jesam li trudna?

  28. #528
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    i volim se sminkat. isprobavat. pogotovo navecer kad svi zaspu. isprobavat boje i linije
    I ja isto.

    I kad nema drugih nisam raščupana i u trenerci. Da želim biti, bila bih. Ali ne želim. To pokušavam reći. I ne bih stavila znak jednakosti između toga da radim nešto zbog sebe i da radim nešto zbog drugih. Ne zato što mislim da je netko lošiji ako tako radi, nego zato što ja ne bih mogla tako. Na takve kompromise pristajem samo u velikim stvarima, u malim poput šminkanja, odjeće, kose - ne mogu.

  29. #529
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo pokušavam reći da neke žene to stvarno vole. Ja uživam u šminkanju, nikad nisam ni pomislila da mi se ne da našminkati ili da to ne volim. Da ne volim, ne bih to radila. Kao što sam na onoj temi pisala da mi nije nikakav problem ući u kazalište u tenama. I to je ispalo kao društveno neprihvatljivo. Tako da, da mi se ne da ili da se ne volim šminkati, onda to ne bih ni radila. Meni je to sve tako jednostavno.
    ne želim ti secirati postove
    i nemoj misliti da te sad napadam ili tako nešto
    potpuno razumijem kad kažeš da ti uživaš u šminkanju (pretpotstavljam kao što slikar uživa u nanošenju boja) ali moram te pitati: ako uživaš u šminkanju, našminkaš li se ikada da izgledaš kao da nemaš obrva i trepavica, da nemaš pune usnice i visoke jagodice?
    jesi li se ikada našminkala da izgledaš npr ovako: https://www.google.com/search?q=bene...r7HwtOBOIIXfM:

    mislim, prirodno je, zar ne?

  30. #530
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Inace u drustvima gdje je postignuta najveca ravnopravnost zena (Skandinavija/Island) mozemo vidjeti kako je opci trend prirodan izgled zena bez naglasavanja zenskih atributa.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa da!

    Da se igram đavoljeg advokata za sebe - možda sam ostarila, pa svi ti CC, BB itd. puderi klize i upadaju u bore pa sam zato rekla - ma, mojne. Ali, ima žena ljepših i mlađih koje su odoljele. Lik Skandinavac koji glumi Tarzana... se deklalira kao feminist . To je čemu ja težim. I, kako sam starija, vidim se u nekoj roli mentoriranja mlađih... da makar malko vremena potroše u promišljanju i fiozofiji iza svih tih proizvoda, dok se mažu s 25 stvari za ovo ili ono. Mislim da bi mlađoj meni to pasalo. Il bi išlo na živce, sad je nevažno, sad imam toliko godina, te i te stavove - ovo je filozofski kutak, tj. tema je tu (zapravo ne znam kako... možda ipak podsvjesno postavljačicu muči sve to što stavlja na lice i je li baš taj puder nužan, Lastane il Sigmunde, pls help) - pa evo i mog mišljenja tu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 13:51

  31. #531
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Aaa, Benny !!! Još jedan glumac koji se deklarira kao feminist i zalaže za ženska prava (npr. ne prihvaća filmove u kojima su žene lošije plaćene od muških - barem tako kaže). Mi lajki!

  32. #532
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne želim ti secirati postove
    i nemoj misliti da te sad napadam ili tako nešto
    potpuno razumijem kad kažeš da ti uživaš u šminkanju (pretpotstavljam kao što slikar uživa u nanošenju boja) ali moram te pitati: ako uživaš u šminkanju, našminkaš li se ikada da izgledaš kao da nemaš obrva i trepavica, da nemaš pune usnice i visoke jagodice?
    jesi li se ikada našminkala da izgledaš npr ovako: https://www.google.com/search?q=bene...r7HwtOBOIIXfM:

    mislim, prirodno je, zar ne?
    Nisam.

    Nema mi smisla trošiti šminku da se našminkam onako kako mi nije lijepo, a to mi definitivno nije lijepo.

  33. #533
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam problema s time da budem ljuta ako biti ljuta znaci kriticki posmatrati drustveno prihvacene koncepte i standarde. Patrijarhalno kapitalistickom obrascu vise od svega odgovara zena koja hrpu love i vremena trosi na svoj izgled. Ako je pritom jos i zadovoljna ne moze bolje. Inace standardi i zahtjevi ljepote su sve visi i bizarniji kao i kult mladosti, pa ce tako mozda nasim kcerima koji mililtar filera biti stvar osobne higijene kao sto nam je sad depilirani pazuh.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa da. Naime, mi ćemo to stvarno onda željeti. Moja cura me već pritišće za depilaciju (jedva vidljive dlake). Tako da... a nije tema tako nevina i naivna uopće.

  34. #534
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam.

    Nema mi smisla trošiti šminku da se našminkam onako kako mi nije lijepo, a to mi definitivno nije lijepo.
    Just wait and see da se istroše i počnu manje prodavati četkice za gustit obrve, pa da marketing executivi dođu s depiliranjem obrva. Pa će nam i to postat stvarno, stvarno lijepo. I vjerojatno će razvit kremu za smanjenje znojenja u tom području da baš ne pada po očima (antiprespirant za obrve... sounds familiar )?

  35. #535
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku

    Nema mi smisla trošiti šminku da se našminkam onako kako mi nije lijepo, a to mi definitivno nije lijepo.
    pa to ti hoću reći, taj pojam "lijepog" je potpuno nametnut
    sve se šminkamo "radi sebe", da "sebi" izgledamo lijepo na potpuno isti način: naglašene obrve i trepavice, visoke jagodice, pune usnice
    u renesansi se idealom ljepote smatrala plava kosa sa tamnim očima, bez obrva
    hoću reći, nisu ta nametanja od jučer, mi to već 1000 godina poslušno upijamo

    uostalom kako se usuđuješ za Benedicta Cumberbatcha reći da nije lijep

  36. #536
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Pa kad se od trenda osladi i neka nova Ana Bučević il influenserica, koja će posvjedočiti na youtubeu kako joj je baš super kad nema obrva, tako dobije jedan pogled širi, lakši, prozračniji, čisto prozračnije zrači, osjeća se svježije i lakše kad to izdepilira .

  37. #537
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Just wait and see da se istroše i počnu manje prodavati četkice za gustit obrve, pa da marketing executivi dođu s depiliranjem obrva. Pa će nam i to postat stvarno, stvarno lijepo. I vjerojatno će razvit kremu za smanjenje znojenja u tom području da baš ne pada po očima (antiprespirant za obrve... sounds familiar )?
    Tenks na ideji, ja se bavim marketingom pa možda ovo provučem jednom.

    Zezam se, ali mislim ima puno stvari koje je marketing pokušavao nametnuti pa ako mi se ne sviđa jednostavno neću to i amen. Jel prošle godine ili pretprošle bio onaj trend sa biciklističkim hlačicama? I provlačilo se kao veeeliki modni trend pa opet ja to na sebe ne bih stavila nikad, užasne su. To mi je sad prvo palo na pamet, ima još milijun primjera. Nemam pojma, možda ja živim u zabludi da je to tako jednostavno, ostavljam mogućnost i za to.

  38. #538
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    apsolutno

    i da potpišem argente, ja isto uredno pušim cijeli taj marketing, ali računam da ću imati snage i oduprijet se kupovini 5 proizvoda koji služe tome da obrve izgledaju prirodno i zadržat se "samo" na olovci

  39. #539
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    uostalom kako se usuđuješ za Benedicta Cumberbatcha reći da nije lijep
    pa kad nije

  40. #540
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    uostalom kako se usuđuješ za Benedicta Cumberbatcha reći da nije lijep
    Sori, nije moj tip hahaha.

  41. #541
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    te biciklističke su bile popularne kad sa ja bila u nižim razredima osnovne škole (otprilike kad si se ti rodila), svi smo ih u školu nosili

  42. #542
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    da živim 1000 života, uvijek odabrala Bennya ispred štajznam Brad Pitta

  43. #543
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I mi smo, ali samo na tjelesni.

    Haha ja ne bih ni jednog ni drugog, na istoj razini neprivlačnosti su za mene.

  44. #544
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    da živim 1000 života, uvijek odabrala Bennya ispred štajznam Brad Pitta
    Benny rulz, kaki Brad. Bicke - pa da, furala sam ih u osnovnjaku. Možda je upsjeh marketinga ako ti prodaju 1-2 x u životu, ne možeš baš 5x (koliko oni recikliraju) padat na bicke. I meni je cilj - minimizirat broj proizvoda i usluga, na uštrb više vremena za promišljanje svega.

    Riri, tebi je, ako si marketingaš, možda ovaj topic neproductivan. A možda ti je baš super - upoznaj neprijatelja... da bi mu bolje i više prodao, za što je potrebno što dublje internaliziranje potrebe i iluzija slobodnog izbora .

  45. #545
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mislim... što dulje živiš to ti gluplje dođe "disanje" tržišta - te trapezice in, te out, te bicke in, te out, te neon boje in, te out. Sad se žene mlade (faks) oblače skoro pa isto ko mi na faksu. S protekom vremena... a bedasto ti je. Ali, primarni konzumenti marketinga ionako nisu starkelje ala ja. Ja nastojim mlađima (kćeri) usudit kritički odmak jer ga sigurno neće dobit iz škole, okružja ili novina.

  46. #546
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u mom selu to nije bilo IN, ali ja sam uvijek bila izvan tokova

  47. #547
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A možda ti je baš super - upoznaj neprijatelja... da bi mu bolje i više prodao, za što je potrebno što dublje internaliziranje potrebe i iluzija slobodnog izbora .
    Naravno, pa prava praksa iz područja neuromarketinga.

  48. #548
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Pa bit izvan tokova... skroz nije loše. Nisi toliko suseptibilan na influensere i mora se ovo ili ono. Tipa "odlično je isfurala torbicu koju ćemo nositi ove jeseni". Ili biste li se usudili... pa tuš - nosit neku torbicu, neš ti hrabrosti. Koja debilana, iskreno, od tih naslova. A smeće sadržaja koliko hoćeš. Naravno, dok se fokusiramo na čizme, torbice, puder itd. - lakše je prodavat dalje. Bolji je odmak .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 14:18

  49. #549
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, pa prava praksa iz područja neuromarketinga.
    Da, ali ne možeš bit uspješan, a da si sam ne programiraš vlastiti mozak. Pa završiš ko bidan Beigbeder, ex marketinški stručnjak, sad pisac koji se pita "zašto" i "čemu". I dođeš brzopotezno od pudera do smisla .

  50. #550
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ne bavim se ja neuromarketingom, ali zanimljivo mi je područje. Bila sam zagrijana za njega na faksu, diplomirala sam na tu temu. Ali da, slažem se da moraš programirati vlastiti mozak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •