Vidi rezultate ankete: Imaš li položen vozački?

Glasači
141. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Imam

    126 89.36%
  • Nemam

    13 9.22%
  • Već idem ili ću ići u autoškolu

    2 1.42%
  • Oduzeta mi je vozačka dozvola

    0 0%
Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 466

Tema: Žene, koliko vas ima položen vozački?

  1. #151
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Biciklom idem na posao, SVAKI drugi dan mi u Strojarskoj dok vozim (ležernim tempom jer se ne želim usaftat do posla) auto samo iz onih zgrada izleti na cestu i jedva ga obiđem, iako sam spora i oprezna. TAko da...nisu baš biciklisti uvijek krivi. Ali, da, povremeno vidim junake koji voze zelenim valom u krivom smjeru na stazi ili pretječu drugog biciklista tako da ne pogledaju cestu po kojoj pretječu..
    Ja muku mučim da svojim sinovima objasnim nužnost kacige na biciklu i još nešto, da su slušalice u ušima biciklista velika opasnost. Sluša tako on/ona svoju muziku ili čak klafra na mobitel i ne obraća pažnju na ništa oko sebe. Evo, baš je neki dan susjeda stud2ntica imala takvu situaciju. Zabila se biciklom u nečiji auto, oduzela mu prednost, vozila prek zebre gdje nije označena staza i sl. Ja bih voljela da i za bicikl treba neka dozvola, jer ako znaš voziti na 2 kotača, to ne znači da se znaš ponašati na cesti i da znaš propise. To mi je sad muka jer moji sinovi imaju osjećaj da su jako dobri biciklisti, a zapravo pojma nemaju o prometu. Baš me strah za njih.

  2. #152
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Dobro je biti i kao redovni vozač povremeno u funkciji pješaka i u funkciji biciklista, pa je neke reakcije lakše predvidjeti.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Ma automobil je danas nužnost. Pogotovo ljduima koji su iz mjesta bez javnog prijevoza ili s gdje je isti nikakav. Iako ga ne koristim često, bez njega jednostavno ne mogu zamisliti koliko bi bilo teže. Tj bez vozačkog, džaba ti auto bez vozačkog i obrnuto.

  4. #154
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro je biti i kao redovni vozač povremeno u funkciji pješaka i u funkciji biciklista, pa je neke reakcije lakše predvidjeti.
    Da, u pravu si, to i meni mijenja perspektivu.

    A muža sam zadužila da s dečkima zajedno odu na biciklima par puta do centra grada, da im ukaže na neke stvari prije nego ih sami otkriju na teži način.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih voljela da i za bicikl treba neka dozvola, jer ako znaš voziti na 2 kotača, to ne znači da se znaš ponašati na cesti i da znaš propise. To mi je sad muka jer moji sinovi imaju osjećaj da su jako dobri biciklisti, a zapravo pojma nemaju o prometu. Baš me strah za njih.
    Pa i treba.
    Ne bi smio na bicikl prije položenog vozačkog za bicikl.
    Kojeg polažeš sa 14 godina.






    Ne zajebavam se.

  6. #156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i treba.
    Ne bi smio na bicikl prije položenog vozačkog za bicikl.
    Kojeg polažeš sa 14 godina.





    R
    Ne zajebavam se.
    Krivo. To se polaže ako dijete vozi bicikl po prometnici a ima manje od 14 godina. I mogla si barem zvjezdicu staviti u ovu zadnju riječ. Ružno je vidjeti i čuti.

  7. #157
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma trebalo bi se polagati taman da ga i do skole vozis. Ja vozim bike i dobar sam vozac. Ali ono sto vidim da klinci rade a i odrasle mi je tiha jeza. Ne cudim se onda reputaciji biciklista.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Slažem se. Ali bilo je tako i prije. Ja sam iz malog grada i stanovala sam blizu škole, ali naši kolege koji su biciklom išli i školu od 5.r morali su ići na tečaj i na poligon. Mene i brata je tata učio, ali mi smo se vozili po kvartu, nismo išli po cesti biciklom, za razliku od brojnih školaraca iz okolnih sela.

    Znam da je i u osnovnoj školi u koju idu moji sinovu još prije par godina bilo to omogućeno u sklopu teh.kulture. ja bih svoje sinove odmah poslala, ali sad nema.

    Gledala sam gdje bi se to u Zg moglo položiti, ali našla sam samo ovo http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/n...---437023.html

  9. #159
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja mislim da djecu treba voditi sa sobom biciklom naokolo, ne raditi od toga preveliku filozofiju, nego krenut u život zajedno.
    Može se i mojima svašta dogodit, naravno, ali znaju kuda i kako...
    Baš mi je sad curica izletila na bic.stazu u rolama, zapravo prvo čovjeku ispred mene, pa onda meni dok se vraćala u slalomu po stazi.
    Dijete očito nikad nije bilo na rolama "u prometu".
    Djeca znaju tako bedasto reagirat, pa i odrasli koji šetaju stazom ko da je slalom, ali vidiš ti dijete koje je u "tome" od malih nogica.

  10. #160
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Što se tog tiče, mene bi bilo strah voziti bicikl po Zagrebu jer nisam savladala prometne znakove. U*erem se i kada kao pješak moram preći, a semafor ne radi pa policajac usmjerava, a ja nemam pojma što mu to mahanje rukama znači. Ima li prikladan smajli za brukicu?

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Ali bilo je tako i prije. Ja sam iz malog grada i stanovala sam blizu škole, ali naši kolege koji su biciklom išli i školu od 5.r morali su ići na tečaj i na poligon. Mene i brata je tata učio, ali mi smo se vozili po kvartu, nismo išli po cesti biciklom, za razliku od brojnih školaraca iz okolnih sela.

    Znam da je i u osnovnoj školi u koju idu moji sinovu još prije par godina bilo to omogućeno u sklopu teh.kulture. ja bih svoje sinove odmah poslala, ali sad nema.

    Gledala sam gdje bi se to u Zg moglo položiti, ali našla sam samo ovo http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/n...---437023.html
    je nema toga kod nas, pitali mi svugdje, nego u sloveniji moraju imati svi položeni ispit koji se voze, priča mi teta s placa, da njeni nećaci idu u školu u sloveniju jer im je bliže nego u hrvatskoj i za ta dva kilometra kolko se voze do škole ( valjda slovenskih 2km) moraju imati ispite, klinci su do 10god stari.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo. To se polaže ako dijete vozi bicikl po prometnici a ima manje od 14 godina. I mogla si barem zvjezdicu staviti u ovu zadnju riječ. Ružno je vidjeti i čuti.
    Pa zar ne pričamo po defoltu o prometnicama?
    Mislim, govori se o vozačkim dozvolama pa pretpostavljam da se govori o vožnji na cesti, ne na poligonu ili parku.

    I sori na riječi, al vidim da me i sam forum ne cenzurira.
    A i odrasla si žena, preživjet ćeš.

  13. #163
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar ne pričamo po defoltu o prometnicama?
    Mislim, govori se o vozačkim dozvolama pa pretpostavljam da se govori o vožnji na cesti, ne na poligonu ili parku.

    I sori na riječi, al vidim da me i sam forum ne cenzurira.
    A i odrasla si žena, preživjet ćeš.
    Odrasla sam i baš zato mi je to ružno vidjeti i čuti, a u stvarnom životu ne bih rado da moji sinovi uzimaju takve izraze zdravo za gotovo. Takvi izrazi više govore o onima koji ih koriste nego o forumu koji ne može sve cenzurirati. Sorry na offt.

    Natrag na temu: I mi učimo svoju djecu, oni su sad već samostalni i prilično odrasli, ali još su maloljetni. Učili smo ih sami - pustiš klinca da se vozi ispred tebe i govoriš mu što i kako. Stariji je dobro savladao, uostalom on je srednjoškolac. Mlađem još treba iskustva pod nadzorom.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Odrasla sam i baš zato mi je to ružno vidjeti i čuti, a u stvarnom životu ne bih rado da moji sinovi uzimaju takve izraze zdravo za gotovo. Takvi izrazi više govore o onima koji ih koriste nego o forumu koji ne može sve cenzurirati. Sorry na offt.
    Tvoje legitimno pravo.
    A obzirom da sam i ja odrasla, ne bih trebala uzeti k srcu što netko o meni misli na temelju jednog izraza.
    Pa ni neću.
    Nema problema za off, bar meni.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Natrag na temu: I mi učimo svoju djecu, oni su sad već samostalni i prilično odrasli, ali još su maloljetni. Učili smo ih sami - pustiš klinca da se vozi ispred tebe i govoriš mu što i kako. Stariji je dobro savladao, uostalom on je srednjoškolac. Mlađem još treba iskustva pod nadzorom.
    I ja ću natrag na temu.
    Moji često idu na Velesajam bajkovima na trening.
    Ja nisam u toj igri, ne volim bicikl i općenito me čini nervoznom.
    Jedva da sam u sebe sigurna, kamoli još da pazim na njega.
    Ali mali je na biciklu od kad je prohodao, poštuje promet, znakove, zna da na bajk ne sjeda bez kacige. Volim to što ga voli, ali ne volim to što se brinem.

  15. #165
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Da odgovorim na pitanje s početka....položila u 4. srednje, imam vozačku već duže vrijeme, otad vozim ali rijetko. Dosta sam loša vozačica, a inače sam dosta smotana osoba. Osim toga, ne volim raditi stvari koje mi ne idu tako da rado prepuštam vožnju mužu (prije starcima ili sestrama). Znam da to baš i nije pametno, ali valjda ću jednom početi voziti redovito. Da živim u Zagrebu, mislim da mi nikad ne bi palo na pamet da idem u autoškolu. O nekim većim gradovima da i ne govorim

  16. #166
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Položila sa 18, sve isprve, evo več 15 godina vozim. Autoškola je bila rođendanski poklon roditelja i stvarno najbolji poklon ikad Poslije mi nisu auto davali da sama bez njih u autu vozim neke 2 god ali i dobro su napravili. Vozim puno, obožavam voziti, nemam straha, i ne ovisim o mužu jer da ovisim bilo bi tu svađa

    A za bicikliranje, u naš vrtić svake godine dođe hak -ova ekipa i prometni policajac, naprave im poligon i tu nešt nauče,i naravno kad ja i mala idemo biciklirati, sva pravila se poštuju, kako ja tako i ona. Nasreću imamo ovdje uz more puno km bike staza pa nismo ni puno prisiljeni voziti po cesti.

  17. #167
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Položila prije 12 god,i teoriju i vožnju od druge,nikad poslije ne vozila i mada bi rado sjela u auto i otišla kud hoću/trebam,eto i dalje se vozim ko kufer i ovisim o mužu.
    Par put sam sjela za volan a muž pored mene no nije dobro završilo...po poligonu idem super,ok treba mi da se sjetim koja papučica je ono za kaj...no na cesti-noup. Previše je meni to sve...ne stignem ja sve to obaviti odjednom,sve te radnje koje se moraju odraditi da bi se jelte vozilo.
    Znam da samo praksa čini iskustvo...no sve se više bojim da nebum nikad stekla tu praksu.
    Možda jednom uplatim par sati da steknem više samopouzdanja..

    Inače sam biciklista i obožavam vožnju bajkom...godinama sam išla na posao 10km u jednom smjeru...nema ljepšeg nego u predvečer po ravnoj cesti pičit,dok nije vruče...
    Posljednje uređivanje od žužy : 09.07.2016. at 16:55

  18. #168
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Žužy, ne s mužem u auto nego s prijateljicom. Vožnja auta zahtijeva automatiku, da ne moraš misliti "sad moram šaltati brzinu, a prije toga stisnuti kuplung". Vježbaš u nekoj neprometnoj ulici rano ujutro dok nemq žive duše, a onda dalje polako...parkiraš se tamo gdje ti je široko, ne ideš u slijepe ulice gdje se teško okrenuti itd. Ja i danas ne volim parking kod tvog placa nego stanem kod crkve, gdje ima više mjesta. Nije problem hodati 100m dalje.

  19. #169
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Joj Peterlin...išla ja po industrijskoj zoni jednu nedjelju u jutro,vjerojatno znaš kolko tam malo prometa ima. Ko bi očekival šlepera,usrl sam se ko grlica i stala ja,stal on i gledamo se. Ja imala prednost al zablokirala
    I istina,ne s mužem ..čini me još nervoznijom.
    S frendicom sam odvozila do šoderice,nazad u grad,još te godine kad sam položila.
    Bilo bi lijepo voziti...i mm malo forsa,sad imamo bebača i sve odlaske kud treba prilagođavamo njegvom poslu. Baš sam neka...

  20. #170
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Žužy, možda da si uplatiš par sati vožnje s instruktorom?
    Tako sam ja jer sam položila u USA i kad sam došla nazad u Hr, prevela sam dozvolu bez problema ali nisam vozila 4 godine. Ručni mjenjač mi je bio totalna nepoznanica. Uz to, ceste u US široke, ravne i prostrane dok u Ri sve usko, ubrdo, nizbrdo, negdje se jedva mimoiđu auto i pješak a cesta dvosmjerna. Onda mi je bilo lakše, mentalno, da sam s nekim u autu tko podučava ljude koji nisu nikad sjeli za volan a ima pedale i može lako posegnut za volanom ako se zablokiram ili falim u procjeni prostora. Uzela sam 5 sati i nakon toga vozila i vozim svaki dan. Vožnja mi je postala kao disanje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  21. #171
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A tak jedino i bude.
    Ajme bome ti je bila razlika...

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Peterlin...išla ja po industrijskoj zoni jednu nedjelju u jutro,vjerojatno znaš kolko tam malo prometa ima. Ko bi očekival šlepera,usrl sam se ko grlica i stala ja,stal on i gledamo se. Ja imala prednost al zablokirala
    I istina,ne s mužem ..čini me još nervoznijom.
    S frendicom sam odvozila do šoderice,nazad u grad,još te godine kad sam položila.
    Bilo bi lijepo voziti...i mm malo forsa,sad imamo bebača i sve odlaske kud treba prilagođavamo njegvom poslu. Baš sam neka...
    U industrijskoj zoni komotno možeš očekivati šlepere, čak i vikendom jer tam je i hrpa velikih dućana, ne samo industrija. Makni se malo dalje, Šoderica je dobra ideja, ali ona druga cesta, prek Đelekovca ili Torčeca, ali tam opet možeš očekivati smetlare... Najvažnije je da se ne uspaničiš. Nisi ništa jako krivo napravila ako si nekoga pustila tko nema prednost, to je manje zlo nego da nekom oduzmeš prednost. Ali nije to dobro redovno raditi jer kad imaš prednost i oklijevaš, može se dogoditi da i ti i vozač u drugom autu krenete istovremeno.

    Ako te frka, uzmi par dodatnih sati vožnje. Opustit ćeš se zato jer instruktor ima duple komande i može zakočiti u slučaju hude sile. Kad se osokoliš, pitat ćeš se kako si uopće mogla živjeti bez auta.... dijete raste, poželjet ćeš nekamo sama s njim, a da se ne moraš nilome moljakati. Sve bu dobro.

  23. #173
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Otpeljal me mm jednom na cestu prema piškornici,vikend bio i kao sad tam nema prometa. Pa da vježbam kreni/stani..nije blo prometa al rupa na rupi.
    Ma...brzo se ja prisjetim same vožnje,snalaženje u prometu me muči..i da,mislim da budem puno opuštenija kad bude pored mene instruktor i znam da može reagirati kad zatreba..samo nek E mrvu poraste.

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ide to brzo... Moji su još nedavno išli u vrtić, a sutra se mlađi upisuje u srednju školu.

  25. #175
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne razumijem jednu stvar, ovako kao nevozačica.
    Stanem na semaforu, pokaže mi zeleno, krenem ja, a krenu i auti koji skreću lijevo. Ne je*e njih što sam krenula, stat misle valjda na dva centimetra od mene, ili ne uopće. Malo mi je stresno to pogađanje nečije dobre volje hoće li stati meni koja prolazim preko, ili će procijeniti da sam prespora i proći ispred mene. Što ako se zezne, a ja ne budem prespora?

  26. #176
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pjesak ima prednost, pa je prema tome vozac kriv. Ali slaba utjeha ako zavrsis u bolnici. Iako mi bas nije jasno kako se to dogada, auti koji skrecu lijevo prvo moraju propustiti one koji idu ravno, pa je za pretpostaviti da u meduvremenu i pjeseaci predu preko pjesackog ( a lijevi skretac u pravilu izlazi iz raskrsca tek na upaljenu pomocnu strelicu).

  27. #177
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Dogadja se kad automobili skrecu desno a i lijevo, ukoliko je trokraka raskrsnica a auto skrece sa npr. vertikale slova T. U svakom slucaju, pjesaci imaju prednost, ali opreza nikad dosta, kod nas po Bosni svakakve budale voze.

  28. #178
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    To je bila Boškovićeva ulica. Valjda je jednosmjerna ili su vozači opušteniji.

    Pa da, i jesam u grču jer svako malo u novinama bude "na semaforu pokupio ih kamion/motocikl/sportski auto".
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.08.2018. at 16:17

  29. #179
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Koji pjesacki? Onaj iz Palmoticeve? Tamo se skrece iz dvije trake. A guzva je. Onda vozaci cesto kalkuliraju ici ili ne prije pjesaka. Jer je guzva. A pjesaci dok prodju tri trake iza ti vec trube. Bila je i ona skela koja je zaklanjala pogled. To skretanje ne volim ni kao vozac.

  30. #180
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Mene je inače uvijek frka kad prelazim preko pješačkog na (moje) zeleno , uvijek mislim da će se neko zajuriti u mene .
    Bila sam jedne godine u Švicarskoj neko vrijeme... tamo još ni ne pomisliš da bi mogla nogom stupiti na pješački, već svi automobili staju...
    Kakve su to razlike u prometnoj kulturi...

    A najviše me strah biciklista dok hodam po trotoaru , ali to je već druga tema...

  31. #181
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I po manjim mjestima u Hrvatskoj je prometna kultura prema pješacima bolja. Nakon Zagreba, to me uvijek iznenadi

  32. #182
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I po manjim mjestima u Hrvatskoj je prometna kultura prema pješacima bolja. Nakon Zagreba, to me uvijek iznenadi
    A, e, to su ti čari velegrada

  33. #183
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    A e.
    I mene najviše strah biciklista.

    A sad sam i sama među njima. Ok, ne stalno . Al tada vozim ko po jajima

  34. #184
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja sam i vozač i biciklist i pješak. Kad sam pješak prelazak preko telenog vala je noćna mora jer biciklisitma ne pada na pamet malo usporit na svojoj stazi jer iza ugla dolazi vjerojatno gomila pješaka koja nema druge nego im preći preko staze da bi prešli semafor. To je smjer vala prema istoku.

    Kad sam na bajku jako sam oprezna da mi ne izleti neki pješak iza ugla zgrade ili iz veža kojih ima malo more kao i ulaza. Čim naprave jedan korak već su na samoj bicikl.stazi.

  35. #185
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja molim sve ZG bicikliste da ne voze pločnicima slalom ko luđaci . Osobito zna biti gadno po centru (Ilica, sjever Gundulićeve).

  36. #186
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Daj, mene je u Jurišićevoj skoro srušio dok sam izlazila iz dućana.

    Ja se vozim po trotoaru, ali brzinom puža i užasno koncentrirana na sve prepreke i iznenađenja da doma dođem smlavljena od te koncentracije a ne okretanja pedala

  37. #187
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nogostupi i ne bi trebali glumiti biciklističke staze, zar ne?

  38. #188
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nogostupi i ne bi trebali glumiti biciklističke staze, zar ne?
    U Ri za vožnju biciklom po nogostupu pobereš kaznu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  39. #189
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Nogostupi ne bi trebali glumiti biciklisticke staze- no problem je staza nema. Npr ja dobar dio puta do posla vozim po trotoaru jer je po cesti na tom dijelu naprosto preopasno. Naravno da sam uvidjavna- ne divljam, ne zvonim i ne vozim slalom- jasno mi je da pjesaci imaju prednost. Vecina biciklista koju srecem se isto tako ponasa. Nazalost Zagreb je uzasno antibiciklisticki grad:/ i ne vidim planove da se to promijeni. A biciklista ima i biti. E ih vjerovatno sve vise sto bi svima trebalo biti u interesu!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Većina biciklista koje ja srećem se ponaša užasno, zvone, očekuju da im se makneš, bezobrazno vrijeđaju ako se pješak kojim slučajem zaboravi pa hoda po biciklističkoj stazi, malo sudjeluju u prometu kao automobili a malo kao pješaci - sve u svemu, katastrofa. Sad radim u centru gdje su ulice uže, a imam i škole/fakseve u blizini, pa to puno više i primjećujem.

  41. #191
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Nogostupi ne bi trebali glumiti biciklisticke staze- no problem je staza nema. Npr ja dobar dio puta do posla vozim po trotoaru jer je po cesti na tom dijelu naprosto preopasno. Naravno da sam uvidjavna- ne divljam, ne zvonim i ne vozim slalom- jasno mi je da pjesaci imaju prednost. Vecina biciklista koju srecem se isto tako ponasa. Nazalost Zagreb je uzasno antibiciklisticki grad:/ i ne vidim planove da se to promijeni. A biciklista ima i biti. E ih vjerovatno sve vise sto bi svima trebalo biti u interesu!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ides na posao biciklom? Svaka cast , ja se sa zapada ne usudim ici na istok jer nema staza.

  42. #192
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Većina biciklista koje ja srećem se ponaša užasno, zvone, očekuju da im se makneš, bezobrazno vrijeđaju ako se pješak kojim slučajem zaboravi pa hoda po biciklističkoj stazi, malo sudjeluju u prometu kao automobili a malo kao pješaci - sve u svemu, katastrofa. Sad radim u centru gdje su ulice uže, a imam i škole/fakseve u blizini, pa to puno više i primjećujem.
    Probaj u Njemackoj hodati po biciklistickoj stazi. Tamo su me jednom skoro istukli zbog toga jer ja seljaca nisam obracala paznju pa sam setala.

  43. #193
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A gle, u Zagrebu su po ionako već uskim pločnicima u centru izvukli biciklističke staze. Kao prvo, ja već pedeset godina hodam po tim ulicama, pa stvarno zaboravim da sad odjednom moram paziti, nisam navikla. Kao drugo, ponegdje je to stvarno totalno apsurdno jer se radi o tako uskim stazama/pješačkom dijelu da se uopće ne može normalno proći.

  44. #194
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A gle, u Zagrebu su po ionako već uskim pločnicima u centru izvukli biciklističke staze. Kao prvo, ja već pedeset godina hodam po tim ulicama, pa stvarno zaboravim da sad odjednom moram paziti, nisam navikla. Kao drugo, ponegdje je to stvarno totalno apsurdno jer se radi o tako uskim stazama/pješačkom dijelu da se uopće ne može normalno proći.
    Biciklisticke staze u zagrebu su vecinom smijurija.
    Inace , Jarun je postao jednosmjeran. Biciklisticka staza u oba smjera je sad tamo gdje voze automobili. Stara bicikisticka staza je sad iskljucivo staza za rolere i trkace. Jasno, bicklisti se i dalje bez uzrujavanja voze po njoj.

  45. #195
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Većina biciklista koje ja srećem se ponaša užasno, zvone, očekuju da im se makneš, bezobrazno vrijeđaju ako se pješak kojim slučajem zaboravi pa hoda po biciklističkoj stazi, malo sudjeluju u prometu kao automobili a malo kao pješaci - sve u svemu, katastrofa. Sad radim u centru gdje su ulice uže, a imam i škole/fakseve u blizini, pa to puno više i primjećujem.
    Ja sam na desnom skretanju gdje na pločniku NEMA biciklističke staze skoro pokupila žensku na biciklu. Došla mi iz mrtvog kuta.
    Vozi bicikl po pločniku i očekuje da joj stanem kao pješaku. Koliko znam na pješačkom ako nije označena biciklistička staza, bicikl se gura.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 08.08.2018. at 13:40

  46. #196
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa problem je u tome sto skoro nigdje NEMA biciklistickih staza. Pa se biciklisti prilagodjavaju kako mogu. Recimo ja isto zebre prelazim na biciklu- uopce en vidim smisao da kad mi je na semaforu zeleno biciklo guram. Sto se zvona tice, ja svoje ne koristim jer sam vidjela da puno ljudi skoci i uplasi se ako im malo pozvonim, pa vozim polako ako ne mogu proci i cekam svoju priliku. I ne bi vjerovali koliki se ljudi obrecnu na mene da sto im ne zvonim... pjesaci su cesto hostilni prema biciklistima, vozaci bolje da ne govorim... cinjenica je da se guramo i smetamo svima jer nemamo gdje- ne mozemo biti nevidljivi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #197
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja volim mi biciklisti lagano pozvone kad se voze po trotoaru. Tada im se lijepo pomaknem.
    Kod nas nema prometne kulture.
    Ja sam i pjesak i vozač i biciklist.
    Recimo kad prelazim prek pješačkog prijelaza a auti su mi stali, ubrzam korak. Ima onih koji ne da ne ubrzaju ( trčat se ne smije) nego fakat idu s noge na nogu ( ne mislim na stariju populaciju)
    E sad, koliko često te auti propuste, pitanje je, al ima i stvarno kulturnih vozača

  48. #198
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Smisao je da si ti vozač, a bicikl je vozilo pa ne možeš ići preko zebre kao pješak, jer to nisi. Znači kad netko hoda preko zebre ne očekuje da se kraj njega netko proveze.
    Ne može netko sudjelovati u prometu malo kao vozač a malo kao pješak - odnosno, može, to svaki dan vidimo, ali to jednostavno nije sigurno.

    I biciklisti su vrlo često neprijateljski raspoloženi prema pješacima, posebno mladi, ja toliko bezobrazluka i psovanja kao od biciklista nisam doživjela na cesti.

    I još jedna stvar je primjetna, a to je da po gradu biciklira hrpa ljudi koja zapravo uopće ne zna voziti bicikl ?? Totalno su nesigurni, ne znaju se sporo voziti, nestabilni su?! Čudo jedno.

  49. #199
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Potpuno se slažem s Mimom. Točno tako se ponaša vecina biciklista. Malo kao pješaci malo kao automobilisti. Potpuno nepredvidivo.
    A da nema adekvatnih biciklističkih staza, i to je istina
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 08.08.2018. at 14:21

  50. #200
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa sigurno ima nekulturnih među biciklistima, kao i među pješacima i vozačima. kao i kulturnih i uviđavnih. ja samo mislim da je opće raspoloženje prema biciklistima više neprijateljsko nego prijateljsko. a ne mislim da su biciklisti osobito nekulturna populacija. jedino su puno češće u prekršaju- jer nemaju adekvatnu infrastrukturu. recimo Maksimirska- nemoguće je voziti bicikl po cesti s autima i tramvajem- tj. ja doživljavam opasno po život. trotoar je uglavnom dovoljno širok i nema biciklističku stazu. dakle ja sam svakodnevno u prekršaju. vozim po trotoaru jer se po cesti ne usudim, kada dodjem do zebre, stanem, čekam zeleno, kad je zeleno sve zaobiđem i sa strane prođem biciklom- to je logično, tako bi bilo da je ucrtana staza- biciklisti bi zebru prolazili sa strane. ja bicikl koristim kao prijevozno sredstvo da dodjem do posla i s posla, dakle definitivno mi je nepraktično i besmisleno stajati na svakoj zebri igurati ga. jer na 90% zebri nema staze. i da, znam da sam u prekršaju, ali ovaj grad ne nudi bolja riješenja.

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •