Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 388

Tema: Zagrepčanci, kako vam grije toplana?

  1. #201
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kud si navrla
    debele čarape, termo trenirka i perjani prsluk i sasvim je ugodno
    Zar opet
    Nama je standardno toplo, kratki rukav i možeš mirno sjediti satima lagano obucen bez da je hladno. Prošlih mjesec dana su radinatori bili na minimumu sad su ih dosta pojačali baš sam jučer primjetila u kupaoni.

  2. #202
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pratim jer već mjesec dana čekam da pojačaju grijanje da mogu oprati i osusiti hrpu tenisica
    Vidim da idući tjedan opet zatopljenje, znači moram ovaj vikend to odraditi.

  3. #203
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj ti ne griju?

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Zar opet
    Nama je standardno toplo, kratki rukav i možeš mirno sjediti satima lagano obucen bez da je hladno. Prošlih mjesec dana su radinatori bili na minimumu sad su ih dosta pojačali baš sam jučer primjetila u kupaoni.

    ma griju
    super
    volim toplanu
    volim radijatore
    one stare, debele, gusane
    volim stalno toplu vodu
    nego se čudim da do sad Cathy nije imala potrebu za grijanjem
    pa reko, ako se dobro obuče, neće ni sad morat grijati

  4. #204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa ni ja nisam grijala do sada, stan mi je skroz ugodne temp, topao. Ovisi jako o izolaciji stana i poziciji.

    Meni pokazuje termometar bez grijanja 22 C, imamo plinsko etazno al ga nisam jos palila.

    Kad odem kod sveki koja ima centralno, meni je tamo uvijek prevruce, koza i usta mi se skroz osuše jedva cekam izac na zrak. Izludjuje me taj suhi zrak. Oni su u kratkim rukavima u stanu a onda dozive sok kad izadju van.

    Na poslu imam centralno i drzim radijator samo malo ukljucen i cesto moram prozraciti.

  5. #205
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovisi i o naviknutosti meni je 22 prehladno. Tako da bi ja odavno grijala da mi je toliko u stanu.

  6. #206
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Meni treba >25.
    Odrasla sam u centralnom ( i kratkim rukavima).

    Jednom je Pavičić imao dobar tekst o grijanju u Zagrebu i Dalmaciji - kratki rukavi nasuprot debelim vestama.
    Vise zimi ni ne idem dole, svaki put se vratim bolesna

  7. #207
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Tih 22 je kaktii ok ako meteš ili peres podove, uglavnom ako se krećeš. Kad stanes samo se polako ohladis dok odjednom ne shvatiš da si ukocen i promrznut. A kakti je toplo - ak imam 3 sloja odjeće dok mirujem (potkosulja, majica, gornji dio trenirke) meni nije dovoljno toplo. Zato smo uostalom kad smo kupovali veći stan i mm i ja komentirali da hoćemo toplanu. Iako možeš tako zagrijati i na plin (znam jedne ex-riječane kod kojih je još toplije nego kod nas) ali najčešće ne griju toliko pa se naviknu.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.11.2019. at 08:17

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni to nije zdravo unutra bit u kratkim rukavima na +25C, a vani u 5 slojeva cvokotat.To su šokovi za organizam.

    Ja nemam nikad na sebi 3 sloja u zatvorenom osim ako sam vani. U stanu sam 80% slucajeva bosa, al doslovce bez carapa.

    Evo jutro je 22C,svi smo u pidzamama,bosi. Mogu upalit grijanje i zagrijat ce mi etazno jako brzo i podic temp za par stupnjeva za 10min, al nama je to pretoplo.

    Kad idem kod sveki, sva mi se koza krene perutat od tog suhog zraka,inace imam zimi pogotovo suhu kozu.

    Isto gleduckamo stanove, meni je uvjet plinsko etazno grijanje koje palim kad mi treba i kad me nema na.blagdanima gasim i ne placam nesto sto drugi trosi. A najvise zbog tog suhog zraka.

    Ja se na 24C topiiim doslovce i naravno ne hodam zimi u kratkom rukavima.

    Jos uvijek nocu (bez grijanja) spavam polugola, spavacica bez rukava ili potkosulja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.11.2019. at 08:44

  9. #209
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Zašto bi vani u 5 slojeva cvokotala? I koja je to fundamentalna razlika izmedju soka kad iz 22 izadje na 0 i kad iz 25 izadjes na 0? Po meni - nikakva. Organizam nam se na te sokove naviknuo otkad smo naučili koristiti vatru, znaci ima kojih parstotisuca-milijun godina Pa kako mi “sok” ne gine radije mi je dok sam doma toplo. Ne, nije prevruće ni nezdravo (sto su oni u tropima bolesni jer je kod njih stalno 28 i vise?), navikla sam tako od djetinjstva i sve manje od toga mi je prehladno. Jednom sam mjesec dana ujesen živjela kod sveki koja isto štedi na grijanju pa sam bila bolesna ko pas i mrzila ic doma s posla, doslovce sam rastezala na maksimum bit na poslu samo da ne moram u tu ledaru, trpila pod poplunom obučena u trenirku samo da ne moram ispuzat na hladni zrak ic na wc itd. UZAS. Nikad vise, dokle god imam novaca za platit grijanje...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.11.2019. at 09:32

  10. #210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sillyme, pa ne volim ni ja smrzavanje i koma mi je u Dalmaciji zimi.Ili u nekim kucama u Zg koje nikako ugrijat.

    Al svakako je organizmu "zdravije" i to ce ti svaki dr. reci ne pregrijavat bespotrebno organizam. Iz 2 sloja robe unutra, izaci van s 3 sloja robe je sasvim ok (tj .dodat jaknu).

    Moja sveki je doma u kratkom rukavu sto apdolutno ne prilici zimi kad je vani -7C, a kad izadje van i s 4-5 slojeva se smrzava. Ona mi je bila primjer.

    A mozda si ti samo zimogrozna, a ja toplokrvna.

    Uvijek sam bolje podnosila hladnocu nego visoke temp. npr. ljeti.

  11. #211
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kod ljudi u tropima nema ovakvih temperaturnih razlika i oni su naviknuti na svoje okruzje, visoke temp i visoku vlagu, kao i crnci u Africi na.sunce, to je apsolutno neusporedivo.

    Pa kad dodjes doma s malom bebom isto naglasavaju nikad bebu previse "utopljavati".

    Nije da otkrivamo toplu vodu.
    Subjektivno nekom je toplo, nekom hladno, al stalno biti u pretoplom dosta iznad uobicajenw sobne temp, nije bas za preporuku.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.11.2019. at 12:10

  12. #212
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Gle dokle god temp okolisa ne prelazi temperaturu tijela ne pregrijavamo se ako smo adekvatno obučeni. Na to se odnose sve preporuke. 25 stupnjeva u zraku je 25 stupnjeva neovisno o doba godine ili zemljopisnoj širini. Ostalo su samo navike, moja je da mi bude toplo lagano obucenoj u mirovanju tako mi je ugodno i tako živim. A kad idem u goste pazim da se toplije obučem jer sam se nejednom smrzla u tim "ugodno toplim" stanovima.

  13. #213
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja sam zimogrozna. I na svojih 25 sam u dugim rukavima i debelim čarapama. Nikad bosa. A ak recimo, čitam knjigu, treba mi deka. Ak kuham, onda mi je uglavnom vruće. Zimu se stalno kupam jer me topla voda ugrije.
    I nemam zimi šokova, al imam ljeti her su kod nas neki luđački počeli koristiti klimu

  14. #214
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Joj sillyme, kao da ja pišem, kad idem u neke stanove, nosim dodatnu odjeću.
    I nikad u životu nisam bila u toploj kući zimi, samo u toplom stanu. I zato nikad neću živjet u kući

  15. #215
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja se ne sjecam da sam bila u stanovima u kojima je hladno,vise puta sam bila u stanovima gdje mi je vruce a ne mos se skinut u grudnjak

    Ocito ste obje zimogrozne.
    Mi na poslu sjedimo u istim uvjetima u uredima, ja svoj radijator gasim a kolegice uz radijator nafrlje jos i klimu da ih grije. Ja kod njih izdrzim minutu-dvi i bjezim odmah s vrata, neizdrzivo mi je to. A i zagusljivo.

    A na temp 24 C u stanu mi je fakat pretoplo, odmah otvaram i zracim prostor. Nikad ne nosim potkosulje, a hulahopke jedino ako je vani -10C.

  16. #216
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Da vratite koju stranicu vidjeli bi da je alex uvijek hladno a lili uvijek vruce. Stvarno sam stara. Vec znam ko ce sta napisati.
    Magriz recimo isto nikad nije prevruce.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a ja sam pak od onih koja stalno šalta temperaturu , dobro to moj bojler izdrži

  18. #218
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Da vratite koju stranicu vidjeli bi da je alex uvijek hladno a lili uvijek vruce. Stvarno sam stara. Vec znam ko ce sta napisati.
    Magriz recimo isto nikad nije prevruce.


    u svoju obranu moram reć da sam se prošlu nedjelju kupala
    u moru od 19C
    i još jučer hodala u kratkim rukavima
    jer odbijam prihvatiti da je 3 dana nakon mog kupanja vani +6
    i nije mi bilo prehladno
    a i klimakterij čini svoje

  19. #219
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Gle dokle god temp okolisa ne prelazi temperaturu tijela ne pregrijavamo se ako smo adekvatno obučeni. Na to se odnose sve preporuke. 25 stupnjeva u zraku je 25 stupnjeva neovisno o doba godine ili zemljopisnoj širini. Ostalo su samo navike, moja je da mi bude toplo lagano obucenoj u mirovanju tako mi je ugodno i tako živim. A kad idem u goste pazim da se toplije obučem jer sam se nejednom smrzla u tim "ugodno toplim" stanovima.
    nas 3 para kartamo belu i obično se nalazimo 3x godišnje, svaki put kod drugih
    (kroz radnu godinu, prek ljeta, na moru, češće)
    i nas dva para smo na toplani, a jedni imaju etažno centralno
    i kod njih, tih s etažnim, nazovimo ih par 1, smo obično između božića i nove godine
    MM i ja naivno idemo već godinama standardno obučeni (ok MM je lili tim)
    par 2 nosi vesticu i ona i on (ona ne karta, i dok nas 4 karta (a domaćica obično pere suđe tada) frendica 2 gleda tv u db, zadnji put, prije nego se frend 2 dosjetio jadu, sjedila je u kaputu)
    i taj frend 2 sjedne strateški kraj regulatora topline
    koji je namješten na 21
    i kad se domaćin okrene on ga frkne na 25
    u jednom trenu domaćica skida debelu vestu, a domaćin, koji je sve vrijeme u košulji, se počne žaliti kako je vruće i da se otvaraju prozori
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 01.11.2019. at 16:34

  20. #220
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku


    u svoju obranu moram reć da sam se prošlu nedjelju kupala
    u moru od 19C
    i još jučer hodala u kratkim rukavima
    jer odbijam prihvatiti da je 3 dana nakon mog kupanja vani +6
    i nije mi bilo prehladno
    a i klimakterij čini svoje
    i ja sam se kupala prosli cetvrtak i petak. i prekjucer isla na posao bez carapa iz istog razloga, iz inata vremenu. ali mi je bilo zima, samo sam stojicki trpila. ali doma +25 i carape, majicadugih rukava i gornji dio trenirke

  21. #221
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je termostat na 22, i grijanje se još uopće ne uključuje. Malo mi je problem radi veša, jer treba dugo da se osuši. Inače sam u kratkim rukavima i crocsicama na bosu nogu.

  22. #222
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Jučer sam malo grijala, puhala je bura. Danas ne treba. U stanu mi je 20 i meni je to baš toplo.
    Spavaća soba još ima prozore na kip noću.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.11.2019. at 18:47

  23. #223
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ajme meni je 20 brrr hladno za unutra

    Kod nas je 22-24. Muzu je uvijek vruce,meni uvijek hladno.
    Unutra imam 2 sloja, potkosulja i majica. Kod sveki moram imati i treci, tamo se uvijek smrznem

  24. #224
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ajd da i ja ponovim svoje.
    Cijeli zivot sam zivjela u stanu. Mrzila sam kuce jer mi je u njima bilo hladno. Sad zivim u kuci. Za preseljenje bilo je uvjet da mi nikad nr bude hladno.
    Prvih godinu dvije bilo je svadje s MM. Sad smo nasli neku sredinu.
    U kuci je termostat na 22 ili 23. U kupaonama radijatori na max.
    Grijanje pocinje u 5 ujutro jer ne zelim uci u hladnu kupaonu.
    Spavaca se ne grije. Nije za smrznuti se ali ne bih zeljela tu temp za cijelu kucu. No ugodna je za spavanje.
    I dalje mrzim kuce. Ali one koje griju jednu do dvije prostorije. U kojima u sobama u kojima se spava je hladno. Tako da bi se pokrio cijeli.
    Ne volim da mi je hladno.
    I volim svoju dekicu. Cak i kad mi je toplo volim da je blizu mene. Mozda je to conforting blanket ali daje mi toplinu.

  25. #225
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sad gledam sto mi je tako vruce, a ono MM podesio grijanje sa 22 na 23
    Ne salim se, ja osjetim tu razliku i nije mi ugodna.
    Bas mi bude vruce

  26. #226

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Živjela sam u kući. Obožavam toplanu. Al da osuši zrak, osuši.

  27. #227
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Živjela sam u kući. Obožavam toplanu. Al da osuši zrak, osuši.
    Ja ne mogu na toplani, ja volim grijanje navečer i po noći. A to toplana gasi.
    Preko dana obično gasim ili smanjujem centralno.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Naš stan je ‘u sredini’ ,orjentacije istok-zapad. Radijator je otvoren samo u kupaoni. Sve ostalo griju susjedi i cijevi.

  29. #229
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Naš stan je ‘u sredini’ ,orjentacije istok-zapad. Radijator je otvoren samo u kupaoni. Sve ostalo griju susjedi i cijevi.
    Zbog ovakvih susjeda mi je drago da smo se u zgradi izborili protiv razdjelnika.

  30. #230
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd da i ja ponovim svoje.
    Cijeli zivot sam zivjela u stanu. Mrzila sam kuce jer mi je u njima bilo hladno. Sad zivim u kuci. Za preseljenje bilo je uvjet da mi nikad nr bude hladno.
    Prvih godinu dvije bilo je svadje s MM. Sad smo nasli neku sredinu.
    U kuci je termostat na 22 ili 23. U kupaonama radijatori na max.
    Grijanje pocinje u 5 ujutro jer ne zelim uci u hladnu kupaonu.
    Spavaca se ne grije. Nije za smrznuti se ali ne bih zeljela tu temp za cijelu kucu. No ugodna je za spavanje.
    I dalje mrzim kuce. Ali one koje griju jednu do dvije prostorije. U kojima u sobama u kojima se spava je hladno. Tako da bi se pokrio cijeli.
    Ne volim da mi je hladno.
    I volim svoju dekicu. Cak i kad mi je toplo volim da je blizu mene. Mozda je to conforting blanket ali daje mi toplinu.
    Tako sam ja zagrebačka puca s centralnig prije 15g upoznala MM-a koji je s jednog otoka. Upoznali se ljeti, prošlo ljeto, došla zima i ja za vikend k njemu.
    U kući se grije samo dnevni boravak i kuhinja. Prvu noć nisam uopće spavala iako smo imali debeli pokrivač. Danas se sjećam kako me koža pekla od hladnoće, a malo vode koju sam imala pored kreveta ujutro nije bila voda nego led.
    Uglavnom, na kraju sam tamo živjela 1.5g i nisam se mogla na to naviknuti, zimi sam stalno bila smrznuta, ono kad ti ne pomogne ništa osim tuširanja vrućom vodom.

  31. #231
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    MM je stavljao skijašku kapu noću
    dok sam živjela na moru i dok me toplana nije razmazila
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 02.11.2019. at 16:44

  32. #232
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    O kucama i stanovima zimi na obali mogu napisati knjigu.
    Kad je sestra trebala srediti kucu moje pitanje je bilo na sto cete se grijati. Tad je bio hit grijanje klimom.
    Kad je svekrva useljavala u svoju kucu pitanje grijanja mi je objasnjeno da je orjentacija kuce idealna i da se zapravo samo malo predvecer treba zagrijati. Naravno za to je dovoljna klima.
    Vec ne znam koliko godina dolje nisam bila zimi. To mi je mazohizam.
    Ali sjecam se grijalica, pa onih nekih s zarnim nitima, pa uljni radijatori, pa svedaski, pa norveski.......
    A termoakumulaciona je jos uvijek najpouzdanija kod sveki.
    Ali je u dnevnom boravku. Spavaca soba moze slobodno glumiti spajzu ili ti ga hladbu sobu. Umjesto frizidera.

  33. #233
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    O kucama i stanovima zimi na obali mogu napisati knjigu.
    Kad je sestra trebala srediti kucu moje pitanje je bilo na sto cete se grijati. Tad je bio hit grijanje klimom.
    Kad je svekrva useljavala u svoju kucu pitanje grijanja mi je objasnjeno da je orjentacija kuce idealna i da se zapravo samo malo predvecer treba zagrijati. Naravno za to je dovoljna klima.
    Vec ne znam koliko godina dolje nisam bila zimi. To mi je mazohizam.
    Ali sjecam se grijalica, pa onih nekih s zarnim nitima, pa uljni radijatori, pa svedaski, pa norveski.......
    A termoakumulaciona je jos uvijek najpouzdanija kod sveki.
    Ali je u dnevnom boravku. Spavaca soba moze slobodno glumiti spajzu ili ti ga hladbu sobu. Umjesto frizidera.
    Mi na moru u svakoj sobi imamo klimu, i fino zagrije, jedino je onda posljedica račun za struju. (na 25 grijemo).
    Ali za naš prostor je klima ok.
    Vjerojatno da smo stalno dole razmislili bi o nekakvim zidnim strujnim radijatorima.....

  34. #234
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog ovakvih susjeda mi je drago da smo se u zgradi izborili protiv razdjelnika.
    i jel manji racun?
    Slucajevi za koje znam je cca isti racun
    Kolega na jarunskom placu stavio dodatni rlektricni radijator i kad ga ukljucio brze se vrtekslorije.toliko o pravednosti

  35. #235
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Spajka zna u dusu i nas toplokrvne i smrzavice i zato

  36. #236

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Kakav sam to ja susjed? Zar bi se trebala osjećati loše jer je u stanu toplo i kad su zavrnuti radijatori? Dovoljno mi je loše što vodu plaćam kao suho zlato... ida, nemamo ni mi razdjelnike..

  37. #237
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa u stanu je toplo jer se grije kroz zidove susjednih stanova. Jer nema nikakve izolacije izmedju stanova. Tako je nas susjed koji ne živi u svom stanu iznad nas rekao da će on zavrnuti radijator a mi i susjed iznad njega bi mu grijali stan kroz zidove a na nas račun. Pa smo glasali i odbili ugradnju pa plaća i dalje grijanje
    Ako plaćaš po kvadraturi onda je svejedno koliko ti grijesi a koliko griju susjedi i tvoj stan plus vertikale ako ih imaš (ja nisam imala, svaki stan ima svoje cijevi). Problematika je ista i s etaznim plinskim jer nema izolacije među stanovima i to je sva mudrost. Uglavnom oni koji namjeste na više od susjeda griju i susjede...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.11.2019. at 22:25

  38. #238
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa tko im kriv zasto namjestaju visu temp?! Fakat te ne kuzim (osim ako pricas samo u kontekstu razdjelnika).

    Sta bi se ja trebala kuhat u vlastitom stanu i imat vise od 23 C radi nekog susjeda gore-dole wherever e svasta....

    Uostalom puno je do izolacije na fasadi i same stolarije (prozori) tu lezi 95%.

    Fala ti Boze pa placam koliko potrosim sto plin, sto vodu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2019. at 22:42

  39. #239
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Moja mama ne grije pol stana. Jer ne koristi sobe. To je radila i ptije razdjelnika, jer je njoj uvijek vruće ( nisam na nju). S razdjelnicima joj računi za grijanje uopće nisu manji, a jos joj i stalno zuji od tih napravica

  40. #240

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Život u zgradi je kompromis u kojem nešto gubiš a nešto dobivaš. Obično stan u prizemlju ljeti ne treba klimu; ako si iznad garaže djeca mogu skakati do milje volje ali garaža te ne grije, ako si u sredini čuješ zvukove iz svih stanova, ako si na toplani ne možeš plaćati grijanje manje iako ti je prevruće ali zato je u uvijek toplo...
    Preko dvadeset kodina živim u ovom stanu, osim u kupaoni ,radijatori su nam uvijek zavrnuti. A ja sam zimogrizna. Pretjeruju li moji susjedi? Vjerojatno, ali to su stariji ljudi i vjerujem da im je zima.

  41. #241
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne pretjeruju susjedi nego onaj ko namjestava do kud grijanje treba ici

  42. #242
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne razumijem lili zašto se nerviraš na moj post. Zakoni termodinamike su apsolutno jednaki u zgradama s grijanjem na toplanu kao i u zgradama s etažnim plinskim. Zidovi provode toplinu. Točka. Više ako su neizolirani - a zidovi između stanova su uvijek neizolirani. Prema tome - ako tvoji susjedi imaju višu temp od tebe griju i tvoj stan. Čista fizika. Naravno što manja razlika u temp susjednih stanova manji su gubici onih koji imaju podešenu višu temperaturu. A "tko im je kriv" što možda griju na višu temperaturu? Pa bar je pola teme o tome - jer im je inače HLADNO. Prilično je logično da oni kojima je hladno se ne žele po cijele dane smrzavati.

    Dok ovo pišem upravo ležim u boravku, južna orjentacija, staklena stijena kroz koju grije sunce - u sobi je 26,5°C, meni taman za pamučne tajice, potkošulju i majicu kratki rukav. To sam jednostavno ja. Nisam bolesna od toga, samo mi je ugodno toplo i nimalo prevurće Susjedima je možda malo hladnije jer nisu stavili novu stolariju, ali kako jednako plaćamo po m2 nije moj problem. Ako žele mogu i oni ugraditi bolju izolaciju prema van.

  43. #243
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa sad, teško da možeš očekivati da će ljudi iz solidarnosti grijati stanove na temperaturu na kojoj im je prevruće.

    Moja mama je ugradila razdjelnike, i ona je zadovoljna, kaže da su joj računi manji. ali - naravno da pazi, ne grije cijeli stan, jer i ne koristi sve sobe, i grije na 22. Prije se kod nas uvijek žalila da joj je hladno, ali otkad su razdjelnici joj je ta temperatura sasvim OK. Tako da ja ipak mislim da kad ljudi plaćaju što potroše malo više paze.

  44. #244
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ne očekujem solidarnost ali stoji da ako imaš stan u kojem sz zatvoreni radijatore da nije topao po duhu svetom nego se grije na neki drugi način.
    Ne znam kako drugi troše i paze, jednom samo živjeli u stanu u zgradi s vlastitom toplinskom stanicom (to je bilo vani, znači nije etažno no nije ni toplana), uglavnom na kraju smo dobili 700€ razlike na goidšnjem nivou spram procjene temeljem grijanja prethodnih stanara. Meni nije blo ni najmanje žao tih novaca

  45. #245
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sillyme uopce se ne zivciram, al upravo ovo sto kaze Mima pa ne mozes ocekivati iz solidarnosti da cu se ja kuhat u vlastitom stanu da bih ugrijala Peri i Marici ispod/iznad svog stana.

    Kod mene je isto boravak pun sunca jugoistocna orijentacija, stupnjeva 23,5 C a ja u mini spavacici na bretele jos uvijek u njoj u 11h jer sunce bas grije.

    Ne bi sad jos upalila grijanje, pa da mi netko da ne znam sta.

  46. #246
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne znam kako bih ti to docarala, meni kad je prevruce i suh zrak, to mi izaziva vrlo nelagodan osjecaj, vjerojatno kao sto tebi izaziva hladnoca i to ti je kao da te se trazi da ti izvolis podnosit hladnocu tako nekako je meni podnosit vrucinu.

  47. #247
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja sam samo došla reći da je pravi užitak ove godine živjeti u Novom Zagrebu. Treći fakin put ode isti vrelovod. Ali nema veze, zagrijat će me idućih dana saznanje o novom stadionu. A okupati se vjerojatno mogu i u fontanama

  48. #248
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam samo došla reći da je pravi užitak ove godine živjeti u Novom Zagrebu. Treći fakin put ode isti vrelovod. Ali nema veze, zagrijat će me idućih dana saznanje o novom stadionu. A okupati se vjerojatno mogu i u fontanama
    Si vidla novi bazen za fontanu kod Lisinskog?

  49. #249
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Baš sam mislila kad sam vidjela vijest da smo zacoprali cijevi mi koji smo tu hvalili toplanu.
    A onda sam pročitala da je puklo na mostu mladosti, na kojem je srećom ove godine saniran nogostup kao najveci problem na njemu

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...ocnik/9511613/

    Uglavnom još jednom možemo bit zahvalni što imamo takvog gradonačelnika i gradsku upravu koja zna što su prioriteti u gradu...

  50. #250
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Si vidla novi bazen za fontanu kod Lisinskog?
    Cak bih radije da to bude fontana nego ona rugoba od spomenika

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •