Stranica 13 od 19 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 922

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #601

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    mimsi, sretno u stimuliranom postupku u 5mj.
    Evo par stvari koje vrijede za mene pa ti odluči što hoćeš.
    Ja sam bila na Sv. Duhu u svoja prva tri ivf postupka. Za priraslice ti ne znam ništa reći.
    TSH po našim pravilima treba biti ispod 2.5 da ideš u postupak (naravno doktori će te pustiti ili ne ovisno o njima). Trenutno idem na konzultacije u više klinika u Austriji pa skupljam informacije. Moj TSH je trenutno 2 i svi su mi rekli da bi ga trebala smanjiti na 1 jer po novom oni ciljaju ispod 1.5.
    Tvoj FSH je visok za godine koje imaš i govori ti da se požuriš. Ali godine ti jako idu u prilog
    Evo ti link na članak pa scrolaj do tablice da vidiš vrijednosti FSH-a i predviđeni odgovor na stimulaciju:
    http://www.advancedfertility.com/day3fsh.htm
    Za AMH ti ne znam reći jer ne znam u kojim je to jedinicama, ali na linku od bete plus također imaš tablicu pa si možeš pogledati:
    http://www.betaplus.hr/korisno/anti-...ov-hormon.html
    Isto tako ja od sada stalno tražim 10000 IU Brevatcida ili 500mcg Ovitrelle (štoperice), inekcije koju ćeš si dati 36 sati prije punkcije. Kada sam dobila duplu štopericu ispunktirana mi je jajna stanica i nastao je super embrij. Sa 5000 IU ili 250mcg Ovitrelle mi je punktirano veliko ništa. Također sam pitala za to u Austriji i rekli su mi da oni uvijek daju duplu štopericu jer im iskustvo kaže da dobiju više jajnih stanica i da sa 5000 IU idu kod žena od 25 godina pa na niže.
    Do 5. mjeseca imaš vremena pa uzmi neke prenatalne vitamine.

  2. #602

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala cure! AMH mi je 8.3 pmol/l - smanjena plodnost. Uzimam prenatal zadnjih godinu dana. Nadam se da će nam uspjeti...ako ne od prve onda bar što prije... Jučer sam bila kod specijalista za štitnjaču. TSH mi je u mjesec dana skočio sa 3,45 na 7,8 iako u zadnja dva tjedna pijem povećanu dozu eutiroxa, ali dr. Kuna mi je rekla da se ništa ne brinem i da je to sve ok. Još mi je povećala dozu da me nebi zezali i stopirali postupak. Da, i meni se dr. Turudić čini ok i dosta stručna. Je li moguće da se dr. tijekom postupka izmjenjuju? Rekla mi je da je neće biti kada dođem po lijekove ali da će tamo biti dr. Tikvica. No i ona mi se čini super!

  3. #603

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Paulina28 prvotno napisa Vidi poruku
    mimsi rado bi ti pomogla ali se ne kužim za priraslice!
    Jedino ti mogu reći da je dr Turudić dobra doktorica , ja sam kod nje!

    Curke na zadnjem ivf postupki imala sam dvije blastociste, jedna vraćena ( beta 4,95 )
    a druga zamrznuta!
    znači transfer zamrznutih embrija računa se pod ivf postupak ili posebno?
    nisam nisšta pitala dokt jer sam u 4 mj naručena na konzultacije!!
    kakva iskustva imate sa tim postupkom?
    Meni je dr. Turudić zadnji put rekla da je uspjeh sa zamrznutim embrijima čak i do 50%!!

  4. #604

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Cure imam pitanje u vezi protokola na Sv. Duhu: da li prije početka stimulacije idete na folikulometriju (1, 2 ili 3 dc) da se vidi koliko imate antralaca? Ili samo krenete s lijekovima, pa onda u hodu dr folikulometrijom provjerava koliko se folikula razvija?

  5. #605

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ja sam dobila sve upute i pocinjem sa stimulacijom 2. dc, bez folikulometrije prije

  6. #606

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    cure pozdrav,
    nova sam ovdje, baš full nova.
    sutra idem na prvi razgovor kod dr. Turudić.

    trudimo se ukupno oko 18 ciklusa, prošla sam 3 ciklusa stimulacije s klomifenima i ništa. u jednom od tih ciklusa je moja privatna doktorica zaključila da se nešto desilo ali nije opstalno, tako da vjerujem da nisam potpuno propali slučaj. nadam se nekoj jačoj stimulaciji i da ću krenuti ubrzo sa svime. imam dosta nalaza, ali neki su stariji od 6 mjeseci ...

  7. #607

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Sretno bebich! I ja sam kod dr. Turudić, isto nova u svemu, prošla prvi razgovor i čekam 5. mj. da krenemo. Kakvi su ti hormoni, amh i fsh?

  8. #608

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala
    Pa hormone sam sve radila i ok su mi. Doduše nalazi su iz rujna 2015. nadam se da to neće biti problem?
    Čekaš svibanj jer je gužva ili? Kada si bila na prvom razgovoru?

  9. #609

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    pozdrav cure! dosta cura ima na SD al je malo na forumu

    Pročitala sam dosta loših iskustava o dr. Turudić pa ću napisati svoje pozitivno,a vezano za punkciju koju je ona obavila.

    Budući da sam bila u stimuliranom ciklusu užasno sam se bojala punkcije. Uz sve to sam došla ranije na punkciju pa sam još i dva sata slušala iskustva ostalih cura koje su čekale foliko./punkciju/transfer. Uglavnom su sve pričale kako je to užasno bolnoooo, da je doktorica gruba.... Nisam uzela ništa za smirenje ni bolove jer su mi na foliko. rekli da će mi dati nešto ako bude trebalo.
    Kad sam ušla na punkciju sva sam se tresla, a i suze su mi išle (vjerojatno od straha a i silnih hormona). Doktorica nije odmah počela već je, zajedno s biologicom dr.Hafner, prvo samnom popričala. Sve mi je detaljno objasnila koliko imam folikula, kako će teći postupak, o muževom spermiogramu i dr., ...Zatim mi je sestra dala koktelić a doktorica je rekla da kažem ako me išta bude bolilo... da ću osjetiti ubod a da drugo ne bi trebalo boliti. Tako je i bilo. Punkcija je dosta dugo trajala jer sam imala 11 jajnih stanica a i nekoliko je bilo "skrivenih". A bol je zanemariva.

    Nakon toga sam 2 sata ležala, nekoliko puta me obišla i pitala kako sam... naravno, i sestre su često dolazile... Svakako glasam za dr.Turudić (iako se nadam da se nećemo dugo "družiti")

  10. #610

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj bebich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala
    Pa hormone sam sve radila i ok su mi. Doduše nalazi su iz rujna 2015. nadam se da to neće biti problem?
    Čekaš svibanj jer je gužva ili? Kada si bila na prvom razgovoru?
    E ne znam koliko mogu bit stari nalazi...meni je najstariji bio papa (10 mj. 2015.) i sve je bilo ok. Vjerojatno je gužva, da. Pogledala je nalaze i odmah rekla da može svibanj/lipanj...nije obrazlagala zašto, al pretostavljam da bi me uzela da može prije. Na prvom razgovoru sam bila 2.3. Sad brojim dane do sredine 5. mjeseca...

  11. #611

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    tihaa sretno! Baš mi je drago što si imala pozitivno iskustvo..i ja se tome nadam. Mislim, dr. Turudić djeluje malo strogo i ima taj neki gard, al slažem se da sve lijepo objasni i mislim da je najbitnije da zna što radi

  12. #612
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Krivi topik
    Posljednje uređivanje od Cubana : 31.03.2016. at 07:54

  13. #613

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    tihaa sretno! Baš mi je drago što si imala pozitivno iskustvo..i ja se tome nadam. Mislim, dr. Turudić djeluje malo strogo i ima taj neki gard, al slažem se da sve lijepo objasni i mislim da je najbitnije da zna što radi

    hvala. sretno i tebi !! mene u 5.mj čeka FET

    To mi je prvi transver jer zbog izrazito povećanih jajnika nakon stimulacije (a i punkcije) i puno slobodne tekućine doktorica mi je savjetovala da odgodimo transfer dok mi se jajnici ne oporave.. još jedan + za dokotricu.

  14. #614

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Ja sam bila naručena kod dr.Turudić ali me na kraju primila dr.Luetić i baš je bila draga.
    Moramo obaviti neke sitnice, ponoviti spermiogram kod njih pa nakon toga na inseminaciju. Takav je dogovor za sada jer su nalazi svi ok i moji i od partnera. Ukratko je to to... pa idemo dalje

  15. #615
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Pozdrav novim curama, nadam se da nećete dugo pisati po ovoj temi

    Htjela bih samo reći nešto na temu iskustava o doktorima. Na Sv. Duhu je uvijek bio no.1 dr.Bauman i njega se stavljalo u zvjezde. On je imao uvijek onako ležeran, možda malo frajersko/šarmantni pristup na koji očito većina žena pada. Ja sam ga odabrala tada jer je bio na glasu kao dobar dijagnostičar - što je meni trebalo. Doktorice su bile nekako u njegovoj sjeni - barem sam ja imala takav dojam. Vecinu svojih postupaka sam radila kod doktorica, jedan kod dr. Ivkošić (sada je na porodiljnom) i ona mi se činila kao najnjeznija i pristupačnija. Nakon toga sam bila kod dr. Sirovec na više postupaka i uvijek mi se činila distanciranom, nije mi davala odgovore jer je imala stav da ona nije moj doktor. Dr. Turudic sam tada imala samo na par folikulometrija i isto je bila jako distancirana.

    Od kada se saznalo da dr. Bauman odlazi u bolnici je nastao kao neki kaos. Svi su bili živčani, a loš odnos prema pacijentu sam doživjela baš od doktora Baumana, za kojeg svi imaju samo riječi hvale.

    Nakon što je on otišao preselila sam se kod dr. Sirovec i onda sam postala njezin pacijent i to je postala druga priča. Kako već u prvom idućem postupku dr. Sirovec nije bilo, tako sam na kraju završila kod dr. Turudić i odradila dva postupka i zadnje konzultacije kod nje. Moj dojam je da dr. Turudić posveti svoje vrijeme pacijentu, a i toplu riječ kada je potrebno. Ona (kao i drugi doktori) nisu rame za plakanje, makar nama to ponekad zatreba.

    Što se tiče samih postupaka, osjećaj boli je subjektivan i svaka od nas ima drugačije položene jajnike i maternicu i trebate znati da je jako individualno kako će tko što dožvijeti. Ja ne mogu izdvojiti da je neki doktor bio bolji ili lošiji, prvi postupak mi je bio najmanje bolan, a predzadnji - u prirodnom ciklusu najbolniji. Ono što sam ja naučila u svom iskustvu u toj bolnici je da uvijek treba pitati, ja sam odradila sve postupke bez anestezije, za zadnji sam bila u strahu zbog komplikacija i cim sam to pitala - dobila sam potvrdu da mogu ići i na opću ako će biti potrebe.

    Što se tiče stručnosti i efikasnosti tj. uspjehu u samim postupcima, sve opet ovisi o našim dijagnozama. Ja sam jako kompliciran slučaj koji zahtjeva dublju analizu i ima malu garanciju za uspjeh - takvi nažalost ne prolaze dobro jer doktora ima par, nas je puno, i nažalost ja nisam općenito zadovoljna efikasnim vremenom provedenim sa pacijentom i njegovom dijagnozom, premalo je dijagnostike, previše pokušaja i promašaja. Ali to nije do pojedinog doktora, to je nažalost zajednički nazivnik za sve naše bolničke centre.

    Malo poduži post, ali ukratko želim reći da svaki doktor i sestra imaju svoj loš dan i od svakog doktora se može doživjeti i dobro i loše. Ne odobravam loše. Mislim da bi doktori prvenstveno trebali brinuti o pacijentima, ali nažalost ako pogledate uvjete gdje i kako rade.
    Posljednje uređivanje od zongoloni : 01.04.2016. at 19:26

  16. #616

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Zongoloni, hvala na iskustvu i sretno dalje! Slažem se da i doktori mogu imati loš dan...a ni uvjeti im nisu bajni, to sigurno..
    Ja imam pitanje, možda je već i pisalo ali nisam pronašla. Rade li oni vikendom? što ako folikulometrija/štoperica/ounkcija treba biti vikendom?? Nadam se da imaju neko rješenje..

  17. #617

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ja sam bila na folikulometriji u subotu, znam i da obavljaju punkciju subotom, za nedjelju ne znam... Ali vjerujem da se i to da riješiti.

  18. #618
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    @mimsi - folikulometriju rade i subotom na hitnoj - dezurni doktor to obavi, ali sto se tice punkcija laine jesi li sigurna u to da rade subotom? To je informacija iz prve ruke? Jer koliko ja znam ne rade nego uvijek namjestaju punkcije na petak-ponedjeljak sto je nazalost za one u prirodnim ciklusima veliki problem. Ja nisam cula da su ikome radili punkciju u subotu, a i sama znam da su mi u svakom ciklusu "namjestali" da punkcija padne prije ili poslije vikenda.

  19. #619

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Ja sam kod dr. Turudić na Sv. Duhu imala prvu stimulaciju i punkciju u petak. Koliko ja znam, onda se punkcije nisu radile subotom i nedjeljom ili bar meni nitko to nije ponudio, ali mi je rečeno da ću imati 4 folikula za punktirati, a na punkciji su mi bila punktirana dva. Od toga samo jedan dovoljno velik (prema doktorovim riječima) drugi mali, a za ostale je rekao da me ne želi mučiti, da se ne isplate punktirati. Nula jajnih stanica. Zaključak izvucite sami.

  20. #620

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kod dr. Turudić na Sv. Duhu imala prvu stimulaciju i punkciju u petak. Koliko ja znam, onda se punkcije nisu radile subotom i nedjeljom ili bar meni nitko to nije ponudio, ali mi je rečeno da ću imati 4 folikula za punktirati, a na punkciji su mi bila punktirana dva. Od toga samo jedan dovoljno velik (prema doktorovim riječima) drugi mali, a za ostale je rekao da me ne želi mučiti, da se ne isplate punktirati. Nula jajnih stanica. Zaključak izvucite sami.
    Žao mi je tanatana što je tako prošlo na S.D...
    Punkcije sigurno ne rade za vikend, "uštimavaju" cikluse tako da su punkcije i transferi pon-pet. Folikolometrije rade i vikendom na hitnoj ginekološkoj, obično oko 10h ujutro.

  21. #621

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ja kad sam bila na transferu u 4 mj prošle godine, bila je cura kojoj je punkcija bila u subotu. Možda sam ja nešto krivo shvatila. Sorry na krivoj info.
    Posljednje uređivanje od laine : 08.04.2016. at 14:13

  22. #622

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Mene ljuti kad čujem argumente kako potpomognuta košta. A ako gledamo, subota i nedjelja čine 28.5% dana u tjednu i ako rasporedimo da jednak broj žena treba punkciju svaki dan već samo na to otpada 28.5% neuspješnih ivf-a. Pa onda ako računamo na to da meni dr. Turudić napiše u kakav ću postupak i onda ju nakon toga više ne vidim ni na jednoj folikulometriji ni punkciji, a ja ne reagiram dobro pa se treba razmisliti o povečanju doze ili čemu god da se postupak "izvuče", a kako je jedna forumašica već navela, svi ostali doktori šute i boje se "nadodat" na protokol drugog doktora onda je to još veći postotak neuspjeha zbog "straha" ili čega već unutar njihovog kolektiva, a što sve zajedno nema nikakve veze s dijagnozom žena. Znači već tu jedan veliki postotak neuspjeha otpada na samu organizaciju unutar ustanove. Što nas sve na kraju košta.

  23. #623

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Pozz cure,
    krećem ovaj mjesec na FET postupak, i malo sam zbunjena!
    Na početku idem na folikumetrije , praćenje rasta endiometrija i rasta folikula, i onda se čeka prsnuće folikula pa za par dana vraćanje embrija!!
    Tako sam ja skužila kada mi je doktorica objašnjavala!
    Počela sam malo čitati po forumima za postupak i vidim da neki doktori naprave punkciju pa se ide na
    postupak!!
    Malo sam zbunjena, možete mi reći kako je vama išao FET postupak sa punkcijom ili bez?
    Šta poslije oplode jajnu stanicu pa zamrznu ili ???

  24. #624

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Nema punkcije. Možda ti daju štopericu i onda ovisi kakav embrij imaš zamrznut. Ako je blastica računaj 5 dana od ovulacije ti vračaju. Od ovulacije češ dobit utriče i estrofeme. U svakom slučaju punkcije sigurno nema jer bi ti se to brojao kao novi postupak. Fet se broji pod postupak u kojem si dobila embrije koji su zamrznuti.

  25. #625
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage cure,
    možete li napisati iskustva o tome koliko se čeka na postupak nakon prikupljenih nalaza.
    Hvala!

  26. #626

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ja imam iskustvo čekanja do 2 mjeseca. Možda ne bi niti toliko ali moraš čekati ciklus. U svakom slučaju ne dugo.

  27. #627
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Cure kopiram post ako vam je promaklo. Dvije minute vam treba
    Pomozite Mirni da napiše diplomski rad

    Dragi svi,
    naša Mirna, aktivistica i volonterka obraća vam se molbom za ispunjavanje kratkog upitnika.
    Upitnik "Načini prikupljanja i davanja informacija na forumu udruge Roda - podforum potpomognuta oplodnja" koristit će u svrhu istraživanja za istoimeni diplomski rad iz područja informacijske pismenosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
    Ukoliko imate dodatnih pitanja vezanih za upitnik slobodno joj se obratite na mirna.curkovic@gmail.com
    Mirna vam zahvaljuje!

    http://goo.gl/forms/1YX7UzgaTV

  28. #628

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    CURE IMAM PROBLEM
    u 4 mj krenula sam na FET postupak , do postupka nije došlo jer nisam ovulirala pa mi je prebačen postupak za 5 mj!
    Zadnju menstruaciju sam imala 7.4 , 28.4 imala sam krvarenje kao početak mestruacije i počela sam uzimati Estrofem !
    Danas mi je prestalo krvarenje pa neznam šta se dešava !!!!!!
    Neznam dali da nastavim uzimati estrofeme ?
    Dali se to i vama dešavalo
    LUDIM

  29. #629
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Pozdrav svima!
    Nakon nekog izbivanja odlučili smo ponovno u postupak. Možete li mi reći za koliko tjedan se sada dolazi na red za prvi pregled i nakon što se prikupe svi nalazi koliko se čeka da se krene u postupak?
    Puno pozdrava i dobrih vibrica svima!

  30. #630

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    MalaMa, nema velike gužve. Na prvi pregled vjerujem da češ doć u manje od mjesec dana, a nakon svih nalaza, mjesec-dva se čeka na postupak. Mislim, nemoj me krivo shvatit, gužve ima, ali nema više čekanja na lijekove po pola godine. Ali kreni prije godišnjih. Sretno!

  31. #631

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Dragi svi, nova sam na forumu, pa imam par pitanjca.Sutra imam drugi razgovor kod dr. Trudic. Imamo sve nalaze, koliko se ceka na postupak? Mm los spermio, 37 god, ja jos malo 30 nalazi ok

  32. #632

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Ne znam zašto mi ne prolazi post? Ugl, da krenem ispočetka, idem sutra na drugi razgovor kod dr. Turudić, imamo sve nalaze, koliko se otprilike čeka na postupak?

  33. #633

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Dobili smo termin u 9. mjesecu, moramo se javiti krajem 8. mjeseca. Pretpotavljam da cu tada dobiti lijekove.

  34. #634

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj InesJ prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi svi, nova sam na forumu, pa imam par pitanjca.Sutra imam drugi razgovor kod dr. Trudic. Imamo sve nalaze, koliko se ceka na postupak? Mm los spermio, 37 god, ja jos malo 30 nalazi ok
    Vjerojatno ovisi o kojem se postupku radi .. ali ne vjerujem da se čeka dugo.
    Ja sam prošla prvu stimulaciju Femarom i danas bila već na trećoj folikulometriji. U ponedjeljak su bila dva folikula na desnom jajniku 13 i 14 mm ... danas opet isto, nisu se makli s mjesta... u petak ponovo fm, nadam se da će malo porasti

  35. #635

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ja krećem uskoro s femarom. Držim ti fige. Da li je netko čuo da dr Sirovec odlazi radit u inozemstvo sredinom lipnja??

  36. #636

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Draga Bebich, hvala na odgovoru, hehe, taman dobila termin u rujnu, napisala prije. Držim fige za punkciju i ostale procedure. S obzirom da prvi puta sve prolazim, neznam kako to funkcionira, jedino po onome što sam čitala. Ma mi moramo još pretraga obaviti, ne znam jeste li išle na kariogram, mikrodelaciju ili kako se već zove? Valjda ćemo to riješiti idući tjedan, za sada je MM bio na hormonima. Moram priznati da jedva čekam deveti mjesec, baš me zanima kako će to proći.

  37. #637

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Moji folikuli jako sporo rastu ... ali rastu. Za sada dva, jedan vodeći. Nadam se idući tjedan inseminacija ako bude sve ok ... samo nek nastavi barem taj jedan rasti.
    Nisam čula za dr.Sirovec da odlazi. Pa kaj će ostat dr.Turudić sama gore? Mene je prvi puta primila dr.Luetić i od onda je nisam više ni vidjela.

  38. #638

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    šteta da je ova tema tako tiha
    vidjela sam gore dosta žena i cura, ... bilo bi fora ćuti iskustva i priče.

    uglavnom, mi smo jučer odradili prvu inseminaciju. nakon obrade bilo je 4 mil. plivača. nije bajno ali nije loše.
    za tri tjedna beta ako prije ne procurim + utrići

  39. #639

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Da, baš je utihnulo. Uglavnom, super na plivačima:, ali nisam znala da ipak rade inseminaciju na tu količinu. Ako ih ima progresivno pokretnih onda je to ok. Držim fige za ishod Mi smo još zapeli na dodatnih pretragama, valjda ćemo biti gotovi do kraja 7. mjeseca sa svim. Je li netko radio kariogram i mikrodelaciju Y kromosoma, i Inhibin B?

  40. #640

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Bebich ako te šta zanima, pitaj. Ja sam na SD prošla 2 stimulirana ivf i jedan fet. Sada krećem na prirodni ivf. Sljedeći petak na prvu folikulometriju. Ne znam zašto na SD govore betu za tri tjedna, ali bez problema betu možeš vadit dva tjedna od ovulacije (tad bi i mengu trebala dobit, koja može kasnit od utrića). Držim ti fige.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Gdje se vadi beta? Idem direktno u laboratorij ili se najprije javim na odjel? Sestri Peri i Kristini? Dr. Turudić je bila dosta rezervirana i mlo nervozna kad sam imala transfer...

  42. #642

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj brar prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje se vadi beta? Idem direktno u laboratorij ili se najprije javim na odjel? Sestri Peri i Kristini? Dr. Turudić je bila dosta rezervirana i mlo nervozna kad sam imala transfer...
    Beta se vadi u bolničkom labosu mislim u podrumu bolnice da je ... dobila si vjerujem internu uputnicu za vađenje i s time dođeš dolje.

  43. #643

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Bebich ako te šta zanima, pitaj. Ja sam na SD prošla 2 stimulirana ivf i jedan fet. Sada krećem na prirodni ivf. Sljedeći petak na prvu folikulometriju. Ne znam zašto na SD govore betu za tri tjedna, ali bez problema betu možeš vadit dva tjedna od ovulacije (tad bi i mengu trebala dobit, koja može kasnit od utrića). Držim ti fige.
    danas je drugi dan od inseminacije i užasno sam napuhnuta. pokrili smo dva dana prije inseminacije i dan nakon inseminacije. sad čekamo i držimo fige

  44. #644

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Jesam, ali na njoj ne piše lab. Thanks. Bilo mi je logično da idem u lab, ali bolje da pitam nego da skitam...

  45. #645

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    ja sam pitala baš gdje se vadi pa su mi rekli u podrumu ako se dobro sjećam jer mi je cijeli taj dan bio kao da sanjam... baš sam bila odsutna.
    Kada si radila transfer?

  46. #646

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Betu vadiš u labu u podrumu s internom uputnicom bez naručivanja. Od 7-9 a nalazi su oko 12-13h. inseminacije nisam prošla pa nemam baš iskustva al nema ti druge nego izdržat ta dva tjedna do bete

  47. #647

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Betu vadiš u labu u podrumu s internom uputnicom bez naručivanja. Od 7-9 a nalazi su oko 12-13h. inseminacije nisam prošla pa nemam baš iskustva al nema ti druge nego izdržat ta dva tjedna do bete
    čudi me kako na Sv.Duhu daju betu za tri tjedna, a svugdje bude obično za dva tjedna

  48. #648

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ma to ti ovisi od doktora do doktora. Slobodno napravi za 2 tjedna. Tako sam ja uvijek i nikad prigovora. Jer zašto da se trujem utrićima ako ne moram...

  49. #649

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure jel znate moze li se odmah sljedeci ciklus nakon stimuliranog u prirodni postupak? Ne znam kakva je praksa, ima li mjesta i to...pogotovo sad kad idu godisnji..i koliko se ceka na drugi stimulirani? Znam da je kao pauza nekih 4 mj. Al ono, bude li stvarno tako ili? Trenutno cekam betu (17.6.) nakon prvog ivfa 2 osmostanicna, 6 dpt bez posebnih simptoma..pa ono, cisto da znam sto mogu ocekivat ako ne uspijemo. Neda mi se gubit vrijeme na cekanje...

  50. #650

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ako ti beta bude negativna, zoveš i naručuješ se na kontrolu, i onda dogovor šta i kako. A sad nema šanse prije 9 mj da bi dobila termin zbog godišnjih. Uglavnom ti razmak bude oko cca 3 mjeseca. Dok dođeš na kontrolu pa dogovor pa ubacivanje u mjesec kad ima mjesta a i samo čekanje ciklusa. Ali mislim da ti to i nije loše da ti tijelo dođe k sebi... I nemoj bit negativna, možda si već trudna, držim fige da ne ponavljala ivf

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •