Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 164

Tema: klaićeva bolnica i majka s djetetom

  1. #51
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    sorry, ali opet te ne kuzim? sta ima blize Osijeku, bolnica?! gle u Osijeku ne rade takve operacije, a kamoli u ne znam Vinkovcima ili bilo kojem manjem mjestu.
    U osjeckoj bolnici daju roditeljima da budu od 8 ujutro (pa i ranije ako se uspijes dogovoriti) sve dok navecer dijete ne zaspe, tako da sam neugodno iznenadjena pravilima klaiceve bolnice.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Što se tiče urologije u Klaićevoj (sin bio 2 x na operaciji i prvi put ostao jednu noć, drugi put 2 noći, curica bila jednom, ali su nas navečer pustili pa smo ujutro morali doć na UZV i kontrolu), znači taj dan kad dijete ide na operaciju (mi smo ih taj dan kad su imali operaciju dovodili u bolnicu) možeš biti s njim skroz od kad dođete pa do 18,00 sati, a ostale dane od 10,00 do 18,00 sati. Što se tiče apartmana, koliko je meni rečeno kad sam pitala oni imaju dva apartmana na cijelu kirurgiju i jako se dugo čeka cijena je 750,00 kuna. Mi smo bili u apartmanu sad u 10. mjesecu kad je curka operirala sve tri mandule, s tim da smo termin za operaciju dogovarali 14.05. za 22.10. (čekali mjesec dana duže operaciju zbog apartmana). Što se tiče urologije sin je tamo bio 2009. i 2012., a curka u travnju ove godine. Dal se nekaj promijenilo od tada - ne znam.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    I meni je to zapravo jako čudno što oni ne dopuštaju roditeljima da budu s djecom dok ne zaspu jer onda one imaju puno manje brige, a i djeca su mirnija. Sad kad smo bili u apartmanu sestre s nama nisu imale apsolutno nikakvog posla izuzev nas obić i dat joj lijek protiv bolova. Ali baš na urologiji su dosta strogi što se toga tiče, čak ne smiju biti niti dva roditelja istodobno u sobi već se moraju izmijenjivat. Dobro, to je s jedne strane i razumljivo jer su u sobama po cca 4 kreveta, pa ako uzmeš 4 djece po 2 roditelja, onda u sobi nastane gužva.

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je to ogranicenje nerazumno i nehumano. Nazalost , klaiceva bolnica ga vec godinama provodi bez nekog pravog razloga. Iako se puno ljudi vec bunilo , pisalo na razne adrese i slicno , jos uvijek je tako . Daleko od interesa djece.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.12.2013. at 14:59

  5. #55
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    nevjerojatno, kao da dolazim u zatvor a ne bolnicu. ovdje u Os su puno otvoreniji i fleksibilniji. iako su sobe isto male, ima i po 4 kreveta u maloj sobi, nikada nisu pravili probleme ako u posjet dodje vise ljudi odjednom.
    da li znate kakvi su krevetici za manju djecu? ograđeni? mislim, ak cu ga prepustiti njima da ga paze, bojim se da bi sam otsetao.

  6. #56
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad smo bili u apartmanu sestre s nama nisu imale apsolutno nikakvog posla izuzev nas obić i dat joj lijek protiv bolova.
    znaci, ako si u apartmanu, onda mozes u bilo koje doba otic u sobu djetetu?

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    znaci, ako si u apartmanu, onda mozes u bilo koje doba otic u sobu djetetu?
    Ako si u apartmanu dijete bi trebalo biti u apartmanu. Cemu onda smisao apartmana da niste zajedno.

  8. #58
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    recimo, u Os apartman ne znaci da si u sobi s djetetom, nego u blizini.

    a sto je s onom sobom u kojoj lezi vise mama, jel to znaci da i one mogu bilo kad k djetetu?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ako si u apartmanu onda ste cijelo vrijeme zajedno, čak i dok je dijete u sali, ti ga možeš čekat u apartmanu (dok recimo kad je na odjelu moraš čekat vani). Što se tiče kreveta u sobama imaju obične krevete za velike i barem po 2 kinderbeta (zapravo veća kreveta sa ogradicom), za ove male. U apartmanu je zapravo veći kinderbet prekrasan sav na gumbiće, i dovoljno velik da je moja 6. godišnjakinja stala u njega. Nisam sigurna, ali mislim da u apartmanu mogu biti čak i oba roditelja, preko dana sigurno, a za noć nisam sigurna da ne kažem nešto krivo.
    Sirius ne samo da sunehumani što se tiče ostajanja roditelja s djecom, nego još i bezobrazni. Meni je doslovno glavna sestra na odjelu rekla, mogli ste i te novce bolje potrošit, pregurala bi ona to i bez vas, ali što se koga tiče, ja sam tak odlučila i dala bi i slijedeći put i zadnju kunu samo da budem s njom. A s druge strane nisu, kao što sam već rekla imale nikakvog posla oko nje, sve sam ja odradila, i zar im nije tako lakše. Zapravo svima skupa. Žao mi je što nisam mogla biti i sa sinom, jer je završio pod hitno na operaciji pa nismo mogli čekat da se oslobodi apartman, ali on dan danas (ima 10 g. mu je muka kad se sjeti). Dok recimo u nekim drugim bolnicama npr. Srebrnjak, doslovno pitaju dal će netko ostat s djetetom, mi smo trebali ić sa sinom radit polisomnografiju, i rekli su mi uredno da dođem s njim, i da se ništa ne plaća jer ostajemo samo od 21,00 do 06,00 ujutro. To je bolnica prijatelj djece, a ne Klaićeva.
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 19.12.2013. at 15:28

  10. #60
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ne znam, probat cu se izboriti da ostanem duze. iako ce onda biti 3 godine, jos uvijek sisa i probat cu bas zbog tog sisanja inzistirati da moram biti s njim kad se probudi i uspavljuje.

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, probat cu se izboriti da ostanem duze. iako ce onda biti 3 godine, jos uvijek sisa i probat cu bas zbog tog sisanja inzistirati da moram biti s njim kad se probudi i uspavljuje.
    probaj pisati hzzo-u , te objasni situaciju na odjelu , dob djeteta i dojenje. Trazi da ti rastumače pravilnik o dnevnom smjestaju uz hospitalizirano dijete (imaš pravo na bolovanje , to znas).
    obizom da se taj pravilnik svakako tumaci , mozda bi oni mogli protumačiti tvoju korist, te bi se na taj papir mogla probati pozivati na odjelu.

  12. #62
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    hvala na savjetu

  13. #63
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    probaj pisati hzzo-u , te objasni situaciju na odjelu , dob djeteta i dojenje. Trazi da ti rastumače pravilnik o dnevnom smjestaju uz hospitalizirano dijete (imaš pravo na bolovanje , to znas).
    obizom da se taj pravilnik svakako tumaci , mozda bi oni mogli protumačiti tvoju korist, te bi se na taj papir mogla probati pozivati na odjelu.
    cula sam se s njima i nista od toga. oni kazu da se ne mogu pozvati ni na kakav zakon, pravilo ili bilo sto slicno. nema nista za djecu stariju od 6 mjeseci koja sisaju. kao da im se onda vise ne priznaje sto su mali i moraju sisati, strasno.

    da li je netko probao razgovarati s odjelnim lijecnikom i s njim nesto dogovoriti?

  14. #64
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi smo prije nepunih mjesec dana bili u klaicevoj. Ne bih te htjela obeshrabiti, ali tada nije bilo mjesta niti ikakve mogucnosti smjestaja za majke dvomjesecne i tromjesecne dojencadi koje su iskljucivo na majcinom mlijeku. Uzas!!! Mogle su donositi izdojeno mlijeko i ranije su ih ujutro pustali da podoje bebice.
    Situacija je vise nego ocajna

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    cula sam se s njima i nista od toga. oni kazu da se ne mogu pozvati ni na kakav zakon, pravilo ili bilo sto slicno. nema nista za djecu stariju od 6 mjeseci koja sisaju. kao da im se onda vise ne priznaje sto su mali i moraju sisati, strasno.

    da li je netko probao razgovarati s odjelnim lijecnikom i s njim nesto dogovoriti?
    jedino kaj možda možeš dogovoriti je dolazak ujutro oko pol6-6 ako ti to paše, u to doba znaju imati hranjenja, ja sam malu tak dolazila hraniti 2006.

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    cula sam se s njima i nista od toga. oni kazu da se ne mogu pozvati ni na kakav zakon, pravilo ili bilo sto slicno. nema nista za djecu stariju od 6 mjeseci koja sisaju. kao da im se onda vise ne priznaje sto su mali i moraju sisati, strasno.

    da li je netko probao razgovarati s odjelnim lijecnikom i s njim nesto dogovoriti?
    ----
    Dnevni smještaj uz dijete


    Radi se o pravu na dnevni smještaj (ne i noćenje).


    Pravo pripada jednom od roditelja, pod uvjetom:


    da je dijete mlađe od 5 godina
    da se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj
    zdravstvenoj ustanovi za liječenje djece oboljele
    od akutnih bolesti
    BITNO! roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz, mišljenje i ocjenu nadležnog tijela vještačenja ima pravo na dnevni smještaj uz dijete bez obzira na dob djeteta, ako je to predložio odjelni doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.


    Pravo se ostvaruje na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi, a na temelju uputnice koju izdaje izabrani doktor djeteta.


    Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime bolovanja zbog njege djeteta.
    ----

    Mislila sam da pitas hzzo za tumacenje dnevnog smjestaja uz dijete do 5 godina starosti. Trajanje dnevnog smjestaja po nekim njihovim tumacenja bi trebalo trajati kao i dnevna bolnica , ali bolnice to skracuju. Razlika od 12 ili 6 sati je velika , pitaj ih to pismeno , da imas pismeni odgovor. Clanak gore je clanak na koji se pozivas.

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dakle, htjela sam reci da pitas hzzo koliko traje dnevni smjestaj bez nocenja jer roditeljima na odjelu ogranicavaju boravak od 10-18 sati, a to nije dnevni smjestaj nego manje ( te neka onda oni objasne pojam dnevnog smjestaja kad ne mozes biti cijeli dan bez nocenja , a u zakonu pise da ti treba biti omoguceno).

  18. #68
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ma, nista ti nije omoguceno, moje dite je tamo bilo sa 18 mjeseci jos smo dojili i morala sam ga ostavljati po noci. Dr nije dobrim smatrao uzimanje apartmana. Jednojako bolno iskustvo i za dite i za mene. To je jedan uzas.

  19. #69
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Jos su se svi od osoblja rugali zasto jos dojimo. Kad se toga sjetim, muka mi je!
    A higijena blagi uzas, a glavna sestra jos veci uzas. Govorim o urologiji u klaicevoj.
    Moj savjet ne ici tamo nikako.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ardnas moj sin je bio na urologiji u Klaićevoj 2 puta po 3 dana, a curica je bila samo na deflukxu, išli navečer doma, drugi dan došli na kontrolu, ali imam za sestre i za higijenu samo riječi hvale. I stvarno nemamo nikakvih loših iskustava. A glavna sestra je bila izrazito ljubazna i susretljiva. Dapače, kad je drugi put sin morao pod hitno na operaciju (hitno znači primljeni u bolnicu u 10,30, u 14,00 je već došao iz sale), glavna sestra nas je pitala tko ga je prvi put operirao (nije bila ista operacija, druga dijagnoza je bila u pitanju) i ja kažem, ona kaže imate sreću on je danas dežuran, on će ga operirat i ovaj put. Točno je da je veliki nedostatak što su posjete strogo ograničene, no i tu ima iznimki. Sa sinom je u sobi bio dečkić od niti 2 g. i s njim je mama smjela biti sve dok ne zaspi, i ujutro odmah poslije vizite. Možda ste naletjeli na neku lošu smjenu, ali meni se stvarno niti jedna sestra nije činila lošom. Da ne govorim koliko su me iznenadili doktori koji nakon operacije svaki put dođu do tebe, objasne što su radili, kakva je procedura oporavka i sve ostalo. I spremni odgovorit na svako pitanje i nedoumicu.

  21. #71
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Rokomama, bili smo gore dugih 10 dana, imam slike vezanja, uzasnih kupaonica, ma koma. MM i ja smo medicinske struke pa malo mozda vise vidimo ono sto drugi ne. Operacija nam nije uspjela, djete je trpilo bolove, nisu mu htjeli dati voltaren.... i da ne nabrajam dalje...
    Ujutro na dan operacije su nas drzali nataste do 11 h a od ponoci nisam nista smila dati malom ni piti ni jesti.
    Hvala dragomBogu da je Vama bilo dobro, almeni i mom zlatu je bilo uzasno.

  22. #72
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    - a kakva je hrana za djecu? smije li se nesto ponjeti skuhano od kuce sto dijete voli?
    - i da li se smije setati s djecom po hodniku ili se mora cijelo vrijeme biti u sobi?

  23. #73
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    cure, gdje ste, moze li tko odgovoriti?
    i zanima me kakva je glavna sestra Božena? moze li se s njom dogovoriti?

  24. #74
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Glavna sestra pedijatrije (mislim da nije Bozena) je katastrofa, stalno nekaj prigovara bez razloga, antipaticna...
    Na gastro odjelu gdje smo bili svako ima posebnu prehranu tako da ti ne znam na to odgovoriti, ali pretpostavljam ako ne mora biti na nekoj dijeti da mozes donjeti nesto (mozda mora biti kupovno?)
    Vecinom su svi po sobama, u drugu sobu ne smijes ulaziti. Ja sam malo maloga nosala po hodniku, ali je dosta propuh pa smo vecinom bili u sobi. Postoji igraonica, ali u nju ne smiju roditelji pa je nismo koristili. Iz nje smo posudili par igracaka i igrali se u sobi. Mozes uzeti i svoje igracke u bolnicu. Dosta djece ima mobitele, tablete, laptope i ostala cuda pa gledaju crtice, igraju igrice...

  25. #75
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    jel istina da ima veliki tv i da djeca mogu gledati? donositi svoje dvd-ove?

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Moje iskustvo od jedne noci, za odjel pedijatrije, je pozitivno. bili su zbilja dragi, strpljivi.
    cokolina TV imas po sobama, po hodnicima i stalno se vrte crtici.

  27. #77
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    mi smo otpušteni neki dan s odjela pulmologije, malecki je dobio bakterijsku upalu oka i ležali smo tjedan dana. super je što po novom mogu roditelji biti na odjelu 24 sata s djetetom, na stolici doduše uz krevetić. mi smo odlazili doma na svega par sati po noći da se ipak naspavamo. Super za Klaićevu!

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a od kad je tak

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ne znam, ali meni su rekli da mogu ostati cijelu noc na stolcu, bez da sam ista pitala i molila.

  30. #80
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Znaci ipak ona suskanja da ce dozvoljavati da roditelj i po noci bude na stolcu uz dijete su se realizirala! Bas mi je drago!!!

  31. #81
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a od kad je tak
    od ove godine. i stvarno je odjel bio super, nama je bilo kao da smo doma.

  32. #82
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    To vrijedi za sve odjele u Klaicevoj? Nije uvjet dojenje ili sl? Moze se ostati uz djecu svih dobi, nije da vrijedi samo za najmanje bebice?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Super ako je tako, samo se nadam da je na svim odjelima isto. Jer kolko sam ja vidla dok su moji ležali na urologiji, na urologiji su posjete bile sat vremena kraće nego na gastro odjelu.

  34. #84
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, ali meni su rekli da mogu ostati cijelu noc na stolcu, bez da sam ista pitala i molila.
    Vau! To mi nisi rekla.
    To je stvarno velika stvar.

  35. #85
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    je slazem se, moje djete ima 8.5 godina, vec dugo nije dojen
    i radi se o odjelu pedijatrije.

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    je slazem se, moje djete ima 8.5 godina, vec dugo nije dojen
    i radi se o odjelu pedijatrije.

  37. #87
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    To vrijedi za sve odjele u Klaicevoj? Nije uvjet dojenje ili sl? Moze se ostati uz djecu svih dobi, nije da vrijedi samo za najmanje bebice?
    da. nije dojenje uvjet, pravila su ista za sve roditelje. Sad sam čak dobila i bolovanje za dijete iako je bilo u bolnici, prije nekih tri godine nisam mogla dobiti.

  38. #88
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    da. nije dojenje uvjet, pravila su ista za sve roditelje. Sad sam čak dobila i bolovanje za dijete iako je bilo u bolnici, prije nekih tri godine nisam mogla dobiti.
    nazalost nije...za odjel kirurgije ne vrijedi to pravilo!!! zasto, nemam pojma! tako mi je rekla gl.sestra! jako sam ljuta!
    u cemu je razlika?
    Posljednje uređivanje od cokolina : 27.02.2014. at 14:34

  39. #89
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mozda cu imati vise srece na ovoj temi.
    Zna li netko kakvo je sad stanje u klaicevoj? Moze li se ostati uz dijete barem na stolici?
    J. ce morati na operaciju sva tri krajnika.

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pitaj na odjelu , to je najsigurnije .Ako orl ima pravila kao kirurgija - ( koliko znam) ne moze.
    uz dijete nakon operacije mandula mozes ostati uz placanje kreveta ( cc200 kn) na orl u kb dubrava i sv duh.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nisam sigurna, ali mislim da ne može. Orl ima ista pravila ko kirurgija, mi smo bili u apartmanu, cijena 100 eura.

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Neki odjeli u Klaicevoj ne ogranicavaju boravak uz dijete na stolcu ( moze 24 sata), ali je problem da to nisu svi odjeli. Svaki ima svoja pravila. Tako da treba na odjelu glavnu sestru pitati, tako je najsigurnije.

  43. #93
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U Vinogradskoj na pedijatriji se isto može biti uz dijete u istom krevetu i mislim da je oko 200 kn.
    Za cijenu nisam sigurna, ali sam sigurna da može mama biti uz dijete ako želi.
    Dojenje nije uvijet.
    A i bez spavanja s djetetom se može biti u bilo koje doba.
    Ja sam dolazila u najčudnija doba i nikad mi nisu prigovorili.
    Jedino sam prije vizite izašla iz sobe i vratila se kad bi prošla.
    Sestre, liječnici i ostalo osoblje je stvarno super.

  44. #94
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, morati cu to nekako saznati jer imamo velikih problema s odvajanjem i na psiholoskim smo radionicama na kojima je medju ostalim i to uoceno kao veliki problem tako da ne dolazi u obzir da je ostavljam samu u bolnici. Ako necu moci u klaicevoj ostati moram traziti drugu bolnicu.
    Nismo jos termin dobili.

  45. #95
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Najpametnije ti je unaprijed istražiti i prema tome se ravnati.
    Ja bih tako.
    Jer kad uđete u bolnicu, onda je i kasno i teško mijenjati išta.
    Recimo; apartman može biti zauzet i sl.
    Ja sam jutros bila u Vinogradskoj i tamo je i dalje isto. S djetetom možeš biti cijeli dan, a noću u krevetu.
    Možeš donositi svoju hranu, posteljinu...
    Sestre su sve ok i fleksibilne kao i doktori koje znam ( ne znam ih baš sve)

  46. #96
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo nedavno bili na abdominalnoj kirurgiji. nisam smjela ostati s djetetom po noći, nikakve, nikakve, NIKAKVE šanse za to nije bilo. bila sam s njom od 10 do 18, a onda su nas tjerali van.

    ako uzmeš apartman, drukčije je. obzirom da idete operirati mandule i to je dogovorena operacija, prvo vidi kad je apartman slobodan, a onda ga rezerviraj i dogovori operaciju.

    mi smo nažalost imali hitnu nenadanu operaciju pa nikakvo planiranje apartmana nije bilo moguće.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, morati cu to nekako saznati jer imamo velikih problema s odvajanjem i na psiholoskim smo radionicama na kojima je medju ostalim i to uoceno kao veliki problem tako da ne dolazi u obzir da je ostavljam samu u bolnici. Ako necu moci u klaicevoj ostati moram traziti drugu bolnicu.
    Nismo jos termin dobili.
    Moj sin je operirao mandule u Vinogradskoj prije 5 godina, tada nije bilo teoretske šanse da roditelj bude s djetetom tamo, osim u vrijeme posjeta. Nije čak ni fizički bilo mjesta za roditelja u sobi. Govorim o orl odjelu, ne o pedijatriji.
    Iako nije imao osobitih problema s odvajanjem, taj jedan dan i jedna noć u bolnici su ga jako frustrirali, naročito zbog operacije i bolova i svega što uz to ide. Oporavio se dobro, ali poslije mi je bilo žao što nisam inzistirala da idemo negdje gdje ne bi morao biti sam. Imao je 4,5 godine. Prema tome, ako vi imate problema zbog odvajanja i znate za to, biraj bolnicu po tome gdje možeš biti s djetetom.
    Koliko sam pratila slične teme po forumu, boravak s djetetom moguć je na Sv. Duhu i na Rebru (za Rebro nisam sigurna, neka me ispravi netko tko bolje zna).

  48. #98
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, moram to sto prije saznati da ne gubimo vrijeme jer ona zbog krajnika slabije cuje.
    Nema sanse da ju ostavim u bolnici samu, ne zbog mojeg hira nego zato sto poznam svoje dijete i znam kako bi to utjecalo na nju.
    Ne zelim da se sve sto cemo dobro sad napraviti na psiholoskim radionicama vrati na pocetak.

  49. #99
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Gle, ja sam davno ostavila kći preko noći u Klaićevoj.
    Imala je tri godine.
    Nikad mi iz ušiju, mozga, sjećanja nije ispario njen plač.
    I ne pretjerujem.
    To je bilo užasno iskustvo.
    Tih par sati po noći su bile dovoljne da njoj popucaju kapilare u i oko očiju, dobije proljev, sve od plača.
    Spavala i jela nije uopće.
    Ja se i danas grizem zbog toga.

  50. #100
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    boravak s djetetom moguć je na Sv. Duhu i na Rebru (za Rebro nisam sigurna, neka me ispravi netko tko bolje zna).
    Sv. Duh? da li tamo imaju kirurgiju, u biti me zanima u kojim sve bolnicama imaju dječju kirurgiju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •