Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 159

Tema: Poklon za učiteljicu na kraju 4.OŠ

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno Poklon za učiteljicu na kraju 4.OŠ

    Običaj kao običaj, dobar ili loš, ne bi ulazila u to. U moje vrijeme kupovalo se nešto jednostavno, a koliko sam načula, sada se radi o poklonima gigantskih razmjera. Možda se nekome ne čine gigantski, ali meni da.
    Kćer mi završava 4. razred i čeka ih upravo to - poklon za učiteljicu. Neki roditelji predlažu poklon tipa: 7 dnevno putovanje za cijelu njenu obitelj, večera u restoranu,....a meni se to sve čini - nekako bezveze.

    Kako je moja keć predstavnik razreda, svi su od nje očekivali inicijativu. Za sada smo smislili da svaki učenik na jednom ukrasnom pipiru/kartonu, koji bi se otvarao poput čestitke, s jedne strane zalijepi svoju sliku, ispod napiše ime i prezime, a na drugu stranu napiše neku lijepu poruku učiteljici za uspomenu. I to bi bilo stavljenju ukrasnu drvenu škrinjicu. I buket cvijeća, onako bogatiji. I to je bilo prihvaćeno.

    To je prvi dio priče. Slijedi drugi za koji ja osobno nemam ideja, a ovo s putovanjima mi se nikako ne sviđa.

    Koja su vaša razmišljanja i iskustva? Molim vas za ideje što bi bilo zgodno pokloniti.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    taj prvi dio je i dovoljan
    mi radimo scrap book
    oko toga ima posla, ali nije nebuloza kao putovanje ili tako nešto
    meni je to strašno

    i ne znam kako su to razredi složeni da bi dijete moglo donijeti cca 300 kuna za poklon za učiteljicu
    kod nas ne mogu ni 20

    zar ovo nije 100 puta bolje od bilo čega tako naglašeno materijalnog:

    https://www.google.hr/search?q=scrap...w=1600&bih=731

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    I mi smo to prošli, tako da znam kako ti je.

    Napisala sam pismo roditeljima, predložila neke poklone i zamolila roditelje da zaokruže nešto ponuđeno ili dodaju nešto svoje.

    Kupili smo ono za što je bilo najviše glasova.

    Svi su bili zadovoljni. Iako mislim da su bili zadovoljniji time što sam se ja primila toga, a ne netko od njih.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Apri, ma naravno da je bolje (meni). Sad mi je već lakše kad ima istomišljenika.

    Stvar je u tome da roditelji forsiraju ovakve nebuloze.


    Pepi...možeš li napisati koju ideju?
    Posljednje uređivanje od goranka : 14.05.2012. at 14:48

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    taj prvi dio je i dovoljan
    mi radimo scrap book
    oko toga ima posla, ali nije nebuloza kao putovanje ili tako nešto
    meni je to strašno

    i ne znam kako su to razredi složeni da bi dijete moglo donijeti cca 300 kuna za poklon za učiteljicu
    kod nas ne mogu ni 20

    zar ovo nije 100 puta bolje od bilo čega tako naglašeno materijalnog:

    https://www.google.hr/search?q=scrap...w=1600&bih=731
    Mi smo lani imali jednog četvrtaša, a ove godine drugog.

    Poklon za učiteljicu? Nemam pojma kako je to lani na kraju ispalo, mm je hodao po roditeljskim sastancima i bio je sa sinom na oproštajki (roštilj na otvorenom) jer ja sam baš imala puno obveza pa nisam stigla. Sjećam se planova: bila je u igri garnitura unikatnog nakita - nikakvo zlato, sjećam se da su planirali srebro ili jantar ili hematit - nešto iz Nautilusa ili srodne butige, ali nisam vidjela što su na kraju kupili. Uz to je trebala biti neka knjiga sa zajedničkom posvetom i naravno scrapbook (u našem slučaju elektronički - zbirka fotografija i materijala) u čijoj sam izradi posredno sudjelovala (dala svoj prilog koliko sam imala). Baš mi je žao što sam propustila feštu. Mislim da je budžet je bio 50 kn po djetetu ali nije trebalo toliko, pa se od ostatka financirala oproštajna fešta za koju nije bilo novog skupljanja para. Moram još točno pitati muža, nisam sigurna u podatke.

    Ove godine nas čeka ista priča. Kapa dolje organizatorima, ja za to nemam ni snage ni volje. Vremena su recesijska i mislim da se i s 20-30 kn po djetetu može sasvim pristojno odraditi završetak četvrtog razreda.

  6. #6
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam to dva puta prosla i oba puta mi se zamjerilo...
    Od nebuloznih prijedloga do nebuloznih cifri. Na kraju su se neki roditelji i posvadali...

    Oba dva puta smo na kraju skupljali po 100 kn. Prvoj uciteljici se kupilo srebrno-koraljnu ogrlicu i cvijece, a drugoj ne znam, jer nisam htjela imati nista sa time ( samo sam dala novce).

    Po meni je to sve pretjerivanje, kakvi mobiteli, laptopi, putovanja,...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Joj hvala cure, već ste mi puno pomogle!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Neobično mi je da se učiteljima zaista iznimno rijetko poklanjaju knjige....

  9. #9
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Moja mama je učiteljica pa prenosim... Znala bi ponekad dobiti naušnice, lančić, sat ili nešto tako. Prije se poklanjao kristal, šalovi i sl. To košta 200 -300 kn, top do 500, što je 10 - 20 kn po djetetu. Ona je zadovoljna i s čokoladom i cvijećem, uvijek joj je neugodno kad dobije nešto skupo. Bit je da bude trajna uspomena na generaciju, a večera ili putovanje to nisu baš...

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mi smo u jednoj kombinaciji imali koralji srebro ogrlicu za jednu učiteljicu i srebrni privjesak na lančiću za drugu učiteljicu, skupljalo se mislim 80 kuna a kupili smo u "Amelie" u Jurišićevoj (kraj trećeg razreda). Sljedeće godine smo glavnoj učiteljici opet poklonili ogrlicu i skupljalo se mislim 30 ili 40 kuna.
    Frendica je na kraju 4. razreda dobila Guessov sat.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    samo da kažem kod sisterice klinci u vrtiću skupljali po 200 kn (!!!!!) i kupili tetama u vrtiću svakoj mikrovalku, vazu, neki sat, i neku žardinjeru s cvijećem, pa se polse sjetili da je bedasto poklanjat praznu vazu, pa su skupili još malo siće(!!!!!!!) i kupili veliki buket za svaku

    kod nas u vrtiću skupljli smo po 50kn, kao kupili bi satove za tete ( jedan cca 350 kn) i radimo foto knjigu klinaca.

    Kod mog klinca još nisu došli na ideju ( ali se bojim da skoro buju) oni namlate svašta, pa ja posustam i nedam ni pare.

    mislim da ta knjiga s klincima+ velikaaaa čokolada ( koju bi učiteljica podijelila s klincima ( naša bi)) i hrpa cvijeća je taman aman
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.05.2012. at 17:59

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Neobično mi je da se učiteljima zaista iznimno rijetko poklanjaju knjige....
    imaš možda neki cilj, naša učiteljica je mlada i ima malu klinku (2.5 god)

  13. #13
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Meni su te knjige s fotkama klinaca super.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pitala muža, knjiga koju su lani kupili učiteljici bila je o nezaboravnim putovanjima po svijetu (+ posveta s potpisima svih učenika iz te generacije). Slažem se s ovim što no@ kaže - knjiga je baš pravi dar za učitelja. Tu se ne može pogriješiti.

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mikrovalka????
    svašta


    mi se ove godine opraštamo od boravkaške učiteljice

    apri daj malo detalje kako se rade te knjige
    nama je zez što je ona uvijek sve radila sa djecom
    kako sad nešto napraviti a da ona ne skuži da to radimo

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni će stranice složiti exlumine (ja ću dati fotke i ostali materijal), a onda ćemo negdje tiskati i uvezati

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    200kn?? Mikrovalna?

    Čekaj...I nitko se nije pobunio za toliki iznos? A da ne govorim koliko glupe poklone su kupili...Ajme majko mila!

  18. #18
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    200kn?? Mikrovalna?
    A ja sam mislila da se kod nas pretjeruje.

    Mi sakupljamo 60 eura po djetetu (i to ne na kraju četvrtog razreda, nego svake godine - 30 za Božić i 30 za kraj školske godine). Prošle godine su obje učiteljice i poslijepodnevna odgojiteljica za kraj školske godine dobile svaka buket plus glavna učiteljica i poslijepodnevna poklon bonove u svojim omiljenim dućanima. Ne znam što ćemo im pokloniti ove.

    Imam poznanicu koja predaje u najobičnijoj javnoj osnovnoj školi (znači, ne pohađaju je djeca bogataša) i kojoj su wellness-vikendi i pokloni slične vrijednosti skroz normalni i za Božić i za kraj godine. I kaže da je to skroz uobičajeno.

    Meni je to too much, ali očito je postalo standard.

  19. #19
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama je učiteljica pa prenosim... Znala bi ponekad dobiti naušnice, lančić, sat ili nešto tako. Prije se poklanjao kristal, šalovi i sl.
    Ovo mi je probudilo nostalgiju, mislim da su naše učiteljice od prvog do četvrtog nakon odlaska u mirovinu mirno mogle otvoriti malo finiji gift shop, koliko su se kristala nadobivale.

  20. #20
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Prošle godine mi je razred poklonio poklon bon od 1600 kn u GENERALTURISTU.. Već sam bila trudna kojih 5 tjedana, iza toga su se pojavile neke komplikacije pa smo odlučili bon iskoristiti ove godine (jer bon vrijedi godinu).. hehe .. i na kraju sam prošla ko pravi pehist , spomenuta agencija je propala a meni neopisivo žao, oni su se toliko trudili a od svega toga ništa!!

    Tako da bi preporučila nikakvi poklon bonovi i putovanja..

    Buket + komadićak nakita (naušnice, lančić, privjesak, satić) u vrijednosti kojih 300 do 400 kn je čist dovoljno a uspomena za cijeli život..

  21. #21
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    mikrovalna
    pa kome je to palo na pamet


    nemam iskustva sa poklonima za uciteljicu, ali imam sa tetama u vrticu. jednoj se kupio fossilov sat, drugoj swarovski ogrlica + svakoj veliki prekrasan buket.
    neke mame su se jos dugo osjecale lose jer se tetama premalo poklonilo i jer buket nije bio od s. sekorenje.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda je mikrovalna pala na pamet učiteljici ..

  23. #23
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    e vidis, to mi nije palo na pamet

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Meni se sve osim simboličnih poklona za uspomenu (u stilu fotografija i zajedničkih albuma) čini neprimjereno i pretjerano.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    A ja vidim da su svi počeli obilato koristiti novog smajlića .

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se sve osim simboličnih poklona za uspomenu (u stilu fotografija i zajedničkih albuma) čini neprimjereno i pretjerano.
    U principu i jest tako, ali meni je pak s druge strane jasan taj osjećaj i potreba da želiš nešto pokloniti učitelju ili učiteljici (ili logopedu, teti u vrtiću, doktoru, terapeutu) koji je bio dobar i pomogao ti.
    E sad - ja volim stvari a ne poklone sa dušom (premda, fotografije na kraju 4. razreda OŠ JESU lijep poklon i uspomena).
    Teško je odabrati i naći pravu mjeru, to je istina.

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja bih neku uspomenicu (album sa slikama i sl.) i poklon bon neke dobro opremenljene knjižare.

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih neku uspomenicu (album sa slikama i sl.) i poklon bon neke dobro opremenljene knjižare.
    i ja mislim kako je ovo uvjerljivo najbolje
    posebice što se u knjižarama mmože kupiti i cd i dvd i torba za spise... dobra olovka ili što već kome treba

    super ideja, uzimam i pečatim odluku

  29. #29
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se sve osim simboličnih poklona za uspomenu (u stilu fotografija i zajedničkih albuma) čini neprimjereno i pretjerano.
    i meni

  30. #30
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moj malac odlazi ove godine iz vrtića. Problem je što su mješovita skupina pa mi je to malo bedasto skupljat samo od školaraca.
    Jeste imali takvih situacija?

  31. #31
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni to uopće nije bedasto
    bedastije je da ovi što ostaju dvije godine zaredom kupuju poklon
    to mi se ne čini baš korektno
    ovi što ostaju mogu participirati recimo tako da nešto oslikaju, nacrtaju i sl.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj malac odlazi ove godine iz vrtića. Problem je što su mješovita skupina pa mi je to malo bedasto skupljat samo od školaraca.
    Jeste imali takvih situacija?
    Moji su dečki bili u mješovitim grupama. Oproštajna zabava bila je za sve po sistemu svatko donese kekse koje voli i litru soka, a novac za cvijeće (zapravo, bila je košara s voćem umjesto cvijeća) i poklon skupili su samo roditelji školaraca.

  33. #33
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ma jasno da je to bedastije.
    Djeca koja nisu predškolci neće prisustvotat završnoj priredbi pa bi školarci mogli nešto poklonit na toj priredbi.
    Ma problem je što se nitko nije ni sjetio da bi išta tako mogli, ja baš i nisam neki organizator i moje ideje uvijek budu shvaćene kao prijedlog koji je za odbaciti. Da su svi predškolci automatski bi se nešto kupovalo, a ovako smo svi zaboravili(ili grbu nabacili).
    Trebam pronaći mamu koja se zna postavit i reći dajte 10-20 kn da kupimo poklon.

  34. #34
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Joj, meni je svo to poklanjanje učitelja malo previše. Sasvim je dovoljan neki uradak osobnog tipa, nešto što će podsjetit učiteljicu na generaciju koju je ispratila. Sve ostalo mi je nekako formalno.

    I da zauzima malo mjesta ne znam di bi sa svim tim silnim vazama i mikrovalkama nakon 10 generacija

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, meni je svo to poklanjanje učitelja malo previše. Sasvim je dovoljan neki uradak osobnog tipa, nešto što će podsjetit učiteljicu na generaciju koju je ispratila. Sve ostalo mi je nekako formalno.

    I da zauzima malo mjesta ne znam di bi sa svim tim silnim vazama i mikrovalkama nakon 10 generacija
    Slažem se....ali.... ima učiteljica ovakvih i učiteljica onakvih... Za neke nema toga što im čovjek ne bi dao i poklonio (iako takvima u pravilu materijalne stvari malo znače pa je ipk lakše) ali ima i drugačijih primjera. Ovisi i o roditeljima - teško se boriti protiv većine. Ja sam ispala babaroga još dok mi je mlađi bio u prvom razredu, kad sam odbila skupljati lovu (cifru primjerenu poklonu na kraju četvrtog razreda) već za prvi Božić jer mi je to izgledalo kao potkupljivanje, pred kraj prvog polugodišta... Sto ljudi - sto ćudi...

    Ont. sviđa mi se ovo što je apricot naumila, baš je dobro zamišljeno.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Danas je jedna djevojčica koja ide u razred s mojom, rekla da njeni roditelji imaju u planu učiteljici za kraj godine kupiti bicikl.

    A kako stvari stoje, sve mi se čini da dok mi treće dijete krene u školu, učiteljicama se bude kupovao stan, auto.... ili bolje rečeno .

  37. #37
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, ili scena - zavrsna priredba, sva djeca i roditelji, djeca poklanjaju zajedncki poklon uciteljici a onda iskace jedna mama i dijete i jos posebno svoj poklon daju uciteljici...ja to stvarno ne razumijem

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    joooj, bubice, potpis!

  39. #39
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ili scena...skupljali smo 100kn za tete na kraju zadnje godine za vrtić...i onda nedavno se teta na stanici pravi da me ne vidi...

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a kakve to veze ima jedno s drugim?
    LOOOL

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ima veze; očito poklon nije bio dovoljno dobar :D

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    Curke su u razredu moje kceri zakljucile da bi bilo najbolje, uz spomenar s fotkama koji joj rade, da kupe uciteljici nalivpero. Kazu da zena ne nosi nikakav nakit i da joj nema smisla kupovati ga, a da ima jedno nalivpero kojim stalno pise i jako ga voli. I one misle da bi bilo u redu da joj kupimo jos jedno fino nalivpero. Meni se to cini vrlo prikladno. Znate li koliko su kvalitetna Penkala TOZ-ova nalivpera u odnosu na recimo neko bolje Pelikanovo. Uciteljici do sad nikad nista nismo kupili, a svi mi roditelji smo jako sretni sto nam bas ona uci djecu. I djeca je vole i smatraju je vrlo pravednom i tesko im pada rastanak.

  43. #43
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moj mali je imao ( i jos uvijek ima) jednu djevojcicu ciji roditelji su bili kucni prijatelji sa uciteljicom. I onda je ona za svaki Bozic, uskrs i kraj godine skupljala novce za poklon uciteljici ( i to po 50 kn svaki puta). Jer je njoj glupo da joj se nista ne kupi...
    I onda se roditelji medusobno zale kako im je to glupo, a nitko joj to ne zeli reci. I onda sam ja jednom na informacijama dok je opet trazila novce pukla i rekla da ne dam, jer ako je njoj glupo sto uciteljica nece dobiti poklon neka joj ga sama kupi. Onda su i drugi roditelji rekli da se i oni slazu sa mnom. Ona je i dalje kupovala poklone za uciteljicu, ali je uz to obavezno isla i cestitka na kojoj su bila potpisana djeca koja su sudjelovala.

  44. #44
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    bilježim se na temu, mi se opraštamo od učiteljice iz boravka

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    200kn?? Mikrovalna?

    Čekaj...I nitko se nije pobunio za toliki iznos? A da ne govorim koliko glupe poklone su kupili...Ajme majko mila!
    nećešvjerovati moja sister je to ispljunula, jer ne želi da netko priča kak ona jedina nije dala, a dali su stvarno svi. Ja sam joj rekla da je luddaaaa

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj goranka prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je jedna djevojčica koja ide u razred s mojom, rekla da njeni roditelji imaju u planu učiteljici za kraj godine kupiti bicikl.

    A kako stvari stoje, sve mi se čini da dok mi treće dijete krene u školu, učiteljicama se bude kupovao stan, auto.... ili bolje rečeno .
    pa ak je u vašem selu možda i bicikl nije loša stvar, a ima i povoljnih do 1500 kn , znači 30-40 kn.

  47. #47
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj malac odlazi ove godine iz vrtića. Problem je što su mješovita skupina pa mi je to malo bedasto skupljat samo od školaraca.
    Jeste imali takvih situacija?
    I kod mene je ovakva situacija. Prošle godine su skupljali samo roditelji školaraca a roditelji djece koja ostaju dali su poklone sami od sebe neovisno od školaraca. Mene to čeka ove godine. Još se nitko od roditelja školaraca nije javio da zajedno kupimo nešto tetama a meni se neda gnjaviti s tim tj. da ih ja zovem. Ako ostane ovako, tetama ću kupiti nešto simbolično kao od nas i to je to.

  48. #48
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nećešvjerovati moja sister je to ispljunula, jer ne želi da netko priča kak ona jedina nije dala, a dali su stvarno svi. Ja sam joj rekla da je luddaaaa
    Ja to ne bih dala i otvoreno bih rekla da ne dam i zašto ne dam...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa ak je u vašem selu možda i bicikl nije loša stvar, a ima i povoljnih do 1500 kn , znači 30-40 kn.
    Velika Gorica baš i nije selo .

    Ma ne znam....meni osobno se više sviđaju ove ideje tipa nalivpero, knjiga, handemade album by klinci.....

    Učiteljica je stvarno toliko dobra da, ako se kroz materijalno gleda, nema tog pokolna koji bi bio dovoljan da ju se nagradi, ali ne gleda se kroz materijalo. Barem se ne bi trebalo.
    Koliko sam upoznala ovu našu kroz ove četiri godine, znam da bi bila sretnija sa nekakvom sitnicom (jer je žena toliko jednostavna) i da će joj album sa lijepim porukama i željama učenika te generacije prije izmamiti suzu radosnicu nego nekakav laptop, bicikl....putovanje. I ona sama ima troje djece (školaraca) i zna kako je težak život i svakim danom sve teži i skuplji.

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ili scena...skupljali smo 100kn za tete na kraju zadnje godine za vrtić...i onda nedavno se teta na stanici pravi da me ne vidi...



    Mi smo za tete u vrtići skupljali za grupni poklon (nemam pojma po koliko, mislim isto oko 100kn), no ja sam tetama još poklonila poklon u vrijednosti cca. 150 kn svakoj. Jel radi toga ili ne, ali neki dan je teta na ulici sa mnom ljubazno pričala 10 min!
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 15.05.2012. at 17:37

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •