Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 98 od 98

Tema: Razdvojenost trbušnih mišića?

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma ja se osjecam super, ko da nisam ni rodila, osim sto nisam bas naspavana
    Lagano i budem, nemam bas vremna, al moram poceti
    Vidim da to i nije samo estetsko pitanje pa sam se malo i prepala
    Thnx

  2. #52
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam krenula na pilates pa bumo vidli

  3. #53
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Da malo podignem temu...
    nakon trećeg poroda koji je bio carski, trbuh mi je katastrofa... nije toliko veliki vise, ali je sav mekan, kao da nema vise uopće nikakvih mišića ispod te koze...
    dijastazu imam od druge trudnoce, ali ovo sad je duplo gore...
    Je li neka vježbama uspjela popraviti stanje? Ili je ireverzibilno? Čitala sam o nekim prigramima na netu, ali se plaća pristup...

  4. #54
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja imam dijastazu, nakon 4. poroda se nije vise zatvorilo. Posle 3. je bilo sasvim ok, nisam mogla da uguram prst, iako sam oscala da nije bas sev na mestu. Dr mi je godinu i po posle 4. poroda rekla da cemo videti hoce li se popraviti do sledece kontrole. S 2.5 god. 4. deteta (na toj sledecoj kontroli) rekla je da je bolje, i da ako bas ne insistiram, ne treba nista posebno (terapija, operacija). kod mene je najveca rupa u gornjem delu, i zna mi biti neprijatno kad gladna legnem da spavam, inace ne primecujem neke probleme. tad prvi put, s godinu i po deteta, mi je dr rekla da su 'misici razvijeni i cvrsti, ali da su razbacani posvuda.'
    ja bih ti savetovala lagano vezbanje cim budes mogla. ne bih insistirala na izolaciji core misica dok ne osetis da je stanje bolje (a cak ni tad ako je diastasis znacajan). ima puno nacina vezbanja gde se core vezba sekundarno (ukljucujuci i brzo hodanje).
    Dve prijateljice su imale operaciju. Jedna je trkacica (dvoje dece) i njoj se kao malo primeti da je stomak definisaniji, a druga (troje dece) i dalje izgleda kao da je 7m trudna . Ona ne vezba, nije nesto debela (u rangu 5-6kg viska), ali stomak je def. u haosu.

  5. #55
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja ju imam od prve trudnoće. Uspjela sam je vježbanjem dovesti sa 6 prstiju na onu "normalnu" nakon trudnoće od 2 cm, al je trbuh ostao visiti. Sad nakon druge je znatno manja nego prvi put ali je i dalje konkretna. Nadam se opet vježbanjem doći do toga da me leđa ne bole. Pomirila sam se da je moj six-pack gone forever i tješim se da ću uskoro 40 pa negdje nešto mora visiti. Preporučam body fit by Amy. Ima puno vježbi baš za dijastazu i ne plaća se ništa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  6. #56
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ajme eryngium, 6 prstiju!!!! svaka cast da si to popravila.

  7. #57
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    ajme eryngium, 6 prstiju!!!! svaka cast da si to popravila.
    Hvala. Puno truda i nešto fizikalne je uloženo u to al još uvijek mi svako toliko na pamet padne operacija.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  8. #58
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo bas pricale o tome na vjezbama za trudnice prosli tjedan. Uglavnom, savjet je, nekih 6-8 (nakon pregleda svakako) tjedana krenuti s vjezbama za bone trbusne misice. To ne bi bili ovi koji se vjezbaju klasicnim trbusnjacima nego ovi sa strane. Mozda da odes kod nekog upucenog u problematiku (fizio ili u klub trudnica) da ti pokazu vjezbe?

  9. #59
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Gdje gledate razdvojenost trbusnih mišića, gore iznad pupka ili ispod?
    Pipala sam se nakon 2 mjeseca od poroda i tad sam mogla staviti 2 prsta, ali između gornjih mišića, donje nisam gledala. Jesam li trebala?
    Da se požalim, trbuh mi je grozan nakon drugog poroda. Nije ovo dijastaza, već se salo nakupilo na donjem dijelu pa kako je bio carski, taj dio sad ružno "visi" preko reza. Još nisam počela vježbati, a kako ružno izgleda bojim se da mi ni vježbanje neće puno pomoći.

  10. #60
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    I iznad i ispod.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #61
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Moji su bili najvise razdvojeni iznad pupka. Imala sam 3 carska reza i bas veliku dijastazu, 10 cm i uz to jos i pupcanu kilu. Dosta je boljelo, nisam mogla duze stajati ni sjediti. Nakon operacije sam se preporodila, a trbuh ravan. Dugo sam odgadjala operaciju, sad mi je zao.

  12. #62
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Inace sam prije trudnoca imala cvrste trbusne misice i nisam dobila puno kg u trudnocama, ako to ima ikakve veze.

  13. #63
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    J-la, ovako je nama pokazala trenerica na vjezbama. Legnes na ledja, noge savijes u koljenima, dignes majicu (ogolis trbuh), dignes se u mali trbusnjak (samo glavu i ramena dignes od poda), jednu ruku pruzis ispred sebe - paralelno s podom, al malo odignuto. S drugom rukom pokusas ugurat jedan (dva, tri...) prsta u prostor izmedju trbusnih misica. Prvo mjeris na podrucju pupka. Onda stavis dlan povise pupka (mali prst lezi na pupku) pa mjeris na udaljenosti dlana gore. Isto ponovis za dlan polozen ispod pupka.

  14. #64
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I kod mene je rupa gore. Dole ispod pupka sve ok, oko pupka se oseca da bi moglo biti blize, a iznad pupka rupica

  15. #65
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja imam cca 2 prsta i gore i dolje
    nikako poceti redovno raditi vjezbe za dijastazu
    laumi 10 cm

  16. #66
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    A da... nije se izvana ni kuzilo koliko je velika, vidjeli su tek kad su otvorili trbuh. Sad je ravan, kao da niceg nije bilo.

  17. #67
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Fakat, 10cm je nezamislivo. Mada mislim da je i jedna od ovih mojih prija morala imati slicno, imala je i kilu (koju sam videla nekoliko puta, bas je bila velika).
    Btw, meni je ova teta super sto se tice dijastaze ali i inace majcinstva i sporta:
    https://www.instagram.com/stephrothstein/

  18. #68
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja sam presretna jer sam se konacno mogla vratiti trcanju. Operacija je bila velika i oporavak dugotrajan, ali isplatilo se.

  19. #69
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam cca 2 prsta i gore i dolje
    nikako poceti redovno raditi vjezbe za dijastazu
    Isti slučaj.
    Vežbam nedelju dana, pa dve ne. I tako u krug.

  20. #70
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovaj topic me podsjetio kako sam se ja iskreno iznenadila kad sam nakon 4 poroda otkrila da imam dijastazu.

  21. #71
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    o kako, marta, kako?

  22. #72
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Tek sam danas stigla provjeriti, iznad pupka jedan prst, ispod isto jedan, i to koliko sam od sala mogla opipat.
    Moram li raditi posebne vježbe za to? Kontam, nije to nešto veliko.
    Ginger? Jadranka?

  23. #73
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    j-la, ja mislim da ne moras nista. ti i onako vezbas Dijastazu mogu imati i muskarci, a i zene koje nisu radjale (na zalost, od slabobosti misica i jedenja), i verujem da tvojih 1 prst posle dvoje dece samo znaci da si low risk za diastasis, i da ce se popraviti uz normalno vezbanje (ako je taj 1 prst uopste za ikakvo poravljanje). Uvlaci stomak!

  24. #74
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sam danas stigla provjeriti, iznad pupka jedan prst, ispod isto jedan, i to koliko sam od sala mogla opipat.
    Moram li raditi posebne vježbe za to? Kontam, nije to nešto veliko.
    Ginger? Jadranka?
    Pffff, jedan prst?! Mislim da to ni nije dijastaza i da možeš normalno vježbati. Tako mali pomak se obično sam od sebe zatvori. Naglasak na "obično".

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    o kako, marta, kako?
    Ne znam kako se to meni moglo dogoditi. Kladim se da ce me i menopauza tako iznenaditi.

  26. #76
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ne usuđujem se jos početi nikakve vježbe, tek je mjesec i po od carskog... ali godine su tu, kilogrami, koža, mišići svi nestali netragom... moram poraditi na sebi, ako pustim predugo da prodje opustit cu se strah me i naviknuti na ovo nezdravo stanje...
    Malo škicam teme o kilogramima i vježbanju, motivirajuće je vidjeti da se može

  27. #77
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Hvala cure! I mislila sam tako, ova razdvojenost nije strašna.
    Alef, ni ja još nisam počela vježbati a od poroda je prošlo 4.5 mjeseca. Na prvom pregledu dobila sam zeleno svjetlo da mogu početi, i sva sretna što napokon počinjem. Eto do danas nisam. A da mi je vrijeme, jeste i to krajnje. Počela su me koljena boljeti, sad ne znam da li jer ne vježbam ili bi pogoršala vježbanjem. Imam viška 10 kg na kilazu od prije trudnoće, i stvarno se moram pokrenuti. Samo je pitanje kako jer se krpelj ne skida s mene, a kad je skinem onda starija zahtjeva svoje vrijeme.

  28. #78
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    j-la dobro su ti cure rekle, nije to nikakva razdvojenost
    zapravo, meni je to cilj
    a proslo je dvije godine od zadnjeg poroda...

    marta

  29. #79
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    J-la, i meni se to cini ok. Al mogu pitat trenericu. Jednom (ako) kad opet odem na vjezbe. Uf, nikako stic. Stres svuda.

    Sto se tice vjezbanja, na pitanje kad, meni je najbolji bio bratov savjet da djeca nece ni primijetit, ako me par dana u tjednu ne bude pola sata, sat. Al itekako ce primijetit, ako budem zivcana.

    S druge strane, od ove svoje dvojice + posla ni ja ne stignem nista vjezbati. A zao mi jer bas osjecam da mi pase.

  30. #80
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure! I mislila sam tako, ova razdvojenost nije strašna.
    Alef, ni ja još nisam počela vježbati a od poroda je prošlo 4.5 mjeseca. Na prvom pregledu dobila sam zeleno svjetlo da mogu početi, i sva sretna što napokon počinjem. Eto do danas nisam. A da mi je vrijeme, jeste i to krajnje. Počela su me koljena boljeti, sad ne znam da li jer ne vježbam ili bi pogoršala vježbanjem. Imam viška 10 kg na kilazu od prije trudnoće, i stvarno se moram pokrenuti. Samo je pitanje kako jer se krpelj ne skida s mene, a kad je skinem onda starija zahtjeva svoje vrijeme.
    Puno hodanja s krpeljom zakacenim za tebe. Provereno radi

  31. #81
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sada vidim su mi i nakon dvije godine još razdvojeni ovi mišići. Osjetila sam oštru bol kod sklekova i ne znam smijem li ih nastaviti raditi. Na internetu sam našla da neke vježbe mogu još pogoršati. Što sada da radim? Koje vježbe za mišiće trbuha?

  32. #82
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zuta razmak ne smije biti veci od dva prsta.
    ukoliko je veci trebas raditi vjezbe za dijastazu. imas na netu niz vjezbi za to.
    sretno

    evo par videa koje sam samo otvorila za kopirati
    https://www.youtube.com/watch?v=TckAWc0Ao78
    https://www.youtube.com/watch?v=FeTylQXvPFA

    evo link na stranicu s vjezbama
    https://www.whattoexpect.com/first-y...cti-exercises/

  33. #83
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja nisam imala dijastazu pa nisam ekspert, ali šta nije da ako imaš dijastazu ne smiješ raditi klasične trbušnjake, ali vježbe u planku su dobre za vježbat trbušne, pa tako i sklekovi

  34. #84
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam imala dijastazu pa nisam ekspert, ali šta nije da ako imaš dijastazu ne smiješ raditi klasične trbušnjake, ali vježbe u planku su dobre za vježbat trbušne, pa tako i sklekovi
    Plank kod dijastaze nije preporučljiv odmah na početku jer se stvara dodatan pritisak na trbušni zid. Ove videi koje je spajalica linkala su iz kolekcije postnatalnog serijala (s Amy sam vježbala i prvi put i sad) i imaju u sebi modificirane plankove i sklekove. U biti sve vježbe imaju modificiranu verziju da ih može izvesti i netko tko nikad nije vježbao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #85
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Naišla sam na ovo i čovjek kaže da su 1-2 prsta razmaknutosti u redu (iako, ne znam vrijedi li to samo za njegovu ženu šest tjedana od poroda ili općenito), a da 3 prsta već nisu. Sad sam sebi provjerila i stane otprilike 1 - 1.5 prsta, 2 već teže, a 3 nikako.

    https://youtu.be/LpsvIeGBKuk

    Možete li mi vi sada za usporebu reći prema ovom gore koliki je kod vas razmak, koliko je prošlo od poroda i radite li sklekove i čučnjeve?

  36. #86
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Svi ovi youtube checks za dijastazu mjere poprečne prste a meni je fizioterapeut mjerio uzdužne i poprečno.
    Trenutno imam 5 uzdužno i 1 poprečno, al me ne tješi taj jedan poprečno kad mi trbuh navečer izgleda kao da sam u 5mj trudnoće. Od poroda br.2 je prošlo skoro 15 mjeseci.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    I što tvoj fizioterapeut kaže smiješ li raditi sklekove i trbušnjake s tih jedan prst poprečno?

  38. #88
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I što tvoj fizioterapeut kaže smiješ li raditi sklekove i trbušnjake s tih jedan prst poprečno?
    Trbušnjake ne, sklekove ionako radim na koljenima jer mi ručni zglobovi ne valjaju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  39. #89
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zuta, radi trbusnjake stojecki. To su ti vjezbe kod koji dizes koljeno vise od pupka. Kad ih tako ucvrstis, mozes prijeci na normalne.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam nasla isto vjezbe koje sad ponavljam svaki dan.

    https://www.youtube.com/watch?v=_WDsJuU7QSo
    Posljednje uređivanje od spajalica : 02.01.2021. at 09:08

  41. #91
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni se u potpunosti povukla trbušna mast il kak to već zvat. Jedino što mi je koža naborana. Što se također ne primijeti toliko koliko kad se malo sagnem. Ima li ikakav način da se to utegne kao prije poroda osim operacijom? Gledam neke fitnes mame i ove koje predano vježbaju njima je koža super utegnuta. Ili operirana.

  42. #92
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Pod utiskom podizanja ove teme, proverila sam i svoje misice. Meni se zatvorilo dole i gore, ali pri sredini, malo povrh pupka, opet imam rupu! Cini mi se da je skoro dva prsta siroka.
    Zuta, meni se koza vracala do 4. poroda, mada posle 3. isto nisam bila zadovoljna. sad imam koze i ide mi na zivce. Pomiinjala sam stephanie bruce, americku atleticarku, ona fura tu kozu kao znak da se moze profesionalno trcati i nakon dva poroda. Ima nesto i u tome
    meni se cini da se moze povuci vremenom donekle, ali da ne treba ocekivati cuda, osim hirurskim putem

  43. #93
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    kli_kli, do dva prsta i inače nije patološki, da je i cijelom dužinom, a točno iznad pupka je najnormalnije da su mišići malo razdvojeni, to im je fiziološki oblik.

  44. #94
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    o pa super vertex, hvala ti na informaciji!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Nakon koliko vremena od poroda se smije poceti sa vježbama za dijastazu? Nakon 4 tjedana? Prije ? Poslije?

    Dal imaju kakve vjezbe sa disanjem i uvlačenjem tih misica? Jednom davno sam na to naletjela al ne sjećam se vise.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Koliko se smije dizati tesko? Kaj s nama koji dizemo i starije malce? 12kg +

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Steznik da ili ne kod dijastaze?

  48. #98
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne.
    Bolje da misici rade, poslije nekog vremena zamolit fizioterapeuta da ti pokaze vjezbe.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •