Stranica 8 od 18 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #351
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Zlatice, po novome zakonu imamo pravo na 6 besplatnih postupaka te više ne postoji gornja granica u godinama, ali postoji foirmulacija da "žena mora biti u starosnoj dobi primjerenoj za rađanje" što je opet u odluci liječnika da procijeni, iako je i tu bilo dosta problema jer je nekim pacijenticama naknadno, nakon što su dobili lijekove od socijalnih ginekologa (dok su se lijekovi za stimulaciju dobivali od preko njih) HZZO tim istim ginekolozima odbio platiti korištene lijekove jer su pacijentice prestare.

    Jesi ti u postupku? U Splitu? Jesi imala problema vezano za lijekove? Kako je u Splitu? Ima li gužve? Rade li oni sad normalno IVF i ICSI, znam da su imali problema s opremom i nisu počeli raditi kad su planirali?

  2. #352

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    Kadaunahvala na inf.nisam znala i ugodno sam se iznenadila!
    U postupku sam i sutra dobivam "štopericu".U Splitu je eto konačno krenulo i dosad je odlično...ljekove sam odmah dobila u kbc.Nema još gužve jer je eto tek počelo...Drago nam je svima da nismo više nužno upućene u zg i imam dobar osjećaj glede svega..neka nas sve ponese početnički entuzijazam!
    U kojoj si ti klinici jesi li zadovoljna?

  3. #353

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    9

    Početno

    danas sam eksplodirala,prije godinu dana sam bila u postupku na SD,na prirodnjaku od 1 do 4 mjeseca,naravno moja ginekologica mi je rekla da imaju naputak od ministarstva da nemogu/nesmiju naručivati gonale i da na nju ne računam, a na SD su rekli da nemaju materijal za rad,pa mislila sam ok ionaku ću platiti sve to i tražiti povrat,nakon godinu dana stiže rješenje da su priznali samo štopericua ostatak ne,s.g. kaže da nisam od nje tražila gonale

  4. #354

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    9

    Početno

    tko je tu lud? krivo mi je što je to samo par gonala,u svakom postupku koristila sam 2 do 4 komada,a s.g. navodi u rješenju da se čak nisam pojavljivala kod nje,valjda sam sama sebi pisala uputnice za folikulometriju,zašto nas ti ljudi kažnjavaju?toliko sam ogorčena i ljuta

  5. #355
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke zanima me po novom zakonu koliko puta možemo ići besplatno na ivf ????

  6. #356
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    U zakonu NIŠTA ne piše koliko puta se može besplatno ići na IVF/ICSI ili bilo koji drugi postupak medicinske oplodnje, to podliježe odluci HZZO-a, a ovo što ja isčitavam je da se može ići 6 puta na IVF/ICSI ili čak i IUI/AIH ako je stimulirani.

    Evo stavljam još jednom naš zakon pa ga pročitatje:
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_88_2150.html


    kao i odluku HZZO-a (3. str.) gdje vidiš na trećoj stranici što sve ulazi u onih 6 postupaka:
    http://www.hzzo-net.hr/dload/upravno...ugovaranju.pdf

    Po ovome što ja čitam, SVI postupci stimulirani, dakle kad dobiješ ili menopure ili gonale od bolnice ili prije od soc. ginekologice ulaze u tih 6 besplatnih.

  7. #357
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj lilana prvotno napisa Vidi poruku
    tko je tu lud? krivo mi je što je to samo par gonala,u svakom postupku koristila sam 2 do 4 komada,a s.g. navodi u rješenju da se čak nisam pojavljivala kod nje,valjda sam sama sebi pisala uputnice za folikulometriju,zašto nas ti ljudi kažnjavaju?toliko sam ogorčena i ljuta
    Oprosti Lilana, alil bih te molila da malo objasniš što se točno dogodilo, nisam sigurna koji se dio odnosi na ovu godinu a koji na lanjske postupke, pls!

    Citiraj zlatica prvotno napisa Vidi poruku
    Kadaunahvala na inf.nisam znala i ugodno sam se iznenadila!
    U postupku sam i sutra dobivam "štopericu".U Splitu je eto konačno krenulo i dosad je odlično...ljekove sam odmah dobila u kbc.Nema još gužve jer je eto tek počelo...Drago nam je svima da nismo više nužno upućene u zg i imam dobar osjećaj glede svega..neka nas sve ponese početnički entuzijazam!
    U kojoj si ti klinici jesi li zadovoljna
    ?
    Zlatice, ma super je što ST više ne mora ići nužno u ZG na postupke i dobro je čuti da bar ST nema problema u distribuciji lijekova, no situacija je komatozna vezana za zakon i posljedice ( Želim ti sve naj za ovaj tvoj postupak. Ja se zbog zakona liječim u inozemstvu jer je kod nas u HR situacija kao što sam rekla komatozna, em zato što su postupci manje uspješni em zato što niz bolnica sad već ima ozbiljnijih problema u nabavci lijekova. Jednostavno nemam snage ići u postupak koji ima izgleda da uspije tek 15%, radije ću ići vani i bar znati da rade sve što je u njihovoj mogućnosti da uspješnost bude 30-40%.

  8. #358

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    9

    Početno ma curke bila sam ljuta taj dan

    [QUOTE=Kadauna;1574587]Oprosti Lilana, alil bih te molila da malo objasniš što se točno dogodilo, nisam sigurna koji se dio odnosi na ovu godinu a koji na lanjske postupke, pls!


    ali pregledala sam sve pravilnike i zakone, stvarno neznam tko je pisao to rješenje u HZZO-iu ali i moja baba bi bolje to napisala , dotični pravnik se poziva na pravilnike koji stupaju na snagu u 5 i 11 mjesecu 2009.g. a ja sam u postupku bila u periodu od 1 do 4 mjeseca 2009.g. i navodi datume računa, tako da si sa tim rješenjem može obrisati"dupe", totalno nevažeće i nestručno napisano rješenje

    tako da defiitivno pišem žalbu i neću se pomiriti s time, i samo nek probaju da me naljute, curke držite se i velika pusa svima

  9. #359
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Imam pitanje?! Dali prijedlog za upucivanje na lijecenje u inozemstvo(jer idemo u Prag a treba namPGD),moze popuniti MPO doktor koji radi u privatnoj klinici ili pak moran ici u neku drzavnu kliniku?! Molim vas javite mi da mogu organizirati?!!!HVala unaprijed

  10. #360

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Amaria, mora biti MPO liječnik iz državnog sektora! HZZO ne refundira troškove nastale uslijed provedenog postupka MPO u privatnoj klinici, pa je tako i u ovom slučaju.
    Posljednje uređivanje od gričanka : 05.07.2010. at 19:50

  11. #361
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Hvala ti puno...Jer gospodja iz HZZO Zagreb mi je rekla da mora biti MPO doktor,specijalist,mislila sam da to nije bitno dali je doktor u drzavnoj il iprivatnoj klinici,posto je to samo misljenje a ja ionako idem u inozemstvo na postupak...Svejedno hvala puno sad vec vise znam...hvala puno stvarno

  12. #362
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    cure bokić svima, dal je možda koja imala sličnu situaciju...
    ove sam godine predala za povrat poreza račune lijekova koje smo koristili u postupku. i sad me zanima zašto još povrat nisam dobila, iako većina ljudi koje pitam je. pa dal ste možda imali iskustva da obračunavaju duže i kasnije isplaćuju kad je ovakav slučaj?

  13. #363
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    loks, mislim da ti to nema veze s time, nego jednostavno kad dođeš na red.
    Mi smo isto predali račune, dio za lijekove koji je glasio na mene, a račun za postupak( jer smo išli privatno) je glasio na MM i normalno su mu sve isplatili. Mi smo povrat dobili prije 2 tjedna, ali znam dosta ljudi koji imaju samo redovan povrat pa ga još nisu dobili. Tako da ne brineš...ili probaj nazvat u poreznu pa nek te spoje sa tvojim referentom da vidiš jel sve ok. I to sam ja znala radit čisto da se ne desi da im nešto fali pa te stave na kraj.

    Nadam se da će te ipak novčeki uskoro razveselit

  14. #364
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    hvala ti Bab draga!

  15. #365
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    evo kad sam već saznala u čemu je problem...uglavnom šta se unutar prijave predaje nije važno, nema veze dal su lijekovi, oprema, osiguranje ili šta god. jednostaqvno idu redom. slovo mog prezimena su prošli, a mene stavili sa strane iz razloga šta nisam nešto kod osobnih podataka dobro upisala. onda rješe sve prijave koje su ok, a "problematične" na kraju...pa evo razlog mog problema...čisto da znate!

  16. #366
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Sada ću ja uletiti kao padobranac, ali pitanje glasi: da li mi koji idemo u Mb na postupak imamo IKAKVA prava od HZZO-a? I ako imamo, u što sumnjam, koja su?
    Još jednom se izvinjavam na ovakvom upadu!!

  17. #367
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Sada ću ja uletiti kao padobranac, ali pitanje glasi: da li mi koji idemo u Mb na postupak imamo IKAKVA prava od HZZO-a? I ako imamo, u što sumnjam, koja su?
    Još jednom se izvinjavam na ovakvom upadu!!
    pa ustvari osim bolovanja (ako ti ginić i doktor opće prakse nisu neke rospije) ništa posebno.... eventualno možeš od svog doktora dobit pilule i utriće na recept

  18. #368
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Hvala ksena!A to sam i mislila, ipak je samoinicijativni odlazak na liječenje u inoz., bilo bi nelogično da se može išta dobiti, ali htjela sam ipak pitati da kasnije ne lupam glavom u zid jer sam nešto mogla uštedjeti, a nisam. Čak nema ni povrata poreza za lijekove nakon 30.6. ako se ne varam?!

  19. #369
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    mare157 znam jer imamo/smo imale istu ginekol. meni je dala utriće i jako kratko bolovanje, jer je smatrala da je za punkciju dovoljno bol samo taj dan a tako i za transfer.... a trebalo je puno puno muke i borbe...u to me vrijeme to jako vrijeđalo i bolilo (što ti je već i poznato) jer sam bila sigurna da to ovisi samo o njenoj dobroj volji, pa je samim time još više dolijevala "ulje na ionako već opečenu dušu". možda i vjerojatno (obzirom na tvoju priču) ćeš imati više sreće, al jedino što znam je da ti to doslovce može dati bez problema samo ako želi

  20. #370
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Što se tiče bolovanja i postupka izvan Hrvatske, tu nemamo nikakvo zakonsko pravo - osim dan-dva za punkciju i transfer ( zvala sam HZZO osobno, a nakon mene i moja ginekologica ).
    Ja sam to riješila prošle god. ( postupak u SLO ) tako da mi je dr. opće prakse izašla u susret i pisala mi 2 tj. bolovanja na neku drugu šifru ( mislim angina ili gripa ). Ako se možete tako dogovoriti to je najbolje i najjednostavnije. Isto tako ću napraviti i sljedeći mjesec kad sam opet u postupku u Mb.

  21. #371
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Cure,imam pitanjce!
    Shvatila sam da imamo pravo na 6 besplatnih postupaka-to znači,čim se koriste Gonali ili Menopuri,ubraja se u jedan od besplatnih postupaka..
    Šta kad se to "ispuca"?
    To znači da ja mogu ići na ivf,a moram sama kupiti lijekove?
    Sam postupak ne plaćam?

  22. #372
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    loks, maca2 hvala vam na odgovorima. Bolovanje je već dogovoreno sa dok.opće prakse, a recept za utrogestane je ostao od postupka iz 5.mj kad nismo stigli do transfera... Izgleda mi da je to maksimum koji mogu dobiti osim donacija od predivnih suborka sa rode!
    Posljednje uređivanje od mare157 : 20.09.2010. at 11:11

  23. #373

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,imam pitanjce!
    Shvatila sam da imamo pravo na 6 besplatnih postupaka-to znači,čim se koriste Gonali ili Menopuri,ubraja se u jedan od besplatnih postupaka..
    Šta kad se to "ispuca"?
    To znači da ja mogu ići na ivf,a moram sama kupiti lijekove?
    Sam postupak ne plaćam?

    Mene baš zanima odgovor na ovo pitanje???

  24. #374
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Prije se postupci nisu plaćali, samo lijekovi svaki put (po prijašnjem zakonu iza 38-e godine) pa vjerujem da je i sada tako.
    Neka ipak netko još potvrdi.

  25. #375
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Da, postupci se ne plaćaju (ni sada ni prije), samo lijekovi nakon ispucanog 6. pokušaja.

  26. #376
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Ovaj čas sam došla od ginekologa i sva šokirana sjela za comp i prelistala sve napisano o ovoj temi.
    Naime, tražila sam od slijedećeg ponedjeljka bolovanje, jer sam u stimuliranom postupku i u ponedjeljak mi je deveti dan ciklusa i moram na kontrolu-folikulometriju u Zg (a ja sam iz Slavonije) i dalje punkcija..... Do sada sam 2 AIH-a"odradila" sve sa godišnjim, kao i dogovore i dosadašnje kontrole za ovaj postupak. E sada više ne mogu, jer sam na rubu živaca od hormona i iscrpljena od putovanja do krajnjih granica.
    Ginekologica mi kaže da nemam pravo na bolovanje, []jer je neplodnost stanje a ne bolest[/!!!
    Na moje inzistiranje napisala mi je papirić za liječnika opće prakse, pa eto, ako mi on bude htio dati ona nema ništa protiv!!! Veli da nju to do sada nitko nije tražio (bolovanje) za potpomognutu, kao mogla bi mi pravdati dan kada moram ići i to je to.
    Molim vas slobodno komentirajte! Imam li ja pravo na bolovanje pod šifrom N97 i to 14 dana ili ne? Napominjem da sam toliko očajna da mi ne znači ništa hoću li dobiti 100, 70 ili 50% plaće na bolovanju.

  27. #377
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    naravno da imaš, imaš i na šifru (čini mi se) Z31. i ginićka ti je extra glupa, čak negdje ima pdf na googlu s tim šiframa pa joj isprintaj da zna!

  28. #378
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    modesty naravno da imaš pravo na bolovanje..
    dakle pod šifrom N 97 bolovanje do 14 dana
    N 98 bolovanje do 21 dan
    Z 31 bolovanje do 7 dana

    za AIH sam uvijek koristila N97,a sada za IVF idem na N 98
    ne brini otiđi kod svog dr.opće prakse i na temelju jedne od ovih dijagnoza dat će ti i bolovanje
    bolovanje možeš i kombinirati,znači za folikulom.Z31,a iza punkcije N97 ili odmah uzeti N98

  29. #379
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    modesty4 moram reć da ti je ta ginićka tuka kakve nema. Treba je prijavit, a pod hitno i promijenit ginekologa koji zna propise i koji će ti doć malo više u susret kad treba.

    ŠIFRA 97 je ženska neplodnost, a na bolovanje imaš sigurno pravo. Ja nisam još nikada otvarala jer imam savršenog poslodavca pa me ne gnjavi sa svim tim papirima.

  30. #380
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Cure hvala! Bolovanje sam od moje dr opće prakse dobila bez ikakvih problema pod šifrom N97!!!!

  31. #381
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Istina je da je ginekologica glupa, ali ona niti ne daje bolovanje već dr. opće prakse, pa ju valjda nije niti briga da sazna malo više o tome.

  32. #382
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Ja sam uvijek bila od 3 dc pa sve do bete na 100% plaćenom bolovanju pod šifrom Z31.

  33. #383
    ina7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj modesty4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj čas sam došla od ginekologa i sva šokirana sjela za comp i prelistala sve napisano o ovoj temi.
    Naime, tražila sam od slijedećeg ponedjeljka bolovanje, jer sam u stimuliranom postupku i u ponedjeljak mi je deveti dan ciklusa i moram na kontrolu-folikulometriju u Zg (a ja sam iz Slavonije) i dalje punkcija..... Do sada sam 2 AIH-a"odradila" sve sa godišnjim, kao i dogovore i dosadašnje kontrole za ovaj postupak. E sada više ne mogu, jer sam na rubu živaca od hormona i iscrpljena od putovanja do krajnjih granica.
    Ginekologica mi kaže da nemam pravo na bolovanje, []jer je neplodnost stanje a ne bolest[/!!!
    Na moje inzistiranje napisala mi je papirić za liječnika opće prakse, pa eto, ako mi on bude htio dati ona nema ništa protiv!!! Veli da nju to do sada nitko nije tražio (bolovanje) za potpomognutu, kao mogla bi mi pravdati dan kada moram ići i to je to.
    Molim vas slobodno komentirajte! Imam li ja pravo na bolovanje pod šifrom N97 i to 14 dana ili ne? Napominjem da sam toliko očajna da mi ne znači ništa hoću li dobiti 100, 70 ili 50% plaće na bolovanju.
    [B]Ginekologica je totalno ....... ne želim vrijeđati ali mislim da svi imamo "užas" mišljenje o takvim doktorima! Ja sam isto imala slučaj na samom početku odlaska na pratrage dalje. Kada sam obavila sve pretrage kod nje i kada više nije znala što bi mi dala da vadim od nalaza rekla je jednostavno da mi ona ne može ništa pomoći - neka idem dalje i da nije ništa do mene nego do supruga. Kada sam ju pitala za savjet - njen odgovor je jednostavno bio - bilo koja klinika vezano uz to - neka si pogledam na internet. Naravno bez njene pomoći sam odlučila za VV, obavila AIH i IVF ove godine bez da sam otišla kod nje za ijednu uputnicu ili recept za lijekove. Sve to sam dobila kod svog dr.opće prakse koji mi je i nudio bolovanje od 14 dana (s obzirom na vrstu posla nravano sam koristila godišnji odmor). Nedavno sam kod nje išla raditi novi uzv,papa test i briseve pa je bila šokirana zbog svega što mi je dao moj dr.opće prakse. Pomalo i ljuta! Ja bi trebala biti ljuta zbog njenog ponašanja.
    Ogorčena sam na svoju ginekologicu pa znam kak je to!

  34. #384
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    molim bez ružnih riječi!

    kako marnie kaže, ginekolozi (niti bilo koji drugi liječnici) vam ne daju bolovanje, daje ga isključivo liječnik opće prakse na preporuku specijalista, i na njega imate pravo
    neki liječnici opće prakse traže preporuku od ginekologa za ovo, a neki ne...ovisi o liječniku opće prakse...

  35. #385
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    da li nas šifra N97 oslobođa participacije ili ne???
    iščitala sam topik o tome, ali na kraju nema konkretnog odgovora

  36. #386
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    da li nas šifra N97 oslobođa participacije ili ne???
    iščitala sam topik o tome, ali na kraju nema konkretnog odgovora
    ja nisam nikad ništa platila...tako da mislim da da.

  37. #387
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Ja sam shvatila da nas ne oslobađa, ali ja imam dopunsko pa baš nisam mjerodavna!

  38. #388
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Mia Lilly prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek bila od 3 dc pa sve do bete na 100% plaćenom bolovanju pod šifrom Z31.
    100%? Ali do max 4250kn? (npr. kao i za cuvanje trudnoce)
    Ili?

  39. #389
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Mia Lilly prvotno napisa Ja sam uvijek bila od 3 dc pa sve do bete na 100% plaćenom bolovanju pod šifrom Z31.
    Citiraj visibaba prvotno napisa Vidi poruku
    100%? Ali do max 4250kn? (npr. kao i za cuvanje trudnoce)
    Ili?
    i da li je to onda u potpunosti na teret HZZO-a bolovanje?

  40. #390
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    mislim da je sve besplatno što ide pod tu šifru,ja nisam ništa platila a nemam dopunsko

  41. #391
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mene zanima sljedeće - u ovom postupku trebat će mi tri i pol kutije utrogestana. Prvu smo kutiju kupili, a jučer je MM bio kod ginekologice i dobio je dvije kutije (ako je dobro shvatio, toliko se može dobiti po postupku?). Sad ispada da ću još jednu kutiju morati kupiti ako je tako, a i kasnije ako je beta pozitivna. je li to uistinu tako ili bi mi gin trebala izdati još dvije kutije kad ove potrošim?
    usput, ako netko ima kutiju utrića, a ne treba mu više (može i pola), nek me slobodno pp-a.

  42. #392
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Koliko znam,Utrogestane ti ginekologica treba napisati na recept-bez obzira na to koliko ti treba kutija!Istina,samo dvije kutije idu na recept-maximalno,a mogla ti je napisati i ponovljivi recept-dižeš u istoj ljekarni par puta.
    Kad ćeš biti pred kraj sa Utićima,pošalji M po recept i doktorica ti treba napisati!!!I nek se ne da smesti!

  43. #393
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    hvala, mia, tako sam i mislila.

  44. #394

  45. #395

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    da li nas šifra N97 oslobođa participacije ili ne???
    iščitala sam topik o tome, ali na kraju nema konkretnog odgovora
    Drage forumašice, dobro sam proučila propise i raspitala se u HZZO-u te saznala sljedeće:

    na stranici http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/18_01.pdf je pravilnik sa svim šiframa bolovanja. Šifra N97 i nekoliko drugih šifri vezano je uz medicinsku oplodnju.
    Na stranici http://www.hzzo-net.hr/dload/zakoni/...procisceni.pdf je pročišćeni tekst Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju. U njemu piše da zdravstvenu zaštitu u
    vezi s medicinskom oplodnjom u cijelosti plaća HZZO. Dakle, sve što obavljamo vezano uz šifru N97 i druge koje su vezano uz medicinsku oplodnju ne plaćamo čak i ako nemamo dopunsko osiguranje.

  46. #396

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke zanima me po novom zakonu koliko puta možemo ići besplatno na ivf ????
    nije više bitno koliko je liječenja provedeno niti koliko je žena stara
    ograničenje postoji jedino vezano uz lijekove gonal i menopur i uz njih u osnovnoj listi lijekova HZZO-a piše da idu (da ih HZZO plaća) "do šest pokušaja stimulacije, a nakon svakog poroda ostvaruje se pravo na dodatnih 6 pokušaja" Bit je i u tome (barem je to za menopur) da ga ne može propisati više ginekolog, nego ga treba dati bolnica

  47. #397

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    19

    Početno

    Visibaba, mislim da je to u potpunosti na teret HZZO-a

  48. #398
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj aiko70 prvotno napisa Vidi poruku
    Visibaba, mislim da je to u potpunosti na teret HZZO-a
    to znaci da se za postupak MPO moze koristiti bolovanje koje se na HZZO tretira kao i ono za cuvanje trudnoce? placeno je 100%, ali do max cca 4250kn i od prvog dana je sve na teret HZZO-a tj. nista ne ide na teret poslodavca?

    zanimljivo, ako je zaista tako.
    mozda ce nekome koristiti ova info (meni nece, iako pitam)

  49. #399
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa Vidi poruku
    to znaci da se za postupak MPO moze koristiti bolovanje koje se na HZZO tretira kao i ono za cuvanje trudnoce? placeno je 100%, ali do max cca 4250kn i od prvog dana je sve na teret HZZO-a tj. nista ne ide na teret poslodavca?

    zanimljivo, ako je zaista tako.
    mozda ce nekome koristiti ova info (meni nece, iako pitam)
    Ne bih rekla. Ja sam bila na tim bolovanjima, zadnji put 3 tjedna, ali je bilo tretirano kao i svako drugo bolovanje od poslodavca, a ne kao sad kad sam na čuvanju preko HZZO-a.

  50. #400

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla. Ja sam bila na tim bolovanjima, zadnji put 3 tjedna, ali je bilo tretirano kao i svako drugo bolovanje od poslodavca, a ne kao sad kad sam na čuvanju preko HZZO-a.
    Evo ja sam baš neki dan o tome razgovarala sa svojom doktoricom opće prakse jer ću uskoro u postupak. Ona mi je rekla da će mi nakon transfera pisati obično bolovanje, a tek nakon bete, ukoliko se potvrdi trudnoća može mi pisati bolovanje za čuvanje trudnoće.

Stranica 8 od 18 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •