Stranica 116 od 122 PrviPrvi ... 1666106114115116117118 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,751 do 5,800 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #5751
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije sve ni u programu

  2. #5752
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ali svejedno, isticati koje riječi si koristio a ne isticati koja je bila poruka tih riječi mi je u najmanju ruku čudno
    Da, ne kopčam ni ja što će nam dobrog donijet crne rupe, osim što su našoj znanstvenici donijele masne novce, ali oke. Poruka nabrajanja tih riječi je da ih ona spominje kao progresivna, jer je UI budućnost, dok se ostali još valjaju u blatu "đe's bijo 91."

    Sad me baš zanima što je ona to govorila. Gdje se to može poslušat?

  3. #5753
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kak bi rekao Vojko V svi su maćare.
    Treba uvesti iq ispite i psiho testove pod hitno, a ne da su nam olupine Glasnović i Krišto ljudi koji o nečem odlučuju. Mogu odlučivati o svojim čarapama i bok.
    Hoćemo i za birače?
    Msilim, Sabor nam je presjek društva točno onakvo kakvo je. Svatko ima bar jednu srodnu dušu i istomišljenika.

  4. #5754

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćemo i za birače?
    Msilim, Sabor nam je presjek društva točno onakvo kakvo je. Svatko ima bar jednu srodnu dušu i istomišljenika.
    Apsolutno. Zašto očekujemo da u Saboru budu samo pošteni i pametni ljudi, kad oko sebe ne vidimo samo takve.

  5. #5755
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćemo i za birače?
    Msilim, Sabor nam je presjek društva točno onakvo kakvo je. Svatko ima bar jednu srodnu dušu i istomišljenika.
    Ono, razlog zbog kojeg kao to nisu uveli je zbog toga što ako si i budala trebaš imati pravo izabrati nekog tko će zastupati tvoj interes i učiniti tvoj život boljim, a ne da se, zamislimo, vlasti dograbi nekakva elita koju bi baš bilo briga za budale. Kvaka 22 je što si budale nerijetko izaberu baš one koji im život čine lošijima. Tako, da bi to trebalo stavit u ropotarnicu povijesti i uvesti novu shemu po kojoj ako si baš budala ne možeš imati pravo odluke o bitnim pitanjima ustroja društva. Pitanja ne moraju biti takva da izuzmu neobrazovane već ono, baš, drito budale.

  6. #5756
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćemo i za birače?
    Apsolutno!

    Možda kad bi bila neka pitanja na koja glasač mora znati točan odgovor, a vezana su uz stranke, morale bi i stranke nuditi odgovore na ta pitanja
    (laprdam, ne mislim ozbiljno)

  7. #5757
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam skužila foru s tim poklonima
    jel to referenca na Pavića?
    Ako je, imalo bi više smisla da su to Paviću poklonile
    al šta ja znam, možda ja nemam smisla za humor
    Da, jest, ali nije Pavić to za sebe kupovao, nego za stranku, pa nema veze kome se daje. Nego zapravo mi je duhovito objašnjenje - vino da se proslavi, olovka da se zabilježi ovaj dan, a dezić - jer dug je dan
    Puljak ne kužim, al ja ne pratim FB i nemam tu kulturu pa ni ne očekujem da razumijem
    Ovo mi je razumno objašnjenje što cure daju, da pokazuje da se odmakla od retro tema.

  8. #5758

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Puljak ne kužim, al ja ne pratim FB i nemam tu kulturu pa ni ne očekujem da razumijem
    Ovo mi je razumno objašnjenje što cure daju, da pokazuje da se odmakla od retro tema.
    Nisam taj dio gledala pa nisam čula ni njezin govor. U principu je i meni ok, da se odmakne od retro tema i da svojim izborom tema želi pokrenuti nove trendove u Saboru.
    Samo mi nikako ne sjeda to da se poslije hvali na FB koje riječi je koristila u svom govoru nekako mi je to djetinjasto.

  9. #5759
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, jest, ali nije Pavić to za sebe kupovao, nego za stranku, pa nema veze kome se daje.
    misliš?

    nema veze, ionako odlazi
    nadam da skupa sa svojom klikom

  10. #5760
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Na koji status misliš? Tamo gdje nabraja što je sve govorila? Umjetna inteligencija? To je stavila jer hoće pokazati da je progresivna. Tek sam sad primijetila da nema maske dok je na govornici. Zbog mikrofona? Hm.
    Oso virus iz njenih usta umjetnom inteligecijom direkt u crnu rupu. Meni status smijesan, al ja sam 50-god bakutaner, mozda to pali neku njihovu ciljnu skupinu tipa mlade stemovce. Te sig. nece privuc Radnicka fronta i konotacije radnika za industrijskim trakama koje si s tim povezane, a nisu los bazen.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.07.2020. at 11:29

  11. #5761
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Te ne privlaci saka u zraku, a imaju (birackog) potencijala i brige ih za klasne borbe (oni zasad prihvacaju prekarni / projektnj rad jer su trazena roba, pa ne kuze plus mladi pa im ne treba sigurnost koju shvacaju ko uteg).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.07.2020. at 11:31

  12. #5762
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Oso virus iz njenih usta umjetnom inteligecijom direkt u crnu rupu. Meni status smijesan, al ja sam 50-god bakutaner, mozda to pali neku njihovu ciljnu skupinu tipa mlade stemovce. Te sig. nece privuc Radnicka fronta i konotacije radnika za industrijskim trakama koje si s tim povezane, a nisu los bazen.
    Ma kakvi, a opet, da fejkaju da su marica za sve onda bi to bio populizam i demagogija. Meni su ok jer ja ne mogu više ni za sdp, ni zeleno, ni pernarovce, ni most. Jedini tko preostaje da je po mom ukusu su oni. A sad ne shvaćam ove neke optužbe da su se okoristili.

  13. #5763
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    misliš?

    nema veze, ionako odlazi
    nadam da skupa sa svojom klikom
    Nemam pojma kome je kupovao. Blesavo je sigurno. Sebi ne bi kupovao vina od 80-100 kn, nego od bar 200 kn. A za kakav je ovo party bilo, ne znam.

  14. #5764

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Nadam se da necu "platiti", kako kaze drug Tomasevic , sto stavljam ovaj video, ali jako zanimljiv sastanak Radnicke fronte..
    https://m.facebook.com/story.php?sto...53477578322374

  15. #5765
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Sigurno hoces, kao i Grmoja


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #5766
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    [QUOTE=sasa;3170882]Sigurno hoces, kao i Grmoja



    jedan meni osobno vrlo zanimljiv pogled na inicijativu naj-bogataša za povećanjem poreza. bottomline: ultra-bogataši uvijek mogu bolje od start-upova izbjegavati plaćanje poreza pa povećanje poreznih stopa zaprova održava njihov vodeći položaj na tržištu. zanemarite zadnja dva odlomka, prenategnuta su.
    Posljednje uređivanje od Kanga : 25.07.2020. at 16:28

  17. #5767
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    s obzirom da puljkovu poznajem dobro vec preko 15 godina, prema svemu sto znam i vidim, moje misljenje je da definitivno nije u politici zbog materijalne koristi (ako jeste, prilicno neucinkovito radi na tome, imamo i brzih puteva i primjera )
    cvrsto vjeruje da ako zelimo promjene u svojoj okolini, da se osobno moramo u tom angazirati

    a sto se facebook statusa tice, pretpostavljam da je htjela navesti kljucne rijeci svog govora da jasno pokaze kako se svojim radom i temama pametno zeli okrenuti buducnosti
    kontekst se moze dobiti slusanjem govora, ako koga zanima

    za maske su rekli da ih ne moraju nositi za sabornicom, zbog govora
    sad, koliko to smisla ima...

  18. #5768

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno hoces, kao i Grmoja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Za ocekivati je od ekstremne ljevice
    Posljednje uređivanje od rehab : 25.07.2020. at 16:53

  19. #5769
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    [QUOTE=Kanga;3170895]
    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno hoces, kao i Grmoja



    jedan meni osobno vrlo zanimljiv pogled na inicijativu naj-bogataša za povećanjem poreza. bottomline: ultra-bogataši uvijek mogu bolje od start-upova izbjegavati plaćanje poreza pa povećanje poreznih stopa zaprova održava njihov vodeći položaj na tržištu. zanemarite zadnja dva odlomka, prenategnuta su.
    Moram priznati da mi tekst izgleda prilicno neuvjerljivo, lose argumentirano. Konkretno to sto pises za startupove, porezna stopa VW-a, Ne-stlea ili nekog nadobudnog spin-offa i sturt upa nije ista.

  20. #5770
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Isto vezano uz lockdown - oko mene nitko nista nije kupovao preko amazona, svi su govorili kako su znacajno manje trosili. A osim toga nastale su guzve u malim kvartovskin ducanima, a ne u shopping centrima. Pa su veliki krenuli otvarati kvartovske ducane. Ja se jos uvijek nisam vratila na staru rutu odlaska u shopping centre. Ako mogu, odem u mali dućan.

  21. #5771
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    I ta nadmenost autora mi je izrazito odbojna. Zvuci mi kao neki mladac pametnjakovic, odrastao u natprosjecno bogatoj obitelji, uz tatu ekonomista, i sad se nasao pljuvati s argumentima "zna se".

  22. #5772
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Isto vezano uz lockdown - oko mene nitko nista nije kupovao preko amazona, svi su govorili kako su znacajno manje trosili.
    To što ti vidiš u svom susjedstvu ne odražava podatke na globalnoj razini. Baš sam sad pogledala kretanje amazonovih dionica: prije lockdowna cijena dionica se kretala oko 2000 USD, za vrijeme lockdowna vidljiv je pad (prisutan svuda zbog neizvjenosti i sl.), ali nakon lockdowna kontinuirani rast, sad je nešto preko 3000 USD. Link je interaktivan pa ga ne mogu kopirati, ali može se provjeriti ako ukucaš u google.

  23. #5773
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ne da mi se to gledati, ali ti vjerujem. Jer znam da je stalno pisalo po vijestima da je burza u komi, a istovremeno su velikom broju firmi rasle cijene dionica. Vec sam spominjala da su mi bliski ljudi trenutno dosta u tom filmu, samo mene slabije interesira. Konkretno ovima oko mene je ostalo nepotrosenog novca jer nisu nista kupovali, pa su se isli malo dublje informirati oko dionica i ulozili visak. To se reflektira kao povecanje potraznje i rast cijene.
    Pisem ocito skroz laicki, ali nije jednoznacno da je tu ojacao samo najvisi sloj, nego i ovi sitni ulagaci. Niti je jednoznacno da je cijena amazona ili bilo koga drugoga porasla zbog povecanja prodaje. Na kraju, tu ima dosta rizika i kocke i da je to tako jednoznacno i lako predvidjeti, pametni ljudi bi se financijski pojacali.

    To sto ovaj tip pise mi je u razini horoskopa. Ja se ne kuzim u to, al on slabo argumentira.

  24. #5774
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    A pogotovo taj njegov podrugljiv ton mi je odbojan.

  25. #5775
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ton je takav kakav jest, ne reklamiram ga. Opovrgavam samo tvoj argument baziran na lokalnom opažanju i osobnom dojmu. Indeksi burzovne vrijednosti američkog gospodarstva (Dow Jones, S&P 500 i slično) koji uprosječju vrijednostr svih firmi još su na razinama ispod razine iz veljače 2020, dok je s druge strane amazon povećao vrijednost za 50%. Da je predviđati teško, tu ćemo se složiti, možemo samo komentirati nakon što se dogodi.

  26. #5776
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a na čemu je baziran argument novina autora teksta da ljudi kada ostanu bez posla "puno više surfaju i kupuju na amazonu"?
    na porastu vrijednosti dionica amazona?

    ako se već koristimo anegdotalnom argumentacijom (što možda može proći nama dok ćakulamo, ali je neoprostivo za novinara) nije li logično da je promet i vrijednost Amazona skočila zbog lockdowna, zbog preporuka o fizičkoj distanci, izbjegavanju gomila i sl. zbog koje se povećala online kupnja općenito, pa tako i amazonova?
    Stvarno ne mislim da su kupci masovno kupovali npr. kombinezone na jednoroga u vrijeme lockdowna i u vrijeme kada je gomila ljudi ostala bez posla.

    I jako me zanima o kojem tržištu govori autor teksta. Hrvatska nema svoj Amazon i nekako mi je jako nategnuto da primjerice konobari koji su ostali bez posla u ožujku i travnju dođu doma i spizde 500 EUR na njemačkom amazonu. Što kupuju? Kojim viškom prihoda kupuju? Zašto autor ignorira da kupovna moć pojedinca proizlazi iz (viška) prihoda koji su nestali?
    Dapače, čitajući tekst čini mi se kao da se radi o skupu fragmentiranih liberalnih ideja preuzetih sa američkih glasila i društvenih mreža a jedina izvršena intervencija je spominjanje radničke fronte i prijatelja koji je ljevičar ali nije neki primjer potlačene klase jer radi u korporaciji a kada dođe marksistička revolucija će prvi biti streljan. Jer zna se da ljevičari smiju biti samo potlačene klase i zna se da ljevičari žele sve streljati. Zaista je bizaran tekst.

  27. #5777
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    A joj. Priznajem da proletivši kroz tekst nisam ni zamijetila/zapamtila navod da otpušteni konobari više kupuju preko amazona. Nije mi to bila poanta, a moram priznati i da nemam vremena prebrojavati krvna zrnaca autoru teksta, tko mu je otac i odakle skuplja ideje. Radi se o blogu, a ne o novinskom članku. Eto, oprostite, žao mi je što sam ga linkala.

    Tekst sam zapravo linkala s idejom da postavim tezu da regulacija tržišta i visoki porezi odgovaraju velikim, a otežavaju razvoj malim firmama – o tome bih željela raspraviti.

    Konkretno, amazon je u cca 25 godina iz ničega postao firma s ogromnim izvorom zarade. U doba kad se uspostavljao i uspinjao itekako mu je koristilo imati nizak minimalac i nisku poreznu stopu, rekla bih iz istih razloga iz kojih mu to sada, kad drži vodeći položaj, više ne odgovara. Jelena je bila spomenula da se porezne stope na dobit razlikuju za velike i male firme, što je točno, ali i male i velike firme moraju zapošljavati ljude s fiksnim troškovima, plaćati jednak PDV. Pored toga, postoje pokazatelji da velike korporacije imaju razvijene efikasne mehanizme izbjegavanja plaćanja poreza na dobiti (preporučila bih, uz ogradu da sam davno slušala i ne sjećam se više svakog detalja). Prije spominjani vW npr. sebi je priuštio da lažira rezultate ekoloških testova na ispušne plinove i to ne samo da je uspio preživjeti nego kad se podvuče crta nije zbog toga imao ni bitne gubitke, pa sad vi vjerujte tome da uredno plaća sve svoje poreze.

    HR nema velikih igrača i bitno je znati što bismo mi trebali raditi da nama bude dobro. Dakle, kako povećati šanse da se u HR dogodi amazončić koji bi stvarao vrijednost i plaćao poreze od kojih bi se onda gradile javne škole i konačno završila bolnica Blato.
    Posljednje uređivanje od Kanga : 27.07.2020. at 14:03

  28. #5778
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    U tekstu ni ne piše da konobari kupuju preko Amazona nego:
    Sve te politike - i potpuni lockdown i državne subvencije - tražili su prvenstveno ljevičari. Što ste mislili da će se dogoditi kad ljudi ostanu kod kuće i bivaju plaćeni iz državnog proračuna za nerad? Provodit će puno više vremena na Facebooku, kupovat će više preko Amazona itd. Onda nije ni čudo da su osnivači Facebooka i Amazona najviše profitirali u krizi.
    Autor ovdje zaključuje da se u krizi profitira zbog dokolice nezaposlenih ("plaćeni iz državnog proračuna za nerad"). Meni se čini da je razlog porasta vrijednosti Amazona neki drugi.

    Ovo sa brojanjem krvnih zrnaca ne razumijem.

    Što se tiče regulacije poreza koja pogoduje velikima a otežava malima - opet se ne bih složila.
    Prije svega jer progresivno oporezivanje pogoduje malima koju plaćaju nižu stopu poreza. Nadalje, Hrvatska država, baš kao i velik broj drugih europskih država izravno ulaže u rast malog i srednjeg poduzetništva (poduzetnički inkubatori, poticaji malim i srednjim poduzetnicima itd). Te mjere sigurno nisu savršene i gotovo sigurno nisu lišene klijentelizma ali jasno pokazuju smjer u kojem se želi ići - a to je poticanje malih.
    Drugo, "pogodovanje velikima" se događa jedino iz razloga što su veliki u mogućnosti preseliti (isključivo formalno) poslovanje u porezne oaze ili koristiti druge zaobilazne načine izbjegavanja plaćanja poreza (koje je već toliko internalizirano da više nitko u tome ne vidi ništa loše) i sigurno će to raditi dok god postoje zemlje koje će ugosititi te kreativne neplatiše. No, sudeći prema smjeru kojim razvijeni svijet ide i tomu će se stati na kraj (završilo je zlatno doba leprikon ekonomije npr).
    Što će se dogoditi kada nijedna država više ne bude htjela biti porezna oaza?

    Treće, moj osobni stav je da ni ne želim te velike igrače ovdje. Ja bih radije imala 10000 zdravih malih firmi nego jedan Amazon ili Apple. Amazon inače nisam spominjala jer nema nikakve veze s našim tržištem, ali je zapravo izvrstan primjer hard-core nehumanog kapitalizma.
    Ako ikog zanima zašto, evo zabave: https://www.youtube.com/watch?v=d9m7d07k22A

  29. #5779
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bezos je ostvario 12 milijardi dolara dobiti u samo jednom danu, bilo na Indexu neki dan, tako da ispada da ljudi doista jesu navalili na Amazon, samo ne tu kod nas nego u USA. Što je logično jer su im cijene za neke proizvode apsurdno male, ne kao kad mi odavde naručujemo. Njima umjetna inteligencija ažurira cijene proizvoda svako malo ovisno o hrpi toga, pa prodaja ide kao iz šale. Baš sam gledala ovih dana dokumentarac o Amazonu i oni su gadna zvijer. Ne znam je li dobro ili loše to što svoja poduzeća dovode u krajeve nezaposlenosti i onda izrabljuju ljude koji nemaju šanse za boljim poslovima.

  30. #5780
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Treće, moj osobni stav je da ni ne želim te velike igrače ovdje. Ja bih radije imala 10000 zdravih malih firmi nego jedan Amazon ili Apple.
    Tu ćemo se složiti - zato sam i napisala amazončić. S politikom kakvu zagovara RF imat ćemo ih znaš koliko - nula. Naravno, to je samo moje mišljenje.

  31. #5781
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo te kaste do kojih zasad, cini mi se, nitko ne dopire politicki Hdz i sdp i rf nema sanse, mozda pametno ima. Sve ih je vise i medju mladim hrvatima rekla bih isto, medju mladim it-jevcima npr, koji prvo sto pitaju je - mogu li radit od doma:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ijeta-20200727

  32. #5782
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sa brojanjem krvnih zrnaca ne razumijem.
    Molim te, zanemari. Išlo je na račun nekog prethodnog Jeleninog posta u kojem je okarakterizirala autora teksta kao sina bogatog tate ekonomista ili tako nešto, potpuno nebitno za raspravu.

  33. #5783
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo te kaste do kojih zasad, cini mi se, nitko ne dopire politicki Hdz i sdp i rf nema sanse, mozda pametno ima. Sve ih je vise i medju mladim hrvatima rekla bih isto, medju mladim it-jevcima npr, koji prvo sto pitaju je - mogu li radit od doma:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ijeta-20200727
    Da, dobar pokazatelj da nam je krajnje vrijeme da poštimamo uvjete da se kod nas razvije industrija s dodanom vrijednošću, a ne samo ugostiteljstvo.

  34. #5784
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dobar pokazatelj da nam je krajnje vrijeme da poštimamo uvjete da se kod nas razvije industrija s dodanom vrijednošću, a ne samo ugostiteljstvo.
    Naravno, uz pretpostavku da ne želimo da nam djeca nas koji smo pripadali nekadašnjem većinskom sloju srednje radničke klase i nismo se okoristili pljačkom društvene imovine devedesetih, završe kao konobari i sobari na globalnom tržištu.

    Nadam se da neću preuzeti vodeću poziciju ine33 u autorepliciranju

  35. #5785
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    meni je inace uvijek zabavno kad ljudi pisu o hard-core nehumanom kapitalizmu, izrabljivanju radnika, borbi protiv eksploatacije i sl a u potpisu ponosno "sent from my iPhone"

    Gdje su one vijesti o nehumanim uvjetima rada u njihovoj kineskoj tvornici, samoubojstvima radnika i sl?

    Opcenito, ljudi si vole izabrati jednu nišu u kojoj su jako pravedni i borci za siromasne i potlacene a ignorirati one gdje svojim ponasanjem i sami sudjeluju u tome....

  36. #5786
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Jako mudro napisano sillyme.

  37. #5787
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    meni je inace uvijek zabavno kad ljudi pisu o hard-core nehumanom kapitalizmu, izrabljivanju radnika, borbi protiv eksploatacije i sl a u potpisu ponosno "sent from my iPhone"

    Gdje su one vijesti o nehumanim uvjetima rada u njihovoj kineskoj tvornici, samoubojstvima radnika i sl?

    Opcenito, ljudi si vole izabrati jednu nišu u kojoj su jako pravedni i borci za siromasne i potlacene a ignorirati one gdje svojim ponasanjem i sami sudjeluju u tome....
    Prije par godina sam gledala dokumentarac o tekstilnoj industriji u svijetu, zaključak kojeg je bilo da je cijela industrija kompromitirana, od proizvođača pamuka nadalje.
    Čak i ako postoje proizvođači koji postupaju etično, njihov organski pamuk će biti pomiješan s onim zagađenim, a o izrabljivanju radnika da ne govorim.
    Svi sudjeluju u tome, apsolutno svi brendovi odjeće u cjenovnom rangu kojeg su mogu priuštiti.
    Meni je taj dokumentarac bio baš potresan, do te mjere da sam upogonila bakinu singericu i imala namjeru šiti si odjeću.
    Ali gdje da nabavim nekompromitirane materijale?
    Apsolutno ne postoji nikakva garancija da je materijal proizveden na etičan način i da nije zagađen.
    Nakon svih previranja odustala sam od ideje jer sam imala osjećaj da ništa što napravim ne može biti ispravno, odnosno da svaki moj potez ima negativan utjecaj. Oni koji su pogledali The Good Place će znati o čemu govorim.
    Dalje sam razmišljala imam li pravo biti kritična prema nekom proizvodu ako sam sama kupac tog proizvoda? Bi li bilo etičnije da sam nekritična prema neetičnom proizvodu kojeg kupujem? Smijemo li biti kritični samo prema jednoj neetičnoj niši ili moramo biti jednako kritični prema svima? Kako ćemo znati kada je kraj, tj. kada smo prozvali sve koje trebamo prozvati? Imamo li samo tada pravo biti kritični?

  38. #5788
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Prije par godina sam gledala dokumentarac o tekstilnoj industriji u svijetu, zaključak kojeg je bilo da je cijela industrija kompromitirana, od proizvođača pamuka nadalje.
    Čak i ako postoje proizvođači koji postupaju etično, njihov organski pamuk će biti pomiješan s onim zagađenim, a o izrabljivanju radnika da ne govorim.
    Svi sudjeluju u tome, apsolutno svi brendovi odjeće u cjenovnom rangu kojeg su mogu priuštiti.
    Meni je taj dokumentarac bio baš potresan, do te mjere da sam upogonila bakinu singericu i imala namjeru šiti si odjeću.
    Ali gdje da nabavim nekompromitirane materijale?
    Apsolutno ne postoji nikakva garancija da je materijal proizveden na etičan način i da nije zagađen.
    Nakon svih previranja odustala sam od ideje jer sam imala osjećaj da ništa što napravim ne može biti ispravno, odnosno da svaki moj potez ima negativan utjecaj. Oni koji su pogledali The Good Place će znati o čemu govorim.
    Dalje sam razmišljala imam li pravo biti kritična prema nekom proizvodu ako sam sama kupac tog proizvoda? Bi li bilo etičnije da sam nekritična prema neetičnom proizvodu kojeg kupujem? Smijemo li biti kritični samo prema jednoj neetičnoj niši ili moramo biti jednako kritični prema svima? Kako ćemo znati kada je kraj, tj. kada smo prozvali sve koje trebamo prozvati? Imamo li samo tada pravo biti kritični?
    Znaš li zašto su konoplju prestali proizvoditi kod nas i zašto je dugo bila zabranjena? To je upravo nekompromitirani materijal, kao i lan. Naše bake su sijale lan (u vodi), a od lana i konoplje tkala se kvalitetna tkanina: https://narodni.net/izrada-tkanje-prtenine-od-konoplje/

    Znaju povremeno u etnografskom muzeju imati izložbe i radionice.

  39. #5789
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni osobno nema nista zabavno u pisanju i upozoravanju o nehumanom kapitalizmu niti mislim da bi se moralo zivjeti u apsolutnoj antikapitalistickoj cistoci pa da bi se smjelo o tome govoriti. Kao sto smijem govoriti o stetnom djelovanju patrijarhata iako nisam savrsena feministkinja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #5790
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    ... zoveš moju glavu, al' doma nema nikoga
    https://spectatorblog.net/nije-lako-...12/2018/06/42/

  41. #5791
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    ... zoveš moju glavu, al' doma nema nikoga
    https://spectatorblog.net/nije-lako-...12/2018/06/42/
    Uguglaj "afazija". Čak nisam sigurna ni da se zezam....

    Bez ikakve zle namjere ili prosudbe - ti simptomi vjerojatno imaju neko ime. Vjerojatno čovjeku mozak radi sasvim ok, ali ima neku teškoću koja se odražava na govor.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.07.2020. at 14:45

  42. #5792

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj [SIZE=2 prvotno napisa

    Oprostite mi svi vi koji ga simpatizirate, ali ipak ću reći: Hvala, hvala dragom Bogu, da taj čovjek konačno odlazi sa čela Hrvatske.
    [/SIZE]
    E pa , čini mi se da si krivo procijenila.

    Čitam ovu temu od prije 5 godina, neki bi se stvarno trebali pošarati flomasterima.

    edit namjerno sam makla ime autorice, ali jako je pljuckala po Milanoviću, pa mi je upalo u oko
    Posljednje uređivanje od maria71 : 11.09.2020. at 21:38

  43. #5793
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://www.rtl.hr/vijesti-hr/video/...je-na-muljaze/

    obzirom da su nam sljedeci na tapeti nevjerojatno vazni lokalni izbori preporucam pogledati prilog Silvane Mendjusic o izgradnji sljemenske zicare prilikom koje je cini se pokradena nevidjena kolicina para gradjana, a izvedba je, kao sto je vidljivo iz priloga, potencijalno ugrozavajuca za ljudske zivote!
    ako Bandic i/ili HDZ dobe sljedece izbore u Zgu- ja stvarno ne znam sto vise misliti o Zagrebu i njegovim stanovnicima.

  44. #5794

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    To sa žičarom je stvarno nevjerojatna sramota. Stara sljemenska žičara zadnji put je vozila u proljeće 2007. Nakon kvara odjednom je odlučeno da je se više ne isplati popravljati, više od 10 godina Sljeme nema nikakvu žičaru, a u međuvremenu je niknuo ovaj grozni megalomanski projekt koji, osim što je požderao nevjerojatnu količinu novaca, ne uklapa se ni u okoliš i zapravo je potpuno neprimjeren svrsi.

    https://www.telegram.hr/politika-kri...sto-oni-misle/


    Ali ni to nije sve, jer neki dan sam naišla i na ovu informaciju:

    https://www.zagreb.info/aktualno/zg/...bitnog/298690/

    A vrhunac u svemu tome je ovo:

    Da stvar bude apsurdnija, planira prodati Paromlin gdje grad već više godina planira izgraditi novu Gradsku knjižnicu, koju i u novom proračunu za 2021. godinu planira s 10 milijuna kuna!

  45. #5795
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Gledala sam sinoć Bandića na vijestima HRT-a, slučajno mi u prebacivanju programa. Ja sam zbilja šokirana kako taj čovjek govori i izgleda. Prekosutra ima 65 rođendan, nisu to takve godine kako on izgleda trenutno, a jedva i govori, strašno. S tim "masovnim" testiranjima 50 000 građana grada od preko 800 000 stanovnika je opet uspio ubost pop projekt.

    Žičara meni sama po sebi ne izgleda strašno, ali stvarno nije uklopljena u okoliš, nema ni naznake pokušaja. A grad se doslovno raspada.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 20.11.2020. at 11:20

  46. #5796
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mislim da nam je estetika zicare trenutno najmanji problem.

  47. #5797

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nam je estetika zicare trenutno najmanji problem.
    Estetika nije problem, ali veliki problem je devastacija Medvednice (koja je još k tome i park prirode!). Krenulo je još sa skijaškim utrkama i Snježnom kraljicom (isforsirana, neprimjerena manifestacija koja dugoročno šteti i Medvednici i Zagrebu), a ovo sa žičarom je samo nastavak.
    Više puta sam konstatirala da Medvednica ima nesreću da je preblizu velikom gradu

  48. #5798
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Slazem se Tanja, ali s ovim novim otkricem i sedmosatnim materijalom ispada da je pokradena doista suluda kolicina plus upitna je izvedba i sigurnost same zicare.

  49. #5799

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Da - krađa i šteta koja direktno proizlazi iz toga.
    Ono čega je mene strah su nedavni članci koji su krenuli po medijima, da Bandić ima šanse za još jedan mandat

  50. #5800
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Bandic sigurno ima itekakve sanse za jos jedan mandat- a to hoce li ga i ostvariti ovisi koliko ce nas izaci na izbore. Svi smo odgovorni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •