Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 387

Tema: Stan skoro otplaćen ili sloboda kuće i ponovo kredit????

  1. #301
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Već ti je Mima gore napisala, ne mora biti da stečaj znači prazan stan. Uvijek može biti neki stanar unutra, ko zna kakav je bio aranžman s tom nekretninom.

  2. #302
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Odableri na HGK stečaj, Zagreb, stan, pa pogledaj. Ima jedan stan i piše pod napomena da nekretnina nije slobodna od osoba i stvari.

  3. #303
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Recimo, kad idem rolat na Jaruun, parkiram tam među onim relativno novim zgradicama. Meni se čini da u pol tih sttanova nitko ne živi. Čak mi se neke zgrade čine skroz praznima. Tko zna u kojem su "dealu" one

  4. #304
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pogledala i ja neki stan u Šibeniku. Ovršen. 80 m2. Procjena vrijednosti 650000kn. Treba uplatiti 20% da bi se licitiralo.
    Što bi rekla moja prijateljica, eosaću...

  5. #305
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam za cijelu zgradu koja je prazna otišla u stečajnom postupku (80% stanova). 20% je bilo već prodano.
    Kupio sindikat povoljno za svoje članove, tako da se može.
    Tako je.
    Pisala sam prije o zgradi u Prečkom.
    Novogradnja, nikakvi stanari, ni “lešinarenje”
    900€ je bio kvadrat.
    Sve je planulo isti dan.
    Isto tako je Zaba kao kreditor nekoliko zgrada u Savskoj opatovini kod CC1 prodavala stanove u novogradnji po 1200€
    Oglas je čak u tramvaju bio obješen.
    Svatko je to mogao kupiti.
    Bez drame, cirkusa i lešinarenja.
    Takvih slučajeva ima koliko hoćete.
    Nedavno je tako bilo sa apartmanima u mjestu gdje imamo viksu kod Pule.
    Ljudi su pokupovali apartmane za ništa. Pričali mi ljudi.
    Dvoje poznajem godinama i vjerujem im.
    Puno Zagrepčana je to napravilo i Slovenaca.
    Ključno je imati keš pa se može brzo odreagirati.
    U svadbu se ne ide bez qurca, a u shopping bez love.
    I to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #306
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam baš išla pogledati na stranice HGK, ali tamo odmah kod svake nekretnine i piše je li ovrha (znači tu bi eventualno moglo biti stanara u stanu) ili je stečaj (to bi trebao biti prazan prostor). Ili sam u krivu?
    To je Angie u principu tako. Znači kad se radi o stečajevima 99% slučajeva to je prazna nekretnina.
    Slučajeve koje ja znam to su bile obično potpuno nove tek sagrađene zgrade s novim stanovima.


    Ja isto nikad ne bih mogla ići na neku ovrhu, Bože sačuvaj ne bih nikad mogla gradit nešto svoje na tuđoj nesreći.
    Koliko znam na ovoj temi nitko nije pisao o ovrhama nego smo pisali o stečajevima građ.firmi koej zapravo ovom naplatom rješavaju svoje dugove prema banci.

  7. #307
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Pisala sam prije o zgradi u Prečkom.
    Novogradnja, nikakvi stanari, ni “lešinarenje”
    900€ je bio kvadrat.
    Sve je planulo isti dan.
    Isto tako je Zaba kao kreditor nekoliko zgrada u Savskoj opatovini kod CC1 prodavala stanove u novogradnji po 1200€
    Oglas je čak u tramvaju bio obješen.
    Svatko je to mogao kupiti.
    Bez drame, cirkusa i lešinarenja.
    Takvih slučajeva ima koliko hoćete.
    Nedavno je tako bilo sa apartmanima u mjestu gdje imamo viksu kod Pule.
    Ljudi su pokupovali apartmane za ništa. Pričali mi ljudi.
    Dvoje poznajem godinama i vjerujem im.
    Puno Zagrepčana je to napravilo i Slovenaca.
    Ključno je imati keš pa se može brzo odreagirati.
    U svadbu se ne ide bez qurca, a u shopping bez love.
    I to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    da uglavnom to je to. Slažem se Tanči.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2019. at 11:36

  8. #308
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Isto tako je Zaba kao kreditor nekoliko zgrada u Savskoj opatovini kod CC1 prodavala stanove u novogradnji po 1200€
    Oglas je čak u tramvaju bio obješen.
    Svatko je to mogao kupiti.
    Bez drame, cirkusa i lešinarenja.
    e to sam pratila preko forum.hr. nije bas tako jednostavno bilo. bilo je vise licitacija.

  9. #309
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    e to sam pratila preko forum.hr. nije bas tako jednostavno bilo. bilo je vise licitacija.
    Stečajevi i jesu u više krugova, to je uobičajeno, u svakom krugu cijena ide u određenom postotku dolje (znala sam brojke al sam pozaboravljala). Tako da ljudi u načelu idu tek na 3. krug stečaja.
    Ako netko ponudi više i ode nekretnina već u 2.krugu, a šta sad, nije suđena
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2019. at 15:47

  10. #310
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Takoder sam gledala samo nekretnine gdje NE pise da nekretnina nije slobodna od osoba i stvari, jer nemam zeludac za ovo drugo. Medutim za taj konkretan stan su zaboravili napisat tu napomenu. Tak da mi na kraju nije bilo krivo.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  11. #311
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dobro jutro. Opet ja. Znamo svi da sam neodlučna. A možda i nisam .
    Dilema broj 876543:
    Koliku bi vam ulogu u odabiru mjesta vaše nekretnine igrala kvaliteta osnovne škole?

    Tu gdje trenutno stanujemo nemamo niti jednu školu “pod nosom”. Imamo ih 3, i sve tri su nam na potezu 22-30 min pješke. Odabrali smo ovu na 22 minute, ne jer je najbliža nego jer smo o druge dvije čuli puno loših stvari. Ono kad 14 od 15 ljudi kaže “nemoj u tu školu”.

    E sad imamo školu A u koju jedno dijete već ide. I kuću i stan A koji su na 10-15 minuta od škole... ali... kvart nam je koma. Sve neplanski građeno, kuce “nabacane”, konkretno ta koju gledamo čak ima dvorišta i malo okućnice, nije susjed na 20 cm, ali 90% ostalih jesu takve i onako nije neki lijep doživljavaj kad hodaš tuda. Nema nogostupa, staza, ulice uske... ako ideš s biciklom ili kolicima staješ svakih 50 m da se makneš autu, 2 se ne mogu mimoići tako lako (snobovi smo znam)... nema sadržaja u blizini. Baka i deda na 25-30 min pjesice.

    Škola B na lošem glasu i kuća B na 5 minuta do škole. (Škola C na još gorem glasu, a kvart nam je najmanje poželjan). Kuća B na 10 minuta do tramvaja i svih sadržaja. Ulice imaju nogostupe i mogu se u njima mimoići 2 auta. Ima šetnica i drvoreda, parkova i igrališta. Baka i deda na 7 min pjesice.

    Od kuće B do škole A je cca 45-50 minuta pješke, i nema autobusa na toj relaciji. Opcija bi bila jednim autobusom ići na okretište pa sjesti na drugi do škole.

    Ima tu i neka razlika u cijeni nekretnina na koju smo normalno spremni, al to sa školom nam je (trenutni ) issue. Jedno dijete je 2. razred, drugo treba upisati u školu 2020., a treće će završit 8. razred za 14 godina .

    Nemojte mi pliz pisati “nije bitno, odluci samo već jednom i kupi” . To svi znamo.
    Nego što mislite o ovoj dilemi? Je l za djecu bitnije u koju školu idu ili da im je za 15 godina bliži tramvaj ?

  12. #312
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Opiši malo što to znači loš glas u vezi škole B?
    Ako vam je kuća B idealna i na 10 min. od tramvaja, onda si riješila i problem škole (mogu djeca ići bilo kamo u školu).

  13. #313
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hm... nisam razmišljala o toj opciji tramvajem. To mi se čini još zeznutije dok su mali.

    Loš glas: u nižim razredima se osjeti razlika između djece zaposlenih roditelja i brojnije djece nezaposlenih roditelja iz “drugih etničkih i kulturnih skupina” gdje djeca koja mogu i hoće ne ispune svoj potencijal jer se ne stigne baviti njima jer se puno vremena bavi problematičnima. U starijim razredima loši profesori. Iz perspektive gimnazijskog profesora: djeca koja mi iz te škole dođu s 5.0, nemaju predznanja za 5.0.”

    A možda poznajem samo previše prosvjetnih djelatnika s kojima previše pričam .

  14. #314
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Je, sam majka onih problematicnih pa cu samo
    na tvoju objavu.
    Potpuno je jasno da u niti jednoj skoli ne vole se baviti problematicnima.
    I ja bih radom doma imala samo visoko motiviranu djecu bez poteskoca, visokih socijalnih kapaciteta i vec sa 10 godina jasnog cilja u zivotu.
    Ali nemoze! Dobila sam poremecaj paznje i disgrafiju/disleksiju/diskalkuliju i sve to SAMO da bih iznervirala prosvjetare.

    Kupi taj stan sestro i mani se razgovora sa lokalnim prosvjetarima.

  15. #315
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma ne, nisu to “takva problematična djeca”. To su cijeli razredi problematične djece.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.02.2019. at 06:44

  16. #316
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Navodnici zbog toga sto ne pričamo o djeci kao sto je tvoje. O pojedinačnim slučajevima. Nego o grupnim pojavama.

  17. #317
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hm... nisam razmišljala o toj opciji tramvajem. To mi se čini još zeznutije dok su mali.

    Loš glas: u nižim razredima se osjeti razlika između djece zaposlenih roditelja i brojnije djece nezaposlenih roditelja iz “drugih etničkih i kulturnih skupina” gdje djeca koja mogu i hoće ne ispune svoj potencijal jer se ne stigne baviti njima jer se puno vremena bavi problematičnima. U starijim razredima loši profesori. Iz perspektive gimnazijskog profesora: djeca koja mi iz te škole dođu s 5.0, nemaju predznanja za 5.0.”

    A možda poznajem samo previše prosvjetnih djelatnika s kojima previše pričam .
    Sory ali meni je škola B i kvart kako si ga opisala, nespojiv sa tvojim opisom skupina djece. Prije bi to rekla za opciju A.
    Ajde ti na topic škola pitaj za škole pa ti možemo lakše pomoći.

  18. #318
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Navodnici zbog toga sto ne pričamo o djeci kao sto je tvoje. O pojedinačnim slučajevima. Nego o grupnim pojavama.
    Gdje to stan kupujes? U Kozari boku ?

  19. #319
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kvart bez nogostupa je za mene nesto o cemu ne bih ni razmisljala, bez obzira na kvalitetu skole.
    vozim se svakodnevno jednim takvim kvartom, uzas. svako jutro sretnem jednu majku kako s kcerkom ide prema skoli i kako ih obilazim. to funkcijonira dok je mala u boravku. sve u svemu nogostup nije osiguranje od prometnih problema, al bar malo ih olakasava.
    a kako ljudi voze svi vidimo svakodnevno.

  20. #320
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje to stan kupujes? U Kozari boku ?
    I ja sam pomislila, ali K.B. nije hortikularno uređeni kvart.

  21. #321

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Kupis kucu u uredenom kvartu i djeca idu u tu losu skolu prva cetiri a kasnije ih preselis ili ne, ovisno o vlastitom dojmu skole. I osim sto si kupila kucu, kupila si i dvojbu o kojoj mozes odlucivati tri godine. Poznavajuci te forumski, rekla bih da je tako i vuk sit i ovca cijela. A u prva cetiri ne mogu ni djeca izgubit mnogo obrazovanja koje ti ne bi mogla vikendom nadoknadit.

  22. #322
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    E dobro pitanje... ne, nego kvart u kojem je škola je stari kvart pun penzića i nešto djece, a u školu dolazi puno djece iz “susjednog kozari boka” jer oni spadaju u tu školu. Ajme sto sam nekorektna.

    Ne mislim da će mi djeca biti svi redom 5.0 i ići u MIOC pa na medicinu... ali imam taj neki osjećaj zakidanja uz školu B. Npr. razmišljamo ako kupimo kuću A, ne bismo malog selili iz škole nego ga još 6 godina vozili. A srednju bi onda upisali u školu B i prvi osjećaj mi je da nju zakidamo.

  23. #323
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bubilo, razumijem te što se škole tiče. Točno je da ni iz jedne škole ne izlaze petnulaši s realnim petnula znanjem, ali nije baš svejedno u kojim su predmetima rupe. Nije isto imati loše učitelje tehničkog i vjeronauka ili npr. matematike i kemije.
    Jedino, bojim se da do takvih informacija možeš doći samo u vrlo detaljnim razgovorima s više informiranih roditelja. Čak i ako ti nahvale jedan turnus, dijete ti može zahvatiti drugi turnus itd.
    Možeš birati - ostati u zoni komfornog stanovanja pa ili stalno krpati rupe školskog neznanja ili izabrati školu na glasu i kupiti djeci pokaz.
    Nasilja u školama sve je više i ako se nešto radikalno ne promijeni (a neće, jer se ni hrvatska priroda i društvo neće promijeniti), bit će ga posvuda.
    Svakako nemoj izabrati kvart divljeg stanovanja za život bez obzira na školu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.02.2019. at 08:27

  24. #324
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    BB opet kompliciras, sto i sama znas.

    ali romantika vozit cemo u skolu 6 godina je krasna dok je ne pocnes primjenjivati. kao osoba koja je vozila klince u vrtic 2 godine nakon seljenja imam par pitanja:
    1. imate dva auta? bez toga zaboravi pricu o voznji.
    2. ste svjesni da ce klinac biti zakinut u zivotu? prijatelji iz skole su dakleko i ne moze se s njima druziti nakon skole, a ove oko sebe ne zna. spremna si ga voziti i kad pozeli otici kod marka ili pepice na igranje sljedecih 6 godina. a jos da dodam ti odvezes a oni svaki bulji i svoj mob i to smatraju druzenjem
    3. i prestani misliti kako samo zakidas djecu. razmisli kako zakidas sebe s vozikanjem djece di im sve treba.

  25. #325
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    BB opet kompliciras, sto i sama znas.

    ali romantika vozit cemo u skolu 6 godina je krasna dok je ne pocnes primjenjivati. kao osoba koja je vozila klince u vrtic 2 godine nakon seljenja imam par pitanja:
    1. imate dva auta? bez toga zaboravi pricu o voznji.
    2. ste svjesni da ce klinac biti zakinut u zivotu? prijatelji iz skole su dakleko i ne moze se s njima druziti nakon skole, a ove oko sebe ne zna. spremna si ga voziti i kad pozeli otici kod marka ili pepice na igranje sljedecih 6 godina. a jos da dodam ti odvezes a oni svaki bulji i svoj mob i to smatraju druzenjem
    3. i prestani misliti kako samo zakidas djecu. razmisli kako zakidas sebe s vozikanjem djece di im sve treba.
    A nastava u suprotnom turnusu? Voziti češ ga ujutro u školu i popodne na recimo njemački? Ili bude u školi bio do 17,45. A realno ne smije u školi čekati nastavu u suprotnom turnusu.

  26. #326
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    BB opet kompliciras, sto i sama znas.

    ali romantika vozit cemo u skolu 6 godina je krasna dok je ne pocnes primjenjivati. kao osoba koja je vozila klince u vrtic 2 godine nakon seljenja imam par pitanja:
    1. imate dva auta? bez toga zaboravi pricu o voznji.
    2. ste svjesni da ce klinac biti zakinut u zivotu? prijatelji iz skole su dakleko i ne moze se s njima druziti nakon skole, a ove oko sebe ne zna. spremna si ga voziti i kad pozeli otici kod marka ili pepice na igranje sljedecih 6 godina. a jos da dodam ti odvezes a oni svaki bulji i svoj mob i to smatraju druzenjem
    3. i prestani misliti kako samo zakidas djecu. razmisli kako zakidas sebe s vozikanjem djece di im sve treba.
    Sve potpisujem.
    Rečenica: "idem se van igrati, naći ću već nekoga" je meni najdragocjenija rečenica djetinjstva.
    Moj sin ima jednu ekipu iz skole, a drugu sa sporta, sve na 5 min od kuće i uvijek ima društvo za igru.
    Odluka da ga vozim u skolu u drugi kvart bila bi pogrešna na xy nivoa.

  27. #327
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Deda će ga voziti .
    Ne kompliciram, raspravljamo, krediti s poticajima su tek na jesen, imaaaa vremenaaaa .

    Ima on tonu prijatelja u kvartu B, tu je išao u vrtić, tu cure idu u vrtic i tu stalno “izlazimo” jer je to jedino mjesto u blizini za izaći s djecom... točno smo na tocci između ta dva kvarta.

    Inače, ta škola u koji ga trenutno vozim je na takvom mjestu da jako puno djece voze u školu, tu dolaze djeca “s brda”, neka iz njegovog razreda dolaze 2 stanice busom s druge strane. Taj kvart nema neko mjesto okupljanja gdje bi sreli drugu djecu. Nekad sam znala poslali poruku u razrednu grupu ide li netko negdje van, nikad nitko ne ide... čak smo djecu iz njegovog razreda par puta sreli u kvartu B na igralištima. Mislim to se pješke čini puno, al neka se vozi biciklom. Dakle, uopće nemam pojma gdje tamo djeca “vise u kvartu”, išli bi dakle jedni drugima doma. A nekima je to doma ionako autom gdje žive.

    Dobro... voženje nije bas jednostavno dakle s tim drugim smjenama. Tu bi onda vjerojatno mijenjanje škole dolazilo u obzir.

  28. #328
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i dalje kompilciras.
    i ja sam se branila pa sta, nije problem itd. jos sam samo klince vozila u jednom smjeru. dakle otac bi ih odvezao, ja pokupila.
    tad smo jako puno pricali, jer smo do doma imali cca 40tak min. oni u sjedalicama svezani nemaju gdje pobjeci. ovo ti dajem jedan plus voznje.
    ali zamisli ljeto guzvaaaaa, ti si zaplea na semaforu Ž a trebas biti pred skolom A da pokupis dijete C.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Samo ću se osvrnuti ovo o "glasu" na kojem je neka škola - te se okolnosti mijenjaju iz godine u godinu i ono kako je sad, ne mora značiti da će tako i ostati.
    Kad se moj sin upisivao u OŠ, prije 8 () godina, njegova sadašnja škola bila je na glasu kao "bolja" od dvije škole u kvartu, relativno blizu jedna drugoj. To se odrazilo i na broj upisanih prvih razreda, u njegovoj školi upisana su tri prva razreda u generaciji, u susjednoj školi dva, i to s još manjim brojem učenika po razredu. Obje škole su jednosmjenske, ali je "naša" škola zbog povećanog broja razreda morala uvesti dvosmjensku nastavu za učenike 4. razreda.
    Gledajući situaciju sad, na kraju njegovog osnovnog školovanja, mislim da se susjedna škola pokazala boljom. Čula s više strana. Da ne govorim da iz naše škole svako malo neko dijete prijeđe u tu susjednu školu iz raznoraznih razloga (najčešće bullynga ili drugih oblika šikaniranja koje škola nije u stanju hendlati). Stvari su se okrenule u tih 8 godina.

  30. #330
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bubilo, pišeš da treba jo 14 godina da najmlađe završi osnovnu školu. I da će ih deda voziti svaki dan, a on će biti i stariji svaki dan. Možda da odaberep kuću gledajući i na to da dedi bude lakše.
    A škola se lako promijeni. Mijenjaju djeca i gradove i države, pa se prilagode.

  31. #331
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    teško da ćeš u srednjoj naći neko djete s 5.0 koje ima znanje 5.0, ali možeš i naći one s prosjekom 4.52 i manje koja znaju puno više od onih nekih iz drugih škola s 5.0
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2019. at 10:01

  32. #332
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    A meni nije jasno ono "djeca sa brda"?

  33. #333
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    gdi su djeca zbrda?
    kaj je loše s tom djecom?

    i ja sam bila dijete s brda , bilo ih je kod mene i s većeg brda neki i dosta bolji od mene

  34. #334
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma samo geografski djeca s brda, ništa ružno... u smislu da u tu školu dolaze djeca iz okolnog područja od kojih su neka “u brdu”, i da mu ne žive prijatelji iz razreda klasično u ulicama oko škole. Ako će ostati u toj školi, u kojoj god mi kući živjeli, do djela prijatelja iz razreda će i ovako i onako morati ići autom ili busom, i iz kuce A i iz kuce B.

    Glede 5.0... evo još jedan uvid mojih prosvjetara... poslali su dijete iz škole na natjecanje, kao dijete koje je spremno za natjecanje iz nekog predmeta. A ova moja se čudi, jer kad je ona nešto išla proraditi s tim djetetom u pripremi, dala bi mu 2 iz tog predmeta.

    Spajalice, ne ljuti se, znaš da sam spora . Samo tipkamo . Odlucit ću jednom.

  35. #335
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    BB, kao iskusni roditelj malo starije djece koji filozofira i razvaža već skoro 17 godina, moj ti je iskreni savjet: odaberi kvart B i kuću blizu tramvaja te najbližu školu.
    To što ne treba visoka razina znanja za 5:00 uspjeh u ovom mi se času čini kao značajan plus, nikako minus.
    Razvoženje i ovisnost o babi, dedi, stricu, tetki pokušaj eliminirati koliko je god moguće - za dobrobih svih.

  36. #336
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Da, kužim ovo s brdom, i mi smo na brdu a ekipa po susjednim brdima, nemamo kvart, ulicu, lokalnu ekipu u onom izvornom smislu.
    Nakon škole svi osnovnoškolci idu skupa do okretišta onda svatko na svoj bus, kud koji. Ima i to svoje čari.

  37. #337
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Zaboravila sam sad kojoj je ono forumašici djetetova psihologinja rekla: odaberite najbližu školu s najgorom učiteljicom .
    Ili tako nekako.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.02.2019. at 10:22

  38. #338
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma samo geografski djeca s brda, ništa ružno... u smislu da u tu školu dolaze djeca iz okolnog područja od kojih su neka “u brdu”, i da mu ne žive prijatelji iz razreda klasično u ulicama oko škole. Ako će ostati u toj školi, u kojoj god mi kući živjeli, do djela prijatelja iz razreda će i ovako i onako morati ići autom ili busom, i iz kuce A i iz kuce B.

    Glede 5.0... evo još jedan uvid mojih prosvjetara... poslali su dijete iz škole na natjecanje, kao dijete koje je spremno za natjecanje iz nekog predmeta. A ova moja se čudi, jer kad je ona nešto išla proraditi s tim djetetom u pripremi, dala bi mu 2 iz tog predmeta.

    Spajalice, ne ljuti se, znaš da sam spora . Samo tipkamo . Odlucit ću jednom.
    zakaj brineš o prijateljima?


    moj je ovo ljeto u nedostatku svih koje poznaje upoznao jednog klinca ćija mama slučajno je radila u jednom lokalu u našoj zgradi ni jednom ni drugom nije bio problem kad se vide vide se kad ne radi svako kaj hoće.

  39. #339
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne brinem ja Jelena, nego su neke forumasice spomenule prijatelje kao jedan od faktora.

  40. #340
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ma ne brini ti o tome, snači će se već nekako i oni sami, a ujedno imaju klince i iz familije pa nek se s njima druže

    inače mi ko klinci smo se družili najviše na jednoj livadi između naše kuće i stanice ispod nas, ono djeca prirode, i nogomet i svašta, tek kasnije smo išli malko dalje ili bliže školi posjetiti društvo iz nizine,



    izaberi neku školu koja je najbliža, napose ako će se stvarno morati voziti.
    mi smo bili pješaci, sad djeca iz mog kraja većinom idu s busom, ali taj bus ne vozi do škole, pa moraju opet protegnuti malo papke. djeca iz nizine, su tad i sad većinom šetala do škole

  41. #341
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ajmo i usporedbu s mojima


    veliki i jedna cura iz vrtića su slučajno upali u isti razred, nikad se nisu nešto družili nakon škole. on si je uvijek našo nekog s drugog kraja naselja, klinka isto tak, klincu paše bilo tko samo da igra nogać

  42. #342
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ima dijelova grada, da ne kažem brda ali zaista je tako u mom slučaju gdje jednostavno nema djece.
    Moja hiperdruštvena djeca koja zaista nisu nikad imala problema s druženjem i širenjem društva nisu u kvartu mogla nikog naći za druženje jer jednostavno nije bilo nikog u rasponu godina +-3.

  43. #343
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    onda mora da imate jednosmjensku školu, ja sam išla u trosmjensku a i moji klinci isto

    ok istina je ima i manje djece sad nego pred 30-40 godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2019. at 10:57

  44. #344
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, pišeš da treba jo 14 godina da najmlađe završi osnovnu školu. I da će ih deda voziti svaki dan, a on će biti i stariji svaki dan. Možda da odaberep kuću gledajući i na to da dedi bude lakše.
    A škola se lako promijeni. Mijenjaju djeca i gradove i države, pa se prilagode.
    X ovo sam odmah pomislila, kako uopće možete računati na dedu koji je u godinama već sad, a za par godina svašta se može promijenit, ono slomiš nogu, zadesi te ovo ono, a i čovjeku treba mira kad dođe u neke godine a ne da svakodnevno ima obvezu razvoženja, pogotovo kad se ubaci informativka ili njemački u kontra turnus. Mislim ne dociram nego samo kažem da meni takav plan bez pravog back up ne bi dolazio u obzir. Spajka je dobro rezonirala.

    Ja svaki put kad pročitam kakvih sve kvartova u Zg ima, gdje kažete nema djece vani da se igraju, druže, nemaju gdje, nema odgovarajuće infrastrukture i sl., zahvalim nebesima na svom kvartu. BB a jel dolazi u obzir kad već mijenjate kvart da ga baš promijenite "na bolje" da vam kvaliteta života s djecom bude bolja, ono neki "family-friendly" kvart. A opet kad se radi o kućama svjesna sam da je to teško i vjerojatno vam puno pomaže baka-dida servis. Ne bih te htjela u još veće nedoumice dovest

  45. #345
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Lili, nije to neka frka. Dok su mali ionako su ti pod nadzorom pa ih možeš i odvesti negdje na igranje i druženje, a kad malo narastu onda idu sami u druge kvartove. Moja 12-godišnjakinja je skoro svaki dan u tvom kvartu na druženju.

  46. #346
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Deda mi je opcija samo ovih “preostalih” 6 godina za najstarijeg ako odselimo dalje od njegove škole. A ne mora biti niti 6 godina, valjda će npr. u 7. i 8. razredu moći sam nekad biciklom ili neka predsjeda busevima... ili sto je to šetnja od 45 minuta .

    Ne računam na dedu skroz do kraja školovanja za sve troje. Ako kupimo kuću A, sve troje ce ići u tu školu, i kuća nije daleko od škole. Ako kupimo kuću B, njih dvije bi išle u školu koja im je pred nosom, samo bi njega trebalo zbrinuti tih 5-6 godina s vožnjom ako njemu nećemo mijenjati školu.

    Lili, ni meni ni njemu se zapravo ne živi u tom kvartu, istina, i ja bi otišla skroz na drugu stranu. Ali tu su osim bake i dede i svekrva koja treba svakodnevnu pomoć, pa nije tako lako. A sad i oni imaju sve svoje prijatelje tu... i sad smo tu.

  47. #347
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    pa može i on mjenjati školu, kod nas svako malo netko otiđe , drugi dođe

  48. #348
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    bb gdi je 2020 imaš još vremena!

  49. #349
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nego jos jedna sitinca. spominjes setnju od 45 min.
    uzmi u obzir i tezinu torbe.

    Osjecam se ko neka baba koja lupa samo kontru. ali evo ja svaki drugi utorak nosim torbu svoje kceri doma. imam manje od 10 min brzog hoda. i moram ti priznati da mi nije lagana.

    edit: obecavam, casna pionirska, necu vise biti kontra
    Posljednje uređivanje od spajalica : 04.02.2019. at 12:24

  50. #350
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma samo ti lupaj kontru!
    Sve mi to pomaže da produžim listu “zašto se ne seliti nigdje” .
    Ništa mi ne smeta što pišeš, samo sam spomenula da se ne živciraš što toliko kompliciram .


    2020. je iza coska. I ako ne odlučimo prije nego srednju krenem upisivati u školu, nećemo nikad.

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •