Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 395

Tema: Šta mi je?

  1. #251
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvaaala ti celeste na tako lijepoj i toploj poruci

  2. #252

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Malo kasno se javljam, ali ,nema na čemu, Zelena vilo. I meni je bilo toplo oko srca kada sam Vas čitala.
    Samo da se osvrnem na prepuštanje dragom Bogu, Višoj sili ili Majci prirodi; imam troje djece i samo srednji sin nije planiran. Nakon teške bolesti, spontanog , kiretaže, pod jakim lijekovima s preporukom liječnika da ni ne pomišljam na trudnoću, ja sam zatrudnila i preporodila se fizički i psihički, kao da je poslan da me izliječi i eno ga zdrav , veseo i savršen.
    Slučajnost, Mudrost ženskog tijela ili On, ne brine me , ja sam samo beskrajno zahvalna na njima.
    Puse svima

  3. #253
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Malo kasno se javljam, ali ,nema na čemu, Zelena vilo. I meni je bilo toplo oko srca kada sam Vas čitala.
    Samo da se osvrnem na prepuštanje dragom Bogu, Višoj sili ili Majci prirodi; imam troje djece i samo srednji sin nije planiran. Nakon teške bolesti, spontanog , kiretaže, pod jakim lijekovima s preporukom liječnika da ni ne pomišljam na trudnoću, ja sam zatrudnila i preporodila se fizički i psihički, kao da je poslan da me izliječi i eno ga zdrav , veseo i savršen.
    Slučajnost, Mudrost ženskog tijela ili On, ne brine me , ja sam samo beskrajno zahvalna na njima.
    Puse svima
    Prekrasno draga celeste, uživaj u svojim darovima !

  4. #254
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    da se i ja malo javim, i da podijelim svoju srecu sa vama... ispod moga srca sad vec par mjeseci snažno kuca moje deveto malo srce... moje cudo
    i poput tebe celeste - ne brine me da li je to slučajnost, Mudrost ženskog tijela ili On, ja sam samo beskrajno zahvalna na tome
    i sad čekam da se i mojoj dragoj V&NMami dogodi njeno novo cudo

  5. #255

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    PREDIVNO, ČESTITAM,
    Istina je, sreća se dijeljenjem povećava i hvala ti što si je podijelila sa nama

  6. #256
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvaaala ti celeste, divno je procitati da se netko veseli s tobom

  7. #257
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    da se i ja malo javim, i da podijelim svoju srecu sa vama... ispod moga srca sad vec par mjeseci snažno kuca moje deveto malo srce... moje cudo
    i poput tebe celeste - ne brine me da li je to slučajnost, Mudrost ženskog tijela ili On, ja sam samo beskrajno zahvalna na tome
    i sad čekam da se i mojoj dragoj V&NMami dogodi njeno novo cudo

  8. #258

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Ima li što novoga? Kako ste?

  9. #259
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li što novoga? Kako ste?
    Kod mene evo ima nekih pomaka s mrtve točke : idem u ponedjeljak po mišljenje još jednom stručnjaku, to će mi biti 4. po redu stručno mišljenje o mojoj situaciji. Pretpostavljam da me neće ohrabriti na tu još jednu trudnoću, ali neću ništa sad zaključivati nego čekam ponedjeljak. Moj primarni (totalno nezainteresirani) ginekolog je protiv (bez objašnjenja tj. uz objašnjenje da je njegova kćer imala jedan carski i da joj on kao otac i kao stručnjak ne bi više preporučio trudnoću + da imam već dvoje djece i nek budem sretna). Dr. Jukić se izjasnio u stilu "možete planirat i ostvarit normalnu trudnoću, no uz rizike te i te" (koji nisu nimalo ohrabrujući). Dr. Latin misli da mi je dosta dvoje djece na koje trebam mislit i na bolesnog muža koji će me sve više trebati (prema njenoj prognozi). Veselo .
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 12.01.2018. at 13:26

  10. #260
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    ja sam sad vec u visokoj trudnoci, umorna i sretna ... da, fali mi sna, fali mi odmora i da imam pet minuta za sebe i svjesna sam da još duugo toga necu imati no istovremeno sam konacno mirna, ispunjena i istinski sretna.. prestao je unutarnji nemir koji me stalno mucio, cak sam i vecinu strahova oko svojih godina otpustila... baš sam postigla mir koji mi je trebao jer mi se ispunila ta strašna želja za još jednom bebom za koju sam osjecala da me ceka..

    V&NMama nadam se da ceš u ponedjeljak dobiti konkretno i strucno mišljenje.. ovi osobni sudovi kolko djece ti je dovoljno i s koliko djece bi trebala biti sretna mi nikako nisu u redu...

  11. #261

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Drage žene, želim vam sve najbolje i vjerujte svojim osjećajima i intuiciji , a od mene imate puno zagrljaja, virtualnih doduše, ali od srca.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    VINMAMA, što su ti rekli? Koje je 4. stručno mišljenje?

  13. #263
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    VINMAMA, što su ti rekli? Koje je 4. stručno mišljenje?
    Hvala što pitaš draga celeste, evo ovakvo je: trudnoća i porod mogući ukoliko imam tako veliku želju, no 4. CR je rizik za mene (spominjala je nešto visoko podignut mjehur radi prethodnih carskih, pa priraslice i tako to). Budu mi oni napravili i taj 4. ako treba, i to nešto malo prije termina kad bi me i hosipitalizirali, ALI problem bi mogla biti moja smanjena plodnost, s kojom sam se evo prvi put u životu suočila. UZV-om jajnika vidjela je da je folikulogeneza oskudna tako da su ovulacije upitne. Problem za začeće bi mogle biti i muževe godine (50) i njegova bubrežna bolest. Tako da.. nije bajno, ali nije me barem obeshrabrivala, bila je onako realna i to mi je super. Poslala me na vađenje hormona štitnjače i spolnih hormona.




  14. #264
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kad je moja frendica trebala roditi treće, carsko u 40-godini, rekli su joj da mora podvezati jajnike, uz riječi kaj da vam otvaramo i po četvrti put utrobu. bila je jako tužna, ali ja sam u istim godinama ( malko sam starija od nje) tri mjeseca ranije rodila, i predlagali su isto što sam odbila. Tako da je i ona na kraju odbila podvezivanje, ali da su jako nagovarali

  15. #265

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    V&Nmama, liječnica ti je lijepo objasnila i drago mi je da si zadovoljna njezinim pristupom. To joj je posao, a odluka , nimalo lagana , je na tebi.
    Sretno i javljaj nam novosti.
    Zelena vilo, kada je termin?

  16. #266
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    termin mi je krajem travnja celeste... no racunam da ce na svjetlo dana izaci vec pocetkom travnja, taman negdje svojem tati za rođendan

  17. #267
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo mene s novim pitanjem : kak to bude s trećim djetetom, mislim ovo dvoje si je već uigrani par, već su i malo stariji (8 i 6 godina), a ovo malo bi bilo nekak ko usamljeno jer nema svojeg para za igru i sve ostalo.. Ne vješaju se ta treća dječica stalno mami za nogu jer nemaju društvo? Ili ih ovi stariji ipak prihvate u svoj svijet i bude sve ok? Vjerojatno je to individualno i do odgoja.. Nekako bi mi bilo žao najmlađega jer bi odrastalo bez tog tako dragocjenog para.. a ja si ne mogu priuštit i 4.
    .
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 23.01.2018. at 09:42

  18. #268
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene s novim pitanjem : kak to bude s trećim djetetom, mislim ovo dvoje si je već uigrani par, već su i malo stariji (8 i 6 godina), a ovo malo bi bilo nekak ko usamljeno jer nema svojeg para za igru i sve ostalo.. Ne vješaju se ta treća dječica stalno mami za nogu jer nemaju društvo? Ili ih ovi stariji ipak prihvate u svoj svijet i bude sve ok? Vjerojatno je to individualno i do odgoja.. Nekako bi mi bilo žao najmlađega jer bi odrastalo bez tog tako dragocjenog para.. a ja si ne mogu priuštit i 4.
    .
    Ma neee, upravo suprotno! Evo kod mene primjer, najstarija 11, srednja 8,5, mali 2g3mj. I on je kralj u našoj obitelji. Svi trepere oko njega, ima i malo klanja sa srednjom koja je izgubila primat mezimice pa to pokazuje izazivajući maloga. Ali neka, jest da nam pije živce, ali za njega je dobro da mu netko i prkosi, a ne da mu se stalno povlađuje. On uživa u društvu ko malo prase. Naravno govorno je obdaren da se tete smiju koliko i što melje. A sve to zahvaljujući starijim sestrama, ili barem većina toga.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  19. #269
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    prihvate stariji , a većinom i manji starije.

    uglavnom moja frencica imala klince 11 i 10 godina, kad je rodila treće. i brat i sestra je maze i paze.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    V&N mama, već je i 4. negdje u prikrajku mozga, HA?
    Moji su bili 7.7 i 4.5 kad sam rodila i super su ga prihvatili i danas ga znaju pričuvati, zabaviti, obožavaju ga , a i on njih.

  21. #271
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    V&N mama, već je i 4. negdje u prikrajku mozga, HA?
    Moji su bili 7.7 i 4.5 kad sam rodila i super su ga prihvatili i danas ga znaju pričuvati, zabaviti, obožavaju ga , a i on njih.
    Ma nije celeste, kunem se !!!
    Baš lijepo, tako eto svi kažu, i vjerujem da je.
    A nije njemu dosadno jer nisu mu oni baš par za igru?

  22. #272
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mom nimalo nije dosadno!! Hahahahha

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  23. #273
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Mom nimalo nije dosadno!! Hahahahha

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    I ne vuče se tebi za suknju ?

  24. #274
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne kuzim kakav par?
    Moja djeca nikad nisu bila par pa me mlada nikad nije vukla za suknju.
    moja frendica je imala blizanke pa su je obje vukle za suknju cijeli dan.
    To ovisi o karakteru , a ne brojnom stanju u obitelji.

  25. #275
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim kakav par?
    Moja djeca nikad nisu bila par pa me mlada nikad nije vukla za suknju.
    moja frendica je imala blizanke pa su je obje vukle za suknju cijeli dan.
    To ovisi o karakteru , a ne brojnom stanju u obitelji.
    tak je
    mene jos uvijek najvise za suknju vuce najstarija
    izrazito potrebito dijete
    najmanju cuvaju, maze i paze ove od 9 i 7
    ova od 4 je uglavnom gnjavi...al to je isto do karakrera, poprilicno zahebanog

  26. #276
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    I ja potpisujem, to uopće nije kriterij, odnosno ovisi o karakteru najmanjeg, karakteru cijele obitelji, i hrpu drugih okolnosti. Ovaj moj mali je nekad patafixom zalijepljen za mene, a nekad se zaigra sa sestrama.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  27. #277

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Moji su razlike po 3-4 godine pa su nekada svi svima "par", a nekad svak svojim putem (čitaj: za svojim ekranom)
    najmlađa još najbolje prolazi jer ima više opcija za zabavu - stariju djecu ili roditelje

    ne sjećam se da su se nešto posebno lijepili za mene, iako ova najmlađa jest, ali to je do karaktera i to što uvijek ima nešto za pitati, prokomentirati i sl.
    srednji je malo više šutljiv, najstarija je već u svom filmu i razmišlja o tome kako će se uskoro odseliti, imatis voj stan, psa (btw.ima tek 14)

  28. #278
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ma da, imate pravo, to je do osobnosti djeteta, odgoja možda.. Meni je jako lijepo vidjeti kad starija djeca zabavljaju i maze mlađu.. Moji dečki imaju sestričnu od 2 godine i ona uživa kad je s njima, dovoljno joj je da ih vidi već je osmijeh od uha do uha, zove ih "baco moj" .. A oni uživaju, pogotovo stariji, on je nosi, vodi za ručicu, objašnjava joj svijet.. preslatko mi je to. On je bio i dobar stariji braco, a to je postao kad je imao samo 2,5 godine. Ja sam se malo bojala kako će to biti, ali bio je i ostao stariji brat za 5. Sad kad je već porastao, ide u školu (2. r), i tamo misli na svog bracu koji ga doma čeka, pa mu uvijek kad može donese nešto od svoje školske užine - odrezak, sok, puding, jabuku.. bilo što. Sam ne pojede, nego donese njemu da podijele, a ovaj mali - vječiti gladuš - sav sretan .
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 24.01.2018. at 09:42

  29. #279
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Jel mi može netko reći tko je imao tako jaku, neobjašnjivu i kontra svakog razuma želju za još jednim djetetom, kako ste si to tumačile, što je prevagnulo u odluci? Ja već teško funkcioniram u realnosti, toliko sam obuzeta tom idejom da gotovo ni o čemu drugome ne mogu razmišljat.. Odkud tako neobjašnjiva želja? Jeste osjetile olakšanje kad ste donijele odluku, sreću kad ste se prepustile? Za Zelenu vilu znam , a vi ostale? Ko da ima neke kemije u svemu tome..

  30. #280
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mi može netko reći tko je imao tako jaku, neobjašnjivu i kontra svakog razuma želju za još jednim djetetom, kako ste si to tumačile, što je prevagnulo u odluci? Ja već teško funkcioniram u realnosti, toliko sam obuzeta tom idejom da gotovo ni o čemu drugome ne mogu razmišljat.. Odkud tako neobjašnjiva želja? Jeste osjetile olakšanje kad ste donijele odluku, sreću kad ste se prepustile? Za Zelenu vilu znam , a vi ostale? Ko da ima neke kemije u svemu tome..
    Evo da odgovorim sama sebi : pročitala sam po 90-ti put cijelu temu i zaključila da bi mi dobro došao psihijatar .

  31. #281
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Ja sam do prije 2 godine bila cvrsto uvjerena da sam rodivsi 2 djece ostvarila svoju obitelj i da je to to.Posebno stoga sto mi je za 1.trudnocu trebalo punih 5 godina.
    Medutim mm je oduvijek zelio bar 3.ali znao je da ja uz posao i fax i ne pomisljam na to.Koloko god je on bio taj koji je preuzeo i kucu i djecu na sebe ja sam padala s nogu od kombinacije fax danju,posao nocu.
    Medutim kratko vrijeme nakon polozenog zadnjeg ispita u meni je pocelo rasti zrnce zelje za trecim djetetom.I rasla iz dana u dan,cak sam se pocela okretati za trudnicama na cesti.
    Mm je skoro pao sa stolca kad sam mu rekla da zelim da poradimo na prinovi

  32. #282
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    i? ima kaj za čestitati?

  33. #283
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Nestalo mi pola posta
    Nakon 14 mjeseci razočarenja bili smo uvjereni da od toga nema ništa ali.....2 dana nakon diplome i par dana prije 16.godišnjice braka i mm-ovog 43.rođendana test je pokazao +.
    Prva reakcija je bila šok,tresla sam se kao šiba na vjetru.Jedva sam dočekala da mm dođe s posla.Njegova reakcija je bila još bolja-gleda u test pa u mene a onda veli"šala jel,da?A nije ni 1.april ".

    I evo ispod moga srca već 19 tjedana raste naša 3.sreća.
    Jedva čekamo da se rodi a seka(11) i braco(7) se već svađaju tko će ju više razmaziti.

    Reakcije okoline?Neki se vesele s nama,neki kažu da smo ludi.Komentiraju da šta nam to treba u ovim godinama,kada su nam klinci samostalni i odrasli,da smo trebali uživati.
    Uglavnom na takve se ne obaziremo.

  34. #284
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    sretno!!!!!!

  35. #285
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Bodo, velike cestitke i sretno do kraja! Bas sreca velika

  36. #286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Da kaj se tiče reakcije okoline, kome paše ok, kome nije pravo ni ne treba mu biti.
    I meni su komentirali moji su bili 4.5 i i 9.

  37. #287
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Bodo čestitam !!!
    Drago mi je zbog vaše sreće! Uživajte u iščekivanju, sretno !

  38. #288

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Bodo, kako lijepo, čestitam!
    Taj prvi šok, drhtavica i panika dobro su mi poznate, ali brzo ih slijede SREĆA I ZAHVALNOST!!!
    VOLIM LIJEPE VIJESTI!!!

  39. #289
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ja jutros bila na vađenju hormona, a prozori varaždinske biokemije gledaju na zgradu rodilišta, i po ne znam koji put ja opet čeznutljivo bacam pogled na tu zgradu, i prisjećam se prekrasnih trenutaka koje sam tamo doživjela, zapravo meni najljepših u životu - onih kad sam donijela na svijet svoje malene . Bila je i jedna trudnica s mužem na vađenju krvi, bili su tako sretni, ona već s trbuhom do zuba, ali non stop nasmijana, predivni su mi bili.. Kroz glavu mi je prolazilo kako su sretni, kakva ih sreća čeka. A ja se tako bojim približiti toj sreći još samo jednom .

  40. #290
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bodo, cestitam

  41. #291
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Hvala svima ❤

  42. #292

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Bodo čestitam! <3
    Mi smo se dugo bavili mišlju bi ili ne bi. Nekog konkretnog i pravog razloga za ne, nije bilo, ali želju nikada nismo ostvarili. Više su tu bili neki moji razlozi subjektivne prirode.
    Danas mi je mrvicu krivo. Trebala sam roditi, skupiti obitelj i preseliti se.
    Ali, meni je skoro 44.
    Da mi padne na pamet, ahhhhh.... briga me za okolinu.
    U gradu ima situacija, ljudi imaju odavno punoljetno dijete i sada je na putu drugo. Okolina se ne može nazgražavat, a ja se ne mogu nazgražavat okolini!

    Svaki dan samo odvratne vijesti, te ovaj umro, te se ovaj razbolio, te ovaj sletio sa autom.... sami crnjak. I onda jedna ovakva divna vijest- stiže novi život dođe mi kao melem na ranu.

    Sretno!

  43. #293

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    V&NMAMA, šaljem zagrljaj

  44. #294

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku

    Reakcije okoline?Neki se vesele s nama,neki kažu da smo ludi.Komentiraju da šta nam to treba u ovim godinama,kada su nam klinci samostalni i odrasli,da smo trebali uživati.
    Uglavnom na takve se ne obaziremo.
    Bodo, čestitam! Posebno me nasmijao ovaj dio da su klinci s 7 i 11 odrasli i samostalni :D
    Uživaj u trećoj trudnoći!

  45. #295
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    V&NMAMA, šaljem zagrljaj
    Hvala ti celeste

  46. #296

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    V&N, nisam pratila otpočetka tvoju priču, no, zašto se toliko bojiš?

    Jednom davno je jedan forumašica rekla kada su je pitali kako je znala da želi još koje dijete (tada je rodila četvrto), odgovorila je nešto kao: "Osjećam ih u kostima. U meni su."

    S tolikom željom, samo bi neka životna ugorženost mogla biti prepreka za rađanje djeteta.

    Iz mog iskustva, želja neće proći, a grižnja savjest će postajati sve veća (vrijeme brzo ide, i doći će trenutak kad više nećeš moći imati djece...)

  47. #297
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Bojim se zato što bi mi to bio 4. carski rez i zato je što mi je muž teško bolestan, čeka na transplantaciju bubrega. To su moji strahovi koji bi možda mogli ući u kategoriju životne ugroženosti i oni me priječe da još jednom pokušam. U svom stresu zbog muževe bolesti (razbolio se kad je mlađem djetetu bilo godinu dana, tako da ta patnja traje evo već 5 godina) i svega što bolest donosi, i meni se zdravlje pogoršalo (hormonska neravnoteža). Tako da mi je u biti i samo začeće upitno. A uz sve imam i jaku obiteljsku crtu strašljivosti, nesigurnosti i paničarenja.

  48. #298
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da se ne radi o paničarenju nego o vrlo realnim razlozima za zabrinutost.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  49. #299
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, to jesu realni razlozi za zabrinutost.

    S druge strane, ljudi su različiti i mogu se nositi ili podnijeti različite razine brige... netko se u nekoj situaciji ni u ludilu ne bi upuštao u donošenje neke odluke, netko bi s druge strane “zažmirio i skočio”.

    Mislim banalan, i glup primjer... ali... imam prijateljicu koja želi svoje dvoje djece stambeno zbrinuti jer su i nju njezini, i ona može osigurati samo dva stana u svom životu i radnom vijeku... i jedan od važnijih razloga zašto ona ne želi imati troje ili više djece je što im ona svima to ne bi mogla priuštiti... i svaki put kad čuje da netko čeka treće, četvrto... dijete, ona komentira među nama “a što će im oni svima njima moći priuštiti”... (svašta joj ja kažem ;))... ovo je primjer vezan uz materijalno, ali sam htjela reći da svatko od nas ima različitu razinu poimanja “koliko djece može podnijeti” (Sori na izrazu, ne pada mi napamet bolji za ono sto želim reci).

    Ima jedna studija o kojoj uvijek razmišljam kad mi padnu na pamet stvari koje su meni nemoguce i bi li ja to mogla... radi se o Rodinom istraživanju među majkama s invaliditetom. Kad to čitam, u kojim situacijama, s kojim invaliditetom ili s kojim bolestima su neke žene odlučile roditi, i to ne samo jedno, nego nerijetko i više djece... pomislim samo kako su neki ljudi, neke žene nevjerojatno hrabri. I baš i oni u tom istraživanju spominju kako slušaju komentare okoline da “što im to treba”.
    http://www.roda.hr/media/attachments...aliditetom.pdf

    Svatko zna za sebe što želi i što može, i što mu treba ili ne treba.

    Sve što nabrajaš jesu ozbiljne stvari... jesu li prevladive ili ne? Npr. 4. carski, ja to ne znam... koliki je to rizik? Možeš li u vezi toga procijeniti neki rizik i donijeti suvislu odluku?

    Bez obzira na odluku, ja mislim da se previše mučiš i da trebaš odlučiti. Najgore je ne donijeti odluku. Odluči jedno i skoči ili drugo i pokušaj naći mir. Često pogledam ovaj topic i uvijek mi bude žao kako se još uvijek mučiš.

    Nisam zapravo shvatila “imaš li sanse” nagovoriti muža. Ali u svakom slučaju mislim da ti treba mir u vezi te odluke. U nekom ranijem postu si se šalila da ti treba psihijatar. Kako da sad kažem ovo da ne zvuči grozno... jesi razmišljala je li ta želja supstitut za nešto drugo što ti nedostaje? Opisuješ tu želju tako jakom da ne možeš funkcionirati, a istovremeno govoriš o mnogim preprekama zbog kojih želja izgleda potpuno neostvariva. Oprosti ako zvučim grubo... ali mislim da moraš staviti točku na i.
    Ako si zbilja obuzeta tom idejom kako si ranije napisala mislim da moraš nešto u vezi toga riješiti.

  50. #300
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Za tjedan dana će biti točno godina kako si otvorila ovaj topic .

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •