Stranica 33 od 49 PrviPrvi ... 23313233343543 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,601 do 1,650 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1601
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mimi

    žene iz studije su morale zadovoljiti dva od navedenih kriterija, ne sve kriterije


    rade li naši liječnici u bolnicama slične studije?

    zna li tko?

  2. #1602
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    I ja zadovoljavam više kriterija, dobijem maksimalno 3-4 folikule,
    bilo bi super kad bi se ovo provodilo i kod nas.
    Dobile bi više jajnih stanica što je automatski veča šansa za uspjeh.

  3. #1603
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Bok curke, nova sam ovdje ako sam na krivoj temi ispravite me. Mm '76 sve ok, ja '80, AMH 1.27, FSH 15.01, AFC prosjek 4, tanak endometrij, o cca 9dc. Ciklusi 23-25 dana. Sa estrofemom se endo zadebljavao do nekih 9mm, hsg super, ostali nalzi hormona i brisevi uredni. 18.03 prve konzultacije. Nisam trazila određenog prof.dr. Vjerujem svima!Javim sta je bilo

  4. #1604
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    I jos pitanjce. Da li je neka od cura koja je radila rtg hsg imala kakvo krvarenje(blago, jako).

  5. #1605
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Zašto žene ranije ulaze u menopauzu?

    Od poznatih poveznica kod žena koje u menopauzu ulaze prijevremeno su primjerice autoimune bolesti, kao što su hipotiroidizam, Crohnova bolest, eritematozni lupus i reumatoidni artritis. Oko 10 do 30 posto žena s ovim stanjima ulaze u raniju menopauzu. Nadalje, neka genetička nasljeđa također mogu imati utjecaja. Tako pet do 30 posto žena s galaktozemijom, odnosno nasljednim manjkom enzima koji pretvaraju galaktozu u glukozu, ulaze ranije u menopauzu, a liječnici smatraju da je to zbog toksičnosti za jajnike. Isto tako može utjecati i Turnerov sindrom, ali i hiperplazija. Često se, nažalost, ulazak u ranu menopauzu događa kod teških bolesti kao što je karcinom jajnika ili Hodgkinova bolest.

    Evo naletjela sam na zgodan tekst pa djelim.
    Mi smo poslani na genetiku i čekamo kariogram da vidimo kompatibilnost i ima li kakvih grešaka na kromosomima.
    Na genetici je preporuka da svako prije IVF, ako ne postoje očite prepreke za začeće treba doći kod njih na konzultacije i kariogram.

  6. #1606
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj LILKA prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke, nova sam ovdje ako sam na krivoj temi ispravite me. Mm '76 sve ok, ja '80, AMH 1.27, FSH 15.01, AFC prosjek 4, tanak endometrij, o cca 9dc. Ciklusi 23-25 dana. Sa estrofemom se endo zadebljavao do nekih 9mm, hsg super, ostali nalzi hormona i brisevi uredni. 18.03 prve konzultacije. Nisam trazila određenog prof.dr. Vjerujem svima!Javim sta je bilo
    Lilka, na dobroj si temi. Gdje idete na konzultacije za postupak?

  7. #1607
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    ljube evo da se prebacimo tu

    kod dr.r sam bila i on je rekao svoje misljenje....ne kontracepcija....pratit uz i ulovit kad bude najvise antralnih odma pocetkom ciklusa poceti sa elonvom i kasnije dodati menopur i cetrotide ( nije rekao koliko je mislio menopura al sigurno dvije, tri ampule...predpostavljam...zbog mog AMH 7,9 pmol/l). Bojim se gubiti vrijeme po drzavnim klinikama jer su mi ionako sad sfusali ovaj potokol u petrovoj.
    Ja jos zelim cuti misljenje iz bete+ od dr.dmitrovic pa cu se onda definitivno odluciti gdje cu na ljeto u postupak....
    danas zvala u betu i kod dr.v kon.i uz 1000 kn....

    ima smisla onaj protoklo agonist/antagonist...procitala sam

  8. #1608
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    sara79, dr.R. dobro zbori , a i nije to tako loš AMH pogotovo ako se uhvati dobar ciklus

    elonva u ovoj grupi pacijentica (low responder) ima smisla (iako njena cijena šokira na prvu), naravno da ne garantira uspjeh sama po sebi, ali su iskustva takva da je ujednačeniji rast folikula (to zna zezati na kod "običnog" antagonist protokola- dnevno doziranje gonala/puregona/menopura- neravnomjerni rast folikula pa se izdvoje jedan ili dva, a ostali dosta kasne) i samim time više valjanih jajnih stanica

  9. #1609
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    sara79, dr.R. dobro zbori , a i nije to tako loš AMH pogotovo ako se uhvati dobar ciklus

    elonva u ovoj grupi pacijentica (low responder) ima smisla (iako njena cijena šokira na prvu), naravno da ne garantira uspjeh sama po sebi, ali su iskustva takva da je ujednačeniji rast folikula (to zna zezati na kod "običnog" antagonist protokola- dnevno doziranje gonala/puregona/menopura- neravnomjerni rast folikula pa se izdvoje jedan ili dva, a ostali dosta kasne) i samim time više valjanih jajnih stanica
    Da dobro govoris, on se nije puno zamarao sa AMH vec je rekao da su antralci bitniji.
    Trazila sam malo za elonvu i po nasim forumima nema iskustva, pa sam nesto malo nasla na njemackom i procitala.
    Naravno znam da ne garantira uspjeh i da cijena sokira....ovo mi se svidja zbog ujednacenog rasta a i jednom se piknes i miran par dana. cini mi se da je rekao 2dc se primi elonva a prvi uz 7dc.

  10. #1610
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Elonova je na popisu ljekova koji idu na teret HZZ-a,
    zašto nam to ne daju?

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._119_2241.html

  11. #1611

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sveti duh daje elonvu kao terapiju.

  12. #1612
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Da da...i to je vec netko cini mi se napisao da je dobio elonvu, sad nedavno na sd.

  13. #1613
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Cure i mene zanima ova elonva ako Netko ima iskustva s njom,protokol i ostalo
    Isto imam nizak Amh 4,2 i visok fsh 14
    Spremam se za 6 mj u novi postupak pa vise ni sama neznam kud krenuti ostati u državnoj ili se uputiti privatniku
    Dosad sam primala samo gonale i dobivala 2 js?

  14. #1614
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj ema 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure i mene zanima ova elonva ako Netko ima iskustva s njom,protokol i ostalo
    Isto imam nizak Amh 4,2 i visok fsh 14
    Spremam se za 6 mj u novi postupak pa vise ni sama neznam kud krenuti ostati u državnoj ili se uputiti privatniku
    Dosad sam primala samo gonale i dobivala 2 js?
    ema trebamo pitati na temi sv.duh jer je tamo cini mi se netko iz splita dobio elonvu.
    dr.r i u beta+ daju u protokolima elonvu pa ako ti financije dozvoljavaju za privatno.

    Al posto dr.b iz bete radi i na sv.duhu mozda bi se moglo tako nesto dogovoriti tko nije u mogucnosti ici privatno.

    Gdje si bila u postupku?

  15. #1615
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Sve Petrova imam još 3 stimulirana postupka pa neznam kud dalje uvijek ista stimulacija i 2 js neznam koja bi stimulacija bila optimalna?

  16. #1616

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Pozdrav cure,
    mene zanima da li je koja od vas uspjela povećati AMH?
    Naišla sam danas na ovaj video, pa me zanima da li je koja pokušala sa vitaminom D naprimjer?
    https://www.youtube.com/watch?v=kSk1ycZakDg

  17. #1617
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj ema 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve Petrova imam još 3 stimulirana postupka pa neznam kud dalje uvijek ista stimulacija i 2 js neznam koja bi stimulacija bila optimalna?
    Ja sam prošla u Petrovoj 3 stimulacije i svaka je bila drugačija, najbolje sam reagirala na Menopure 350jedinica,
    (AMH 1.5!! Ali baš je bilo cura koje su katastrofalno reagirale na njega tako da je to baš individualno)
    jedini put da su mi oba jajnika radila u isto vrijeme,
    tad smo dobili 4 folikule, jedna prezrele, jedna nezrela i dvije oplođene, ali od bete na žalost ništa.
    Baš zbog toga mi je jako interesantna ta terapija Elonovom jer bi u tom slučaju npr. sve 4 folikule bile jednako zrele,
    ako sam ja dobro shvatila kako djeluje taj ljek.
    Ja shvačam da imaju ograničena novčana sredstva po pacijentu,
    ali nekome tko ima visok AMH ne treba niti toliko jedinica osnovnog ljeka za stimulaciju pa mogu na tu stranu ušparati.

  18. #1618
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    NelaR
    Menopure nisam nikad dobila
    Samo gonale i to 300jed.neznam kako bi uopće reagirala ali se razmišljam preselit u škvorc pa probat s nekom drugom terapijom
    Znam da nitko ne može napraviti čudo ali eto bar cu probat sve.zadnja trudnoća je bila iz prirodnog ivf ali nažalost blighted ovum
    Neznam ni sama kud dalje stojim ispred zidA,u Petrovu bi trebala u 6mj na novi ivf postupak a s druge strane meda mi se ispucati sve postupke na istu shemu a ništa od toga

  19. #1619
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja sam svoj postupak (prvi) prosla u prvom mj. u petrovoj.
    Ema dobila sam dosta vise gonala vec ti...37.
    Imala 9 fol. i estradiol preko 1200 (nemogu se tocno sad sjetit)
    al ocekivali smo da ce biti 7-8 js. Na kraju samo 3 i dvije oplodjene i vracena dva embrija.....
    Nisam zadovoljna sa petrovom i imala sam malo informacija o svemu tome.....ovdje na forumu svaki dan saznam nesto novo i korisno. Nisu mi nista rekli za kao navodne prazne folikule...samo su slegnuli ramenima.
    Posto vec imam 35 god.ne gubi mi se bas vrijeme na bolnice i cekanje jer vrijeme leti....citam ovdje iskustva i protokole drugih cura i gledam sto bi bilo najbolje rijesenje....
    Moj amh 7,9
    Nela i ja sam tako to za elonvu shvatila.

    Sretno cure

  20. #1620
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne znam da li će ti ovo štogod značiti, ali jedan MPO doktor iz Amerike s kojim komuniciram preko maila mi je rekao da oni ne priznaju termin 'prazan folikul' kao takav. Objasnio mi je da je ili tajming promašen, tj. štoperica dana prerano pa jajašce nije bilo dovoljno zrelo i samim time sposobno da se odvoji od stijenke folikula ili je imalo grešku pa se zato nije uspjelo aspirirati. Kod njih se smatra da se folikul ne može razvijati ako u njemu nema jajašce koje daje povratnu informaciju hipotalamusu i da stoga ne postoji prazan folikul.

  21. #1621
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li će ti ovo štogod značiti, ali jedan MPO doktor iz Amerike s kojim komuniciram preko maila mi je rekao da oni ne priznaju termin 'prazan folikul' kao takav. Objasnio mi je da je ili tajming promašen, tj. štoperica dana prerano pa jajašce nije bilo dovoljno zrelo i samim time sposobno da se odvoji od stijenke folikula ili je imalo grešku pa se zato nije uspjelo aspirirati. Kod njih se smatra da se folikul ne može razvijati ako u njemu nema jajašce koje daje povratnu informaciju hipotalamusu i da stoga ne postoji prazan folikul.
    Hvala ti....a upravo ovo sto ti sad pises mi je dr. R objasnio nedavno sad kad sam bila kod njega. Bas to...pogresan tajming i js se nemoze odvojiti od stijenke jer je bilo nedovoljno stoperice. I stoga nece da cuje za prazan folikul. Ovo za razvijanje folikula nisam znala....sve u svemu dobra informacija

  22. #1622
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Hm prazni folikuli imala sam ih i ja 12 od toga samo 2 js sreća pa iz tog postupka imamo djete, sad pi po drugo ali s ovim protokolima čini mi se teško.

  23. #1623

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    vezano za prazne folikule, nedavno sam citala studiju u kojoj su nakon 1. aspiracije koja je bila neuspjesna dali ponovo stopericu i onda za 2 dana radili aspiraciju.... i dobili js... probat cu iskopati.

  24. #1624
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Sara79
    Dobila sam ukupno 47 gonala
    8dana po 4 gonala i 5 dana po 3 gonala valjda slabo reagiram na njih
    Jesi ti već odlučila kud i kako dalje

  25. #1625

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  26. #1626
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    bubekica ljubim te....hvala puno

  27. #1627

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nema na cemu...
    Ima toga jos, u nekim klinikama cak standardna procedura...
    Gdje smo mi od toga.

  28. #1628
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj ema 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara79
    Dobila sam ukupno 47 gonala
    8dana po 4 gonala i 5 dana po 3 gonala valjda slabo reagiram na njih
    Jesi ti već odlučila kud i kako dalje
    Uf ema izgleda smo nas dvije tu negdje reagirale i na kraju malo js. Ja imam u planu otici jos u beta+ da cujem njihovo misljenje i protokol kakav bi mi dali pa cu odluciti....dr. R ili beta.

    A ti?

  29. #1629
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nema na cemu...
    Ima toga jos, u nekim klinikama cak standardna procedura...
    Gdje smo mi od toga.
    Bas....svaki dan nesto novo cujem i naucim i sad mi krivo sto sam tako brzopleto otisla u petrovu tuka jedna kakve nema

  30. #1630
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti....a upravo ovo sto ti sad pises mi je dr. R objasnio nedavno sad kad sam bila kod njega. Bas to...pogresan tajming i js se nemoze odvojiti od stijenke jer je bilo nedovoljno stoperice. I stoga nece da cuje za prazan folikul. Ovo za razvijanje folikula nisam znala....sve u svemu dobra informacija
    I zbog nekih 200 kn cca propadaju j.s.

  31. #1631
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    I zbog nekih 200 kn cca propadaju j.s.
    Ili postupci. Jednoj poznanici je sestra krivo dala štopericu (čitaj prolila pola) i od 11 folikula na aspiraciji svi 'prazni'. A ljudi keširaju sve jer su išli u Prag. Tajming nam je sve.

  32. #1632
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ili postupci. Jednoj poznanici je sestra krivo dala štopericu (čitaj prolila pola) i od 11 folikula na aspiraciji svi 'prazni'. A ljudi keširaju sve jer su išli u Prag. Tajming nam je sve.
    A svasta.....
    Najbahatije su one sestre kad dodjes na hitnu....

  33. #1633
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    I zbog nekih 200 kn cca propadaju j.s.
    Joj pak pa kako prodje punkcija???
    Sorry ako si vec negdje pisala.

  34. #1634
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ili postupci. Jednoj poznanici je sestra krivo dala štopericu (čitaj prolila pola) i od 11 folikula na aspiraciji svi 'prazni'. A ljudi keširaju sve jer su išli u Prag. Tajming nam je sve.
    Nazalost sigurnije je osigurati se i naci nekog pouzdanog za to ili davati si sam.

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj pak pa kako prodje punkcija???
    Sorry ako si vec negdje pisala.
    Nisam pisala . Imamo 1 j.s.

  35. #1635
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost sigurnije je osigurati se i naci nekog pouzdanog za to ili davati si sam.



    Nisam pisala . Imamo 1 j.s.
    Drzim fige pak i jedna zna biti vrijedna

  36. #1636
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Sara79
    Mislim da cu na konzultacije u skvorc pa cu vidjet dalje imam još 3 besplatna stimulirana i 1 prirodni

  37. #1637
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj ema 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara79
    Mislim da cu na konzultacije u skvorc pa cu vidjet dalje imam još 3 besplatna stimulirana i 1 prirodni
    Ok. Javi nam kako su prosle konzultacije

  38. #1638

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Cure, krenulo je bockanje gonalima, u petak 1.uzv u Cita, inače 1.ivf, amh nizak 9,48 pmol/L. Javim šta bude.

  39. #1639
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj kilimanju3 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, krenulo je bockanje gonalima, u petak 1.uzv u Cita, inače 1.ivf, amh nizak 9,48 pmol/L. Javim šta bude.
    Sretno

  40. #1640

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala ti!

  41. #1641

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Cure, danas 6.dc 12-13 folikula vel. 10 mm,punkcija u sri-čet, dr. rekao da je bolje nego je očekivao s obzirom na amh od 9.5

  42. #1642

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    kilimanju3 koje si toćno lijekove dobila?
    Čestitke na folikulima

  43. #1643

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala, u čet. ujutro imam punkciju pa ćemo vidit, ne nadam se ničemu, gonali 225 od 2.dc, 7,8,9,10-i dc uz gonale ide i cetrotide, te 10-i dc ovitrelle i decapeptyl.

  44. #1644

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala kilimanju3, držim fige za četvrtak!

  45. #1645

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Cure, da li je koja od vas odradila ovaj protokol?
    Dvostruki protokol sa zamrzavanjem zametaka iz dvije uzastopne stimulacije.
    To je iz prezentacije od dr.B sa Hrvatskog kongresa o reprodukcijskom zdravlju, kontracepciji i IVF-u; Šibenik; 17.05.2014

    aGnRH uvijek umjesto HCG-a
    Odlaganje svih ET (kriopohrana svih zametaka i FET u slijedećem prirodnom ciklusu)
    Dvostruka stimulacija za “low respondere” letrazol+klomifen+gonadotropini+aGnRH
    DHEA u predikciji ishoda prve stimulacije
    2.-4. dan letrazol 2,5 mg/dan
    potom 150 IU HMG svaki drugi dan
    Od 2. dana kontinuirano klomifen 25 mg/dan svaki dan do aGnRH
    /kriopohrana svih zametaka/
    Od 2-3 dana nakon punkcije letrazol 2,5 mg/dan sve dok folikuli nisu 14 mm + HMG 225 IU kontinuirano do davanja aGnRH

  46. #1646
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    tanatana, čini mi se da neće biti puno iskustva iz prve ruke s tim protkolom... ali, kakve si stimulacije do sad imala? samo full?
    kako stojiš s amh, fsh, antralcima?

  47. #1647
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj kilimanju3 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, u čet. ujutro imam punkciju pa ćemo vidit, ne nadam se ničemu, gonali 225 od 2.dc, 7,8,9,10-i dc uz gonale ide i cetrotide, te 10-i dc ovitrelle i decapeptyl.
    Super. Jel imas onih 12,13 folikula sto je i na proslom uz bilo??
    Mislim jel ostao isti broj? Samo pozitivno dalje

  48. #1648
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li je koja od vas odradila ovaj protokol?
    Dvostruki protokol sa zamrzavanjem zametaka iz dvije uzastopne stimulacije.
    To je iz prezentacije od dr.B sa Hrvatskog kongresa o reprodukcijskom zdravlju, kontracepciji i IVF-u; Šibenik; 17.05.2014

    aGnRH uvijek umjesto HCG-a
    Odlaganje svih ET (kriopohrana svih zametaka i FET u slijedećem prirodnom ciklusu)
    Dvostruka stimulacija za “low respondere” letrazol+klomifen+gonadotropini+aGnRH
    DHEA u predikciji ishoda prve stimulacije
    2.-4. dan letrazol 2,5 mg/dan
    potom 150 IU HMG svaki drugi dan
    Od 2. dana kontinuirano klomifen 25 mg/dan svaki dan do aGnRH
    /kriopohrana svih zametaka/
    Od 2-3 dana nakon punkcije letrazol 2,5 mg/dan sve dok folikuli nisu 14 mm + HMG 225 IU kontinuirano do davanja aGnRH
    tanatana, info. iz prezentacije dr.Baumana je u principu protokol iz ranije navedene studije:

    http://www.rbmojournal.com/article/S...485-4/fulltext

    nisam sigurna da li se dr.B. probao time pozabaviti (možda ga priupitati)

    osim ovog Shanghai protokola dvostruka stimulacija je isprobana i s dvostrukim antagonist protokolom tzv. Duplex protocol (DPX), conventional dual FSH-antagonist ovarian stimulation:

    http://www.rbmojournal.com/article/S...486-6/fulltext

  49. #1649

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Je, isti je broj folikula,i jajnici me bole od njih.

  50. #1650

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala ti ljube na odgovoru. Vidim da si i ti proučavala. Imaš kakvo mišljenje/iskustvo što je bolje od svih tih protokola. Ja sad imam odmor od 2-3 tjedna pa kad će biti prilike pitati ću da li su kad odradili takav protokol.

    Sushi, do sada sam imala slijedeće:
    1/2015 - AIH s klomifenom, jedan folikul
    zbog mm koji ima loš s-gram idemo odmah u IVF
    3/2015 -IVF stimulirani (gonali 225IU od 2.-10. d.c. + cetrotide (zadnjih par dana) - samo dvije folikule dovoljno velike za aspiraciju, nema j.s. (možda treba drugi put pričekati još malo ili dati više štoperice... ne znam)
    4/2015 - IVF prirodni - danas na 17 d.c smo odustali od ovog ciklusa jer još nema dominantnog folikula (možda nije toliko čudno s obzirom da je to ciklus odmah nakon stimuliranog)
    inače je prije početka ovih postupaka potvrđeno da imam ovulacije

    FSH 4.51IU/L, LH 2.99IU/L, Estradiol 320pmol/L, Testosteron 1.09 nmol/L i Progesteron 21.d.c. 34.30nmol/L
    i onda nakon loše stimulacije pregledali AMH... 0.5pmol/L
    antralne ovaj mjesec: 6 d.c. 5 folikula od 4-9 mm i još par sitnih antralnih, 9.d.c. nabrojili tri antralne... ne znam na kraju koji broj je točan

    I malo se bojim, dva dana prije punkcije bilo je malo krvi, kao početak menstruacije, a dr. mi rekla da to nije normalno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •