Stranica 224 od 383 PrviPrvi ... 124174214222223224225226234274324 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,151 do 11,200 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11151
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    ispitivanje je izvrseno za 12-16. 16 pa na dalje su uklj u odrasle. Kod nas na Balkanu nema takvih studija (ili su retke), pa nam je neobicno, ali je na zapadu to normalna stvar, i mi svi imamo dobrobit od toga. Hvala svim roditeljima cija su deca ucestvovala u studiji.
    Meni licno isto nije svejedno, ali javno zdravlje je jedno, a moje zebnje nesto sesnaesto...
    I ja kazem, hvala onima cija djeca su sudjelovala i koja ce sudjelovati sad. Nemam trenutno kapaciteta za proucavanje cijele price oko cjepiva, niti za bilo kakav angazman oko testiranja, pa je sasvim sigurno da moja djeca nece biti dio ovog testa. Stvarno ozbiljno razmisljamo o tome da prime cjepivo cim ono postane dostupno za njihovu dobnu kategoriju. I muz i ja vjerujemo znanosti, ne vjerujemo u zlo farmaceutske industrije (sto ne znaci da nam nije jasno da je puno novca u igri) i dovoljno smo prosli i prolazimo da nam je svakako jasno da o toj istoj medicini i ovisimo. Tako nam je, izmedju ostalog, pao grah i na srecu imamo resurse gdje se mozemo lako dodatno raspitati i svemu, sto pomaze kod donosenja raznih odluka.

    Kad je bila rijec o alergijama, nisam razmisljala o eticnosti i neeticnosti postupka ni najmanje (s obzirom da kcer s tad nepunih tri godine svakako nije mogla donijeti odluku za sebe) kad sam dala suglasnost za test opterecenja u situaciji koja je neuobicajena i koja se najcesce ne radi, ali za koju je konzilij pedijatrijskih alergologa rekao da se isplati probati. Nije prosla test, ali eto, naucili smo i mi nesto novo, a i alergolozi. Muz je odrasla osoba, ali od rodjenja je u studijama raznoraznih vrsta i prosao je i zahvate, a i intervjue i putovanja, gdje je davao informacije, a i tkivo u svrhu znanosti. Ako ikad nesto nadju, koristit ce njemu, mozda i nasoj djeci, ali i ljudima koje ne znamo, niti cemo ih upoznati.

    I naravno, nije mi nikad svejedno, ni za djecu, ni za samu sebe kod bilo kakvih lijekova, zahvata, a i cijepljenja (ovog i bilo kojeg drugog).


    Kod nas se cijepi 16+ od 30. ozujka tako da i ja znam nekoliko tinejdzera u toj dobnoj skupini koji su primili cjepivo i, samo u P. vrticu, dvadesetak studenata u dobi od 18 do otprilike 22 godine koji su cijepljeni jos u sijecnju.


    Drzim fige za brzo cijepljenje, kli!
    Posljednje uređivanje od Kaae : 12.04.2021. at 02:39

  2. #11152
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne mogu spavati pa surfam.
    Provjerim mailove i jeeeee, došao mi poziv za cijepljenje na Velesajmu za utorak.
    Sad još moram vidjeti je li i kći dobila poziv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #11153
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu spavati pa surfam.
    Provjerim mailove i jeeeee, došao mi poziv za cijepljenje na Velesajmu za utorak.
    Sad još moram vidjeti je li i kći dobila poziv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Super .
    Evo i na indexu pise da si ljudi provjere mailove.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2268005
    Posljednje uređivanje od ki ki : 12.04.2021. at 07:01

  4. #11154
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Super .
    Evo i na indexu pise da si ljudi provjere mailove.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2268005
    S time da nekima koji su preko gmaila slali prijave poziv dolazi u dijelu promocije, dakle, treba cekirat kompletnu postu.

  5. #11155

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da se mora testirati na djeci. Ali ne nakon ni godinu dana nakon sto su odrasli krenuli s cijepljenjem.
    Znaci pustiti par godina da se rascisti situacija i vidi kako ce na odraslima djelovati,kako dugo traju antitijela, nuspojave, kako reagira imuntet na mutacije i sl.
    A onda ici na nize dobne skupine
    Ako pustiš ovako, svako dete će već do tada bar jednom oboleti od korone i neće biti puno svrhe od vakcine, tj. tako neće biti spaseni oni retki sa najtežim komplikacijama, a postojaće niz dece sa srednje teškim oblikom kod kojeg je za sada nepoznato kakve su posledice.
    Neka deca će koronu dobiti više puta i pitanje je da li će svaki oblik biti lak kroz njihovo odrastanje.
    Ali kod vas brojevi tek rastu sa ovim britanskim sojem, mi smo puno ispred vas i sad je već jasno da je soj i zarazniji i teže pogađa decu nego prethodni. Deca i dalje imaju lakše oblike nego odrasli, ali sada puno češće oboli cela porodica a upale pluća kod tinejdžera su puno češće nego kod originalnog soja.

  6. #11156

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    S time da nekima koji su preko gmaila slali prijave poziv dolazi u dijelu promocije, dakle, treba cekirat kompletnu postu.

    Ovako je i kod nas bilo, ode u spamove ili promocije, treba stalno sve proveravati.

  7. #11157
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja uvijek sve provjeravam, jer nikad ne znaš gdje što može završiti. Meni je ovaj poziv došao u primarnu poštu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #11158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što više reći, misliti, napraviti...
    Po ovome što čitam tu ispada da nema apsolutno nikakvog reda u cijepljenju.
    Cijepe se mladi, mlađi, srednja populacija, zdravi, sa ili bez dijagnoza... i meni je to grozno.
    Pa kako doći do cjepiva, a da to nije u Srbiji?
    Ne mogu kupiti/platiti.
    Ne mogu na Velesajmu uskočiti “da se ne baci”
    Ne mogu kampirati u DZ isto da se ne baci.
    Itd.
    Kako da se cijepimo i ja i moje dijete?
    Kako?
    Fakat ne razumijem ni ovu državu, ni ovo društvo.
    U mojem susjedstvu još uvijek ima staraca koji nisu pozvani na cijepljenje, a evo tu čitam da se po Zg cijepi omladina.
    Kako je to moguće?
    Zar ispada da nas, koji nismo u Zg, nije šteta pa nek pocrkamo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sličnu priču mi je pričao kolega iz manjeg grada blizu Zagreba. Pitao je svoju liječnicu o čemu je riječ, pa je dobio odgovor da svi liječnici obiteljske medicine dobivaju okvirno iste količine cjepiva, ali nemaju jednaki broj rizičnih/starijih pacijenata, pa kod nekoga brzo dođu na red i mlađi, a kod nekoga dugo čekaju i stariji. U manjim mjestima zna biti veći broj pacijenata po ambulanti.

    MM je nedavno nazvao svoju liječnicu (nismo kod iste) i pitao za svoju mamu (90+) koja još nije došla na red, a s druge strane smo sin i ja u drugoj ambulanti došli na red, ali mi smo u ordinaciji koja je zadnja otvorena u tom domu zdravlja i čini se da nema puno starijih pacijenata. Eh... ne razumijem. Zar nisu mogli dati broj doza proporcionalno starosti pacijenata, ako ništa drugo?

    Slažem se da nema nikakvog reda ni sustava. Nema reda ni u čemu, a ovo nije iznimka.

  9. #11159
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako pustiš ovako, svako dete će već do tada bar jednom oboleti od korone i neće biti puno svrhe od vakcine, tj. tako neće biti spaseni oni retki sa najtežim komplikacijama, a postojaće niz dece sa srednje teškim oblikom kod kojeg je za sada nepoznato kakve su posledice.
    Neka deca će koronu dobiti više puta i pitanje je da li će svaki oblik biti lak kroz njihovo odrastanje.
    Ali kod vas brojevi tek rastu sa ovim britanskim sojem, mi smo puno ispred vas i sad je već jasno da je soj i zarazniji i teže pogađa decu nego prethodni. Deca i dalje imaju lakše oblike nego odrasli, ali sada puno češće oboli cela porodica a upale pluća kod tinejdžera su puno češće nego kod originalnog soja.
    A ne znam, meni svejedno nije normalno da dijete dobije korona cjepivo prije drugih redovnih koja su xy godina u upotrebi. Ja pričam baš o malenima, tipa do škole

  10. #11160
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, meni svejedno nije normalno da dijete dobije korona cjepivo prije drugih redovnih koja su xy godina u upotrebi. Ja pričam baš o malenima, tipa do škole
    Apsolutno se slažem s tobom. Nije mi isto dijete od 5 god i 15 god.

  11. #11161
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim, kad struka prvo kaže ovo
    https://www.glasistre.hr/hrvatska/al...a-ljude-640905
    "Po normalnom postupku 3, 5, 10 godina, po ubrzanom postupku godinu do dvije s punom sviješću da postoje rizici nepotpune učinkovitosti", dodala je.

    Prije godinu dana...a sad bez frke idemo i na djecu... naravno da se čovjek zapita

  12. #11162
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne bih ni ja cijepila malo dijete.
    Moja je odrasla i sama odlučuje.
    Nju nisu pozvali na Velesajam iako smo se zajedno prijavile. Zapravo, ona nas je prijavila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #11163
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako pustiš ovako, svako dete će već do tada bar jednom oboleti od korone i neće biti puno svrhe od vakcine, tj. tako neće biti spaseni oni retki sa najtežim komplikacijama, a postojaće niz dece sa srednje teškim oblikom kod kojeg je za sada nepoznato kakve su posledice.
    Neka deca će koronu dobiti više puta i pitanje je da li će svaki oblik biti lak kroz njihovo odrastanje.
    Ali kod vas brojevi tek rastu sa ovim britanskim sojem, mi smo puno ispred vas i sad je već jasno da je soj i zarazniji i teže pogađa decu nego prethodni. Deca i dalje imaju lakše oblike nego odrasli, ali sada puno češće oboli cela porodica a upale pluća kod tinejdžera su puno češće nego kod originalnog soja.
    A kako znaš da će svako dijete bar jednom oboljeti od korone? Meni se to čini velikim pretjerivanjem. U Izralu je trećina stanovništva mlađa od 16 godina... po tome bi i dalje tamo na 3 500 000 necijepljenih stanovnika i dalje bili visoki brojevi, a ne bi se ovako jako smanjivali.

    Osim toga, ona britanska studija (koja je doduše napravljena na malom broju ljudi) je pokazala da je za ljdue mlađe od 30 koji nisu u žiži zbivanja veća šansa od komplikacija od cjepiva nego od hospitalizacije zbog korona virusa.

  14. #11164
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, kad struka prvo kaže ovo
    https://www.glasistre.hr/hrvatska/al...a-ljude-640905
    "Po normalnom postupku 3, 5, 10 godina, po ubrzanom postupku godinu do dvije s punom sviješću da postoje rizici nepotpune učinkovitosti", dodala je.

    Prije godinu dana...a sad bez frke idemo i na djecu... naravno da se čovjek zapita

    Niti ja nisam uopće na čisto s time da li bih cijepila dijete koje je zapravo već gotovo odrasla osoba, tako da ništa ne sugeriram, ali please, nemoj misliti da je ovo izjava struke, to je politička izjava, jednako kao što je bila politička izjava da maske ne štite od zaraze.

  15. #11165

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, meni svejedno nije normalno da dijete dobije korona cjepivo prije drugih redovnih koja su xy godina u upotrebi. Ja pričam baš o malenima, tipa do škole

    Meni je i za decu i za odrasle jedino merilo odnos rizik/dobit.
    Ako je rizik nuspojava vakcine isti ili sličan riziku teških posledica od korone (tipa 1:200 000 i za vakcinu i za bolest), onda naravno da vakcina nema previše svrhe osim da zaštiti nekog drugog iz porodice (a to nije zanemarljivo u nekim situacijama).
    To je taj slučaj zdrave mlađe dece vrtićkog uzrasta, a i tu podaci nisu isti za svaki soj.

    Zato mene najviše frustrira nedostatak neke opširnije studije o rizicima britanskog i ovih novih sojeva kod dece. Ako neko ima ozbiljan link, hvala unapred, nemam ni vremena ni volje da detaljno pretražujem.
    Kada bih imala te podatke crno na belo, pa još na neku nama bližu populaciju sa našim nikakvim, a ne nekim zapadnim zdravstvom, bolje bih mogla da odredim rizik/dobit, jednom kad se završi probni period vakcine za decu.

  16. #11166

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A kako znaš da će svako dijete bar jednom oboljeti od korone? Meni se to čini velikim pretjerivanjem. U Izralu je trećina stanovništva mlađa od 16 godina... po tome bi i dalje tamo na 3 500 000 necijepljenih stanovnika i dalje bili visoki brojevi, a ne bi se ovako jako smanjivali.

    Osim toga, ona britanska studija (koja je doduše napravljena na malom broju ljudi) je pokazala da je za ljdue mlađe od 30 koji nisu u žiži zbivanja veća šansa od komplikacija od cjepiva nego od hospitalizacije zbog korona virusa.

    A koliko ih je već imalo koronu, tih mlađih od 16?
    Ja bih odokativno rekla kod nas oko četvrtina dece, do trećina, zavisi od uzrasne kategorije i discipline u pojedinačnim lokalnim kolektivima.
    Za dve, tri školske godine to znači cela školska populacija, pogotovo ako nema mera i ako se deca druže i tokom raspusta. Korona nema sezonsku distribuciju i ostaće u dečjim kolektivima trajno, a zaraznost za decu se povećala. Ne znam zašto misliš da je to preterivanje. Pomisli na grip, varičele, rota virus... nikad ne obole sva deca tokom sezone, ali u tri-četiri godine vrtića i mlađe razrede škole skoro svako dete na kraju preboli te bolesti.


    Za ovu poslednju rečenicu, žao mi je, ali prvi put čujem za ovakvu studiju. Meni to deluje kao nekakva kompilacija poluistina. Prvo, koji tridesetogodišnjak "nije u žiži zbivanja"? Pa to su najaktivnije godine života. Drugo, koliko shvatam razni su podaci komplikacija za razne vakcine. I treće, znam tridesetogodišnjake sa ozbiljnim komplikacijama od korone koje traju mesecima. Znam i za gadne nuspojave vekcine kod tridesetogodišnjaka tipa slabost, proliv, temperatura- prođu za tri dana. Mislim, svako odlučuje za sebe, ali valjda ne osnovu jedne studije na malom broju ljudi?

  17. #11167
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Što biste učinile da možete birati cjepivo? Datum ne, ali vrstu da. Ne mogu reći da mi je svejedno, jer nije, ali još mi je teže samoj odlučiti. Pfizer? Najsigurniji? I još upitnika nad glavom Da li ima još ovako neodlučnih?

  18. #11168
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko ih je već imalo koronu, tih mlađih od 16?
    Ja bih odokativno rekla kod nas oko četvrtina dece, do trećina, zavisi od uzrasne kategorije i discipline u pojedinačnim lokalnim kolektivima.
    Za dve, tri školske godine to znači cela školska populacija, pogotovo ako nema mera i ako se deca druže i tokom raspusta. Korona nema sezonsku distribuciju i ostaće u dečjim kolektivima trajno, a zaraznost za decu se povećala. Ne znam zašto misliš da je to preterivanje. Pomisli na grip, varičele, rota virus... nikad ne obole sva deca tokom sezone, ali u tri-četiri godine vrtića i mlađe razrede škole skoro svako dete na kraju preboli te bolesti.


    Za ovu poslednju rečenicu, žao mi je, ali prvi put čujem za ovakvu studiju. Meni to deluje kao nekakva kompilacija poluistina. Prvo, koji tridesetogodišnjak "nije u žiži zbivanja"? Pa to su najaktivnije godine života. Drugo, koliko shvatam razni su podaci komplikacija za razne vakcine. I treće, znam tridesetogodišnjake sa ozbiljnim komplikacijama od korone koje traju mesecima. Znam i za gadne nuspojave vekcine kod tridesetogodišnjaka tipa slabost, proliv, temperatura- prođu za tri dana. Mislim, svako odlučuje za sebe, ali valjda ne osnovu jedne studije na malom broju ljudi?
    To je vezano uz preporuke Britanske zdrastvene agencije o cijepljenu. Istina, mislim da je vezano samo za AZ. Nisu išli s brojevima za opću populaciju, tipa ovoga što naši rade, nego su išli po godištima... i na tome su utemeljili svoju preporuku/odluku da se mlađi od 30 ne cijepe sa AZ. Progulaj MHRA pa ćeš pronaći.

    Kod nas pak u vrtićkoj grupi zasad samo jedan oboljeli od korone bio, a u razredu nijedan.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 12.04.2021. at 11:12

  19. #11169
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Što biste učinile da možete birati cjepivo? Datum ne, ali vrstu da. Ne mogu reći da mi je svejedno, jer nije, ali još mi je teže samoj odlučiti. Pfizer? Najsigurniji? I još upitnika nad glavom Da li ima još ovako neodlučnih?
    S trenutno dostupnim informacijama, izabrala bih Pfizer.

  20. #11170
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Svejedno mi je.
    Pfizer, koliko sam imala prilike pročitati, ima više nuspojava od AZ.
    Nekako imam dojam da te priče oko nuspojava su prenapuhane i služe eliminiranju konkurencije.
    Ipak su tu veliki novci u igri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #11171
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nemam pojma, mislila sam da bih uzela Pfizer ili Johnsons. Sad možda bih i Astru. Pojma nemam

    Ja znam jako malo klinaca koji su imali koronu, među vrtićkom populacijom barem tu kod nas.

  22. #11172
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nju nisu pozvali na Velesajam iako smo se zajedno prijavile. Zapravo, ona nas je prijavila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kažu da će i za sutra zvati mlađe kako i ako stariji otkazuju, pa možda bude uskoro i njen red

  23. #11173
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Sinoc sam dobila poziv ja, te moja sestra, sogor, frendovi s posla... Imamo godina 37-42

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  24. #11174
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoc sam dobila poziv ja, te moja sestra, sogor, frendovi s posla... Imamo godina 37-42

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    martinicius, jel se možda sjećaš jeste se prijavili u prvim danima?
    ja sam MM i svekra prijavila brzo mislim 2. dan rada platforme i nitko nam nije poslao mail.
    Već se pitam kako je to moguće,a recimo poslali su mail za moju mamu i svekrvu koje su dosta mlađe od svekra.

  25. #11175
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nema logike, očito. Ja sam se davno prijavila na platformu, nisam dobila poziv, neki moji frendovi jesu, tu negdje po godinama.

  26. #11176

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ma ne ovisi to o redoslijedu prijave.
    MM se prijavio na platformu tek nedavno (prije možda tjedan dana), jučer je dobio poziv za cijepljenje za utorak. Prije toga je dobio mail od svoje doktorice u kojem ga pita je li još uvijek zainteresiran za Astra-Zenecu. Bizarno je to da je njegova mama kod iste doktorice, ali još nije dobila nikakav poziv - ali ona se nije htjela prijaviti na platformu jer "ne treba ako se već prijavila kod doktorice".
    Ja sam se prijavila na platformu prije 6 tjedana (a doktorici još u siječnju), i još me nitko ne zove. Ali realno, za sebe se najmanje brinem jer mi se čini da od nas troje u obitelji imam najmanju vjerojatnost pobrati koronu.

  27. #11177

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Meni se isto cini ko da kod nasumicno bira prijave. Mamina prijateljica u Zadru je istovremeno prijavila sebe 59 godina, muža 61 i mamu 83. Muž se cijepio prije dva tjedna, ona je jučer dobila poziv, mama još ništa. Ja moram danas prijavit svekrvu, nona i dida su cijepljeni preko prijave kod LOM-a, ostali se nismo ni prijavili tako, da znam samo tuđa iskustva

  28. #11178
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    martinicius, jel se možda sjećaš jeste se prijavili u prvim danima?
    ja sam MM i svekra prijavila brzo mislim 2. dan rada platforme i nitko nam nije poslao mail.
    Već se pitam kako je to moguće,a recimo poslali su mail za moju mamu i svekrvu koje su dosta mlađe od svekra.
    Brojevi prijave su nam izmedu 5000-10000

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  29. #11179
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne ovisi to o redoslijedu prijave.
    MM se prijavio na platformu tek nedavno (prije možda tjedan dana), jučer je dobio poziv za cijepljenje za utorak. Prije toga je dobio mail od svoje doktorice u kojem ga pita je li još uvijek zainteresiran za Astra-Zenecu. Bizarno je to da je njegova mama kod iste doktorice, ali još nije dobila nikakav poziv - ali ona se nije htjela prijaviti na platformu jer "ne treba ako se već prijavila kod doktorice".
    Ja sam se prijavila na platformu prije 6 tjedana (a doktorici još u siječnju), i još me nitko ne zove. Ali realno, za sebe se najmanje brinem jer mi se čini da od nas troje u obitelji imam najmanju vjerojatnost pobrati koronu.
    Zaključak je da nema nikakve logike.

    Ja također mislim da imam malu vjerojatnost pokupiti koronu, MM veću jer je na drugačiji način izložen na poslu.

  30. #11180
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Brojevi prijave su nam izmedu 5000-10000

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Hvalaaaa.

  31. #11181
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mozda idu abecednim redom?

  32. #11182

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To je vezano uz preporuke Britanske zdrastvene agencije o cijepljenu. Istina, mislim da je vezano samo za AZ. Nisu išli s brojevima za opću populaciju, tipa ovoga što naši rade, nego su išli po godištima... i na tome su utemeljili svoju preporuku/odluku da se mlađi od 30 ne cijepe sa AZ. Progulaj MHRA pa ćeš pronaći.

    Kod nas pak u vrtićkoj grupi zasad samo jedan oboljeli od korone bio, a u razredu nijedan.
    Pa da, i mislila sam da je to vezano za AZ. Kasnije popodne ću možda potražiti više.

    A kod vas rade testiranja deci? Kod nas ne rade čak ni brze testove, osim ako je neko od odraslih već pozitivan, ili samo zavedu kao "najverovatnije korona po simptomima :/", tj. već neka prigodna medicinska formulacija tog tipa. Tako im ispadne da po vrtićima ima masa bolesnih vaspitačica a nijedno pozitivno dete. Evo sada, kod sestrine male u vrtićkoj grupi, pozitivna vaspitačica - sve vaspitačice idu u izolaciju, deca ne idu, ni jedno. Logiko, di si? Mala svakako nije išla još od jesenas, taman trebalo da krene ponovo...

    A kad prebrajam, kod starije u petom razredu imalo zvanično njih troje od 16 ukupno, a bar još troje je u prethodnih mesec-dva imalo/ima neke jake viroze sa visokim temp. i kašljem po dve nedelje, za koje niko ne zna šta su. Slično je i u druga dva peta razreda. Od 14 nastavnika koji joj predaju zvanično je četvoro imalo koronu, nezvanično možda i više.
    Kod mlađeg zvanično četvoro od 24, i tri od 8 učiteljica.

    U vrtiću prebolele sve vaspitačice, u drugoj školi u opštini sve učiteljice. Pri tome, iako smo na onlajn već 4-5 nedelja, broj obolelih učenika je skoro konstantan. Recimo klinci iz manjih sela se privatno nepokolebljivo druže i u mesec dana ih je iz istog razreda petoro otišlo u izolaciju i još se novi javljaju svake nedelje.
    Srednje su slične ili gore. Kod nekih po 4 pozitivnih od 15, negde po 5 od 25, negde troje od 20... Odavno nema razreda bez bar jednog pozitivnog, i to su samo oni koji su nekako iskukali da budu testirani, gde je to od stvarnog broja.

  33. #11183

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    martinicius, jel se možda sjećaš jeste se prijavili u prvim danima?
    ja sam MM i svekra prijavila brzo mislim 2. dan rada platforme i nitko nam nije poslao mail.
    Već se pitam kako je to moguće,a recimo poslali su mail za moju mamu i svekrvu koje su dosta mlađe od svekra.
    E to je kod nas na kraju bilo nezvanično opravdanje po kojekakvim medijima, kako smo se mi neki neprioritetni "zagubili" u sistemu pa nismo pozvani kad treba, jer smo se prijavili u prva dva dana, kad je bio ogroman odziv, pa se sistem "zabagovao" .
    To su nam izvoleli objasniti nakon 7 nedelja od početka vakcinacije

  34. #11184
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Testiraju i djecu. Sad u kojoj mjeri, ne znam. Ali znam djecu koja su se testirala.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 12.04.2021. at 13:07

  35. #11185
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Broj prijave 2700 tipa - nista. Ne zovu po nekom redu, jos je kaoticno, nastavlja se kako je i prije bilo.

    Djeca 'padnu' kad moraju na put. Plus su, a nisu uopce bolesni, ne razvijaju simptome vrlo cesto, al 'salju dalje'.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.04.2021. at 13:58

  36. #11186
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Broj prijave 2700 tipa - nista. Ne zovu po nekom redu, jos je kaoticno, nastavlja se kako je i prije bilo.

    Djeca 'padnu' kad moraju na put. Plus su, a nisu uopce bolesni, ne razvijaju simptome vrlo cesto, al 'salju dalje'.
    ja se pak sjećam članaka jesenas koji su tvrdili upravo obrnuto, da djeca i kad su bolesna testovi ih često "ne detektiraju"

  37. #11187
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja se pak sjećam članaka jesenas koji su tvrdili upravo obrnuto, da djeca i kad su bolesna testovi ih često "ne detektiraju"
    A tek clanaka od prije god i pol . Sve se to stalno mijenja. Treba pratit ko bitcoin il cijenu dionica, svaki dan
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.04.2021. at 15:07

  38. #11188
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Rekla bih da je prilicno tesko razgovarati o zarazi medju djecom u Hrvatskoj s obzirom na to kako se provodi testiranje i koliko je komplicirano doci do testa. Uz sto bih ja nazvala totalnom nebulozom "vjerojatno pozitivnih" koji se upisuju tko zna gdje, broje nigdje, a potencijalno sire zarazu, kako itko moze reci jesu li djeca bolesna ili nisu.

    U mojem hrvatskom dijelu obitelji, od dvoje djece predskolske dobi, oboje su imali koronu. Jedno dijete je imalo pozitivan PCR, a drugo nisu testirali kad je trebalo (jer "nije trebalo; tko je vidio da vrticko dijete ima koronu, mama, pa to je viroza") i uhvacena su tek antitijela nakon sto je sve proslo. Oboje roditelja (srednjoskolski profesori) su bili pozitivni. Svi skupa su se prilicno namucili da bi dosli do testova.

    S druge strane bare, u Minnesoti koja je slicna brojem stanovnika i gdje se testiraju deseci tisuca osoba na dan (ukljucujuci bebe i malu djecu), distribucija zarazenih prema dobi izgleda ovako:
    Age Group Number of Cases Number of Deaths
    0-4 years 11,925 1
    5-9 years 16,160 1
    10-14 years 23,540 0
    15-19 years 43,306 0
    20-24 years 53,044 4
    25-29 years 48,260 6
    30-34 years 45,297 14
    35-39 years 43,551 28
    40-44 years 40,558 31
    45-49 years 38,103 70
    50-54 years 39,007 115
    55-59 years 38,485 172
    60-64 years 31,923 313
    65-69 years 21,173 451
    70-74 years 15,480 686
    75-79 years 10,804 830
    80-84 years 8,407 1,130
    85-89 years 6,539 1,297
    90-94 years 4,390 1,137
    95-99 years 1,732 559
    100+ years 337 112
    Unknown/missing 32 0

  39. #11189

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala Kaae, vrlo je ilustrativno!
    Broj obolele dece uopšte nije mali. Srećom je stopa smrtnosti niska.
    Još kad bih znala da je tako i kod nas prema pouzdanim podacima... . Ali to su pusta maštanja, videti kod nas realnu statistiku.

    A u mojoj starosnoj grupi 40-45 ima jedan umrli na svakih cca 1 300 obolelih. Nije tako loše, ali i dalje nezamislivo veća smrtnost nego od AZ. :samo kažem:

  40. #11190
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Muz i ja se danas vakcinisali. Juce otvorili registraciju za sve, ja kliktala i refreshala pola sata da ubodem termin jer ih na drzavnom sajtu pustaju sporadicno. Nekad mi je prijavljivalo da nema tremina, a nekad da ima za J&J, sve za isto vakcinacijsko mesto, nama najblize. Kad se pojavio termin za Pfizer, snatchnula sam ga, i pustilo me da se registrujem za obe doze. Prva odmah za sutradan, sto je danas :D Ponovila isto i za muza, za koga sam iubola danas, ali kasnije. Medjutim, vreme nije bilo bitno, samo dan, pa smo oboje pusteni na moj termin.
    Vakcinacijsko mesto je impozantno organizovano, u pitanju je parking kod sportske arene. Milioni saobracajnih konusa (ne znam kako se to zove 'na nasem'), stotine volontera i vojnika, rasporedjuju automobile po, za tu priliku, konusima obelezenim trakama. Kad su nas sproveli, otvorili smo prozore i muzu su dali u levu, a meni u desnu. Sproveli nas u autu na deo gde se ceka 15 minuta, s instrukcijom da trubimo iz auta ako osetimo simptome alergijske reakcije. Par medicinara nadgleda taj deo parkinga. Kad je proslo 15min, odvezli se kuci. Druga doza za tacno 3 nedelje.
    Muz je bio skeptican koliko cemo cekati na termin jednom kad otvore za sve, ali eto, nismo uopste cekali. Sve pohvale!

  41. #11191
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, super, bas ste brzo uhvatili termin i obavili cijepljenje.

    Super je drive-through. Kod nas je za sad prehladno za to pa su masovna cijepljenja uglavnom u nekim halama i dvoranama.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 12.04.2021. at 23:25

  42. #11192
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo pise sad da je to sto su zvani tridesetogodišnjaci u Zagreb greška u algoritmu.

  43. #11193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Wow, kaae, sva rekla-kazala clanak ovaj, natpis ovaj staje na silu ove statistike i transparentnog stanja, hvala!

    Kli kli, jeeej !!!

  44. #11194
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kaae, grozno to meni izgleda. Je l mozes uopce procijeniti koliko na tu sliku utjece procijepljenost pojedinih skupina, odnosno izostanak cijepljenja djece? Vjerojatno ne puno s obzirom da je situacija ozbiljna godinu dana, a znacajnije ste procijepljeni unazad mjesec dva?
    Meni je uz broj djece zanimljivo da ima preko 300 oboljelih 100+. Pa koliko imate 100+ stanovnika?! Bit ce da se na hladnom usporava starenje

  45. #11195
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kli_kli, hvala na opisu. Super!
    (kod nas se kaze čunjevi)

  46. #11196
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, grozno to meni izgleda. Je l mozes uopce procijeniti koliko na tu sliku utjece procijepljenost pojedinih skupina, odnosno izostanak cijepljenja djece? Vjerojatno ne puno s obzirom da je situacija ozbiljna godinu dana, a znacajnije ste procijepljeni unazad mjesec dva?
    Meni je uz broj djece zanimljivo da ima preko 300 oboljelih 100+. Pa koliko imate 100+ stanovnika?! Bit ce da se na hladnom usporava starenje
    Smrzli se starci u tundri.
    Mislim da je najstarija osoba koju je usmrtio kovid (covjece koja ironija) bila gospodja od 113 godina u domu, ako se ne varam, u Winoni.

    Sto se tice tinejdzera, odnosno skupine 10-14 i 15-19, middle school (6-8 razred) i high school skupine nisu bile medju vodecima sve do relativno nedavno. Dugo su imali samo online nastavu, a zatim hibridnu (polovica razreda ponedjeljak i utorak, a druga polovica srijedu i cetvrtak, petak svi online) kako bi se osigurao manji broj ucenika u ucionicama. To je funkcioniralo prilicno ok. Mislim da je sredinom veljace otvorena redovna in-person skola za te dobne skupine i otkako sjede u ucionicama u punom sastavu, usprkos maskama, britanska mutacija kovida ih kosi na sve strane. Nedavno smo imali 600 ucenika u karanteni (imamo ukupno oko 8,800 ucenika od K - 12 razreda, s tim da jedan dio i dalje pohadja nastavu iskljucivo online).

    S obzirom da je cijepljenje otvoreno za sve 16+, trebao bi taj broj djelomicno i padati zbog procijepljenosti ucitelja i skolskog osoblja, koja bi sad trebala biti prilicno visoka. Pogledala sam bas sad, Nicollet County (oko 30,000 stanovnika 16+) ima 51% stanovnistva koje je primilo barem jednu dozu, a Blue Earth 45% (oko 55,000 stanovnika u dobi 16+). Nasa "metro" populacija je 100,000, sto znaci da je oko 15,000 djece ispod 16 godina.

    Imam link za registraciju za dozu Pfizera ovaj petak, 600 komada na raspolaganju. 'oce netko? Morate samo doci do Minnesote. Nije potrebno osiguranje, a ni osobna isprava, ako ju nemate.

  47. #11197
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Supeeer kli kli!

  48. #11198

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice tinejdzera, odnosno skupine 10-14 i 15-19, middle school (6-8 razred) i high school skupine nisu bile medju vodecima sve do relativno nedavno. Dugo su imali samo online nastavu, a zatim hibridnu (polovica razreda ponedjeljak i utorak, a druga polovica srijedu i cetvrtak, petak svi online) kako bi se osigurao manji broj ucenika u ucionicama. To je funkcioniralo prilicno ok. Mislim da je sredinom veljace otvorena redovna in-person skola za te dobne skupine i otkako sjede u ucionicama u punom sastavu, usprkos maskama, britanska mutacija kovida ih kosi na sve strane. Nedavno smo imali 600 ucenika u karanteni (imamo ukupno oko 8,800 ucenika od K - 12 razreda, s tim da jedan dio i dalje pohadja nastavu iskljucivo online).
    Au, ovo je depresivno pročitati .
    Znači i kod vas je britanski soj napravio haos, nije to samo moj utisak, nego očigledno potvrđena činjenica.
    Ja sam vratila mlađeg na uživo nastavu kao što sam i mislila da ću morati :/, jer online nastava znači da ja svake nedelje moljakam druge roditelje da mi uslikaju sveske, pa retroaktivno zaključujem šta je kad učiteljica radila, osim kad dobijem od nje brojeve stranica u udžbeniku koje su prešli. Pri tome je svakako predviđeno da zdravi online učenici dođu u školu da odgovaraju gradivo .
    Uglavnom oni još idu podeljeni u dve grupe i sede pojedinačno, pa se nadam da će maske bar nešto uraditi. Stariji ostaju online, ali ništa im ne znači kad se privatno druže...

  49. #11199
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da, otprilike 50% ukupnih aktivnih slucajeva u Minnesoti su bas ta britanska mutacija. Zbog toga smo trenutno opet na 5-7% novih pozitivnih svaki dan. Jedno vrijeme, prije prodora tog britanca i masovnog (preranog) povratka srednjoskolaca i middle school u klupe, bili smo na 1.5-2%.

    Mi smo poslali sina u skolu pocetkom veljace, on je drugi razred osnovne. Kcer se jutros vratila u vrtic, nakon 13.5 mjeseci. Sinov razred se za sad dobro drzi (jedno odjeljenje 2. razreda (od cetiri) je bilo u karanteni prije par tjedana), maske su obavezne, u velikoj ucionici ih je samo 17. Kod kceri svo osoblje nosi maske, ali djeca ne moraju jer je rijec o vrticu. Ona zeli i nosi skoro cijelo vrijeme. Sad, koliko moze s jedva pet godina drzati razmak od drugih, to cemo tek vidjeti. Znam da je svo osoblje cijepljeno, obje doze, a i vecina part-time studenata (plus ih je dobar dio imao kovid u nekom trenutku).

    Nadam se da cemo izdrzati do kraja skolske godine (odnosno za nju do pocetka sljedece, kad krece u skolu) bez karantene ili zaraze.

  50. #11200

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Sretno nam bilo... Ja jedva čekam Prvi maj i uskršnji raspustić od 8 dana. Važno je imati naizgled dostižne ciljeve

    I bravo za sve koji su se vakcinisali, nadam se da ćete sad svi koji čekate ipak mnogo brže doći na red. Masovne vakcinacije su neuporedive sa procedurama u lekarskim ordinacijama.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 13.04.2021. at 08:59

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •