Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 180

Tema: Sleepy Wrap

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

  2. #102
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    http://www.hugabub.com/flex/hugabub_colours/142/1

    moj je pistacio!
    najs!

    ja sam naručila SW- maslinasto zeleni.

  3. #103
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Evo je kompanija izbacila savremeni Mai Tai i pravo je sladak. Jedino što mu je raspon upotrebe tek od prve godine, a moj sinak je sad tako težak da preferiram kolica.

  4. #104
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    neki dan je došao baby plavi sleepy kojeg smo naručili za poklon i taaako je predivan! baš mi je žao što mi je ovaj balavac pretežak za nošenje. naš narančasti sad ponosno koristi jedan slatki mali hahrčić.

  5. #105
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Je, Boba je bas zgodan, slican Ergu i Beco Butterfly. Mislim da su namjerno napravili da se djeca mogu nositi od godine dana, jer je SW do godine dana.

    Evo meni bas stigao Sleepy Wrap u dark green boji. Bas se veselim
    Bili su brzi, stigao je za 10tak dana.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Moj je isto dark green i ja sam prezadovoljna s njim, omjer uloženo-dobijeno zadovoljen u potpunosti! Moja cura i ja izazivamo čuđenje u kvartu (valjda smo jedini tu što se tako nosimo), ali baš nas briga, nama je :D :D

  7. #107
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Ivanica, i mi smo (valjda) jedini u kvartu, ljudi nas malo cudno gledaju no nama je super
    Malo se buni kada ulazi unutra, ali se brzo i smiri jer zna da ulazak u Sleepy znaci da idemo u setnju... No nije jos zaspao u njemu, previse ga zanima sto se sve dogadja oko njega

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Moja I isto teško zaspe u SW ali je mirna, sve razgleda i uživa u šetnji! Ja je nosim od njenog trećeg mjeseca s tim da joj nikad nisam prekrivala ruke jer tu nastane uzbuna!
    Ima li netko onu smeđu, čini mi se lipa boja, poklonila bi je frendici za njenog dečka?

  9. #109
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    E da , prekrivanje ruku nije pozeljno ... i moj se buni. Sada ima 3 mj. pa mu jos malo pridrzavam glavicu.
    Ja sad razmisljam da sam trebala uzeti i smedji jer izgleda prekrasno.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    kupili smo juce sleepy wrap i super nam je :D
    jedini problem - prevruce nam je u stanu.

  11. #111
    Petrac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa Vidi poruku
    kupili smo juce sleepy wrap i super nam je :D
    jedini problem - prevruce nam je u stanu.
    Skinite bebača samo u bodi dok je kod kuće u SW.

    Mi se nosimo po doma i po vani od tjedan dana starosti...(sada smo 4 mjeseca) i super smo zadovoljni (i mama i tata i beba).

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    imam sling koji je deblji
    iz amerike bi mi trebala jedna cura donjeti moby wrap a ja trebam roditi krajem 5 mjeseca
    i sad sam se zamislila koko ce nam biti vruce za nosanje
    pa zar je to tako topal materijal?
    uopce mi se ne cini na slikama

  13. #113
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Samo da pohvalim sleepy wrap u slucaju putovanja avionom.
    Jucer smo isli sa bebicom, 2 mjeseca ima, i spavao je cijelo vrijeme, kao hipnotiziran. Inace koristim sleepy wrap za setnjice obozava se nosati u njemu. Jos nisu vrucine pa mi je ugodno, ne znam kako ce bit po ljetu, al ako bude vruce jako ce nam faliti!

  14. #114
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    SW mi je divan, vrijedi svake lipe tj. centa . ali bome za ovih par toplijih dana smo obje bile totalno mokre po prsima. mislim da cu za ljeto morati nabaviti nesto laganije...
    Posljednje uređivanje od tajuska : 12.04.2010. at 08:37

  15. #115
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    znači za ljeto bude prevruće...
    termin mi je početkom 6 mjeseca i najviše bi se zapravo i nosali po ljeru, joj a tak mi se činio super...
    ne znam, imate kakve druge preporuke?

  16. #116
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    znači za ljeto bude prevruće...
    termin mi je početkom 6 mjeseca i najviše bi se zapravo i nosali po ljeru, joj a tak mi se činio super...
    ne znam, imate kakve druge preporuke?
    samo napominjem da se ja inace jako znojim tako da mozda nisam najmjerodavnija kaj se toga tice....mozda ima cura i s drugacijim iskustvom.

  17. #117
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Definitivno je prevruče za ljeto. llella ako češ roditi u 6 mjesecu možda je najbolji sling, ili ima na e-bay kupiti onih nekih nosilica koje se stave kao torba preko prsa a beba leži unutra.
    Sleepy wrap če bit super za jesen, dakle negdje od polovice 9 mjeseca pa nadalje.

  18. #118
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Zavisi o tome kakvo ce biti ljeto, ja sam rodila krajem 7mj i svog malca cijelo ljeto normalno nosila u Dydimos vunenoj marami. Nikada nismo izaški u podne kada je jako vruce, nego rano ujutro ili kasno popodne. A Sleepy je tanji od vune....

  19. #119
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    što je sa hipertoničnom djecom,smiju li se oni nosit u ovoj marami i općenito u marami?

  20. #120
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

  21. #121
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Imam mali problem, svaki put kad se nosamo mali me prvo izliže po koži tamo gdje naslanja fačicu, i onda počme manijankalno sisati, pritom se nekako stvara neki vakum i samo što se ne udavi! Gladan nije jer bude sit do grla, i akd ga izvadim nije mu do papanja. Jel netko imao sličan problem?

  22. #122
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Podižem malo ovu temu jer vidim da se sleepy wrap od nedavno može naručiti/kupiti i kod nas. Baš je gore banner. No 50 kn je skuplji pa se dvoumim naručivati s original stranice (riskiram dostavu, carinu i što ti ja znam) ili naručiti s gore nevedene stranice?
    Je li ga uopće netko kupovao u zadnje vrijeme?

  23. #123
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ne znam jesam li u pravu, ali ucinilo mi se da su skinuli hrvatsku s popisa zemalja u koje dostavljaju kada je netko tu otvorio uvoznistvo. Ja sam ga dvaput kupovala, ali kad je sogorica isla u ameriku - narucila sam da stigne k njoj u hotel...

  24. #124
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Ja imam kopiju, al dobro me služi Nego, da ti odgovorim na pitanje, ako je razlika samo 50kn, mislim da je bolje kupit ga tu, nego strepit nad carinom, mislit hoće se izgubit putem i sl., pa poštarina...I brže će doć do tebe

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    ja bi isto za razliku od 50kn rađe kupila ovdje nego riskirala sve gore navedeno

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li u pravu, ali ucinilo mi se da su skinuli hrvatsku s popisa zemalja u koje dostavljaju kada je netko tu otvorio uvoznistvo. Ja sam ga dvaput kupovala, ali kad je sogorica isla u ameriku - narucila sam da stigne k njoj u hotel...
    ne, Hrvatska je još uvijek na popisu i cijena je 39,95$za SW +5,99 $ za pt pa je total s poštarinom s njihove original stranice 45,94 $ što je oko 255 kn

  27. #127
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Jeste li nosili svoje tek rođene bebe u sleepy wrapu?
    Mi imamo 3 tjedna, tek se učimo ali stalno imam osjećaj da su mu nogice nekako namještene neudobno... a i glavica mu nije baš fiksirana pa me onda gleda u lice i lamata glavicom.
    Nekako ovako ga pokušavam staviti
    http://www.youtube.com/watch?v=OjEUT...eature=related

    I imam osjećaj da ga moram pridržavati da mi negdje ne sklizne...
    ah... da mi barem netko dođe doma pokazati pravi položaj )

  28. #128
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Shiny, ja sam imala običnu maramu, nerastezljivu, i nosili smo se već s tjedan dana. Ako je beba dobro namještena, ne bi smjela imati taj osjećaj kao da će skliznuti. Ok, nemam iskustva s rastezljivom maramom, ali s njom bi trebalo biti i lakše. Vjerojatno ti nije dovoljno zategnuta.

    I da, čestitam!

  29. #129
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Trebaš jače stisnuti, znači zavežeš skoro (ali skoro, ne pak prejako ) kao da sebe omotaš i onda iskoristiš rastezljivost marame i
    na kraju ti mora biti čvrsto u tome i samim time ti imaš osječaj čvrstoće. Čim ti je osječaj nesigurnosti, prelabavo vežeš.

    ps. Vidi se na videu na ženi, svezana je do kraja (uz tijelo) i iskorištava samo rastezljivost tkanine. a ti imaš laganu i malu bebu,
    ako osjetiš da ti nije dovoljno stisnuto ponovno veži dok ne stekneš naviku i ne naučiš.
    Meni je sleepi wrap bila najbolja moguća marama na sviojetu i to baš za male bebice

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    I mi se nosimo u elastičnoj marami od rođenja. Mislim da je važno dok je beba još mala napraviti križ visoko i kako je oka napisala, jače stisnuti. I slažem se da je to najbolja moguća marama!

  31. #131
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    ja sam je narucila, bebica dolazi za par dana, jedva je cekam isprobati!!

    curke, kad se moze nosati u ovakvoj marami nakon carskog reza?

  32. #132
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    pitanje za iskusne maramšice:

    ovo je elastična marama by Tabita i nosamo se već neko vrijeme ali me zanima da li je dobar položaj za bebicu od mjesec i po dana (ima 5 i po kg) :

    http://public.fotki.com/astraly/marama/p1070172.html (pass je lara)

    tu na slici dojimo al inače mi bude malo više na meni
    strah me da joj nogice nisu previše raširene i čini mi se da je steže ispod koljena..?
    Posljednje uređivanje od astral : 07.06.2012. at 14:21

  33. #133
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mislim da ne smiješ još tako nosit nego da nogice moraju biti unutra u žabica položaju. I definitivno mora beba biti malo više.

  34. #134
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Također mislim da je prenisko, a i da je samo dojenje u pitanju, nekak mi se ne sviđa taj položaj izvijenosti.
    Nogice su preširoko, moraju biti skvrčene u koljenima i tako će dijete samo po sebi zauzeti neki položaj.
    Dok će biti veće opet će biti skvrčene u koljenima, ali ne više ispred sebe nego više prema bočno.
    Ovdje se dobro vidi položaj bebe.

    http://minigreeny.com/nosiljke-i-mar...g-lolipop.html

  35. #135
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    da se prištekam na temu
    ja nemam sliku, ali naše nošenje izgleda kao na slici ali tako da su nogice u marami, znači ne vise sa strane
    beba nepuna 2. mj.
    meni je još uvijek malo problem nju ugurati unutra, nije da mi ide onako od prve
    u kojem točno položaju trebaju biti noge kod tako malih beba?
    ima neki link koji to opisuje?

  36. #136
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Koljena moraju biti više od guze, zamisli žabu, e tako treba beba izgledat u marami. Ja sam svog primila za oba stopala, digla ih do guze i tako da stavila u maramu, jasno, kad bi ga zavezala nebi noge ostale u tom položaju nego bi se raširile ali bi koljena bila visoko. Tako sam ga nosila negdje do 3, možda i 4 mj pa sam tek onda počela noge ostavljat vani ali je položaj bio isti.

  37. #137
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    onda radim dobro, samo me zanima da li se stopala moraju što više približiti jedno drugome ili ne?

  38. #138
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mislim da ti to uopče nije ključno, bitan je najviše položaj koljena.

  39. #139
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ok. thanks

    avatar ti je mrak

  40. #140
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i ja ovako ko koksy, nije bitno koliko su siroko vec visoko.

    nego spominje se izvijenost kod dojenja...pa nema sanse da mi nije izvijena...glava joj je, kad ju nosim u ravnini sisa ili malko vise. no na sredini. a posto tamo nemam trecu sisu, da bi dosla do bradavice lijevo ili desno, glavu mora nagnuti :/

  41. #141
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    To je moje oko bivših vježbača
    Zato u tom položaju ne bih dojila ili možda podići dijete da je glavica iznad cice, pa cicu sa rukom pridržavati dok cica ili u marami u položaju koljevke.

  42. #142
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i ja imam oko ex vjezbaca
    ok, dojila sam u marami 2 puta kad je bila frka i kriza.
    koljevku ne podnosi, nije ni starija.
    bas kao sto mi sad spava na jastuku za dojenje iako to nije dobra poza, jer nije ravno, al dise, a ja mogu na wc...

  43. #143
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, ak se dobro sjecam (ipak su prosle godine :D) polozaj je toliko visok da mozes dotaknuti usnama bebinu glavicu.

  44. #144
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    hvala na odgovorima....

    imala sam nekakav filing da joj nije udobno ...

    pokušala sam i sa nogicama unutra ali mi se čini da su joj previše skvrčene i stisnute..

    ma tražim neki dobar link sa uputama kako vezati malu bebu u maramu al nikako da nađem...ili sam ja smotana..
    da li je upće isti princip vezanja obične i elastične marame?

  45. #145
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    bas kao sto mi sad spava na jastuku za dojenje iako to nije dobra poza, jer nije ravno, al dise, a ja mogu na wc...
    A čuj, još je uvijek bolje da je savinuta u taj položaj nego u suprotan

    Ma nije ništa ako se ponekad tako doji, naravno, ali mislim da nije niti djetetu udobno u tom položaju,
    ipak je njihov prirodan položaj skvrčenost, a ne izvijenost.
    A ako je dijete toliko visoko kako treba biti da možeš poljubiti djetetovo čelo onda se doji odozgo ili bar bočno od djetetove glavice.

    pokušala sam i sa nogicama unutra ali mi se čini da su joj previše skvrčene i stisnute..
    Pa neka nogice budu izvan križa, ali glavno da nisu tako naširoko i neka su prirodno skvrčene, a
    vanjskim širokim omotom dodatno pričvrstiš ne nogice.
    Ma u elastičnoj marami nema šanse da tako jako stisneš da bi bebi bilo prečvrsto za nogice.

    da li je upće isti princip vezanja obične i elastične marame?
    Isti je princip vezanja samo se kod obične marame ipak malo ostavi predviđenog lufta za dijete,
    dok u elastičnoj maramu opasaš oko sebe (čak i zategneš, da zategneš, kako je dijete veće jače zatežeš jer je teže)
    jer kad dijete staviš unutra ono sa svojom težinom i veličinom sebi napravi dovoljno mjesta.
    Ako ostaviš lufa onda + djetetova težina onda dobiješ da ti je dijete dolje prenisko i prelabavo.

    Evo na ovom linku se vidi i kako se može dojiti:
    http://www.youtube.com/watch?v=ssgdY...eature=related

    A ovaj tata me je fascinirao svojom ležernošću, mirnoćom slaganja marame i uvjek sam ga
    pokušala oponašati u toj ležernosti potiskujući svoje živce
    http://www.youtube.com/watch?v=qYdI7...eature=related
    Posljednje uređivanje od oka : 13.06.2012. at 01:15

  46. #146
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao da, sjecam se tog tate :zaljub:

    ma polozaj u jastuku za dojenje (kad ga skupis u U) je slican koljevka polozaju, a posto je uzdignut, moze disati i ne bljucka. a i ne mislim, i to kao bivsi vjezbac da od jednog dnevnog spavanja u mjesec dana ili jednog dana takvog spavanja ili odtavljanja da se ode na wc, moze napraviti neka steta.

    meni je kod elasticne fora da ju skroz trebam zategnuti inace mi se s vremenom objesi mala, dok sam kod obicne morala ostavljati lufta.

  47. #147
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    stvarno nemam vremena pretraživati a sve što sam dosada našla nigdje nitko ne spominje niošenje u marami ali da dijete gleda sprijeda
    da li je to moguće i ima li netko iskustva s ovakvim nošenjem?
    moja beba jednostavno ne želi drugačiji položaj i baš sam očajna

  48. #148
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo flopice, kažu da ovako može:
    http://www.youtube.com/watch?v=5bu5KJjvzAw

  49. #149
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno nemam vremena pretraživati a sve što sam dosada našla nigdje nitko ne spominje niošenje u marami ali da dijete gleda sprijeda
    da li je to moguće i ima li netko iskustva s ovakvim nošenjem?
    moja beba jednostavno ne želi drugačiji položaj i baš sam očajna
    Nisam sigurna za maramu, ali može li u buda položaju u slingu?

  50. #150
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    hvala Beti
    trampolina - nije ona oduševljena ni slingom trenutno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •