Stranica 32 od 40 PrviPrvi ... 223031323334 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #1551
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to su očito narušeni odnosi
    možda on i nije loš, ali po napisanom je vrijeme za rastanak
    ali ja ne bih svoje dijete uskratila jednog lijepog iskustva radi toga
    pa ima drugih profesora

  2. #1552

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto niste tražili promjenu profesora?
    privatnik je jedno, gš je drugo
    gš nije samo sviranje
    gš je i druženje na solfeggiu, zboru, sa djecom koja imaju iste interese
    Nisam sigurna koliko su drugi bolji.
    Ovaj profesor ima jedan sat individualne nastave i jedan sat grupno sviranje od cca. 5 učenika, pa ima i puno druzenja. Puno više se posvecuje ucenicima.

  3. #1553
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ali dajte vi kao roditelji jos jednom popricajte sa curkom, ako bi mozda dijete ipak voljelo nastaviti kod nekog drugog i postoji ta mogucnost, pa steta je da odustane

  4. #1554

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakva je situacija u toj GŠ ali zbilja neobicno ponasanje obzirom na sve manje ucenika, opcenito i u opceobrazovnim skolama. A jos ako ona ima tako dobre ocjene iz solfeggia, steta bi bilo izgubiti takvo dijete. Evo mi smo imali par ispisa na polugodistu i sretni smo da smo jednu ucenicu zadrzali do kraja godine...Ipak je to problem kad ti se s individualne nastave netko ispise, odmah padas sa satnicom. Zato mi je cudno da se prof tako ponasa...ali kazem, ne znam situaciju, mozda imaju i previse djece
    I meni je ovo cudno jer je u skoli 4 profesora, a kad se ona upisala, upisano je 9 učenika u prvi razred.
    2 profesora su starija, jedan je nesto bolestan pa se i za njega prica da nije bas motiviran za rad, a drugi je pred mirovinom. Jos je jedna profesorica, koja vodi i predskolski program pa vjerojatno ima ispunjenu satnicu.

    Dijete nikako nije odustalo od sviranja, jer jako voli glazbu, ali joj ne pase takav nacin rada i vrijeđanje

  5. #1555
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ma naravno...vi znate bolje ima li netko drugi kod koga bi mogla ici...meni je samo zao da se ispise, ali ako nema druge, sta je, tu je

  6. #1556

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno...vi znate bolje ima li netko drugi kod koga bi mogla ici...meni je samo zao da se ispise, ali ako nema druge, sta je, tu je
    Da, u planu je da ide profesoru koji radi po suzuki metodi, i mala je oduševljena kad je vidjela snimke.

    Primjer razlike u radu s učenicima:
    Ja koja ne znam svirati ni triangl primijetila sam da dijete ne pomiče gudalo ravno kao po crti nego vrluda gore-dolje. Kad sam joj to prigovorila, kaže da to sigurno nije važno jer profesor nikad nije spomenuo.

    Ovaj drugi profesor kleči kraj djeteta na podu ako je potrebno i drži dva prsta kraj violine da dijete nauči kako pravilno raditi s gudalom.

    Također ima iskustvo s djecom koja dođu istraumatizirana iz glazbene, jer ovo nije prvi slučaj.
    Posljednje uređivanje od Sirius Black : 02.02.2018. at 22:21

  7. #1557
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Pa super! Za upis na akademiju nije pot

  8. #1558
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Pardon...pobjeze mi poruka
    Za upis nije potrebna zavrsena srednja, nego znanje, pa sad, ako ce ju to ikad zanimati i uspije ga dobiti privatno, super. Jedino ce vas to puno vise kostati

  9. #1559

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    možda on i nije loš, ali po napisanom je vrijeme za rastanak
    Možda nije loš, ali čovjek od 50 godina koji traži broj mobitela od desetogodišnje djevojčice da kontaktira samo s njom a ne s roditeljima je već dovoljno čudan

  10. #1560

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Pardon...pobjeze mi poruka
    Za upis nije potrebna zavrsena srednja, nego znanje, pa sad, ako ce ju to ikad zanimati i uspije ga dobiti privatno, super. Jedino ce vas to puno vise kostati
    Neće puno više koštati.
    Glazbena je 300 kn za 2 sata solfeggia, 2 puta po pol sata nastave ako imamo sreće da se nastavi održi u punom trajanju.
    Suzuki profesor je 400 kn za dva puna sata nastave - jedan individualni, jedan grupni; nastava se nadoknađuje kad se propusti sat; djeca su opuštenija zbog čega postižu i bolje rezultate. Činjenica je da i jedni i drugi idu na natjecanja, pri čemu su ovi suzukići redovito bolji od učenika iz redovne glazbene

  11. #1561

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Neće puno više koštati.
    Glazbena je 300 kn za 2 sata solfeggia, 2 puta po pol sata nastave ako imamo sreće da se nastavi održi u punom trajanju.
    Suzuki profesor je 400 kn za dva puna sata nastave - jedan individualni, jedan grupni; nastava se nadoknađuje kad se propusti sat; djeca su opuštenija zbog čega postižu i bolje rezultate. Činjenica je da i jedni i drugi idu na natjecanja, pri čemu su ovi suzukići redovito bolji od učenika iz redovne glazbene
    I jedno i drugo je mjesečni iznos, satnica tjedna
    Posljednje uređivanje od Sirius Black : 02.02.2018. at 22:32

  12. #1562
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Mislila sam, vise ce kostati ako bi se privatno spremala jednog dana za akademiju...vise je onda predmeta u igri, ali o tom po tom

  13. #1563

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam, vise ce kostati ako bi se privatno spremala jednog dana za akademiju...vise je onda predmeta u igri, ali o tom po tom
    Ma neće htjeti ići na akademiju sigurno, već svirati iz gušta. Za sad želi biti programer

  14. #1564
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Super onda! Bavljenje glazbom dokazano bolje razvija mozak pa ce onda curka biti uspjesnija i u svemu drugome
    Sretno!

  15. #1565
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Uvijek mi je teško čuti ovakve priče, a ima ih uvijek i svugdje. Nastava se mora održavati u predviđenom vremenu, a iznimke se mogu dogoditi zbog nekih cjelodnevnih događanja npr. audicije, natjecanja ili stručno vijeće kad je prof.službeno odsutan.
    Komunikacija s djecom i roditeljima mora biti pristojna, a roditelj mora osigurati uvjete za vježbanje, kontrolirati radi li dijete dovoljno i OSOBITO pratiti što u kajdanci piše, ima li kakvih upozorenja, boja, velikih slova, pohvala...
    Imam mob.svakog djeteta (i ono moj) od trena kad krene samo dolaziti u školu, najčešće od 10-11. godine, jer mi je tako praktičnije (roditelji me mogu dobiti bilo kad).

    Sirius black, uvijek je dobro prije nego što problem eskalira tražiti sastanak, informacije, razgovor, inzistirati na terminu koji ti je ostvariv i vidjeti može li se što riješiti. Sljedeći je korak razgovor s pročelnikom pa ravnateljem i eventualna promjena nastavnika.
    Od pisanja po forumu nema baš koristi. Ako već odlazite, onda napiši i urudžbiraj pisamce u kojem ćeš hladno i racionalno pobrojati nezadovoljstva i razlog odlaska zajedno s pobrojanim neodržanim satovima, polusatovima i sl.
    Ako samo odete bez da si razgovarala uživo s nastavnikom i ravnateljem, ispadaš nervozna mater koja puca na prvu.
    Roditeljima se uglavnom ne da gnjaviti s pisanim impresijama jer smatraju da ravnatelj mora riješiti neradnika, a to se uglavnom nikad ne dogodi jer je vrlo teško dobiti otkaz. Kad bi se svi argumentirano požalili i ostavili pisani trag, nakupilo bi se toga i možda nešto i promijenilo.

    Inače u GŠ (osobito većim) zaista se dogode situacije kad zakineš učenika za vrijeme sata ma koliko savjestan nastavnik bio. Uleti ti neka situacija za hitno rješavanje, bane roditelj "samo na 2 minute", prethodni đak zapne u prometu pa kasni, a nešto moraš s njim dovršiti, neplanirano se odulji priredba na kojoj ti je đak zadnja točka, a gore te već čeka učenik, netko ti povrati ili ga strefi proljev pa peri, tješi, luftaj sobu i čuvaj ga dok ne dođe mama, a sljedeći čeka...sto čuda bude. Naravno, to su iznimne situacije, ali postoje.

  16. #1566

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Kajdanka za sviranje je prazna, gotovo da nista ni ne pise.
    Svi učenici kod tog profesora znaju da on redovito kasni. 15 minuta je premalo da nešto odvjezba kod njega. Ako zapamti krivo i ne ispravi greške onda i doma radi krivo, cuje da nije dobro i gubi volju.
    Doma si skida muziku s youtubea da svira nesto sebi za gust, pa je nekoliko pjesmica sama naucila, po tutorialima za sviranje. I to puno bolje zvuci od ovih skolskih jer svira s voljom i veseljem. Profesor joj veli da mora svirati samo ono što je on zadao jer se mora pripremiti za zavrsni ispit. Doma smo rekli da nek svira koliko god hoce, jer ce valjda onda i u skoli biti lakse.
    Tu su zapravo nepomirljive razlike. Ona voli i zeli svirati ali ne uciti na takav nacin. Pogotovo ne uz uvrede, jer je onda sva u grcu, i sve ispada jos gore.
    Ravnatelju sam napisala razlog odlaska.

    Čokolada, vjerujem da kad vidis da dijete nesto ne radi dobro upozoris roditelje da je dijete antitalent, ne kazes djetetu u lice "nije mi jasno kako ti mozes imati tolike petice, i moj pas bi bolje odsvirao"

  17. #1567
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Naravno da je ruzno takvo sto reci djetetu, tj.bilo kome. Uopce ne treba brkati pojmove opcenite inteligencije i glazbene inteligencije...imala sam dosta ucenika superodlikasa u skoli a u glazbenoj problemi, od motorickih do glazbene neinteligencije, tako da to dvoje uopce ne povezujem.

  18. #1568

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je ruzno takvo sto reci djetetu, tj.bilo kome. Uopce ne treba brkati pojmove opcenite inteligencije i glazbene inteligencije...imala sam dosta ucenika superodlikasa u skoli a u glazbenoj problemi, od motorickih do glazbene neinteligencije, tako da to dvoje uopce ne povezujem.
    Komentar se odnosio na ocjene iz solfeggia.
    Motorickih problema nema, s 9 godina je bez problema naucila plesti
    Bavi se plesom, ima ritma i brzo svlada koreografije

  19. #1569
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Slažem se sa svime što već sonata i čoksa napisale...
    Dodajem još da "ako dijete nešto ne radi dobro" ne znači odmah da je antitalent... :O

    Nije važno za priču, ali zanima me koji je razred glazbene škole tvoja djevojčica?

  20. #1570

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sa svime što već sonata i čoksa napisale...
    Dodajem još da "ako dijete nešto ne radi dobro" ne znači odmah da je antitalent... :O

    Nije važno za priču, ali zanima me koji je razred glazbene škole tvoja djevojčica?
    4. osnovne, 2. glazbene

    Nakon prvog razreda pitala sam profesora da li je sve u redu, i rekao da je. Nicim nije dao do znanja da bi bilo bolje da se ne upisuje u drugi razred.
    Na početku drugog razreda su pocele zesce kritike i nabijanje na nos ispita. Vec u listopadu rekao joj je da to kak ona drzi violinu bi na ispitu bilo za dvojku ( ne drzi dovoljno u stranu i gleda u prste kad svira)

  21. #1571
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A, čuj, teško je nama sa strane procijeniti i ocijeniti o čemu se zapravo radi...
    I meni se čini da je tu moglo biti još nekih međukoraka prije ispisa iz glazbene, ali znaš kako ono kažu: nije svako zlo za zlo...

    Želim tvojoj kćeri još puno divnog vremena provedenog uz glazbu...

  22. #1572
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Gle, takav odnos i vrijeđanje za svaku su osudu, to nema veze s pedagogijom ni s djetetovim (ne)sposobnostima. Nažalost to je tako i bit će tako dok se nešto drastično ne promijeni. Malo će tko pozvati nadzor takvom nastavniku...u skoli će ti reći...ma uskoro ide u penziju, žena mu je bolesna, dijete mu je ovakvo/onakvo, on ima psih.problema itd, itd.

  23. #1573
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    GŠ Vatroslava Lisinskog,
    Prijemni za 1.r. OGŠ 25. i 26. svibnja.
    Prijave od 7. svibnja u školi.
    http://glazbena-lisinski.hr/2018/05/...lazbene-skole/

    Djeca od 5 do 7 godina mogu se upisati u glazbeni vrtić i početnički solfeggio.

    Učenici stari 11 - 21 g. mogu se prijaviti za 1.PR razred putem stranice upisi.hr kad budu upisi u srednje škole.
    Početnici mogu tako učiti obou, klarinet, fagot, saksofon, rog, trubu, trombon, tubu, kontrabas, udaraljke, solo pjevanje ili teoriju glazbe (u sklopu koje imaju klavir, solfeggio i zbor).

  24. #1574
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    bersa - prijave 4-7.6.
    audicija - 8.6

    Mo odlučila da bi ona glazbenu. Ona će u rujnu u četvrti razred. JA nisam baš uvjerena u prolaz, ali neka proba.

    Što ima od škola u novom zagrebu osim trnskog i travnog?

    Ja nemam vremena nju voditi X puta tjedno na drugi kraj grada

  25. #1575
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    bersa - prijave 4-7.6.
    audicija - 8.6

    Mo odlučila da bi ona glazbenu. Ona će u rujnu u četvrti razred. JA nisam baš uvjerena u prolaz, ali neka proba.

    Što ima od škola u novom zagrebu osim trnskog i travnog?

    Ja nemam vremena nju voditi X puta tjedno na drugi kraj grada
    Zapruđe. Sretno ! I za prolaz, i za ustrajnost - moja je bila prošla u Travnome (Pruđe propustili termin), ali je želja prošla. I to je 2x tjedno (minimalno, ako se dobro skombinira instrument i solfeggio), a kasnije kad dođe zbor mislim 3 ili 4, to je prava obaveza, mora bit praćena ljubavlju i željom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.05.2018. at 14:54

  26. #1576

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Mogu li ja prijaviti dijete u nekoliko škola?

    Kako da saznam kakav će biti okviran raspored? O rasporedu mi ovisi izbor škole.
    Instrumente je zapela gitarru, ali ja sam joj objasnila da možda ju ne prime ni na gitaru ni na klavir pa ima opciju i flautu i klarinet ...

  27. #1577
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li ja prijaviti dijete u nekoliko škola?

    Kako da saznam kakav će biti okviran raspored? O rasporedu mi ovisi izbor škole.
    Instrumente je zapela gitarru, ali ja sam joj objasnila da možda ju ne prime ni na gitaru ni na klavir pa ima opciju i flautu i klarinet ...
    Mislim da možeš prijaviti, to znači više audicija. Na audicijama obično pjevaju nešto i udaraju ritam, tko zna svirati pitaju ga da svira - moja je nešto znala, ali nakon pjevanja i ritma nisu ništa više dalje pitali.

    Mislim da ne možeš unaprijed saznati raspored - pokušaj nazvati i pitati. Okvirni raspored ti je solfeggio 2x tjedno u turnusu suprotnom od škole i instrument, koji se obično može dogovoriti da je samo 1x tjedno, tj. da se odrade 2 sata zajedno - ali za to moraš razgovarati s profesorom instrumenta, tj. mora već biti primljena na taj i taj instrument.

    Gitara i klavir su najpopularniji, s najoštrijom konkurencijom. Ako je baš-baš za jedan određeni instrument, možda ti se isplati ostati na listi čekanja u nekoj školi, ne znam... moja je upisala gitaru, bila prva, odustala nakon mjesec dana - nadam se da je upao netko tko je bio ispod.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.05.2018. at 12:04

  28. #1578

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne možeš unaprijed saznati raspored - pokušaj nazvati i pitati. Okvirni raspored ti je solfeggio 2x tjedno u turnusu suprotnom od škole i instrument, koji se obično može dogovoriti da je samo 1x tjedno, tj. da se odrade 2 sata zajedno - ali za to moraš razgovarati s profesorom instrumenta, tj. mora već biti primljena na taj i taj instrument.
    Raspored unaprijed nije moguće saznati - ovisi o puno faktora. Koji prof solfeggia će imati prve razrede, kod kojeg prof instrumenta će dospjeti, pa hoće li ta dva nastavnika biti u istom turnusu ili različitom - o tome ovisi hoće li biti moguće povezati solfeggio s nastavom instrumenta u iste dane (pa, ako imate sreće, ima glazbenu 2× tjedno po dva sata) ili ne (ako nemate sreće, pa ima glazbenu 4× tjedno po jedan sat). Koliko sam primijetila, za prvašiće obično stavljaju solfeggio u takve termine da ih roditelji mogu dovoditi (obično od 17 h nadalje), ali to isto ovisi o školi.

    Što se tiče ovog što ina predlaže, da se instrument dogovori za blok-sat jednom tjedno, to baš i nije preporučljivo za djecu-početnike. Pisali smo već o tome na ovoj temi. Možda za starije (iako ni za njih nije baš dobro), ali za prvašića to nikad ne bih preporučila.

  29. #1579
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Niti nastavnici pojedinih instrumenata znaju s kojim ce nastavnicima solfeggia biti u turnusu, niti sami nastavnici solfeggia znaju hoce li imati 1.r.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 21.05.2018. at 12:54

  30. #1580
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Moje iskustvo: teško je GŠ uklopit u život ako dijete baš nema strast za to i nije 100% sigurno da to želi i ako se svi skupa ne mogu žrtvovat i izbacit druge stvari a konto toga - ozbiljniji sport i GŠ gotovo pa nemoguće iskombinirat.

    BTW, nudim na poklon (treba samo doći po to):

    Pedalicu za gitaru, stalak za note i knjigu početnicu
    (zaboravila kako se zove - neka koja se kopirava, a za koju nam je profa iz gitare rekao da nek' kontaktiramo autora ili da fotokopiramo u roku od 45 min)... meni je to drugi svijet od mog digitalnog.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.05.2018. at 13:04

  31. #1581
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo: teško je GŠ uklopit u život ako dijete baš nema strast za to i nije 100% sigurno da to želi i ako se svi skupa ne mogu žrtvovat i izbacit druge stvari a konto toga - ozbiljniji sport i GŠ gotovo pa nemoguće iskombinirat.

    BTW, nudim na poklon (treba samo doći po to):

    Pedalicu za gitaru, stalak za note i knjigu početnicu
    (zaboravila kako se zove - neka koja se kopirava, a za koju nam je profa iz gitare rekao da nek' kontaktiramo autora ili da fotokopiramo u roku od 45 min)... meni je to drugi svijet od mog digitalnog.
    aj pričekaj da prođemo audicije ) moja nadobudno prijavljuje gitaru i klavir

  32. #1582
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo: teško je GŠ uklopit u život ako dijete baš nema strast za to i nije 100% sigurno da to želi i ako se svi skupa ne mogu žrtvovat i izbacit druge stvari a konto toga - ozbiljniji sport i GŠ gotovo pa nemoguće iskombinirat.
    .
    ma može se uklopiti sve, samo da treba veliki angažman cijele obitelji, to je istina
    i treba bar malo voljeti
    ne treba neka velika strast



    rossa, a gdje će ti mala vježbati klavir?
    po meni je gitara bolja
    a možda i najjeftiniji instrument
    i nemoj ni dvojiti
    ako dijete želi, neka ode
    i moja V je upisala tek u 4. razredu
    sadašnje iskustvo je da bi bilo puno bolje da je upisala ranije, idealno u 2. oš (čak prvi, ali to rijetki upisuju)
    pa da čak može u 8. oš probati prvi srednje gš
    V je u 4. razredu paralelno vozila i glazbenu i anu maletić
    ana maletić je bila prvi izbor, gitara joj je "puhnula"
    na kraju joj se gitara puno više dopala, u plesnoj se nije našla ni sa djecom ni sa razrednicom
    u 5. razredu je završila 2. i 3. glazbene i stigla generaciju
    uz to je išla na košarku i u zekaem
    ništa od toga nije previše zahtjevno za nju bilo
    ali za nas da
    tada je MM bio bez posla i koliko god nam je to bio jako težak period i financijski i psihički
    da je on radio, V ne bi mogla sve to
    jer on je praktički bio taksist
    sad završava glazbenu
    i to relativno uspješno, a nije se baš oznojila
    više sam ja glasnice poderala tjerajući je da vježba
    (toliko o strasti)


    daj djetetu da proba
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 21.05.2018. at 15:15

  33. #1583

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    A kolika je navala po vama za violinu? Moje dijete ide na audiciju u GŠ Ivana Zajca u Susedgradu i želi samo violinu (eventualno dolazi u obzi violončelo).

  34. #1584

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    A kolika je navala po vama za violinu? Moje dijete ide na audiciju u GŠ Ivana Zajca u Susedgradu i želi samo violinu (eventualno dolazi u obzi violončelo).
    Meni se čini da je najveća navala na gitaru i klavir, a onda su na drugom mjestu po popularnosti violina i flauta. A kolika je gužva u konkretnoj školi i na pojedinim lokacijama neke škole, to varira od godine do godine.
    Inače, kad je riječ o gudačima, na violončelu se brže nego na violini dobije slušljiv ton i ranije počnu svirati "prave pjesmice"

  35. #1585

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da je najveća navala na gitaru i klavir, a onda su na drugom mjestu po popularnosti violina i flauta. A kolika je gužva u konkretnoj školi i na pojedinim lokacijama neke škole, to varira od godine do godine.
    Inače, kad je riječ o gudačima, na violončelu se brže nego na violini dobije slušljiv ton i ranije počnu svirati "prave pjesmice"
    Ma da? Onda da navijam za violončelo Ja sluha nemam, ne znam ništa o instrumentima i nemam pojma ni ima li ona sluha teško mi je to procijeniti. Ok pjeva, ali ništa sada vau, i to je sve što ja "čujem"

  36. #1586
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koliko sam čula, za violinu traže praktički "apsolutni" sluh

  37. #1587

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam čula, za violinu traže praktički "apsolutni" sluh
    Čula sam da je za violinu važan jako dobar sluh. A probat će, pa kako bude, ako ima sluha, ima, a ako nema, što joj ja mogu

  38. #1588
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    A kolika je navala po vama za violinu? Moje dijete ide na audiciju u GŠ Ivana Zajca u Susedgradu i želi samo violinu (eventualno dolazi u obzi violončelo).
    odite jos negdje jer u taj područni odjel dodje više od 100 djece na svega 2 mjesta po instrumentu.

  39. #1589

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam čula, za violinu traže praktički "apsolutni" sluh
    Ma ne treba imati apsolutni sluh.
    Dobar sluh je poželjan za sve gudače ali sluh se i jako razvije vježbanjem.

  40. #1590
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni tako rekli
    da samo najbolji sluhisti mogu proć na violinu
    tako da nismo ni pokušavali

  41. #1591
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku


    rossa, a gdje će ti mala vježbati klavir?
    kod tate. ima kvadrata ))

  42. #1592
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    zna li netko koji su instrumenti u zajcu u zapruđu? radoznala baba ne može dočekat sutra za zvati i pitati

  43. #1593
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    zna li netko koji su instrumenti u zajcu u zapruđu? radoznala baba ne može dočekat sutra za zvati i pitati
    Znam samo da klarineta nema. Moja je zbog toga na kraju zavrsila u V. Lisinskog.

  44. #1594

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    odite jos negdje jer u taj područni odjel dodje više od 100 djece na svega 2 mjesta po instrumentu.
    Razmišljala sam o tome. Još nam najbliže ispada područna škola u Zaprešiću. Ali iskreno nisam sigurna da si to želim, da je sljedećih xy godina moram voziti 2-4 puta tjedno u Zaprešić ili bilo gdje drugdje. Jako mi je važno da ona sama pješke može ići u glazbenu školu. Inače će nam ta glazbena jako narušiti kvalitetu života.

  45. #1595

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Znaš li možda kakva je situacija u Zaprešiću? To je GŠ Zlatka Balokovića, područni odjel Zaprešić.
    Posljednje uređivanje od yin&yang : 22.05.2018. at 08:56

  46. #1596
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne znam, ali mozes nazvati Balokovic pa pitati koliko ih primaju.

  47. #1597
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A škola kod cankarice?

  48. #1598
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    To je Zajc

  49. #1599

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne treba imati apsolutni sluh.
    Dobar sluh je poželjan za sve gudače ali sluh se i jako razvije vježbanjem.
    Slažem se i mislim da je vise pitanje navale na pojedini instrument, a ne kvalitete sluha. Moja je bez problema upala na violinu a nema tako dobra sluh.
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.05.2018. at 09:43

  50. #1600

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    teško mi je to procijeniti. Ok pjeva, ali ništa sada vau, i to je sve što ja "čujem"
    Roditelju je to teško procijeniti. Ja sam za svojeg u predškolskoj dobi bila uvjerena da nema sluha onda je išao u glazbeni vrtić dvije godine pa je tamo propjevao, ali opet nije bio ništa posebno. Nakon godinu dana sviranja shvatila sam da ima apsolutni sluh koji uopće ne bi došao do izražaja da nije počeo svirati, možda bi i izgubio tu sposobnost.
    Znam da je negdje u 3. razredu rekao da ga profa iz solfeggia koristi za intonaciju, ako zaboravi ključ od klavira

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •