Stranica 8 od 15 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 736

Tema: operacija krajnika

  1. #351

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj je buđenje nakon oper.3.kraj. (8.g.) bilo katastrofalno, bolan plač, nesnalaženje u prostoru, čupanje tampona, ludovanje po krevetu, pa tako jedno sat i pol...užas.
    Imala je inhalacijsku anesteziju. Sad nakon tri godine ide na ponovnu operaciju 3.kraj. (Sv.Duh), Princess Puffy, zar se uopće može tražiti venska anestezija? Je li to lakša varijanta?

    Kad idete na sv duh na operaciju ?

  2. #352

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    inhalacijski anestetici izazivaju tzv. delirij prilikom buđenja, djeca su nemirna, agitirana, plaču
    često izazivaju mučninu i povraćanje, pogotovo kod orl operacija

    intravenska tehnika je puno zahtjevnija za anesteziologa, treba imati postavljen venski put
    no, mislim da su blagodati brojne, pogotovo za ovakve operacije

    djeca i odrasli se ne mogu uspoređivati
    to je kao da uspoređujete šljive i mrkvu
    u odraslih se nikad ne koristi čista inhalacijska anestezija, ali ako ste imali mučninu i povraćanje, gotovo sigurno je neki plin bio u igri

  3. #353
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja mislim da sam na svojoj operaciji vadila mandule na živo, imala manje id 17, oni su krivo upisali datum rođenja pa je ispalo skoro 17. Dobila inekciju u guzicu.

  4. #354
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Moja je imala postavljenu braunilu u ruci, ne znam zasto, nesto su joj poslije davali. Hvala na objasnjenju, pitat cu anesteziologa.
    Iva1602, ide koncem ozujka.

  5. #355

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Svatko dobije braunilu za vrijeme operacije

    razlika je što je kod inhalacijske anestezije uvod na masku, pa se postavlja braunila tek kad je dijete anestezirano, što ujedno podrazumijeva da komplikacije koje zahtijevaju iv rješavanje (a to su uglavnom sve) se ne mogu rješavati dok se ne postavi venski put

    za intravensku vrstu anestezije dijete dobije braunilu prije svih drugih postupaka

    braunila je standard bez kojeg ne prolazi niti jedna operacija

  6. #356

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    naime, najčešće se opravdava korištenje inhalacijske tehnike time što se djeca boje uboda od igle

    pravovremenim postavljenjem lokalnog anestetika (EMLA krema) na predviđeno mjesto uboda i odvraćanjem pažnje djeteta (dijete u zagrljaju roditelja) ta tehnika je apsolutno prihvatljiva i za djecu

    laž je da ne postoji fobija od maske, pa pogotovo kada ti drže protiv tvoje volje na licu, pa još uz to udišeš nekakav plin, pa se dijete opire, pa mu još dvoje asistenata drže ruke i noge...po meni je inhalacijski uvod uvod traumatičniji za dijete od intravenskog uboda igle

    pitajte svoju djecu koja su dobila da "pušu balon" ili "rone maskom" kakva su im iskustva

  7. #357

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam bila velika, mislim peti -šesti razred i pri operaciji treceg krajnika imala sam tu masku za anesteziju. Uzasno! Nocna mora mog detinjstva!
    Posljednje uređivanje od majat : 23.02.2015. at 23:49

  8. #358

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    naime, najčešće se opravdava korištenje inhalacijske tehnike time što se djeca boje uboda od igle

    pravovremenim postavljenjem lokalnog anestetika (EMLA krema) na predviđeno mjesto uboda i odvraćanjem pažnje djeteta (dijete u zagrljaju roditelja) ta tehnika je apsolutno prihvatljiva i za djecu

    laž je da ne postoji fobija od maske, pa pogotovo kada ti drže protiv tvoje volje na licu, pa još uz to udišeš nekakav plin, pa se dijete opire, pa mu još dvoje asistenata drže ruke i noge...po meni je inhalacijski uvod uvod traumatičniji za dijete od intravenskog uboda igle

    pitajte svoju djecu koja su dobila da "pušu balon" ili "rone maskom" kakva su im iskustva
    ovo sve što si napisala je meni jučer ispričao anesteziolog. točno taj postupak. s tim da moj mali urla na doktora i bijelu kutu a kamoli na pikanje + što mu se teže uvodi igla jer je blijed i žile se jedva vide (doktor je skužio da ima problema i na vađenju krvi s time). pa je rekao da će dobiti sirup Dormicin da ga malo smiri, a onda i maskicu ako neće dat postavit braunilu, s tim da mu namažu rukicu sa tim nekim anestetikom. znaš znanje,ne znam jesi li što slično po struci ali sjedi 5! .-)))
    Posljednje uređivanje od iva1602 : 24.02.2015. at 09:37

  9. #359
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. je jučer bila na zadnjoj kontroli i potvrđena je operacija 24.03.
    Kod anesteziologa je naručena 23.03. i jučer nam kažu da nalaze moramo izvaditi 3 tjedna prije pregleda kod anesteziologa a pedijatrica mi danas kaže da je to prerano i da se može svašta promijeniti. Ne znam sada tko je u pravu, jer jučer mi je sestra kod anesteziologa 2 puta rekla 3 tjedna prije izvaditi nalaze. Kako je to kod vas ostalih?

  10. #360
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možda se nekaj čeka,jedan dio treba odraditi i u bolnici ( pričam iz magle)

  11. #361
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    mitovski, i pedijatrica i anestezioloska sestra su u pravu. S tim da sam ja sklonija misljenju pedijatrice, tako sad s Marom radim (op. 10.3., a jos nista nismo radili).

  12. #362
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mozes izvadit prije krvnu grupu i one testove zgrusavanja (ili kako vec, u magli mi je), zadnje izvadi kks. tako smo mi ako sam dobro zapamtila.

  13. #363
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Nama su za obje operacije trazili da nalazi ne budu stariji od sedam dana.

  14. #364
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    krvna grupa provjereno vrijedi 6mj jer je nama prvi termin bio otkazan. ostalo smo morali ponoviti ali krvnu grupu ne.

  15. #365
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Par pitanja u vezi predoperativnih pretraga koje su naložene:

    1. vadi li se krvna grupa (Rh) u sklopu ostalih krvnih pretraga u lokalnom laboratoriju DZ-a ili u nekom posebnom labosu?
    2. tko obavlja "fizikalni nalaz srca i pluća", obiteljski liječnik? (nije više kod pedijatra)
    3. tko obavlja "pregled pedijatra-interniste", misli li se tu na pregled obiteljskog liječnika ili i za to trebam uputnicu internisti?

  16. #366
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    čokolada za rh vjerojatno moras pitati u labosu svog DZ, kod mene se to recimo ne radi nego se samo u Splitu na Krizinama radi.
    fizikalni pregled srca - nama je pisalo ekg, jel to to? to smo obavili u nasem DZ ali ne kod obiteljskog ljecnika.
    hm, ovo trece jel to nalaz otorinolaringologa? mi nismo za nista osim uputnica isli pedijatru

  17. #367

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Par pitanja u vezi predoperativnih pretraga koje su naložene:

    1. vadi li se krvna grupa (Rh) u sklopu ostalih krvnih pretraga u lokalnom laboratoriju DZ-a ili u nekom posebnom labosu?
    2. tko obavlja "fizikalni nalaz srca i pluća", obiteljski liječnik? (nije više kod pedijatra)
    3. tko obavlja "pregled pedijatra-interniste", misli li se tu na pregled obiteljskog liječnika ili i za to trebam uputnicu internisti?
    1. na transfuziji
    2.3. ista osoba; u mojoj bolnici je to od nedavno anesteziolog, a unatrag nekoliko mjeseci internist za odrasle a pedijatar za djecu i za to je trebala uputnica

  18. #368

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Laboratorijski nalazi trabaju biti stari do mjesec dana (kako u kojoj bolnici), no anesteziolog ionako prijeoperacijski pregleda dijete i može ponoviti nalaze

    potrebno je učiniti KKK, DKS, PV (INR), APTV, guk, urea, kreatinin, elektroliti, urin

    KG vrijedi 6 mjeseci

  19. #369
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    krvna grupa vrijede stalno, pa ne mjenja se to iz dana u dan

    ja sam recimo imala knjižicu darovatelja krvi pod starim prezimenom, nisam ni mislila vaditi ponovo krv za to, i sve su mi priznali, i tak sam odradila 3 carska ( u međuvremenu sam dobila knjižicu s ispravljenim prezimenom)

    možda neko ima papire iz bolnice ak je deci rađena krvna grupa i to važi

  20. #370
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    KG je totalna abnormalnost - traže u svakoj trudnoći, prije svake operacije (velikih ili malih)...

  21. #371

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    krvna grupa vrijede stalno,
    i
    obožavam ovakve deklarativne izjave, još k tome kad su boldane....

    što je s antitijelima u krvi koji se mogu mijenjati?

  22. #372
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ej PP, jasno nam je koje si struke, i hvala ti na svakoj pomoći i pojašnjenju, ali daj pliz nemoj tako s visoka...

  23. #373
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne kužim ovu priču o krvoj grupi ako si ko ja B+ onda si to i pred 20i kusur godina i danas, usput moja krvna grupa je samo jedanput određena i to pred 20 i kusur godina, i stalno su mi to priznavali.

  24. #374
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Pred operaciju se uvijek radi ponovno KG valjda radi tih antitijela, ne razumijem se u to. Moj tata je dao krv 35 puta pa je opet morao vaditi i taj nalaz nedavno pred operaciju.
    Mazi je prva operacija otkazana ali smo je obavili unutar tih 6 mj i taj nalaz mu je priznat (tada mi je receno da nalaz krvne grupe vrijedi 6mj)
    Posljednje uređivanje od malena beba : 25.02.2015. at 16:36

  25. #375

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Evo mi smo radili sve potrebne pretrage prosli tjedan. Krvnu grupu nisam mogla izvaditi u svom domu zdravlja vec samo krvnu sliku. Molila sam nasu pedijatricu da mi da uputnicu za bolnicu da obavimo sve u jednom pikanju ali mi nije htjela dati jer ne smije dat uputnicu za nesto sto najblize ima u nasem gradu, poludjela sam ali ok. Srecom kolegica mi radi na sv duhu u labosu i ona nam je napravila na kraju sve nalaze krvi tamo. Ekg smo radili kod svoje pedijatrice, plus sto ona mora napisati nalaz da je dijete zdravo i da nijepod nikakvom upalom. Pogledala mu je uha i grlo. Anesteziolog mu je poslusao pluca sad kad smo bili kod njega i pogledao sve nalaze. Nasi nalazi su bili stari tjedan dana ali u pravilu ne smiju biti stariji od mjesec dana, i na vratima od anestez pise da je za dijete obavezan nalaz od pedijatra da je dijete zdravo !!

  26. #376

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Inace sve te pretrage u jednom danu i to bez narucivanja mozete nalraviti u klaicevoj ! Ekg plus komplet krvna slika i k grupa. Nalazi su vam gotovi iduci dan .

  27. #377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    si sigurna da krvnu grupu rade u klaićevoj?

  28. #378
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Mi nismo morali vaditi KG. Samo krvnu sliku i pregled pedijatra ne starije od 7 dana. Kardiologa smo obavili mjesec dana ranije ali to je samo zbog njegovog suma. Anestezija je bila s maskom. Nije bilo strasno budjenje. Malo placa i jedno povraćanje. Ja sam se tjednima pripremala i panicarila a ustvari jako lako nam je sve prošlo.

  29. #379
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mi smo ekg radili na rebru cca 3tj prije operacije,KG u Petrovoj isto tako negdje, kks i ostale krvne pretrage u domu zdravlja tjean dana prije, s tim nalazima smo bili kod pedijatra koji je napisao da smo ok i zdravi i to je to.
    Kada sam ja išla na CR nisam imala novu KG već onu strau 2,5 g.

  30. #380

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    si sigurna da krvnu grupu rade u klaićevoj?
    Da da sigurna sam. Frendicina mala je pred bozic tamo sve obavila a operirana u dubravi.

  31. #381

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Evo mi smo sutra na ooeraciji. Jutros smo se prijavili u bolnicu , trebali smo napravit jos jedan timpanogram ali je bio jako nemiran na pretragi pa ce mu sutra kad popije sirup za smirenje napravit opet timpano da vide trebaju li cjevcice.... Cure tako me strah,.. Danas je vikao na svaku bijelu kutu, sav je preplasen a niti ne razumije cijelu situaciju kad kasni u govoru i razumjevanju,,,, drzite nam fige. Sirup brzo djeluje, kako se ponasaju od tog sirupa?

  32. #382

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Za sada, osoblje na sv duhu ima od mene pet plus ocjenu,,, svi ljubazni i susretljivi i imaju obzira prema djetetu kao pacijentu. Nadam se da ce tako biti i sutra

  33. #383
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    iva1602 misliti ćemo na vas, da sve proće brzo i što bezbolnije. Znam da te strah, nama je operacija za 20 dana a već sad me strah, ali drži se i nekako je lakše kad mislimo da će im nakon toga biti bolje.

  34. #384

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Iva, sirup ih umiri, djeluje brzo.
    Jedino je kod mog, prvi puta, djelovao tako da je dobio dar pričanja tj. lupetanja. Bio je smiješan i sladak-malo nas je to opustilo, nas nervozne roditelje.

  35. #385
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali danas idete doma kaj ne?

  36. #386

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Danas smo samo obavili papirologiju i doma smo, sutra ujutro u 7 moramo doci.... Nadam se da ce mu uspjeti timpano napraviti... Ne znam moze li doktor na zahvatu orocjeniti da li je za cjevcice ili nije.... Do sad je timpano bio malo a malo c...

  37. #387
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    meni je reko da po timpanogramu radi, može mu timpano napraviti i ako spava, za to stvarno ne treba bit u budnom stanju

    sretno

    i javi se

  38. #388

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    aaaaaaaaa zvali me da doktora sutra nema ili ima nešt hitno pojma nemammm.... u srijedu idemo!

  39. #389
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ste složili?

  40. #390

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Gotovooo! Jutros u 10 operiran. Sve tri mandule,cjevcice nisu bile potrebne. Spava ko top cijeli dan ..budi se da bi pio vode i pije ko da ga nis ne boli i dalje spava. Budenje iz anestez.uopce nije bilo traumaticno malo je plakao kad su ga nosili iz sale ... u sobi sam ga ja primila k sebi i smirio se ... nije ni povracao. Sad navecer je dobio sirup jer je poceo cendrat i opet zaspao. Ja sam malo tuzna jer mi je dr rekao da bi trebali ostat tu 48 sati s ibzirim da nismo iz zg vec do bolnice imamo sat vremena (((

  41. #391

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Iva, i moj je ostao 48 sati jer je mrvu zakurio. Nije to ništa strašno, a na Sv.Duhu su super na odjelu.
    Brzo će proći.
    I bravo da je sve super prošlo i da je dobro podnio buđenje.

  42. #392
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Super da je sve dobro prošlo! Izdržite tih 48 sati, glavno da je sve dobro!

  43. #393
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jel znaš koju anesteziju je dobio i ako možeš napisati kako je izgledao odlazak u salu? Jesi ga ti otpratila?

  44. #394

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    super da je sve prošlo tako dobro

    mi idemo na operaciju 18.03., stvar nam se trenutno lagano komplicira jer mi je jedan u virozi, a trebamo za utorak nalaze za anesteziologa,hm....

    uglavnom, može li se kod anesteziologa bez nalaza krvne grupe? sa svim ostalim potrebnim nalazima ili mu je to važan podatak za pregled?

  45. #395
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    za anesteziologa nije tolko bitan taj podatak, ali svejedno pitaj ranije.

    ja za malu kad je vadila samo 3. nisam vadila KG,uopće nisu tražili.



    iva sretno i dalje?

  46. #396

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pitati ću

    najradije bi pod stakleno zvono sa njima do operacije,

    a nemamo kuda - doma mi je bolestan muž i jedno dijete

    drugo je zdravo

    tako mi je svejedno je li ovog zdravog ostavila doma ili odvela u vrtić

    svakako je nadrapao - i ja i on vjerojatno

  47. #397
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    iva sretno i dalje?
    ne znam odkud upitnik al trebal je bit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    javi se

  48. #398

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Evo mali je dobro papao je cokolino i malo pudinga,ali danas je totalno apatican nema osmjeha nema govora neraspolozen je i pospan... sutra idemo ujutro doma s obzirom da imamo 1h do bolnice doktor ne zeli riskirat i ostavio nas jw jos jedan dan. Sto se op tice. daju sirup koji ih umiri i roditelji sa sestrom vode dijete do sale.tu se pozdrave i cekaju da op bude gotOva. Bio je u sali nesto vise od 1h... neznam kakva je anest bila mislim da inhalacijska stvarno neznam .... nije mi nitko to rekao.

  49. #399
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    držite se

  50. #400

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Jucer popodne prestao piti.valjda ga uzasno boljelo...jos ne prica bas pa nezna reci da li ga boli ... dali su mu infuziju i cepic za bolove i tad je bilo ok.... prespavao cijelu noc,cekam vizitu i nadam se da cemo doma!

Stranica 8 od 15 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •