Stranica 31 od 49 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1501

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Blueone meni je sad u zadnjem postupku mpo dao estrofeme i andol 100. Nista drugo a u proslom samo injekciju koju sam piknula 6 dnt. E mene zanima zasto sad nista drugo nisam dobila. Spremam se opet u postupak pa da znam dal da ga pitam sta cu dobiti.

  2. #1502
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    blueone gdje si bila u postupku?

  3. #1503
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Oprosti, nisam skuzila, gdje si bila u postupku?

  4. #1504
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Blueone1, čestiram na trudnoći. Koliko tjedana si trudna i koliko imaš godina?

    Di si do sada bila u postupcima osim ovog u MB?

  5. #1505
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Anthony
    - Estrofem je super, a to si dobila.
    - Andol/aspirin...ne znam šta je bolje, ja dobila aspirin (to je za cirkulaciju)
    - i ta injekcija 6dnt ti je taj hcg (hormon)što ćeš isto dobiti.
    Znači sve kao i ja. Pokrivena si,ok mi se čini!
    -savjet-leži nakon transfera 3 sata. Ako ne mozes u bolnici, lezi u autu!
    - lezi doma, ne idi raditi, ne smijes bas sjediti, izbjegavaj sjedenje. Laganini po kuci, ali dosta leži!
    - crinone gel stavljaj, a ne utrogestane
    I think pink!!! Nakon transfera nije vise puno na tebi. Ako je j.st.kvalitetna imas puno sanse. Doći će sve kad treba doći!!

  6. #1506
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    blueone gdje si bila u postupku?
    Ljubljani

  7. #1507
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Blueone1, čestiram na trudnoći. Koliko tjedana si trudna i koliko imaš godina?
    Di si do sada bila u postupcima osim ovog u MB?
    Hvala, samo da bude sve ok!
    24+5 sam, 38 god imam
    U Zgb sam bila prije

  8. #1508
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A gdje?

  9. #1509
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Blueone meni je sad u zadnjem postupku mpo dao estrofeme i andol 100. Nista drugo a u proslom samo injekciju koju sam piknula 6 dnt. E mene zanima zasto sad nista drugo nisam dobila. Spremam se opet u postupak pa da znam dal da ga pitam sta cu dobiti.
    Sad sam skuzila sta si mi htjela reci
    Dobro ti je dao doktor, ali nikad sve zajedno! Dakle sve što ti je davao u dva postupka sad nek ti da zajedno
    -estrofem za endometrij,aspirin za cirkulaciju, injekciju hormona ßhcg 5.dan ciklusa i crinone gel-SVE ZAJEDNO!!! Jer sve je za nešto drugo i moraš biti pokrivena sa svim.

    Ako imaš tanki endometrij uvijek ti mora dati estrofem, aspirin za cirkulaciju je jako bitan, ßhcg isto.

  10. #1510
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    blueone gdje si bila u postupku?
    U ljubljani

  11. #1511
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje?
    Postojna

  12. #1512
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Lol Blueone, tebe fakat drma trudnička rastrešenost.

    A gdje u Zagrebu si bila prije Reša?

  13. #1513
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    blueone a u kojoj klinici u Zgb si bila? pitam zato jer se i u dijelu klinika u HR dobije sličan/isti "tretman" nakon transfera... nazalost ne garantira uspjeh, kao ni lezanje 3h nakon... jednostavno nema dokaza za to

    cestitam ti na trudnoci i hvala na info, s takvim amh+fsh+god je bas lijepo cuti pozitivnu pricu... makar meni osobno ne bi palo na pamet ici tamo u postupak

  14. #1514
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Mojca ti i ja ko papagaji

  15. #1515
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje?
    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Lol Blueone, tebe fakat drma trudnička rastrešenost.

    A gdje u Zagrebu si bila prije Reša?
    Drmala me, više me ne drma, sad sam opet uglavnom svoja. Reš ima amb.u Ljubljani, a na sam postupak ideš u Postojnu

    U Zbg bila na V.Vrhovcu

  16. #1516
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I na VV nisi baš ništa dobila od ranije navedenog?

  17. #1517
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Jesam ali nikad sve zajedno. Kod kojeg dr.si ti Mojca?

  18. #1518
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    blueone, ako te smijem pitati...kako to da ste s tvojom dijagnozom odlučili ići u Lj. nakon VV? nekako mi se čini da se malo ljudi danas odlučuje za odlazak u Slo, nakon promjene zakona...
    Posljednje uređivanje od sushi : 15.08.2014. at 14:05

  19. #1519
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam ja više u postupcima, bila sam u Citu, uspjela iz prvog pokušaja s 39 godina.
    Ali i dalje pratim mpo teme.

  20. #1520
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje?
    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Lol Blueone, tebe fakat drma trudnička rastrešenost.

    A gdje u Zagrebu si bila prije Reša?
    [QUOTE=sushi;2654274]blueone, ako te smijem pitati...kako to da ste s tvojom dijagnozom odlučili ići u Lj. nakon VV? nekako mi se čini da se malo ljudi danas odlučuje za odlazak u Slo, nakon promjene zakona...[/

    Ideš,probaš...čula o njihovoj uspješnosti i osvjedočila se u istinitost

  21. #1521
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    baš gledam web stranice dr kod kojeg si ostvarila trudnoću. nigdje nema podataka o uspješnosti

  22. #1522
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    baš gledam web stranice dr kod kojeg si ostvarila trudnoću. nigdje nema podataka o uspješnosti

  23. #1523
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    "By reviewing the applied treatment, we only found a single exception. A very promising stimulation protocol is in fact represented by the combination of a long acting gonadotropin (corifollitropin alfa) with HP-HMG in a GnRH antagonist regimen. However, prospective studies are necessary to confirm the possible benefit of this approach."

    Management of Poor Responders in IVF: Is There Anything New?

  24. #1524
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    34 god, AMH 8,2 pmol/l, FSH 8,1IU/L. Ako koja kuzi koliko ovo je/nije u skladu sa mojim godinama. I koliko je zapravo lose

  25. #1525
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    estrogen se moze ubaciti na vise nacina, istina da se najcesce koristi antagonist. imala sam dobar link, ali nazalost ga izgubila, ali evo dva primjera. javim se kad nadjem ultimativni link

    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...-ivf-protocol/

    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...nist-protocol/
    Evo iscitala sam cijelu temu ali nisam nasla, mozda mi promaklo, dali je itko imao ovakav protokol i gdje ? Naravno mislim u Hr.

  26. #1526
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    misliš na estrogen priming protokol? ja sam ga imala -)) ali nekako u svojoj režiji.... pitaj što te zanima

  27. #1527
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Da iscitala sam negdje da si imala taj protokol ali neznam zasto zakljucila sam da je to bilo van Hr.
    Pa cini mi se da nije bas nesto sa cime se tu kod nas radi a protokol mi se cini kako bi rekla zanimljiv u najmanju ruku. I cini mi se da bi mogao upaliti bar kod mene. Mozda se varam naravno ali ako krenem privatno i placam onda zelim ici negdje di ce se dati dogovoriti. Zato me zanima koji su dr. spremni na takav vid suradnje. Koji lijekovi se koriste i naravno koliko bi me ti lijekovi kostali.
    Moram si napraviti financijski plan, pripremiti teren i sl. Svjesna sam da to necu dobiti u drz.klinici i da su moja preostala 2 postupka osudjena na pokusavanje sa standardnim protokolima.

  28. #1528
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    pak, čini mi se da je estrogen priming koristio A. na VV, prije odlaska... ako sam dobro shvatila, možda me netko upućen ispravi
    a u privatnim klinikama se primjenjuje, kao jedna od mogućnosti za low-ice
    čini mi se da je bilo zalijepljeno par primjera protokola na ovom topicu...jesi ih uspjela naći?

  29. #1529
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...-ivf-protocol/

    http://www.ivfmd.net/fertility-treat...nist-protocol/
    Nasla sam ova dva.
    Ajde dobro ako se primjenjuje. Citam, citam i svi protokoli su mi isti .
    A. je otisao u privatnike ako sam dobro pohvatala ? Ako znate jos nekoga tko je to uspijesno primjenjivao i da mu se ne dize kosa na glavi ako mu pacijent dodje sa svojim zeljama javite. Nemam ni vremena ni novaca hodocastiti od jednog do drugog, tako da bar malo suzim krug potencijalnih.
    Kadauna kada stignes daj link na svoj protokol, hvala !

  30. #1530
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Pak, od privatnika A. i R. rade s E2 primingom, ali to ti i nije neka mudrost sama koristi prije stimulacije, nije nužno da bude prije antagonist postupka, predtretman estradiolom traje 6-10 dana, koristi se Estrofem 4 mg/dnevno (može 2×2 mg, možeš i 4 mg odjednom).

    Ono što kod low r. sa slabom zalihom zna biti zeznuto je baš antagonist postupak, ili punkcije budu prerano ili folikuli nejednako rastu, ponekad je bolja solucija blaga stimulacija, samo klomifeni, letrozol ili FSH u niskoj dozi (75 IU), no to mpo-ovac treba ocijeniti kada pogleda stanje antralaca prije stimulacije, jer ni sam AMH nije pouzdani indikator i pokazatelj, bitnije je stanje antralaca i ako se ima s čime za raditi, radi se.

  31. #1531
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Hvala ljube, ako je u tome sva mudrost super !
    Antagonist protokol nebi vise nikako. Klomifen nisam nikada probala jer je moj stari dr. na moje pitanje u vezi klomifena odgovorio da to nije za mene. A zasto nemam pojma. Moja najbolja reakcija je uvijek bila u kombinaciji sa decapeptylom i suprefaktom znaci supresijom. E sada kako svasta citam to i nije najsretnija kombinacija trenutno. Ipak se radi o postupcima od prije 7 godina.
    Ono sto je sada bio problem mislim da je upravo prerana punkcija i nejednak rast. U prijasnjim postupcima punkcija mi je uvijek bila od 12-14 d.c. a sada 9.d.c.. Ali dobro to je sada druga prica zasto i kako. I da jos jedan problemcic. Ovulacije su mi od 13-15 d.c. a ciklus mi traje 21-23 dana. I evo tek sada sam od moje gin. uspijela dobiti dabrostone u zamjenu za kontracepciju koju sam trazila . Izgleda da moras doci do samog ruba strpljenja da bi se itko upitao dali mozda ipak znas o cemu pricas.

  32. #1532
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    upravo ovako kako je ljube rekla, nije to neka mudrost, ali mi pošalji na PP svoj mail, imam neke materijale koje ti mogu poslati. Ja sam samo koristila 4 mg estrofema dnevno i to od 21. dana prethodnog ciklusa (ako se ne varam) - sve do uvođenja stimulacije (u mom slučaju puregon). Na taj estrofem su na moj prijedlog pristali jednom Grbavac iz Vinogradske a drugi put Radončić, rekla bih da su istolerirali moj prijedlog, niti može škoditi pa kao neka mi taj estrogen priming. Ja sam dosta čitala o tome i jednostavno odlučila ići s tim. Ono što sam isto radila je bila tromjesečna kura suplemenata kako je hanumica fata napisala............. ja imam sasvim drugi AMH nego ti pak, pa valja i o tome razmisliti (moj je AMH visok i veliki je broj antralaca iako smo godinama blizu rekla bih - napunila nedavno 40), kod tebe vjerujem da bi DHEA-S mogao biti niži pa to provjeri - napravi novi hormonalni status ali kompletni - u slučaju nižeg DHEA-Sa bih posegnula i za tim suplementom, i to je vid pripreme za low respondere ali traje više od 3 mjeseca, kažu bar 4-5 mjeseci ako se ne varam. Pak, sigurna sam da se nisi niti približila nekim drugačijim pristupima za low respondere, tako da vjerujem da sama moraš stvar uzeti u svoje ruke - tvoja inicijativa je ovdje potrebna, iako ne vidim razlog da ti Rijeka ne bi izašla u susret s "tailor made" protokolom, posebno zato što si lowie, ne vjerujem jednostavno... da neće, posebno zato što se Rijeka hvalila da ima vrlo visok postotak trudnoća iz prirodnih ciklusa koji je jedan tamošnjih liječnika navodno doveo do višše od 10% trudnoća..... iako ne znam tko te liječi, jel profesorica ili netko od muških u RI? evo nešto od materijala koje sam ja svojevremno našla: http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&...79189006,d.bGQ

  33. #1533
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Kadauna prirodnjak ne dolzi u obzir vise. Niti jednom nismo dosli do j.s. a odradila sam 4.
    Hormone sam radila neke u 9.mj ali taj ciklus sam imala i cistu i hormoni su radjeni na 1.d.c. tj isti dan kada sam bila na pregledu i dobila. Fsh 10.6 IU/l estradiol 208.10 pmol/L i prolaktin 117.8 mlU/L. moj fsh seta od 9 do 12,9 i to u ovoj godini. Rekli su da je sve ok. Bila sam kod privatnog MPO-vca. DHEA-S sam na svoju ruku vadila u 8.mj i nije nizak 8.11 nmo/L.
    Jedino neznam pa me prosvijetlite koliki bi trebao biti prgesteron ako je doslo do ovulacije. Moj je na 19.d.c bio 22.6 nmol/l i u to u ciklusu u kojem sam par dana prije bila na utz i potvrdjeno je da je do ovulacije doslo. Po bolovima koje imam za vrijeme ovulacije zakasnila sam 1-2 dana najvise sa utz da bi se tocno odredilo na koliko mi puca folikul.
    I po mojoj procijeni nisam samo low nego i slow responder.

  34. #1534
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    pak, a jel znaš kako stojiš s afc i amh?

  35. #1535
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Amh <1,14 pmol/L antralaca je bilo "nesto" prosli mjesec kod prirodnjaka, tako mi je receno.

  36. #1536
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    e kad ja zorom se ne znam izražavati, ustvari Bog zna znam li se inače artikulirati kako spada ma ono pak što sam htjela reći je da ako Rijeka inače se izvježbala - odnosno jedan vaš liječnik - na prirodnjacima i u tome ima navodno zavidne rezultate (oni ih sami hvale), ne vidim ama baš niti jedan razlog zašto ne bi tebi kao (s)low responder išli s tailor made protokolom, s jednom od (poluprovjerenih - jer ne šljaka svaki za sve (s)lowies) stimulacija..... ! Na tebi je da stvar uzmeš skroz u svoje ruke, za početak se ja iskreno ne bih niti zadovoljila s ovakvim standardnim protokolima niti bih se dala otpremiti s "nešto" antralaca u jednom ciklusu. Tvoje je da pitaš i traži konkretan odgovor, tek onda ustvari znaš čime ti raspolažeš. Nadam se da se ne ljutiš zbog ovakve iskrenosti. AMH je nažalost vrlo vrlo vrlo nizak, za pretpostavljati je da ih antralci prate - nažalost, ali to nije razlog za popustiti i ne pokušati još bar jednom odraditi na teret HZZO-a nešto drugačiju stimulaciju. Ostalo bih ja iskreno otvoreno pitala liječnika koliko ima smisla dalje pokušavati s vlastitim stanicama. Pak, zaboravila sam ti godine?

  37. #1537
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Kadauna napisala sam ti poduzu poruku da ti malcice priblizim situaciju dva puta ali mi se obrise jer radim dvije stvari istovremeno pa to potraje i ode sve u nepovrat .
    Vjeruj mi pokusala sam uzeti stvar u svoje ruke ali ne ide to samo tako jednostavno. A ja im jaaako kvarim statistiku za prirodnjake jer nisam u standarnim okvirima. A gle mora svatko po necemu biti poseban. Ja imam posebne diiiiivne cikluse.
    I ne ljutim se ni najmanje, dapace. Zato i jesam tu jer ponekad mislim da sam ja luda pa sve seciram i analiziram ali kada imam osjecaj da sam u pravu i jos uz to imam nazalost dokaz da ne valja ne mogu samo sjediti i cekati.

  38. #1538
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Put u Prag je u planu kao opcija nakon jos bar jedne stimulacije privatno. MM bi odmah da preskocimo sve i na jesen za Prag ali ja ipak imam potrebu jos malo tjerati mak na konac i odraditi ovo na sto imam pravo preko HZZO a pa makar me to kostalo zivaca.
    Neznam kako da vam to objasnim ali ovo je borba izmedju mene i mojih stanica. Ah tesko prihvacam poraz, sta da radim , takva sam.

  39. #1539
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav cure nova sam tu.. vidim ima masu postova.. puuno informacija.. imam 33 gidine.. uredan 28-dnevni ciklus konstantno.. zadnji nalaz Uzv 9 dan ciklusa dobar, jajnici u redu ,s dominantnim folikulom od 17 mm , prima time test nije pokaza ovulaciju. Progesteron 21 dan 4,5... fsh od prije 2 godine 13.1 .. (2010 je bio 7,1) amh vjerojatno smanjen (bar je bio na granici 2009 god) polip u maternici od nekoliko mm,spremam se sad hodocastit u bolnicu za skinit ga. Trebam li se uopce nadati da cu prirodno uspit stvorit bebaca ?

  40. #1540
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Nova sam.. i ne znam jel moji postovi idu odmah ili mora proc neko vrime ?

  41. #1541
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Citiraj stela10 prvotno napisa Vidi poruku
    34 god, AMH 8,2 pmol/l, FSH 8,1IU/L. Ako koja kuzi koliko ovo je/nije u skladu sa mojim godinama. I koliko je zapravo lose
    Itko?

  42. #1542
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    AMH ti je nizak, fsh polako već ide prema gore. Nije najbolja situacija za jednu 34-godisnjakinju.
    Smanjena plodnost prema zalihama js. Kakvo ti je stanje sa antralnim folikulima? Imate li koji dodatni problem vezan uz plodnost? Jeste već bili u postupcima? Kakvi su rezultati bili i prema kojim protokolima? Ako niste bili u postupcima, idite sto prije. Ne gubite vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 17.11.2014. at 14:20

  43. #1543

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ne znam ti reci puno o tome jer sam i sama pocetnik..mogu ti reci samo da je moj AMH 12,5 a imam 35 god i dok je rekao da nije bajno u smislu da nije tak lose ali nije ni dobro..to je negdje na granici ...imas i tablicu kako se te vrijednosti citaju..googlaj.

  44. #1544
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Inesz I Fuksija hvala. Procitala jesam da je ta vrijednost smanjena plodnost, medutim zanimalo me koliko je to atipicno za moje godine. Da, imamo jos problema a to su neprohodni jajovodi I ne bas bajan spermiogram. bila sam u postupku tzv. Polustimuliranom, klomifen+puregon I od 7 folikula samo 2js. Zato sam se I zabrinula I otisla vaditi amh

  45. #1545

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    stela ni ja nisam bas iskusna pricekaj da ti se jave cure s vise iskustva. Ja cu ti napisati svoje iskustvo: moj amh 1,14pmo/l imam 34 god. sve ostalo je uredno ukljucujuci i spermiogram.Meni je postupak uspio iz prve! od 5 folikula 2 stanice 1 zrela, napravili icsi vratili je i eto bingoooo.
    moj savjet ti je da nikako ne gubis vrijeme. Sretno

  46. #1546
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Stigli nalazi hormona 4dc pa očekujem raspravu ljube, bubi, kadauna... i sve druge...

    tsh 1,18 (0,27-40,2)
    prl 412,5 (102-496)
    fsh 22,6 (3,5-12,5)
    lh 5,8 (2,4-12,6)
    estradiol 253,70 (46-607)
    testosteron 0,67 (0,29-1,67)
    shbg 60,2 (24,6-122)
    fai 1,11 (0,297-5,62)

    zadnji nalaz pred 1,5god. AMH 2,4
    FSH krenuo rasti, menga mi traje 2 dana, od trećeg imam samo smeđarenje do petog i onda više ni to... ulazim u lagano u menop... strah me ni izgovoriti...

  47. #1547
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Snekica nis pametnoga ti neznam reci osim .

  48. #1548

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Snekica, meni se ovo cini ok, sto te tocno muci?

  49. #1549
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Sneki, šala mala- trebala si vaditi 2.dc pa bi i FSH bio mrvicu zgodniji.

    A sad za ozbiljno, mene tu više muči visok FSH nego nizak AMH, vrlo je velika vjerojatnost da reakcija na (bilo kakvu) stimulaciju bude losa, tu bi trebalo loviti dobar ciklus, napraviti UZV na početku ciklusa i vidjeti stanje antralaca i ovisno o tome ići ili ne ići dalje, nisam sigurna da li je to moguće ganjati u bolničkom aranžmanu. Stimulacija i nije od neke koristi ako je taj ciklus loš po pitanju antralaca.

  50. #1550
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    bubekice FSH me muči, uvijek je omjer sa LH bio 2-3:1, a sad je skoro 4:1
    ljube, imam feeling da nema smisla ići sa dugim protokolom (od 21dc Decap., od 2dc menopur 4x)... mislila sam da će nalaz biti bolji, neznam, nisam više pametna...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •