Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 495

Tema: Parkići i slatkiši.

  1. #401
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cocolina je bucmasta, puši i voli smoki, i ne sviđa joj se tvoj post.
    A moguće. Ali meni zbilja nije jasno kada mi je to postalo toliko grozno. Koliko je divnih teta i baka u mom djetinjstvu odgovaralo tom opisu.
    Bila sam u Austriji pred koji mjesec pa sam vidjela znakove zabrane pusenja na djecjem igralistu u gradu. I onda jedna mama stoji s vanjske strane ograde i puši dok se dijete unutra igra. To mi je pak apsurdno.

  2. #402
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Meni je oduvijek grozno vidjeti klince uz starce koji puše,pa i njihanje na koljenu ili kad ih voze u kolicima a iza se puši ko iz parnjače

  3. #403
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Prije 2 dana dijete i ja na terasi mini restorana.
    Dijete jede, ja pijem vodu.
    4 decka dosla po gablec, sjeli stol do nas i puše.
    Meni je to uzas.
    Mogli su bilo gdje dalje sjesti, a ne pored trudnice i djeteta.
    Stvarno ne volim dim cigareta.

  4. #404

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Potpisujem cipelicu. Skroz. A o pušačima ne bi. Bogu hvala živim u zemlji u kojoj je zabranjeno pušit na mjestima na kojima se djeca igraju. Najgore mi je bilo kad sam se ja s bebom morala micati od pušača posvuda jer oni očito nisu bili u stanju sjesti se negdje drugdje. Koliko nekulturan moraš bit da se sjedneš i zapališ tako da dim cigarete ide točno u bebu il djecu. I onda se ta djeca moraju tebi micati.

  5. #405
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mogli su bilo gdje dalje sjesti, a ne pored trudnice i djeteta.
    OOOOO Anemona ako sam dobro razumjela cestitam.

  6. #406
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cocolina je bucmasta, puši i voli smoki, i ne sviđa joj se tvoj post.
    vidiš ti si jedna pametna ženska, sve si skužila. i trebala si još dodati, ne voli ljude koji osuđuju.

  7. #407
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš ti si jedna pametna ženska, sve si skužila. i trebala si još dodati, ne voli ljude koji osuđuju.
    Ma nisam ja zadrti antipušač, niti osuđujem pušače. Čak i zapalim cigaretu u nekim prilikama. I zapravo sam se samoj sebi začudila koliko mi je upalo u oči to da roditelji jedu junk i puše na dječjem igralištu. To mi ne ide zajedno, isto kao što bi mi bilo jako čudno da teta u vrtiću zapali dok se djeca igraju u dvorištu, ali mi ne bi smetalo da za stolom do mene zapali poslije s frendicama na kavi. Za pušenje u autu s djecom - e tu stvarno osuđujem jako. To mi je nevjerojatno da ljudi još rade.

    Moj trogodišnjak jako voli razvrstati što je dobro, što je loše, bez neke sive zone. Znam da je to normalno u toj fazi, ali ja mu povremeno napomenem da nije sve crno i bijelo. Tipa čokolada nije zdrava, ali si malo priuštimo poslije obroka ili na izletu.

  8. #408
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ali, čokolada JE zdrava!

  9. #409
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    sve u umjerenim količinama je ok.
    ponekad čovjek si mora ugoditi.
    pušenje je nezdravo, to svi znamo ali ponekad čovjek zapali. barem ja tako.
    ovo generaliziranje, malo punija pa vidi ju jede smoki. e to me izbaci iz cipelica.
    nitko ne zna da li ova žena ima probleme s ovim ili onim, možda jede ispravnu hranu i jbg u parkiću pojede smoki. ponekad.....zastrani.....

    ne treba nikoga osuđivati točka.

  10. #410
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, čokolada JE zdrava!
    Izašlo je neko istraživanje da je zdravo oko kockica tjedno. Tamna čokolada. Šećerne table Milka, Dorina nisu ni toliko.

  11. #411

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Sizifov je posao usaditi djetetu zdrave navike. Osjecam da se borim s vjetrenjacama, a uopce mi se ne da boriti, voljela bih da bude jedbostavno. Kako da mi se dijete ne osjeca outsajderski kad njene dvije frendice vani jedu lisnato s hrenovkom, a ja njoj ponesem domacu strudlu? I tako svaki dan nesto. U 99% slucajeva djeca koja dolaze k nama ili donose ili traze enormne kolicine slatkisa. A toliko 3-godisnjaka s pokvarenim zubima ili bez zuba. Nekad se osjecam jadno jer mi se ne da stalno zandariti nad hranom. Ne razumijem uopce ove roditelje kojih je vecina da uopce ne brinu o prehrani. I imam dojam da im je tesko reci "ne" na djecije prohtjeve. Ja i dalje ne vjerujem. Cak niti ja nisam smjela jesti toliko slatkog, a moji su bili neinformirani ljudi sa sela i to 80.-ih.

  12. #412
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Što je enormna količina slatkiša?
    Ne znam kad sam zadnji put vidjela 3,4 godišnjaka pokvarenih zubi.

    Kod hranjenja vani, postupaš diplomatski. Npr. daš djetetu perec ili štrudlu iz pekare (kod hrenovke u pecivu i ja stavljam granicu), red čokolade, dva keksa ili sličnu količinu onoga što i drugi jedu, da se dijete ne osjeća izolirano, a doma ga hraniš onim što želiš(ako ono hoće i dok hoće)
    Tako je vuk sit i ovce su na broju. Ni jedna hrana nije previše opasna, a ni previše zdrava. Laganini pristup je najbolji.

  13. #413

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Što je enormna količina slatkiša?
    Ne znam kad sam zadnji put vidjela 3,4 godišnjaka pokvarenih zubi.

    Kod hranjenja vani, postupaš diplomatski. Npr. daš djetetu perec ili štrudlu iz pekare (kod hrenovke u pecivu i ja stavljam granicu), red čokolade, dva keksa ili sličnu količinu onoga što i drugi jedu, da se dijete ne osjeća izolirano, a doma ga hraniš onim što želiš(ako ono hoće i dok hoće)
    Tako je vuk sit i ovce su na broju. Ni jedna hrana nije previše opasna, a ni previše zdrava. Laganini pristup je najbolji.
    Primjer enormne kolicine slatkisa je evo primjer jednog trogodisnjaka (koji je bio s nama na rodjendanu) koji je u 10 minuta pojeo vrecicu gumenih bombona, 5 keksa, a zatim jos i nekoliko pez bomboncica (sve to dok mama nije gledala), a da ne kazem da je normalno jeo tortu i pio sok. Decku su popadale gornje jedinice i ima sive zube. Mama nije nesto zabrinuta oko tih slatkisa. Posto su svi zvakali bombone ( a ne vidim smisao bombona na djecijem rodjendanu ako se vec jede torta koja je ionak genericka i slatka + jeftinjak sokovi puni secera), moja cura je isto, iako ja mrzim bombone i to mi je valjd najgori slatkis ikad.

    Da, ok je vani pustiti (mozda, mada osjecam da je i to krivi smjer), ali kad ona nekad pojede doma malo dorucka i onda mi je bas bezveze da pojede cak i taj red cokolade i kekse vani jer doma nije npr.pojela dorucak (hranu).. :/

  14. #414

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Ja sam nazalost imala prilike vidjeti vec dosta njih koji s 3-4 god imaju karijese. Zapravo, samo par prijatelja od moje malene nema karijes (medju njima jedna 4-godisnjakinja koja tamani slatko, ali ima biserne zubice-valjda genetika).

  15. #415
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Amaranth al si ga zabrijala. Daj se opusti.

    Ja imam djecu prijatelja koji tamane slatkiše sve u 16 i nemaju nijedan karijes, a moji skoro da ne jedu slatko pa smo svako malo na kontrolama kod zubara i imaju već nekoliko plombi
    Sretnici su naslijedili moju i muževu slinu koja im dovoljno ne štiti caklinu
    Hbga zato su lijepi, pametni i dobri

    Mislim da se bespotrebno opterećuješ.
    Djeca kojoj si roditelji jako branili slatko, čim ulove priliku za slatkim npr na rođendanima napucaju se ko ludi.znam.takvih primjera koliko hoćeš. U 90% slučajeva prežderavaju se slatkiša ona djeca kojima su uskraćeni.


    I ovo ti piše osoba koja vrlo malo/skoro nimalo konzumira slatkiše, šećere i sl.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.09.2018. at 18:10

  16. #416
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

  17. #417
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Sirius uvijek pravi link stavi

  18. #418
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj je imao dva karijesa u dobi do pet godina,ne jede slatkiše.zubarka je probala liječiti zube,ali kak je alergičar svaki put je dobio dodatnu upalu da se lijek morao vaditi van
    Ali opet nisam za slatkiše,

  19. #419

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Amarath, ja tebe ne kužim. Mislim, kužim te, ali kao što sam ti već napisala- ti si svom djetetu mama i ti ga odgajaš i ovi parkići su samo jedan u nizu primjera oko kojih ti moraš imati izgrađeni stav (ili ćeš ga izgradit putem). Meni se čini da ti ne djeluješ kako bi željela, a imaš i problem s riječi ne - pa onda popustiš, al ti to nije po volji.
    Djeca ne moraju jesti svaki čas niti svaki put kad izađu u park. Pa ne ostaješ 7 sati tamo.
    A ako još nekog vidim u Trešnji da za vrijeme predstave daje djetetu jest, osvanuti ću na naslovnici 24sata :D. Upozoravam vas .
    Ne znam, ja nemam problem s riječi ne, kao što nemam ni problem s tim da kažem ne kad svi kažu da. Ako je to nešto što je meni full bitno.
    Ne možeš mijenjati druge, a na tebi je da osvjestiš što je tebi bitno i protiv kojih vjetrenjača ćeš se borit i u tom duhu, mijenjaš sebe.

  20. #420

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Mislim da se bespotrebno opterećuješ.
    Djeca kojoj si roditelji jako branili slatko, čim ulove priliku za slatkim npr na rođendanima napucaju se ko ludi.znam.takvih primjera koliko hoćeš. U 90% slučajeva prežderavaju se slatkiša ona djeca kojima su uskraćeni.
    X.
    Treba naći mjeru u svemu. Ja recimo kategorički govorim ne na gazirana pića, iako će stariji sad 9. I kad ih i svi piju na nekom festivalu u kvartu, on ih ne pije. I on je ok s tim, ja sam mu objasnila zašto i zbog čega.
    To je meni recimo moj osobni "no go", za sada. Kad vidim klince od 10 godina s limenkom najjeftinijeg energetskog pića u 7 ujutro na putu do škole - smrznem se od muke.
    Isto tako, ako netko dođe kod nas na igru i ponese pakiranje gumenih bombona, ne bi im ostavila cijelo pakiranje, nego svakom dam da si uzmu 3-4-5, ovisno o veličini (nakon ručka) i ostalo spremim.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 09.09.2018. at 08:57

  21. #421

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    S prvim djetetom sam se i ja čudila svijetu. Prestala sam po putu. Spoznala sam da se i drugi čude meni. Bilo bi mi drago da postoji neki općeprihvaćeni stav o količini, mjestu i vremenu kad se jedu slatkiši. Djeci bi bilo lakše a time i roditeljima. Za jedno 200 godina, ako ne bude rata, naše društvo možda postane spremnije za dogovore.. U Francuskoj su zabranili nošenje mobitela u školu. Zamislite kakva bi revolucija nastala da kod nas netko to pomisli zabraniti. Isto je sa slatkišima...

  22. #422
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Izašlo je neko istraživanje da je zdravo oko kockica tjedno. Tamna čokolada. Šećerne table Milka, Dorina nisu ni toliko.
    nek odhebu sa svojim istraživanjima
    uvijek ista priča - meso nezdravo, meso zdravo, žitarice svakako, žitarice nikako, mast ne, margarin da, margarin užas, soja da, soja nikako, sad je čokolada na redu. nezdrava, zdrava dvije kockice tamne na dan, jedna na tjedan, jedna godišnje.
    meni ih je stvarno pun q

  23. #423
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nisam spomenula mliječne proizvode. uglavnom, uvijek se natežu oko valjda svake skupine namirnica i idu iz krajnosti u krajnost, totalno bezveze.

  24. #424

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I još nikad nisam imala klince kod sebe doma, a koji su me pitali da im dam slatkiše. Ako im ja nešto dam, ok, al tražili nisu nikad.
    Svatko ima svoja pravila i dok su kod mene su moja pravila, bez obzira o čemu se radi i nisam nikada imala problema s tim da klinci, koji su bili kod nas, nisu slušali.
    Ti pišeš da roditelji od te druge djece ne znaju reći ne. Bitno je ali za tebe da ti znaš (ako je to nešto što je tebi važno)- kako vani, tako i kod sebe doma, npr. ako ne želiš drugoj djeci davati slatkiše (kao u tvom primjeru).
    Posljednje uređivanje od annie84 : 09.09.2018. at 13:51

  25. #425
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja mislim da nikakva revolucija oko zabrane mobitela u školama ne bi nastala. Samo bi trebao netko dovoljno odlučan da donese takav pravilnik. Moglo bi biti i na nivou škole (nitko im me brani da to stave u statut, pa nije mobitel kulturno dobro).

  26. #426
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nek odhebu sa svojim istraživanjima
    uvijek ista priča - meso nezdravo, meso zdravo, žitarice svakako, žitarice nikako, mast ne, margarin da, margarin užas, soja da, soja nikako, sad je čokolada na redu. nezdrava, zdrava dvije kockice tamne na dan, jedna na tjedan, jedna godišnje.
    meni ih je stvarno pun q

    ali, ali... štakori su imali probavne probleme.

  27. #427
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nek im daju čaj od kamilice ili komorača dok još nisu na no-no listi

  28. #428
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali ne čaj u filter vrećici! Taj nije dobar!

  29. #429
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno


  30. #430

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Ajoj, daleko od toga. Ovo je neka americka fora i americki "znanstvenici"? Pazi, bolest je ako se brines o zdravoj prehrani? Meni je zanimljivo kak se ljudi iscudjavaju ak dijete ne jede slatkise, alip nitko ne radi svene ako dijete ne jede npr voce.
    Meni se samo cini da je postalo standard da djeca jedu malo previse slatkog, to ne znaci da imam neki poremecaj. Posto je moje dijete dio drustva i svakako to drustvo na nju utjece, ne znaci da se ja ne trebam propitkivati jesu li ove navike, norme itd u ovom drustvu dobre za nju.

  31. #431

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Amarath, ja tebe ne kužim. Mislim, kužim te, ali kao što sam ti već napisala- ti si svom djetetu mama i ti ga odgajaš i ovi parkići su samo jedan u nizu primjera oko kojih ti moraš imati izgrađeni stav (ili ćeš ga izgradit putem). Meni se čini da ti ne djeluješ kako bi željela, a imaš i problem s riječi ne - pa onda popustiš, al ti to nije po volji.
    Djeca ne moraju jesti svaki čas niti svaki put kad izađu u park. Pa ne ostaješ 7 sati tamo.
    A ako još nekog vidim u Trešnji da za vrijeme predstave daje djetetu jest, osvanuti ću na naslovnici 24sata :D. Upozoravam vas .
    Ne znam, ja nemam problem s riječi ne, kao što nemam ni problem s tim da kažem ne kad svi kažu da. Ako je to nešto što je meni full bitno.
    Ne možeš mijenjati druge, a na tebi je da osvjestiš što je tebi bitno i protiv kojih vjetrenjača ćeš se borit i u tom duhu, mijenjaš sebe.
    Nemam ni ja problem s "ne", ali vec mi je pun kufer da je to kao neka konstantna borba. Gdje god dodjemo, samo se pojavljuju slatkisi. Ja bih konstantno trebala govoriti ne. Umorna sam od toga vise.

  32. #432
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    AQ, moje prvo dijete je prvi put probalo čokoladu s 4 godine, drugo s 2, a da sam imala treće vjerojatno bi za prvi rođendan klopalo čokoladnu tortu

    kvalitetna prehrana je potrebna, ali ne treba biti isključiv, to sam tek kasnije shvatila.

  33. #433

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    AQ, moje prvo dijete je prvi put probalo čokoladu s 4 godine, drugo s 2, a da sam imala treće vjerojatno bi za prvi rođendan klopalo čokoladnu tortu

    kvalitetna prehrana je potrebna, ali ne treba biti isključiv, to sam tek kasnije shvatila.
    Ne bih zeljela da netko misli da sam neki ekstrem po tom pitanju. Po meni, moje dijete jede dovoljno slatkog. Ja bar jednom tjedno radim po neki kolac, zdravija verzija, ali koristim secer. Pojede keksa, cokolade tu i tamo, za dorucak jede zobene s komadicima cokse. I sve je to jos u granicama normale, po meni cistp dovoljno. Uz voce koje svako dan jede, a koje je isto slatko, unosi dovoljno secera. I onda se zareda 5 dana druzenja, rodjendana, kava s drugom djecom i dodje mi muka. Na primjer, nikad mi nece biti jasno zasto bi ijedan roditelj kupio djetetu gumene bombone? Jos mi je cokolada mila majka pored tih secernih cudesa..

    Btw, moje dijete je za prvi rodjendan i jelo cokoladnu tortu.

  34. #434
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Zakaj se ti moraš pravdati?
    Ak veliš kaj hoćeš to i sprovedeš
    Moje ni jedno dijete nije imalo čokoladnu tortu za prvi ročkas,i nije mi žao.svi troje su imali verziju žganca i to im je već bilo uzbuđenje

  35. #435

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj se ti moraš pravdati?
    Ak veliš kaj hoćeš to i sprovedeš
    Moje ni jedno dijete nije imalo čokoladnu tortu za prvi ročkas,i nije mi žao.svi troje su imali verziju žganca i to im je već bilo uzbuđenje
    Pa ta prva torta ni nije bila neko veliko zlo jer ju tad nije ni zanimala cokolada.

    A ono sto mene muci je kako ce se ona osjecati ako je uvijek jedina koja ne smije koliko i ostali. I to sto uopce ti slatkisi dobivaju takvo pridavanje paznje s moje strane, pa ih se na neki nacin iz njene perspektive velica.

  36. #436
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    AQ,
    O da gumeni bomboni su najveće zlo

  37. #437
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Upravo ta tvoja silna NE u djetetu sigurno bude potajnu želju za tim zabranjenim-slatkim.
    Mogu u potpunosti zamilsit tvoje dijete (nemoj se ljutit) kako na rođendanu di mama nije i ne može bit prisutna tamani nemilice slatko.

    Tako je jedna mala kod nas na roćkasu navalila na napolitanke ja i muž se gledamo hbte da joj ne pozlije, ona nije stala dok nije pojela tu kutiju. Mi zinuli pa ono puno ti je to i tak, a ona.seg.zadovoljno obliže i kaže: Mama mi ne da jest slatko! Diže se.tek tad od stola i ode svojim putem dalje s djecom.
    Mi u šoku bili.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.09.2018. at 23:09

  38. #438
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Malo probaj olabavit sa stavom, nemoj da ti dijete čezne za slatkim zbog tvog inzistiranja.

  39. #439
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Gumeni su najbolji - medeki, zmijice i žabe Često im ukradem. I ne brinem da će se ugušiti ili slomiti zub

    Inace, puna mi je kapa kojekakvih ortoreksicara, stvarno je prava pošast koliko maltretiraju ljude oko pravilne prehrane. Moji smiju jesti sve, pri čemu očekujem da su svladali da se glad ne rješava slatkišima i da sve “nezdravo” treba jesti umjereno (McD, slatkiše, sokove, grickalice,...) U parkice ne nosimo ništa jer mislim da zdravo normalno dijete može bit 2h bez hrane i vode. Eventualno ponesem vodu ako bas traže. Najluđe sto sam vidjela da se dijeli su nedavno bili klipovi kuhanog kukuruza Razne flipseve, smokije, kikice i sl ne brojim, ionako te kalorije potroše pet minuta kasnije....
    Posljednje uređivanje od sillyme : 09.09.2018. at 23:42

  40. #440
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A kak bi se trebao onda osjećati alergičar.ako misliš da nešto ne treba reci ne i idi dalje

  41. #441
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Vidi se da imate malu djecu.
    Kad zagaze u 6. -7. razred, pola ih živi na energetskim pićima i čipsu. I zato se nemojte sramit što je u vašoj kući neprihvatljivo vani trpati svačija sranja u usta, naravno bez zabranjivanja disanja. Al skroz je ok biti dosadan i pilat dijete s time da je brokula hrana, a smoki zezancija.

  42. #442
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja nikog u toj dobi ne znam ko živi na krilima !

  43. #443
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    I nisu, krila su im preskupa. Piju Monster.

  44. #444
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moji su stariji stariji i nitko od njihovih ti ne pije

  45. #445
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su stariji stariji i nitko od njihovih ti ne pije
    što ne znači da drugi ne piju.

  46. #446
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imam "srecu" da mi je lokalni ducan odmah kraj srednje skole. u 16 sati menu srednjoskolaca je vise nego zanimljiv.
    a energetsko pice mislim da kupuje svaki 2-3 u redu.

  47. #447
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    imam "srecu" da mi je lokalni ducan odmah kraj srednje skole. u 16 sati menu srednjoskolaca je vise nego zanimljiv.
    a energetsko pice mislim da kupuje svaki 2-3 u redu.
    Moja kupuje čokoladno mlijeko.
    Iako ne u tvom dućanu...
    Posljednje uređivanje od Cathy : 10.09.2018. at 08:41

  48. #448

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kao što sam već napisala, i ja vidim djecu s energetskim pićima i čipsom u 7 ujutro. Ima ih i oko podneva dosta.

  49. #449

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo ta tvoja silna NE u djetetu sigurno bude potajnu želju za tim zabranjenim-slatkim.
    Mogu u potpunosti zamilsit tvoje dijete (nemoj se ljutit) kako na rođendanu di mama nije i ne može bit prisutna tamani nemilice slatko.

    Tako je jedna mala kod nas na roćkasu navalila na napolitanke ja i muž se gledamo hbte da joj ne pozlije, ona nije stala dok nije pojela tu kutiju. Mi zinuli pa ono puno ti je to i tak, a ona.seg.zadovoljno obliže i kaže: Mama mi ne da jest slatko! Diže se.tek tad od stola i ode svojim putem dalje s djecom.
    Mi u šoku bili.
    Ne vidim da djeca kojoj je sve dopusteno jedu nesto manjle, isto tamane, cak i vise jer kad nema slatkog-traze. Nisam primijetila djeca neopterecenih roditelja imaju neku disciplinu. Tak da mi ta teorija ne drzi vodu. A zasto mislis da je moja zelja protiv slatkog silna? Mislim da je razumna.

    Ma razumijem, ne mozes imati misljenje ako odudara od vecinskog. Odmah dobijes dijagnozu.

  50. #450

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Gumeni su zlo. Dvoje od troje moje djece su alergični na njih. Što stavljalju unutra pitam se..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •