Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 154

Tema: Sakupi ih sve!!! Djeca i marketing

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Sakupi ih sve!!! Djeca i marketing

    Ne znam... možda je ovo za filozofski... dakle, postoji svo more igračaka koje bih dekretom zabranila, a klinci luduju za njima. Kako se nositi s tim, u kojoj mjeri ih dopustiti?

    Što je omjer para i muzike, odnosno cijene i kvalitete igračke, lošiji, to su njima igračke zanimljivije.
    Npr. L.O.L. lutkice. 10 skoro istih, malo različitih lutkica, koje kad kupuješ, ne znaš koju kupuješ (kao kinder jaje), koje u proizvodnji ne koštaju više od 15 kn, koštaju 95 kn... Pa Soy Luna privjesci role, pa psići skriveni u kroasanima...
    Pa ne znam što sve ne, trudim se da ne gleda reklame, ovih par sam zapamtila. I u čemu je fora s onim Skvišijem?
    Pa (misilm Top model) bojanka/bilježnica na sirenu za 79 kn?!?!?

    Osjećam se k'o idiot kad djetetu od 7 godina tupim o marketingu, o odnosu cijene igračke i njene vrijednosti, o tome da su sve te igračke u setovima samo zato da bi namamili djecu da kupuju, jer znaju da djeca žele imati sve.
    A osjećala bi se k'o zadnji luzer da joj to ne kažem... i mislim si, pa gdje mi to živimo, da moramo djecu osim na to da paze u prometu moraju paziti i u dućanima, da znaju prosuditi... umjesto da uživaju u djetinjstvu.

    Gdje je granica?
    Jesam li nemajka kad sam joj rekla da ja ne dajem novce za igračke u koje ne vjerujem? Kad joj kažem da si može kupiti L.O.L. lutkice za svoje novce iz kasice, ali ja za to ne dajem novce.
    Itd...

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Helou . Ogroman dio marketing budžeta ide za tu dobnu skupinu, tu i malo veću. "Vrijednosti" se najbolje najmanjima prodaju, od raznoraznih, pa do aktualnih fizičkih proizvoda. Kud ćeš boljeg pokaznog primjera onog dokumentarca gdje vrtićanci u Americi nisu znali riječi himne, ali jes tko je Ronald McDonald. Gura im se svašta. Ne moraš joj odmah spominjati marketing (neće znat što je to), ali neka to bude uvod u "yeah, right" stav od većine "reklama" i "obećanja" - npr. super je početak krema za bore, Q10 kozmetika... pa lagano s dobi preći na njen dijapazon, pa na političare i tako... na cijeli svemir, nebo je granica (pun intended)) . Ne moraš joj dat lovu za sve što hoće. Kakva nemajka.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.01.2019. at 16:25

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    To zapravo nije problem, to je savršena prilika . Prigrli je.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    To zapravo nije problem, to je savršena prilika . Prigrli je.
    Pa nadam se da jesam.
    Kad smo išle kupiti L.O.L lutkicu (za njene novce) skužila je veliki Harry Potter Lego za 800 kn... pa sam joj objašnjavala i rekla da može imati 8 lutkica ili poštenu igračku i pitala ju što je bolje. (Sreća nije rekla lutkice, jer da je ne znam što bi )
    Onda smo uveli džeparac da bi mogla štedjeti i uvela sam plaćanje njenog rada (ne redovnih kućanskih poslova). Jedno pol sata je otvarala kovrete i slagala neke moje papire i za to je dobila 5 kn i bila je zadovoljna. E, hoće li to potrajati, tko zna...

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    prvo lutkice, a onda skinovi na fortnajtu
    ja sam zla mater koja ne da novac za takve stvari. a on smije potrosit 2x godisnje limitiran iznos iz svog dzeparca

  6. #6
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pritisak marketinga jest velik i jako naporan, ali sam se ja u skoro 19 godina navikla i naučila nositi s tim (više-manje) pa me više ne baca u očaj. Rekla bih da je dobra igračka s kojom se dijete igra. Ako je gluparija od Lune, a u upotrebi je, onda je odlična. Nisam sigurna da je Lego baš nešto puno drugačiji...mi smo za Lego generacijski nostalgično vezani, i istina je da je kvalitetan, ali ipak...nebrojeni Lego setovi skupljaju prašinu po mnogim dječjim sobama, imaju sav popratni marketing, serije ovoga i onoga, nisu daleko od sakupi ih sve...to je danas jednostavno tako. Ne treba pokupovati sve, ali ništa značajno (u smislu odgoja i vrijednosti) se ne dobije niti ako se odbija kupiti išta.
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.01.2019. at 16:46

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    a onda skinovi na fortnajtu
    Što je to?

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    prvo lutkice, a onda skinovi na fortnajtu
    ja sam zla mater koja ne da novac za takve stvari. a on smije potrosit 2x godisnje limitiran iznos iz svog dzeparca
    Baš sam se i ja sjetila V-Bucksa i kako sam na forumu proglašena nemajkom jer ne dam da troši na to.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    pa lagano s dobi preći na njen dijapazon, pa na političare i tako... na cijeli svemir, nebo je granica (pun intended)) .

    Joj, ponekad mislim da joj previše toga pričam... pa joj kažem da o tome ne priča u školi.

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Od televizije ostaviš samo Netflix na kojem nema reklama i onda neće ništa htjeti.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    To je kod nas Nula bodova
    Ponekad kad su im nogometaši i slično iskačame neku lovu za naljepnice,ali daleko od toga skupi ih sve.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.01.2019. at 17:16

  12. #12
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mi se doma sprdamo sa "moraš skupiti sve" i kod nas se to samo na petice odnosi.
    Nikad nismo skupljali sve, od nicega.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sto se tice legica, kod moje bacen novac. Najbolja igracka - papir i olovka. Tj ona ikea ploca. Nema tu objektìvnog... Nicklrodeone i ostalo sto sluzi kao platformu za guranje proizvoda sam makla zbog krijestave sinhronizacije i blesavih girly serijala. Reklame osle kao added bonus. Poslije ti dolazw whatsup nalje itd. Edukacija traje i nuzna je.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.01.2019. at 17:32

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Od televizije ostaviš samo Netflix na kojem nema reklama i onda neće ništa htjeti.
    Eh, tako je dok su mali, a onda u vrtiću i školi vide od drugih....pa slijedi Ja imam a ti nemaš spika

    U nekom trenutku treba iz pustiti da shvate koliko je to bzvz, ali teško to ide prije desete godine. Mi smo nešto popuštali, a dosta toga ipak nismo. Kad potroši cijeli džeparac od 50 kn (mjesečno) na gluparije, pa mu ne daš drugu lovu za pizzu, shvatit će. Ali ne ide to brzo.

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    To su ipak novci koje smo mm i ja zaradili i ne vidim nikakav problem reći djetetu da je nešto skupo i da neću kupit.
    Ako nije skupo nego se samo skuplja veća količina istoga, to isto izbjegavam jer ne podnosim gomilanje stvari po stanu.

    Šta ja znam, meni to nije nikad bio problem-taj marketing. Pa toga će bit sve više i više kako odrastaju. Želim ih naučiti da se ne poistovjećuju sa stvarima, imanjem istoga, foliranjem pred ekipom i zasad mi ide skroz dobro.

    Naš domet je što mali skuplja sličice za album Uefa. al trenira nogomet pa ajde.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se doma sprdamo sa "moraš skupiti sve" i kod nas se to samo na petice odnosi.
    Nikad nismo skupljali sve, od nicega.
    Isto ovako.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ispravak same sebe

    Svidjeli su im se zdravoljupci, kupila sam jednog ja, jednog muž, a oni svojim novcima još možda 2. Sad već prijetim da ću to sve u vreću i za djecu koja nemaju.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    To su ipak novci koje smo mm i ja zaradili i ne vidim nikakav problem reći djetetu da je nešto skupo i da neću kupit.
    Ako nije skupo nego se samo skuplja veća količina istoga, to isto izbjegavam jer ne podnosim gomilanje stvari po stanu.

    Šta ja znam, meni to nije nikad bio problem-taj marketing. Pa toga će bit sve više i više kako odrastaju. Želim ih naučiti da se ne poistovjećuju sa stvarima, imanjem istoga, foliranjem pred ekipom i zasad mi ide skroz dobro.

    Naš domet je što mali skuplja sličice za album Uefa. al trenira nogomet pa ajde.
    Nauči ga kokati

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Zašto?

    Nisam to nikad radila u životu. Neka ga uče vršnjaci.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Što je to?
    Tako i ja, nemam pojma šta je to.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pritisak marketinga jest velik i jako naporan, ali sam se ja u skoro 19 godina navikla i naučila nositi s tim (više-manje) pa me više ne baca u očaj. Rekla bih da je dobra igračka s kojom se dijete igra. Ako je gluparija od Lune, a u upotrebi je, onda je odlična. Nisam sigurna da je Lego baš nešto puno drugačiji...mi smo za Lego generacijski nostalgično vezani, i istina je da je kvalitetan, ali ipak...nebrojeni Lego setovi skupljaju prašinu po mnogim dječjim sobama, imaju sav popratni marketing, serije ovoga i onoga, nisu daleko od sakupi ih sve...to je danas jednostavno tako. Ne treba pokupovati sve, ali ništa značajno (u smislu odgoja i vrijednosti) se ne dobije niti ako se odbija kupiti išta.

    dobro kažeš vertex, dobra igračka je s kojom se dijete igra, bez obzira je li nama u glavi pametna ili glupa.

    Evo ja ću odmah napisati da moja nikad nije 'skupljala sve', a eno joj u sobi puna kutija Schleich životinja.

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A ja sinoć na TV gledam kako otvaraju LOL. Zabavnije mi nego tv-program
    Naručila sam par loptica na ebayu, višestruko su jeftiniji, tko zna hoće li doći kako treba.
    Skupi ih sve, skupi ih sve! Zajedno sa gomilom otpadne plastike iz svake lopte i valjka.
    O Legu ne moram ni pisati, gomile, gomiletine kockica u kutijama. Skupljaju uglavnom prašinu oni koji su izloženi.

    Ne znam, ustvari znam. To je samo plastika. To nam ne treba. Ali...taaako su dobre. Uf, uf. LOL

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Što je to?
    https://skin-tracker.com/fortnite/skins

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bili su bakugani, gormiti, oni neki psici iz dzepa (valjda se tako zvalo).
    ali to skupi ih sve nije ni malo novo. kao sto je rekla vertex ukljucio se i lego u tu politiku. kad se samo sjetim koliko njinjago zmajeva je izaslo? bio je zlatni, bijeli, a cijena boli glava. svake jeseni novi njinjago set. a razlika je meni nevidljiva.
    kad smo mi bili manji slicice su bile glavne. isto je stil slkupi ih sve i potrosi puno love dok ne skupis sve slicice. a album je kao besplatan. je kako nije.
    moji nisu kupovali niti smo im mi kupovali, ali nekako se sve to namnozilo na kraju. jer oni koji dolaze u goste kupe. a zgodno je nes ti dat 15-20 kn za neku vrecicu a dijete presretno kad dodjes s tim.

    I da kako magriz rece kad im to postane glupo predju na skinove. a to je pak posebna politika izvlacenja love. imam stedljivca doma, na granici tartifove skrtosti, ali su se raspameti i izgubi kompas. eto nasli su mu slabu tocku.

    s tim trebamo i mi i oni nuciti zivjeti. s veremenom svi shvatimo.

  25. #25
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ajme bakugani
    pa mu netko donese falši koji ne valja...

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu su LOL $9.89 u onim kuglama. Da saljem?

    I meni se cini da nisu ti skupi ih sve neke nove fore. Sjecam se, uz slicice, figurica Strumpfova, mislim da je i njih proizvodio Schleich. I brda drugih stvari koje smo imali (ili nismo) u djetinjstvu. I autici za $1, Hot Wheels, funkcioniraju slicno ili isto. Vidis koji kupujes, ali nikako da ih kupis sve.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto?

    Nisam to nikad radila u životu. Neka ga uče vršnjaci.
    Lili to da nisi kokala u školi?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.01.2019. at 22:16

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili to da nisi kokala u školi?
    Pa sto je tu toliko cudno? Nisam ni ja, ni jedan jedini put u zivotu, a skupljala sam slicice.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam naucila kokat s najstarijim sinom.
    I evo, mi smo skupljali gormite, i slicice za nogometna prvenstva, i one neke smetlarske igrackice u kantama za smece, tipa smrdljiva carapa ili pjesniv kruh. Ti su mi bili suuuper. I nemam griznju savjesti. Marketing je djelovao i ja se s radoscu sjecam tih smetlarskih.
    A ovom utjecaju marketinga na djecu mi, ne mogu pobjeci. Naravno, da oni pozele svasta, pa malo ispitas sto ce im to i eto sukladno dobi razumiju da im nista od toga ne treba, pa i da nesto od toga samo zele imati. Nekako pretjerano bi mi bilo djecu od 8,9 godina smarati shvacanjem biti i imati. Kupujem ako imam novaca i volja, ako ne, ne kupujem. Zao mi ih bude kad ocigledno imaju manje i zato im se pomalo izruguju. Tu ih pokusavam ohrabrit i osnazit. Moram priznat da mi jedino kasnije zna biti zao sto nisam kupovala... Inace, ja sam jedna teska skrtica. I svjesno se trudim postat rastrosnija, opustenija, slobodnija.

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A sto stvarno ima neki pas u kroasanima? Moj mladji je htio nesto za rodjendan, nije znao dovoljno dobro objasniti sto, pa nije dobio a zvucalo je otprilike ovako.

    Inace - ne da se s 7 godina objasnjavas marketing nego puuuuno ranije. Npr s 4 objasnjavas zasto ne kupujes sve na HK, s 5 zasto ne kupujes sve na Frozen... Neki dan sam objasnjavala mojoj pojam influencera i zasto ne treba vjeroavati da je neka Jomboos zvijezda stvarno odusevljena poklonom za rodjendan (a jos besplatan!) i da za nas ostale nije besplatan nego ga placamo, a on je placen da mi pozelimo platiti. Bas me zanima koja marketinska taktika je iduca na redu za objasnjavanje.

    Ne skupljamo nista. Pa ni UEFA slicice (iako ih je uzicao 50-ak za rockas, kad sam vidjela da ih je 365 rekoh nema sanse). Uspjeli smo skupiti ŽC samo zato što sam se ja prijavila na neki servis razmjene dok sam bila na bolovanju 3 tjedna, inace bi i taj album bio neskupljen... OK, skupili smo set strumfova koji su bili hit neko vrijeme, ali bili su stvarno relativno jeftini i dobro smo se naigrali s njima pa neka.
    Uglavnom nisam bas apsolutno protiv skupi ih sve ali ako cemo vec skupljati da me uvjere da ce se s tim i igrati. I da nije previse novaca. Mog. Njima nedam trositi svoje novce na gluposti Vjerojatno cu promijeniti misljenje za koju godinu kad porastu a vjerojatno i prohtjevi (markirana odjeca je ipak skuplji sport od skupi sve winksice na kiosku za 15kn)

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja kad prolazim kraj Zare i vidim žene kako trpaju odjeću imam osjećaj da isto moraju skupiti sve.
    Konzumerizam počinje u dječjoj dobi i nastavlja se - no ne bih rekla da je tako kod svih. Te sitne gluposti koje djecu vesele kod nas su bile benigne. Nisu skupljali ni kupovali sve kaj su vidjeli na reklamama. Ali neke su im se sviđale i te smo kupovali.
    Na svom uzorku od dvoje djece mogu zakljuciti da je jedno sklono konzumerizmu drugo nije. Za moj pojam oboje su i dalje u granicama normale

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sto je tu toliko cudno? Nisam ni ja, ni jedan jedini put u zivotu, a skupljala sam slicice.
    mi smo zvali puhati
    nije mi baš išlo

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi tapkati.

    Meni je išlo tak tak

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    skupi ih sve nije baš previše diralo moju kći
    ali ja.....
    ja sam uvijek morala imati sve serije
    godinama sam skupljala serije u mc donaldsu (vezane uz disney crtiće)
    bilo je prije 20+ godina serija od 30 malih snoopy-ja
    uspjela sam skupiti samo 24
    10 velikih imam sve
    neću pisati koliko imam serija figurica iz kinder jaja
    to je uglavnom sve prije nego se ona rodila
    njoj smo skupljali svaki drek koji je izašao, ali ona nije bila preluda za tim nego ja, i uglavnom je sve pogubila
    što je ostalo, ona bi pobacala, a meni žao, oni jednorogići mali, oni psići u pelenama što se mjenja boja pelene kad se stavi u vodu...
    slikovnice, cijele serije
    skupi ih sve je palo na jako dobro tlo kad sam ja u pitanju

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Nisam nikad u životu kokala, ni skupljala sličice. Mi smo skupljale salvete i razglednice

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    skupi ih sve nije baš previše diralo moju kći
    ali ja.....
    ja sam uvijek morala imati sve serije
    godinama sam skupljala serije u mc donaldsu (vezane uz disney crtiće)
    bilo je prije 20+ godina serija od 30 malih snoopy-ja
    uspjela sam skupiti samo 24
    10 velikih imam sve
    neću pisati koliko imam serija figurica iz kinder jaja
    to je uglavnom sve prije nego se ona rodila
    njoj smo skupljali svaki drek koji je izašao, ali ona nije bila preluda za tim nego ja, i uglavnom je sve pogubila
    što je ostalo, ona bi pobacala, a meni žao, oni jednorogići mali, oni psići u pelenama što se mjenja boja pelene kad se stavi u vodu...
    slikovnice, cijele serije
    skupi ih sve je palo na jako dobro tlo kad sam ja u pitanju
    Ti si bar iskrena i priznaš za razliku od nekih.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Koja su to unutarnja previranja, Beti. Mrziš otpad, a naručiš ih s neta.

  38. #38
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si bar iskrena i priznaš za razliku od nekih.
    Treba i tako gledati, misliti da svi muljaju i uljepsavaju zivot bas za forum.roda.hr.

    Imali su moji svasta (sad se općenito jedva igraju) jer su poželjeli, jer je bio rodjendan, jer bi gosti donijeli.. Ali iza toga nije nikada bilo, ajmo sad po sve pet shope, ili Ninjaga, ili ganjanja slicica po internetu...
    Osim sto smatram da je to lose i skrta sam.
    Nema ni sad sve skinove na fortnajtu, al mu je otac uplatio neku sicu na ps pa si je onda nesto kupio.
    Imaju igracaka, ali skupljali nismo nikada ništa.
    Cak i od zdravoljubaca imaju samo branka

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Cubana koji je taj Branko povrće?
    Moji imaju 3,išla sam pogledat,to je maximum od skupljanja.

    Ja nisam škrta,al me spašava to što ne podnosim imat po stanu stvari koje se ne koriste i rade mi nered

    Prodisala sam kad sam se rješila njihovih stvari i igračaka iz dječje sobe.
    Nema šanse da više natrpavam, a skupilo se godinama upravo ovako na rođendanima, prigodama raznim i tak.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.01.2019. at 08:32

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kupovala sam ja i njoj i sebi gluposti, ali skupi ih sve - konkretno baš to - mene užasava . Jer to onda postaje "sveta kolekcija" koju ti je "žao bacit", kad već imaš sve. Iako, ne žali ona, ona to daje - ali MM! To je druga priča. Grozim se kad nađe broj nečeg što fali i stavi ga na mjesto, ono.... klaustrofobija me od toga hvata jer znam da to postaje Serijal i Ono što ne izlazi iz stana.

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, moja kad je bila mala - kupili smo joj neke preslatke životinjice Sylvanians family
    https://www.sylvanianfamilies.com/en-uk/

    Naravno da je to završilo u smeću s gomilom ostalih stvari. i nedavno smo bili u Italiji - i žicala me da joj ih kupim (ima 15 godina)

    Nisam baš sve bacila - ima tonu suludih gormit, bakugana i onih karata - to sam čekam kad ću hiti. Njoj sam ostavila nešto little petsa i figurica iz kinder jaja.
    S legićima sam se ja igrala.

    E da, juniorka voli one čaše iz kina - pun ih je kredenc. MM svako malo nešto pohiće

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I dalje ne kužim što je to.
    No nema veze.
    Saznati ću uđe li mi u kuću. Ili pokuša ući.

  44. #44
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nedavno sam razmišljala o tome kako, kad sam ja bila mala, za prigode tipa rođendani i Božić/Nova Godina, dobivali smo baš poklone samo od roditelja, od baka i djeda i sličnih obično su dolazile gaćice i potkošulje, ako imaš sreće neka druga odjeća
    od prijatelja je bilo normalno dobit za rođendan samo npr bojice
    sada se samo za te prigode skupi toliko igračaka, to je kao natjecanje, a di je još svaka teta koja dolazi u posjet jednom-dvaput godišnje
    uz to sve, nije mi nikakav problem reći "ne to ti neću kupit" i nastavit dalje, većinom se (sa četverogodišnjakinjom) reakcija svede na manje ili veće negodovanje koje prođe prije police s jogurtima
    rijetko kad, za nešto baš zapne da o tome nastavi pričat nekoliko dana, onda kupimo, to znači da joj je baš napeto
    uglavnom, pored toliko slabih duša (bake, dide, prabake i ostala popratna rodbina koja ne zna reći ne), ja ostajem zadnja linija obrane

    stariji je u fazi skinova na fortniteu, što je meni prvo bilo još gore bacanje novaca, dok mi jedna mudra forumašica nije ukazala na činjenicu da skinovi ne zauzimaju mjesto u stanu, ne skupljaju prašinu, ne spotičeš se o njih u mraku, ne zagađuju baš nešto ni okoliš

  45. #45
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    E da, juniorka voli one čaše iz kina - pun ih je kredenc. MM svako malo nešto pohiće
    Kakve čaše iz kina?

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    stariji je u fazi skinova na fortniteu, što je meni prvo bilo još gore bacanje novaca, dok mi jedna mudra forumašica nije ukazala na činjenicu da skinovi ne zauzimaju mjesto u stanu, ne skupljaju prašinu, ne spotičeš se o njih u mraku, ne zagađuju baš nešto ni okoliš
    Hahaha
    Moram ovo zapamtiti!

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    stariji je u fazi skinova na fortniteu, što je meni prvo bilo još gore bacanje novaca, dok mi jedna mudra forumašica nije ukazala na činjenicu da skinovi ne zauzimaju mjesto u stanu, ne skupljaju prašinu, ne spotičeš se o njih u mraku, ne zagađuju baš nešto ni okoliš
    koja god da je to rekla i meni je sad bar malo lakse.
    mi smo za rodjendane dobivali od prijatelja bombonjere. a od roditelja valjda sto nam je trebalo. ponekad, rijetko kad, su bile to role, bicikl itd.

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Priznajem da sam se ja navukla na Grimmsove igračke... imamo ih punu kuću... ali one su meni tako lijepe da se jednostavno nisam mogla kontrolirati.
    Ovakve:
    https://www.grimms.eu/en/products/bu...sa-luna?c=1102
    Lijepo su posložene na ogradi od galerije, ponekad ih skinemo, nešto gradimo od njih...

    Pa onda puzzle, ovakvih nekoliko na magnet, i ista ovakva u 3D.
    https://www.grimms.eu/en/products/ma...l?number=91178
    I takav tanagram...

    Pa ovo, to mi je terapija samo takva:
    https://www.grimms.eu/en/products/th.../large-rainbow

    A ovo svi obožavaju...
    https://www.grimms.eu/en/products/le...n?number=43900

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha
    Moram ovo zapamtiti!
    Tako je!

    Moji sinovi su za rođendane obično dobivali - proslavu! Mogli su birati koga zovu i kamo se ide (obično je to bio kvartovski McD u vrtićko doba i nižim razredima OŠ - do 10 ljudi, a kasnije kino u CC1 East i tako do kraja osnovne škole.

  50. #50
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve čaše iz kina?
    oni skupi paketi - mism 40 tak kuna. Plastična čaša s igračkom iz filma i kokice

    Ovo
    https://www.google.hr/search?q=promo...w=1920&bih=919

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •