Stranica 39 od 49 PrviPrvi ... 293738394041 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1901
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Samo citajuci forum vidim da je se kod tebe dogodilo da pobjegne js u prirodnom a evo tu gore isti slucaj kod tane i to 3 puta za redom kod dr. Š.
    Izgleda da nije bas vjest u tome :/
    2014. god. podaci s weba poliklinike Škvorc o postotku trudnoća za IVF/ICSI u prirodnom ciklusu za zene mlađe od 35 godina-18,8% trudnoća uključujući i biokemijske po aspiraciji!
    Jednom riječju-katastrofa!
    http://poliklinika-skvorc.hr/medicin...#1439810642716

  2. #1902
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Inesz jasno je meni sve, em spadam u uskoro 39+, em je dijagnoza kakva je, em prirodnjak ...
    Al jednostavno ludim polako, izazivam Svemir i ignoriram statistiku ...

  3. #1903
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Frixie

    Komentirala sam o uspjehu prirodnjaka radi svih ovdje, jer rijetko se moze vidjeti crno na bijelo koliko su prirodnjaci zapravo postupci s niskom razinom uspješnosti.

  4. #1904
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Frixie

    Komentirala sam o uspjehu prirodnjaka radi svih ovdje, jer rijetko se moze vidjeti crno na bijelo koliko su prirodnjaci zapravo postupci s niskom razinom uspješnosti.
    Ma jasno

  5. #1905

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Nemojte mi zamjeriti, nemam vremena da iscitavam cijelu temu. Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva sa povisenim TSH. Moj TSH je 4,95 na samoj gornjoj granici. Ostali nalazi su mi ok. Da li je neko pio lijekove za snizavanje TSH hormona i koliko dugo je trajala terapija?
    Hvala unrprijed!

  6. #1906

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte mi zamjeriti, nemam vremena da iscitavam cijelu temu. Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva sa povisenim TSH. Moj TSH je 4,95 na samoj gornjoj granici. Ostali nalazi su mi ok. Da li je neko pio lijekove za snizavanje TSH hormona i koliko dugo je trajala terapija?
    Hvala unrprijed!
    Ti si totalno na krivoj temi.
    Ali da, TSH se moze sniziti s lijekovima kao sto je euthyrox koji ti daje ili endokrinolog nakon mozda jos nekih dodatnih pretraga ili za pocetak ti moze i tvoj mpo dr dati dok cekas termin. Za 2-4 tj.bi se vec trebao spustiti. Za dalje ces se sve dogovoriti s dr koliko cesto ga treba kontrolirati.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 14.12.2017. at 08:48

  7. #1907

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    LaraLana, hvala! Bila sam na konsultacijama i moj mpo dr mi je savjetovao pregled kod endokrinologa.
    Izvinite što sam promašila temu!

  8. #1908

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Cure jel ima tko iskustva za blago povišenim estradiolom? Na 3. dan ciklusa je iznosio 291 pmol/l. Čitam da je to previše. Spremam se za pregled kod ginekologa na humanoj reprod. Inače, FSH je iznosio 7,8 a LH 4,9. AMH mi je 6,2 pmoi/l (0,87 ng/L), dosta nisko rekla bi s obzirom na godine (31).
    Neko iskustvo, savjet dobro bi mi došlo ako ima netko.
    Moja borba tek počinje

  9. #1909
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj mimmi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jel ima tko iskustva za blago povišenim estradiolom? Na 3. dan ciklusa je iznosio 291 pmol/l. Čitam da je to previše. Spremam se za pregled kod ginekologa na humanoj reprod. Inače, FSH je iznosio 7,8 a LH 4,9. AMH mi je 6,2 pmoi/l (0,87 ng/L), dosta nisko rekla bi s obzirom na godine (31).
    Neko iskustvo, savjet dobro bi mi došlo ako ima netko.
    Moja borba tek počinje
    ovaj je estradiol još i ok, mene iskreno više sekira niski AMH.

    Koja vam je dijagnoza do sada? Od kada pokušavate ostvariti trudnoću?

    Imaš li i druge nalaze, jesi još što radila? Gdje se liječiš?

  10. #1910

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Radimo na trudnoći oko godinu dana. Sama sam posumnjala na izostanak ovulacije pa sam tražila od doktorice da mi da uputnicu za vaditi hormone. MM je vadio spermiogram i nalaz je azzhospermia. Bila sam kod ginekologice u bolnici na pregledu i kad je pogledala nalaz hormona rekla je da je očito da jajnici još rade, ali da zbog nešto nižeg AMH nemam svaki mjesec ovulaciju. Za spermiogram je rekla da dijagnoza znači smanjenu pokretljivost ali da bi ga trebalo ponoviti još par puta za postavljanje konačne dijagnoze. Napravila mi je taj dan i ultrazvuk i kako je bio 20. dan ciklusa rekla je da sam taj mjesec imala ovulaciju po vidljivom žutom tijelu.
    Također, rekla je da joj rezultat AMH ne odgovara s brojem folikula koje vidi na jajniku preko UZV (samo na jednom ih je bilo 6-7).
    Da skratim, dala mi je uputnice da sakupim nalaze koje još fale (krvna grupa, Rh faktor, Hiv, hepatitis...) i da idem na pregled kod specijaliste humane reprodukcije u KBC Rijeka.
    Po njenom mišljenju, s obzirom na nalaz spermiograma trebat će ili inseminacija ili IVF.
    Umirila me jer je rekla da nalazi uopće nisu loši, da možemo ostati trudni samo nam treba mala njihova pomoć
    Znam da i ovdje na forumu ima jako puno priča sa sretnim završetkom bez obzira na nalaze, pa se nadam da će i moja biti takva

  11. #1911

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Cure kojima je FSH jako visok,kako vasi doktori reagiraju na to?

    Imam osjecaj da moji to ignoriraju,da li ja osobno mogu sta poduzeti da ga snizim?

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  12. #1912

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure kojima je FSH jako visok,kako vasi doktori reagiraju na to?

    Imam osjecaj da moji to ignoriraju,da li ja osobno mogu sta poduzeti da ga snizim?

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Ja imam visok FSH. Odnosno bio je visok jos prije 4 godine kad sam prvi put uopce ga i vadila. 17 tocnije.

    Ostala trudna iz prvog postupka.
    Koliki je tvoj?
    Moj dr je rekao samo da ne vjeruje bas da je toliki jer sam imala dosta antralnih folikula. Sad za ovaj postupak nisam ga ni kontrolirala al sigurno je jos visi. Al evo opet trudnoca i iz ovog pokusaja.

    Gdje si u postupku?
    Mislim da se ne moze sniziti.

  13. #1913

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    mimmi samo naprijed. Ja isto imam AMH nizak...6 i nesto sitno tako kao i ti, u pmol. Al ja sam imala puno visi FSH od tebe i mislim da je to veci problem vec da imas samo nizak AMH.
    Tebi je mozda ovo kad si vadila mrvicu visi FSH jer ti je estradiol malo povisen bio.....a on blokira onda rast FSH hormona. Al opet nizi vec moj.

    Zene s puno nizim AMH ostaju prirodno trudne. Zato hrabro naprijed. Samo nemoj dugo cekati, eto to jedino.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 27.01.2018. at 17:54

  14. #1914

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Mene moj sokira,moj je 65[emoji850],vađen 3 dan od 1 dana menge.

    U postupku sam u Os,imala sam punkciju,4 folikula,ni jedan se nije oplodio,muzev spermiogram je odlican.

    Inace imam 30.god.,da vas ne zbuni godina u nicku

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  15. #1915

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene moj sokira,moj je 65[emoji850],vađen 3 dan od 1 dana menge.

    U postupku sam u Os,imala sam punkciju,4 folikula,ni jedan se nije oplodio,muzev spermiogram je odlican.

    Inace imam 30.god.,da vas ne zbuni godina u nicku

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Da dosta je visok. A kakvi su ti ostali hormoni na taj dan kad si vadila? Sigurno jos LH, ESTRADIOL, AMH.

    Sto ti je biologica rekla za jajne stanice, kakve su?
    Dal je radjen icsi ili klasicni ivf posto je spermiogram dobar?

  16. #1916

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Da dosta je visok. A kakvi su ti ostali hormoni na taj dan kad si vadila? Sigurno jos LH, ESTRADIOL, AMH.

    Sto ti je biologica rekla za jajne stanice, kakve su?
    Dal je radjen icsi ili klasicni ivf posto je spermiogram dobar?
    Estradiol-54
    LH- 21,7
    Progesteron- 0,5,

    Nama do postupka nije ni doslo,tj.do samog transfera jer nakon punkcije(4 folikula) nije doslo do oplodnje.

    Rekla mi je biologica da nisu bas bajni folikuli

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  17. #1917

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Razmisljam da izvadim AMHpa da vidim na cemu sam,sta vi mislite o tome?

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  18. #1918

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Razmisljam da izvadim AMHpa da vidim na cemu sam,sta vi mislite o tome?

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Ovaj estradiol je u pmol ili ng jedinic?
    Vjerojatno je mislila na jajne stanice a ne na folikule! Znaci jajne stanice se nisu oplodile al ne znas koja vrsta oplodnje je radjena?

    Ja ti savjetujem da odes kod nekoga ozbiljnog u Zagreb.
    Kod nekoga u privatnu polikliniku pa da cujes misljenje.

  19. #1919

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj estradiol je u pmol ili ng jedinic?
    Vjerojatno je mislila na jajne stanice a ne na folikule! Znaci jajne stanice se nisu oplodile al ne znas koja vrsta oplodnje je radjena?

    Ja ti savjetujem da odes kod nekoga ozbiljnog u Zagreb.
    Kod nekoga u privatnu polikliniku pa da cujes misljenje.
    Rađen je klasični ivf,bila sam kod Podobnika privatno,po njegovom sve je u redu,tada su mi i nalazi bili okej.

    Odlucili smo se za Os jer nam je to zbog financija/posla/putovanja trenutno jedina opcija.

    I u prirodnom ciklusu imam ovulacije,redovan ciklus i naravno da nisam imala nikakva ocekivanja od prvog pokusaja,ali ovaj fsh me je zbilja uplašio

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  20. #1920

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Rađen je klasični ivf,bila sam kod Podobnika privatno,po njegovom sve je u redu,tada su mi i nalazi bili okej.

    Odlucili smo se za Os jer nam je to zbog financija/posla/putovanja trenutno jedina opcija.

    I u prirodnom ciklusu imam ovulacije,redovan ciklus i naravno da nisam imala nikakva ocekivanja od prvog pokusaja,ali ovaj fsh me je zbilja uplašio

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Estradiol je u pmol jedinici ili????
    A prije koliko vremena si bila kod Podobnika?
    Pa zar je tako skocio FSH ako je bio ok??

    Inace hoce i od stimulacije se povisiti al koliko sam skuzila ovo je bila prva ili??
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 28.01.2018. at 21:14

  21. #1921

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Estradiol je u pmol jedinici ili????
    A prije koliko vremena si bila kod Podobnika?
    Pa zar je tako skocio FSH ako je bio ok??

    Inace hoce i od stimulacije se povisiti al koliko sam skuzila ovo je bila prva ili??
    Estradiol je u pmol jedinici.

    Prije nekih 7 mj.sam bila kod Podobnika.

    Ovo mi je bio prvi postupak

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  22. #1922

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Estradiol je u pmol jedinici.

    Prije nekih 7 mj.sam bila kod Podobnika.

    Ovo mi je bio prvi postupak

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Iskreno nekako mi je to da su prije 7 mj.nalazi bili u redu malo cudno. Nije to sad ono proslo par godina.
    Ja bi ponovila nalaze svakako...fsh, lh, estradiol i amh koji nisi do sad niti vadila.
    Dosta je nizak estradiol.

    Mozes eventualno piti kontracepciju 3 ciklusa pa vidjeti dal se sto promjenilo po pitanju fsh.

    Ako i dalje bude visok onda vrtit prirodne ivf jer sa visokim fsh nije bas pametno ici u stimulaciju jer ona jos vise povisuje fsh.

    To je sto ja znam. Nadam se da ce se mozda od cura jos netko javiti.
    Nisam bas vidjela da cure pisu da su u Osijeku u postupku.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 28.01.2018. at 22:15

  23. #1923

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno nekako mi je to da su prije 7 mj.nalazi bili u redu malo cudno. Nije to sad ono proslo par godina.
    Ja bi ponovila nalaze svakako...fsh, lh, estradiol i amh koji nisi do sad niti vadila.
    Dosta je nizak estradiol.

    Mozes eventualno piti kontracepciju 3 ciklusa pa vidjeti dal se sto promjenilo po pitanju fsh.

    Ako i dalje bude visok onda vrtit prirodne ivf jer sa visokim fsh nije bas pametno ici u stimulaciju jer ona jos vise povisuje fsh.

    To je sto ja znam. Nadam se da ce se mozda od cura jos netko javiti.
    Nisam bas vidjela da cure pisu da su u Osijeku u postupku.
    Sretno
    Hvala,planiram sad popricati sa svojim ginekologom i vidjeti sta on kaze i savjetuje.

    Nejasno mi je zasto nitko ne obraca paznju na tako visok hormon

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  24. #1924
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Obično je i odgovor na stim. lošiji kod višeg FSH.

    Moj je najviši bio 17, al ja sam ga snižavala po savjetima cura s foruma. Smokve u maslinovom ulju na tašte ujutro, izbacila sam ugljikodidrate kad krećem u postupak i reducirala šećer. Ponekad sam znala biti i na pilulama ciklus, dva prije stimulacija da smirim jajnike i da mi FSH nije visok.

    Ovaj tvoj 65 je fakat visok. Izvadi ti ponovno spolne hormone 3/4dc.

  25. #1925

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    I mislila sam ih vaditi,ali mozda ne bas ovaj ciklus,ne znam koliko ce mi nalaz biti realan s obzirom na stimulaciju koju sam uzimala

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  26. #1926

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala,planiram sad popricati sa svojim ginekologom i vidjeti sta on kaze i savjetuje.

    Nejasno mi je zasto nitko ne obraca paznju na tako visok hormon

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Ne zaineteresiranost, ne znanje, ne iskustvo lijecnika.
    Kako sam ti vec i napisala samo ti ponovi nalaze jer mi je ovo malo ne logicno da prije 7 mj.budu ok a da je sada toliko visok fsh. Mozda i neka greska u labu.

  27. #1927

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Idem u cetvrtak pa cu cuti sta kaze

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  28. #1928

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    mimmi samo naprijed. Ja isto imam AMH nizak...6 i nesto sitno tako kao i ti, u pmol. Al ja sam imala puno visi FSH od tebe i mislim da je to veci problem vec da imas samo nizak AMH.
    Tebi je mozda ovo kad si vadila mrvicu visi FSH jer ti je estradiol malo povisen bio.....a on blokira onda rast FSH hormona. Al opet nizi vec moj.

    Zene s puno nizim AMH ostaju prirodno trudne. Zato hrabro naprijed. Samo nemoj dugo cekati, eto to jedino.


    Baš tako draga, AMH nije nikakva prepreka. Samo nam govori koliko imamo još vremena. Dobila sam uputnicu za humanu, samo da prikupim još par nalaza šta nam fali pa ću se naručiti. Ginekologica kod koje sam bila mi je tako preporučila, da kod njih dođem sa svim nalazima tako da odmah mogu odrediti terapiju/postupak.

  29. #1929

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Idem u cetvrtak pa cu cuti sta kaze

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Jesi bila? Sto kaze dr.??

  30. #1930

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi bila? Sto kaze dr.??
    Da,bila sam,njemu taj nalaz nije bitan,kao da ga smatra greskom,jer on i u prirodnom ciklusu preko uzv vidi folikul.
    Ali opet cu naravno ponoviti nalaz.
    Posto su mi jajnici jos dosta uvecani od stimulacije opet moram na kontrolu za mjesec dana,a iduci postupak planira za 5.ili 6.mj.

    Mislim da biologica sad planira ICSI umjesto IVF

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  31. #1931
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    aaatina1979,
    ja bih ponovila FSH, estradiol i LH. imala si visok FSH i visok LH, nizak estradiol. ovakva slika nije ohrabrujuća za tvoje mlade godine. uradila bih i AMH i potražila još jedno stručno mišljenje.

  32. #1932

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Napisali smo joj vec to da ponovi nalaze i svakako da potrazi drugo misljenje.
    Napisala je da zbog financija i blizine nije u mogucnosti ici sad u Zg.kod nekoga.

  33. #1933

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj aaatina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Da,bila sam,njemu taj nalaz nije bitan,kao da ga smatra greskom,jer on i u prirodnom ciklusu preko uzv vidi folikul.
    Ali opet cu naravno ponoviti nalaz.
    Posto su mi jajnici jos dosta uvecani od stimulacije opet moram na kontrolu za mjesec dana,a iduci postupak planira za 5.ili 6.mj.

    Mislim da biologica sad planira ICSI umjesto IVF

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
    Svakako.....javi se i sretno.
    U Zg ima puno privatnih klinika al je tesko bilo koga savjetovati gdje da ides. Bilo bi zgodno otici svakako negdje na konzultacije jos. Kod Podobnika si bila.
    Pa na osnovu toga odluciti gdje bi isla i tko ti se vise svidio da bi u tog dr imala povjerenja.

  34. #1934
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Napisali smo joj vec to da ponovi nalaze i svakako da potrazi drugo misljenje.
    Napisala je da zbog financija i blizine nije u mogucnosti ici sad u Zg.kod nekoga.
    vidjela sam da ste je tako savjetvale, ali čini mi se da nije na odmet još jednom napisati to. ovakva hormonska slika nije za uzeti olako i nadati se da je greška u labu, ili se tješiti da je sve OK.

    ali osijek nije rješenje. na žalost - nije.
    humana u KBC osijek ima jako puno problema, a embriologica je vrlo friška, prošla je obuku ali ima vrlo malo iskustva u samostalnom radu u embriolškom labu.

    možda da traži uputnicu za neku bolnicu u Zg.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 06.02.2018. at 11:29

  35. #1935

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Sada, za sada im je jedina opcija Os zbog posla/putovanja.
    Cini mi se da sam procitala da je u Os dosla raditi biologica iz Vg.
    Tko je to tocno ne znam niti koliko iskustva ima.

    Ne treba odmah dizati paniku. Ovakve reakcije su bile isto i za moj fsh od 17 pa eto me vec u drugoj trudnoci hvala bogu.

  36. #1936

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    aaatina ako je tako planirano za svibanj/lipanj onda sacekaj jos ciklus dva pa izvadi ponono hormone da se sve to malo smiri jer si napisala da su ti i jajnici uvecani.

  37. #1937

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Planiram jos jednom u Os i naravno sve nalaze izvaditi i onda cemo probati privatno u Zg.

    Planiramo stedjeti dok pokusavamo u Os,ali na kraju mislim da cu ionako morati birati izmedu posla i postupaka jer sam sezonac kod privatnika i nece mi sigurno nitko izlaziti u susret radi postupaka

    Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk

  38. #1938

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Lara Lana jako me vesele tvoje dvije trudnoće iz prvog postupka Daju ogromnu nadu!!
    Nego ako te mogu pitati koliko imaš godina i gdje si bila u postupku?
    Ja za početak idem u KBC Rijeka ali ne bi se baš tamo zadržavala, radije bi išla privatno kod Lučingera ili Radončića (ne mogu odlučiti) ali djeluje mi kao bolja opcija nego preko zavoda, nažalost.

  39. #1939

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    mimmi sada imam punih 38 god. s toliko cu i roditi.
    Prva trudnoca je ostvarena s 34 g. a rodila s 35 god.
    U postupku sam bila u Makedoniji.

    Mislim da neces pogrijesiti da odes kod bilo koga od ova dva dr.
    Sretno!

  40. #1940
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Morrigan, bok, ja više nisam u MPO-u al sam naletila da te pozdravim jer vidim da nitko nije- pa da ne ispadnemo nepristojni to ti je zato jer si nova pa ce ti kasnit prvih par postova.
    Imate li još koju dijagnozu? Koliko dugo radite na djetetu? Vidim da si vec nasla temu za popravak JS...sretno!

  41. #1941

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Bok Morrigan, dobro nam došla i još prije otišla na trudnički podforum

    Ja isto imam niži AMH (0,87 ng/l sa 31 godinom), ovaj mjesec počinjem s postupcima. Za početak su planirane inseminacije u prirodnom ciklusu, a ako ne uspiju slijedi IVF.
    I sama sam počela uzimati različite pripravke kako bi povećala kvalitetu jajnih stanica.
    Trenutno uzimam Wheatgrass koji je dobar za revitalizaciju jajnika, Prenatal vitamine, matičnu mliječ da mi malo ojača imunitet. Planiram još uzeti Omega 3 tablete i Coenzym q10 (navodno su optimalne doze od 600mg dnevno, ali kod nas u ljekarnama sam našla samo tablete sa puno manjim dozama (55-60mg) pa bi naručila sa I-herba, jedino me strah da ne platim previsoku carinupa sad i sama dvojim ) Molim cure koje imaju iskustva da ih s nama podijele

    Di si u postupku? Koja vam je još dijagnoza?

    Slobodno pitaj ako te još šta zanima i sretno!

  42. #1942

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Ja sam na liječenju u KBC Rijeka.

    Nama su prvo odredili 4 ciklusa inseminacije, a ukoliko ne uspije onda krećemo i mi sa IVF-om. Po iskustvima cura s foruma nisam baš uvjerena u uspjeh inseminacije i to u prirodnom ciklusu, mislim da je to samo lagano gubljenje vremena prije IVF-a Prvi nalaz spermiograma MM je isto bio nešto lošiji, odnosno slabija pokretljivost, sad čekamo ponovo nalaz da vidimo kakva je konačna situacija.
    Neznam kako je tebi, ali ja nemam svaki mjesec ovulaciju. Moja doktorica mi je čak rekla da je moguće da nemam ovulaciju svaki mjesec zbog niskog AMH, iako tražeći po netu nisam baš našla neku dodatnu informaciju o tome.
    Hvala na savjetu, baš sam našla na I-herbu Coenyzm q10 tablete od 200mg za nekih 100,00 kuna- na taj iznos ne ide carina

  43. #1943

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Morrigan prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Mimmi...zaista se nadam da ćemo i jedna i drugo uskoro na drugi podforum

    Moj liječnik je rekao, da s obzirom na moje nalaze, inseminacija nije dovoljna i odmah me poslao na IVF..
    sad idem na 2 ivf u prirodnom ciklusu...u Petrovoj sam
    kaj se tiče imnuniteta i boostanja janih stanica, već neko vrijeme pijem Prenatal od Twinlaba, Omegu 3, vitamin d, sok od aronije i želatinu.
    Također sam naručila Q 10.. pa ću i njega uzimati...
    Ja naručujem s IHerba, kutijicu po kutijicu, i za sad nisam platila carinu
    Gdje si ti u postupku?
    LP
    Koje tablete Coenzyma q10 naručuješ ako mogu znati? Gledam i vidim da imaju Coenzym q10 veggie capsule i Coenyzm q10 ubiquione, a neznam u čemu je razlika?

  44. #1944

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Evo i ja sam sebi te naručila.

    U svakom slučaju Morrigan javi nam se kako ide, sretno i samo hrabro naprijed do cilja

  45. #1945

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Prvi put sam na forumu,imam 36 gg. visok fsh(40) i amh (0,5) i doktori su me otpisali, bez hormonalne terapije,a o stimulaciji nisu htjeli ni razgovarati.
    Saznala sam da samo tri doktora uspješno riješavaju taj problem:Lučinger,Podobnik i R.Dmitrović(betaplus)
    Bila sam sada i kod bioenergetičara jer sam izgubila menstruaciju i imam nalete vručine i već sam luda od svega,koji mi je savjetovao što moram piti(teins proizvode),otvoreno mi je rekao da mi nikakvi čajevi neće pomoći ali sa ovim proizvodima da ću povratiti menstruaciju i da bi sve trebalo doći u normalu.

  46. #1946
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Taichy,
    Dobro došla na forum!

    Jesam li dobro shvatila da ti netko obećava kako će, ako uzimaš njihove proizvode, sve biti u redu kod tebe, a
    tvoja hormonska slika ukazuje na preuranjenu menopauzu?

  47. #1947

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Dobrodošla Taichy!
    Koliko dugo pokušavaš zatrudniti? Koja vam je dijagnoza? Osim navodne preuranjene menopauze...AMH je u kojoj mjernoj jedinici? Slažem se da ti hormonska slika nije bajna, ali opet ne razumijem zašto bi to bio razlog da vas odbiju za liječenje. Nisam dugo u MPO vodama i nemam iskustva toliko, ali ono što sam shvatila proučavajući po internetu i forumu, a i u razgovoru s liječnicima, kod loše zalihe jajnih stanica nema smisla ići u jake stimulacije, ali ne znači da se u prirodnom ciklusu neće stvoriti jajna stanica i doći do oplodnje. Na kraju krajeva dovoljna je samo jedna. Visok FSH se da smanjiti (pomažu smokve u maslinovom ulju, kapi konopljike,..ima načina), AMH se ne može povećati ali se može utjecati na kvalitetu jajnih stanica što je i bitnije. Sa 36. godina ne vjerujem da je žena prestara da ne može zatrudniti, žene starije od tebe sa niskim AMH ostaju trudne.. Možda treba vremena, ali nije nemoguće. Zato mi nije jasno zašto su vas odbili za liječenje.
    Moja zaliha jajnih stanica isto nije odlična, 0,87ng/l sa 31. godinom, ali po onome što su mi doktori rekli to samo znači da nemam toliko puno vremena koliko bi možda očekivala, ali nije nemoguće. Baš sam danas prošla prvi postupak inseminacije, ovulacija dokazana na UZV, sad se nadam sljedećih 14 dana.. ako i ne uspije, idem ponovo u idućem ciklusu...

  48. #1948

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Drage žene, pozdrav.
    PODRŠKA svima vama jer znam kako se osjećate. Imam 29 godina.
    FSH 23.11
    AMH 3.48 pmo/L
    PROGESTERON 16
    Na desnom jajniku imam endometrioznu cistu koju imam od 2013. a i ona je "neprijatelj"
    Za trudnocu svi hormoni losi i lijecnik mi je rekao da sam za godinu dana u menopauzi a trudnoca...pokusat cemo...
    Krenula sam odmah sa prirodnim stvarima:
    Suhe smokve u maslinovom ulju
    Selen s medom
    Biljni sirup jedne travarice
    Caj od vrkute,marulje, stolisnika
    Maca prah
    Prenatal multivitamine
    Ricinusovo ulje i kukuruzno brasno stavljala na jajnike

    Naravno, treba naci dobrog lijecnika, najbolje mpo-vca i provjeriti spermiogram supruga. (Kod nas taj nalaz uredan)
    Bila sam na stimulaciji Letrozolom i primila Ovitrelle injekciju za pucanje folikula. Da napomenem da je desni jajnik reagirao na stimulaciju i davao js. I sada sam isprepadana trudnica s novim brigama
    Borite se, nema predaje.

  49. #1949

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    26

    Početno

    Evo cure da se i javim sa svojim hormonima, malo me šokirao AMH nisam ocekivala da ce biti tako nizak iako imam 37 god.
    AMH 7,0 pmol/L,
    LH 3,8,
    FSH 8,0,
    ostalo je ok, bar mislim, jedino slobodni testosteron povišen 2,9 (0,7-2,2). Sad moje pitanje je da li se taj testosteron mora i može nekako regulirati ili se ostavi tako kako je?

  50. #1950

    Početno

    Pozdrav drage forumašice!
    Ukratko da vam ispričam svoju priču. Imam 35 god.
    Svi nalazi potpuno uredni OSIM niskog AMH (1.1 pmol/l) i jako lošeg izgleda jajnika (citiram dr. jajnici su vam izgledom jajnika žene od 60 godina).
    Naravno nije doktorica ni htjela pokušati s inseminacijama već odmah ići na aspiracije.
    Prvi ciklus - dođem 3 dan ciklusa, krenemo s klomifenima i ubrzo s menopurima, dođem 8 dan na kontrolu, nema ni jednog folikula, nastavimo do 10og dana i opet kontrola i opet nema folikula. Odustanemo od daljnjeg postupka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •