Stranica 30 od 45 PrviPrvi ... 20282930313240 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1451

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Cao svima! Prvo zelima svima da vam cestitam Novu godinu i da nam se svima ostvare zelje u ovoj godini... Nisam dugo pisala ali redovno citam, mi imamo nameru isto ici u Tursku ali prvo da malo se oporavimo od jedne neuspesne tese ili mikrotese,pojma nemam. Radili smo u Jevremovoj, izgleda da to nije prava mikrotesa. Zanima me kako se vasi muzevi osecaju posle ovog zahvata? Kod nas je proslo blizu dva meseca i cesto oseca bolove u testisima, ponekad i sam rez ga boli. Inace fino se oporavio posle toga.
    Moj muz je drugu microtese radio u septembru, vec za 2,3 dana se oporavio...tako je bilo i prvi put

  2. #1452

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    jeste uspeli?
    Terapija nam nije pomogla, hormoni su bili u referentnim vrednostima, ali se spermatozoidi nisu pojavili u uzorku. Onda smo se konsultovali sa Schlegelom sta da radimo, da li treba jos neka terapija i on je bio cvrstog stava da ako nista do tada nije uspelo (skoro godinu dana terapije) da ne gubimo vreme i novac na nastavak terapije. Predlozio je mTESE, ali da prvo pustimo hormone da se dovedu u normalu i da mu posaljemo rezultate posle minimum mesec dana bez terapije.
    Mi smo sacekali malo vise...oko 3 meseca i onda otisli na mTESE u Istanbul. Srecom bilo je uspesno i dobili smo 9 blastocista koje smo zaledili.

  3. #1453

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Terapija nam nije pomogla, hormoni su bili u referentnim vrednostima, ali se spermatozoidi nisu pojavili u uzorku. Onda smo se konsultovali sa Schlegelom sta da radimo, da li treba jos neka terapija i on je bio cvrstog stava da ako nista do tada nije uspelo (skoro godinu dana terapije) da ne gubimo vreme i novac na nastavak terapije. Predlozio je mTESE, ali da prvo pustimo hormone da se dovedu u normalu i da mu posaljemo rezultate posle minimum mesec dana bez terapije.
    Mi smo sacekali malo vise...oko 3 meseca i onda otisli na mTESE u Istanbul. Srecom bilo je uspesno i dobili smo 9 blastocista koje smo zaledili.
    super, cestitammmmmm
    Jel mozes da nam napises kako je islo kod vas od pocetka, nisam te bas najbolje razumela... Jel Shlegel isto bio za terapiju ili ne? Gde ste radili microtese, koji doktor je radio? Ako ti nije tesko napisi nam kako ste krenuli sve od pocetka

  4. #1454

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav,

    Nazalost evo jos jedan par s azoo ... citam vas neko vrijeme i evo nase price .
    U 4 mj saznajemo pravimo pretrage nakon 2 g pokusavanja...
    Kod mene sve ok , muz azzo ..
    U 6 mj idemo u centar za nepolodnost , muza usmjeravaju kod androloga i obavlja genetske pretrage ( sve ok ) i hormoni ( fsh 19 , test na granici da bude snizen ) ... mikro tesa odradena krajem 11 mj .. s mm su bila jos dvojica kojima su takoder nadeni ..
    10.12 smo isli na razgovor , ja sam za Bozic krenula na hormon stimulaciju , jucer punkcija odradena i sad je sve u labosu i ako bude sve ok u utorak ili sr prijenos zametka ...
    Ja sam 33, mm 37 .. op tesa mesa je bila u Müncenu , mi zivimo nedaleko ... eto mozda nekom dode dobro info ... sve je neizvjesno , ali bar ima malo nadeeee

  5. #1455

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    U azoo problemu smo od davne 2010 godine. Razlog: nepoznat; hormoni te 2010: svi u referentnim vrednostima; kariotip i mikrodelecija: sve ok. Tada nas nisu zanimala deca i resili smo da sve ostavimo po strani dok ne pozelimo prosirenje porodice. 2018. godine su nam se kockice slozile u glavi i krecemo u ozbiljnu borbu. Suprug vadi krv i radi hormone: FSH povisen, LH i test u referentnim vrednostima. Urolog u KCS nam daje terapiju pregnilom (jednom nedeljno 5000 ij, tri meseca). Posto je ipak hormonska terapija u pitanju odlazimo i po drugo misljenje kod endokrinologa, ona nam isto predlaze pregnil (malo veca doza i duzi vremenski period). Nakon 3 meseca nam endomrinolog uvodi i merional zajedno sa pregnilom i nakon 3 meseca rezultata i dalje nema: spermogram 0; FSH 21; LH 11, test u referentnim vrednostima. Sama lekarka nam je rekla da ne gubimo vise vreme i da nadjemo nekog ko radi mTESE.
    Mislim da je jos neko od vas isto na terapiji koja prvo spusti FSH i LH na vrednosti oko 0-1, onda se uvodi merional da bi se podstakli testisi da proizvode spermatozoide.

  6. #1456

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Krenuli smo da trazimo lekara koji ce da uradi operaciju i uzi izbor je pao na 4 ustanove (lekara):
    1. Klinika u SF (Sonja 8444 mislim da si ti bila sa suprugom kod njih)- FNA tehnika, telefonske konsultacije ali ne sa dr nego sa sestrom...ja sa 1001 pitanjem i ona sa sablonskim pitanjima i isto tako sablonskim odgovorima
    2. Cornell NY-kontakt sa dr mailom, savrsena komunikacija, uzimam kontakt i od njgovog ginekologa da se raspitam i za taj deo price
    3. Klinika u Solunu-bili na konsultacijama, savrseno opremljeni, razgovor sa ginekologom i embriologom
    4. Klinika u Istanbulu-konsultacije sa urologom (dr Emre) i ginekologom
    Nakon svih informacija odlucujemo se za Istanbul, jedino smo kod njih imali “sve na jednom mestu” a da ne bidemo u dugovima narednih godina
    Objasnjenje:
    1. Smatrali smo da metoda koja se primenjuje nije toliko bitna “za prvi put”-FNA smo ostavili kao obaveznu opciju ako na operaciji nista ne pronadju (nismo imali ni biopsije, tese...nista ranije)
    2. Sve savrseno-osim cene koja je previsoka, mislim da je oko 45-50k i to samo mTESE i ICSI
    3. Super klinika za probleme zenskog steriliteta, savrseno opremljena i fenomenalno znanje imaju, jedina mana preko koje nismo mogli da predjemo sto nije dosao urolog na konsultacije! Komentar je bio da ce ga videti dan pre operacije...sta je po meni neprihvatljivo, valjda prvo treba da pregleda dokumentaciju i pregleda pacijenta pa odluci da li hoce da operise?!? Ja sam bila kod ginekologa i ponavljam da su za zenski sterilitet fenomenalni.
    4. Urolog je pregledao sve papire, uz pregled testisa, dao svoje misljenje i komentare/ocekivanja.....surova istina bez uvijanja u sareni papir, propracena podacima iz literature. Ginekoloski pregled, plan terapije ukoliko dodjemo kod njih, mail za sve informacije

  7. #1457

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Meni je jedino bio problem sto u Turskoj ne zamrzavaju jc ukoliko ne pronadju nista na operaciji...ali ipak smo odlucili da idemo paralelno pa sta bude. Drugog dana ciklusa krecem sa stimulacijom i pracenjem folikula (kod nas sam taj deo radila), 10 dc odlazimo u Istanbul, pregled ginekologa, nastavak terapije jos 2 dana, isti dan zakazuju mTESE i ako pronadju nesto ja idem na aspiraciju. Naravno, situacija se malo zakomplikuje i suprugu pomeraju operaciju za dva dana...a meni rade aspiraciju posto to ne mogu da odloze. JC zamrzavaju posto tek treba da se uradi operacija, uz napomenu da ako suprugu nista ne pronadju moraju da ih uniste.
    Dva dana kasnije dr Emre i embriolog pronalaze dovoljno spermatozoida u jednom testisu (drugi nisu ni dirali), odledjuju moje jc, oplodnja uspeva kod 14. Ostavljaju ih 5 dana da se razviju do stadijuma blastociste. “Visak” spermatozoida je zaledjen ako zatreba za posle....ako ovo ne uspe... kako je tada zvucalo cudno to visak...posle silnih 0
    Od 14 oplodjenih jc do stadijuma blastociste se razvilo 5, a cetiri su stigle do stadijuma morule. Svih 9 embriona je zaledjeno i cekaju da se vratimo na FET.

  8. #1458

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    super, cestitammmmmm
    Jel mozes da nam napises kako je islo kod vas od pocetka, nisam te bas najbolje razumela... Jel Shlegel isto bio za terapiju ili ne? Gde ste radili microtese, koji doktor je radio? Ako ti nije tesko napisi nam kako ste krenuli sve od pocetka
    probala sam da ti posaljem privatnu por ali ne moze, verovatno nemas jos dovoljan br komentata da bi moglo

  9. #1459

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    E sada, za Schlegela ne znam sta da ti kazem...mi smo vec dosli za rezultatima hormonske terapije...mislim da je ukupno trajala oko 8 meseci...i pitali da li treba da nastavimo na sta je on rekao ne. Pposlednjih mesec dana terapija mu je povecala fsh na 21 pa je dr modifikovala i rekla da nastavimo tako jos tri meseca...ali tu sam ja vec krenula da ubedjujem supruga da prestane. Procitala sam svu mogucu strucnu literaturu na temu azoo i hormonske terapije i stvarno sam shvatila da u njegovom slucaju nema svrhe pokusavati. Ja sam uvek za varijantu da razumne stvari treba probati...cak iako uspe samo kod malog broja ljudi, nikad se ne zna da li ste to bas vi, ali u nekom trenutku trba prihvatIti cinjenice i nastaviti dalje. Posle Schlegelovog komentara i suprug se slozio i prestao sa terapijom.
    E da, kod nas je karakteristicno, i svima je to bilo jako cudno, sto u ejakulatu nema nikakvih...ali bas nikakvih celija. I svi prvo pomisle da je opstruktivna ali posle pregleda shvate da nije. Jedini rezultat imamo iz marta 2011 kada je suprug dao uzorak u klinici za urologiju kada je u izvestaju stajalo u centrifugatu retki progresivno pokretni i nepokretni spermatozioidi. Cak sam htela prosle godine da odem do njih i nadjem zenu koja je radila analizu da je pitam da ponovimo kod nje.
    Izvinjavam se ako sam udavila. Pitajte slobodno sve sto vas zanima. Nadam se da cemo svi imati srece u ovoj nesreci...

  10. #1460

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Nazalost nemam...uclanila sam se da budem podrska ljudima koji se bore. Ja sam kao luda citala sve forume (nase i strane) i trazila neke pozitivne rezultate. Statistika ie generalno ocajna za azoo zato mislim da svima barem malo znaci nesto pozitivno da procitaju. Cak sam nasla i tvoj komentar na Turekovom sajtu kada si rekla da dolazite ponovo (sada se osecak kao totalna ludaca)

  11. #1461

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    https://youtu.be/YhDS7Sncenw
    da li je neko cuo za ovaj proizvod?
    Mislim da ne bi trebali da obracate paznju na ovakve proizvode. Nigde nije naznaceno na cemu se bazira proizvod, navode animalne i humane studije koje nisu nigde publikovane, po meni prodaju zasecerenu vodu.
    Isto vazi za lecenje maticnim celijama...videla sam onaj sajt..mislim da je Kipar. Ljudi ono je sramota za svakoga ko se iole ozbiljno bavi naukom. Nemojte da dozvolite da vam prevaranti uzimaju pare. Jedino istraziva je koje je dovelo do rezultata je u Japanu na experimentalnim zivotinjama, napravljeni su spermatozidi od pluripotentnih celija koji su doveli do fertilizacije...rad je objavljen u Sciencu, ako se dobro secam....to je bilo pre dve godine.
    Japan i Amerika su najvise napredovali u ispitivanju azoo, ali lek i dalje ne postoji, jedina opcija je trzenje spermatozioida i spermatogonija i koriscenje istih za ICSI.

  12. #1462

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost nemam...uclanila sam se da budem podrska ljudima koji se bore. Ja sam kao luda citala sve forume (nase i strane) i trazila neke pozitivne rezultate. Statistika ie generalno ocajna za azoo zato mislim da svima barem malo znaci nesto pozitivno da procitaju. Cak sam nasla i tvoj komentar na Turekovom sajtu kada si rekla da dolazite ponovo (sada se osecak kao totalna ludaca)
    razumem te potpuno i ne treba da se osecas kao ludaca to je sve normalno,a kazi mi ko vam je radio microtese?

  13. #1463

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Dr Emre je radio microtese. Mislim da sada imam dovoljno poruka za pp. Slobodno pitaj ako te jos nesto zanima.

  14. #1464

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    Nazalost evo jos jedan par s azoo ... citam vas neko vrijeme i evo nase price .
    U 4 mj saznajemo pravimo pretrage nakon 2 g pokusavanja...
    Kod mene sve ok , muz azzo ..
    U 6 mj idemo u centar za nepolodnost , muza usmjeravaju kod androloga i obavlja genetske pretrage ( sve ok ) i hormoni ( fsh 19 , test na granici da bude snizen ) ... mikro tesa odradena krajem 11 mj .. s mm su bila jos dvojica kojima su takoder nadeni ..
    10.12 smo isli na razgovor , ja sam za Bozic krenula na hormon stimulaciju , jucer punkcija odradena i sad je sve u labosu i ako bude sve ok u utorak ili sr prijenos zametka ...
    Ja sam 33, mm 37 .. op tesa mesa je bila u Müncenu , mi zivimo nedaleko ... eto mozda nekom dode dobro info ... sve je neizvjesno , ali bar ima malo nadeeee
    a koji doktor je vama radio operaciju?

  15. #1465

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Da li dr Tansel naplacuje pregled drugi dan kad daje terapiju?

  16. #1466

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Da li dr Tansel naplacuje pregled drugi dan kad daje terapiju?
    Ne.

  17. #1467

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    A vi ste sada kod dr u Istanbulu? Kakvi su vam utisci?

  18. #1468

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    A vi ste sada kod dr u Istanbulu? Kakvi su vam utisci?
    Danas smo imali pregled, sutra rezultati i terapiju da nam odredi. Utiske cu napisati sutra. Pozdrav

  19. #1469

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo imali pregled, sutra rezultati i terapiju da nam odredi. Utiske cu napisati sutra. Pozdrav
    Super, jedva cekamo svi da cujemo utiske. Videcu ja da narednih dana napisem tacno koliko je mm koristio koju terapiju i kakvi su rezultati bili.

  20. #1470

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    a koji doktor je vama radio operaciju?
    Dr Trotmann ... Andolog koji suraduje sa klinikom za neplodnost ( Kinderwunsch zovu ovdje ) .. radena mu je mikro tese ( vidim da sam jednom krivo napisala) ... sa mikroskopom za vrijeme op ...

  21. #1471

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    Dr Trotmann ... Andolog koji suraduje sa klinikom za neplodnost ( Kinderwunsch zovu ovdje ) .. radena mu je mikro tese ( vidim da sam jednom krivo napisala) ... sa mikroskopom za vrijeme op ...
    jel imaju sajt da se procita nesto? Neki kontakt?

  22. #1472

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    jel imaju sajt da se procita nesto? Neki kontakt?
    Evo Sonja

    https://www.urologe-androloge.de/de/...trottmann.html

    Sorry, malo sam zbunjena jer smo u procesu trenutno , a dugo sam vas citala i htjela sam podijeliti i pripomoci mozda nekome.
    DR je jako ljubazan , na nas je bas ostavio dobar utisak . Reako je kako stvari stoje i da idemo odmah na mikre tese jer su tu najvece sanse
    i najmanje se ostecuje testis. Reako nam je da se namucio da ih nade ali je uspio .
    Platili smo oko 2400 sve skupa. Relativno se sve brzo odvilo .. Cekali smo mozda mjesec i pol na termin za op.
    Nadeno je za nekoliko pokusaja ... i da imamo tri oplodene jajne staniceeeeeeeeeeeeeee
    danas nam javljeno i u cetvrtak je transfer ! i ovo sve do sad je Bozji prst u svemu s obzirom da znamo kako su to zapravo teske dg ....

  23. #1473

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    jel imaju sajt da se procita nesto? Neki kontakt?
    Ako je u pitanju klinika u Becu, onda oni ne rade mikro tese po dr schlegel-u. Samo imaju neki specijalan mikroskop koji uvelicava tkivo vise puta od nekih klasicnih. U svetu svi sad zovu tu operaciju micro tese,ali princip po dr schlegelu malo njih radi. Dr tensel se obucavao kod njega a msm da sse i dr emre obucavao.

  24. #1474

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je u pitanju klinika u Becu, onda oni ne rade mikro tese po dr schlegel-u. Samo imaju neki specijalan mikroskop koji uvelicava tkivo vise puta od nekih klasicnih. U svetu svi sad zovu tu operaciju micro tese,ali princip po dr schlegelu malo njih radi. Dr tensel se obucavao kod njega a msm da sse i dr emre obucavao.
    Dr Emre je bio na specijalizaciji u SF i NY. Mislim da sam na nekom stranom forumu procitala da je Schlegel preporucio nekog iz Evrope...ali ne se secam koga i gde, bilo je to pre par godina.
    Turek npr. preporucuje urologa iz Londona, dr Ramesy ili tako nesto.
    Meni se iskreno svidelo sto je Emre imao samo reci hvale za Schlegela...za razliku od jednog naseg urologa koji je bio u fazonu...sta on...on ima samo dobar mikroskop. Jeste uvelicanje mikroskopa to koje ima skoro najvecu ulogu u pronalasku, ali ne moze da se ne oda priznanje coveku koji je izmislio metodu!! Posebno treba imati u vidu da on ima najbolji mikroskop specijalno napravljen za Cornell.
    Sinbad kako vama napreduje terapija?

  25. #1475

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Dr Emre je bio na specijalizaciji u SF i NY. Mislim da sam na nekom stranom forumu procitala da je Schlegel preporucio nekog iz Evrope...ali ne se secam koga i gde, bilo je to pre par godina.
    Turek npr. preporucuje urologa iz Londona, dr Ramesy ili tako nesto.
    Meni se iskreno svidelo sto je Emre imao samo reci hvale za Schlegela...za razliku od jednog naseg urologa koji je bio u fazonu...sta on...on ima samo dobar mikroskop. Jeste uvelicanje mikroskopa to koje ima skoro najvecu ulogu u pronalasku, ali ne moze da se ne oda priznanje coveku koji je izmislio metodu!! Posebno treba imati u vidu da on ima najbolji mikroskop specijalno napravljen za Cornell.
    Sinbad kako vama napreduje terapija?
    Krajem januara,zavrsavamo 6 meseci. Hormoni i dalje nisu u referentnim.granicama. idemo tada,vrv ce produziti terapiju.

  26. #1476

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    https://www.urologe-androloge.de/de/...trottmann.html

    Evo vec sam danas poslala bila ali se ne prikazuje jos .. jako pristupacan , otvoren i nista nije obecavao .. dao nam je 30 posto sanse .. mene veseli cinjenica da svi koji su bili taj dan na op sa mojim muzem su izasli sa pronadenim spermicima ...

  27. #1477

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.urologe-androloge.de/de/...trottmann.html

    Evo vec sam danas poslala bila ali se ne prikazuje jos .. jako pristupacan , otvoren i nista nije obecavao .. dao nam je 30 posto sanse .. mene veseli cinjenica da svi koji su bili taj dan na op sa mojim muzem su izasli sa pronadenim spermicima ...
    hvala , a kakvi su vasi hormoni, jeste vi imali neku terapiju?

  28. #1478

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.urologe-androloge.de/de/...trottmann.html

    Evo vec sam danas poslala bila ali se ne prikazuje jos .. jako pristupacan , otvoren i nista nije obecavao .. dao nam je 30 posto sanse .. mene veseli cinjenica da svi koji su bili taj dan na op sa mojim muzem su izasli sa pronadenim spermicima ...
    uf ja ne znam nemacki

  29. #1479

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    ....i da imamo tri oplodene jajne staniceeeeeeeeeeeeeee
    danas nam javljeno i u cetvrtak je transfer ! i ovo sve do sad je Bozji prst u svemu s obzirom da znamo kako su to zapravo teske dg ....
    Jupiiii.... cestitam!!!! Nek je sa srecom

  30. #1480

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Evo naseg izvestaja: na prvom spermogramu pronadjeno 7 spermatida, na drugom 5, ukupno 12. Dr Tansel nam je dao terapiju za 3 meseca, krajem marta imamo zakazanu kontrolu. Fsh i lh su poviseni, inhibin b smanjen. Terapija za 3 meseca 615e, pregled 100e i dva spermograma 85e. Pocetkom februara radimo fsh i lh pa cemo videti sta se desava.
    Pozdrav

  31. #1481

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Jel niste morali ds radite analize? Priznao vam je vase.

  32. #1482

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Priznao je, analize smo radili krajem decembra kod nas.

  33. #1483

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozz borimo se s azo malo manje od 2 god s tim da su svi nalazi uredni ali spermia nigdi ni vidit ni cut al me zanima na temelju cega daju terapije niko mu nije nista spomenia a vidim da su vam velikoj vecini muzevi na terapijama

  34. #1484

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Mozete li mi jos molim vas reci da li vasi muzevi posle tese ili mikrotese moraju raditi preventive radi tumormarkere? Moj muz je bio na pregledu, sve je u redu ali kao jednom godisnje da se to uradi. A ja crkavam od toga. Da li je neko imao slicnu situaciju?

  35. #1485

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Mozete li mi jos molim vas reci da li vasi muzevi posle tese ili mikrotese moraju raditi preventive radi tumormarkere? Moj muz je bio na pregledu, sve je u redu ali kao jednom godisnje da se to uradi. A ja crkavam od toga. Da li je neko imao slicnu situaciju?
    Ja mog planiram u svakom slucaju da nateram da radi svake godine psa i jos neke tumor markere. Prvo sto je imao hormonsku terapiju koja ne znam sta je mogla da poremeti posto je bila agresivna i dugo trajala, drugo nakon mTESE postoji mogucnos pada koncentracije testosterona i skoka FSH posto je fizicki izvadjen deo tkiva koji ima Lajdigove celije koje proizvode testosteron i trece, sto je po meni najvaznije, muskarci sa idiopatskim sterilitetom imaju povecan rizik od razvoja kancere i kardiovaskularnih oboljenja. U svakom slucaju lekar koji vam je to predlozio je po meni super, razume se u problem i nije kao vecina koja odmahuje rukom i kaze da nije nista strasno.

  36. #1486

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Mozete li mi jos molim vas reci da li vasi muzevi posle tese ili mikrotese moraju raditi preventive radi tumormarkere? Moj muz je bio na pregledu, sve je u redu ali kao jednom godisnje da se to uradi. A ja crkavam od toga. Da li je neko imao slicnu situaciju?
    Sto se tice toga,nema pravila. Msm,svakako je bolje da ga tripujes da zdravije zivi. Sto se tice kardiovaskularnih problema,pretpostavlja se zbog snizenog testosterona. Ali to nek kontrolise i nek uzima dopunu i resio je problem. Ako se bude zdravo hranio garantujem ti da nece imati nikakvih problema.

  37. #1487

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala , a kakvi su vasi hormoni, jeste vi imali neku terapiju?
    Hej Sonja ... nismo nikakvu ... fsh visok ( 19 ) i testosteron na granici da bude snizen ( ne sjecam se tocno , ali oko 4 cini mi se ).. odmah nam je predolozio mikro tese i rekao ako ne nade nista da bi pokusao davati testosteron ali nikako ne prije mikro tese ...

  38. #1488

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Hvala Detelina ❤️ Svakako vam javim bilo pozitivno bilo negativno ! I sve ovo do sad je stvarno velika stvar ...

  39. #1489

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Sonja ima i na engleskom u gornjem desnom kutu , a ako ni to ne ide google prevoditelj cijeli tekst

  40. #1490

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    Sonja ima i na engleskom u gornjem desnom kutu , a ako ni to ne ide google prevoditelj cijeli tekst
    Da, da...nasla sam...hvala
    Srecnoooo❤️
    Vi isto niste imali terapiju?

  41. #1491

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj New York prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Sonja ... nismo nikakvu ... fsh visok ( 19 ) i testosteron na granici da bude snizen ( ne sjecam se tocno , ali oko 4 cini mi se ).. odmah nam je predolozio mikro tese i rekao ako ne nade nista da bi pokusao davati testosteron ali nikako ne prije mikro tese ...
    A sto ne nikako pre microtese? Totalno sam zbunjena oko svega ja ipak mislim da je tu najveci faktor sreca

  42. #1492

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    A sto ne nikako pre microtese? Totalno sam zbunjena oko svega ja ipak mislim da je tu najveci faktor sreca
    Nije mu htio nista prije mikro tese davati da ne uzburka jos vise hormone ... tako nam je rekao ..da, nekako imam i ja osjecaj tako ... mora se javiti za 5 mj na kontrolu da mu pregleda hormone ...

  43. #1493

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Ljudi ja se puno izvinjavam, mozda vas smaram. Da li neko zna sta znaci ovo visestruko zadebljane bazalne membrane i peritubularna fibroza. To je nama pisalo posle tese ali dr nam nije rekla sta to znaci. Samo je rekla da nisu pronadjeni spermatozoidi. Hvala vam

  44. #1494

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi ja se puno izvinjavam, mozda vas smaram. Da li neko zna sta znaci ovo visestruko zadebljane bazalne membrane i peritubularna fibroza. To je nama pisalo posle tese ali dr nam nije rekla sta to znaci. Samo je rekla da nisu pronadjeni spermatozoidi. Hvala vam
    U prevodu,fibrozno je tkivo testiaa. Imaju oziljke. Vrv od spustanja testisa u detinjstvu ako je imao.

  45. #1495

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Hej Saky, je li vam se javio tko iz Istanbula, ima li kakvih novosti?

  46. #1496

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Da li neko moze da mi objasni proces oplodnje spermatidama?

  47. #1497

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Danas smo imali trece vidjenje kod Tansela. Trenutno 6 meseci terapije. Rekak mi je da oni rade ROSI. Da je uspesnost kod njih izmedju 10 i 20 posto. Rekao je da bi bilo dobri da nadju spermatozoide,jer su oni specijalizovani za ICSI sa spernatozoidima iz micro tese i kod njih je uspesnost izmedju 60 i 70 posto. To se gleda na zatrudnjivanje,ne na radjane deteta. Prosle nedelje je nasao spermatozoide kod decka sa Fsh 47 i inhibin B 5,ali to nista ne znaci. Svako je slucan za sebe.

  48. #1498
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sinbad,
    na što se odnosi uspješnost od 10 do 20 %?

  49. #1499

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Ja msm na beta. Oni gledaju uspesnost cim zena zatrudni. Dalje ih ne interesuje. Nisam ga bas dobro sve razumeo,ne prica bas engleski ragovetno.(ili ja ne razumem mada msm da ja razumem i pricam ok) Ili je prical u globalu na uspesnost sa spermatidima. Ali znam sigurno da je rekao da je kod njih sa spernatozoidima nadjenim iz micro tese uspesnost 60 do 70 posto.

  50. #1500

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Kakvo je stanje sa hormonima Simbade kod tebe,da li su se popravili?
    Predpostavljam da je bilo sve isto i treci put,pregled ,nalazi i terapija?
    Obzirom na to da je Saky rekla da pre mesec,dva dana nisu jos uvek imali aparat za ROSI predpostavljam da ne prica o njihovoj uspesnosti...svakako je logicno da je mnogo manja uspesnost sa spermatidama nego spermatozoidima.
    Mi sad sledeceg meseca idemo drugi put da nam prepise drugi deo terapije.
    Ninilana vi idete sad krajem meseca ako se ne varam?
    Da li su vama hormoni u ref.vrednostima?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •