Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 105

Tema: Vitamini u trudnoci!

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Vitamini u trudnoci!

    drage moje trudnice ginic mi je prepisao vitamine po imenu NATURE S PLUS GOLDEN YEARS MULTIVITAMINI!

    nebi mi bilo nista cudno da on to nije rekao ovako "ovo su nam neki novi vitamini za trudnice ali jako su dobri"...


    pa nisam ja pokusni kunic da ce na mene isprobavati nove vitamine,ja do sad za njih nisam cula...

    dali ih tko pije ili je bar tko cuo za njih da su dobri???

  2. #2
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Nikad čula za te vitamine...

  3. #3
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    nisam nikad čula za te vitamine, a mislim da ih već imaš dosta na tržištu dosta izbora,pa izaberi nešto što je već provjereno...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Moras znat da ti sve dokotre obilaze razni predstavnici farmaceutski firmi..ja ti mogu konkretno rec da su to medju novijim firmama koje se tek probijajau, a isto tako cu da ja kao farmaceut u trudnoci ne pjem nista niti namjeravam

  5. #5
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    a toliko razlicitih ima ponudenih da ni neznam koje da uzmem...koje su najbolje...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    16

    Početno

    ja upravo htjedoh da nacnem slicnu temu:

    iako generalno protiv tih "pomagaca" ja sam pocela da ih uzimam. mada jedem zdravo i rekla bih, dovoljno, jako se brzo umaram, i osjecam bas onako iscrpljeno, pa rekoh da probam, po savjetu gin. Jednu proslog petka, drugu danas. Oba puta, dobila sam nedugo po uzimanju jake i ceste BH kontrakcije, koje inace imam od 9 nedjelje, povremeno, a u prosloj trudnoci su mi bile ozbiljan neprijatelj protiv kog sam se borila Partusistenom...

    Moj zakljucak je da odustajem od vitaminskog dodatka. Preporuku koju daje rtg uzecu kao podrsku svojoj odluci

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    moj gin mi je isto rekao da njega bombardiraju s novim vitaminima, pila sam Centrum materna, mogu reči da su mi jako rasli nokti kad sam ih pila! Smiješno al istina i bili su jako čvrsti! al da ti pomagači izazivaju jake BH kontrakcije prvi put čujem! i ja sam imala s njima velikih problema i pila sam redovito te vitamine! vidiš, ovo mi je novo al sad sam se zamislila! Ima gdje kakav topić što pospješuje te BH kontrakcije?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    16

    Početno

    draga mkorota1 ja nisam do sada naisla na topik koji bi uspostavljao vezu koju sam ja primijetila. obicno se navode razni fizioloski razlozi. objasnjenje moje doktorice bilo je da su mi slabi krvni sudovi. iskustvo sa prvom trudnocom je, u kombinaciji vitamini, partusisten bilo, pa, gotovo pakleno. ovog, drugog puta, nakon par pokusaja, moje serlokholmovske sklonosti nametnule su mi same zakljucak. zbogom vitamini! opet, mozda sam samo ja u pitanju, ko zna!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    niti ja nisam našla al su me te kontrakcije izluđivale! i ako budem drugi put trudna samo se toga bojim jer me stiskalo od 23 tjedna prvo po 5 puta dnevno a zatim više nisam znala broja kolko ih je bilo dnevno do kraja trudnoće! iskusne trudnice i koje ste našle vezu s nekičim javite se i pišite! meni su inače svi nalazi bili u redu i jednostavno nisu mogli dokučiti zašto je to tako a moj gin ih je osjetio pri pregledu i nije mogao vjerovati, Ctg ih nije očitavao ko trudove, nisam se otvarala a opet su bile tu!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno

    Drage forumasice...

    sto se tice vitamina u prvoj trudnoci sam pila elevit posto su me strasno bolili zubi,femibion do 12 tijedna trudnoce,a onda femibion II do kraja trudnoce i Folsäure 800 sve bi vam ovo preporucila.
    Nije bilo ni vode i naotecenih nogu i ruku i cak mi je doslo dobro sa obzirom koliko sam jako slabo jela,a povracala danonocno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    i ja sam zbunjena oko vitamina, piti ili ne piti?
    planiramo trudnoću pa mi je preporučeno da već počmem piti vitamine sa omega 3 i 6 + folnu kiselinu. Sada se pitam da li je to neophodno i da li ste i vi pile??

  12. #12
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    folna se preporuča svakako, u prvom tromjesečju T a i ženama koje planiraju zatrudnit...a vitamini ti ne mogu naškodit. Ja sam isto pila (prije T) malo da si ojačam organizam jer ne jedem toliko kvalitetno i raznovrsno koliko bi trebalo. Ali eto sad u T sam prestala, po savjetu svoje dok. opće medicine (a bila sam pčela piti Centrum materna dok me ona nije upozorila da mi je bolje ne piti)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja pijem Prenatal od Twinlaba, ali jednu tu i tamo, kad se sjetim. Ne opterećujem se oko toga. Vjerujem da ne može naškoditi, a sumnjam da bu nešto ekstra pomoglo

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ne opterećujem se oko toga. Vjerujem da ne može naškoditi, a sumnjam da bu nešto ekstra pomoglo
    Ovo potpisujem..s tim da svima koji me pitaju kazem da naravno redovito pijem jel nemrem trpit pametovanje i napade izazvane farmaceutskim ispiranjem mozga.
    Posljednje uređivanje od draga : 06.08.2010. at 19:50

  15. #15
    Elluna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj draga prvotno napisa Vidi poruku
    ..s tim da svima koji me pitaju kazem da naravno redovito pijem jel nemrem trpit pametovanje i napade izazvane farmaceutskim ispiranjem mozga.
    Isto, ali ih već odavno ne pijem.
    Samo su mi nenormalno podigli apetit... mogu ja i bez toga...

  16. #16
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Ja sam se na zadnjem pregledu usudila reći da ne pijem jer mi je zlo od vitamina tj teško mi sjedaju na želudac i onda se cijeli dan grčim i u komi sam.

    Naravno da sam dobila jezikovu juhu
    I još mi dr u nalaz napisala podcrtano što sve moram piti i of kors ne od bilo kojeg proizvođača nego od onog s njezine promo majice koju je imala na sebi!

    p.s-ja i MM smo obrtnici i izrađujemo promo materijal tak da takve stvari odmah primjetim

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Jadno..sta drugo reci..
    Ali to je valjda trziste danas..

    Inace firma u kojoj radim dijeli zgradu s jednom veeelikom farmaceutskom tvrtkom i jako dobro znam sta sve doktori dobijaju kao "mali znak paznje"..

  18. #18
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    da doktori, a farmaceuti su pravi pravcati trgovci....

  19. #19
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Meni je moj rekao da sama odaberem neke koji mi najviše pašu...

    I još mi je naglasio da to nisu antibiotici i da ih ne moram piti svaki dan - da ih uzimam po potrebi, po principu ako sam jela dovoljno i voća i povrća taj dan mi ne treba vitamin, a ako nisam baš najzdravije jela, uzmem vitamin... tako da meni ona bočica od 120 kom evo traje već 6 mjeseci... (NW prenatal)

  20. #20
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Tak i ja radim.
    Pošto sam doma,kuham svaki dan i pazim da klopam zdravo.
    Kad mi se želudac ne buni zveknem vitaminčić i to pogotovo ako imam neku veću aktivnost u danu i znam da ću jesti s nogu.

    Jedino u ćemu sam redovita je Omega 3.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    meni su grozno padali ti vitamini na zeludac i imala bih i zgaravic od njih pa sam ih prestala piti, inace sam pila od TL Prenatal i te pilule su konjske, ja bih izrezala na 3 djela pa polila i ono zeludac koma, tako da fino svaki dan kuham voce i povrce, riba i to je to, Gin mi je rekao kad sam rekla da ih ne uzimam, da je to vec neki standad da se trudnicama pripisuju vitamini, ali ako ne pasu, vise stete nego koristi

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    81

    Početno

    trudnice trebam savjet ako netko zna.Uzimala sam od početka trudnoće prenatal natural welth ali mi je izazivap mučnine i teško padao na želudac pa sam sad kupila Centravit prenatal od Dietpharma koji sadrži i omega masne kiseline ali ima manje željeza nego ovaj prvi pa sad neznam koji je bolji za pit...ima li tko da savjetuje iz svog iskustva..pls help...

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    hmm....nakon dugo razmišljanja ipak sam se odlučila kupiti vitamine, Prenatal od Natural Wealth-a, iako se trudim jesti zdravo, dosta povrća i voća ipak se dogodi da na poslu jedem gluposti.
    meni tablete ne rade probleme, ali ju obavezno popijem nakon doručka nikako na prazan želudac, iako je moguće da su ti smetale zbog rane trudnoće (mučnina)....bar je meni onda sve smetalo

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj More Snova prvotno napisa Vidi poruku
    trudnice trebam savjet ako netko zna.Uzimala sam od početka trudnoće prenatal natural welth ali mi je izazivap mučnine i teško padao na želudac pa sam sad kupila Centravit prenatal od Dietpharma koji sadrži i omega masne kiseline ali ima manje željeza nego ovaj prvi pa sad neznam koji je bolji za pit...ima li tko da savjetuje iz svog iskustva..pls help...
    ja imam apsolutno identično iskustvo, od prvog sam imala mučnine i čim sam ga prestala piti prestale su i mučnine, možad je to bilo i slučajo ali tvoj post me podsjetio na to , sad pijem ovu kombinaciju od Dietpharma na 34+4 smo i nalazi su ok - prihvatljivi

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Evo da malo podignem topic...
    Naime trudna sam 21 tjedan i do sada sam uzimala jedino vitamine Elevit. Međutim, sad na zadnjoj kontroli kod svog socijalnog ginekologa dobila sam hrpu novih (Omega 3 natal, Vitamic C šumeći, Kalcij Magnezij Citrat -tekući i naravno Elevit i dalje) pa me zanima jel to OK?! Nije li možda malo previše??
    Nedavno sam bila i kod doktora Kosa u Viliju i pitao me što uzimam od vitamina, ja mu rekla samo Elevit i pitala jel treba još što on je rekao NE.
    Ni na internetu nisam uspjela naći da trudnice uzimaju toliko toga. Kaj vi mislite??

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    27

    Početno

    Ja otpočetka uzmimam twinlabov prenatal. Vrlo je ok, ima sve potrebne vitamine i minerale

  27. #27
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nana-banana, i ja uzimam samo Elevit, isto sam 21 tj. Posto on nema omega 3 pitala sam ginekologicu dal da uzimam jos i to uz Elevit posebno u drugom tromjesjecju kad je bitno. Ona kaze ne, ovo je dovoljno. Za kontrakcije ide magnezij, meni je Donat mg dovoljan. Ima magnezija, sprecava zatvor i jos mi rijesi zgaravicu. Ko ga je smislio zasluzuje Nobelovu nagradu.
    Ako jedes dovoljno zdravo mislim da ti stvarno ne treba cijela ta paleta vitamina.

  28. #28
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    I ja pijem Elevit,istina ne svaki dan..
    Ali namjeravam piti Omegu.Čak razmišljam da je počnem već sada piti,ako ne,svakako u trećem tromjesječju.

    nana_banana,nekako mi se čini da si dobila puno toga previše..
    Ja bih se oslonila na ono što ti je dr.Kos rekao..

  29. #29
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Meni osobno je draga firma KAL i za vrijeme trudnoće sam pila njihove vitamine i minerale (mješavinu) za trudnice.

    Nikakvih problema sa želucom nisam zbog njih imala.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    nana_banana,nekako mi se čini da si dobila puno toga previše..
    Ja bih se oslonila na ono što ti je dr.Kos rekao..[/QUOTE]

    I meni se čini da je to ipak malo previše. A o cijenama da ne govorim. Kad mi je teta u ljekarni rekla cifru samo što se nisam srušila.
    Ah što je tu je. Sad kad sam već to uzela izgurat ću do kraja, a kasnije ostajem samo na Elevitu i na Omegi jer mi je to fakat fino za papati.

  31. #31
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja pijem Elevit super mi je,al za grčeve pijem dodatni šumeći Magnezij,za krvarenje desni šumeći C vitamin i na svoju ruku pijem šumeći kalcij jer imam osjecaj da ce mi svi zubi poispadat van nemogu jesti koliko me zubi bole,a od kalcija mi je bolje.Svaki tjedan jednu šumecu i puno mi je bolje

  32. #32
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    za grčeve magnezij 300.super je.a centravit prenatal vitamini-meni i još nekim curama naticali prsti dok smo pili.i prestala sam.jedem dosta voča i povrča. i uzmem magnezij po potrebi jer dobijem jake grčeve u listovima,pa kad uzimam magnezij prestane.i spasi me.

  33. #33
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    ja koristim pregnital sa omega 3 i 6 i sve ok, nikakvi problemi, čak ni nisam uopće natećena, a već u 38 tt, tako da sam zadovoljna...... a sad počela uzimat magnezij zbog kontrakcija, a i već sam malo duže otvorena po prst..... a znam popiti i one šumeće tablete

  34. #34
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ako se zdravo i raznoliko hranite nisu vam potrebni dodatni vitaminu u tabletama, razmislite i o tome.

    Citiraj katarinam prvotno napisa Vidi poruku
    a sad počela uzimat magnezij zbog kontrakcija, a i već sam malo duže otvorena po prst..... a znam popiti i one šumeće tablete
    Ne znam da li ovaj magnezij pijes na preporuku lijecnika ili si to uzela na svoju ruku, ali magnezij se ne preporucuje u zadnjim tjednima trudnoce upravo zato sto opusta misice i tako moze utjecati negativno na trudove.

  35. #35
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se zdravo i raznoliko hranite nisu vam potrebni dodatni vitaminu u tabletama, razmislite i o tome.
    Kažem ja prijateljici da u drugoj trudnoći nisam ništa od tih pripravaka koristila, a ona meni:"Pa kako si se usudila?!"
    Eto kako se farmaceutska industrija obogaćuje na našoj brizi za dječicu.

  36. #36
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Moja malenkost je uzimala vitaminski-mineralni preparat od već spomenutog KAL-a zato jer nisam mogla jesti,

    iz specifičnih razloga.

  37. #37
    jasa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Na pocetku trudnoce sam pila vitamine (tablete) i kad sam par puta uspjela promasiti dnevnu dozu (koju sam si sama odredila da je pola njihove preporucene) sam shvatila da mi je vecina mucnina upravo od tih vitamina. Otisla do ljekarne i kupila si neki biljni tonik sa zeljezom i vitaminima. To sad pijem kad se sjetim i nema vise mucnina (vec mjesecima). Inace, da nisam koji mjesec prije trudnoce imala vecih problema s manjkom zeljeza mislim da nikakve vitamine ne bih pila.

  38. #38
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se zdravo i raznoliko hranite nisu vam potrebni dodatni vitaminu u tabletama, razmislite i o tome.


    Ne znam da li ovaj magnezij pijes na preporuku lijecnika ili si to uzela na svoju ruku, ali magnezij se ne preporucuje u zadnjim tjednima trudnoce upravo zato sto opusta misice i tako moze utjecati negativno na trudove.
    pod obavezno mi je propisala moja ginek. na svoju ruku nebi nikako uzimala.

  39. #39
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jasa prvotno napisa Vidi poruku
    Na pocetku trudnoce sam pila vitamine (tablete) i kad sam par puta uspjela promasiti dnevnu dozu (koju sam si sama odredila da je pola njihove preporucene) sam shvatila da mi je vecina mucnina upravo od tih vitamina. Otisla do ljekarne i kupila si neki biljni tonik sa zeljezom i vitaminima. To sad pijem kad se sjetim i nema vise mucnina (vec mjesecima). Inace, da nisam koji mjesec prije trudnoce imala vecih problema s manjkom zeljeza mislim da nikakve vitamine ne bih pila.
    Jesi to mozda pila Prenatal od Natural Wealtha? On je poznat po takvim nuspojavama, i ja sam ih imala pa sam ga brzo izbacila.

  40. #40
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    hm, ja sam baš skeptična glede tih raznoraznih vitaminčića i pilula.
    pila sam od NW prenatal i neću nikad više, nisam imala nikakve nuspojave osim što sam pojačano jela ali mislim da ako nam je prehrana inače uravnotežena da nema potrebe za nekakvim laboratorijskim dodacima. i još mislim da su to mehanizmi izvlačenja love na račun mama koje naravno u strahu kupuju sve i sva...

  41. #41
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi to mozda pila Prenatal od Natural Wealtha? On je poznat po takvim nuspojavama, i ja sam ih imala pa sam ga brzo izbacila.
    ja sam neko vrime pila bas ove vitamine, i bas mi je nekao bilo muka od njih. rekla sam to i mom ginekologu pa sam ih promjenila. nisu mi bili bas naj naj

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Uzimala samo folnu kiselinu, i kasnije Magnezijum, ali to po uputstvu doktora.
    Kad sam ga pitala za trudničke vitamine rekao mi je da nema nikakve potrebe za tim (gunđao je: zdrave žene, zdrave trudnice, a samo bi neke tablete gutale ). Kontrolisala sam krvnu sliku 3-4 puta u trudnoći, Fe i hemoglobin su pred kraj bili na donjoj granici, dr je rekao da je to sve normalno.

  43. #43
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam u prosloj trudnoci pila one h** sokice - to mi je najmanje tesko padalo na zeludac, ali mi je tesko padalo na novcanik pa bas nisam bila redovita. Ovaj put sam kupila nw folnu i ugodno se iznenadila kako su male tabletice - prosli puta sam pila neke ogromne, i to mi je bas koma kad uz mucnine jos moras gutati nesto takvo sto mi i na normalan zeludaci izaziva nagon za povracanje.

    Pa sad pitanje - da li ove nw prenatal su isto neke male tabletice ili ogromne? Ak su velike onda ih necu piti, ako su male mozda bih probala ovaj put s njima... Ili netko ima za preporuciti neke druge da su male tabletice? Ja se na zalost lose hranim jer sam na poslu cijeli dan i nemam bas neki izbor zdrave hrane pri ruci a navecer sam toliko umorna da pojedem bilosto samo da je gotovo za 15 minuta...

    Eh, da - je li netko probao tu nw omegu za trudnice? Kakve su te tablete?

  44. #44
    dragoness avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    ja se isto bila opskrbila razno raznim pripravcima. jedne je trebalo piti 4 x dnevno, pa odustala, od drugih sa, da prostite, prdila nenormalno, pa sam prestala pit, od trećih mi opet nekaj nije bilo dobro.... oduistala od svega - sada pijem željezo ujutro i navečer ca-mg citrat (u boci, kao mlijeko izgleda) i to je sve. ostalo je bačenih parsto kn.

  45. #45
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam pila folnu prvih 2-3 mjeseca, ne bas svaki dan, ali recimo 4 puta u sedmici. Od tada NW Prenatal, takodjer ne svakodnevno i ne osjetim nikakve nuspojave od njega. Magnezij uzmem s vremena na vrijeme zbog grceva, a mozda jednom sedmicno feroglobin. Sve navedeno mi je dr. preporucila, ali ja smatram da se hranim uravnotezeno i da ne moze tek tako nastati neki veci deficit i da nema potrebe da se kljukam tabletama. Tu i tamo, da malo popunim depoe koji se u trecem tromjesjecju brzo prazne, i to je to. Uostalom, vitamini nisu antibiotici, vec dodatak prehrani, pa neka redovitost nije neophodna...

  46. #46
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    sillyme, vece su koliko se sjecam, otpilike ko antibiotik. Pricala sam s par nutricionista, sasvim slucajno, nekako smo se nasli u drustvu, i svi kazu da je NW najgori. Twin lab je daleko bolji po sadrzaju a Elevit ima najbolju dozu svega. To mi je i ginekolog rekao.

  47. #47
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Sillyme,pa i ja pijem te sokice i nisu toliko skupi,pakiranje sa 2 bocice je 39kn a 3 kutije su ti za 36 dn i to je 117kn!
    a vecina trudnickih vitamina je debelo preko 100kn a traju isto 30 dn!
    meni sokic isto najbolje pase...

    Zadnji nalazi krvi su bili zadovoljavajuci,malo bi mozda samo trebala pojacat zeljezo pa tamanim kuke i sparoge u zadnje vrijeme....i zucenicu...mljac....

  48. #48
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    KAL je dobar ali kako nema nikakve reklame za njega, čini mi se, da je rijetko tko čuo za tu inače svjetski poznatu firmu.

  49. #49
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Teica u pravu si, KAL je jako dobra firma, uzimala sam ranije neke njihove preparate, a i MM je pio njihov cink kad smo radili na bebici

  50. #50
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    A ja uzimam Prenatal od tvrtke SOLGAR. Inače su njihovi preparati pogodni i za vegetarijance i vegane...
    Zadovoljna sam i nemam nikakvih nuspojava

    Što se tiče NW vitamina i ja sam čula da nisu baš...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •