Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Prvo vađenje osobne

  1. #1
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno Prvo vađenje osobne

    Nije mi izbacila tražilica ništa, pa da priupitam ovako. Daklem, stariji je postao punoljetan i sad će ići vaditi osobnu, a nema nijedan važeći dokument s fotografijom (ima negdje staru putovnicu koja je istekla prije nekoliko godina, ali i tako je znači klinac na fotki bio), a piše na MUP-ovim stranicama da to treba zbog provjere identiteta.

    Ima tko kakvih iskustava u ovom slučaju, mislim, pretpostavljam da nije prvi koji vadi osobnu bez, primjerice, važeće putovnice?!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Za dijete bez isprava sa fotografijom roditelji potvrduju identitet izjavom.
    Ali svakako podnesite zahtjev PRIJE navrsenih 18 godina!!
    ---------///
    Prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice potrebno je:
    izvršiti uplatu ovisno o odabranom postupku izdavanja
    dati na uvid ranije izdanu osobnu iskaznicu ili drugu javnu ispravu kojom se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo podnositelja zahtjeva (javna isprava s fotografijom, a identitet djece koja ne posjeduju osobne isprave potvrđuju roditelji svojom izjavom).
    priložiti 1 fotografiju u boji dimenzija 3,5 cm x 4,5 cm
    potpisati Ugovor o davanju usluga certificiranja
    Prilikom zamjene osobne iskaznice kojoj je istekao rok važenja potrebno je priložiti staru osobnu iskaznicu koja se poništava i vraća.
    Ako podnositelju zahtjeva nije već izdana osobna iskaznica ili putovnica Republike Hrvatske, a nije upisan u maticu rođenih na području Republike Hrvatske, potrebno je službenoj osobi dati na uvid inozemni izvadak iz matice rođenih ili rodni list.
    Osoba čije se ime i prezime sastoji od više riječi, koje se zbog broja slova koja sadrže ne mogu upisati u prostor za upis imena i prezimena, u obrazac osobne iskaznice upisat će se one riječi osobnog imena koje je osoba izjavom pred matičarom odredila za uporabu u pravnom prometu.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I ponesite tu staru putovnicu.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zašto ne i ranije vaditi osobnu. Dijete je vadilo sa 8 godina i nije trebalo nikakav dokument sa slikom.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pa zar s 2 8 navšnih ne mora imati svakodnevno osobnu kod sebe

  6. #6
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Budući da s tatom nema nikakav kontakt, a trebao je (barem za putovnicu tu prije) i on biti prisutan pri vađenju, odlučila sam da je bolje da pričeka 18 kad će moći sve sam.

    I navršio je 18 već.

  7. #7
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Za dijete bez isprava sa fotografijom roditelji potvrduju identitet izjavom.
    Ali svakako podnesite zahtjev PRIJE navrsenih 18 godina!!
    ---------///
    Prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice potrebno je:
    izvršiti uplatu ovisno o odabranom postupku izdavanja
    dati na uvid ranije izdanu osobnu iskaznicu ili drugu javnu ispravu kojom se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo podnositelja zahtjeva (javna isprava s fotografijom, a identitet djece koja ne posjeduju osobne isprave potvrđuju roditelji svojom izjavom).
    priložiti 1 fotografiju u boji dimenzija 3,5 cm x 4,5 cm
    potpisati Ugovor o davanju usluga certificiranja
    Prilikom zamjene osobne iskaznice kojoj je istekao rok važenja potrebno je priložiti staru osobnu iskaznicu koja se poništava i vraća.
    Ako podnositelju zahtjeva nije već izdana osobna iskaznica ili putovnica Republike Hrvatske, a nije upisan u maticu rođenih na području Republike Hrvatske, potrebno je službenoj osobi dati na uvid inozemni izvadak iz matice rođenih ili rodni list.
    Osoba čije se ime i prezime sastoji od više riječi, koje se zbog broja slova koja sadrže ne mogu upisati u prostor za upis imena i prezimena, u obrazac osobne iskaznice upisat će se one riječi osobnog imena koje je osoba izjavom pred matičarom odredila za uporabu u pravnom prometu.
    Sirius i dalje onda ne znam jel moram i ja s njim iako ima 18 već ili što? U ovom slučaju pretpostavljam da barem ne mora uključivati oca s kojim ne komunicira?!

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Osobnu iskaznicu moraju imati sa 16 godina. Ne znam kako će proći na mupu ako je već punoljetan. Roditelji tada ne trebaju i ne smiju, što prije to trebate učiniti.
    Kako ste riješili zdravstveno osiguranje bez osobne? Da li ga je škola prijavila na HZZO?

  9. #9
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ne sa 16, nego s 18: (2) Osoba s navršenih 18 godina života s prijavljenim prebivalištem u Republici Hrvatskoj mora ishoditi osobnu iskaznicu.

    Nikad ništa nismo u vezi zdravstvenog obavljali, normalno se školuje i i tako ima osiguranje kao i svi učenici.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da s tatom nema nikakav kontakt, a trebao je (barem za putovnicu tu prije) i on biti prisutan pri vađenju, odlučila sam da je bolje da pričeka 18 kad će moći sve sam.

    I navršio je 18 već.
    Bojim se da je u prekrsaju. Zovi mup i provjeri.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Bila je tema od jedne cure,ali mislim da nije bilo rješenje dato

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moj je sa 18 godina nosio potvrdu o redovnom školovanju i tiskanicu1 na hzzo čim je napunio 18. Možda su sada umrežene škole i hzzo, pa više ne treba.
    Neimanje osobne je prekršaj, tako da se raspitaj prije nego ga samog pošalješ na mup. Mogao bi imati problema.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja bih obavezno išla s njim na MUP, ne bih ga sama poslala. Čemu?
    pa radi MUP i u satima poslije posla.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    rdi i na črnomercu osobne, ai u Dubravi u MUP

  15. #15

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    bome ste u prekršaju.

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Meni je istekla a nisam skužila. Došla sam nakon 6 mjeseci i ništa mi se nije dogodilo.
    Ja bi otišla sa njim, a ako netko radi problem tražila bi nadređenu osobu i objasnila situaciju sa ocem.

  18. #18
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mojoj susjedi je policija dosla doma, obavijestiti ju da ima nevazecu osobnu (istekla neko vrijeme) i da mora po novu. Ne znam jel morala platiti kakvu kaznu

  19. #19
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Evo saznala sve, rekli su da nije nikakav problem, samo neka dođem ja s njim! Pa eto, da znaju i oni kojima će eventualno trebati u budućnosti

  20. #20
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    i meni je istekla i nije bilo nikakve drame. može izvaditi sam, al koliko znam mora ponijeti stari dokument, ukoliko ga ima (a ima)

    znači može se i na črnomercu izvaditi? nije sve samo u petrinjskoj?

  21. #21
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj je prijatelj sa 20 i nešto izvadio prvu osobnu, isto ga nitko nije tukao niti je trebao platit kaznu

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Evo saznala sve, rekli su da nije nikakav problem, samo neka dođem ja s njim! Pa eto, da znaju i oni kojima će eventualno trebati u budućnosti
    pa to smo i sugerirali- da odeš ti s njim

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je istekla i nije bilo nikakve drame. može izvaditi sam, al koliko znam mora ponijeti stari dokument, ukoliko ga ima (a ima)

    znači može se i na črnomercu izvaditi? nije sve samo u petrinjskoj?
    Je ja sam vadila u ljeto

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    rdi i na črnomercu osobne, ai u Dubravi u MUP
    U Dubravi više ne.
    Preselili u Heinzelovu ...

  25. #25
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da s tatom nema nikakav kontakt, a trebao je (barem za putovnicu tu prije) i on biti prisutan pri vađenju, odlučila sam da je bolje da pričeka 18 kad će moći sve sam.

    I navršio je 18 već.

    Ripcord, moj najstariji isto nema kontakta s bioloskim ocem. Ja sam otisla czss, tamo predala zahtjev zaodobravanje izdavanja osobne, bila sam ja na razgovoazgovoru, pa onda on sam. I dobili smo rhjesenje s kojim smam ja pokupuila osobnu. Ali on je imao 15 godina

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj susjedi je policija dosla doma, obavijestiti ju da ima nevazecu osobnu (istekla neko vrijeme) i da mora po novu. Ne znam jel morala platiti kakvu kaznu
    ako ste e.građanin, mailom dođe obavijest o skorom isteku osobne/vozačke/registracije vozila isl.

  27. #27
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ripcord, moj najstariji isto nema kontakta s bioloskim ocem. Ja sam otisla czss, tamo predala zahtjev zaodobravanje izdavanja osobne, bila sam ja na razgovoazgovoru, pa onda on sam. I dobili smo rhjesenje s kojim smam ja pokupuila osobnu. Ali on je imao 15 godina
    Ma ja nisam nikad htjela ni u što uplitati državu, niti sam tražila alimenatciju niti išta drugo, ali i ovo je korisno saznanje za druge, hvala na informaciji!

  28. #28
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ako ste e.građanin, mailom dođe obavijest o skorom isteku osobne/vozačke/registracije vozila isl.
    ali ne i za dječje putovnice koje sam ja vadila, jelda? Ili ja nisam našla

  29. #29
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ali ne i za dječje putovnice koje sam ja vadila, jelda? Ili ja nisam našla
    e to ne znam

    ali ispravak mog netocnog navoda
    na mejl dodje obavijest da imas poruku u inboxu na e.gradjanin

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Veliki je na granici punoljetnosti. Skoro mu istice osobna. Ima mogucnost da i sam vadi osobnu ali u duboko ljeto kad planira ne biti tu. Nove dokumente treba prijaviti radi jednog puta . a sad pitanje ako skalkuliram da predamo papire prije punoljetnosti jel onda isto vazi jedan predaje drugi toditelj kipi osobnu. Ili ako kalkilaciju pomaknemo za koji dan tjedan jel mozemo predati papire za odobnu kao da je maloljetan a on sam pokupi ko punoljetan.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sad sam se sjetila s onim papiricem koji se dobi kod predaje papira za osnobnu ne moze se van hrvatske?

  32. #32
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nazoves sutra muč i sve ih to fino pitaš

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    u kojem obliku mora biti potvrda o plaćanju papir ili može biti pdf na mobitelu?

    aha i s bijelim papirićem se ne može van Hrvatske
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.08.2019. at 20:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •