Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3965

Tema: Što čitate 3.

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,286

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ispravim, Smrt djevojcice sa zigicama mi je najbolja, nastavlja se na pricu Andjeo u ofsajdu.
    Na temelju komentara ovdje - imam neki čudan osjećaj da je ljudima najbolja prva Ferićeva knjiga koju pročitaju, a onda ostale sve lošije.... Meni je baš takav dojam bio. Ne tvrdim da sam u pravu. To je subjektivno - već sam zaključila.

    Zapravo, i za druge autore i knjige općenito kod mene vrijedi isti subjektivni kriterij - nikako mi nije svejedno da li nešto dođe na red tijekom godišnjeg odmora ili onako bzvz kroz godinu, kad nemam ni mentalnog ni fizičkog kapaciteta da se posvetim knjizi. Često nije problem u autoru i djelu.

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Zapravo, i za druge autore i knjige općenito kod mene vrijedi isti subjektivni kriterij - nikako mi nije svejedno da li nešto dođe na red tijekom godišnjeg odmora ili onako bzvz kroz godinu, kad nemam ni mentalnog ni fizičkog kapaciteta da se posvetim knjizi. Često nije problem u autoru i djelu.
    Tako je. Ma, ne samo to - nego koja sam faza, što me zanima, sto toga. Mislim da ovdje možda samo tanja_b (skužajte ako nekog još nisam skužila) može onako nekako polu-objektivno-stručno reći to je pisano ovako onako pa je dobro ili nije dobro... Ja konkretno mogu samo reći što mi se svidjelo i zašto - a zašto uglavnom neće imati uporište u nekoj teoriji literature, nego... štajaznam - tema, način opisa, što me zanima, što ne.

    Mislim, može knjiga koja koketira s matematikom bit napisana za književnog Nobela - nema tu ništa za mene. Može knjga koja koketira s puno referenci na glazbu, umjetnost, politiku (ali s detaljima pravaca i stranaka) bit napisana za Nobela - nije za mene.

    Može neka knjiga objektivno za 3 bit o nekoj temi koja mene osobno, iz nekog razloga, pali - tipa odnos čovjeka i povijesnih zbivanja, neka unutarnja previranja, il' ono što bi Kekin nazvao "francuska drama" - ja ću na to bit prijemčivija.

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Na temelju komentara ovdje - imam neki čudan osjećaj da je ljudima najbolja prva Ferićeva knjiga koju pročitaju, a onda ostale sve lošije.... Meni je baš takav dojam bio. Ne tvrdim da sam u pravu. To je subjektivno - već sam zaključila.

    Zapravo, i za druge autore i knjige općenito kod mene vrijedi isti subjektivni kriterij - nikako mi nije svejedno da li nešto dođe na red tijekom godišnjeg odmora ili onako bzvz kroz godinu, kad nemam ni mentalnog ni fizičkog kapaciteta da se posvetim knjizi. Često nije problem u autoru i djelu.
    meni nije tako, što se tiče reda čitanja
    Anđeo u ofsajdu mi je bila prvo čitanje super
    ali ipak mi je Kalendar Maja bolji

    a i recimo Novak, Črna mati zemla je bila super, ali Ciganin ipak bolji

    a naravno da puno ovisi kad se što čita, u kakvom je čovjek psihofizičkom stanju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •