Stranica 4 od 14 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 683

Tema: Uvjeti za upis u ZG Vrtić - na papiru

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    hehe lako Gibi pjevati kad ima love za privatni vrtić -

  2. #152
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Valjda nisam dovoljno naglasila bit : naglasak sam htjela staviti na to da se iz sveg

    srca nadam da ćemo drugi put mi, građani ovog grada,

    pametnije birati gradsku vlast.

    I da, imamo moć!

    Ako ništa drugo, puuuuno više je nas "običnih" od ovih "polubogova" u gradskoj vlasti.

    I na kraju krajeva, mi njih biramo!
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.05.2010. at 15:52 Razlog: pravopis

  3. #153
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ono što se je nudilo na ovim izborima mi je sve bilo katastrofa.
    Nitko nije prezentirao ni svoj plan a ni program...

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    4

    Početno

    ma ljudi, nije mi jasno što pričate! Ne zanima vrtiće tj. odgojiteljice, pedagogice i ostale vaša obiteljska situacija, nego ih zanima ima li kakvih neugodnih iznenađenja s djetetovim zdravljem, koje nerado prijavljujemo! A vi napraviste nauku oko toga. Ono, ko cijeli se svijet urotio protiv nas!

  5. #155
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Maria, imaš li stvarno osobno tako ugodna iskustva na ovu temu?

    Ili je tvoj stav više teoretske naravi?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Maria, imaš li stvarno osobno tako ugodna iskustva na ovu temu?

    Ili je tvoj stav više teoretske naravi?
    Dijelom teoretski, dijelom iz iskustva prijateljice koja je odgajatelj. roditelji djevojčice od 3 godine nisu prijavili njezinu alergiju na lješnjak, dijete se skoro ugušilo...ergo, što je loše u tome reći sve tim ljudima (ženama) koje s našom djecom provode više vremena nego mi sami,,,

  7. #157
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Uvjerena sam da bi se ovdje s tobom svi složili da ne prijaviti alergiju, najblaže rečeno, nije uredu.

    Neki od nas misle da nema potrebe kako ti kažeš "reći sve".

    Jer do kamo seže to "sve"?

    Sve važno u vezi djetova zdravlja, navika, prehrane i sl. - stekla sam dojam da se svi ovdje slažu da su to važne stvari - zbog tog se nitko nije bunio.
    Posljednje uređivanje od Teica : 07.06.2010. at 02:49

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Evo da i ja napišem pokoji redak o svom iskustvu oko prijave djece u jaslice.
    Imam devetnaestomjesečne blizance, rođene mjesec dana prije termina, curica za 10, dečko s dystonim sy., lagano kašnjenje u motoričkom razvoju, ali sa savladavanjem svih potrebnih funkcija u "predviđenom roku" razvoja "normalnog" djeteta. Dakle, s dečkom je sve ok. Radi sve što i ostala djeca njegove dobi!
    Kao majka blizanaca imam pravo na trogodišnji roditeljski dopust.
    Planiram se na jesen vratiti na posao pa sam predala zahtjeve u 5 gradskih vrtića. U tri smo pozvani na razgovor, od preostala dva niti "a" pa pretpostavljam da nas neće niti zvati niti su nas uzeli u obzir za eventualni prijam.
    Prilikom predavanja zahtjeva priložila sam ama baš svu dokumentaciju, uključujući i mišljenje izabranog pedijatra. Drugim riječima nisam zatajila stanje sina i tada nastaju problemi.
    Već prilikom same predaje papira naišla sam na odbijanje s cijelim nizom nebuloznih tumačenja stanja mog sina. U jednom su nas vrtiću rekli da će se njegov zahtjev za prijam razmatrati tek u kolovozu, na nekakvoj posebnoj komisiji, jer dijete, eto, ima "posebne potrebe".
    U jednom su vrtiću bili relativno neutralni, ali su me "silovali" mojim pravom na trogodišnji roditeljski dopust i čudom se čudili što dijete ne govori, odnosno ne spaja po dvije riječi!!!
    U trećem vrtiću totalni šok. Psihologinja se hvatala mog prava kao roditelja na trogodišnji roditeljski dopust. Žalosno, ali morala sam joj rastumačiti da to pravo mogu iskoristiti do njihove 8. godine, a ne nužno konstantno u prve tri godine. Morala sam joj protumačiti da ako imam pravo iskoristiti roditeljski dopust do njihove 8. godine to ne znači automatski da imam pravo na 8 godina istog dopusta. Ukratko, morala sam naglasiti da je roditeljski dopust moje pravo, pravo mene kao roditelja da ga koristim ili ne, a ne obveza, a ponajmanje pravo vrtića da uvjetuje upis tim pravom.
    Nakon borbe oko dopusta uslijedio je jedan još veći šok. U razgovoru oko sina sve se naravno vrtilo oko dystonog i vježbi na koje idemo. Iako je on ordinirao po uredu kao i svako drugo "normalno" dijete, to psihologinji nije bilo dovoljno. Sva moja uvjeravanja da njemu ne treba nikakav "poseban tretman" samo zato što idemo na vježbe ostao je na riječima psihologinje da mi ona ne može samo vjerovati na riječ. Pri tom apsolutno nije uzela u obzir mišljenje izabranog pedijatra na kojem crno na bijelo piše, citiram: "mjere posebne skrbi u dječjem vrtiću nisu potrebne" i "dijete je sposobno za pohađanje dječjeg vrtića".
    Ono što me neopisivo razljutilo bila je rečenica da zbog "posebnih potreba" mog djeteta, oko njega će se morati brinuti više odgajatelja te će iz tog razloga nekoliko druge djece ostati uskraćeno za mjesto u vrtiću!!!
    E dragi moji, nakon ovakve rečenice ja sam spremna nekoga tužiti. Ako ovo nije diskriminacija onda ne znam što je.
    Na kraju mi je za sina predložila nekakav probni rok od 3-6 mjeseci da oni u vrtiću vide hoće li za njega trebati posebni tretmani ili ne, nakon čega ne znam što bi trebalo biti.
    Ja ne vidim način kako da do rujna naučim dijete govoriti, samostalno se hraniti, brisati si guzu nakon obavljene nužde i ne znam što već samo zato da ovi u vrtiću ne bi s njim imali posebne tretmane. Što se ostalog tiče, dijete je posve normalno!!!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    zanimljiva priča
    meni je frendica defektolog po struci rekla da vrtići najviše 'vole' djecu sa distonim sindromom jer pazi sad - po zakonu moraju primiti određeni broj djece sa 'posebnim potrebama' a distoni im je najdraži jer je najblaže oštećenje, najmanja potreba i nemaju posla sa tim djetetom a popunili su kvotu?!?!?!?
    tko je ovdje lud!?

  10. #160

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    zanimljiva priča
    meni je frendica defektolog po struci rekla da vrtići najviše 'vole' djecu sa distonim sindromom jer pazi sad - po zakonu moraju primiti određeni broj djece sa 'posebnim potrebama' a distoni im je najdraži jer je najblaže oštećenje, najmanja potreba i nemaju posla sa tim djetetom a popunili su kvotu?!?!?!?
    tko je ovdje lud!?

  11. #161
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi smo obavili razgovor i pitali su me (između ostalog) da li je porod bio težak i dug, koji je apgar dijete dobilo i kolko je bilo teško i dugo.

  12. #162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Fortune, moja djeca su normalna i progovorila su tek za drugi (2.) rođendan i od tad nisu stali. Jeli su sami ono kaj su htjeli, a kaj nisu nisi ih mogao nahraniti, Tak da priča da ti njega moraš naučiti pričati u roku 2-3 mjeseca baš i ne hoda. Znam klince koji su znali boje s 15 mjeseci, i klince koji su tek počeli uoćavali neke razlike,

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    mislim da bi jaslice/vrtić trebao biti prvo mjesto koje prati razlike i potiče djecu da se razvijaju svojim tempom - a ne da moraju već 'sve znati' kad dođu!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    jelena.O, ovo
    Citiraj fortune prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim način kako da do rujna naučim dijete govoriti, samostalno se hraniti, brisati si guzu nakon obavljene nužde i ne znam što već samo zato da ovi u vrtiću ne bi s njim imali posebne tretmane. Što se ostalog tiče, dijete je posve normalno!!!
    je bio čisti sarkazam!
    Pa naravno da ne namjeravam dijete sve to naučiti do rujna!!! Mogu li uopće?!?
    To sam prokomentirala samo zato što su se u svim vrtićima u kojima smo bili na razgovoru postavili kao da dijete mora ovladati svim opisanim vještinama kako bi bilo primljeno. Eto.
    Posljednje uređivanje od fortune : 11.06.2010. at 19:35

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma meni je najbolji onaj raspored što nam daju , ne znam jeste li to dobile? kao da se dijete do jeseni privikne na vrtićki/jaslički ritam! - jelo, spavanje, igranje ...
    a još ne znamo ni jesmo li dobili mjesto?!?
    prvo dajte mjesto a ja ću se lako pobrinuti za ritam

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kad je moja mala upisala jaslice (19 mj) u grupi je bila s klincem koji je uredno spavao od 10-11 , pa poslije od 13-15, tete su to poštivale, i nakon nekog vremena je počeo spavati ko i ostali od 12-14.30. Moja dugo nije tam spavala, i doma bi stalno zasplala samo na cici, tak da smo mi počeli spavati tam tek nakon mjesec dana, tražila sam samo da ju malo zdrmaju po guzi jer je jedino tak mogla spavati, i dan danas tak spava ( 4.5 godina, mora se lagano zaljuljati po guzici i onda zaspi). Inače vjerovatno najduže dojena je bilabeba u vrtiću ( tak da je meni teta rekla da prekinem s time, ali mi smo naravno vozili svoje).

    Fortuna, ja sam samio rekla da deca imaju svoj razvoj, mojih obadvoje progovorili tek s 2 godine ( pune), ali su zato prvi od svih naučili pišati u wc ili kahlice ( kaj su se meni čudili kad sam rekla da mala nema pelene kad je krenula u vrtić), i cijelu godinu jedino ona bila bez pelena.

    Klinci nakon nekog vremena prihvate ritam vrtića, nekome treba malo manje nekom malo više.

    Možda je malo veći problem kod klinaca koji ravno s godinu dana kreću u jaslice, moji su u to doba spavali dva puta po danu i baš ne znam kak bi to izvela u vrtiću.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj fortune prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što me neopisivo razljutilo bila je rečenica da zbog "posebnih potreba" mog djeteta, oko njega će se morati brinuti više odgajatelja te će iz tog razloga nekoliko druge djece ostati uskraćeno za mjesto u vrtiću!!
    E dragi moji, nakon ovakve rečenice ja sam spremna nekoga tužiti. Ako ovo nije diskriminacija onda ne znam što je.
    čini mi se da ti psihologica nije dobro objasnila situaciju. tvoje dijete na račun distonog ima neznatnu prednost pred drugom djecom (što ti naravno prešute ), a po zakonu vrtić je obavezan primiti određeni broj djece manje po grupi, na račun djeteta sa bilo kakvom razvojnom poteškoćom.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    I ja imam blizance. Isto sam bila šokirana nekim pitanjima (koja je to trudnoća - doista ne razumijem kakve bi to imalo veze) i isto sam doživjela guranje pod nos prava na trogodišnji porodiljni. Pa sam rekla da je to moje pravo, a ne obaveza i pripomenula kako s 1.600 kn, koliko se dobiva druge dvije godine, ne mogu kupiti ni pelene za dvoje djece. Na to uglavnom nije bilo komentara.

    Sad ustreptalo čekam 15.6. i proglašenja pobjednika.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Kapric prvotno napisa Vidi poruku

    Sad ustreptalo čekam 15.6. i proglašenja pobjednika.
    joj ovo je dobra usporedba! i mi titramo! uf!
    svima držimo figice sreće a i sebi naravno!

  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    jesu negdje već objavljeni rezultati?
    veli mi frendica da su u V. Gorici još prošli tjedan javili - ali to nije ZG, znam!

  21. #171
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nama su rezultati trebali biti 4.6 pa su odgodili na 14.6. - ali isto nismo zagreb
    i tek navečer ću moći do vrtića, nemam pojma jesmo li upali
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 14.06.2010. at 13:19

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se da ti psihologica nije dobro objasnila situaciju. tvoje dijete na račun distonog ima neznatnu prednost pred drugom djecom (što ti naravno prešute ), a po zakonu vrtić je obavezan primiti određeni broj djece manje po grupi, na račun djeteta sa bilo kakvom razvojnom poteškoćom.
    Ma ženska je bila skroz jasna. Objasnila mi je da je moje pravo na trogodišnji roditeljski dopust zapravo otegotna okolnost pri prijemu u vrtić. A "zdravstveno stanje" sina još je jedan razlog zbog kojega bi oni da ja radije sjedim doma. Niti jednom rječju nije spominjala našu navodnu "prednost" zbog distonog niti da bi zbog "obveze vrtića" za prijamom takve djece bio primljen manji broj kikaća. Ona je krivnju zbog eventualno manjeg broja primljene djece svalila isključivo na nas i naše navodne potrebe. Tražila je moje razumijevanje i opravdavala svoj položaj. Voljela bih da sam ju krivo razumjela, ali na žalost nije tako.
    Rezultati su sutra pa ćemo vidjeti...

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    I mi čekamo izborne rezultate . Sutra će na ovoj temi biti burno. Ja se nadam da bumo svi uspjeli.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    jel pomaže ako ujutro budemo prvi na vratima kad lijepe rezultate!?
    da idemo kampirati pred vrtić i tak je doma vruće !

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    fortune, slutim da si itekako u pravu. i nama su mogućnost trogodišnjeg dopusta predstavili kao otegotnu okolnost. nikakvih priča o prednosti za obitelji s troje djece itsl.

    držim ti fige, kao i svima nama.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Meni muka uopće ići do vrtića, meni nitko nije nabio na nos mogućnost porodiljnog tri godine, ali tko zna kako razmišlja komisija, sad sam stvarno u bedu.

  27. #177
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno

    da malo podignem aktualnu temu... moje djete nije primljeno u vrtic... i MM i ja smo zaposleni i to je jedno od najvaznijih prava za upis...ne razumijem,di cu sad s djetetom...da ga povedem sa sobom na posao pa da bude ispod stola..to me nevjerojatno ljuti... ako je velika potraznja za vrticima neka se jos izgrade, a ne da se grade gluposti...

  28. #178
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi smo upali!
    Nazvala sam, rekla je teta da jesmo.
    Da stavljam one hopšuće smajliće sad bih ih naslagala

    Neću ništa dalje pisati dok ne odem provjeriti ososbno.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    pam, žao mi je. nadam se da e se pomaknuti lista kad se odjave oni koji su možda u više vrtića prošli!
    samo ne kužim kako se to pomiče - kod nas su odbijeni zahtjevi složeni po abecedi pa se ne može znati kolike su kome šanse!

    baš je bilo koma pred vrtićem vidjeti neke face koje nisu primljene! - to je teška stresna situacija

    mi smo primljeni i danas već imamo roditeljski sastanak!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Jučer sam išla provjeriti da se ovima u vrtiću nije možda "omaklo" pa da su rezultate stavili jučer, ali ništa od toga. Danas sam već dva puta prošetala do vrtića, ali još ništa od rezultata. Bit će da se drže one "u zadnji čas", odnosno da će rezultate izvjesiti do 15h kada im je zadnji rok. Čekam...

  31. #181
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Fortune svi vrtići daju rezultate preko telefona. Stavila bih link s brojevima, no s drugog foruma je pa ne znam jel se smije.

    S time da su neki rekli da su rezultati iza 14h, tj. iza 16h.

    pričam za Zgb.

  32. #182
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    popis vrtica s brojevima telefonima sa stranica grada zagreba
    http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...AGREBA2010.doc

  33. #183
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u medveščaku je popis obješen od jutra

  34. #184
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    U Sunčani je obješeno od jutra - mi nismo primljeni. MM i ja smo zaposleni. Baš me zanima tko je primljen.

  35. #185
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Fortune svi vrtići daju rezultate preko telefona. Stavila bih link s brojevima, no s drugog foruma je pa ne znam jel se smije.

    S time da su neki rekli da su rezultati iza 14h, tj. iza 16h.

    pričam za Zgb.
    meni ni Lanište, ni Trsnko nisu htjeli dati rezultate preko telefona
    ali ove godine smo upali!!!!!!!!!!!!!! Juhuuuuuuu

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Marija P , ti si još negdje predala ako se ne varam????

  37. #187
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ajme, širim dezinformacije. trebala sam napisati da svi koje sam zvala ja i koje je zvala moja kolegica daju rezultate preko telefona.

  38. #188
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Marija P , ti si još negdje predala ako se ne varam????
    Varaš se

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    čekaj ni mali ni mala nitko nije upao, baš čudno????

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    pam, žao mi je. nadam se da e se pomaknuti lista kad se odjave oni koji su možda u više vrtića prošli!
    samo ne kužim kako se to pomiče - kod nas su odbijeni zahtjevi složeni po abecedi pa se ne može znati kolike su kome šanse!

    baš je bilo koma pred vrtićem vidjeti neke face koje nisu primljene! - to je teška stresna situacija

    mi smo primljeni i danas već imamo roditeljski sastanak!

    Bobica, koji je to vrtić?
    Neću stići otići do vrtića do iza četiri, a nadam se da eventualni roditeljski nije oko pet.
    I mi smo iz Novog Zagreba ...

  41. #191
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i u prečkom su od jutra rezultati. moja nećakinja nije upala.

  42. #192
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj ni mali ni mala nitko nije upao, baš čudno????
    U upitniku je bilo pitanje da o stanju nakon poroda i navedeno par opcija: žitica, isčašenje, ostanak bez kisika i sl. Ja sam, naivno, za obadvoje napisala žutica. Pedagogica se zgrozila jer je mislila da se radi o zaraznoj žutici.... morala sam objašnjavati i pravdati djecu da nisu zarazni... da je to hiperbilirubinemija.... e, sad, ili nisu primljeni zbog tog ili zato jer su veze bile jače... ne znam... ne znam što mi je gore... A ovo za žuticu.... to je točno ono o čemu sam pričala kad sam govorila da oni takva pitanja ne smiju postavljati... nisu kvalificirani da procjenjuju zdravstveno stanje djeteta... to može samo pedijatar..... mi smo dobili potvdru da su obadvoje zdravi i da mogu u vrtić....

  43. #193
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    mi nismo dobili mjesto, predali u 4 vrtića u sesvetama i ništa, baš sam ljuta

  44. #194
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    morala sam objašnjavati i pravdati djecu da nisu zarazni.
    stvarno ne mogu vjerovati

  45. #195
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ja se spremam oko 17 u obilazak "nasih" 5 vrtica.

    Zlo mi je...

  46. #196
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    U Pedagogica se zgrozila jer je mislila da se radi o zaraznoj žutici.... morala sam objašnjavati i pravdati djecu da nisu zarazni... da je to hiperbilirubinemija
    dodje mi da kazem ti se salis, ali na zalost jasno mi je da ne

  47. #197
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ma zato me i boli... ljudi od svukud dolaze sa nabrijanim autima i kupe djecu... a mi koji tu živimo ne možemo dobiti mjesto. Kažu mi susjede da je prije par mjeseci upisano novo dijete... kako ako se to ne može... i prošle godine je bilo "padobranaca" u sred godine... kako ako se to ne može????
    Ja mogu platiti kredit, režije, privatne jaslice za dvoje i živjeti od zraka

  48. #198
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    .....
    Nemojmo sad po poznatima ili o ljudima koji imaju para.
    Ne znamo njihovu situaciju, zar je bitno sto netko ima novaca za 6 dadilja?
    Pa ne znaci ako netko ima novaca da onda mora placat dadilju i privatni vrtic. Zasto on ne smije svoje dijete upisat u gradski vrtic? Naravno ovo sve pod uvjetom da ima uvjete kakve se traze i od nas.
    Mene ne zanima financijska situacija određene obitelji nego je li ima sve sto treba za ostvarit upis ili je to jednostavno VEZA.
    Posljednje uređivanje od Frida : 15.06.2010. at 22:52 Razlog: post jelene. o je obrisan

  49. #199
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    stvar je u vrtiću koji je samo treći (3.) vrtić od njegove kuće, znači da ne pripada njemu. Ali ...

  50. #200
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a ti točno znaš gdje tko ima prijavljeno prebivalište?

    nemojmo tako.
    imali smo priliku u svim medijima urlati da želimo transparentne bodovne liste.
    ove godine nije upalilo.
    bunite se, vičite, tražite... možda upali sljedeće godine.

Stranica 4 od 14 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •