Stranica 73 od 383 PrviPrvi ... 2363717273747583123173 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,601 do 3,650 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #3601
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima jedno - piše npr tamo da je testirano 55.000 osoba
    E sad - je li to stvarno 55.000 osoba ili je to 55.000 testova? Jer koliko se sjećam ipak nisu proveli onu "pretpostavti ćemo da su nakon 4 tjedna izliječeni" nego i dalje npr svakog pozitivnog (1x test) testiraju još bar 2x da dobiju negativni test. To bi značilo da je broj testiranih puno manji nego broj testova... Ili te kontrolne ne broje u statistiku jer već znaju da su oboljeli?
    To je pitanje svih pitanja, a mislim da nikad nisu odgovorili na njega, a što je još gore mislim da ih novinari nisu niti pitali.

  2. #3602
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima jedno - piše npr tamo da je testirano 55.000 osoba
    E sad - je li to stvarno 55.000 osoba ili je to 55.000 testova? Jer koliko se sjećam ipak nisu proveli onu "pretpostavti ćemo da su nakon 4 tjedna izliječeni" nego i dalje npr svakog pozitivnog (1x test) testiraju još bar 2x da dobiju negativni test. To bi značilo da je broj testiranih puno manji nego broj testova... Ili te kontrolne ne broje u statistiku jer već znaju da su oboljeli?
    Da.. moj klijent je testiran 3x..prvi put kad je saznao i na kraju 2 testa negativna... tako da to sigurno nije broj testiranih osoba.. možemo ga prepoloviti.

  3. #3603
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Cak i da je tako, ne vjerujem da takvo postupanje odstupa od prakse drugih zemalja. Al zanimljivo pitanje.

  4. #3604
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Dr. Markotić je rekla da ne testiraju drugi put, nego se smatra da su nakon xy dana ozdravili.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-nas/10152025/
    Posljednje uređivanje od Marija : 19.05.2020. at 23:32

  5. #3605
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Neke zemlje jako puno testiraju.

    Ima sve na ourworldindata

  6. #3606
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Markotić je rekla da nehospitalizirane ne testiraju drugi put, nego se prema epidemiološkimpodacima smatra da su nakon xy dana ozdravili.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-nas/10152025/
    Po onom što sam ja čula od živog prìmjera nije baš tako.

  7. #3607
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    A mislim da se i radi trijaža kod testiranja. P. prijateljica, mlada cura, odgulila je svojih par tjedana u samoizolaciji bez testiranja, dok su jednu našu poznanicu, bolničku liječnicu, testirali čim se moglo utvrditi jel pozitivna ili nije. Pa je njoj samoizolacija trajala kraće, tako da se mogla ubrzano vratiti na posao čim se vidjelo da je negativna.

  8. #3608
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vjerujem da ne postupaju baš za svaki slučaj identično. Kako god se uzme, zasad nismo loše stajali, nadam se da virus slabi, i da neće biti drugog vala.

  9. #3609
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da.. moj klijent je testiran 3x..prvi put kad je saznao i na kraju 2 testa negativna... tako da to sigurno nije broj testiranih osoba.. možemo ga prepoloviti.
    Ima par puta da su rekli i retestirani ono koji su već drugi put bili pozizivni

  10. #3610
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Markotić je rekla da ne testiraju drugi put, nego se smatra da su nakon xy dana ozdravili.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-nas/10152025/
    Tako su rekli ali nije bilo tako... Klijent pozitivan 08.03. negdje oko 12.04. drugi negativan test.
    Prijateljici u samoizolaciji zbog kontakta, doduše liječnici rekli da ju neće testirati ako nakon 14 dana ne razvije simptome a onda ju zvali da će ju ipak testirati.

  11. #3611
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Moja sogorica se dva puta testirala, jednom nakon samoizolacije zbog doticaja sa zarazenom osobom, a drugi put nakon rada na covid odjelu, oba puta negativna. Mislim da zdrvstvene djelatnike testiraju cesce od obicne raje.

    Nego, jednom kad vrati #novonormalno u punom sjaju i kad nam dopuste putovanja kazu da ce nam mjeriti temperaturu na aerodromima i da oni s povisenom nece moci putovati. Mene to malo brine, jer je ispalo da u ovom korona cirkusu povisena temperatura vise nije iznad 37,5 nego sve iznad 37
    Moja normalna temperatura se krece do 37,5, i najcesce je iznad 37. Znam da je sve to jos daleko, al zelim biti spremna. Moze li se lupocetom ili ibuprofenom sniziti takva "povisena" temperatura?

  12. #3612
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod ovog klijenta je razmak bio mjesec dana skoro mitovski?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.05.2020. at 23:57

  13. #3613
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A zašto u svim propisima Vele da se ne smije imati temp iznad 37.2 ,i da čini mi se da ovi toplomjeru bezkontaktaktni ,ma čak i kontaktni s kojima mjere po bolnicama daju nižu temp.

  14. #3614
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Moja sogorica se dva puta testirala, jednom nakon samoizolacije zbog doticaja sa zarazenom osobom, a drugi put nakon rada na covid odjelu, oba puta negativna. Mislim da zdrvstvene djelatnike testiraju cesce od obicne raje.

    Nego, jednom kad vrati #novonormalno u punom sjaju i kad nam dopuste putovanja kazu da ce nam mjeriti temperaturu na aerodromima i da oni s povisenom nece moci putovati. Mene to malo brine, jer je ispalo da u ovom korona cirkusu povisena temperatura vise nije iznad 37,5 nego sve iznad 37
    Moja normalna temperatura se krece do 37,5, i najcesce je iznad 37. Znam da je sve to jos daleko, al zelim biti spremna. Moze li se lupocetom ili ibuprofenom sniziti takva "povisena" temperatura?
    ovi beskontaktni toplomjeri meni uredno mjere jedva 36°C, cak i ispod, a normalna mi je oko 36,5

  15. #3615

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, meni izmjerili 35,5

  16. #3616
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Meni36.2 i čudim se kako malo

  17. #3617
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    da, meni izmjerili 35,5
    I meni. Betty, pretp da bi lupocet tvoju 'temp' isto snizio. Racunaju da je normalna do 37.2.

  18. #3618
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To je pitanje svih pitanja, a mislim da nikad nisu odgovorili na njega, a što je još gore mislim da ih novinari nisu niti pitali.
    Da , nisu pitali. Iako bi pitanje bilo dobro.
    Rekla bih da je to broj testova, a ne testiranih osoba.
    Ali i to je solidan broj osoba jer ako je 2230 pozitivnih , racuna se da su oni testirani cc 3x . To je onda oko 6700 pozitivnih , ostalo su ostali. Ostali su vecinom testirani 1 X tako da ih mozemo racunati pod broj osoba.
    Jucer sam bila kod zubara i morala sam ispuniti epidemioloski upitnik. Realno je to skroz nepuzdano u trenutnoj situaciji, pogotovo mojoj .
    Jucer su izasli rezultati seroloskog testiranja ciljanih skupina u Dubrovniku, slicni ce vjerojatni izaci i u Zg.
    Mali broj pozitivnih, oko 3% , malo ovih neprepoznatih bez simptoma.
    Ali ne u zdravstvenoj struci. Cini se da su u zdravstvu svi prepoznati na vrijeme. Ok, to je mali uzorak, ali ocekujem takav u Zg.

  19. #3619
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas testiraju neke zdravstvene djelatnike prije povratka na posao (a nakon pozitivnog testa i bolesti). Trenutno smo u fazi da se u preporuke ponasanja, higijena i to, ukljucuje i "testirajte se ako ste bolesni", a ne samo ostanite kod kuce i ne sirite zarazu. Dogurali smo i do konstatnog broja testova od 7 - 8 tisuca na dan, sto nas svakako ne sprjecava da nam i dalje raste postotak zarazenih. Danas su na testu bile dvije prijateljice, jedna je medicinska sestra, a druga CNA. Prosli tjedan su muzu (mom) gurali stapic. No on spada u rizicnu skupinu, nije bas da smo sumnjali na zarazu u ovoj nasoj staklenoj kugli.

    Od jucer rade ducani, a za koji tjedan ce opet mrtvacnice.

    Sad je vec sve predvidljivo.

  20. #3620
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Testovi ne znace jako puno bez jako detaljnog trazenja kontakata i njihovog testiranja/ izolacije.

  21. #3621
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa da, ali tu ne smijes zadirati u privatnost tako da... ako osoba savjesno ne postupi onako kako bi bilo najbolje, nikom nista. I dalje dobar broj ljudi zaboli ona stvar za zarazene i umrle starcice i radnike po tvornicama za preradu mesa.

  22. #3622
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod ovog klijenta je razmak bio mjesec dana skoro mitovski?
    Da.. Mjesec dana sigurno.. Nemoj me sad držati za dan ali da.. Testirali su mislim nakon 28 dana prvi test i onda još jedan nakon 2 dana i dok dobiješ rezultate sve skupa više od mjesec dana je bio doma.

  23. #3623
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da je to broj testova, a ne testiranih osoba.
    Ali izrijekom piše "broj testiranih osoba" na koronavirus.hr, to je nedvosmisleno. Mislim, ok, možemo mi pretpostaviti da sve moramo dovoditi u pitanje, ali onda možemo i druge brojeve koje daju.

  24. #3624
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Dakle, kad već pišem da je izrijekom, onda treba i staviti izrijekom. Piše: Dosad je testirano ukupno 55 800 osoba.
    Posljednje uređivanje od vertex : 20.05.2020. at 10:01

  25. #3625
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, kad već pišem da je izrijekom, onda treba i staviti izrijekom. Piše: Dosad je testirano ukupno 55 800 osoba.
    Ja isto mislim da se tu ne racuna testiranje prethodno pozitivnih osoba... jer sto onda kad je ta prethodno pozitivna osoba i dalje pozitivna... to bi kvarilo statistiku.

  26. #3626
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, kad već pišem da je izrijekom, onda treba i staviti izrijekom. Piše: Dosad je testirano ukupno 55 800 osoba.
    Slažem se s vertex.

  27. #3627
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali izrijekom piše "broj testiranih osoba" na koronavirus.hr, to je nedvosmisleno. Mislim, ok, možemo mi pretpostaviti da sve moramo dovoditi u pitanje, ali onda možemo i druge brojeve koje daju.
    Ne znam. Mozda i je to broj osoba , a ne testova. Mozda broje po maticnom broju. Imaju mogucnost brojati svakako.

  28. #3628
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Super, odlično, onda je broj osoba, nisam gledala na tu stranicu, na press konferencijama je VB uvijek govorio 'broj testova'

  29. #3629
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam. Mozda i je to broj osoba , a ne testova. Mozda broje po maticnom broju. Imaju mogucnost brojati svakako.
    Mislim, ali nisam sigurna, da cezih ima covid bazu.

  30. #3630
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Najviše kaj mi ide na živce je naglašavanje
    svega,samo toliko i toliko

  31. #3631
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moj je muž sletio na teritorij EU Danas ga očekujem doma. Nismo se vidjeli od prije korone. On ni ne zna kako je sve bilo. Osim po pričama.
    Kaos u glavi, sve do sinoć nismo znali hoće li uspjeti taj dolazak. Danas: čišćenje, kolač, večera...klasika.

  32. #3632
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Uživajte Beti...napokon

  33. #3633

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Super Beti, baš mi je drago!

    Uživajte sad

  34. #3634
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Beti radujem se ko da je moj sletio. A ne neki nepoznat covjek.
    Uzivajte.

  35. #3635
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Beti, presretna sam zbog tebe , sad uživajteee svi zajedno!!

  36. #3636
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Hvala vam svima. Navikla sam ja čekati, ali uvijek se znao točan dan dolaska. Ova korona je to dooobro produžila. Tko je mogao ni slutiti ovo?

  37. #3637
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I jel došo?

  38. #3638
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Beti, jako mi je drago! Uživajte

  39. #3639
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je muž sletio na teritorij EU Danas ga očekujem doma. Nismo se vidjeli od prije korone. On ni ne zna kako je sve bilo. Osim po pričama.
    Kaos u glavi, sve do sinoć nismo znali hoće li uspjeti taj dolazak. Danas: čišćenje, kolač, večera...klasika.
    Ajmeeee divno... Uživajte!

  40. #3640
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne da mi se otvarati novu temu

    imate li kakav prijedlog na koji način počastiti razredne kolege u školi povodom rođendana a da je epidemiološki prihvatljivo?
    palo mi je na pamet spakirati u individualne vrećice/kutijice nešto
    al ne znam ni što ni kako

  41. #3641
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nešto sitno zapakirano možda?
    Ima onih malih čokoladica ili bombona u plastici
    Ili kupiti koji sok i čaše pa podijeliti u jednom điru
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.05.2020. at 11:55

  42. #3642
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima u Lidlu malih paketića slatkiša, to sam prije radila - svakome bih napravila paketić zavezan u prozirni papir za zamatanje...
    Ali jesi sigurna da se smije? Moj je imao rođendan i nisam sigurna da išta smije. Rekla sam mu da to treba prvo provjeriti s učiteljicom.

  43. #3643
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nisam sigurna da se smije!

  44. #3644
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne da mi se otvarati novu temu

    imate li kakav prijedlog na koji način počastiti razredne kolege u školi povodom rođendana a da je epidemiološki prihvatljivo?
    palo mi je na pamet spakirati u individualne vrećice/kutijice nešto
    al ne znam ni što ni kako
    Ja kupim u Muelleru rolu celofana i usku vrpcu za darove i onda spakiram individualnih paketića koliko ima djece i za učiteljicu. U paketiću su mini čokoladice, umotani bombončići, neka mikro pakiranja keksa, uglavnom Lidlov asortiman. Skuplja/kompliciranija varijanta je da kupiš/napraviš praznu kartonsku tortu u kojoj se svaka kriška puni slatkišima. I ovi naši paketići su dosta atraktivni.

    Ne znam koliko su epidemiološki prihvatljivi.
    Možda da obećaš da ćeš ih pakirati s maskom i rukavicama.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 25.05.2020. at 12:12

  45. #3645
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa da! Baš to! Jedino ako potpišeš izjavu, ne samo da si ih pakirala s maskom i rukavicama, nego u zaštitom odjelu!
    I da si ih i nakon dolaska iz dućana prvo sve dezifincirala. Nakon što si dezifiniciala prostoriju i stol na kojima ih zamataš .
    Pitaj prvo, ja ne bih ništa bez pitanja.

    Oboje me djece žicali jer su imali rođendane ovih dana, no rekla sam im da trebam prvo to ispitati.

  46. #3646
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Naravno prvo treba pitati
    A ako se može,mislim da je bolje uzeti koji sok i čaše,eventualno koju kesicu slatkiša koja je upakirana u posebno.i onda nek učitelj ili odgajatelj to podijeli.
    Vjerujem da se na istu priču sada dijelu klopa u školi,ko što se prije dijelila u vrtiću za svaku skupinu posebno u njihovim prostoru
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.05.2020. at 12:20

  47. #3647
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa neka odnese zapakirani proizvod a pakiranje prebriši alkoholom. NA primjer ima vrećica u kojoj su mini čokoladice mars, bounty ..
    Neka učiteljica stavi rukavice i dijeli ..omg ..

    Ili neka učiteljica istrese na veliki dezinficirani pladanj a djeca nek uzimaju svatko jednu.

  48. #3648
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Prvi korak je prihvatiti da je suludo novo normalno

  49. #3649
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je muž sletio na teritorij EU Danas ga očekujem doma. Nismo se vidjeli od prije korone. On ni ne zna kako je sve bilo. Osim po pričama.
    Kaos u glavi, sve do sinoć nismo znali hoće li uspjeti taj dolazak. Danas: čišćenje, kolač, večera...klasika.
    Jeeeeeeeeeeeeej !!!!!!!!!!! Jos od kume cekam da se pomorac vrati, pa sam mirna

  50. #3650
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi korak je prihvatiti da je suludo novo normalno
    nemam problem s tim
    ni staro normalno nije bilo lišeno ludila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •