Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 420

Tema: Objektiviziranje ženskog tijela

  1. #251
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mojoj maloj od 4,5 god. Šuput nije seksi. Ona je njoj zgodna i lijepa. Privlačna.
    Ona želi da ja sebi kupim crvene štikle sa šljokicama da “budeš lijepa mama”.

  2. #252
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ne mogu sad vise od jedne rečenice:
    uopce nije poanta u tome koliko si ili nisi inteligentan, lijep, talentiran ili nesto slično.
    Kao sto dumbeldore reče: ne definiraju covjeka i njegov zivot sposobnosti ( bilo to 150 IQ ili savršeni sluh, ili fantastična ljepota), nego ono sto on od sebe napravi i kakva osoba postane.

    potpuno je nebitno za raspravu, da li je neka osoba koja sebe “objektivizira” izuzetno inteligentna ili ne.
    da predrasude prema ženama, a i prema muškarcima postoje to je jasno. Sigurna sam da ce vecina gibonija okarakterizirati pametnijim nego marka grubisica.
    kao sto ce i Hilary okarakterizirati kao hladnu vješticu.

  3. #253
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    OK, pokušat ću još jednom:

    da li je ova reklama objektiviziranje ženskog tijela?

    i da li je ova reklama objektiviziranje ženskog tijela?

  4. #254
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    JEdnoga dana kad takav prikaz žena u medijima ne bude sveprisutan, neću imat nikakav problem sa pojedinkama koje i dalje budu birale takav image kao svoj autentičan
    ali dotad, u sistemu kakav je, u autentičnost mu ne vjerujem nimalo
    niti to smatram bezazlenim ni sve pet, niti da nema nikakav utjecaj na položaj žena u društvu
    ne znam zašto se feministkinje time toliko bave ako je tako bezazleno i nevažno

  5. #255
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja stvarno ne mislim da je bezazleno i nevazno. I mislim da je super vazno da o tome razgovaramo i pokusavamo iznaci nacine da toga bude manje. Samo ne mislim da zgrazanje i gnusanje nad tim ima ista s navedenim ciljevima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #256
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Slazem se sasa
    Samo ja volim za sebe rec da kritiziram, ne da se zgrazam

  7. #257
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    OK, pokušat ću još jednom:

    da li je ova reklama objektiviziranje ženskog tijela?

    i da li je ova reklama objektiviziranje ženskog tijela?
    Meni je kod druge reklame veći problem tko se toliko našminka za doručak kod kuće u šlafruku?

  8. #258
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ali što vama točno smeta u tome da netko zarađuje mahajući dupetom? Ako je netko spreman to slušati/gledati/plaćati.
    Zbog guzice, objektivizacije žene ili zbog šunda?
    Evo meni npr. više smetaju neke užasno popularne autorice i/ili autori koji pišu knjige i drže predavanja o transcendentalnosti i zavaravaju ljude da se u životu događa što sam poželiš i privučeš?

    Postoji toliko puno zanimanja koji u sebi imaju puno više nemorala, a cijenjena su, to je samo do trenutnog stava društva o zanimanju.

    Dodatno, treba prepoznati i to da nije svak rođen s istim preduvjetima, meni je puno lakše napisat članak nego pozirat za privatnu fotografiju. Tako da se ne može reći da je neko zanimanje "lakši put" tek tako.

  9. #259
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Obje. Slazem se sa summer i s tang i sa seni. A svim drugima ne. Zgrazanje-smazanje-moze se to nazvat da u facu toj / i svojoj kceri o toj govorim da to za mene nije dobar izbor. A sta je lakse - ja to ne bi mogla. Nije ni bit kriminalac npr lako, living on the edge i kome treba taj stres? Puno meni ljepse na rodi tipkat, a i lakse. Tako da nije mi to neki lakmus papir sto je lako-tesko. Il vjestina. Twerk je sigurno velika vjestina, takva komanda nad glutusima, pa i bilman je rekao.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.12.2017. at 20:53

  10. #260
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Hoću reći, ne mislim da ima išta društveno korisno i za oduševljavanje u tome što se netko skida i pjeva daj mi svoj noćas budi moj ili votevr, ali je to samo jedno od mora zanimanja koje tržište traži, a nemaju osobiti doprinos održavanju i razvoju društva.

  11. #261
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ali što vama točno smeta u tome da netko zarađuje mahajući dupetom? Ako je netko spreman to slušati/gledati/plaćati.
    Zbog guzice, objektivizacije žene ili zbog šunda?
    Evo meni npr. više smetaju neke užasno popularne autorice i/ili autori koji pišu knjige i drže predavanja o transcendentalnosti i zavaravaju ljude da se u životu događa što sam poželiš i privučeš?.
    Pa to, sama cinjenica zaradjivanja dupetom, nemoralnost i plitkoca toga. I ovi transcendentalci su mi isto na meti..al ne na.ovom topicu. Ne moze sve bit vrijednosno neutralno zato jer ima trzista za to...zapravo, upravo to je moja poanta. Jer nudjenjem gluposti od sund zabave do sund misli 21.stoljeca kokektivno zaglupljujemo i potaracat ce nas 1. smislena umjetna inteligencija takve bedaste .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.12.2017. at 20:58

  12. #262
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ins angie 75 se slazem. Sto vi koje mislite da treba pocet od patrijarhata predlazete? Odkud da dodje promjena ako ne od nas samih? Ko ce to pokrenut? Institucije pravne drzave?

    Cvijeto, dobro si me skuzila...supertalent bas ne pratimo. A da je bila twerkerica rekla bi da se slazem s martinom i da mi je to behveze. Da imam sina koji jenonaj nekintrofej nabio na onu stvar i golmse slikao rekla bi mu isto. Ne bi rekla da su krivi drustveni odnosi i vrijednosti koji mu to omogucuju..iako je i to tocno al on samim tim nije egzonerirannkrivnje za svoje glupo ponasanje.

    Tocnije..da se izlazemo tim slikama rekla bih da su oboje bedaki.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.12.2017. at 21:04

  13. #263
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Meni nije nemoralno zarađivati guzom ko Sevka i Šuput, tj. šund mi je i negativno utječe na razvoj inteligencije i društva, ali ne vidim ništa specifično i posebno u tome nemoralno.
    Nenormalno mi je da stvaramo djecu i odrasle koji to traže. Ne znam misli li se da je njihovo guzovanje i mahanje uzrok, ja mislim da je posljedica.

    Pitanje je zašto bi mahanje vlastitim dupetom bilo nemoralnije od štajaznam rada u ovrhama, raznih ekonomskih poslova- da ih ne nabrajam, razvoja oružja, rada u vojsci, rada u industriji koja zagađuje, različitih industrija obmane....itd. Meni nije nemoralnije, samo mi je zatupljujući šund.

    Kao što rekoh, kao što mi je šund i knjige i emisije od kritičara mahanja guzom. Ovaj odjeven ovaj gol.

    Po meni nije pitanje što ljudi slušaju i gledaju, nego zaboga zašto. Jel zato što smo, kao što sam prije rekla, plitke životinje, ili se može analizirati koliko je vezano uz razvoj društva (provode li Finci dane slušajući Sevkine pandane?). Zašto naša djeca ne idu u kazališta, kina, ne čitaju, zašto kod nas cvate turbofolk...
    to je pitanje.

  14. #264
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da. Zasto cvate? Cvate i naokolo. Pa kad cvate, kad nije sporadicna neka pojava, necu ga jos svojom sutnjom zalijevat i promisljat i opravdavat u stilu a da nije to mozda ipak kakva subverzija. Nego cu ga nazvat sto je. Mozda branimir bilic zna zasto i kako. Ja ne znam i jedino moje oruzje koje mi je sinulo da ga imenujem i da ga ne dismisam u stilu ah pa to iskace iz svakog ekrana ionako. Bas zato sto iskace

  15. #265
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    bubilo, evo kriteriji turbo uspjeha nam se potpuno razlikuju
    od svih nabrojanih bih se slozila da je seve uspjesna
    za ostale ipak smatram da joj nisu ni blizu, da sam i u toj bransi, ne bih njihove karijere smatrala turbo uspjehom
    o pameti stvarno ne mogu jer nemam razloga sumnjati da jesu pametne, niti pamet ukljucujem u citavu ovu pricu

    sto se privatne sfere tice, a kako bih trebala dozivjeti nekog tko se za vani provokativno obuce?
    kao nekog tko se voli za vani provokativno obuci
    ako mi je vulgarno, mislit cu da je vulgarno
    ili zena koja se voli pohvaliti izgledom, sto s tim
    i ja volim i volila bih i vise, ali si ne zadovoljavam sve kriterije :D

    i ne smeta mi da one tako zaradjuju, imaju svoju publiku, nije mi nemoralno, nije mi za zgrazanje ni gnusanje
    ali ni ne cijenim
    i ako su one su to odabrale kao svoj primarni nacin predstavljanja i privlacenja paznje, ne bi trebalo biti cudjenja ako ih se tako primarno i dozivljava
    i objektiviziraju se, ne vidim neke razlike izmedju dva primjera od tang

    (a za sund i 'privlaci samo pozitivno' se isto slazem, ali to nije tema ovdje)

  16. #266
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Zasto cvate? Cvate i naokolo. Pa kad cvate, kad nije sporadicna neka pojava, necu ga jos svojom sutnjom zalijevat i promisljat i opravdavat u stilu a da nije to mozda ipak kakva subverzija. Nego cu ga nazvat sto je. Mozda branimir bilic zna zasto i kako. Ja ne znam i jedino moje oruzje koje mi je sinulo da ga imenujem i da ga ne dismisam u stilu ah pa to iskace iz svakog ekrana ionako. Bas zato sto iskace
    ali zašto misliš da svi koji to ne imenuju na isti način pod A) šute i ne imenuju nikako, B) da je baš tvoje imenovanje ono što je objektivno točno
    ja komentiram sa svojom djecom seksizam prisutan u našem društvu, vrlo kritički, ali se definitivno ne slažem s Tomčićkom i definitivno ne mislim da je guzotres uvreda za baštinu i tomu slično.
    i mislim kao i krumpirić da se treba zapitati zašto je tomu tako i zašto je to "vrijedno" tj. "valutno".
    kao kad se zgražamo nad Kerumom ili HDZom, pa nisu ih ono vanzemaljci doveli na vlast. nego mi. i pitanje je čime smo motivirani i u kom smjeru djelovati da se to promjeni. da prestane biti valuta.
    i npr. institucije isto mogu odraditi posao- kao u Velikoj Britaniji gdje će seksističke reklame od iduće godine biti banane.

  17. #267
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    šta nije veći seksizam u reklami to da mater pere svu robu, čisti sve živo i radi sve besplatne usluge svima najbolje u svemiru i da joj treba tensilen (valjda su ljudi poludili, pa su sad stavili i da frajeru treba tensilen) da izdrži običan dan, bez da ima dijagnozu anksioznosti i pojačan stres, čisto jer je mater i matere "ne mogu na bolovanje" "imaju grozan dan" i slično

    to je veći seksizam nego to da sisa privlači mušku heteroseksualnu publiku ili da u reklami za brijači aparat ne stavljaju lika s trbušinom i bradom nego nekog s kim se muškarac želi poistovjetiti
    ovo potonje je šire i temeljitije na ljestvici ljudske prirode nego to da je žena nužno ropstvo sumnjivog stanja mozga

  18. #268
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Tesko mi je pratit vas
    Ja ne znam kako izgleda Maja Šuput. Cula sam ime i prije ovog pdf a, u glavi asocijacija na Maju Blagdan i onda mi obicno tema ne odgovara liku. Nives C vjerojatno ne bih prepoznala da sjedi za stolom do mojeg. Toliko su mi nezanimljive da ih ni ne vidim. Doduse moj filter na šund je postao malo radikalan pa ne znam nabrojati ni sastav Vlade.

  19. #269
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I da, nemam apsolutno nikakvu predodjbu/predrasudu tko je pametniji Maja Š, Nives C ili Kolinda GK, odnosno Gibonni ili Plenkovic. Nemam na temelju cega zakljuciti. Najradje bih rekla da nije ni bitno, nazalost bitno je.

  20. #270
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A hebemu Jelena pa jel se politika treba provlačit i kroz ovu temu? !totalni OT.
    Daj da se držimo ove zanimljive nam teme.

  21. #271
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam ko Jelena sto se tice reklama za Tensilen, nisam ih nikad vidjela pa ne mogu reci koliko me iritiraju
    Moj medij su portali, a tamo umjesto Tensilena zive cukljevi
    I ad blocker

  22. #272
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ni ja ne znam tu reklamu za Tensilen. Slabo gledamo TV.

  23. #273
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    šta nije veći seksizam u reklami to da mater pere svu robu, čisti sve živo i radi sve besplatne usluge svima najbolje u svemiru i da joj treba tensilen (valjda su ljudi poludili, pa su sad stavili i da frajeru treba tensilen) da izdrži običan dan, bez da ima dijagnozu anksioznosti i pojačan stres, čisto jer je mater i matere "ne mogu na bolovanje" "imaju grozan dan" i slično
    pa je, ja sam osobito alergična na tu reklamu, i moji redovno doma dobiju predavanje čim krene, već su u strahu od reklame

  24. #274
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja ne znam tu reklamu za Tensilen. Slabo gledamo TV.
    X

  25. #275
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sad kad je krumpiric napisala...
    meni, što ne znači da je ispravno, al ja vam govorim za mene.
    ove slike, reklame, koje je stavila tang...
    muški vole pogledat cice i vole pogledat guzice. i to lijepe cice i lijepe guzice. u toj činjenici mi nema ništa šovinističko i seksističko.
    iskorištavanje te činjenice u marketinške svrhe, jes neukusno. možemo pričati i o šundu. al ni u pol nije toliko iritantno i šovinistički kao reklama za lupocet il što već. ono s mama nema vremena biti bolesna, doslovce me trbuh zaboli. seksizam na najjače. tu odmah počnem vikati i psovat ispred televizora.

  26. #276
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ali zašto misliš da svi koji to ne imenuju na isti način pod A) šute i ne imenuju nikako, B) da je baš tvoje imenovanje ono što je objektivno točno
    ja komentiram sa svojom djecom seksizam prisutan u našem društvu, vrlo kritički, ali se definitivno ne slažem s Tomčićkom i definitivno ne mislim da je guzotres uvreda za baštinu i tomu slično.
    i mislim kao i krumpirić da se treba zapitati zašto je tomu tako i zašto je to "vrijedno" tj. "valutno".
    kao kad se zgražamo nad Kerumom ili HDZom, pa nisu ih ono vanzemaljci doveli na vlast. nego mi. i pitanje je čime smo motivirani i u kom smjeru djelovati da se to promjeni. da prestane biti valuta.
    i npr. institucije isto mogu odraditi posao- kao u Velikoj Britaniji gdje će seksističke reklame od iduće godine biti banane.
    Ne mislim da je moje jedino objektivno točno. Ja ovdje sudjelujem i pišem da izglancam svoj stav prema svom djetetu kad to dođe na red, prihvaćam što mi je OK, odbijam što mi ne zvuči OK (argument "subverzije" npr). Kako ti imenuješ, daj prijedlog? Meni je Tomčićka kul jer je javno rekla dosta. Jer to neće napraviti producenti showa, oni bi rekli bring it on, kao i publika, a curke bi imitirale jer...eto, vidi kako je ta kul. I pritom mi nisu osjećaji one koja samu sebe objektivizira primarni, pa ću tip-toat oko toga da je ne bih povrijedila, nego odgojno djelovanje.

    Super za VB! Institucije rade ljudi... i to počinje od nekud, u slučaju twerkerice, za mene je počelo s Tomčićkom i dobro je da je počelo.

  27. #277
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iskorištavanje te činjenice u marketinške svrhe, jes neukusno. možemo pričati i o šundu. al ni u pol nije toliko iritantno i šovinistički kao reklama za lupocet il što već. ono s mama nema vremena biti bolesna, doslovce me trbuh zaboli. seksizam na najjače. tu odmah počnem vikati i psovat ispred televizora.
    Slažem se s ovim skroz. Meni je twerking od te twerkašice iskorištavanje njene guze u marketinške svrhe šoua i trebalo bi bit banano - ne znam kako će izgledat taj ban u VB koji spominje sasa.

  28. #278
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Tomčićka kul jer je javno rekla dosta. Jer to neće napraviti producenti showa, oni bi rekli bring it on, kao i publika, a curke bi imitirale jer...eto, vidi kako je ta kul.
    Uopće ne vjerujem u to da njezina reakcija ima takvo značenje. Da je to njoj nešto toliko neprihvatljivo ne ni uopće sjedila tamo i bila dio toga. Ok, ne svidja joj se... Ali Tomčićkina reakcija mi je isto sastavni dio showa i ono što paše producentima, toj televiziji i cijeloj priči. Bez njezine reakcije ta priča uopće ne bi ni postojala, nit bi bilo članaka o njih dvije, i to bi bila samo još jedna guzica u nizu.

  29. #279
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Upravo tako. Da je mrdanje dupetom ispalo u 1. krugu, jer je bezveze, a ne postalo predmet rasprave jel' to vještina il je prostačluk, ne bi nitko ni skužio da je tamo neka cura dupetom mrdala.

    Igre.

  30. #280
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku

    Igre.
    X
    Dio koji je, kao sto je receno, i tomcic. Aj molim te.

  31. #281
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Slažem se Tončićka “igra“ svoju ulogu. Show traži svoje ....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.12.2017. at 15:08

  32. #282
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tomčićka

  33. #283
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Da je mrdanje dupetom ispalo u 1. krugu, jer je bezveze, a ne postalo predmet rasprave jel' to vještina il je prostačluk, ne bi nitko ni skužio da je tamo neka cura dupetom mrdala.

    Igre.
    Sigurno je sve usuglaseno sa sefovima al po meni je bolje da se prica nego ne. Prica o tome je i dovela baljda do tog bana u VB. Inace niko ne bi ni kuzio nista i sve bi bilo neprimjetno i normalno, konsto je bila normalna ova gore reklama sa zenom s gumom medju nogama.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.12.2017. at 17:02

  34. #284
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Lili, nisam mislila politicki nista, nego su ti ljudi neki koje ni najmanje ne cijenim i uopce se njima ne bavim. A onda ispadne da su vazni za kreiranje ozracja u kojem zivimo. I ti politicari i neke dame su odabrale put koji je meni neprihvatljiv i plitak.

    Hoce li pomoci razgovor o twerkanju ne znam. Nadam se da hoce.

  35. #285
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Voljela bih da se vise kritizira novinarstvo koje zene koje nisu odabrale taj put promatraju kroz prizmu broseva i frizura.

  36. #286
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih da se vise kritizira novinarstvo koje zene koje nisu odabrale taj put promatraju kroz prizmu broseva i frizura.
    I to. Bio je jedan super serijal o tome kako se Margaret Thatcher politički uspinjala. I ubi se ona obrazlažući sve za što se zalaže i kako misli politički nastupiti, ono cijeli njen politički plan i program (valjda je to bila faza kad se natjecala da postane predsjednica Konzervativaca) i sve oni to poslušaju i, na kraju svega, pitaju: a kako mislite uskladiti to i majčinstvo?

  37. #287
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I šta im je odgovorila?

  38. #288
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Idu mi na živce s takvim pitanjima.
    Jel itko pitao Blaira, Clintona i dr. kako usklađuju svoju ulogu oca i supruga?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2017. at 12:05

  39. #289
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Da je mrdanje dupetom ispalo u 1. krugu, jer je bezveze, a ne postalo predmet rasprave jel' to vještina il je prostačluk, ne bi nitko ni skužio da je tamo neka cura dupetom mrdala.

    Igre.
    Baš tako... sve oni to unaprijed dogovore (vjerujem da je isto i BB, Farma i sve ostale niskobudžetne tv izrađevine). Ufff.... Kao u Rimskom carstvu...ali čini mi se da je manje kruha.

  40. #290

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ali što vama točno smeta u tome da netko zarađuje mahajući dupetom? Ako je netko spreman to slušati/gledati/plaćati.
    Zbog guzice, objektivizacije žene ili zbog šunda?
    Evo meni npr. više smetaju neke užasno popularne autorice i/ili autori koji pišu knjige i drže predavanja o transcendentalnosti i zavaravaju ljude da se u životu događa što sam poželiš i privučeš?

    Postoji toliko puno zanimanja koji u sebi imaju puno više nemorala, a cijenjena su, to je samo do trenutnog stava društva o zanimanju.

    Dodatno, treba prepoznati i to da nije svak rođen s istim preduvjetima, meni je puno lakše napisat članak nego pozirat za privatnu fotografiju. Tako da se ne može reći da je neko zanimanje "lakši put" tek tako.
    Meni ne smeta sto se time netko bavi, nego mi smeta sto je to postalo mainstream. Smeta mi sto od sisa, guzica i seksa ne mozes pobjeci i smeta mi sto se u svemu tome najvecim dijelom stavlja pritisak na zene.
    Zvijezde clanaka vise nisu zene koje su napravile odlican koncert, napisale dobru knjigu, samohrane majke koje se uspjesno nose sa izazovima roditeljstva i slicno nego zene kojima je ispala sisa iz haljine, koje na izlasku iz rodiliste izgledaju kao da su dosle s vecernjeg izlaska, clanci tipa "Kako postati lijepa i samopouzdana mama" (doslovno takav naslov, wtf) i slicno.
    Glumica vise nije dosla na premijeru odlicnog filma koji je upravo snimila nego je zabljesnula u predivnoj dizajnerskoj haljini na premijeri tamo nekog filma.
    Da se razumijemo, ja volim modu, lijep izgled, nosila sam i dopicnjake u vrijeme kad sam konfekcijskim brojem 36 to mogla iznijeti ali sebi sam uvijek bila vise od toga a bojim se da danasnje drustvo nudi percepciju djevojcicama, djevojkama i zenama da vrijedis samo onoliko koliko dobro i seksipilno izgledas (i u skladu s tim se ponasas).

  41. #291
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    I šta im je odgovorila?
    Ne sjećam se. Mislim da nije bila poanta na odgovoru (vjerojatno je odgovorila nešto smjerno), nego na dramatskoj pauzi tj. njenom šoku kako je, nakon svega, to pitaju, dakle, na neprimjerenosti i pitanja.

    Slažem se s rehab - problem je mainstreama.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2017. at 15:44

  42. #292
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i ja se slažem s rehab

    kraljica se pojavila u prelijepoj haljini tog i tog dizajnera i pokazala besprijekornu figuru... što je radila, zbog čega je tamo došla se (možda) spomene u nekoliko riječi

    jednom je jedan naš kritičar napisao da se premalo piše o jednoj našoj vrsnoj umjetnici valjda zato što ne nastupa u dekolteu

  43. #293
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ko bi onda na to klikao?

  44. #294
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ima nas koji bi

  45. #295
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nitko ne nudi ono što se ne traži
    pitanje što je prije kokoš ili jaje

    ja mislim da je prvo obrazovanje za kritičko razmišljanje
    pozicija umjetnosti u školama
    pozicija poezije, glazbe, učenje ljubavi prema čitanju...

    a ovo su posljedice

  46. #296
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja mislim da je to uvijek tako bilo i uvijek će tako biti. Da neki “prosječni čovjek iz naroda” više voli lake note / šund / zabavne priglupe članke / show programe / nastavi niz... I to nije samo ovdje tako, to je vjerojatno posvuda tako (Ajde dobro, ne znam za Finsku ).

    Koje su najčitanije dnevne novine i portal? Koji je najčitaniji tjednik? Meni dosta...

    Zbilja ne znam u kojoj zemlji je obrazovanje “izdiglo narod” od šunda. Ako znate, dajte neki primjer gdje to nije najgledanije i najslušanije.

    Uostalom i ja klikćem na članke “što je Kate obukla?”. Nakon što pročitam što je Merkel rekla. Zašto? Jer me stišće nešto u trbuhu kad čitam članke s Merkel, Grabar Kitarović... bilo tko / nastavi niz.

    Kad čitam o Kateitinim cipelama ništa me ne stišće nigdje. Nit mi stvara ikakav pritisak.
    Ženama koje gledamo u časopisima i na portalima (ne sad samo Kate) je to posao da tako izgledaju. I to vrlo zahtjevan i naporan posao. Ja bi se upucala da moram toliko vremena (a tek novca) trošiti na ljepotu, salone, biranje odjeće, izgled trbuha... to je njihov posao koji to traži od njih. Meni nikakav pritisak.
    Nit mislim da ne mogu pobjeći od svega toga. Ne otvaraj te portale. Biraj sto gledaš na TV-u... sjećam se iz osamdesetih, tata je kupovao puno novina... pa u svakom tjedniku su bile gole sise na duplerici. Danas smo bar s tim napredovali da toga nema.

    Meni stvara užasan pritisak priča o zdravoj prehrani i živciram se kad dijete pojede pecivo od bijelog brašna i komad salame, umjesto kruha od kvalitetnog brašna koji sam ispekla doma i komada domaćeg sira i slanine bez nitritne soli. I posvuda su članci i tekstovi o tome sto je zdravo, i svi sami peku kruh i ne usudim se nikome reći da jede poli i čokolino. Što sad brijem i oftopičarim? Pa samo želim reći da sami biramo što nam stvara pritisak.

  47. #297
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB ovo što si napisala je živa istina.
    Mene najviše uznemiravaju crne kronike koje stavljaju na vidljiva mjesta s bombastičnim naslovima.

    Jako mi se sviđa ovo što si napisala da sami biramo što nam stvara pritisak.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2017. at 08:58

  48. #298
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pobjegao dio pa kopiram:

    BB ovo što si napisala je živa istina.
    Mene najviše uznemiravaju crne kronike koje stavljaju na vidljiva mjesta s bombastičnim naslovima.

    Jako mi se sviđa ovo što si napisala da sami biramo što nam stvara pritisak. Ja sam odabrala život bez previše pritiska i moram priznat ne tangira me puno toga, posebno ne ono na što znam da ne mogu utjecat.

    Djeci ću pričat svoju priču i jačat ih da kroz život ne trebaju ići uz struju nega da se usude ići kontra.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2017. at 09:02

  49. #299

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, recimo to ovako u mojoj gradskoj ekipi kad bi se pzuno popilo zapjevalo bi se Bijelo dugme, a u mojoj seoskoj Miso Kovac. Sto je veci sund, prosudite sami. Poanta jest da se ovisno o okolini pojedinci profiliraju...ako su sise i guzice sveprisutne, o njima se moras referirat; ako su to knjige Hessea, moras o njima...
    Moj sin zasigurno odrasta u okruzenju koje vise izlaze zensko tijelo, samo sto on ina vec 16, pa nekako ipak u njegovoj mikrookolini to i nije tako vazno. Zapravo, mene vise brine kako ce se najmladi sin u tim godinama s tim nosit.
    Meni je posve ok da neki zaraduju iskoriscujuci svoje tijelo, kao maseri ruke ili ucitelji glas ili starlete sise. Ono sto mi smeta jest manjak ikakve vjestine. Eto ovo micanje guzovima mi skroz ok, al ono slikavanje evo mene dok se budim...Ne klikam. I ne slikam selfiee. Ne iz nekih principa, nego mi stvarno dosadno i glupo.

  50. #300
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Teško mi nešto pametno reći. Radim u muškoj firmi gdje svaka radna jedinica ima na zidu kalendar s golim ženama. Kad sam to prvi put ugledala meni je bilo koma. Nepojmljiva situacija,... kako, zašto,...
    Na kraju sam pitala prijatelja za objašnjenje. U čemu je fora? što sad tu znači ta gola žena?

    Odgovor je vrlo jednostavan za muške, ništa specijalno, ne radi se o uzbuđenju, ni ničem takvom nego im je jednostavno lijepo usput vidjeti ženu.
    Svijetli trenutak, ništa više. Digneš glavu od stroja, vidiš nešto lijepo, nasmiješ se i radiš dalje.
    Uopće ne razmišljaju o sexu.

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •