Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 107

Tema: logoped

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Peterlin hvala ti puno na savjetima. Meni ovako kao laiku se to ne cini veliki problem (tu mislim na sintezu analizu i grafomotoriku), odnosno ja mislim da dobro cuje ali da nema interesa za to i ne vjezba i zato to steka. Zapravo mislim da je nezreo i nezainteresiran za skolu sto i je, potvrdila logopedica u skoli i zato je i preporucena odgoda. Ovaj izgovor, ide na bolje samim tim sto sazrijeva (vidim razliku u odnosu na prije cca godinu dana) i on pa i bolje govori (i R je na kraju doslo spontano) ali jos uvijek se to cuje. Ja cujem. A cuo je i skolski logoped. Na dijagnostiku cemo svakako otici a i logopedica je preporucila.
    Prvi korak mi je otici po uputnicu pa mozda ona nekog nazove ili ima ideju gdje. Zapravo dijagnostiku mozemo u runjaninovoj to nije problem, jedino ce za vjezbe biti problem gdje. Nakon pedijatra cu bit pametnija pa vam dalje gnjavim pitanjima

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Tines, slicno i kod nas znaci. Kod moga je čšž i lj. R je uredu sada.

    jeste zadovoljni u runjaninovoj?
    Jesmo. Sve ok.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Tines, jel bi mi mogla napisati kod kojeg ste logopeda u Runjaninovoj , kod dr. Sablić ili , dr. Paurević.

    hvala

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Nevena, imaš pp.

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin hvala ti puno na savjetima. Meni ovako kao laiku se to ne cini veliki problem (tu mislim na sintezu analizu i grafomotoriku), odnosno ja mislim da dobro cuje ali da nema interesa za to i ne vjezba i zato to steka. Zapravo mislim da je nezreo i nezainteresiran za skolu sto i je, potvrdila logopedica u skoli i zato je i preporucena odgoda. Ovaj izgovor, ide na bolje samim tim sto sazrijeva (vidim razliku u odnosu na prije cca godinu dana) i on pa i bolje govori (i R je na kraju doslo spontano) ali jos uvijek se to cuje. Ja cujem. A cuo je i skolski logoped. Na dijagnostiku cemo svakako otici a i logopedica je preporucila.
    Prvi korak mi je otici po uputnicu pa mozda ona nekog nazove ili ima ideju gdje. Zapravo dijagnostiku mozemo u runjaninovoj to nije problem, jedino ce za vjezbe biti problem gdje. Nakon pedijatra cu bit pametnija pa vam dalje gnjavim pitanjima
    Ako vam je preporučena odgoda, to nije mali i zanemariv problem. ALI odgoda ne znači ništa ako se u tih godinu dana ne odradi terapija. Odgodu je dobio zato jer je netko u stručnom timu procijenio da ne bi mogao pratiti nastavu. O tome i ja govorim. Ali stvari se neće riješiti same od sebe bez terapije, pa zato svakako čim prije idi na dijagnostiku i terapiju.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Peterlin naravno, nema uopce dileme da ne treba raditi s njim. Samo pitanje kako i gdje. Evo, u vinogradskoj dobili termin u 7 mj a za vjezbe se ceka godinu dana, ali mozda upadnemo i prije. A do tada cu sa vrtickim logopedom dogovoriti neka radi s njim.

  7. #57
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    najmlađi nam je neki dan bio na 1.pregledu u suvagu i situacija nije baš bajna
    vježbice mu počinju tek u siječnju 2018
    kakvo je stanje sa logopedima u sklopu DZ Centar (tamo spadamo??
    dođe li se brže na red?
    treba uputnica od pedice i onda se "samo" naručimo?

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    najmlađi nam je neki dan bio na 1.pregledu u suvagu i situacija nije baš bajna
    vježbice mu počinju tek u siječnju 2018
    kakvo je stanje sa logopedima u sklopu DZ Centar (tamo spadamo??
    dođe li se brže na red?
    treba uputnica od pedice i onda se "samo" naručimo?
    U nekim domovima zdravlja su upravo Suvagove vanjske ambulante. Mi smo tako godinama išli u DZ Ivanićgradska. Ovdje je popis i interneta, ali dugo nisam to trebala, pa ne znam koliko je ažurno: http://www.suvag.hr/vanjske-lokacije/

    Neki domovi zdravlja imaju svoje logopede. U Suvagu se uputnica za logopedsku terapiju izdaje za kalendarsku godinu, a možda je tako i u DZ. Pitaj pedijatra - te informacije bi kod njih trebale biti dostupne jer oni znaju za svoje područje što sve imaju na raspolaganju.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Bucka, meni su u DZ centar rekli da se vjezbe cekaju cca 2 godine samo se obrada moze odmah napraviti. Jedna logopedica im krajem godine ide u penziju i vise ne prima nove.

  10. #60
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    puno hvala na info
    nista, onda cekamo pocetak vjezbica u suvagu, a do tad malo vjezbamo doma
    nas vrtic nema logopeda

  11. #61
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jos jedno pitanjce...
    mali je nakon 1. pregleda u suvagu dobio uputnice za psihologa, neuropedijatra i orl-a (sluh)
    gdje nam je pametnije to sve obaviti? SUVAG ili neka druga bolnica?

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ako ste krenuli u Suvag drzite se Suvaga ( osim ako oni nesto nemaju).
    Posljednje uređivanje od sirius : 02.06.2017. at 13:39

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ste krenuli u Suvag drzite se Suvaga ( osim ako oni nesto nemaju).
    X

    Ovo navedeno Suvag sve ima. I puno se manje čeka kad dođeš s nalazom od Suvaga tražiti termine za njihove druge službe.

  14. #64
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    super
    thanx
    rekli su muzu na razgovoru da je mali cak na granici da predloze premjestaj u vrtic u Suvagu, ali za sad ipak ne...

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    u vrtić se pretežno ide s 5 godina, jedino ako je jako frka onda i ranije

  16. #66
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pozdrav svima. Molim vas preporuku za logopeda u Novom Zagrebu.
    Dijete ima problem sa L, R, Lj...
    Dijagnostiku smo obavljali s 3 i pol godine jer je kasno propricao, no tada je sve bilo ok i samo da se dijete prati. Kako s punih pet nije dobio ispravno izgovaranje glasova krenuli smo kod logopeda. Uslijed situacije s koronom nismo obavili ponovni pregled nego je samo krenuo privatno kod jedne logopedice za koju sam nekidan saznala da cak nije logoped nego fonetičar i da nije preporuka da tamo uopce ide. :/

    E sad sam u potrazi krenuti pravim putem i sve kako treba. Pretpostavljam da Suvag nema smisla da cekamo nego da nađemo nekog privAtno i za dijagnostiku i za vježbe?

    Koja su friška iskustva? Help please!

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Molim vas preporuku za logopeda u Novom Zagrebu.
    Dijete ima problem sa L, R, Lj...
    Dijagnostiku smo obavljali s 3 i pol godine jer je kasno propricao, no tada je sve bilo ok i samo da se dijete prati. Kako s punih pet nije dobio ispravno izgovaranje glasova krenuli smo kod logopeda. Uslijed situacije s koronom nismo obavili ponovni pregled nego je samo krenuo privatno kod jedne logopedice za koju sam nekidan saznala da cak nije logoped nego fonetičar i da nije preporuka da tamo uopce ide. :/

    E sad sam u potrazi krenuti pravim putem i sve kako treba. Pretpostavljam da Suvag nema smisla da cekamo nego da nađemo nekog privAtno i za dijagnostiku i za vježbe?

    Koja su friška iskustva? Help please!
    Koliko se sjećam Suvag ima vanjsku lokaciju logopedske ambulante - u Domu zdravlja u N. Zagrebu. Pitaj ih u svakom slučaju, nemoj otpisati ideju zbog dugog čekanja. Oni često nađu termine za djecu koja su pred školu.

    Inače, imaš privatni logopedski kabinet na Središću, ali nemam nikakvih informacija osim onoga što piše na web stranici: https://www.logovjezbaonica.hr/o-nama/

  18. #68
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Hvala puno Peterlin, naisla sam na te u Srediscu pa cu ih vjerovatno kontaktirati. Nadala sam se da netko ima iskustva...
    jel znate mozda jel me u dom zdravlja na dijagnostiku moze uputiti i pedijatrica?
    Takodje kakva su iskustva s DZ Novi Zagreb?

  19. #69
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo nisam cekala nazvala lijepo odmah pedijatricu i dobila termin za pregled vec sljedeci tjedan na Svetom Duhu

  20. #70
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Suvag je skroz u kaosu od korone...
    Nas su trebali zvali za prošlo ljeto, ništa. Poznanica iz vrtića je trebala biti u terminu proljeća 2020., do danas nije dobila nove termine.

    Tako da, za dijagnostiku ok, može se do njih. Ali vježbe, teško

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nisam cekala nazvala lijepo odmah pedijatricu i dobila termin za pregled vec sljedeci tjedan na Svetom Duhu
    kod koga na duhu? Jel J.

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Suvag je skroz u kaosu od korone...
    Nas su trebali zvali za prošlo ljeto, ništa. Poznanica iz vrtića je trebala biti u terminu proljeća 2020., do danas nije dobila nove termine.

    Tako da, za dijagnostiku ok, može se do njih. Ali vježbe, teško
    Vjerujem da je tako.

    Ali Suvagu je najslabija točka bila upravo to naručivanje - bilo je loše organizirano i prije korone, pa si mogu misliti kako je sada.

  23. #73
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Iskreno ne znam. Samo su nam dali termin.

  24. #74
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sa Suvag narucivanjem nisam imala problema, iskreno. Samo se cekalo jel

  25. #75
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Pozdrav, evo i ja tražim preporuke za logopeda. Pregled u Suvagu odrađen u prosincu 2020., na red nećemo prije siječnja 2022. Kako smo se vratili s mora, rado bih krenula privatno jer će za godinu dana u školu. Živimo na Cvjetnom naselju. Ima problema sa izgovorm r, l, s, š, č, ž.

    Hvala!

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, evo i ja tražim preporuke za logopeda. Pregled u Suvagu odrađen u prosincu 2020., na red nećemo prije siječnja 2022. Kako smo se vratili s mora, rado bih krenula privatno jer će za godinu dana u školu. Živimo na Cvjetnom naselju. Ima problema sa izgovorm r, l, s, š, č, ž.

    Hvala!
    Kudri imate dosta posla za jednu godinu. Dobro da ste se dodlučili što prije krenuti privatno.
    Imat ćete ludu sreću ako uspije sva slova ispraviti do škole. Sretnooo!!!!

  27. #77
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, evo i ja tražim preporuke za logopeda. Pregled u Suvagu odrađen u prosincu 2020., na red nećemo prije siječnja 2022. Kako smo se vratili s mora, rado bih krenula privatno jer će za godinu dana u školu. Živimo na Cvjetnom naselju. Ima problema sa izgovorm r, l, s, š, č, ž.

    Hvala!
    Imaš pp.

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kudri imate dosta posla za jednu godinu. Dobro da ste se dodlučili što prije krenuti privatno.
    Imat ćete ludu sreću ako uspije sva slova ispraviti do škole. Sretnooo!!!!
    Uz rad sve se može.
    Prvo će vježbanje jezika
    Sretno

  29. #79
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo i od mene mali update. Mi smo krenuli na kraju privatno proslu jesen. Problem je bilo lj, l i r. Lj i l je svladano tek na proljece. R jos nije ni blizu. Iskreno preskupo nam je ipak ovo privatno i dobili smo termin u Suvagu tek u prosincu. Ne znam sta cu do tada. Vjerovatno nastaviti privatno.
    Nasa logopedica nije as za vjezbanje doma (sto mi se ne svidja) jer kaze da nije dobro ako krivo ucimo polozaj jezika.

  30. #80
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš pp.
    Moze i meni jer razmisljamo mozda o promjeni :/
    Ne znam jel stvarno potrebna promjena ili je to samo moje razocarenje sto nismo uspjeli to rijesiti prosle godine.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne kužim kak to nisu za vježbanje doma,ako imate jednom do dva puta kod logopeda,trebalo bi i između nešto vježbati.

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim kak to nisu za vježbanje doma,ako imate jednom do dva puta kod logopeda,trebalo bi i između nešto vježbati.
    Ne treba.
    Mi nikad nismo.
    Isto privatni logoped ispravljanje glasova 2x tjedno.

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj je bio kod državnog jednom tjedno R je rješio za čas,ali je morao vježbati dan u noć.

  34. #84
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I meni je to logicno al eto :/

  35. #85
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Sirius koliko ste dugo isli ako se sjecas?

  36. #86
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sve ovisi i o djetetu. Mi isto dobili vjezbe za doma,ali je rekla logopedica da ne pretjerujemo. 10-15min na dan, i oni nam pokazali sto i kako

    Malcu za R trebalo godinu dana, znaci sa 7 sredio.
    Mala krenula ranije i s jednom posjetom u 2 tj za par mjeseci dobila L. Sad idemo na R

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena.o vjerojatno si primjetila na forumu da ste vi jedni od rijetkih koji su tako brzo rijesili r. Ocito je dijete ipak imalo ispravno barem L prije toga i bilo nadomak toga da i samo usvoji, pa je mozda to lazna nada drugima da ce to brzo rijesit kao vi koji ste rijetki. I ja sam te citala dok smo isli logopedu pa se razocarala, dok nisam procitala iskustva drugih.

    U prosjeku za usvojit L i R zapravo treba jedna skolska god npr od listopada do travnja/svibnja, to je neki prosjek.

    Giuseppe, logopedica je u pravu. Vi jednoatavno ne mozete znati potpuno ispravno pokazivati kao ona koja je strucna osoba. Cak mozete dijete unazadit.

    Jedina je kvaka jeste li isli minimalno 2x tjedno jer 1x tj je potpuno nedostatno i zna bit jako frustrirajuce za dijete jer se to sve razvuce a nema napretka.

    Za slova s kvacicama bi se i moglo al za R ja se ne bih usudila.

    Starije dijete je islo za L i R,a mladje za slova s kvacicama. Oboma je trebalo tih cca 7 mj da usvoje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.08.2021. at 23:10

  38. #88
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi smo i isli dva puta tjedno. Od prosle godine listopada do kraja lipnja. Nastavljamo sad opet naravno.

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim kak to nisu za vježbanje doma,ako imate jednom do dva puta kod logopeda,trebalo bi i između nešto vježbati.
    Jao, mene je Suvag-ova odlična logopedica pozvala na red da ne tlačim dijete i ne forsiram vježbanje izgovora doma, jer se pretjeranim vježbanjem ne postiže puno, a dijete stječe otpor. Rekla je samo da mu trebamo obratiti pažnju ako čujemo u govoru da se vraća na staro i to treba raditi stalno, ali nenametljivo - ponoviti za njim ispravno.

    Druga je stvar s finom motorikom - tu treba vježbati i raditi na tome i između odlazaka logopedu, a pogotovo je potrebno ljeti održavati vještine.

    Svako dijete je drugačije, pa je pametno s logopedom porazgovarati o tome što treba/ne treba raditi kod kuće između odlazaka logopedu.

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo i isli dva puta tjedno. Od prosle godine listopada do kraja lipnja. Nastavljamo sad opet naravno.
    Giuseppe u tom razdoblju je zaista već ostvaren fond sati unutar kojeg je dijete trebalo savladati.
    Nisam povezala, koliko je staro dijete?

    Ja bih na tvom mjestu promijenila logopedicu kao sto tebi intuicija govori.
    Imam ti preporuku za privat.logopeda samo ne znam jel vam to blizu.
    Naša logopedica radi u neposrednoj blizini centra Point u Prečkom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.09.2021. at 09:00

  41. #91
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Giuseppe u tom razdoblju je zaista već ostvaren fond sati unutar kojeg je dijete trebalo savladati.
    Nisam povezala, koliko je staro dijete?

    Ja bih na tvom mjestu promijenila logopedicu kao sto tebi intuicija govori.
    Imam ti preporuku za privat.logopeda samo ne znam jel vam to blizu.
    Naša logopedica radi u neposrednoj blizini centra Point u Prečkom.
    Je dug je period, ali je prvo savladavo automatizaciju lji i onda L, R smo poceli negdje pred proljece, kraj zime…
    Iako i meni se to sve cini dugo…
    Moze svakako preporuka…
    U Novom Zagrebu smo..

  42. #92
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ono sto me muci je ici negdje privatno i cekati Suvag pregled u prosincu pa nastaviti kod njih ili u nekom od podrucnih ureda s vjezbicama,
    ili pokusati u nekoj drugoj bolnici naruciti se ranije na pregled… ?
    Suvag ne priznaje nicije nalaze osim svojih..
    A nisam sigurna ni da li mijenjam ovu privatno ili da ostanem i nadam se boljem napretku ovu jesen…

  43. #93
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Suvag se dugo čeka. Nas su stavili na listu i nikad zvali, a meni se nije dalo provjeriti što je s time.
    Tako da sam za privatno dok ne vidiš što ti Suvag kaže

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius koliko ste dugo isli ako se sjecas?
    M. je isao 4 mjeseca intenzivno za slova sa kvacicama.
    Ali to puuuuuuno lakse usvojiti od L i LJ, a R i tako vecinom ide zadnje tek nakon sto se L dobro izbrusi.
    Uglavnom izabrali ste teska slova.
    Netko u obitelji ima problema sa izgovorom?

  45. #95
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    M. je isao 4 mjeseca intenzivno za slova sa kvacicama.
    Ali to puuuuuuno lakse usvojiti od L i LJ, a R i tako vecinom ide zadnje tek nakon sto se L dobro izbrusi.
    Uglavnom izabrali ste teska slova.
    Netko u obitelji ima problema sa izgovorom?
    Moj brat ima malo problema s R.

  46. #96
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Suvag se dugo čeka. Nas su stavili na listu i nikad zvali, a meni se nije dalo provjeriti što je s time.
    Tako da sam za privatno dok ne vidiš što ti Suvag kaže
    A jesi li ti zvala njih? Ako ih ne pitaš, oni misle da si našla drugo rješenje. Ljudi su komotni, misle da se sustav vrti oko njih. Ne treba Suvag tebe, ti trebaš njih.
    Najbolje je svratiti NA NOGE u radno vrijeme prijemnog ureda i to više puta. Drugi način je da tvoj pedijatar nazove, to obično ima drugačiju težinu, pogotovo ako je u pitanju samo korekcija izgovora (njihova osnovna svrha je rehabilitacija gluhih, a ovo rade dodatno). Potrebe su veće od njihovih kapaciteta. Ako ih ne podbadaš, ništa od toga. Vjeruj mi, govorim iz višedesetljetnog iskustva, aliii ni jedna druga institucija nije tako dobra.

  47. #97
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisam jer smo našli dobru privatnicu i nisam imala volje ponovno ići tamo.
    Plus od naše 2 logopedice jedne već par godina nema koliko znam, pa je ionako kaos.

    Znam da sam trebala biti dosadna, ali nisam morala - samo me zanimalo hoće li se ikad oni javiti

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam jer smo našli dobru privatnicu i nisam imala volje ponovno ići tamo.
    Plus od naše 2 logopedice jedne već par godina nema koliko znam, pa je ionako kaos.

    Znam da sam trebala biti dosadna, ali nisam morala - samo me zanimalo hoće li se ikad oni javiti
    Pa ako si našla drugo rješenje - tim bolje. Oslobodila si mjesto nekima koji su ih više trebali, kao što su bili moji sinovi i brojna druga djeca sa kombiniranim poteškoćama. Moj stariji je imao zastoj u razvoju neurološkog sustava, a posljedično kašnjenje govornog razvoja + lošu motoriku i dislaliju - proveo je u Suvagu puuuno godina. Terapije redovne od 2004 do 2010 ili 2011 (ne sjećam se točno, do polaska u peti razred), a kontrole od 2002 do mature. Mlađi - disleksija, nešto manje vremena u Suvagu, ali mu je bilo potrebno. Isto je bio njihov pacijent do mature. Da je u pitanju bila samo korekcija izgovora, vjerojatno se ne bih jako trudila dobiti mjesto tamo. Ima i drugih mogućnosti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.09.2021. at 09:28

  49. #99
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi smo dobili termin za pregled pocetkom 12. Mj.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    M. je isao 4 mjeseca intenzivno za slova sa kvacicama.
    Ali to puuuuuuno lakse usvojiti od L i LJ, a R i tako vecinom ide zadnje tek nakon sto se L dobro izbrusi.
    Uglavnom izabrali ste teska slova.
    Netko u obitelji ima problema sa izgovorom?
    X

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo dobili termin za pregled pocetkom 12. Mj.
    Giuseppe, ja na tvom mjestu ne bih gubila dragocjeno vrijeme.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •