Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #401

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte tako, nije sad stvar u tome da će djeca sa bodovima za zdravstveni problem pokvariti prosjek škole, nego u tome da imaš dva djeteta sa 80 bodova i 2 boda na prijemnom, ali jedno ima dodatni bod za zdravstvene poteškoće i upiše se u školu, a drugo se ne upiše. Meni je jasno da ovom koje se ne upiše to zvuči jako nepravedno, jer se eto stvarno ne može reći da je djetetu sa 80 bodova zdravstveni problem narušio školski uspjeh. Treba li ono dobiti bod kao nagradu zato što je unatoč zdravstvenom problemu uspjelo imati 80 bodova, pa, ne znam. Ja bih rekla da je došlo do zbrke sa bodovima i prijemnima, naime prije se dijete sa 80 bodova ovako i onako moglo upisati u svaku školu, sad dvije škole imaju prijemni pa nije tako, i onda taj bod može imati ovakav utjecaj.
    Napokon da netko točno ukaže u čemu je problem. Potpisujem svaku rečenicu.

  2. #402
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja ne znam. Sigurno izravan upis imaju oni koji su imali odličan rezultat na nekom natjecanju. E sada koji rang natjecanja je to, stvarno ne znam.

    Isto tako mislim da postoji izravan upis i na faks
    Izravan upis imaju državni prvaci iz predmeta koje škola priznaje.
    Što znači da ako je dijete državni prvak iz npr. geografije ili povijesti, neće imati izravan upis u MIOC, već isključivo ako je državni prvak iz matematike i informatike ili univerzalnih predmeta; hrvatskog, engleskog.
    Za izravan upis na sve fakultete ne znam, ali znam da na medicini to ne postoji.
    Na medicini se gledaju ocjene, državna matura i uspjeh na prijemnom. Ništa drugo pa ni zdravstveno stanje ili socijala i sl.
    I to je po nemi najviše fer.

  3. #403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    A kolko ste sigurni da će ponavljač iz mioca nastaviti MIOC?
    Možda će mu proraditi savjest i prebaciti se u neku malko slabiju školu.
    Recimo kod mog velikog je u drugi razred došla cura iz v jer nije bila dovoljno dobra za v,bar je tako rekla,ali miljama daleko od lošeg đaka ili ponavljača

  4. #404
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mima, ali nije točno da ako dvoje djece imaju 80+2 boda, da će jedan upisati MIOC, a drugi ne.
    Upisuju se oboje.
    MIOC je znao imati po 100 upisane djece preko kvote jer su svi imali isti broj bodova i u tom slučaju se ne može neke upisati, a neke ne.
    Svi bodovi jednako vrijede i nije zdravstveni bod vredniji od boda s prijemnog.
    I zašto dijete koje ima zdravstvene teškoće ne bi moglo biti 5,0?!?!?
    Moja kći je unatoč bolesti 5,0 bila kroz cijelu osnovnu školu i trostruki državni prvak iz znanja.
    To što je nažalost bolesna ne znači da je glupa ili nesposobna.

  5. #405
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tanči, ovaj drugi s 80+2 ima dodatni zdravstveni pa je to 83. s čime on upada, a ovaj s 82 ne. to je bed, slažem se, ali nije ni ovaj sa zdravstvenim bodom za popljuvati. samo to.

  6. #406
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni se nekako čini da je sva ta strka sa upisima u "elitne" gimnazije, malo "too much".
    Kaže jučer na dnevniku cura da se cijela obitelj seli u ZG da bi ona mogla pohađati Tituš. Zar bi bilo drugačije da je išla u gimnaziju u svom rodnom gradu i za 4 godine išla studirati u ZG sama?
    Ja sam bila 6. na rang listi zagrebačkog fakulteta sa nekoliko stotina prijavljenih, a došla sam iz Susačke gimnazije u Rijeci (jedne davne godine, doduše).
    Ma, svatko bira svoj život, ali kod nas srednja škola i nije neki faktor za budući život.
    Forum je, pa iznosim mišljenje

  7. #407
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma šta bi bilo too much. djeci treba omogućiti da upišu školu koju žele ako su za nju sposobni i ostvaruju minimalno propisane kriterije.
    ako ni to nije dosta, nego booodova, ekstra booodoova za mioc nam dajte, a hebate i škola i sve u vezi nje ima da ti se smuči.
    dok slušaš druge sa strane, a gdje da ju želiš ti sam.

  8. #408
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Ja znam jednu curu iz naselja koja je otišla sama u geodetsku školu u Varaždin,cura je u domu ,dve minute od škole

  9. #409
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne postoji nikakav izravan upis preko gradskog ureda.
    Jesi li primjetila nekog sa toliko bodova u gimnaziji na popisu?

    Da, zato i pitam.

  10. #410
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zato i pitam.
    Stvarno? Pise 40 bodova i bas pise po preporuci gradskog ureda?!
    To zvuci prilicno nevjerojatno.

  11. #411
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Mislim , moje dijete je proslo sve procedure grdskog ureda, sve moguce potrebne preglede, cijelu proceduru predupisa ....i nakon svega tvoja tvrdnja zvuci apsolutno nevjerojatno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.07.2018. at 11:32

  12. #412
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ustvari, postoji teorija u kojoj je to moguce. Tesko , ali moguce. Sad sam ju napisala, ali mi se izgubio post.

  13. #413
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Da se razumijemo, meni to nije problem, ako će nekom djetetu koje ima težih problema izravan upis olakšati život, neka mu olakša, ali pitanje je može li to dijete ishendlati zahtjevnu školu ako mu je bilo teško hendlati osnovnu?
    Posljednje uređivanje od MalaSirena : 14.07.2018. at 12:12

  14. #414
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Da se razumijemo, meni to nije problem, ako će nekom djetetu koje ima težih problema izravan upis olakšati život, neka mu olakša, ali pitanje je može li to dijete ishendlati zahtjevnu školu?
    Iz mog iskustva, djeca sa poteskocama dobiju preporuku u okviru svojih mogucnosti i sposobnosti. Znam da su se neka djeca upisivala redovnim putem, jer im se nije dopala preporuka, a imali su ocjjene za zeljenu skolu. Pa su onda vec tokom prvog polugodista trazili premjestaj( skolska sluzba) u skolu koja bolje odgovara njihovim mogucnostima.
    M. je isto imao preporuku za odedene skole , ali NIJE upao na predupisima jer je bilo djece sa boljim ocjenama( koja su takoder dobila preporuku za tu skolu).
    On je kasnije upisao skolu po izboru koju mu nisu htjeli preporuciti na zavodu ( kao njegov treci izbor) zbog rinitisa i alergije na ambroziju. ( sto je zapravo bilo totalno nepoznavanje strucne sluzbe, njegova skola ukljucuje rad na terenu, ali ne u polju ambrozije).

  15. #415
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ne cini mi se realno dijete sa 40 bodova prode tako vrhunski testiranja na zavodu da netko zanemari ocjene i da preporuku za gimnaziju.
    Isto tako mi se cini prilicno nemoguce da nema vise prijavljene djece za tu gimnaziju , a da oni imaju vise bodova od ovog sa 40.
    Koliko se ja sjecam kod M. je u njegovim smjerovima bilo 4 ucenika s preporukom na jedni upisno mjesto ( skole imaju kvote 1-2 ucenika po preporuci zavoda na jedan upisani razred). Naravno da su upali oni s najboljim ocjenama. Njihov zadnji upisani je imao 1 ili 2 boda manje od zadnjeg upisanog redovnim putem godinu prije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.07.2018. at 12:23

  16. #416
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda dijete može dobiti preporuku za točno određenu školu iz nekog specifičnog razloga, na primjer slabo je pokretno, a živi preko puta te škole.

    (doduše i dalje je sumnjivo da prođe kvotu za djecu sa poteškoćama u gimnaziji sa tih 40 bodova).Uz primjerenu individuaalizaciju ili prilagodbu, ne znam zašto ne bi moglo ishendlati školu, vjerojatno ne sa vrhunskim ocjenama, ali ne idu sva djeca u neku školu isključivo radi akademskih postignuća.

  17. #417
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Da nije možda povratnik iz inozemstva? Na koju oni idu listu?

  18. #418
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne znam za povratnike iz inozemstva ali mivse nekako čini da su ove godine maknuli pravo djeci diplomata na izravan upis. Nisam točno pratila ali ima nešto što su ukinuli

  19. #419

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    MalaSirena a da možda nema izravan upis zbog toga što je državni prvak ?

  20. #420
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Kako su uopće upiše neki učenik npr. povratnik iz Njemačke u naš 1.r. srednje ako je tamo završi
    6 r. osnovne i 2 razreda neke srednje škole (haupt., gimnaz., zanat., bilo što) ?

  21. #421
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kako su uopće upiše neki učenik npr. povratnik iz Njemačke u naš 1.r. srednje ako je tamo završi
    6 r. osnovne i 2 razreda neke srednje škole (haupt., gimnaz., zanat., bilo što) ?
    Ja znam dijete koje je završilo stranu školu u Zagrebu i jedva upisalo srednju jer nije imalo hrvatski kao predmet u osnovnoj školi. Odličan učenik. Uspjelo ali na jedvite jade.

  22. #422
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda dijete može dobiti preporuku za točno određenu školu iz nekog specifičnog razloga, na primjer slabo je pokretno, a živi preko puta te škole.

    (doduše i dalje je sumnjivo da prođe kvotu za djecu sa poteškoćama u gimnaziji sa tih 40 bodova).Uz primjerenu individuaalizaciju ili prilagodbu, ne znam zašto ne bi moglo ishendlati školu, vjerojatno ne sa vrhunskim ocjenama, ali ne idu sva djeca u neku školu isključivo radi akademskih postignuća.
    Moguce i to, ali misli da cak i djeca sa 100 % invaliditetom idu na liste po ocjenama. Jedino ako u skoli nije bilo prijavljene djece sa vecim brojem bodova na predupisima.

  23. #423
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da je već deplasirano godinama preispitivati kako i zašto ima te dodatne bodove
    sistem je takav da to dopušta
    i dok se ne promjeni sistem to će se koristiti
    problem je u tome što su neki s tim upoznati, neki nisu
    (više iz svoje neimformiranosti, na upisi.hr sve piše)
    ev. je upitno postojanje tih bodova
    ne zašto ih netko koristi ili ne
    naravno kao i svugdje postoji mogućnost zloupotreba

    e sada ako netko ima 80 bodova i ima dodatni bod....
    možda je on za tih 80 bodova morao uložiti puno veći trud nego onaj tko nema zdravstvene poteškoće ili nije dijete rastavljenih roditelja, nema kući bolesnog roditelja
    možda bi takvo dijete da ne raste u takvim uvjetima bilo državni prvak iz nekog predmeta i imalo direktni upis, a ovako "samo" ima 80 bodova
    sve je to ki bi da bi

    sistem je takav
    mogućnost postoji
    nitko (valjda) ne lažira dokumente
    nitko ne voda djecu godinama po specijalistima, potkljupljuje korumpirane bolničke liječnike i liječnike školske medicine
    nitko se ne rastaje (mada da, čula sam i druge priče) radi boda, nitko ne izmišlja teške bolesti roditelja radi boda
    svi ti bodovi su potkrijepljeni med. dokumentacijom
    ljudi koriste pravo koje im je sistem dao

    a sad bi li taj bod trebao koristiit samo onaj kome je roditelj umro ili i onaj kome je roditelj "samo" teško bolestan....
    i ovom drugom sistem to dopušta
    i nije na nama da preispitujemo moralnost toga

    uostalom ne živimo u Švedskoj
    i biti jedini pošten u državi u kojoj svi koriste što mogu na kraju ne ispada poštenje nego blentavost
    što je rekao jedan zastupnik:
    "neću ja biti jedini stupido"

  24. #424
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sad malo o bodovima na osobni uspjeh
    je li i tu sve fer i pošteno i jednako za sve?

    ukinuti su bodovi za glazbenu i drugi strani jezik
    a dobivaju se bodovi su za natjecanja hrvatskog školskog sportskog saveza
    je li to fer?
    je li sport vredniji od 6 godina paralelne škole?

    je li fer da dijete koje kao član ekipe osvoji drugo mjesto na sportskom natjecanju ima više bodova od onog koje se plasira na državno natjecanje iz znanja?
    to dijete uopće ne mora igrati
    može biti rezerva
    dijete koje se plasiralo na natjecanje iz znanja nije rezerva

    je li fer da za, toliko spominjani, mioc bod dobije dijete za sport, a ne dobije državni prvak iz geografije?

    ima li svako natjecanje iz znanja jednaku težinu?
    je li isti plasman na državno iz fizike na koje se zove 48 djece ili iz matematike na koju se plasira duplo manje?

    u svakoj toj situaciji će se neki nezadovoljnik naći zakinut, a netko uvrijeđen jer se propituje ono što mu je sistem omogućio

    nema apsolutne pravde i ni jednim rješenjem neće biti svi zadovoljni

    kako je rekao veliki Krleža, bolje završiti s njim nego saborskim zastupnikom
    "ni med cvetjem ni pravice"

  25. #425

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    sad malo o bodovima na osobni uspjeh
    je li i tu sve fer i pošteno i jednako za sve?

    ukinuti su bodovi za glazbenu i drugi strani jezik
    a dobivaju se bodovi su za natjecanja hrvatskog školskog sportskog saveza
    je li to fer?
    je li sport vredniji od 6 godina paralelne škole?

    je li fer da dijete koje kao član ekipe osvoji drugo mjesto na sportskom natjecanju ima više bodova od onog koje se plasira na državno natjecanje iz znanja?
    to dijete uopće ne mora igrati
    može biti rezerva
    dijete koje se plasiralo na natjecanje iz znanja nije rezerva

    je li fer da za, toliko spominjani, mioc bod dobije dijete za sport, a ne dobije državni prvak iz geografije?

    ima li svako natjecanje iz znanja jednaku težinu?
    je li isti plasman na državno iz fizike na koje se zove 48 djece ili iz matematike na koju se plasira duplo manje?

    u svakoj toj situaciji će se neki nezadovoljnik naći zakinut, a netko uvrijeđen jer se propituje ono što mu je sistem omogućio

    nema apsolutne pravde i ni jednim rješenjem neće biti svi zadovoljni

    kako je rekao veliki Krleža, bolje završiti s njim nego saborskim zastupnikom
    "ni med cvetjem ni pravice"
    Sve stoji.
    Još ću podsjetiti da se prema prvom prijedlogu pravilnika o kriterijima (prije 3-4 godine?) uopće nije trebalo bodovati sudjelovanje na državnom natjecanju znanja, nego samo prva tri mjesta.
    Kad se uzme u obzir koliko je teško uopće dospjeti na državno natjecanje iz bilo kojeg predmeta (a iz nekih pogotovo, gdje ih se iz cijele države zove manje od 20, a na županijskim natjecanjima bude i više od 100 djece), vidi se da onaj tko je sastavljao taj prijedlog ili nema pojma kako funkcioniraju ta natjecanja ili ga uopće nije bilo briga.
    Srećom, taj je prijedlog kasnije izmijenjen (možda i pod utjecajem javne rasprave, tko zna?) pa sudionici na državnim natjecanjima znanja bar dobiju 1 bod za to. Istina, samo sudjelovanje nastoji se ne nagraditi previše, pa je tako moguće da učenik i 4 godine zaredom sudjeluje na državnom iz npr. matematike, ili da se svake godine plasira na državno iz nekog drugog predmeta, ali će za to dobiti sveukupno samo 1 dodatni bod (osim ako nije bio u prva tri mjesta), i to samo ako je odabrao prave predmete za određenu školu. Ali bolje išta nego ništa

  26. #426
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Koliko dobije za prva 3 mjesta?

  27. #427
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dobije za prva 3 mjesta?
    sport ili znanje?

    znanje pojedinac direktni upis
    znanje grupno: 1. mjesto 4 boda, 2. mjesto 3 boda, 3. mjesto 2 boda

    sport 3,2,1 boda za 1. 2. 3. mjesto

  28. #428
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Može li mi netko pogledati jel k.š. ima najveći broj bodova bez prijemnog u miocu,u biti ni ne znam jel upiso MIOC,ali pretpostavljam da je ko i l.m.

  29. #429
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Znanje. Ok je da se ekstra boduje samo to.

  30. #430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Navodno da se ove godine moglo dobiti bod i za rekreativni sport tipa 3-4 puta tjedno trening,ali sve škole ne priznaju taj bod

  31. #431
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    ma otkud ti sad to?

  32. #432
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što se tiče bodova za prvo mjesto na državnom, moja kći nije dobila niti jedan bod jer MIOC nije priznavao državne prvake iz tehničke kulture.
    Iako je moja kći osvojila prva mjesta tri godine zaredom i to iz graditeljstva, elektronike i prometa, ništa joj od toga nisu priznali.
    Tako da ovisi o školi.
    Možda bi joj u nekoj strukovnoj školi to priznali, ali ne i u MIOC-u
    I potpis na Alex; kad se moja kći upisivala, jedan učenik je dobio dodatne bodove na košarku.
    Ispada da to vrijedi više od tri Oskara znanja.
    A kaj možemo?
    Šuti, trpi i pati
    Najbolje bi bilo sve te dodatne bodove ukinuti i vrednovati samo ocjene i prijemni.

  33. #433
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Čula sam da su neki dobili,ali da sve koje ne priznaju taj bod
    Ovo je bio odgovor na rekreativni sport čoksi
    Ajde da preformuliram pitanje o miocu
    Kolko ima najviše bodova osoba koja je najbolje bila poicionirana bez prijemnog
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.07.2018. at 19:51

  34. #434
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Nikad cula za bodove za sport ( i to kategorizirani ) osim u sportskog gimnaziji ( a tamo postoji i bodovni prag).
    Moj sin je kategorizirani sportas koji trenira 8 godina i nikakve bodovi se nisu dobivali na to.

  35. #435

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Znanje. Ok je da se ekstra boduje samo to.
    Pozdrav, evo, počela sam vas pratit, iako su mi klinci tek završili peti razred. Totalni sam tudum za škole, i bodovanja, taman ću kroz tri god.sve savladat.

    Osvrnula bih se samo na ovo gore-iako sam za nagrađivanje znanja tj. uspjeha na državnom natjecanju, kod nas ovo nije dobro uređeno. Ne šalju sve škole, odnosno profesori, učenike na natjecanja pa, ispada, da i prije upisa nemaju svi jednake uvjete-a tu bi trebali imati. Cijeli cirkus smo imali ove godine

    Isto tako, moji su sportaši, i smiješan je ovaj sustav školskog natjecanja i dobivanja bodova za upis. Dakle, dijete je prvak države, ali ako ga škola ne pošalje na školsko, od njegovog višegodišnjeg svakodnevnog treniranja, po pitanju upisa, nema koristi. Isto tako, gleda se samo ekipni uspjeh, nikako individualan.
    Kategorizaciju mogu, koliko znam dobiti kasnije, dakle, ni tu nema dodatnog boda, ako to postoji.

    Da se mene pita za upis u srednje škole trebalo bi gledati samo ocjene (koje su podložne subjektivnosti) i prijemni kao najobjektivniju sliku znanja.

    i, pitanje, možda netko zna, u kojim školama postoje sportski razredi. Znam za Sportsku gimn.u Selskoj te sportski razred u Prelogu. Isto, znam da je treća dosta otvorena prema sportašima. Ima li još? Thx
    Posljednje uređivanje od Val : 14.07.2018. at 20:12

  36. #436
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    1. gimnazija nije dopuštala upad u sistem onoj djeci koja su njen prag zadovoljavala tek uz pomoć tog zdravstvenog boda.
    Evo, džaba ga je bilo. Da je prag zadovoljen ocjenama dijete bi moglo konkurirati.

  37. #437
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    hoću reći, kao što neka škola propisuje posebna znanja i uvodi prijemne ispite, tako eto neka ne priznaje bod koji nije iz znanja i može joj biti. nije da se slažem ili ne slažem, kažem što znam.

  38. #438
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, evo, počela sam vas pratit, iako su mi klinci tek završili peti razred. Totalni sam tudum za škole, i bodovanja, taman ću kroz tri god.sve savladat.

    Osvrnula bih se samo na ovo gore-iako sam za nagrađivanje znanja tj. uspjeha na državnom natjecanju, kod nas ovo nije dobro uređeno. Ne šalju sve škole, odnosno profesori, učenike na natjecanja pa, ispada, da i prije upisa nemaju svi jednake uvjete-a tu bi trebali imati. Cijeli cirkus smo imali ove godine

    Isto tako, moji su sportaši, i smiješan je ovaj sustav školskog natjecanja i dobivanja bodova za upis. Dakle, dijete je prvak države, ali ako ga škola ne pošalje na školsko, od njegovog višegodišnjeg svakodnevnog treniranja, po pitanju upisa, nema koristi. Isto tako, gleda se samo ekipni uspjeh, nikako individualan.
    Kategorizaciju mogu, koliko znam dobiti kasnije, dakle, ni tu nema dodatnog boda, ako to postoji.

    Da se mene pita za upis u srednje škole trebalo bi gledati samo ocjene (koje su podložne subjektivnosti) i prijemni kao najobjektivniju sliku znanja.

    i, pitanje, možda netko zna, u kojim školama postoje sportski razredi. Znam za Sportsku gimn.u Selskoj te sportski razred u Prelogu. Isto, znam da je treća dosta otvorena prema sportašima. Ima li još? Thx
    Na osnovu djetetovih uspjeha u sportu njegov savez radi listu one godine kad se dijete upisuje. Na osnovu tih bodova dijete se rangira i dobiva bodove za upis u sportske razrede.
    Ali to se najbolje raspitati na početku 8.razreda.

  39. #439
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad cula za bodove za sport ( i to kategorizirani ) osim u sportskog gimnaziji ( a tamo postoji i bodovni prag).
    Moj sin je kategorizirani sportas koji trenira 8 godina i nikakve bodovi se nisu dobivali na to.
    Samo ekipni sportovi i oni koji su osvojili natjecanja kao školski timovi.
    I moja je bila kategorizirana. Triput zaredom treća na državnom TKD prvenstvu što je daleko veći uspjeh od školskih natjecanja. Na pripremama s reprezentacijom je nažalost morala odustati od reprezentacije kao i od treniranja zbog bolesti.
    I nikad, nitko joj nije priznao nikakav dodatni bod za to.
    Nismo ga ni tražili, ali ne bi ga ni dobila jer, kao što napisah gore, nije timski sport i nije školsko natjecanje.

  40. #440
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad cula za bodove za sport ( i to kategorizirani ) osim u sportskog gimnaziji ( a tamo postoji i bodovni prag).
    Moj sin je kategorizirani sportas koji trenira 8 godina i nikakve bodovi se nisu dobivali na to.
    samo ona u organizaciji hšsp
    http://skolski-sport.hr/

  41. #441
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    samo ona u organizaciji hšsp
    http://skolski-sport.hr/
    Ma znam za to. Bodovi za sport po drugoj osnovi ukinuti su prije par godina jer je to znacilo diskriminaciju za djecu koja nemaju mogucnost baviti se sportom izvan skole ( isto je bilo i sa glazbenom skolom)
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.07.2018. at 21:14

  42. #442
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam za to. Bodovi za sport po drugoj osnovi ukinuti su prije par godina jer je to znacilo diskriminaciju za djecu koja nemaju mogucnost baviti se sportom izvan skole ( isto je bilo i sa glazbenom skolom)

    aaaa
    mislila si na ono što jelka spominje
    ok

  43. #443
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad cula za bodove za sport ( i to kategorizirani ) osim u sportskog gimnaziji ( a tamo postoji i bodovni prag).
    Moj sin je kategorizirani sportas koji trenira 8 godina i nikakve bodovi se nisu dobivali na to.
    Ja sam sto puta napisala da sam protiv dodatnih bodova ZA IŠTA osim prvih mjesta na natjecanjima znanja.
    Ali ovo mi para nerv, moje dijete ima trening 2ipo sata dnevno, svaki dan, koji će sad postati 3ipo h.
    A mala škola nema za skupit poštene ekipe, on igra za školu 2 sporta - ali niti jedan nije njegov matični.
    I sad dobije bodove neko dijete koje je zamjena školskoj ekipi zato jer su u školi slučajno npr. 4 igrača Cedevite, a kategorizirani sportaši ne :D Fascinatno koji je to genije sastavio

  44. #444
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    A i to s natjecanjima je, kao što Val piše, idi mi dođi mi, ako neke škole prednjače u pobjedama na natjecanjima - onda je do nastavnika

  45. #445
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam za to. Bodovi za sport po drugoj osnovi ukinuti su prije par godina jer je to znacilo diskriminaciju za djecu koja nemaju mogucnost baviti se sportom izvan skole ( isto je bilo i sa glazbenom skolom)
    Da, ali hoćemo se sad zavaravat da na natjecanju škola pobjeđuju "obična" djeca koje nastavnik tjelesnog priprema :D
    Naravno da pobjeđuje ona škola u kojoj se nađe određeni broj malih "profesionalnih" sportaša

  46. #446
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Eto jel sam u pravu da postoje bodovi
    Mada osoba koja mi je rekla za to je čula da postoje i niže rangirani bodovi Tj. Ne mora se biti nužno do trećeg mjesta u državi na školskoj razini,jer savez može dodijeliti neke bodove i niže rangiranim. Pojedinosti ne znam,

  47. #447
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Eto jel sam u pravu da postoje bodovi
    Mada osoba koja mi je rekla za to je čula da postoje i niže rangirani bodovi Tj. Ne mora se biti nužno do trećeg mjesta u državi na školskoj razini,jer savez može dodijeliti neke bodove i niže rangiranim. Pojedinosti ne znam,
    Samo za sportske škole, kao što je rečeno.

  48. #448
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Ne nego za neke određene škole,jer sve škole ne priznaju bod

  49. #449
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nego za neke određene škole,jer sve škole ne priznaju bod
    Ne znam o čemu ti pričaš, ali zbilja.
    Postoje 2 vrste bodova.
    Jedna vrsta je bodovi za prva tri mjesta na državnom natjecanju Hrvatskog školskog sportskog saveza, ekipa koju prijavljuje nastavnik tjelesnog iz te škole i natjecanja su momčadski dvoranski sportovi i plivanje. Ti bodovi vrijede u svim školama.
    Druga vrsta bodova su bodovi saveza za kategorizirane sportaše. Savez svoj djeci koja su zainteresirana dodijeli određeni broj bodova za sportsku školu tako da ih rangira. Ti se bodovi koriste samo za sportske škole.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 14.07.2018. at 22:39

  50. #450
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Točno je ovako kako krumpiric piše.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •