Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 188

Tema: Ulje crnog kima

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nano,

    daj statistiku da vidimo kak si prošla, baš sam rekla mužu da od jeseni svi klinci idu na kim.

    sad i ja malog mažem tak da u jgl KREMU KAPNEM MALO KIMA,

  2. #102
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Statistika: ventolin - nit jednom
    flixotide, max 1 potisak dnevno (flixotiide 50), s time da sam vrlo kratko vrijeme davala svakodnevno, baš ono kad je najjače cvalo. inače bi davala svaki drugi dan ili još rjeđe. Ja sam prezadovoljna. jedino ne znam jel samo utjecalo ulje ili još tri faktora: to što je dijete starije, što je krenula u školu i to što smo valjda 40 puta bili u slanoj sobi

  3. #103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    e da, i mjesec dana kasnije smo krenuli s lijekovima i prestali koji tjedan ranije od preporučenog. Kada bih barem mogla znati koliko je flixotidea ostalo u pumpici.

  4. #104
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Samo da javim da g.Bačlija ima svoj štand na Špancirfestu. Kupila od njega kimovo ulje i još neke druge odlične proizvode. Čovjek je fenomenalan, vrlo susretljiv i spreman odgovoriti na sva pitanja, dati savjet, uputu. Toplo preporučam

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Naucne studije ukazuju na ljekovitost ulja crnog kima u slucaju astme (vidi linkove). U prvoj studiji je evidentan bronhodilatorni efekat ulja crnog kima koji je vjerovatno uzrokovan supstancama Timokinon i Nigellon sadrzanim u ovom ulju. Druga studija ukazuje na signifikantan profilakticki efekat ulja crnog kima na astmu.

    S obzirom da je u ovim studijama koristen ekstrakt sjemena crnog kima tesko je zakljuciti koja kolicina ulja odgovara efektivnoj koncentraciji ovog ekstrakta.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20149611
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17868210

    Svako dobro

  6. #106
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da mi je M. alergičar(i nutritivne i inhalacione alergije), a posebno je alergičan na ambroziju, pronašla sam puno pozitivnih iskustava s korištenjem ulja crnog kima.
    ...
    Izvanredna stvar ali da će u potpunosti riješiti problem alergije - vjerojatno neće. Nažalost jer je zaista čarobno ulje.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vidim da Ibrahim preporuča uzimanje ulja prije jela, a na ulju od bio rame piše "nakon jela " pa sad više nisam sigurna što je bolje .

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Uz jelo! I ne zezam se... Ulje ima specifičan okus i moji klinci ga uzmu na žlicu samo ako nakon toga dobiju komadić kruha ili nešto slično.


    Uostalom, i bučino ulje (za muškarce koji imaju problema s prostatom) se uzima uz zalogaj kruha.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Preporucio sam neposredno prije jela sto mu otprilike na isto dodje kao i "uz jelo". Bitno je da ulje dospije u zeludac i da se njegovi sastojci u sto vecoj mjeri apsorbiraju u tankom crijevu i dospiju u krvotok. Shodno tome bih preporucio i umjerene obroke radi sto bolje apsorpcije

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da Ibrahim preporuča uzimanje ulja prije jela, a na ulju od bio rame piše "nakon jela " pa sad više nisam sigurna što je bolje .

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Njemacki imunolog, Dr. Schleicher, tvrdi da je u jednoj studiji uspijesno lijecio 70% od 600 alergicara koji su bili ukljuceni u ove studije. Neke Osobe prekidaju terapiju ako ne osjete efekat u roku od par dana. Medjutim trebalo bi se uzeti u obzir da se u slucaju crnog kima (kao i kod mnogih drugih prirodnih lijekova) radi o uzrocnoj terapiji. Ne moze se ocekivati da se bolest za koju se uzroci gomilaju godinama odstrani u roku od par dana i to jos bez temeljne promjene nacina zivota i odgovarajuceg lijeka. Ko zeli osjetiti brz efekat treba traziti lijekove na polju konvencionalne medicine. Ovi se nazalost uglavnom baziraju na simptomaticnoj terapiji, te cesto nose sa sobom masu sporednih, nezeljenih efekata, a mora se uglavnom racunati i sa ponovnim pojavljivanjem simptoma bolesti nakon prestanka terapije.

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Izvanredna stvar ali da će u potpunosti riješiti problem alergije - vjerojatno neće. Nažalost jer je zaista čarobno ulje.

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ibrahim prvotno napisa Vidi poruku
    Njemacki imunolog, Dr. Schleicher, tvrdi da je u jednoj studiji uspijesno lijecio 70% od 600 alergicara koji su bili ukljuceni u ove studije. Neke Osobe prekidaju terapiju ako ne osjete efekat u roku od par dana. Medjutim trebalo bi se uzeti u obzir da se u slucaju crnog kima (kao i kod mnogih drugih prirodnih lijekova) radi o uzrocnoj terapiji. Ne moze se ocekivati da se bolest za koju se uzroci gomilaju godinama odstrani u roku od par dana i to jos bez temeljne promjene nacina zivota i odgovarajuceg lijeka. Ko zeli osjetiti brz efekat treba traziti lijekove na polju konvencionalne medicine. Ovi se nazalost uglavnom baziraju na simptomaticnoj terapiji, te cesto nose sa sobom masu sporednih, nezeljenih efekata, a mora se uglavnom racunati i sa ponovnim pojavljivanjem simptoma bolesti nakon prestanka terapije.
    Ibrahime, slazem se s ovim, ali imam pitanje: Zadnji put kad sam kupovala ulje crnog kima, rekla mi je apotekarica da pazimo jer se smije koristiti samo 6 tjedana, pa onda napraviti pauzu. Nisam to nigdje drugdje nasla (iako radimo pauze) pa me zanima misljenje...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    To prvi put cujem. Ja ga pijem vec 5 godina bez pauze Jedino sam, nakon sto su se astma i alergije povukle, smanjio dozu sa 3 supene na 1-3 cajne kasike dnevno.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ibrahime, slazem se s ovim, ali imam pitanje: Zadnji put kad sam kupovala ulje crnog kima, rekla mi je apotekarica da pazimo jer se smije koristiti samo 6 tjedana, pa onda napraviti pauzu. Nisam to nigdje drugdje nasla (iako radimo pauze) pa me zanima misljenje...

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ibrahim prvotno napisa Vidi poruku
    To prvi put cujem. Ja ga pijem vec 5 godina bez pauze Jedino sam, nakon sto su se astma i alergije povukle, smanjio dozu sa 3 supene na 1-3 cajne kasike dnevno.
    Hvala, tako cemo i mi - kao i do sada. Ne dajem djeci crni kim ljeti kad odemo na more, pa se disni problemi smanje na nulu. Opcenito, bolje im je iako povremeno kisu kad se zateknu negdje u prasini ili kad je sezona breze... Znamo i za gore.

  14. #114
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    meni je neki dan g.bačlija na telefon rekao da se svakih nekoliko mjeseci napravi pauza 1-2 tjedna.

    mene više muči što svatko kaže svoju verziju koliko trebaju piti djeca, odrasli... već sam pročitala i čula stotinu verzija: koliko ima godina/toliko kapi, koliko ima kila/toliko kapi, koliko ima kila ili godina/kapi puta četiri, žličica ispočetka pa preći na pola žličice...pa onda verzija sve to jedanput ili verzija sve to dvaput dnevno.

    ja dajem neposredno poslije doručka i ručka, s malo jogurta, sad smo na pola žličice. pa ćemo vidjeti za godinu dana s novom ambrozijom

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Koje razloge za pauzu od 1-2 tjedna je naveo gosp. Baclija?
    S obzirom da ulje crnog kima nema poznatih sporednih dejstava preporucio bih u svakom slucaju malo jacu dozu do momenta kad simptomi bolesti postanu blazi. Naravno osim kod trudnica, beba i osoba sa transplantiranim organima.

    Citiraj Rozi prvotno napisa Vidi poruku
    meni je neki dan g.bačlija na telefon rekao da se svakih nekoliko mjeseci napravi pauza 1-2 tjedna.

    mene više muči što svatko kaže svoju verziju koliko trebaju piti djeca, odrasli... već sam pročitala i čula stotinu verzija: koliko ima godina/toliko kapi, koliko ima kila/toliko kapi, koliko ima kila ili godina/kapi puta četiri, žličica ispočetka pa preći na pola žličice...pa onda verzija sve to jedanput ili verzija sve to dvaput dnevno.

    ja dajem neposredno poslije doručka i ručka, s malo jogurta, sad smo na pola žličice. pa ćemo vidjeti za godinu dana s novom ambrozijom

  16. #116
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    nije naveo razloge, ja nisam pitala. možda ako opet budem zvala, pitam.

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    A mene zanima, ( nisam shvatila iz svega napisanog )
    valja li ulje g. Bačlija ili je bolje ulje iz primjerice Kemiga ili primaverino, možda neko sasvim treće... bolje?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Mozda je svako od ovih ulja koje ste naveli dobro.
    Pitajte Vaseg proizvodjaca u svakom slucaju:
    1. odakle nabavlja sjeme za cijedjenje (egipatsko i sirijsko sjeme bi trebalo biti najbolje, mada mnogi tvrde da i indijsko i africko daju dobre rezultate). Ako ga ne cijedi sam nego pretace iz buradi koja je "negdje" nabavio onda bih bio oprezan.
    2. Da li je siguran da je ulje cijedjeno iz Nigella sativa-e (mnogo drugih sjemena iz ove familije, Ranunculae, ima identican izgled, ali nemaju korisno dejstvo, pa cak mogu biti i otrovna)
    3. Na kojoj temperaturi cijedi ulje (optimalna temp. je do 55°C, a do 40°C najbolja)
    4. Kako i koliko dugo se skladisti ulje (ulje crnog kima moze oksidirati pri cemu dobija opor ukus i dobija na konzistenciji)
    5. Da li radi redovne higijensko zdravstvene kontrole (sjeme crnog kima se pri nepravilnom skladistenju moze uplijesniti, a tome se ljudska jetra bas ne raduje

    Citiraj mamaLare prvotno napisa Vidi poruku
    A mene zanima, ( nisam shvatila iz svega napisanog )
    valja li ulje g. Bačlija ili je bolje ulje iz primjerice Kemiga ili primaverino, možda neko sasvim treće... bolje?

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Naime sad je na trgu sajam pčelara a među njima i g. Bačlija i sad dvojim...
    uzeti kod njega ili se okrenuti prema nekom drugom?
    Kako vaši klinci reagiraju na okus? vidjela sam da pravi i med sa crnim kimom?!
    Nešto bih svakako uzela ali ne znam otkud da krenem....

  20. #120

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    55

    Početno

    dobro i od kojeg onda proizvođača u hrv. i u kojoj trgovini ili ljekarni je najbolje kupiti to ulje kima?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Ne znam. Nisam iz Hrvatske

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Klinci uglavnom reagiraju lose na okus crnog kima.
    - Ukus ulja crnog kima zavisi od od porijekla sjemena od kojeg se ulje cijedi (sirijsko ima najblazi ukus, a takodjer i sjeme Nigella sativa-e uzgajano u evropi, ali ovo zadnje nije bas pretjerano djelotvorno).
    - Oksidirano ulje takodjer ima neugodan okus
    Savjet: ako hocete da ublazite okus dodajte ulju par kapi etericnog ulja od narandze (3-4 kapi na 100ml)

    Citiraj mamaLare prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru.
    Naime sad je na trgu sajam pčelara a među njima i g. Bačlija i sad dvojim...
    uzeti kod njega ili se okrenuti prema nekom drugom?
    Kako vaši klinci reagiraju na okus? vidjela sam da pravi i med sa crnim kimom?!
    Nešto bih svakako uzela ali ne znam otkud da krenem....

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Prosla godina u vrticu bila nam je katastrofalna. Ocekivali smo ceste bolesti, ali ne i cetiri, pet bronhitisa.
    Kad god bi kasalj trajao neko dulje vrijeme, naprosto bi se bolest/sekret/sto li spustila nize, na bronhije. Postoji sumnja i na alergijski bronhitis.
    Nedavno sam pocela kcerci davati ulje crnog kima (prije mozda tjedan dana) i jasno mi je da se ne mogu vidjeti tako brzo bas nikakvi rezultati. Ali, kada bi trebali vidjeti rezultate? Za neka 3 mjeseca (cini mi se da sam tako procitala)?
    Trenutno vuce nekakvu virozu, ili infekciju vec dva tjedna. Malo ima, malo nema temperaturu, kaslje i sad po simptomima sumnjam da je opet doslo do bronhitisa.
    Mogu li nesto uciniti da popravim akutnu situaciju, dakle ovu bolest, ili ulje naprosto djeluje nakon par mjeseci uzimanja?
    Inace smo isli i u slanu sobu prosle godine, bez vidljivih rezultata.

    I znam da je off topic, ali zna li itko pomaze li kod bronhitisa guscja mast pomijesana s medom?
    Mi ju dajemo djetetu vec neko vrijeme (mozda mjesec dana), po jednu zlicicu dnevno. Sad sam u nedoumici, da li nastaviti.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Postovana,
    da li su svi ostali nalazi u redu (srce, jetra …)?
    U svakom slucaju bih vam preporucio da nastavite redovno uzimati ulje crnog kima. Preporucljivo je naruciti i etericno ulje crnog kima za inhaliranje na http://www.essence.de/de/Schwarzkuem...e6oe810mip9ofn
    Etericno ulje crnog kima sadrzi koncentriranu supstancu Nigellon za koju je naucno dokazano da djeluje pozitivno na suzene bronhije i povecava kapacitet pluca sto uveliko umanjuje i podloznost infekcijama.

    Evo i jedan propratni recept od hercegovackog travara Radeta Marusica:
    - 40 g korijena bijelog sljeza
    - 40 g crnog sljeza
    - 40 g listova dunje
    - 40 g listova gaveza
    - 40 g korijena zecijeg trna
    Trave jako usitniti I smijesati zajedno. U 1 litar kljucale vode staviti 7g trava I poklopljeno kuhati 1 minutu, a zatim hladiti poklopljeno. Caj se pije mlak zasladjen prirodnim medom (navodno med iz supermarka uglavnom nije dobrog kvaliteta) u jednakim vremenskim razmacima 6 puta dnevno po 1 dcl. Ujutro u podne I navecer na kocku secera nacijediti cajnu kasiku frisko cijedjenog soka od bijelog luka I zaliti je ½ dcl medom zasladjenog caja. Ovaj recept je vjerovatno malo nezgodan za djecu.

    Dr. Schleicher, poznati imunolog, primjenjuje slican recept: 1 cesna bijelog luka, 2 supene kasike meda i 1 cajna kasika sitno mljevenog sjemena crnog kima se pomijesaju i od mjesavine se uzima prije dorucka 1 cajna kasika smjese. Doziranje ovog drugog recepta je po mom misljenju malo preslabo u slucaju akutnog bronhitisa.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Postovani Ibrahime,

    Mi smo detetu od 7 godina skoro godinu dana davali ulje crnog kima bez vidljivih rezultata. Dete ima 21 kg, visoko 122cm. Davali smo mu tri puta dnevno po 7 kapi nakon dorucka, rucka i vecere.

    Glavni simptom je zapusen nos tokom noci, posebno izrazen u petom i devetom mesecu.

    Postavlja se pitanje da li smo negde pogresili. Molim vas da mi kazete vase misljenje u vezi sledeceg:

    1. Da li smo davali premalu kolicinu?
    2. Ulje smo uz puno truda i novca nabavili iz Nemacke. Kaze da da je Nigella Sativa iz Egipta. Nasli smo je preko Interneta, http://www.makana-shop.de/juergen993...6b79494ae93ae1.

    Molim vas da nam kazete gde vi nabavljate vase ulje koje se pokazalo delotvornim? Nema veze sto nije u Hrvatskoj. Kada je potrebno za decije zdravlje, ljudi su spremni sve pokusati.

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj tanja i jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Postovani Ibrahime,

    Mi smo detetu od 7 godina skoro godinu dana davali ulje crnog kima bez vidljivih rezultata. Dete ima 21 kg, visoko 122cm. Davali smo mu tri puta dnevno po 7 kapi nakon dorucka, rucka i vecere.

    Glavni simptom je zapusen nos tokom noci, posebno izrazen u petom i devetom mesecu.

    Postavlja se pitanje da li smo negde pogresili. Molim vas da mi kazete vase misljenje u vezi sledeceg:

    1. Da li smo davali premalu kolicinu?
    2. Ulje smo uz puno truda i novca nabavili iz Nemacke. Kaze da da je Nigella Sativa iz Egipta. Nasli smo je preko Interneta, http://www.makana-shop.de/juergen993...6b79494ae93ae1.

    Molim vas da nam kazete gde vi nabavljate vase ulje koje se pokazalo delotvornim? Nema veze sto nije u Hrvatskoj. Kada je potrebno za decije zdravlje, ljudi su spremni sve pokusati.

    Ono što sam ja uspjela saznati o doziranju je da ide 2x dnevno po kapi koliko ima dijete kg, odnosno mi dajemo pola čajne žličice
    ali ne one najmanje kavene, već prave čajne žlice što ispada i više od propisanih kapi.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Postovana,
    drago mi je da cujem da neko tako temeljito posmatra svoje dijete.

    - Ako je istina ono sto navode u specifikaciji proizvoda ovo ulje bi trebalo biti ok.
    - Inhalacija sa etericnim uljem crnog kima je preporucljiva za disajne puteve
    - Kolicina koju ste primjenjivali mi je previse "homeopatska", hocu reci trebalo bi to malo pojacati. Preporuka: 3 cajne kasike dnevno prije jela ili uz jelo.
    - Takodjer je preporucljivo i nosnice mazati sa uljem crnog kima
    Caj (u slucaju alergijskog zapaljenja nosne sluzokoze):
    20 g cvjetova divizme
    20 g listova i sjemena vodene trbulje
    20 g timijana (pretezno listovi i cvjetovi)
    5 g ove mjesavine preliti sa pola litra vode poklopiti i ostaviti da se ohladi. Caj procijediti i dodati 4 supene kasike prirodnog meda (po mogucnosti sumkog).
    Piti 8 puta dnevno po 1 supenu kasiku caja.

    Svako dobro



    Citiraj tanja i jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Postovani Ibrahime,

    Mi smo detetu od 7 godina skoro godinu dana davali ulje crnog kima bez vidljivih rezultata. Dete ima 21 kg, visoko 122cm. Davali smo mu tri puta dnevno po 7 kapi nakon dorucka, rucka i vecere.

    Glavni simptom je zapusen nos tokom noci, posebno izrazen u petom i devetom mesecu.

    Postavlja se pitanje da li smo negde pogresili. Molim vas da mi kazete vase misljenje u vezi sledeceg:

    1. Da li smo davali premalu kolicinu?
    2. Ulje smo uz puno truda i novca nabavili iz Nemacke. Kaze da da je Nigella Sativa iz Egipta. Nasli smo je preko Interneta, http://www.makana-shop.de/juergen993...6b79494ae93ae1.

    Molim vas da nam kazete gde vi nabavljate vase ulje koje se pokazalo delotvornim? Nema veze sto nije u Hrvatskoj. Kada je potrebno za decije zdravlje, ljudi su spremni sve pokusati.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Hvala mamaLare i Ibrahime na pomoci.

    Vezano za inhalacije etericnim uljem crnog kima, molim vas da mi kazete kako se to radi.

    Da li se stavlja u vrelu vodu par kapi, ili na maramicu ili na neki drugi nacin?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Nema na cemu.
    U prokljucalu vodu.

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kim i grinje ( tj. protiv njih kod alergije)?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ah, evo i mene s nastavkom price.
    Ona infekcija u 10. mjesecu je ipak bila nekakva viroza, a ne bronhitis i sve je proslo super.
    U 11. mjesecu je jednom imala upalu grla,pa sam se ponadala da to znaci da joj je imunitet ojacao, pa se bolest sada zadrzava na grlu, ne spusta se vise na bronhije.
    A onda, u tjednu prije Bozic, upala pluca. Dan prije badnjaka smo zavrsili u bolnici. Intravenozno je dobivala najprije 8 dana jedan antibiotik koji je donekle snizio crp, a onda jos 10 dana drugi, koji je ocistio krvnu sliku.
    Nakon toga na kontrolnom rentgenu se i dalje vidjela upala,nesmanjena. Nakon bronhoskopije se saznalo da je tom bronhiju zadebljana stijenka od upale, pa se sekret nije mogao izlucivati van, nego je ostao zarobljen unutra. Sada radimo jos vjezbe disanja i tako, da prodise tim dijelom pluca.

    Cijelo to vrijeme, od pocetka 10.mjeseca, ona je pila po pola cajne zlicice ulja crnog kumina (Chemigovog) dva puta dnevno.
    I na kraju takva grozna upala pluca, sa suzenjem bronhija, dva i pol tjedna u bolnici.
    Zavrsih jako razocarana.Stalno okusavamo nekako joj podici imunitet, ali sto god da probamo, a drugi ljudi to hvale, kod nas ne ispadne tako. A dajemo joj dosljedno i mjesecima.
    Prvo je to Petrovicev med s dodacima, sljedece godine Ekolostrum, nakon toga ulje crnog kumina.
    Mislim, svaki od tih pripravaka samo davali po tri, cetiri mjeseca u komadu, dvije sezone godisnje, svaki dan, napisah vec, redovno i disciplinirano.
    A ona je i dalje kao pahuljica, stalno bolesna.

    Ove godine mi se eto cinilo da ide na bolje, bas sam se bila ohrabrila, pomislih da je vec i ona starija i jaca, i jos ulje crnog kumina, odlicno za bronhitise.
    A onda udarac, totalni knockout. Sad se bojim poslati ju uopce u vrtic nazad. A voli ici u vrtic, i koristi joj psihicki, sretna je tamo. A mene strah, obje imamo jos uvijek traume iz bolnice, tek sad izlaze na vidjelo, jace nego prije.

    Dobili smo sad nekakav prirodni lijek opet, iglice bijelog bora kuhane u vodi, pa procijedeno. Onda je u tu vodu dodan livadni med. Navodno odlican lijek za pluca. Ja se vise ne nadam nicemu posebnom, ali eto dajemo joj i to, redovno. Je li to neki poznati lijek?
    Dajemo joj i riblje ulje jer je zima, a i ne izlazi bas van.
    Znam da kukam, ali zaista sam imala vjere u ulje crnog kumina, a nazalost nije nam se pokazalo onako efikasno kao sto sam ocekivala. Mozda bi bez njega bilo i gore, ali ocekivala sam neku sretniju pricu, kao sto su iskustva nekih od vas.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav..molila bih ako netko zna(ibrahim ili netko drugi) da li mogu koristiti ulje crnog kima za alergijski kontaktni dermatitis i na koji način-oralno putem kapsula ili da mažem rane na rukama?ili bi za moj slučaj bilo bolje ulje noćurka? Naime,prije par dana su mi ustanovili ovu vrstu dermatitisa(alergična sam na nikal,parfeme,cimetni alkohol,amil cimetaldehid,eugenol,izoeugenol,katon cg i katran drvenog ugljena).u dodiru sa alergenima mi se stvaraju svrbljivi mjehurići po šakama i prstima koji pucaju i stvaraju se rane koje su duboke i peku.mažem rane kortikosteroidnim kremama već 2-3mj ali čim prestanem mazati za 2-3 dana mi se ponovno pojave.znam da moram izbjegavati alergene ali me zanima da li bi ulje moglo zamijeniti kortikosteroidne kreme?Unaprijed hvala.

  33. #133
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Ibrahim prvotno napisa Vidi poruku
    Nema na cemu.
    U prokljucalu vodu.
    Ovako i ja.
    Inaće ja uzimam crni kim i konoplju i prezadovoljna sam.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Gospodjo Inga,
    zao mi je da ste morali proci kroz takva iskusenja. Mislim da ne moze nista vise pogoditi roditelje od bolesnog djeteta. Nadam se da je Vasa mala u medjuvremenu bolje. Evo par savjeta, pa ih mozete razmotriti zajedno sa Vasim lijecnikom.

    - mislim da je doziranje od pola cajne kasike 2x dnevno preslabo. Ja bih u svakom slucaju preporucio 3x dnevnu punu cajnu kasiku (mislim na onu malo vecu cajnu kasiku). Ovo bi bila preventivna terapija.
    - medjutim zbog sklonosti Vaseg djeteta infekcijama pluca koje izgleda uvijek pocinju sa nekim upalama gornjih disajnih organa mogao bih naslutii da pluca ne izbacuju efektivno sekret sto moze imati vise uzroka. Zbog toga bih preporucio da u slucaju pocetka upala koristite sredstva za razrjedjivanje sekreta (timijan, ...) kao i da maloj dajete propolis koji ima izvannredno antibioticko ali i antiviralno dejstvo, a nema sporednih dejstava ukoliko niste alergicni na njega. Propolis se moze prema nekim navodima dozirati i do maksimalno 4g dnevno (za djecu je ta granica naravno mnogo niza i u svakom slucaju treba prvo provjeriti da li su alergicna na njega)
    - OSim toga je pozeljna i inhalacija ulja crnog kima koja djeluje antiupalno i bronhodilatorno (prosiruje bronhije)
    - I na kraju probajte naci visokokvalitetne produkte. Nazalost se na trzistu moze naci svega i svacega. Mnogi se upustaju u trgovinu ovim produktima bez i osnovnog predznanja o njima.

    Svako dobro

    Citiraj inga prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, evo i mene s nastavkom price.
    Ona infekcija u 10. mjesecu je ipak bila nekakva viroza, a ne bronhitis i sve je proslo super.
    U 11. mjesecu je jednom imala upalu grla,pa sam se ponadala da to znaci da joj je imunitet ojacao, pa se bolest sada zadrzava na grlu, ne spusta se vise na bronhije.
    A onda, u tjednu prije Bozic, upala pluca. Dan prije badnjaka smo zavrsili u bolnici. Intravenozno je dobivala najprije 8 dana jedan antibiotik koji je donekle snizio crp, a onda jos 10 dana drugi, koji je ocistio krvnu sliku.
    Nakon toga na kontrolnom rentgenu se i dalje vidjela upala,nesmanjena. Nakon bronhoskopije se saznalo da je tom bronhiju zadebljana stijenka od upale, pa se sekret nije mogao izlucivati van, nego je ostao zarobljen unutra. Sada radimo jos vjezbe disanja i tako, da prodise tim dijelom pluca.

    Cijelo to vrijeme, od pocetka 10.mjeseca, ona je pila po pola cajne zlicice ulja crnog kumina (Chemigovog) dva puta dnevno.
    I na kraju takva grozna upala pluca, sa suzenjem bronhija, dva i pol tjedna u bolnici.
    Zavrsih jako razocarana.Stalno okusavamo nekako joj podici imunitet, ali sto god da probamo, a drugi ljudi to hvale, kod nas ne ispadne tako. A dajemo joj dosljedno i mjesecima.
    Prvo je to Petrovicev med s dodacima, sljedece godine Ekolostrum, nakon toga ulje crnog kumina.
    Mislim, svaki od tih pripravaka samo davali po tri, cetiri mjeseca u komadu, dvije sezone godisnje, svaki dan, napisah vec, redovno i disciplinirano.
    A ona je i dalje kao pahuljica, stalno bolesna.

    Ove godine mi se eto cinilo da ide na bolje, bas sam se bila ohrabrila, pomislih da je vec i ona starija i jaca, i jos ulje crnog kumina, odlicno za bronhitise.
    A onda udarac, totalni knockout. Sad se bojim poslati ju uopce u vrtic nazad. A voli ici u vrtic, i koristi joj psihicki, sretna je tamo. A mene strah, obje imamo jos uvijek traume iz bolnice, tek sad izlaze na vidjelo, jace nego prije.

    Dobili smo sad nekakav prirodni lijek opet, iglice bijelog bora kuhane u vodi, pa procijedeno. Onda je u tu vodu dodan livadni med. Navodno odlican lijek za pluca. Ja se vise ne nadam nicemu posebnom, ali eto dajemo joj i to, redovno. Je li to neki poznati lijek?
    Dajemo joj i riblje ulje jer je zima, a i ne izlazi bas van.
    Znam da kukam, ali zaista sam imala vjere u ulje crnog kumina, a nazalost nije nam se pokazalo onako efikasno kao sto sam ocekivala. Mozda bi bez njega bilo i gore, ali ocekivala sam neku sretniju pricu, kao sto su iskustva nekih od vas.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Pozdrav,
    mazanje ulja crnog kima na kozu ublazuje svrabez ali u slucaju kontaktnog dermitisa Vam nanosenje na kozu vjerovatno nece puno pomoci. Moja preporuka po pitanju svih alergija je kvalitetno ulje crnog kima i to 3 x dnevno supenu kasiku prije jela. Ova terapija moze u nekim slucajevima i duze od 3 mjeseca potrajati dok se ne vide rezultati. Uz to kao i kod svih drugih tegoba je preporucljiva umjerena i zdrava ishrana sa puno svjezeg voca i povrca, a sto manje mesnih preradjevina i ostalih fabriciranih proizvoda. Naravno ovo sve ide u saglasnosti sa Vasim lijecnikom.



    Citiraj bombonjera prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav..molila bih ako netko zna(ibrahim ili netko drugi) da li mogu koristiti ulje crnog kima za alergijski kontaktni dermatitis i na koji način-oralno putem kapsula ili da mažem rane na rukama?ili bi za moj slučaj bilo bolje ulje noćurka? Naime,prije par dana su mi ustanovili ovu vrstu dermatitisa(alergična sam na nikal,parfeme,cimetni alkohol,amil cimetaldehid,eugenol,izoeugenol,katon cg i katran drvenog ugljena).u dodiru sa alergenima mi se stvaraju svrbljivi mjehurići po šakama i prstima koji pucaju i stvaraju se rane koje su duboke i peku.mažem rane kortikosteroidnim kremama već 2-3mj ali čim prestanem mazati za 2-3 dana mi se ponovno pojave.znam da moram izbjegavati alergene ali me zanima da li bi ulje moglo zamijeniti kortikosteroidne kreme?Unaprijed hvala.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Dragi Ibrahime,
    zanima me tvoje misljenje:moja starija kcer ce ubrzo imati 6 godina.Mrsavica je,ali ima savrsen apetit,jede bas svo voce i povrce.Ide vec 2 ipo godine u vrtic i problem je sto odmah dobije streptokok koji se manifestira grloboljom i visokom temperaturon.Vec je sto puta bila na antibiotiku. Zadnja 2 mj je vise nisam slala u vrtic jer je vise nisam mogla gledati bolesnu.Sve smo probali, medove, propolis,imunale.Nista.Pedijatar kaze da jednostavno treba to samo proci.Ima i alergiju na ambroziju. I ja sam alergicar vec godinama i borim se s tim. Bi li nam preporucio crni kim i koliko? Puno hvala

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Postovani, postovana,
    konsultirao sam juce jednog prijatelja po pitanju Vase kceri. Ovako izgleda njegov prijedlog:

    "Nek da djetetu 2x dnevno po malu kaskicu corokotovog ulja.
    10 kapi propolisa 2x dnevno (20%-tni rastvor)
    3x3 kapi dzumbirovog ulja

    Ovo neka uzima redovno 6 mjeseci najmanje i rezultat ce da bude vidljiv ako Bog da.
    Nek cuva djete od slatkisa i secera,to je najbitnije."


    Mislim da je ovo super recept za dugorocno jacanje imuniteta. Osim toga je dobro da djetetu dajete sto vise jogurta ili nekih prirodnih preparata za regeneraciju crijevne flore koja je sigurno platila ceh zbog cestih terapija antibioticima sto takodjer moze uzrokovati slabljenje imuniteta. I kao sto je gore navedeno, izbjegavajte slatkise koji jos dodatno mogu poremetiti balans crijevne flore (gljivice/bakterije).

    U slucaju akutnih upala ja svojoj djeci obicno pojacam dozu propolisa. Upale srednjeg uha i grla su bile ranije vrlo ceste pojave kod moje curice i redovno smo ih sanirali konvencionalnim antibioticima, a da ne pricam mnogo o nezeljenim dejstvima i posljedicama na zdravlje. Ulje crnog kima (u cilju jacanja imuniteta i uspostavljanja balansa crijevne flore) je nazalost nisam mogao nagovoriti da uzima na duzi period ali upale smo i pored toga redovno uspijevali izbjeci time sto smo joj na pocetku infekcija davali malo jacu dozu propolisa (po 25 - 30 kapi 20%-tnog bezalkoholnog rastvora, 3 x dnevno) u periodu 3-7 dana. Naravno svako dijete i svaki covjek su prica za sebe i ne mora znaciti da ce ova receptura pomoci svakom djetetu tako da ni u kom slucaju ne bih totalno iskljucio opciju terapije konvencionalnim lijekovima.

    Na zdravstveno (prije svega imunomodulatorno) dejstvo dzumbira ukazuju kako tradicionalna indijska i islamska medicina tako i noviji naucni radovi.

    Vama je u svakom slucaju najbolje da se konsultujete na vise strana po pitanju prilozene recepture. Ne zalite vrijeme i trud koje investirate u trazenje najboljeg lijeka, na kraju ce se sigurno iplatiti.
    Svako dobro

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    gdje nabaviti đumbirovo ulje, jel se to može i doma smučkati?

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kim i grinje ( tj. protiv njih kod alergije)?
    zanima me odgovor i na ovo pitanje

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kim i grinje ( tj. protiv njih kod alergije)?
    i ovo me zanima

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Obzirom da je histamin jedan od medijatora alergije tipa 1 (u ovu spada i alergija na grinje) a corokotovo ulje utice, preko pozitivnog uticaja na sintezu prostaglandina E1, reducirajuce na histamin vjerujem da ce Vam ovo ulje biti od pomoci. Osim toga bi takodjer trebalo pomoci kod alergijske astme izazvane grinjama putem dodatnih mehanizama karakteristicnim za ovu biljku.

    Da li ste probali sa hiposenzibilizacijom? Dugo traje ali mnogi tvrde da im je pomoglo.

    Pozdrav


    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me odgovor i na ovo pitanje

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    radi se o djetetu koje alergično na mnoštvo stvari pa hiposenzibilizacija nije u pitanju.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Ulje crnog kima je u svakom slucaju preporucljivo za stabiliziranje imunog sistema te sprecavanja ili reduciranja prekomjernih reakcija tj. alergija. Nisam cuo da postoji stvar sa boljim feed back-om po pitanju alergija od ovog ulja. Recimo za djecu od 5. godine starosti mozete vec probati terapiju sa 3 x dnevno po 1 kasicicu prije jela ili uz jelo. Smanjite unos gaziranih pica, slatkisa i uopste industrijskih proizvoda napumpanih svakojakim emulgatorima i sl.

    Navodno se mogu 2 hipos. uporedo raditi. Pretpostavljam da djete na neke alergene jace reaguje nego na ostale tako da biste mozda i na ovaj nacin mogli koliko toliko umanjiti probleme.

    Stvarno ne znam gdje se u Hrvatskoj moze naci dzumbir. Na internetu mozete naci nekoliko dostavljaca ali sam ja licno uvijek malo skeptican po pitanju kvaliteta ovih proizvoda. Bitno je provjeriti sto bolje dostavljace a onda na jedno oko zazmiriti i probati

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Puno Vam hvala na trudu. Vec smo svi krenuli s uljem crnog kima,dajem ga i curici od nepune 3 godine.Smijem? Popiju ga uz malo soka bez problema. Sad cemo biti uporni,a kad zavrsi ljeto dodat cu tome i ovo sto ste jos napisali. Slatkise gotovo da i ne jede pa nam to bar nece biti problem Lijep pozdrav i jos jednom puno hvala.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Srecni blagdani svim pripadnicima katolicke vjeroispovjesti.

  46. #146
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Ibrahime, hvala na čestitki.
    Moja bi mama željela uzimati ulje crnog kima radi općeg jačanja imuniteta (a ima i drugih tegoba tipa gastritisa, povišenih masnoća...)
    Zanima me gdje bi se ono moglo najpovoljnije nabaviti (može i veće pakovanje), kako se otprilike kreću cijene i kako znati je li pravo ili neki nazovimo plagijat koji nema djelovanje?
    Smiju li trudnice i dojilje uzimati ulje crnog kima i u kojim količinama?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Ja stvarno ne znam gdje u Hrvatskoj mozete nabaviti kvalitetno i povoljno ulje crnog kima. Koliko se sjecam prije nekih pola godine je bilo prilicno skupo. U BiH se, zavisno od proizvodjaca ili dostavljaca, cijene krecu od nekih 7 do 12 eura za flasu od 250ml a veca pakovanja su nesto povoljnija.

    Mislim da nazalost ni vecina prodavaca ovog ulja ni sama ne zna da li imaju ispravnu stvar u rukama (to je bar moje iskustvo). Kriterija za ocjenjivanje ispravnosti i kvaliteta ulja (ispravnost sjemena, kvalitet i starost sjemena, postupak cijedjenja ulja iz sjemena, mikrobioloske analize, biohemijske analize itd.) ima mnogo ali na osnovu njih mogu samo specijalizovani instituti okarakterisati proizvod. Putem mirisa i okusa se takodjer moze djelimicno prepoznati dobro ulje ali i za ovo je potrebno dugogodisnje iskustvo tj. dugogodisnje konzumiranje ovog ulja, tako da vama kao kupcu jedino preostaje da nadjete pouzdanog dobavljaca.

    Trudnicama se obicno ne preporucuje uzimanje ulja crnog kima sto vjerovatno ne bazira na naucnim dokazima nego na teorijama: “ulje jaca imunitet -> imunitet odbacuje plod”. Ovo je prilicno nevjerovatno u slucaju, za imunoglobuline selektivno propustljive, placente s jedne strane i ulja koje regulise imunitet (npr. alergije) s druge strane, ali s obzirom da se radi o izuzetno kompleksnom procesu, mozemo slobodno reci fantasticnom cudu, koje je vecim dijelom i danas dan zagonetka naucnicima, predostroznost je sigurno dobro dosla.

    Za dojilje je ulje preporucljivo jer pozitivno utice na proces nastajanja majcinog mlijeka (laktacija) i pospjesuje imunitet. Dojiljama je dovoljna jedna supena kasika uz dorucak. Takodjer je veoma efikasno kod beba protiv upaljene koze u predjelu kojeg prekrivaju pelene.

  48. #148
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Imam bebu od godinu i pol i već mjesecima muku mučimo sa salmonelom. Jednom sam joj dala malo ulja crnog kima i izgleda kao da se stolica popravila. Sad razmišljam da joj počnem davati dnevno pola čajne žličice. Što mislite?

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Imam bebu od godinu i pol i već mjesecima muku mučimo sa salmonelom. Jednom sam joj dala malo ulja crnog kima i izgleda kao da se stolica popravila. Sad razmišljam da joj počnem davati dnevno pola čajne žličice. Što mislite?
    Doza za trogodišnjake je do 5 ml dnevno (1 mala žlica - mjera ti može biti žlica od sirupa gdje piše točno koliko ide). Pročitala na uputama od ulja.

    Za manju djecu ne znam jer nisam davala. Možda da razdijeliš tu količinu koju si planirala u 2 ili 3 puta???? Ne znam... Inače preporučuju još koliko godina - toliko kapi, 3x dnevno, ali ja sam to radila kad su moji već bili veći.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.06.2013. at 17:23

  50. #150
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Hvala na odgovoru. I ja sam našla info o tome koliko godina, toliko kapi. Mislim da ću se time voditi ako odlučim. Našla sam da bebe smiju citrofit i da on pomaže protiv salmonele, vidjet ću hoće li ga htjeti piti. Ja ga trebam zbog gljivica pa ćemo 2 muhe jednim udarcem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •