Stranica 2 od 36 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1775

Tema: Upisi na faks

  1. #51
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kakvo usmjeravanje s 18, 19 godina (koliko imaju kad zavrsavaju srednju)?
    pa dokle cu ih usmjeravati, do penzije?

    normalno da razgovaramo
    i oni razgovaraju medjusobno, sa starijim frendovima koji su vec studenti, citaju i razmisljaju, komentiraju u skoli, sa profesorima, danas su bar informacije lako dostupne svima
    nije da smo osudjeni samo na price susjedove djece ili tetki i striceva koji su nekad studirali

  2. #52
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, uglavnom, ima opravdanje i razumijevanje i za desetu promjenu faksa...
    pa bih rekla da je
    ima nas tu jos, rekla bih

  3. #53
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Znam dosta ljudi koji su upisali faks po želji roditelja , neki nisu završili, oni koji jesu najčešće ne rade u struci pa sam ja nekako odlučila da ću se truditi ne uplitati puno u izbore svoje djece, kao što se nisu ni moji roditelji u moje izbore.
    Samo se nadam da neće htjeti upisati Povijest umjetnosti npr. pa da se ipak moram uplesti protivno svojoj volji.

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    hahaha eto vidiš, a što molim te lijepo fali Povijesti umjetnosti?!

  5. #55
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ako si bogati nasljednik i studiraš za svoj gušt baš ništa.

  6. #56
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi se nismo uopce petljali u njegov izbor, dosta rano je znao sta zeli i to je bilo to.
    A ne bi mi niti padalo na pamet tjerati ga da studira nesto sto ne zeli. Pa to je njegov zivot, a ne moj.

  7. #57
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ma ja mislim da je puno lakše ne petljati se kad znaju što hoće. Teško se oduprijeti petljanju kad ne znaju šta bi pa lutaju od jedne do druge ideje, a ti bi neke rado odmah suzbio u korijenu.

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, ne znam zašto to misliš, dvije žene koje poznajem a koje su završile taj faks imaju vrlo lijepe poslove. Evo i moja nećakinja ga studira, pa bumo vidli kako će se snaći i gdje će se zaposliti (a obzirom da je trenutno vani, bojim se da će tako i ostati)

    Istina je da je najteže ne miješati se djetetu u izbor kad nam je ono što dijete bira nepoznato, ili evo ovako mislimo da je neisplativo.

    JA koji god tehnički faks da sam odabrala - moji bi bili zadovoljni! ali kad se spomenulo nešto netehničko ili ne- prirodno - e tu su se podizale obrve.

  9. #59
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si bogati nasljednik i studiraš za svoj gušt baš ništa.
    Moja sogorica je zavrsila Povijesti umjetnosti,a nije bogata nasljednica,ali je studirala za svoj gust.I sad jos kao mlada jako dobro zivi od toga,a istinski uziva u svom poslu.

  10. #60
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kakvo usmjeravanje s 18, 19 godina (koliko imaju kad zavrsavaju srednju)?
    pa dokle cu ih usmjeravati, do penzije?
    slažem se, ne bih se petljala.

  11. #61
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si bogati nasljednik i studiraš za svoj gušt baš ništa.
    Barbi, Barbi, il se miješaš ili ne

    I ja poznajem nekoliko povjesničara umjetnosti koji sasvim dobro žive od svoje diplome. I ne poznam nijednog koji ne živi dobro. A znam inženjere bez posla.

    Moja mama nije htjela da ja matematiku studiram jer se od prosvjetarske plaće ne može živjeti. Mislim da bih bila sretnija da sam matematiku završila i ne bih vjerojatno radila u školi.

    Hoću reći, ne možemo ni mi odrasli predvidjeti kretanja na tržištu, samo sklonosti svoje djece.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 27.02.2017. at 13:32

  12. #62
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Oni koje ja poznam ne rade i nisu nikad radili. Ne znam doduše je li to zato što ne mogu naći posao ili zato što ne moraju raditi, ali zbog toga se nekako kod nas doma gleda na povijest umjetnosti ovako kako sam napisala.
    Moje petljanje će biti utoliko da jasno dam do znanja da ne računaju da ću ih ja hraniti do pedesete jer studiraju nešto što nikom ne treba.

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa eto, to ti je puno veći problem od direktnog miješanja, kako se doma gleda na neko zanimanje. To djetetu šalje vrlo jasne signale.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    A propos ove povijesti umjetnosti i petljanja :
    moji su starci bili ti kojima se dizala kosa na glavi kad sam obznanila da cu studirat na FF smjer vrlo srodan povijesti umjetnosti (starci oboje ekonomisti ). To je bio predmet u koji sam se zaljubila u 5. razredu osnovne škole i nije bilo šanse da išta drugo prijavim pod B, a kamoli stavim deset izbora.
    Srecom, stalo je samo na monolozima i dizanju obrva, ali su me pustili 400km od doma na "niškoristi" studij.
    5 godina kasnije više nisu gunđali - zaposlila sam se izravno u struci, par mjeseci nakon diplome, živim sasvim pristojno od svoje plaće i što je najvažnije - sa guštom idem na posao.
    Da mi dijete sutra odluči upisati meni potpuno nepoznati studij ili, pak, nešto "neperspektivno" - ne bi riječ rekla, ali samo ako je to ono što stvarno voli, a ne zato jer misli da ce se tamo lako upisat, lako zavrsit i sl.
    Zapravo, kamo srece da mi djeca budu tako zagrijana za neki studij da stave samo jedan izbor (koliko god se okolici apsurdan činio).

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ali to je povijest umjetnosti, ne novinarstvo...

    Lakše se zaposliti kao novinar nakon završene povijesti umjetnosti nego nakon završenog studija novinarstva. Stručnjak si u svom području i možeš bolje pratiti struku i pisati suvisle članke, izvještavati, raditi u kulturnim ustanovama na poslovima komunikacije i puno drugih poslova ti se otvara... (op. to su riječi samih studenata novinarstva, ne moje...).
    Uz Bolonjski sustav, mogu se slušati predavanja na drugim fakultetima i za to dobiti ECTS bodove.
    Također, sva su predavanja na fakultetima javna i može slobodno se doći slušati predmet koji se želi.
    Dakle, ako uzmemo nekoga tko studira povijest umjetnosti, a zanima ga i novinarstvo, može poslušati koji predmet na Fakultetu političkih znanosti.

  16. #66
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ali samo ako je to ono što stvarno voli, a ne zato jer misli da ce se tamo lako upisat, lako zavrsit i sl.
    E, a kako ovo sa sigurnošću znati pitanje je sad.
    Ma opet kažem, najlakše je sa onima koji točno znaju što hoće i pričaju o tome od nižih razreda. I ne mijenjaju mišljenje.
    Šta bi recimo da imaš dijete koje od vrtića priča da će upisati medicinu i samo to želi, bira srednju školu da ga bolje pripremi za studij, ima već ideju i za specijalizaciju... i onda završi srednju i kaže da ipak ide na ekonomiju jer mu tamo ide cura s kojom je dva mjeseca i zaljubljen preko ušiju. Ne bi se petljali ili ipak malo?

    Moj načelni stav je ne petljati se kad dijete zna što želi. No neke situacije u roditeljstvu ipak zahtijevaju barem ozbiljan razgovor.
    Sigurno ne bi tjerala dijete na neki faks, ne znam ni kako bi to izvela.

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto, to ti je puno veći problem od direktnog miješanja, kako se doma gleda na neko zanimanje. To djetetu šalje vrlo jasne signale.
    a kako ćeš to izbjeći? ja već unaprijed znam da ne mogu pa neću ni pokušavati. u smislu, naravno, razgovora. i, šta kaže mima, slanja signala. ne mislim se više od toga petljati. al slažem se da je to i utjecajnije.
    pa vidim po srednjoj školi. ništa se ja kao nisam petljala u izboru i sve je bilo na njemu, kad vid vraga, izabrao je moju gimnaziju

    tako bih ja gledala da npr izaberu ekonomiju
    iako sam ju ja završila i posao mi je skroz ok.
    štajaznam, bezveze mi je ta ekonomija i gotovo.
    a ovo što kaže buba klara, to mi je super, kad su baš ono zagrijani za neki studij. pa koji god bio.
    samo da nije ekonomija lol

    ulet barbi s ekonomijom, moš mislit kako se ne bih petljala. al isto tako ne bi bio ni smak svijeta. ne volim baš ni medicinu
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 27.02.2017. at 14:20

  18. #68
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ha ha ne znam kako izbjeći slanje signala

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ha ha ne znam kako izbjeći slanje signala
    JJ bi sigurno rekao da se ne suzdržavaš i da budes autentična.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma opet kažem, najlakše je sa onima koji točno znaju što hoće i pričaju o tome od nižih razreda. I ne mijenjaju mišljenje.
    ovo je najlakše, slažem se

    ali nekim starcima (poput mojih na početku) i nije neka sreća...

  21. #71
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E da, treba biti autentičan, samo što su naši stavovi često oblikovani kojekakvim predrasudama, kompleksima i sličnim nepoželjnim utjecajima.

  22. #72
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    moja mama je htjela da joj barem jedno dijete završi stomatologiju, a sve zato da ima dobar život (štagod to noj značilo) i puno novca

    e sada - nije joj uspjelo

    U mojoj generaciju su na ekonomiju i pravo išli oni koji nisu znali kaj bi - mnogi od njih su danas jako zadovoljni svojim izborom i baš s se vidi da uživaju u svojoj struci

  23. #73
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    E, a kako ovo sa sigurnošću znati pitanje je sad.
    Ma opet kažem, najlakše je sa onima koji točno znaju što hoće i pričaju o tome od nižih razreda. I ne mijenjaju mišljenje.
    ovo je meni genijalno kod moje,
    uvijek je znala da će njen život biti negdje u umjetnosti.
    i uživam gledati nju kako uživa, ono srce mi je ko kuća.
    na faksu se snašla kao riba u vodi, uživa u svemu,
    sad je skupila sve petice na ispitnim rokovima
    i to mi fakat nije ništa važno, dobro čini me ponosnom
    ali sve skupa mi dokazuje da je ispravno izabrala.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    E da, treba biti autentičan, samo što su naši stavovi često oblikovani kojekakvim predrasudama, kompleksima i sličnim nepoželjnim utjecajima.
    Točno to. O predrasudama, slanju signala i ostalom s ove teme mogla bih roman napisati.
    Što je najgore, vidim da MM radi to isto u razgovorima s vlastitim djetetom. Ja se, poučena vlastitim iskustvom, trudim uopće ne petljati u te razgovore, ali i opet sam svjesna da ne mogu biti neutralna ko Švicarska, koliko god to htjela.
    A gdje mi je još dijete od faksa... kad dođe u tu fazu, mislim da bi bilo najbolje i meni i MM-u nalijepiti flaster na usta i povez preko očiju (da ne možemo ni zakolutati)

  25. #75
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Oni koje ja poznam ne rade i nisu nikad radili. Ne znam doduše je li to zato što ne mogu naći posao ili zato što ne moraju raditi, ali zbog toga se nekako kod nas doma gleda na povijest umjetnosti ovako kako sam napisala.
    Moje petljanje će biti utoliko da jasno dam do znanja da ne računaju da ću ih ja hraniti do pedesete jer studiraju nešto što nikom ne treba.
    Znam nekoliko povjesničara umjetnosti koji rade itekako dobre poslove kao turistički vodiči, putuju i zarađuju.
    Uvijek mi je bilo žao što to nisam upisala, čak sam u ozbiljnim godinama razmišljala da nikad nije kasno, ali preskupo bi mi bilo studirati, pogotovo kad je tu troje djece za školovati. A turistički vodič sam postala, usput, uz pokoji tečaj i uživam u svoj povijesti koju nam umjetnost daje

    Djeci se ne petljam u izbor, ali vjerujem da su sva djeca itekako svjesna atmosfere u obitelji oko izbora školovanja

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Marija, ovako nesto je i kod nas trenutno. ERF je nasoj gimnazijalki jedan od izbora... Zanima me da li bi mogla podijeliti detalje oko upisa. Da li je bilo tesko upasti, koliki je prosjek imala tijekom srednje skole, kako je prosla na drzavnoj i sto joj je bio najveci 'problem? prilikom upisa ako ga je uopce i bilo? Hvala puno!

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pripadam generaciji koja je mislila da je pravo izgleda kao L.A. Law, i to mi je djelovalo super, iako nisam nikad planirala upisati neki društveni faks (i otišla sam u prirodnjake, i nisam požalila).

    E sad, Emina, da ne zastranim s pričama o prohujaloj mladosti

    P. je sad na drugoj godini, i mislim da se ništa bitno oko upisa nije promijenilo; već su gore napisali kako ide;
    početkom drugog polugodišta se izaberu predmeti koji se polažu na maturi, ne znam kad točno treba poklikati fakultete, i onda će već znati kad mora donijeti konačnu odluku, prije nego što se izbori zaključaju.

    Mislim da u nekom trenutku (studeni? ili možda na proljeće?) ima neka smotra sveučilišta na kojoj se fakulteti predstavljaju, ali ne bi mu bilo loše da pogleda da li "njegovi" faksevi imaju nešto kao otvoreni dan, pa da ode pogledati.

    A što se tiče izbora, moja prvorođena je imala toliko različitih ideja i želja tijekom sve četiri gimnazijske godine, da smo se mi u kući zezali da će kod nje biti ko na dodjeli Oscara, odluka u zadnji čas: And the winner is...
    Pa je tako nekako i bilo. Svašta se tu spominjalo: jezici (engleski, njemački, talijanski...), psihologija, antropologija, geografija, astrofizika ( ), kineziološki, u jednom kratkom trenutku i pilotiranje ( ), i onda je zapravo prevagnula Davina i njezina Kišna djevojčica... Odluka se iskristalizirala nekoliko mjeseci prije upisa.

    I upisala se na ERF. Jako, jako je zadovoljna i čini mi se da se dobro našla u tome, ona kaže da joj se čini da joj faks daje idealan omjer rada s ljudima i društvenog i prirodnog usmjerenja. Kad se ona već odlučila, vidjeli smo da je ta struka trenutno deficitarna, a opet, nitko ne može znati kako će biti za par godina. Ili za slijedećih 30-40 godina.
    Uglavnom, kad gledam nju, vidim da je sasvim OK da netko dugo, dugo nema ideju što će studirati (i raditi) i da opet napravi dobar izbor. Inače, puno smo mi pričali o izboru faksa, ali je znala da je odluka i odgovornost njezina. E sad, a da je fulala?
    Ja nekako mislim da ne bih podržavala da svake sezone pokušava nešto drugo, ali je znala da može pogriješiti u izboru i probati ispočetka (npr. jednom). Doduše, mm tvrdi da sam ja suportivna ko Ruža Kosmički , pa smo svi Bogu zahvalni što je P. dobra studentica...

    D. nema pojma što bi želio studirati, jedino što kod njega jasno vidim što sigurno neće izabrati.

  27. #77
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Lilit, evo probat ću što kraće;

    ona je u srednjoj bila odlična sve četiri godine, ne znam koliki je točno prosjek bio svake godine, ali bio je dosta visok;
    Maturu je pisala više razine iz svih predmeta, a za erf je pisala psihologiju (mogla se pisati biologija ili psihologija, izabrala je ono što joj je bilo lakše za spremiti). Ne znam da li se što mijenjalo, to treba provjeriti na onoj stranici za upise.

    Nije išla na dodatne pripreme, ali su ih u školi spremali cijele godine za maturu (išla je u I gimnaziju), tesali pisanje eseja itd. Pitala sam je sad da se prisjeti bodova; eng i hrv je imala preko 95%, psihologiju malo ispod 90,
    na motivacijskom razgovoru (za smjer rehabilitacija) dobila je par bodova manje od maksimuma, jer nije volontirala službeno; motivacijski inače nosi dosta bodova.

    Bila je dosta visoko plasirana, ali kaže da misli da za upis nije nužan odličan uspjeh u srednjoj, upisalo se i studenata koji nisu bili odlikaši, ali su jako dobro napisali maturu.
    Uglavnom, malo ih se prima, a velika je navala, pa ako je tvoja cura zainteresirana, bilo bi dobro da se što bolje spremi za maturu. O motivacijskom je pročitala na forumu.hr, tamo ima podforum o fakultetima, a na erf-ovoj temi su dosta pisali o dojmovima i iskustvima s motivacijskog razgovora. Ako je zainteresirana za logopediju, potreban je isto razgovor koji se ne boduje, ali je eliminacijski ako kandidat ima govornu manu ili ako krivo postavlja jezik kod izgovora nekih glasova.

    Ona je jako zadovoljna s faksom i sva je entuzijastična, a meni je inače jako fora kad mi priča o kolegijima, jer smo mm i ja potpuno druge struke, pa mi je ovaj njen faks skroz nešto novo i drugačije od onoga što sam ja slušala i polagala.

    ne ubija se od učenja, ali je jako organizirana i nije kampanjac... e sad, kad bih znala kako se to odgaja, primjenila bih i kod mlađih, ali kod nje je jednostavno tako grah pao....

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Marija, puno hvala na odgovoru. Znam da je i moja cura prikupila informacije od svojih kolegica, ali svaki savjet je dobro dosao. I nju zanima rehabilitacija. Pripreme su vec u tijeku (hrv, engl, te osobito matematika), a takodjer je izabrala psihologiju. Bas si to lijepo rekla: Kod nekoga jednostavno tako padne grah

  29. #79
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Upisujem se na temu.
    Nije još o glavi, ali vrijeme leti, doći će začas i upis na fax

  30. #80
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Da li netko ove godine plaća pripreme za maturu. Zanima me kako ste zadovoljni i gdje?
    Pretpostavljam da se to kreće negdje početkom godine? Ili ranije, jesen?
    I kako najlakše vidjeti razine koje ti trebaju? To jest da li A razina iz nekog predmeta vrijedi i za B razinu istog na određenom fakultetu.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko ove godine plaća pripreme za maturu. Zanima me kako ste zadovoljni i gdje?
    Pretpostavljam da se to kreće negdje početkom godine? Ili ranije, jesen?
    I kako najlakše vidjeti razine koje ti trebaju? To jest da li A razina iz nekog predmeta vrijedi i za B razinu istog na određenom fakultetu.
    Naravno da vrijedi, tj A razina uvijek ima prednost. Vidi više o tome npr ovdje: https://www.trinom.hr/trinom/zanimljivosti

  32. #82
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da vrijedi, tj A razina uvijek ima prednost. Vidi više o tome npr ovdje: https://www.trinom.hr/trinom/zanimljivosti
    Hvala, budem pogledala.
    Njih baš razmatram za sljedeću godinu. Imaš iskustva sa njima?

  33. #83
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moj je sin isao tamo na pripreme. On kaze da mu je bilo ok, da su mu pomogle.

  34. #84
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    I moj nećak je išao, i Državnu maturu je odlično napisao.

  35. #85
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Hvala cure.
    A kada se to upisuje? To jest kada kreću pripreme?

  36. #86
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    i moj S. je isao u Trinom, kaze da mu je bilo korisno

    ima varijanta da se pocne s pocetkom skolske godine u 4. razredu
    ili na polugodistu 4. razreda, odmah poslije nove godine

  37. #87
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Neke skole imaju organizirane svoje pripreme, za neke ili za sve predmete
    besplatno, ili se placa nesto, ali ni blizu cifre tipa ovih i Trinomu

    Takodjer znam i za neke udruge, otvorena ucilista i sl. koji za male pare organiziraju pripreme za maturu (moj primjer nije u Zagrebu).

  38. #88
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i moj S. je isao u Trinom, kaze da mu je bilo korisno

    ima varijanta da se pocne s pocetkom skolske godine u 4. razredu
    ili na polugodistu 4. razreda, odmah poslije nove godine
    Hvala, morati ću razmisliti kako i što.
    Ona vikendima ima natjecanja i pripreme za natjecanja tako da nam i to otežava situaciju.

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U v i x imaju pripreme ali valjda samo za svoje. Većinom jako zorom ili navečer, većinom subotom. Nek pogleda možda ima tak ne kaj i u njenoj školi

  40. #90
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Cathy, tvoja curka je maturatinca ove godine?
    Ja stalno mislim da je ona u trećem...

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    pa u trećem je

  42. #92
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa u trećem je
    pa onda nije još frka

  43. #93
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda nije još frka
    Pa nije, ali volim biti informirana.
    U njenoj školi isto imaju pripreme za maturante, ali volim razmotriti i opcije.

  44. #94
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije, ali volim biti informirana.
    U njenoj školi isto imaju pripreme za maturante, ali volim razmotriti i opcije.
    A je l' barem zna što bi studirala?

  45. #95
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A je l' barem zna što bi studirala?
    Ne, ima ideje, ali ništa konačno.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja sam svoje prvo tek upisala u srednju, i odmah škicam ovu temu ...
    Posebno me intrigira taj dio oko priprema za maturu (njihova cijena posebno... koji je to biznis postao...).

  47. #97
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svoje prvo tek upisala u srednju, i odmah škicam ovu temu ...
    Posebno me intrigira taj dio oko priprema za maturu (njihova cijena posebno... koji je to biznis postao...).

    Ma ja nekako nisam sigurna da to BAŠ SVIMA treba ...

    Što vi mislite o tim pripremama?
    Ja sam, čini mi se, formirala mišljenje , ali nisam sigurna hoću li ga, kad dođe vrijeme, promijeniti .

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Osobno mislim da ne treba svima, ali, "idu svi" ...
    I onda zbog toga "idu svi", očito će i moje dijete ići ...

    Jer ako slabije prođe na maturi, krivila bih samu sebe što ju nisam poslala ( naravno da pripreme nisu garancija za bolji uspjeh ... )

    I baš zbog tog efekta "idu svi", biznis cvjeta ...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam u neko davno vrijeme isla u sklopu skole na pripreme iz fizike. Nemam pojma da li se to plaćalo ili ne. Razlog je bio sto su mi matematika i fizika trebale na prijemnom za faks a iz fizike sam imala profesora kod kojeg nismo nista naučili. I učinkovitije je u tom kratkom periodu bilo da mi netko pokaze kakvi su tipovi zadataka.

  50. #100
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Trinom svi hvale i da, "svi" idu.
    Biznis samo takav.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •