Stranica 82 od 109 PrviPrvi ... 3272808182838492 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,051 do 4,100 od 5426

Tema: antirecesijske mjere u vasem kucanstvu

  1. #4051
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A što se pinova i kartica tice - vec neko vrijeme se moze skroz lagano staviti isti pin na sve kartice, ja to imam, nemogu drugacije pamtit sve te brojke.

  2. #4052
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Ma Peterlin imam ja te vanjske baterije, al ono dodjem i parkiram auto, hoću platit parking ta daaa..isprazni se

    Vozim se negdje po gradu preko gps-a, a ono ta daaa

    Nano, ne koristim ja mob za platne transakcije osim da nije neka huda sila, a to je skoro nikad (ne volim buljit u male ekrane). Plaćanje nije nešto što ne mogu planirat što mora bit odmah, sad ove sekunde.

    Nego sam mislila ako sam vas dobro shvatila da neke od vas plaćaju virtualno Revolutom manje više sve (sillyme) i koriste ga umjesto klasične debitne kartice, pa je meni kažem to nezgodacija jer mi se često zna ispraznit mob kad ne treba,a bome dnevnih transkacija s debitnom imam dosta.

    Koristim je skoro za sve kako bih imala što bolju evidenciju svojih troškova. S obzirom na učestalost korištenja kartice, morala bih puno više vodit računa da mi je mob uvihek napunjen ili da nosaram okolo sa sobom vanjsku bateriju. A to me više opterećuje od toga da nosim i uvijek imam sa sobom debitnu karticu.

    No meni je sve draže u fizičkom obliku kao što rekoh, pa nisma baš neki dobar tipičan primjer korisnika.

  3. #4053
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    A što se pinova i kartica tice - vec neko vrijeme se moze skroz lagano staviti isti pin na sve kartice, ja to imam, nemogu drugacije pamtit sve te brojke.
    Joj nadam se jer pitala sam za Master i mislim da su mi rekli da ne može. Baš ću provjeriti.

    I vezano uz tečajnu razliku, za god i pol ćemo i mi preći na eure, ostaje jedino on line shopping s Amerikom čija je ekonomija trenutno na koljenima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2020. at 11:43

  4. #4054
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Na zabi ima prikaz pinova kartica ok treba klik klik i uči u nju

  5. #4055
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Na zabi ima prikaz pinova kartica ok treba klik klik i uči u nju
    Nisam te razumjela, pls možeš pojasniti što i gdje. Hvala.

  6. #4056
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Teddy, Revolut je i fizička kartica. Prek aplikacije samo stavljaš novce na nju. I objektivno na njoj možeš imati samo 0 kuna. Odnosno na početku trebaš staviti 80 kn da bi ju aktivirao.
    Donekle mi je nakon nekih postova ovdje jasnije kako funkcionira, ali s obzirom da sam raspikuća, bolje mi je da se u to ne petljam.

  7. #4057
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ovak?
    Ideš na m-zabu
    I stisneš kartice
    Onda treba pin od m Zabe
    I ide prikaz kartica,stisneš koju karticu oćeš i dati PIN

  8. #4058
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Hvala al nemam m zabu, samo e zabu.

  9. #4059
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ok ali ne vidim gdi tu imaš samo klik klik? Meni da otvorim e-zabu moram napraviti dost predradnja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.11.2020. at 12:09

  10. #4060
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Upišeš pin,klik na predložak i klik na plaćanje

  11. #4061
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Očito ja imam drugačije i moram i token uzeti,ili opet tražit odobrenje od mobitela,u svakom slučaju moram imati dva neka uređaja
    To mi nije antirecresijski

  12. #4062
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Revolut je fizička kartica, lili.

    Isto kao i svaka druga. Samo ti na nju ne sjeda plaća. Al mogu ti sjesti novci ak ti ih netko uplati.
    Aplikacija je nešto kao m bankarstvo al s puno više opcija

  13. #4063
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I ja za online plaćanja ZABOM trebam dva uređaja. I za plaćanje na račun u banci koja nije u Hr isto dva uređaja.
    Odnosno MM mi je tvrdio da mogu itvorit na mobitelu dve stvari al to traje još duže

    Lili očito to ne koristi, odnosno iskjučivo koristi za uplatu novca na drugi račun u Hr.

  14. #4064
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    E za to je i nama glavna. Virtualna kartica na prepaid, nikad brige... Ja imam neki paket u rba, mislim da je 55kn, malo skupo ali trebalo mi je 3 place minusa u nekom trenutku a to je bio najjeftiniji paket s tom opcijom, pa je tako ostalo... svašta je uključeno ali mislim da koristim malo toga, čak ni kreditnu karticu nisam uzela koja ide "besplatno" uz njega.... draži mi je ex-amex zbog fleksibilnog limita.

    Nano, hvala za pojašnjenja, ja sam shvatila iz postova da Revolut može biti fizička, ali i virtualna kartica ili ne može?? To sam povezala iz ovog gore.
    Da, ja plaćam na druge IBANe u RH i to je to.

    Za inozemstvo, kreditna ili PayPal, al rijetko nešto plaćam iz RH za inozemstvo (tenisice i sl.).


    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2020. at 12:50

  15. #4065
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    upadam nakon par pročitanih stranica, pa sam možda propustila, jel netko rekao koje su prednosti Revoluta nad običnom prepaid karticom?

    radi li se samo o jednostavnosti korištenja ili su i druge funkcionalnosti u igri?

    i nakon par pročitanih stranica, a uzevši u obzir da je petak, predlažem drinking game; svaki put kad Lili napiše da ne voli buljiti u ekran, jednu rakijicu drmnemo
    Al samo oni koji i inače piju alkohol!

    Šalamala

  16. #4066
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam za. Imam punu špajzu rakije. Treba to popit.

    Ne znam ima li razlike s drugim prepaid karticama her nemam ni jednu. Al ovdje nema naknade, možeš karticu napravit i djeci, moeš na nju stavit kune i onda prek aplikacije konvertirat u razne valute. Vani normalno plaćaš tom karticom i dižeš gotovinu na bankomatu bez provizije. To je ono kaj sam ja koristila i znam. Ima sigurno još puno toga, al nisam proučavala. Ni na ju pretjerano ne koristim

  17. #4067
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i nakon par pročitanih stranica, a uzevši u obzir da je petak, predlažem drinking game; svaki put kad Lili napiše da ne voli buljiti u ekran, jednu rakijicu drmnemo
    Al samo oni koji i inače piju alkohol!

    Šalamala
    Betty blue, treba to kršćanski shvatiti. Ja sam u doba svog poštenog kršćanskog života došla na ispovijed pa me svećenik pitao zašto nisam bila tako dugo. A ja ispalila da nikako da odlučim da neću više griješiti, pa da mi nema smisla da odmah lažem na ispovjedi. Na to mi je neki razuman čovjek objasnio da to nitko ni ne očekuje, nego da se samo moram odlučiti da ću se truditi da ne griješim. Tako i lili, trudi se da ne bulji, a to ne znači da neće zaviriti što ima s ekipom novog. Bira bitke

  18. #4068
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    betty blue čin-čin mogu buljit u komp, al na mobu ne mogu jer ćoravim jako, naprežem oči, pa me bole, a moram stavljat i cvike svaki put za čitanje

  19. #4069
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Betty blue, treba to kršćanski shvatiti. Ja sam u doba svog poštenog kršćanskog života došla na ispovijed pa me svećenik pitao zašto nisam bila tako dugo. A ja ispalila da nikako da odlučim da neću više griješiti, pa da mi nema smisla da odmah lažem na ispovjedi. Na to mi je neki razuman čovjek objasnio da to nitko ni ne očekuje, nego da se samo moram odlučiti da ću se truditi da ne griješim. Tako i lili, trudi se da ne bulji, a to ne znači da neće zaviriti što ima s ekipom novog. Bira bitke
    Tako je Jelena, ovaj forum mi je jedino vrijeme na netu. i najviše volim čitat ga s kompa

  20. #4070
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Što se tiče Revoluta, zgodna je kartica, nije da nije, ALI nema neke posebne prednosti pred drugim debitnim karticama. Meni barem. Ja sam je inicijalno uzela kad je bila džabe (mislim da više nije, ako hoćeš fizičku karticu platiš je nekih 50 do 70 kn) i sa ciljem da mi služi kao prepaid kartica za plaćanja na internetu. Ja dosta kupujem online. Međutim, kad mi se dogodilo da je plaćanje prošlo a na kartici nije u tom času bilo ništa pa mi je stigao mail od Revoluta da moram hitno uplatiti 30 eura jer je kartica u minusu Tad sam shvatila da mi osnovnu svrhu ne ispunjava pa je od tada slabo koristim.

  21. #4071
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, hvala za pojašnjenja, ja sam shvatila iz postova da Revolut može biti fizička, ali i virtualna kartica ili ne može?? To sam povezala iz ovog gore.
    Da, ja plaćam na druge IBANe u RH i to je to.
    ...
    Revoult dobiješ fizičku karticu ali možeš dodatno kreirati u mobilnoj aplikaciji i virtualnu povezanu na taj isti račun - koju onda bez problema deaktiviraš a glavna ostaje aktivna.

    Plaćanje isključivo u HR online dućanima nije garancija sigurnosti sama po sebi, npr evo vijesti od pred par mjeseci koja je izgleda ipak završila relativno dobro za korisnike, no ne znači da će i iduća tako završiti... Većina banaka traži dodatnu autorizaciju tokenom ali nedavno mi je prošla uplata i bez toga...

    https://www.bug.hr/hakeri/hakirana-h...ersporta-15506

    A generalno kad god njome nešto plaćam prvo provjerim stanje, ako fali novaca prebacim, i onda platim. Nikad mi još transakcija nije odbijena.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.11.2020. at 13:33

  22. #4072
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    PS - čula sam i za slučaj minusa na Addiko prepaid MC...

  23. #4073
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    sillyme, vidim da si se nadovezala na moj post, inače nisam mislila više pisat o Revolutu jer ga trenutno apsolutno ne trebam, al kad si se već nadovezala na moj post samo da ponovim da ja skoro ne kupujem online, vrlo malo i vrlo rijetko, to sam već i napisala gore nekoliko puta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2020. at 13:39

  24. #4074
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme, vidim da si se nadovezala na moj post, inače nisam mislila više pisat o Revolutu jer ga trenutno apsolutno ne trebam, al kad si se već nadovezala na moj post samo da ponovim da ja skoro ne kupujem online, vrlo malo i vrlo rijetko, to sam već i napisala gore nekoliko puta.
    Isto vrijedi i za mene, ali stalno imam na umu "što ako..."

    Što ako završimo doma s koronom, pa budemo morali sve naručivati online dva-tri tjedna?

  25. #4075
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Revolut je fizička kartica, lili.

    Isto kao i svaka druga. Samo ti na nju ne sjeda plaća. Al mogu ti sjesti novci ak ti ih netko uplati.
    Aplikacija je nešto kao m bankarstvo al s puno više opcija
    sillyme, evo samo još 1 pitanjce da pa apsolviram Revolut do kraja, čini mi se da se kužiš u sve finese.

    Koliko je onda transparentno npr. primanje plaće na debitnoj kartici (bilo koja banka nebitno), a imaš ljude koji rade poslove na crno i recimo primaju taj novac na Revolut ili netko ne prijavi podstanara a ovaj mu svaki mjesec uplaćuje podstanarstvo na Revolut.
    Jel to onda ni matična banka, ni Porezna uopće ne vide te iznose uplaćene na Revolutu ili? Meni je to upitno.

    Pitam zato što je Nano spomenula da se ukinu računi i paketi u bankama koje plaćamo. Pitam se koliko bi onda poslovanje građana u tom slučaju bilo transparentno, posebice u slučaju da dođe do nekih malverzacija i nužno je praćenje traga novca.

    Jel možeš banci recimo priložiti uplate na Revolutu kao dokaz koji ti "podiže" kreditnu sposobnost?

    Ako previše pitam, zaboravi

    Hvala.

  26. #4076
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto vrijedi i za mene, ali stalno imam na umu "što ako..."

    Što ako završimo doma s koronom, pa budemo morali sve naručivati online dva-tri tjedna?
    Pa imamo debitne i kreditne kartice

    A za hudu silu i prijatelje koji bi nam donijeli hranu pred vrata.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2020. at 13:55

  27. #4077
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto vrijedi i za mene, ali stalno imam na umu "što ako..."

    Što ako završimo doma s koronom, pa budemo morali sve naručivati online dva-tri tjedna?
    plaćaš svojom karticom tekućeg računa i/ili kreditnom karticom?

  28. #4078
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    plaćaš svojom karticom tekućeg računa i/ili kreditnom karticom?
    Istodobno smo pisale istomišljenice

  29. #4079
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Pitam zato što je Nano spomenula da se ukinu računi i paketi u bankama koje plaćamo. Pitam se koliko bi onda poslovanje građana u tom slučaju bilo transparentno, posebice u slučaju da dođe do nekih malverzacija i nužno je praćenje traga novca.
    pa glavni razlog zašto se plaća mora isplaćivati na račun, a ne na ruke je praćenje i kontrola od strane financ institucija

  30. #4080
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ček, kaj naše institucije prate? Pa kak neki kupe 10tak i više stanova s ne tako velikim prihodima?

  31. #4081
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, kaj naše institucije prate? Pa kak neki kupe 10tak i više stanova s ne tako velikim prihodima?

    prate poslovanje firmi, prvenstveno
    a sigurno i velike transakcije fizičkih osoba

    ovi koje ti spominješ vjerojatno operiraju s kešovinom ...

  32. #4082
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ma da. Al htjela sam reći da mi nije palo na pamet koristiti Revolut kao neku sivu zonu. Čisto sam ga uzela kao neku dodatnu sigutnost. Pitanje je bih li ga uzela da je bila anknada za otvaranje računa. Odnosno znam da ne bih

  33. #4083
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da. Al htjela sam reći da mi nije palo na pamet koristiti Revolut kao neku sivu zonu. Čisto sam ga uzela kao neku dodatnu sigutnost. Pitanje je bih li ga uzela da je bila anknada za otvaranje računa. Odnosno znam da ne bih
    da, ok
    al netko je ranije spomenuo zašto nam uopće trebaju banke (kojima onda moramo plaćati naknade) i isplata plaće preko njih, prije je bilo na ruke pa zašto i sad ne bi moglo .... pa je moj komentar o praćenju išao više u tom smjeru
    Posljednje uređivanje od emily : 20.11.2020. at 15:49

  34. #4084
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Je je. I to sam spomenula. Jer je jedna odvjetnica ili sutkinja s tim išla na sud i tražila isplatu plaće na ruke. Pa kaj nisu naši starci dobivali plaću u kuvertama a i tada su banke postojale

  35. #4085
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Je je. I to sam spomenula. Jer je jedna odvjetnica ili sutkinja s tim išla na sud i tražila isplatu plaće na ruke. Pa kaj nisu naši starci dobivali plaću u kuvertama a i tada su banke postojale
    pa nije "problem" u banci koja postoji ili ne postoji, već u državi koja želi vidjeti kako posluje ekonomija i kreće se lova

  36. #4086
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    U Hr trenutno porezna ne kontrolira te kartice (revolut i sl.), ja imam svoju preko slovenije i tamo sam je morala prijaviti inace su velike kazne.

  37. #4087
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Je je. I to sam spomenula. Jer je jedna odvjetnica ili sutkinja s tim išla na sud i tražila isplatu plaće na ruke. Pa kaj nisu naši starci dobivali plaću u kuvertama a i tada su banke postojale
    pa i ti si se vjerojatno vozila bez autosjedalice kad si bila beba, ne znači da je to ok i da bi danas trebalo tako

    druga stvar su naknade koje smo prisiljeni plaćati, za to se slažem da bi se trebale ukinuti ili barem drastično smanjiti

  38. #4088
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bb,nije ti dobra poveznica s autosjedalicom.
    Ta žena je to gledala s pravne strane. Možda se tužila s poslodavcem. Nije mi struka i ne razumijem se ali znam kako sam se dugo mirala boriti s naplatom naknada. 9k naknada za tekući i to je to. Al banka ti "uvaljuje" i naplaćuje razne pakete i jako je teško ne imati ih. Naknade bankama su prevelike. Očito vas tu puno radi u banci i gledate to s druge strane, ja pišem kao korisnik. Korisnik usluga koje mi ni ne trebaju

  39. #4089
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    da obrazložim.
    ti si argumentirala da su naši roditelji primali plaću u gotovini iako su banke postojale
    postoji mnoštvo razloga zašto je uvedena obveza isplate plaće na tekući račun (počevši od transparentnosti poslovanja poslodavce, zaštite zaposlenika, praćenja novčanih tokova i dr.)
    meni je ta obveza suvisla i dobra, jednako kao što su mi autosjedalice dobre iako naši roditelji nisu koristili (a mi smo sve tu žive)
    ono što mi nije dobro su te naknade, osobito ako te država prisiljava da imaš tekući račun da bi primio plaću - za to sam rekla da mislim da bi se trebalo ukinuti ili drastično smanjiti

  40. #4090
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i btw, ne radim banci, niti sam ikad radila
    al svejedno mislim da je dobro da se plaće isplaćuju na tekuće račune, s dobrim revizijskim tragom, a ne na ruke

  41. #4091
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ok. I meni paše imati tekući račun i na njega primati plaću. E sad bih trebala ići na stranice svih banaka i gledati kolika je naknada za vođenje tekućeg računa.

    Konkretno imam račun u Zabi i to mi paše prvenstveno zbog dobre mreže bankomata. I sad jel istina ili ne al mene su slu6benice uvjeravale da moram imati paket ualuga. Tu smo već spominjali 30 kn i 60 kn mjesečno. Ako koristie samo tekući račun, to je puno preveliki iznos

  42. #4092
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Ja razmišljam kao Betty Blue, ništa bez "audit traila". a nisam ni ja bankarica

    Naknada od 30kn za paket mi se ne čini kao veliki iznos, no 60kn je već fakat previše.

    Slažem se da naknada treba biti punoo manja za nekoga tko koristi samo tekući račun.


    No rijetko koga znam (zapravo nikoga) danas da ima samo tekući rč u banci, bar još žiro račun ili devizni, internet bankarstvo ili kreditnu karticu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.11.2020. at 17:00

  43. #4093
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vidim pitanja o Revolutu i plaćanju na njega drugih osoba - iskreno nisam istraživala, znam da se radi o financ. instituciji koja posluje u okvirima zakonodavstva EU i samim time ne mislim puno brinuti o tome jer znam da država, ako poželi, može saznati tko na nju uplaćuje.

    No ne volim plaćati online s "običnim" karticama koje imaju puno veće limite nego ove pripaid, to korsitim samo ako npr dobijem i 10% popusta na MC i sl

    Ali realno, čak i ako se koristi samo tekući račun u banci, s njim danas dolazi mogućnost online plaćanja, podizanja gotovine bilo gdje na svijetu u mreži bankomata, bezgotovinskog plaćanja na prodajnim mjestima po cijelom svijetu - odnosno korištenje određene infrastrukture koja sigurno košta nešto i banku, a ne kao prije kad je samo vodila saldo računa, novac si podizao na šalteru a odgođeno plaćao čekovima koje je dućan onda morao fizički dostaviti banci na naplatu (sjeća li ih se još itko )
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.11.2020. at 18:58

  44. #4094
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    a odgođeno plaćao čekovima koje je dućan onda morao fizički dostaviti banci na naplatu (sjeća li ih se još itko )
    Ja sam tako platila svoju vjenčanicu. zbilja sam stara....

  45. #4095
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Sjećam se svoje mame i čekova, stalno je nešto s njima prtljala

  46. #4096
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Cathy ti si se samo mlada udala,koja starost
    Mi smo neko more platili s čekovima

  47. #4097
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy ti si se samo mlada udala,koja starost
    Mi smo neko more platili s čekovima
    A može se i tako gledati, hvala.

  48. #4098
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Krajem osamdesetih i devedesetih je to bilo normalno i jedino obročno plaćanje.
    Tada se nije moglo plaćati na rate s Amexom pa sam si ja na čekove kupila prvu vešmašinu, tv i frižider.
    Vešmašina je pokojna, tv isto, a frižider još dela.

  49. #4099
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    novac si podizao na šalteru a odgođeno plaćao čekovima koje je dućan onda morao fizički dostaviti banci na naplatu (sjeća li ih se još itko )
    da, da
    a ako ti se nije dalo ići u banku dizat lovu, onda si na pošti unovčavao čekove
    kakvi bankomati, kakvi bakrači

  50. #4100
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Je li pekač kruha doista isplativ, u smislu da se novci povrate? Zadnjih mj nisam baš kupovala kruh, ali sad sam počela jer je jednostavnije nekad neš namazat nego jelo od početka. Radila sam naan, ali mi se ne da svako jutro. Kruh u trg košta 6-8 kn za 700 g. Ono, možda bih trebala uzet pekač?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •