Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Tinitus iliti zujanje u ušima

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sigurno ću ići njemu
    ali onda se idi što prije naručiti
    kod njega se mjesecima čeka na pregled

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    thx

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Aha.
    Ti ćeš mi dati plaću?
    možda možeš to rješiti preko zvučnika , blututa ili slično, očito ti smetaju bliske vibracije.

  4. #54
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U open space uredu to nije opcija.
    Posebno ne ako ostali rade u tišini.

    Ne radi se to o satima i satima.... 15 min je dovoljno.
    Jutros sam prije posla pričala s frendicom 15-20 min. Danas zvoni da se ne mogu koncentrirati na posao.

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U open space uredu to nije opcija.
    Posebno ne ako ostali rade u tišini.

    Ne radi se to o satima i satima.... 15 min je dovoljno.
    Jutros sam prije posla pričala s frendicom 15-20 min. Danas zvoni da se ne mogu koncentrirati na posao.
    A da uzmeš uputnicu za Suvag?

    To se tamo rješava odraslima. Svašta imaju - od kompletne dijagnostike do fizijatra koji će ti namjestiti kristaliće u srednjem uhu, ako bude potrebno.

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A da uzmeš uputnicu za Suvag?

    To se tamo rješava odraslima. Svašta imaju - od kompletne dijagnostike do fizijatra koji će ti namjestiti kristaliće u srednjem uhu, ako bude potrebno.

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sori, nisam vidjela.
    Bila sam, u Suvagu.
    Ništa pametno mi nisu rekli. Da je sve ok, da nastavim uzimati tablete (koje nisam ni uzimala).
    Trenutno ništa ne šumi.

    Danas opet buka.

    Ubitćusemajkemi.

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Danas opet buka.

    Ubitćusemajkemi.
    Ti ne čuješ, a ja ne vidim... ufff.... (offt. muče me suhe oči, a zaboravim na umjetne suze i ne pomažu trajno)

    Još mi ovi padaju na pamet - poliklinika ABR (ali nemam nikakvih podataka osim interneta): http://www.tinitus.hr/terapija.htm

  8. #58
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma čujem. I više nego što želim
    (Dobro je dok ne čujem i glasove.

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bila sam kod Riesa. preporuča injekcije kortikosteroida u uho. Pikati bubnjić 2 x tjedno, nekoliko tjedana... hm...?

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da.. nema ništa protiv akupunkture... samo nema nikoga preporučiti. Možda netko tu ima?

  12. #62
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    E da.. nema ništa protiv akupunkture... samo nema nikoga preporučiti. Možda netko tu ima?
    jel to spada pod otorinu ili neurologiju?
    znam da u vinogradskoj u sklopu neurologije imaš centar za bol,
    u kojem između ostalog liječe i akupunkturom.

  13. #63
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Otorinu.

    Pogledati ću.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Zmam da je star post ovo ke opis onoga sto ja imam interesujeme je li ti prosaou medjuvremenu? Ja imam Tinitus 2 i pol mjeseca i oporavio sam se dosta jos malo je ostalo blago sustanje ali juce ga skoro nisam imao pa se vratio. Nemoguce da ne prolazi prema komentarima ispada na netu da se niko ne oporavlja mada mislimda je najbolje ne svrljati po netu jer je pun dezinformacija.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Trebala bih zapravo pitati na "zdravlje djece", ali dijete je već poveliko (14 godina), a ne znam ni kako bih naslovila temu. Dakle, sin je prekjučer imao jednu od svojih uobičajenih epizoda uhobolje, ovaj put popraćeno slabljenjem sluha na desnu stranu. Bili smo kod doktorice, isprala mu je uho i zaključila da nema znakova upale. U zvukovodu je još zaostalo malo cerumena koji se nije mogao isprati pa je dobio preporuku da kapa uho još nekoliko dana (koristi Otogal kapi koje su mi preporučili u ljekarni). Međutim, i nakon ispiranja, i dalje slabije čuje na desnu stranu, a pojavilo se i kontinuirano zujanje u uhu, čega prije nije bilo.
    Što raditi, hoće li to proći samo od sebe, ili bi trebalo reagirati?

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne mogu ti pomoći
    Mojca jesi li tješila što
    Kolega ima baš gadnih problema s time

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rahela je imala i još ima problema s tim.
    Nije za prepustit vremenu.Nekad zna ostat za cijeli život i kažu da je jako iritantno.

    Ne bih ništa čekala nego bi otišla privatno otorincu što prije.

    Nisam medicinske struke, al čini mi se da je trebao dobiti antb. Ja bih privatno bez odlaganja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.02.2019. at 08:19

  18. #68
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Rahela je imala i još ima problema s tim.
    Nije za prepustit vremenu.Nekad zna ostat za cijeli život i kažu da je jako iritantno.

    Ne bih ništa čekala nego bi otišla privatno otorincu što prije.

    Nisam medicinske struke, al čini mi se da je trebao dobiti antb. Ja bih privatno bez odlaganja.
    X

  19. #69
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Mogu ti preporučiti dva odlična otorinca, dr. Riesa i dr. Ivkića, obojica rade u Vinogradskoj (za Riesa sam sigurna), ali ja sam k njima išla privatno, u Unimedic centar u Ilici. Osobno ne bih čekala. Mislim da se u bolnici dosta dugo čeka. Stvarno su dobri liječnici.
    Ja imam tinitus od prosinca 2016., ali ne od upale uha. Ako mu i ostane, ništa strašno. U početku je bilo jer mi je jako smetalo, a sad kao da ga i nemam. Doslovno. Iako sam sigurna da će njemu proći šum jer je drugi uzrok. Sretno!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ako mu i ostane, ništa strašno.
    Uh, u njegovom slučaju, jest strašno Inače ima apsolutan sluh i svira gudački instrument gdje mora jaaaako paziti na intonaciju i visinu tona, s godinama je razvio zavidnu preciznost po tom pitanju. Zato ga sad to užasno frustrira, prvo, jer se ne čuje dobro dok svira, drugo, jer se odjednom više ne može dobro naštimati.
    Kad ga boli uho, bar znam da mu mogu dati ibuprofen, pa bol popusti, za ovo ne znam kako mu pomoći
    Ništa, u ponedjeljak zovem doktoricu pa ćemo vidjeti što dalje... i hvala za preporuke za otorince!

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bih zapravo pitati na "zdravlje djece", ali dijete je već poveliko (14 godina), a ne znam ni kako bih naslovila temu. Dakle, sin je prekjučer imao jednu od svojih uobičajenih epizoda uhobolje, ovaj put popraćeno slabljenjem sluha na desnu stranu. Bili smo kod doktorice, isprala mu je uho i zaključila da nema znakova upale. U zvukovodu je još zaostalo malo cerumena koji se nije mogao isprati pa je dobio preporuku da kapa uho još nekoliko dana (koristi Otogal kapi koje su mi preporučili u ljekarni). Međutim, i nakon ispiranja, i dalje slabije čuje na desnu stranu, a pojavilo se i kontinuirano zujanje u uhu, čega prije nije bilo.
    Što raditi, hoće li to proći samo od sebe, ili bi trebalo reagirati?
    Joj, imamo s tim iskustva i više nego bih voljela. Ispiranje uha često ima takve posljedice, jer se mehanički nadraži zvukovod, bubnjić i živac. Za brži oporavak pomaže mirovanje i B complex.
    Ako su mu ispirali uho bez prethodne pripreme, a to rade u hitnim situacijama, može zaostati cerumen koji voda ne otapa. Ne znam kakav je sastav Otogala, ali kapljice trebaju biti na bazi ulja, a ne vode. Ja znam za Cerustop. To su uljne kapi i pomažu i kod pripreme za ispiranje i nakon ispiranja. Možda je Otogal ista stvar. Zujanje obično prođe nakon prve noći, kad se nadraženost smiri.
    Iz iskustva, ne zna svatko dobro isprati uho. Imam loša iskustva iz pedijatrijske amb. U Suvagu su vješte sestre, a i na Merkuru, ali tamo to rade svaki dan.
    Nadam se da je stanje sad već bolje. Ne treba izlaziti van bez kape dok se ne popravi. Ako mi još nešto padne na pamet, napisat ću.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, imamo s tim iskustva i više nego bih voljela. Ispiranje uha često ima takve posljedice, jer se mehanički nadraži zvukovod, bubnjić i živac. Za brži oporavak pomaže mirovanje i B complex.
    Ako su mu ispirali uho bez prethodne pripreme, a to rade u hitnim situacijama, može zaostati cerumen koji voda ne otapa. Ne znam kakav je sastav Otogala, ali kapljice trebaju biti na bazi ulja, a ne vode. Ja znam za Cerustop. To su uljne kapi i pomažu i kod pripreme za ispiranje i nakon ispiranja. Možda je Otogal ista stvar. Zujanje obično prođe nakon prve noći, kad se nadraženost smiri.
    Iz iskustva, ne zna svatko dobro isprati uho. Imam loša iskustva iz pedijatrijske amb. U Suvagu su vješte sestre, a i na Merkuru, ali tamo to rade svaki dan.
    Nadam se da je stanje sad već bolje. Ne treba izlaziti van bez kape dok se ne popravi. Ako mi još nešto padne na pamet, napisat ću.
    Upravo tako je i bilo. Ispirali su mu uho jer doktorica nije mogla ni vidjeti bubnjić od mase cerumena u zvukovodu. I da, točno to, zaostalo je još malo cerumena u dnu zvukovoda koji voda nije mogla isprati.
    Otogal su uljne kapi, tako da bi trebale biti ok. Zujanje se pojavilo dan nakon ispiranja, to mi je čudno može biti da je njemu cijeli taj sustav osjetljiviji, pa zato i malo dulje traje dok se sve skupa smiri.
    Ta njegova ušesa nikako da se primire od Nove godine, ovo je već druga epizoda, a mislila sam već da je s tom boljkom gotovo otkako je ušao u pubertet...

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda je radila s peroksidom? On zna pucketati

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja b
    Freyi nije užasno, al znam ljude kojima je to užas. Posebno ako inače imaju odličan sluh i osjetljivi su na zvukove.

    Ja bih odmah u pon otišla privatno, znam.slučajeve gdje se tako puštalo vremenu puštalo i nažalost ostala posljedica za čitav život. A on je još dijete da bi se trebao mučit s takvom neugodom.

    Sretnoo!!!

  25. #75
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    [QUOTE=Lili75;3087631]Tanja b
    Freyi nije užasno, al znam ljude kojima je to užas. Posebno ako inače imaju odličan sluh i osjetljivi su na zvukove.

    Ja bih odmah u pon otišla privatno, znam.slučajeve gdje se tako puštalo vremenu puštalo i nažalost ostala posljedica za čitav život. A on je još dijete da bi se trebao mučit s takvom neugodom.




    Bilo je, Lili, godinu dana. Nisam spavala 4-5 mjeseci više od 2 sata u komadu. Onda sam se priviknula. I to većina njih uspije. Priviknuti se. Kao i na sto drugih stvari u životu. Samo sam željela naglasiti da nije kraj svijeta. Ali potpuno razumijem Tanju kad kaže da mu to radi probleme pri sviranju.
    Ali opet utjeha - moja šogi svira u Zagrebačkoj filharmoniji, 10-ak ljudi ima tinitus, žive najnormalnije. Početak je zeznut.
    Ali iskreno, kao što sam već napisala, mislim da će malenome to proći, samo neka već početkom sljedećega tjedna ode otorincu. Kćeri moje prijateljice je zujalo mjesec dana nakon ispiranja, ne zna zašto, a ne zna ni zašto je prestalo. Sretno!

  26. #76
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    [QUOTE=Freyja;3087634]
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja b
    Freyi nije užasno, al znam ljude kojima je to užas. Posebno ako inače imaju odličan sluh i osjetljivi su na zvukove.

    Ja bih odmah u pon otišla privatno, znam.slučajeve gdje se tako puštalo vremenu puštalo i nažalost ostala posljedica za čitav život. A on je još dijete da bi se trebao mučit s takvom neugodom.




    Bilo je, Lili, godinu dana. Nisam spavala 4-5 mjeseci više od 2 sata u komadu. Onda sam se priviknula. I to većina njih uspije. Priviknuti se. Kao i na sto drugih stvari u životu. Samo sam željela naglasiti da nije kraj svijeta. Ali potpuno razumijem Tanju kad kaže da mu to radi probleme pri sviranju.
    Ali opet utjeha - moja šogi svira u Zagrebačkoj filharmoniji, 10-ak ljudi ima tinitus, žive najnormalnije. Početak je zeznut.
    Ali iskreno, kao što sam već napisala, mislim da će malenome to proći, samo neka već početkom sljedećega tjedna ode otorincu. Kćeri moje prijateljice je zujalo mjesec dana nakon ispiranja, ne zna zašto, a ne zna ni zašto je prestalo. Sretno!

    Krivo sam napisala, nisu svi iz filharmonije, neki su i u orkestru HRT-a itd. U svakom slučaju, glazbenici kojima je to kruh

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako je i bilo. Ispirali su mu uho jer doktorica nije mogla ni vidjeti bubnjić od mase cerumena u zvukovodu. I da, točno to, zaostalo je još malo cerumena u dnu zvukovoda koji voda nije mogla isprati.
    Otogal su uljne kapi, tako da bi trebale biti ok. Zujanje se pojavilo dan nakon ispiranja, to mi je čudno može biti da je njemu cijeli taj sustav osjetljiviji, pa zato i malo dulje traje dok se sve skupa smiri.
    Ta njegova ušesa nikako da se primire od Nove godine, ovo je već druga epizoda, a mislila sam već da je s tom boljkom gotovo otkako je ušao u pubertet...
    Reci sinu da proba zijevnuti, makar i na silu, jer time se potpomogne izjednačavanje tlaka između unutarnjeg i vanjskog uha. Pomaže i gutanje sline ili žvakanje kaugume, kao u avionu.

  28. #78
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Peterlin je dobro rekla - moja M je kao mala imala česte upale uha i po mjesec ili dva ne bi dobro čula, jednom se moj tata rasplakao jer mu je govorila da ga ništa ne čuje (imala je oko četiri godine)

    liječnik nam je, uz terapiju, savjetovao da što više žvače kaugume i pomoglo je, ali svakako što prije otiđite specijalistu

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Reci sinu da proba zijevnuti, makar i na silu, jer time se potpomogne izjednačavanje tlaka između unutarnjeg i vanjskog uha.
    To stalno radi čak i kad je sve ok s ušima. Zapravo, po tome je i skužio da će ga zaboljeti uho - dva dana prije nego je sve počelo nikako nije mogao izjednačiti pritisak, koliko god zijevao.

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To stalno radi čak i kad je sve ok s ušima. Zapravo, po tome je i skužio da će ga zaboljeti uho - dva dana prije nego je sve počelo nikako nije mogao izjednačiti pritisak, koliko god zijevao.
    A kakav mu je nos, sinusi?

    Moj mlađi sin to rješava rhynohornom i kapljicama za dekongestiju nosa u slučaju potrebe. Nije mu se uho začepilo već dugo, ali u osnovnoj školi mu se znalo to dogoditi, da mu se infekcija iz nosa preseli i na uha. Njegove uobičajene alergije isto povremeno. Higijena nosa održava i ušesa u ok stanju.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A kakav mu je nos, sinusi?
    Ovaj put su, začudo, ok. Malo je bio šmrkav dan-dva, ali zanemarivo. Inače se i kod njega prehlada obično iz nosa seli na uha, tako da su kapi za nos, fiziološka, rinohorn i ostali pribor uvijek tu negdje u blizini. Sve mi je to već dobro poznato.

    (svatko od nas ima svoju slabu točku - meni prehlade redovito sjedaju na grlo, ali s ušima nikad nisam imala problema, a on obrnuto - grlo ga kod prehlade nikad ne boli, ali uha vrlo često)

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Draga ekipa, pitanje jedne poprilicno zabrinute trudnice….Ima li itko od vas iskustvo s pulsirajucim tinitusom u posljednjem trimestru trudnoce koji je od strane Orl-a objasnjen hiperdinamskim stanjem (trudnocom) i povecanom razinom progesterona? Unaprijed hvala na odgovoru

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •